Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#3101 Re: Povorka ponosa

Post by Dangubic »

Login77777 wrote: 25/06/2022 00:29 Hoce ih ovi setati danas? :mrgreen:
Image
Gdje je ovo?
poostar
Posts: 1217
Joined: 22/01/2008 13:15
Location: Picin Han

#3102 Re: Povorka ponosa

Post by poostar »

Bosnjee se zalažu kobajagi za prava građana i da svaki građanin bude isti pred sudom na cijeloj teritoriji BiH, osim ako si derpe naravno 😅😅😅😅
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#3103 Re: Povorka ponosa

Post by aerodinamika »

Dangubic wrote: 25/06/2022 00:30
-Chesterfield- wrote: 25/06/2022 00:15

Jedan od problema.
Sve dok jedna siromašna država plaća da se oni prošetaju može se reći da je to problem.
Taj dan se diskriminišu drugi građani zbog blokade ulica...
Taj jedan dan u godini i to je stvarno problem?
trose se milioni kao da su feninzi, u tome je problem, ko je Fortu ovlastio da trosi pare gradzana
User avatar
Login77777
Posts: 8626
Joined: 18/05/2021 09:11

#3104 Re: Povorka ponosa

Post by Login77777 »

Dangubic wrote: 25/06/2022 00:31
Login77777 wrote: 25/06/2022 00:29 Hoce ih ovi setati danas? :mrgreen:
Image
Gdje je ovo?
Sarajevo prosle godine.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45441
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#3105 Re: Povorka ponosa

Post by Chmoljo »

aerodinamika wrote: 25/06/2022 00:32
Dangubic wrote: 25/06/2022 00:30

Taj jedan dan u godini i to je stvarno problem?
trose se milioni kao da su feninzi, u tome je problem, ko je Fortu ovlastio da trosi pare gradzana
Skupština KS, dakle građani Kantona.

problem?
Dimu1927
Posts: 3972
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#3106 Re: Povorka ponosa

Post by Dimu1927 »

plain vanilla wrote: 25/06/2022 00:20
Dimu1927 wrote: 25/06/2022 00:17
tako je, niko ih ne dira, ne treba osiguranje vece nego kad papa dolazi, dovoljno je recimo onako kako prate navijacki korteo kad je derbi
Ako muskarac nalakira nokte ne znaci da je pripadnik LGBT.
Jel ti mozes garantovat da se dva momka mogu zazvalit na cesti a da ih niko ne prebije?
opet si fulio poentu, osiguranje ovoliko je nepotrebno, ali to je i namjera organizatora vjerovatno da se navuce bijes pored ove sake bradonja koji prave kontra-proteste, i ostalih normalnih ljudi kojima nista od ovog inace ne smeta u granicama normale. pa onda na osnovu te lazne prijetnje se traze ta neka prava i skrece paznja na sebe.

istim ljudima smetaju i razne trke i biciklijade jer se blokira pola grada, zbog toga a ne zbog seksualne orijentacije ucesnika, kontas ?
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#3107 Re: Povorka ponosa

Post by Dangubic »

Login77777 wrote: 25/06/2022 00:33
Dangubic wrote: 25/06/2022 00:31

Gdje je ovo?
Sarajevo prosle godine.
16 vijek, glavni grad šta je sa manjim mjestima.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#3108 Re: Povorka ponosa

Post by mirza_15 »

poostar wrote: 25/06/2022 00:27
-Chesterfield- wrote: 25/06/2022 00:15

Jedan od problema.
Sve dok jedna siromašna država plaća da se oni prošetaju može se reći da je to problem.
Taj dan se diskriminišu drugi građani zbog blokade ulica...
Blokade ulica ? Kmekme. Da i ? Pa to je okej da neko ko plaća porez ima pravo da koristi javni prostor jedan dan godišnje ? To je demokratija. Ti također imaš pravo da napraviš povorku protiv gej parade i da također blokiras grad. U čemu je problem ?
Šta ako imamo 300 takvih povorki godišnje? Hoćemo li grad držati blokiranim 300 dana po 9 sati? Mora se šetati po saobraćajnicama? Ne može po nekim šetnicama? I mora 9 sati? Ne može se poruka poslati za sat, dva?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3109 Re: Povorka ponosa

Post by Velkoski »

nema potrebe da brineš o 300 povorki, ovdje niko ne izlazi na ulice da se bori za svoja prava svakako :mrgreen:

uostalom, eno ti Pariz, svaki dan neka povorka i preživljavaju nekako
Last edited by Velkoski on 25/06/2022 00:40, edited 1 time in total.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#3110 Re: Povorka ponosa

Post by Dangubic »

poostar wrote: 25/06/2022 00:32 Bosnjee se zalažu kobajagi za prava građana i da svaki građanin bude isti pred sudom na cijeloj teritoriji BiH, osim ako si derpe naravno 😅😅😅😅
Derpe i djeca sa poremećajem. Djeca sa poremećajem zive kao robovi kod nas.
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#3111 Re: Povorka ponosa

Post by aerodinamika »

Bloo wrote: 25/06/2022 00:31
aerodinamika wrote: 25/06/2022 00:29 Forto izdvojio iz svog dzepapa ili je uzeo pare gradzana i dao da se paradira
trojka trosi narodne pare, kapom i sakom, kao da su njihove licno
Da, to su moje, tvoje i svacije pare.
I tvoje iako to ne podrzavas i moje iako to podrzavam i tih ljudi sto ce ucestvovati.
Isto kao što mene niko kao ateistu ne pita oko davanja para vjerskim zajednicama....(odoh osnovat ateisticko udruzenje da hajrujem od ovih nbarodnih para)...

Trojka? Mislis Vlada KS?
NiP je Halid mjesto Halida (tj SDA za "osvijestene) pa je protivU povorke ponosa. :D
trojka ili tzv vlada ks svejedno, kako se zele nazivati, gdje sproveden referendum ili barem anketa da se pitaju gradzani da li zele nove puteve, vece penzije pomoc za bebe, mlade parove ili da se bacaju pare na nekakve parade i zabave :-)
nismo mi toliko bogata drzava da se raspamo niovcem, posebno kad znamo sta se sprema, cijela evropa strahuje od onog sto donosi zima, pitanje je hoce li biti grijanja, struje, hrane itd itd i umjesto da se pripremimo za ono sto dolazi mi nse ponasamo kao neki ljudi na brodu koji tone dok orkestar svira, a mi plesemo i pijemo
ali nista me ne cudi od "vlade" koja je kupila trolejbuse od Lukasenka, dok Rusija vrsi invaziju na jednu suverenu zemlju,
kao da mi sad svi odemo kod nekog u kafanu ko je prebio komsiju, njegovu zenu, djecu, cuku, i veselimo se snjim :-)
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#3112 Re: Povorka ponosa

Post by guruguru95 »

Dimu1927 wrote: 25/06/2022 00:04
plain vanilla wrote: 24/06/2022 23:45
Pa LGBT populacija se ne smije prosetati ulicom zagrljena, gluho bilo da se poljube, ne mogu se vjencati, svako im moze razbit glavu dok merhametli Bosanci aplaudiraju, a oni demokraticniji im dozvoljavaju da se vole u svoja 4 zida.
I sad ovi sto bi zakljucali gejeve dozivotno i ogranicili im kretanje kukaju zbog nekoliko sati obustave saobracaja. Ugrozena im ljudska prava.

Licemjerni cirkus
to je obicna laz i izigravanje zrtve

niko ih ne dira, imas vise kafica po gradu koje su da kazem okupirali, sasvim normalno sjede momci sa nalakiranim noktima, ove cure koje hodaju s curama itd. da sad ne imenujem kafice, mozda je malo ruzno, ali niko ih ne dira, cak naprotiv, ako nisi dio njihove populacije ti se osjecas nelagno na tom mjestu
Plain truth :thumbup:
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#3113 Re: Povorka ponosa

Post by mirza_15 »

Dangubic wrote: 25/06/2022 00:24
poostar wrote: 25/06/2022 00:20 Države u kojima svako ima pravo na povorku/proteste su države koje su najnaprednije u svakom pogledu.
Međutim države u kojim se pederi omalozavaju su najgore za život i svako gleda kako da smugne na zapad gdje su pederi absolutno normalna pojava.
Kako to jbt ?
Zato što su naprednije, kod nas nakog svake rečenice obavezno dolazi (ako bog da) . :D
Znači "ako Bog da" je sinonim nazadnosti? Zanimljivi stavovi, zanimljivi. Reci mi još treba li vjeru u četiri zida ili skroz zabraniti pa da krenemo naprijed?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72763
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#3114 Re: Povorka ponosa

Post by Velkoski »

aerodinamika wrote: 25/06/2022 00:40
Bloo wrote: 25/06/2022 00:31

Da, to su moje, tvoje i svacije pare.
I tvoje iako to ne podrzavas i moje iako to podrzavam i tih ljudi sto ce ucestvovati.
Isto kao što mene niko kao ateistu ne pita oko davanja para vjerskim zajednicama....(odoh osnovat ateisticko udruzenje da hajrujem od ovih nbarodnih para)...

Trojka? Mislis Vlada KS?
NiP je Halid mjesto Halida (tj SDA za "osvijestene) pa je protivU povorke ponosa. :D
trojka ili tzv vlada ks svejedno, kako se zele nazivati, gdje sproveden referendum ili barem anketa da se pitaju gradzani da li zele nove puteve, vece penzije pomoc za bebe, mlade parove ili da se bacaju pare na nekakve parade i zabave :-)
nismo mi toliko bogata drzava da se raspamo niovcem, posebno kad znamo sta se sprema, cijela evropa strahuje od onog sto donosi zima, pitanje je hoce li biti grijanja, struje, hrane itd itd i umjesto da se pripremimo za ono sto dolazi mi nse ponasamo kao neki ljudi na brodu koji tone dok orkestar svira, a mi plesemo i pijemo
ali nista me ne cudi od "vlade" koja je kupila trolejbuse od Lukasenka, dok Rusija vrsi invaziju na jednu suverenu zemlju,
kao da mi sad svi odemo kod nekog u kafanu ko je prebio komsiju, njegovu zenu, djecu, cuku, i veselimo se snjim :-)
pa izađite i protestujte, šta se čeka?
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#3115 Re: Povorka ponosa

Post by Tempo »

poostar wrote: 25/06/2022 00:32 Bosnjee se zalažu kobajagi za prava građana i da svaki građanin bude isti pred sudom na cijeloj teritoriji BiH, osim ako si derpe naravno 😅😅😅😅
i osim ako si srbin. i hrvat. ili iz mjesovitoig braka. ili ne postis. ili nisi clan/glasac/simpatizer sda.
Dangubic
Posts: 794
Joined: 01/12/2019 15:11

#3116 Re: Povorka ponosa

Post by Dangubic »

mirza_15 wrote: 25/06/2022 00:43
Dangubic wrote: 25/06/2022 00:24

Zato što su naprednije, kod nas nakog svake rečenice obavezno dolazi (ako bog da) . :D
Znači "ako Bog da" je sinonim nazadnosti? Zanimljivi stavovi, zanimljivi. Reci mi još treba li vjeru u četiri zida ili skroz zabraniti pa da krenemo naprijed?
Ne treba vjeru zabraniti ali mene kao ateistu to (ako bog da) vrijeđa i svakako je sinonim zaostalosti.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18594
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#3117 Re: Povorka ponosa

Post by SmokingMan »

plain vanilla wrote: 24/06/2022 23:45
GandalfSivi wrote: 24/06/2022 17:23 Zasto se blokiraju saobracajnice? Zato sto policija mora da ih stiti. Zasto nam treba parada? Zato da se (izmedju ostalog) ukaze i na to da je to populacija koju policija treba da stiti.

I koga sada da okrivimo? Zrtve koje policija treba da stiti, ili one koji bi ih malo mlatili, samo da im se ukaze prilika. S druge opet strane, za razliku od ZG ili BG, mi fakat imamo minoran broj idiota koji bi se mlatili, na svu srecu smo prema svemu indolentni pa tako i prema ovome. Nadam se da ce za par godina ovo biti jedan sasvim normalni dogadjaj, gdje nam nece trebati ni policija ni blokade saobracajnica...
Pa LGBT populacija se ne smije prosetati ulicom zagrljena, gluho bilo da se poljube, ne mogu se vjencati, svako im moze razbit glavu dok merhametli Bosanci aplaudiraju, a oni demokraticniji im dozvoljavaju da se vole u svoja 4 zida.
I sad ovi sto bi zakljucali gejeve dozivotno i ogranicili im kretanje kukaju zbog nekoliko sati obustave saobracaja. Ugrozena im ljudska prava.

Licemjerni cirkus
Zapravo u par navrata sam vidio kako se djevojke po Sarajevu drže za ruke, vjerujem kako ne postoje "izolovani slučajevi", i da je to postalo više transparentnije nego lani. Mislim, da su (većina???) ljudi, iako to ne podržavaju (kao i moja malenkost :mrgreen: ) shvatili da se od nasilnog ponašanja naspram LGBT populacije neće ništa bitnije promjeniti kod tih ljudi. Što je svakako i po prirodi bliže istini, a i psihologija ide u prilog tome da što određenim osobama više branite da nešto isprobaju, ili da slijede neki svoj ideal, postoji veća tendencija da će se otpor prema tlačitelju povećati.

Ja sam kao prvo osoba koja se još sudi sama sa sobom, "raspravlja" sa samom sobom, tako da prirodni zakon slobode ne mogu krišti je je on Univerzalan, ali i nemam pravo, jer je sloboda najfudamentalniji stepen čovjekoog puta ka samospoznaji. Slagao se ili ne sa svim ovim ceremonijama i ostalim, moj prioritet treba biti moj put ka određenom cilju, tako da ja dovoljno dobro znam šta je trenutno za mene bolje, u odnosu na neznanje o onome šta je to dobro ili loše za neku drugu osobu.

Kuda idemo kao društvo, stvarno ne znam, ali sam uvjerenja da smo dovoljno teški sami sebi da bi bili od neke velike koristi drugima :mrgreen: . Mada i jesmo od odoređene koristi, ali nekada samo iz pristojnosti, dok u sebi psujemo sve što nam se čini neprikladnim, psujemo i sebe dok nam je brada zaronjena u psra, ali dok se god osjećamo lakše zbog toga, mi ćemo uvijek imati alibi za naše namćorstvo. :mrgreen:
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5608
Joined: 04/08/2020 19:22

#3118 Re: Povorka ponosa

Post by -Chesterfield- »

poostar wrote: 25/06/2022 00:27
-Chesterfield- wrote: 25/06/2022 00:15

Jedan od problema.
Sve dok jedna siromašna država plaća da se oni prošetaju može se reći da je to problem.
Taj dan se diskriminišu drugi građani zbog blokade ulica...
Blokade ulica ? Kmekme. Da i ? Pa to je okej da neko ko plaća porez ima pravo da koristi javni prostor jedan dan godišnje ? To je demokratija. Ti također imaš pravo da napraviš povorku protiv gej parade i da također blokiras grad. U čemu je problem ?
Bilo je tih blokada. Mislim da su se tada bunili i LGBT
https://www.fokus.ba/vijesti/bih/demobi ... o/1029438/
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#3119 Re: Povorka ponosa

Post by guruguru95 »

Blokada glavnog grada nikad i nigdje nije poželjna, naročito ne u Sarajevu koji itekako ovisi o gradskom prevozu, i to u ovakvom luđačkom terminu subotom 12-21 :-)

Prošli put nisam mogao sići do pekare i granapa zahvaljujući transporterima i oklopnjacima koji su opkolili centar grada, kao da je 5. april 1992.

Što više forsirate ovaj cirkus, i to ovako agresivno i nametljivo, raja će imati sve veću averziju prema tome. Simple as that :thumbup:
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#3120 Re: Povorka ponosa

Post by mirza_15 »

Dangubic wrote: 25/06/2022 00:49
mirza_15 wrote: 25/06/2022 00:43

Znači "ako Bog da" je sinonim nazadnosti? Zanimljivi stavovi, zanimljivi. Reci mi još treba li vjeru u četiri zida ili skroz zabraniti pa da krenemo naprijed?
Ne treba vjeru zabraniti ali mene kao ateistu to (ako bog da) vrijeđa i svakako je sinonim zaostalosti.
Aha, tebe vrijeđa i sinonim je zaostalosti. Ma hajte molim vas :D E pa navikni se jer će te to, ako Bog da, pratiti do kraja života. Baš mi je simpatično kako neko ko je netolerantan prema jednoj skupini ljudi traži visoke standarde za drugu i glumi naprednjaka koji se bori za ljudska prava.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#3121 Re: Povorka ponosa

Post by plain vanilla »

SmokingMan wrote: 25/06/2022 00:50

Zapravo u par navrata sam vidio kako se djevojke po Sarajevu drže za ruke, vjerujem kako ne postoje "izolovani slučajevi", i da je to postalo više transparentnije nego lani. Mislim, da su (većina???) ljudi, iako to ne podržavaju (kao i moja malenkost :mrgreen: ) shvatili da se od nasilnog ponašanja naspram LGBT populacije neće ništa bitnije promjeniti kod tih ljudi. Što je svakako i po prirodi bliže istini, a i psihologija ide u prilog tome da što određenim osobama više branite da nešto isprobaju, ili da slijede neki svoj ideal, postoji veća tendencija da će se otpor prema tlačitelju povećati.

Ja sam kao prvo osoba koja se još sudi sama sa sobom, "raspravlja" sa samom sobom, tako da prirodni zakon slobode ne mogu krišti je je on Univerzalan, ali i nemam pravo, jer je sloboda najfudamentalniji stepen čovjekoog puta ka samospoznaji. Slagao se ili ne sa svim ovim ceremonijama i ostalim, moj prioritet treba biti moj put ka određenom cilju, tako da ja dovoljno dobro znam šta je trenutno za mene bolje, u odnosu na neznanje o onome šta je to dobro ili loše za neku drugu osobu.

Kuda idemo kao društvo, stvarno ne znam, ali sam uvjerenja da smo dovoljno teški sami sebi da bi bili od neke velike koristi drugima :mrgreen: . Mada i jesmo od odoređene koristi, ali nekada samo iz pristojnosti, dok u sebi psujemo sve što nam se čini neprikladnim, psujemo i sebe dok nam je brada zaronjena u psra, ali dok se god osjećamo lakše zbog toga, mi ćemo uvijek imati alibi za naše namćorstvo. :mrgreen:
Pa vidis, nije problem kad se djevojke drze za ruke, jos ako su zgodne mogu se i pofatat. To je svima sexi. Ako su ruzne, onda je vec problem
Ali dva momka je druga prica.

Vidis, na forumu je nekad bila tema sa seksi slikana, gifovima, ne sjecam se. Uredno su prolazile slike sa dvije cure koje se ljube ili sta vec rade, a pederluk, tj istu stvar kad rade muskarci, bilo je izricito zabranjeno :mrgreen:

Mi onako dzematile imamo problem da ne postujemo drugacije. Hejtamo sve i svakoga, a zapravo zivimo u kanalizaciji Europe i handri nas ko stigne.
User avatar
Quaresma
Posts: 6688
Joined: 19/07/2010 16:37

#3122 Re: Povorka ponosa

Post by Quaresma »

guruguru95 wrote: 25/06/2022 00:53 Blokada glavnog grada nikad i nigdje nije poželjna, naročito ne u Sarajevu koji itekako ovisi o gradskom prevozu, i to u ovakvom luđačkom terminu subotom 12-21 :-)

Prošli put nisam mogao sići do pekare i granapa zahvaljujući transporterima i oklopnjacima koji su opkolili centar grada, kao da je 5. april 1992.

Što više forsirate ovaj cirkus, i to ovako agresivno i nametljivo, raja će imati sve veću averziju prema tome. Simple as that :thumbup:
ne kontam zasto citavih 9 sati da se grad blokira? zar to nije samo povorka, tj idu od tacke a do tacke b.

doduse nisam ni upucen puno u ovaj dogadjaj.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3123 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

.. :-) koji im je plan rada za tih 9 sati...
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#3124 Re: Povorka ponosa

Post by mirza_15 »

Quaresma wrote: 25/06/2022 00:58
guruguru95 wrote: 25/06/2022 00:53 Blokada glavnog grada nikad i nigdje nije poželjna, naročito ne u Sarajevu koji itekako ovisi o gradskom prevozu, i to u ovakvom luđačkom terminu subotom 12-21 :-)

Prošli put nisam mogao sići do pekare i granapa zahvaljujući transporterima i oklopnjacima koji su opkolili centar grada, kao da je 5. april 1992.

Što više forsirate ovaj cirkus, i to ovako agresivno i nametljivo, raja će imati sve veću averziju prema tome. Simple as that :thumbup:
ne kontam zasto citavih 9 sati da se grad blokira? zar to nije samo povorka, tj idu od tacke a do tacke b.

doduse nisam ni upucen puno u ovaj dogadjaj.
Zato jer im se može. Kaže nisu dovoljno vidljivi. Sada ima da blokiraju grad 9 sati pa će na taj način postati vidljivi i steći empatije kod građana Sarajeva. Oni što budu čekali satima u koloni da dođu na svoje odredište će ih počastiti lijepim riječima i željama te poželjeti da sljedeće godine blokiraju grad ne samo do Pofalića nego do Ilidže i na malo duži vremenski period. Nije 9 sati nešto. :mrgreen:
Dimu1927
Posts: 3972
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#3125 Re: Povorka ponosa

Post by Dimu1927 »

Quaresma wrote: 25/06/2022 00:58
guruguru95 wrote: 25/06/2022 00:53 Blokada glavnog grada nikad i nigdje nije poželjna, naročito ne u Sarajevu koji itekako ovisi o gradskom prevozu, i to u ovakvom luđačkom terminu subotom 12-21 :-)

Prošli put nisam mogao sići do pekare i granapa zahvaljujući transporterima i oklopnjacima koji su opkolili centar grada, kao da je 5. april 1992.

Što više forsirate ovaj cirkus, i to ovako agresivno i nametljivo, raja će imati sve veću averziju prema tome. Simple as that :thumbup:
ne kontam zasto citavih 9 sati da se grad blokira? zar to nije samo povorka, tj idu od tacke a do tacke b.

doduse nisam ni upucen puno u ovaj dogadjaj.
ma ne znaju ni mediji prenijeti jasno neke stvari, kad povorka krene sa mjesta starta kako budu isli te ulice kojima su prosli se brzo nakon toga otvaraju. samo ce ustvari ova krajnja tacka biti blokirana do kraja
Post Reply