Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1 Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

Gospodanje kontraverznih osoba/licnosti koji se sumnjice za zlocine, kriminal, lopovluk itd., za neko zlo ili slicnih osoba koje su presudzene za te takve stvari. Bljuje mi se na gdin., gos., a ovakve su osobe/licnosti.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

sherbett wrote: 22/09/2021 22:03Ja, i?
gdin., Bakir, Dodik, Covic itd. Lopovlija, mutikase itd. Bljuje mi se kad ih neko tako oslovi. Ko da su aristokrate/plemici, a gospode to nije vidilo uopste. Nisu to g od gospode nego g od necega drugoga.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#3 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by karanana »

slazem se, ali kako bi ih trebalo zvati ako si novinar na primjer?

postovani gledaoci, dobro vece. sa nama je veceras ridja lopina bakir.
lopino izetbegovicu, dobro dosli u studio.
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#4 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Hakiz »

Način na koji nekoga oslovljavaš više govori o tebi nego o osobi koju oslovljavaš. Vrijeđanje je izraz nemoći.
zrakomlat
Posts: 10235
Joined: 23/09/2012 17:22

#5 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by zrakomlat »

karanana wrote: 22/09/2021 22:14 slazem se, ali kako bi ih trebalo zvati ako si novinar na primjer?

postovani gledaoci, dobro vece. sa nama je veceras ridja lopina bakir.
lopino izetbegovicu, dobro dosli u studio.
:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

karanana wrote: 22/09/2021 22:14 slazem se, ali kako bi ih trebalo zvati ako si novinar na primjer?

postovani gledaoci, dobro vece. sa nama je veceras ridja lopina bakir.
lopino izetbegovicu, dobro dosli u studio.
Imenom i prezimenom, ili samo s jednim od toga.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#7 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by moonca »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 22:13 Ko da su aristokrate/plemici, a gospode to nije vidilo uopste.
:-) ..sta su tek ..navedeni radili, u svoje vrijeme... Bakir je ..melem :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote: 22/09/2021 22:16 Način na koji nekoga oslovljavaš više govori o tebi nego o osobi koju oslovljavaš. Vrijeđanje je izraz nemoći.
Pa svijet, pa i ovaj prostor opet ode upm bas zbog toga sto niko skoro ne saspe istinu o ovim osobama/licnostima. Jesu li Hitlera tako gospodali. Jesu mozda u pocetku, a kad je se shvatilo gdje to vodi govorili su istinu, manijak itd.
Last edited by Sanjarko on 22/09/2021 23:09, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

moonca wrote: 22/09/2021 23:06
Sanjarko wrote: 22/09/2021 22:13 Ko da su aristokrate/plemici, a gospode to nije vidilo uopste.
:-) ..sta su tek ..navedeni radili, u svoje vrijeme... Bakir je ..melem :-)
Malo sutra. Samo u celofan zamotani. Svi.
User avatar
i agree
Posts: 9853
Joined: 21/10/2018 10:40
Location: SaRa Je Vo

#10 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by i agree »

OoOoO gospodine sanjarko kako ste :lol: :-D

nema vise gospode,izumrlo
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#11 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Hakiz »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 23:07
Hakiz wrote: 22/09/2021 22:16 Način na koji nekoga oslovljavaš više govori o tebi nego o osobi koju oslovljavaš. Vrijeđanje je izraz nemoći.
Pa svijet, pa i ovaj prostor opet ode upm bas zbog toga sto niko skoro ne saspe istinu o ovim osobama/licnostima. Jesu li Hitlera tako gospodali. Jesu mozda u pocetku, a kad je se shvatilo gdje to vodi govorili su istinu, manijak itd.
Možeš o nekome govoriti ružnu istinu a da to ne budu psovke.

Znam da je ljudima lakše govoriti uvredljive stvari o onima koje ne vole, ali baš kao što rekoh, to govori da ne znaju bolje se izraziti.

Trrba čitati, beletristiku, pogotovo klasike, tako se i obogaćuje vokabular, a i nailazi na primjere kako pristojno o nekome govoriti istinu koja je ružna. Ili lijepa, zavisi od istine
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#12 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

i agree wrote: 22/09/2021 23:11 OoOoO gospodine sanjarko kako ste :lol: :-D

nema vise gospode,izumrlo
Nisam gospodin. @Sanjarko dovoljno. Za ostale mogu bit rodzak, prijatelj, poznanik itd. Nekima sam g od neceg drugog mozda.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#13 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote: 22/09/2021 23:16
Sanjarko wrote: 22/09/2021 23:07

Pa svijet, pa i ovaj prostor opet ode upm bas zbog toga sto niko skoro ne saspe istinu o ovim osobama/licnostima. Jesu li Hitlera tako gospodali. Jesu mozda u pocetku, a kad je se shvatilo gdje to vodi govorili su istinu, manijak itd.
Možeš o nekome govoriti ružnu istinu a da to ne budu psovke.

Znam da je ljudima lakše govoriti uvredljive stvari o onima koje ne vole, ali baš kao što rekoh, to govori da ne znaju bolje se izraziti.

Trrba čitati, beletristiku, pogotovo klasike, tako se i obogaćuje vokabular, a i nailazi na primjere kako pristojno o nekome govoriti istinu koja je ružna. Ili lijepa, zavisi od istine
Cekaj sta su trebali za Hitlera i sl., rec? Za Fasiste i Naciste i sl., i domace saradnike?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#14 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

Od kad su psovke rijeci manijaci, psihopate, kriminalci, zlocinci, lopovi itd.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#15 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by karanana »

da je bakir u zatvoru, vjerovatno mu se ne bi obratio sa gospodine izetbegovicu.
ali posto je on neki kurac ovdje onda je red da se obrati sa gospodine izetbegovicu. isto tako i sa seljacinom dodikom i sa ljigom covicem. kad budu na dnu drustvene ljestvice onda ih necu zvati gospodom, ali sada, na zalost posto su na vrhu ljestvice, ide pridjev gospoda. siguran sam da su i hitlera oslovljavali gospodinom dok im je valjo i dok se nisu potukli s njim. milosevica su u sudu zvali gospodine milosevic, gospodine karadzic, gospodine seselj.......
tema nema smisla jer ne kontam sta treba.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5529
Joined: 04/08/2020 19:22

#16 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by -Chesterfield- »



Šupak - gospodin
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

karanana wrote: 22/09/2021 23:31 da je bakir u zatvoru, vjerovatno mu se ne bi obratio sa gospodine izetbegovicu.
ali posto je on neki kurac ovdje onda je red da se obrati sa gospodine izetbegovicu. isto tako i sa seljacinom dodikom i sa ljigom covicem. kad budu na dnu drustvene ljestvice onda ih necu zvati gospodom, ali sada, na zalost posto su na vrhu ljestvice, ide pridjev gospoda. siguran sam da su i hitlera oslovljavali gospodinom dok im je valjo i dok se nisu potukli s njim. milosevica su u sudu zvali gospodine milosevic, gospodine karadzic, gospodine seselj.......
tema nema smisla jer ne kontam sta treba.
Imenom i prezimenom, ili samo s jednim od toga. Jb takvu kurtoaziju/manire/kulturu.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#18 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by jasib »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 23:02
karanana wrote: 22/09/2021 22:14 slazem se, ali kako bi ih trebalo zvati ako si novinar na primjer?

postovani gledaoci, dobro vece. sa nama je veceras ridja lopina bakir.
lopino izetbegovicu, dobro dosli u studio.
Imenom i prezimenom, ili samo s jednim od toga.
:thumbup: Slažem se. Ništa gosp. Izetbegović, nego Bakire Izetbegović... itd. bez idiotskog titularenja i sl.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4869
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#19 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by ¤ jelena ¤ »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 23:37
karanana wrote: 22/09/2021 23:31 da je bakir u z

atvoru, vjerovatno mu se ne bi obratio sa gospodine izetbegovicu.
ali posto je on neki kurac ovdje onda je red da se obrati sa gospodine izetbegovicu. isto tako i sa seljacinom dodikom i sa ljigom covicem. kad budu na dnu drustvene ljestvice onda ih necu zvati gospodom, ali sada, na zalost posto su na vrhu ljestvice, ide pridjev gospoda. siguran sam da su i hitlera oslovljavali gospodinom dok im je valjo i dok se nisu potukli s njim. milosevica su u sudu zvali gospodine milosevic, gospodine karadzic, gospodine seselj.......
tema nema smisla jer ne kontam sta treba.
Imenom i prezimenom, ili samo s jednim od toga. Jb takvu kurtoaziju/manire/kulturu.
Apsolutno! :thumbup:
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#20 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by jasib »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 22:01 Gospodanje kontraverznih osoba/licnosti koji se sumnjice za zlocine, kriminal, lopovluk itd., za neko zlo ili slicnih osoba koje su presudzene za te takve stvari. Bljuje mi se na gdin., gos., a ovakve su osobe/licnosti.
Ja bih i persiranje ukinula :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#21 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by moonca »

:nene:
Persiranje treba upraznjavati.. bitno je za medjuljudske odnose....naravno, prema starijim. .. kao i mladje.... pogotovo u usluznim djelatnostima.. kad stariji nekoga oslove :-) sa. mali... donesi chasu vode, mi.. :lol:

Ili , @sanjarko misli, samo na politicare
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#22 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Sanjarko »

moonca wrote: 23/09/2021 01:20 :nene:
Persiranje treba upraznjavati.. bitno je za medjuljudske odnose....naravno, prema starijim. .. kao i mladje.... pogotovo u usluznim djelatnostima.. kad stariji nekoga oslove :-) sa. mali... donesi chasu vode, mi.. :lol:

Ili , @sanjarko misli, samo na politicare
Napisao sam na koga mislim. Sve je jasno iz upisa. Uvazavanje stariji, pa i persiranje okej, ali mi se sve prevrce na gospodanje ovakvih neljudi. Primjerice gospodin Radovan Karadzic i gospodza Biljana Plavsic. :-)
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15462
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#23 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by problemnatravunu »

Sanjarko wrote: 22/09/2021 23:02
karanana wrote: 22/09/2021 22:14 slazem se, ali kako bi ih trebalo zvati ako si novinar na primjer?

postovani gledaoci, dobro vece. sa nama je veceras ridja lopina bakir.
lopino izetbegovicu, dobro dosli u studio.
Imenom i prezimenom, ili samo s jednim od toga.
ime prezime , pozicija i iz koje je stranke....

Inače, isto tako, momentalno "se ospem"kad nekog od tih političkih zlotvora oslove sa gospodin (ali tako moraju), pogotovo onog primitivnog rudonju podšatorskog pjevača i lopova , skoro uvijek popratim, za sebe i ostale koji gledaju , sa :izet: te godpodin :lol: :lol: :lol:
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#24 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by Seyfo »

Pa "kriminalac" se danas kaze "kontroverzni biznismen". Zvanicno. Evoluiralo. Doduse, ne obraca se nekome tako licno,ali ako se pomene, kaze se neka umotana fraza koju pametni shvataju kao cinizam. Zadnji primjer,mnogo simpatican,je objasnjenje g.Hasica iz Veleza da se izvjesno vozilo samo zapalilo tj.da se kocioni sistem sam zapalio. Isto tako,gospodanje silnog olosa je u sustini cinizam,ali drustvene norme tako nalazu. Ne vidim u tome nesto pogresno. Za npr. Dodika,najveceg seljacinu,cobana i primitivca na ovim prostorima, kaze se gospodin i predsjednik,jer jebiga,toliko mnogo onih sa pravom glasa ga je zaokruzilo. Oni na iducim izborima donose sud o njemu. Isto kao i za Bakira. Koliko ljudi mrtvo hladno kaze za Sebiju da je heroina, sultanija, i kako joj sve ne tepaju.
User avatar
turbofolk
Posts: 3136
Joined: 13/05/2014 09:37

#25 Re: Gospodanje raznih osoba/licnosti!

Post by turbofolk »

Samo je Ekrem Jevrić Gospoda :izet: :izet:
Post Reply