Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2601 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 26/09/2021 14:22
Ateista wrote: 26/09/2021 10:17

Ima li neki lijek za te bolesti?

Po mom misljenju to jeste neka vrsta poremecaja, samim tim sto seksualni nagon nema osnovnu funkciju - produzenje vrste, ali medju danasnjom populacijom je toliko poremecaja, ne samo seksualnih nego raznih, pa to nije razlog za diskriminaciju.
Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
Pa evo, muškarac ulazi u kavez i premlaćuje ženu na mrtvo ime, uz aplauze publike i podršku modernog feminizma, a nosi majicu sa natpisom "end trans genocide."

Ako ćemo već o diskriminaciji, ovo je jako dobar primjer koji pokazuje kakvi bolesni ustupci su im načinjeni, da ih, ne daj Bože, ne bi neko diskriminir'o.

Ako su poremećeni, onda su poremećeni, nije svako dužan da im se uvlači u guzicu kao što to radi većina onih koji pokušavaju biti liberalni i mahat' zastavicama, a pogasili sve moždane vijuge.
Sa tim se ni ja ne slazem, taj lik iako je uzimao hormonsku terapiju i dalje ima snagu muskarca i u sportu ja da se pitam ne bih dozvoljavao ovakve stvari, a kao sto foxlife rece, tu je puno gore sto se dvoje ljudi uopste mlati dok masa navija...
Puno ljudi je poremeceno pa nisu diskriminisani zbog toga, cesto se uz parade pominju slike brnjica, sado mazo rekviziti i slicno, to je sve vezano i za hetero parove, fetisi su isto vrsta poremecaja pa vecina hetero parova ima neke fetise, sve je to ok dok nekog ne ugrozavas, i sado mazo igrice su ok dok je obostran pristanak punoljetnih osoba, ili si i protiv toga?

Niko im se ne uvlaci u guzicu, ja otvoreno kazem da mi se gadi vidjeti dva muskarca u akciji, imam strasnu odbojnost prema tome i u potpunosti sam hetero, ne mogu to ni na tv-u gledati, ali to je moj problem i ne ocekujem da oni trebaju zbog mene prestati to da rade i da ne trebaju imati svoja prava kao i drugi gradjani.
Probaj samo zamisliti, volis neku osobu sa kojom zivis i dijelis zivot, jedno zavrsi u bolnici a drugo ne moze da ti dodje u posjetu jer nas sistem vas ne prepoznaje kao bracni ni vanbracni par, ne prepoznaje vas kao porodicu i slicno.

Mene zanima, sta je tvoj prijedlog, kako bi wvi iz lgbtq populacije trebali da se ponasaju? Kako treba da se ponasa jedan muskarac kojeg ne privlace djevojke, da cijeli zivot laze druge, da se ozeni nekom zenom samo da bi bio kao drugi? Sta da radi neko ko se ne osjeca da je onog spola kojeg jeste, da to ignorise i da generalno budu nesretni cijeli zivot zato sto to nekima smeta, a realno imaju nacini da to prevazidju?
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2602 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

Sarajmen wrote: 26/09/2021 12:24
Ateista wrote: 26/09/2021 10:17

Ima li neki lijek za te bolesti?

Po mom misljenju to jeste neka vrsta poremecaja, samim tim sto seksualni nagon nema osnovnu funkciju - produzenje vrste, ali medju danasnjom populacijom je toliko poremecaja, ne samo seksualnih nego raznih, pa to nije razlog za diskriminaciju.
Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
Mi smo u Sarajevu pokazali svoj stav na razne načine, ali na u suštini tolerantan način. Malo kmečanja zbog privremene blokade saobraćajnog krvotoka grada i to je cijena za sve. Da li je bolje što je bilo obimnije prisustvo snaga sigurnosti, po meni jeste. I to smatram kompenzacijom jer među učesnicama-ima povorke ponosa nije bilo nešto previše javnih ličnosti sa svojim osiguranjem. Na primjer ambasador-ica neke od ambasada u Sarajevu, to se prije praktikovalo kao pancir za smirivanje ratobornih anti LGBT pojedinaca ili grupa.

Da li bi ponašanje učesnika parade ponosa ugrožavalo prava i obaveze drugih i drugačijih, ne možemo znati. Sve dok povorka ponosa ne prođe kroz druge urbane sredine i centre u Bosni i Hercegovini. A o toj korelaciji mi u Sarajevu možemo, imamo već to iskustvo.
Ne razumijem, kakve veze imaju drugi gradovi i sta si htio da kazes ovim?
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2603 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 27/09/2021 03:06
Hakiz wrote: 26/09/2021 16:39

Parada ponosa nije cilj, ona je alat.

Ona će izgubiti i potrebu postojanja i smisao jednog dana. Ali, sve dok se kritikuje, taj dan nije došao. Ona je jedna od stvari kojoj je cilj da samu sebe ukine na način da je ukine razlog zbog kojeg postoji. Što više napada na nju, to više razloga da postoji. Ona se hrani njenim negiranjem.
U prevodu:

Sve dok se ne eliminišu svi koji razmišljaju drugačije od povorke i dok se konačno ne uspostavi jednoumlje, po volji LGBT-a - budući Hitleri, dobro zaštekani iza šarenih zastavica.
Ko je rekao da nekoga treba eliminisati? Jesu li ikad rekli da svi trebaju biti lgbt? Oni samo traze svoja prava i to je sve.
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2604 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

Sarajmen wrote: 26/09/2021 16:31 Kontam paralelu i u dure. Možeš ti to puno bolje ako se potrudiš. I ti si se borio za ovaj grad kao i ja, može onda 1:1. Naravno da te ne mogu dovoljno dobro razumjeti, ti si u povorci a ja na drugoj strani ulice ili prozora, kućnog ili win 10.

Bio si kao učesnik na par pon i evo još jedne slobode na dlanu. Prenesi nam svoje lične utiske kakvi jesu tvojim okicama, pozitivno i negativno, šta ti duša ište.
A ono što ti neki drugi prirodni organ ište, to odkuliraj. Bar mene što se tiče.
pozz
Po meni ima napretka, do prije nekoliko godina je bilo nemoguce organizovati paradu, na nekom okupljanju su ih prebili, sad parada prodje bez problema (uz obezbjedjenje, naravno), bude kontraskup koji koliko god da je besmislen imaju pravo na njega i bitno je da nema nasilja. U ovim raspravama po forumima je drugacije, sve manje je onih koji bi ds im zabrane bilo sta, vise ide prica oko usvajanha djece, poredjenne sa pedofilijom koje koliko god da je isto tako glupo, pokazuje da mnogi i nekako prihvataju mogucnost da im se omoguce prava ali se kao brinu da ne pocnu traziti prava i za pedofile i slicno, sve u svemu mali napredak u odnosu na prije desetak godina postoji.
Vjerovatno ce za 10-15 godina poceti ozbiljnije price o istospolnim brakovima i kod nas.
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2605 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

Zanimljiva mi je jedna stvar, protiv istospolnih brakova su uglavnom oni koji se zalazu zactradicionalnu porodicu koju promovisu religije, te su protivnici vecinom vjernici.
Koliko znam u islamu postoji serijatsko vjencanje a u hriscanstvu crkveno, vjernicima vjerka vjencanja znace vise od opstinskih koje moraju obaviti kao uslov za vjersko. Vjerske zajednice sigurno nikad nece odobritinistospolne brakove jer je u suprotnosti sa nekim sustinskim vjerskim ucenjem i ti vjerski brakovi koji su vjernicima najbitniji ce ostati "sveti", zasto onda toliki otpor za opstinskim istospolnim brakovima i cemu tvrdnje da skrnavi nesto sveto?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#2606 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

Sarajmen wrote: 27/09/2021 09:48 Kontam, hvala ti na iznesenom doživljenom mišljenju. Protokom vremena, aktivizmom ili lobiranjem se došlo do nekog oblika adaptacije na tu i slične društvene pojave u gradu Sarajevu. Neka i sigurnosnih snaga na osiguranju, možda da im se prividno smanji broj , da ih je manje uniformisanih a više u civilu.

Učesnici-ce parade ponosa su stekli i obaveze koje moraju da poštuju, inače krše neko drugo i nečije pravo. A bezbeli da ga krši svako onaj ko me pokuša etiketirati primitivnim ili zaostalim, ukoliko iznosim svoje pravo na mišljenje. I ja sam korištenjem svog prava na mišljenje istovremeno pristao i na obavezu, da uvažim mišljenje drugog i drugačijeg.

To bi bio neki odnos kojeg se može naći vezanog za pojam tolerancija:

a_ jedni sa drugim
_b jedni pored drugih
_c jedni protiv drugih

Ima li prisutnog pojma silovanje ili sličnog među učesnicima-cama nedavne parade ponosa u Sarajevu. Da li je osoba sklona silovanju u okviru LGBT zajednice suvišna u njenim redovima, po mišljenju normalne raje. Ne znam a ne provociram, pa zato pitam. Silovanje je generalno osuđujići ne čin, i kod preostale većine ali i zakonski kažnjivo. Po meni su takvi, ma ko bili i kojem društvenom poremećaju pripadali, mnogo opasnija činjenica nego li učesnici parade ponosa.

A ima ih u svakom većem ili urbanom centru u Bosni i Hercegovini. Organizovanjem parade ponosa u Banja Luci , Tuzli, Mostaru... pokazalo bi se tačnim ova moja tvrdnja. Da se malo dublje zagrebe šta se dešava u zatvorima, tek bi bilo jasnije da je pojam silovanje itekako prisutan koliko je danas, svakodnevan. Pih.
E svašta.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#2607 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

Sarajmen wrote: 27/09/2021 09:56 Sam si iznio mišljenje da je to uslovno rečeno društvena pojava koja će rasti sve dok je izložena pritisku. Slažem se.
Klasična pojava u psihologiji mase. Nije rulja , nije gomila, već organizovana manifestacija sa nazivom povorka ponosa, tako je baz tema naslovljena.
Ma svašta na ovo spominjanje silovanja.

Kada se uz LGBT automatski počnu vezivati silovanje i pedofilija, kraj je smislene priče.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2608 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

ali kakve veze imaju drugi gradovi?
jel ti hoces da sebe poredis sa nekim ko je "zaostao"
jel hoces da poredis sebe sa ljudima koji velicaju zlocince koji nece da im se uvede 5g i sl?
meni je bitno sta moja okolina misli a ovi ako hoce da napreduju i sl neka citaju neka uce mozda onda i uspiju u svojim zivotima a ne pred granapom pricati borbene
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2609 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

Sarajmen wrote: 27/09/2021 09:48 Kontam, hvala ti na iznesenom doživljenom mišljenju. Protokom vremena, aktivizmom ili lobiranjem se došlo do nekog oblika adaptacije na tu i slične društvene pojave u gradu Sarajevu. Neka i sigurnosnih snaga na osiguranju, možda da im se prividno smanji broj , da ih je manje uniformisanih a više u civilu.

Učesnici-ce parade ponosa su stekli i obaveze koje moraju da poštuju, inače krše neko drugo i nečije pravo. A bezbeli da ga krši svako onaj ko me pokuša etiketirati primitivnim ili zaostalim, ukoliko iznosim svoje pravo na mišljenje. I ja sam korištenjem svog prava na mišljenje istovremeno pristao i na obavezu, da uvažim mišljenje drugog i drugačijeg.

To bi bio neki odnos kojeg se može naći vezanog za pojam tolerancija:

a_ jedni sa drugim
_b jedni pored drugih
_c jedni protiv drugih

Ima li prisutnog pojma silovanje ili sličnog među učesnicima-cama nedavne parade ponosa u Sarajevu. Da li je osoba sklona silovanju u okviru LGBT zajednice suvišna u njenim redovima, po mišljenju normalne raje. Ne znam a ne provociram, pa zato pitam. Silovanje je generalno osuđujići ne čin, i kod preostale većine ali i zakonski kažnjivo. Po meni su takvi, ma ko bili i kojem društvenom poremećaju pripadali, mnogo opasnija činjenica nego li učesnici parade ponosa.

A ima ih u svakom većem ili urbanom centru u Bosni i Hercegovini. Organizovanjem parade ponosa u Banja Luci , Tuzli, Mostaru... pokazalo bi se tačnim ova moja tvrdnja. Da se malo dublje zagrebe šta se dešava u zatvorima, tek bi bilo jasnije da je pojam silovanje itekako prisutan koliko je danas, svakodnevan. Pih.
Naravno da i oni trebaju postovati druge i tudje misljenje. Ti imas pravo da kazes svoje misljenje, cak i da si protiv necega, dok u praksi nekog zbog toga ne diskriminises, ili dok ne nazivas nekog bolesnim sto je slicno kao kad tebe neko od njih nazove primitivnim, i jedno i drugo je vrijedjanje.

Sigurno da su protiv silovanja i da to osudjuju u pravilu, sad sta neko kao pojedinac misli to niko ne moze znati.
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2610 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

Sarajmen wrote: 27/09/2021 10:15
Ateista wrote: 27/09/2021 09:04

Ne razumijem, kakve veze imaju drugi gradovi i sta si htio da kazes ovim?
Ništa, dok se ne provjeri i u praksi organizuje povorka ponosa u bar još jednom urbanom centru na području Bosne i Hercegovine. Nema hipotetike. Niko mi nije ni pomenuo neku naznaku da se naredna parada ponosa planira i u gradu Sarajevu i u u npr Banja Luci ili Mostaru. Svi k'o mutavi pitaju što to pitaš a zapravo ne znaju odgovor. Pa makar on glasio-nikada.
Mislim da je ovo pocetak, veci gradovi u pravilu imaju sareniju strukturu ljudi u svim aspektima i lakse prihvataju novo i drugacije, vjerovatno ce probati i u drugim gradovima vremenom.
Dobrim dijelom je i do vlasti, u Sa je trenutno nesto liberalnija vlast, tesko je ocekivati da ove tradicionalne i nacionalne stranke to organizuju.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2611 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »



Najprestizniji medicinski zurnal na svetu Lancet je u ime inkluzivnosti zene opisao kao "tela sa vaginama"

Cestitke feministickom i trans pokretu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2612 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 27/09/2021 09:02
S4mpion wrote: 26/09/2021 14:22

Pa evo, muškarac ulazi u kavez i premlaćuje ženu na mrtvo ime, uz aplauze publike i podršku modernog feminizma, a nosi majicu sa natpisom "end trans genocide."

Ako ćemo već o diskriminaciji, ovo je jako dobar primjer koji pokazuje kakvi bolesni ustupci su im načinjeni, da ih, ne daj Bože, ne bi neko diskriminir'o.

Ako su poremećeni, onda su poremećeni, nije svako dužan da im se uvlači u guzicu kao što to radi većina onih koji pokušavaju biti liberalni i mahat' zastavicama, a pogasili sve moždane vijuge.
Sa tim se ni ja ne slazem, taj lik iako je uzimao hormonsku terapiju i dalje ima snagu muskarca i u sportu ja da se pitam ne bih dozvoljavao ovakve stvari, a kao sto foxlife rece, tu je puno gore sto se dvoje ljudi uopste mlati dok masa navija...
Puno ljudi je poremeceno pa nisu diskriminisani zbog toga, cesto se uz parade pominju slike brnjica, sado mazo rekviziti i slicno, to je sve vezano i za hetero parove, fetisi su isto vrsta poremecaja pa vecina hetero parova ima neke fetise, sve je to ok dok nekog ne ugrozavas, i sado mazo igrice su ok dok je obostran pristanak punoljetnih osoba, ili si i protiv toga?

Niko im se ne uvlaci u guzicu, ja otvoreno kazem da mi se gadi vidjeti dva muskarca u akciji, imam strasnu odbojnost prema tome i u potpunosti sam hetero, ne mogu to ni na tv-u gledati, ali to je moj problem i ne ocekujem da oni trebaju zbog mene prestati to da rade i da ne trebaju imati svoja prava kao i drugi gradjani.
Probaj samo zamisliti, volis neku osobu sa kojom zivis i dijelis zivot, jedno zavrsi u bolnici a drugo ne moze da ti dodje u posjetu jer nas sistem vas ne prepoznaje kao bracni ni vanbracni par, ne prepoznaje vas kao porodicu i slicno.

Mene zanima, sta je tvoj prijedlog, kako bi wvi iz lgbtq populacije trebali da se ponasaju? Kako treba da se ponasa jedan muskarac kojeg ne privlace djevojke, da cijeli zivot laze druge, da se ozeni nekom zenom samo da bi bio kao drugi? Sta da radi neko ko se ne osjeca da je onog spola kojeg jeste, da to ignorise i da generalno budu nesretni cijeli zivot zato sto to nekima smeta, a realno imaju nacini da to prevazidju?
Prema LGBT politici, ti si već homofob, jer nemaš pravo da se ne slažeš. Ako se ne slažeš, ti mrziš homoseksualce i sve koji su drugačiji od tebe. LGBT politika ti ne ostavlja drugi izlaz, nego da razmišljaš u potpunosti kao i oni. Gdje si vidio da LGBT politika prihvata bilo kakve kritike, pa čak i one osnovane?

To je čitava jedna politika, sa gomilom prljave propagande. Ravnati LGBT populaciju sa organizatorima i učesnicima povorke je identično tome da Bošnjake ravnaš sa SDA strankom.

Što se tiče brnjica, nije to nikakav fetiš, nego politika nametanja. Njemu nije dovoljno da brnjicu nosa po kući, on hoće pravo da ga se smatra psom, on hoće da ga društvo smatra psom. Već su se izborili za pravo da jedan muškarac u društvu biva prihvaćen kao žena, a to je bolesno ponašanje, karakteristično za bolesno društvo, a LGBT propaganda nikada nije oprala ruke od tih sranja, nego podržavaju sve redom.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2613 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 27/09/2021 09:06
S4mpion wrote: 27/09/2021 03:06

U prevodu:

Sve dok se ne eliminišu svi koji razmišljaju drugačije od povorke i dok se konačno ne uspostavi jednoumlje, po volji LGBT-a - budući Hitleri, dobro zaštekani iza šarenih zastavica.
Ko je rekao da nekoga treba eliminisati? Jesu li ikad rekli da svi trebaju biti lgbt? Oni samo traze svoja prava i to je sve.
Evo, objasni šta ovo znači:
Hakiz wrote: 26/09/2021 16:39 Parada ponosa nije cilj, ona je alat.

Ona će izgubiti i potrebu postojanja i smisao jednog dana. Ali, sve dok se kritikuje, taj dan nije došao. Ona je jedna od stvari kojoj je cilj da samu sebe ukine na način da je ukine razlog zbog kojeg postoji. Što više napada na nju, to više razloga da postoji. Ona se hrani njenim negiranjem.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2614 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 27/09/2021 09:21
Sarajmen wrote: 26/09/2021 16:31 Kontam paralelu i u dure. Možeš ti to puno bolje ako se potrudiš. I ti si se borio za ovaj grad kao i ja, može onda 1:1. Naravno da te ne mogu dovoljno dobro razumjeti, ti si u povorci a ja na drugoj strani ulice ili prozora, kućnog ili win 10.

Bio si kao učesnik na par pon i evo još jedne slobode na dlanu. Prenesi nam svoje lične utiske kakvi jesu tvojim okicama, pozitivno i negativno, šta ti duša ište.
A ono što ti neki drugi prirodni organ ište, to odkuliraj. Bar mene što se tiče.
pozz
Po meni ima napretka, do prije nekoliko godina je bilo nemoguce organizovati paradu, na nekom okupljanju su ih prebili, sad parada prodje bez problema (uz obezbjedjenje, naravno), bude kontraskup koji koliko god da je besmislen imaju pravo na njega i bitno je da nema nasilja. U ovim raspravama po forumima je drugacije, sve manje je onih koji bi ds im zabrane bilo sta, vise ide prica oko usvajanha djece, poredjenne sa pedofilijom koje koliko god da je isto tako glupo, pokazuje da mnogi i nekako prihvataju mogucnost da im se omoguce prava ali se kao brinu da ne pocnu traziti prava i za pedofile i slicno, sve u svemu mali napredak u odnosu na prije desetak godina postoji.
Vjerovatno ce za 10-15 godina poceti ozbiljnije price o istospolnim brakovima i kod nas.
Zapravo, poređenja su naučno utemeljena. Nismo valjda protiv nauke? To bi, prema nekom vjerovanju, trebalo da se kosi sa ateizmom? :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2615 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/09/2021 14:58
Ateista wrote: 27/09/2021 09:21
Po meni ima napretka, do prije nekoliko godina je bilo nemoguce organizovati paradu, na nekom okupljanju su ih prebili, sad parada prodje bez problema (uz obezbjedjenje, naravno), bude kontraskup koji koliko god da je besmislen imaju pravo na njega i bitno je da nema nasilja. U ovim raspravama po forumima je drugacije, sve manje je onih koji bi ds im zabrane bilo sta, vise ide prica oko usvajanha djece, poredjenne sa pedofilijom koje koliko god da je isto tako glupo, pokazuje da mnogi i nekako prihvataju mogucnost da im se omoguce prava ali se kao brinu da ne pocnu traziti prava i za pedofile i slicno, sve u svemu mali napredak u odnosu na prije desetak godina postoji.
Vjerovatno ce za 10-15 godina poceti ozbiljnije price o istospolnim brakovima i kod nas.
Zapravo, poređenja su naučno utemeljena. Nismo valjda protiv nauke? To bi, prema nekom vjerovanju, trebalo da se kosi sa ateizmom? :mrgreen:
gdje su naucno utemeljena?
gdje su argumenti za to
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#2616 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 27/09/2021 15:04
S4mpion wrote: 27/09/2021 14:58

Zapravo, poređenja su naučno utemeljena. Nismo valjda protiv nauke? To bi, prema nekom vjerovanju, trebalo da se kosi sa ateizmom? :mrgreen:
gdje su naucno utemeljena?
gdje su argumenti za to
Pa, imaš ti religijskih univerziteta, možda neki njihovi naučnici to utvrdiše. Još u srednjem vijeku...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2617 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 27/09/2021 15:05
foxlife wrote: 27/09/2021 15:04

gdje su naucno utemeljena?
gdje su argumenti za to
Pa, imaš ti religijskih univerziteta, možda neki njihovi naučnici to utvrdiše. Još u srednjem vijeku...
Nevjerovatno je da još uvijek postoje ljudi koji vjeruju da se čovjek jednog dana probudi i samo odluči da bude pedofil.

Okrenite se nauci, malo ste zalutali u tim borbama, čuj "njihovi i naši", klasično torovsko razmišljanje.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2618 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/09/2021 15:07
Hakiz wrote: 27/09/2021 15:05

Pa, imaš ti religijskih univerziteta, možda neki njihovi naučnici to utvrdiše. Još u srednjem vijeku...
Nevjerovatno je da još uvijek postoje ljudi koji vjeruju da se čovjek jednog dana probudi i samo odluči da bude pedofil.

Okrenite se nauci, malo ste zalutali u tim borbama, čuj "njihovi i naši", klasično torovsko razmišljanje.
to sto pises nema nikakve veze sa pedofilijom
takvih medju heterosima ima koliko hoces
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2619 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 27/09/2021 15:07
Hakiz wrote: 27/09/2021 15:05

Pa, imaš ti religijskih univerziteta, možda neki njihovi naučnici to utvrdiše. Još u srednjem vijeku...
Nevjerovatno je da još uvijek postoje ljudi koji vjeruju da se čovjek jednog dana probudi i samo odluči da bude pedofil.

Okrenite se nauci, malo ste zalutali u tim borbama, čuj "njihovi i naši", klasično torovsko razmišljanje.
Pogledaj moj post prije par stranica vezan za pedofiliju, tu sam objasnio puno toga i koje su sustinske razlike.
Za ostalo kasnije odgovorim, nemam sad vremena.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2620 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 27/09/2021 16:06
S4mpion wrote: 27/09/2021 15:07

Nevjerovatno je da još uvijek postoje ljudi koji vjeruju da se čovjek jednog dana probudi i samo odluči da bude pedofil.

Okrenite se nauci, malo ste zalutali u tim borbama, čuj "njihovi i naši", klasično torovsko razmišljanje.
Pogledaj moj post prije par stranica vezan za pedofiliju, tu sam objasnio puno toga i koje su sustinske razlike.
Za ostalo kasnije odgovorim, nemam sad vremena.
Nije problem u razlikama, problem je u negiranju sličnosti, koje definitivno postoje.

Porediti nije isto što i izjednačiti, miješamo osnovne pojmove.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2621 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/09/2021 16:09
Ateista wrote: 27/09/2021 16:06

Pogledaj moj post prije par stranica vezan za pedofiliju, tu sam objasnio puno toga i koje su sustinske razlike.
Za ostalo kasnije odgovorim, nemam sad vremena.
Nije problem u razlikama, problem je u negiranju sličnosti, koje definitivno postoje.

Porediti nije isto što i izjednačiti, miješamo osnovne pojmove.
samo sto ti poredis neuporedivo
kao kad bih ja rekao homoseksualci su skloni da piju i budu alkoholicari
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2622 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

foxlife wrote: 27/09/2021 17:19
S4mpion wrote: 27/09/2021 16:09

Nije problem u razlikama, problem je u negiranju sličnosti, koje definitivno postoje.

Porediti nije isto što i izjednačiti, miješamo osnovne pojmove.
samo sto ti poredis neuporedivo
kao kad bih ja rekao homoseksualci su skloni da piju i budu alkoholicari
Pa nije baš, jer tvoja izjava uopšte nije poređenje. :mrgreen:

Poređenje je nešto drugo.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2623 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 27/09/2021 17:26
foxlife wrote: 27/09/2021 17:19

samo sto ti poredis neuporedivo
kao kad bih ja rekao homoseksualci su skloni da piju i budu alkoholicari
Pa nije baš, jer tvoja izjava uopšte nije poređenje. :mrgreen:

Poređenje je nešto drugo.
da poredjenje je samo sto ti ne kontas poentu
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#2624 Re: Povorka ponosa

Post by Kaligrafija »

Pederi su najpristojniji ljudi u Sarajevu, ja ih znam nekoliko, ko curice su...Kulturni, pristojni, lijepo obuceni, moderni, fino se pozdrave, nisu napadni nicim, raja ba...! Treba ovom gradu sto vise takvih pedera, ne mislim samo na sexualnu opredjeljenost...! :lol: :lol:

Mrzim ove sto bi da nam dijele BiH, homoseksualce nikad, neka se vole ljudi, neka hodaju gradom zagrljeni ko i svi ostali, neka imaju sva prava...! Ako smetaju krmku Dodiku, onda su meni jos drazi...!

Btw znam i par lezbi, vecina njih koje poznajem su muskarace, ima i onih drugih, zenstvenijih...Kakve su te muskarace znale vodati zenske, da ti pamet stane...Tacno sam nekad bio ljubomoran... :lol: :D
User avatar
Ateista
Posts: 46339
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2625 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 27/09/2021 14:51
Ateista wrote: 27/09/2021 09:02
Sa tim se ni ja ne slazem, taj lik iako je uzimao hormonsku terapiju i dalje ima snagu muskarca i u sportu ja da se pitam ne bih dozvoljavao ovakve stvari, a kao sto foxlife rece, tu je puno gore sto se dvoje ljudi uopste mlati dok masa navija...
Puno ljudi je poremeceno pa nisu diskriminisani zbog toga, cesto se uz parade pominju slike brnjica, sado mazo rekviziti i slicno, to je sve vezano i za hetero parove, fetisi su isto vrsta poremecaja pa vecina hetero parova ima neke fetise, sve je to ok dok nekog ne ugrozavas, i sado mazo igrice su ok dok je obostran pristanak punoljetnih osoba, ili si i protiv toga?

Niko im se ne uvlaci u guzicu, ja otvoreno kazem da mi se gadi vidjeti dva muskarca u akciji, imam strasnu odbojnost prema tome i u potpunosti sam hetero, ne mogu to ni na tv-u gledati, ali to je moj problem i ne ocekujem da oni trebaju zbog mene prestati to da rade i da ne trebaju imati svoja prava kao i drugi gradjani.
Probaj samo zamisliti, volis neku osobu sa kojom zivis i dijelis zivot, jedno zavrsi u bolnici a drugo ne moze da ti dodje u posjetu jer nas sistem vas ne prepoznaje kao bracni ni vanbracni par, ne prepoznaje vas kao porodicu i slicno.

Mene zanima, sta je tvoj prijedlog, kako bi wvi iz lgbtq populacije trebali da se ponasaju? Kako treba da se ponasa jedan muskarac kojeg ne privlace djevojke, da cijeli zivot laze druge, da se ozeni nekom zenom samo da bi bio kao drugi? Sta da radi neko ko se ne osjeca da je onog spola kojeg jeste, da to ignorise i da generalno budu nesretni cijeli zivot zato sto to nekima smeta, a realno imaju nacini da to prevazidju?
Prema LGBT politici, ti si već homofob, jer nemaš pravo da se ne slažeš. Ako se ne slažeš, ti mrziš homoseksualce i sve koji su drugačiji od tebe. LGBT politika ti ne ostavlja drugi izlaz, nego da razmišljaš u potpunosti kao i oni. Gdje si vidio da LGBT politika prihvata bilo kakve kritike, pa čak i one osnovane?

To je čitava jedna politika, sa gomilom prljave propagande. Ravnati LGBT populaciju sa organizatorima i učesnicima povorke je identično tome da Bošnjake ravnaš sa SDA strankom.

Što se tiče brnjica, nije to nikakav fetiš, nego politika nametanja. Njemu nije dovoljno da brnjicu nosa po kući, on hoće pravo da ga se smatra psom, on hoće da ga društvo smatra psom. Već su se izborili za pravo da jedan muškarac u društvu biva prihvaćen kao žena, a to je bolesno ponašanje, karakteristično za bolesno društvo, a LGBT propaganda nikada nije oprala ruke od tih sranja, nego podržavaju sve redom.
LGBT politika nema bas 100% usaglasen stav u cijelom svijetu, postoje razna LGBT udruzenja te se neke stvari vjerovatno i razlikuju, kao sto se i pojedinci znacajno razlikuju. Stoji to da oni neki od njih znaju biti iskljucivi i da sa nekim stvarima pretjeruju u smislu da ako se ne slazes sa nekim njihovim tvrdnjama da ce te smatrati homofobom i slicno, mozda je i to posljedica diskriminacije, tesko je reci, ali naravno da ima stvari gdje se malo pretjeruje. I pored toga, smatram da imaju pravo da se bore za svoja prava i tu ih podrzavam, iako nisam bio na samoj paradi i nesto bas i nemam namjeru jer nisam dio toga ni na koji nacin.

Opet brnjice i slicne stvari mijesas sa LGBT populacijom iako nije iskljucivo vezano za njih. Nisam jos cuo da neko hoce da bude pas, to je uglavnom vezano za sado mazo igrice koje i strait osobe praktikuju. Tacno je da su se izborili u nekim drzavama da neko ko je rodjen kao musko bude prihvacen kao zensko i slicno, i to je OK zato sto se neki ljudi stvarno rode u pogresnom tijelu. Zasto je tako ne znam, samo ti kazem da probas zamisliti kako je i da to nije ni malo jednostavno. Nisu to neki hirevi kako neki misle, ljudi se stvarno drugacije osjecaju i jedini nacin da vode ispunjen zivot je da pocnu da se ponasaju onako kako se osjecaju, a za to im je nekad potrebna podrska okoline, porodice, drzave i slicno, ovdje je na zalost uglavnom nemaju. Neki se samo pocnu ponasati i oblaciti onako kako se osjecaju i to im je dovoljno, nekima nije i rade hormonalne terapije, promjenu spola i slicno, sve su to nacini na koji ti ljudi pokusavaju imati normalan i ispunjen zivot i nema razloga da to bilo koga od nas ugrozava, niko nas ne tjera da budemo u vezi sa transrodnom osobom da bi nam to trebalo smetati, treba pustiti ljude da vode svoj zivot.
Post Reply