Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2851 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

Ateista wrote: 13/10/2021 14:15 Sa S4mpionom sam razgovarao o tome, ni ja trans osobe ne mogu u potpunosti dozivjeti tako kako se oni osjecaju, da recimo muskarca koji je promijenio spol, cak i radio plasticne operacije i hormonske terapije, necu u potpunosti dozivjeti kao zensko da bih mogao biti u vezi ili spavati sa takvom osobom, ali mi recimo ne smeta da ih oslovljavam onako kako se osjecaju.

Psihicki oboljele osobe je po meni preozbiljan termin, ima i takvih kod kojih jeste u pitanju ozbiljna dijagnoza vezana za seksualnu orjentaciju ili opredjeljenje, ali ima onih koji ni malo ne spadaju u to i koji vode normalan zivot, bez psihjatrijskih lijekova i dijagnoza, zbog cega bih ja to zvao poremecajem kao sto su i fetisi i slicne stvari koje ima puno hetero osoba.

Najbitnije je svakako da ih ne diskriminises zbog toga, mislim da je bar vecem dijelu njih to najbitnije.
Da mi oprostis ali osoba koja se dobrovoljno kastrira i plati da joj izbuse rupu koju svakodnevno mora dilatirati svakako ima psihicki problem.
Osoba sa penisom koja insistira na koriscenju zenskih toaleta, svlacionica, spa centara i depilaciskih uskuga je psihicki poremecena i / ili seksualni predator.
Svakako ima trolova koji zloupotrebljavaju mogucnost da ogrebu skolarinu ili slicne beneficije.

Mozda su 1% stvarno prave trans osobe.
foxlife wrote: 13/10/2021 14:17 mozda upravlja tamo gdje su dobili tj izborili se za ova osnovna prava i sl
kao sto je zapadni svijet pa na paradi su oni povodci i sl
al ovdje bar u bih mislim da je jos uvijek zdrava borba gdje traze prava da se ne osjecaju kao gradjani drugog reda
kad to izbore onda treba rijesiti da se to ne okrene trazenju bdsm prava za sviju i sl
Nazalost ti poremeceni zapadnjaci navise problema prave LGBT-ovima u nerazvijenim zemljama.

Ej, zatvori na zapadu imaju problema jer "zene sa penisom" siluju bioloske zene. A posto po zakonu odredjenih drzava zena ne moze silovati sada je problem za sta ih optuziti.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2852 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

mijenjaj zakon i rjesis problem
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2853 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

foxlife wrote: 13/10/2021 15:54 mijenjaj zakon i rjesis problem
Al onda te napadnu da si TERF ako zakon primenis samo na transove ili da si mizigonista ako primenis na sve.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2854 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

AleksoMKD wrote: 13/10/2021 16:02
foxlife wrote: 13/10/2021 15:54 mijenjaj zakon i rjesis problem
Al onda te napadnu da si TERF ako zakon primenis samo na transove ili da si mizigonista ako primenis na sve.
sta me ima napadati
u zakon ugradis ako je neko promjenio spol itd itd ne ide u istu ustanovu sa ovima koji nisu
ako si promijenio do tebe je
kao i sami cin pravljenja prekrsaja krivicnog djela i sl
nisam ja kriv ako je za ubistvo odredjeno da te strpaju 100 godina u samicu
to je tako a to sto ja ubijem nekoga samo vodi do toga da budem 100 godina u samici
sto prije toga nisam razmisljao o tome je moj problem a ne samog zakona
ovo u biti vazi za sve i za svaki zakon

kad se uoce nepravilnosti zakona onda se mijenja i to je to
kome se ne svidja neka ne pravi prekrsaj
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2855 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

fijesta7 wrote: 13/10/2021 03:07
S4mpion wrote: 12/10/2021 23:55

Uopšteno, surogat majčinstvo je dno ljudske civilizacije, uloga majke svedena na radno mjesto, kupovati i prodavati majčinstvo kao robu, za keš.
Surogat majcinstvo bi trebala da bude besplatna pomoc Gay osobi ali posto smo na ovim prostorima kako si naveo kao ljudi dno tako je kako jeste ...

Ali eto ima i drugacijih od nas ... :izet:

https://hr.freekaamal.net/post/1434702/
Ta pomoć skoro nikad nije besplatna, pa čak ni van ovih prostora.

Majčinstvo kao biznis, borba za keš.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2856 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 13/10/2021 03:38
S4mpion wrote: 12/10/2021 23:57

Pa vidi, svećenici homoseksualci su ti jako loš primjer, ne znam da li shvataš da si sam sebi podmetnuo nogu uzimajući za primjer te homoseksualce koji su zlostavljali djecu?

A što se tiče Boko Harama i sličnih glupih primjera, te skupine više veze imaju s tobom, nego sa mnom. :mrgreen:
Pa, vidi, poenta je bila da svi ti bogobojazni ljudi koji mrze homoseksualizam ne bi trebali da pričaju o zaštiti djece jer svaki dan na vijestima vidimo kako ih čuvaju.

Boko haram i slični su ti glup primjer jer ne možeš opovrgnuti, pa pokušavaš na taj način "umanjiti štetu". Boko haram i slični otimaju djecu iz škola, pucaju curicama uglavu kada id uu školu itd. A zašto ih otimaju i zašto pucaju, gdje nalaze opravdanje za to, kome se Bohko haram i slični klanjaju itd, to svako zna. Istoj istituciji koja mrzi homoseksualce i "čuva našu djecu". Pitaj Nadiju Murad.

Iliti, da ti bude jasnije: Švi ti nabrojani štovatelji boga koji mrze homoseksualce su veća opasnost za djecu od homoseksualaca koji paradiraju ponosno.
Za primjer si naveo grupu homoseksualaca, koja zlostavlja djecu po crkvama, a onda tvrdiš da ta grupa homoseksualaca mrzi homoseksualce?

O Boko Haram glupostima mi ne pada na pamet pričat', da ne potežem Staljina i Kim family.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2857 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 13/10/2021 08:49
S4mpion wrote: 12/10/2021 23:53

Pazi, već se deklarišeš kao homofob, ako misliš biti na strani LGBT propagande, ne smiješ iznositi ovakve tvrdnje.

Prema LGBT propagandi, svi zlostavljači su heteroseksualci.
Pretjerujes, a i da si u pravu to me previse ne dotice kako me dozivljavaju, niko nije savrsen, podrzavam njihovu borbu za svoja prava, ne znaci da se slazem sa svim, a vec sam ti rekao da oni nemaju vrhovnog svjetskog vodju i univerzalna pravila, ima puno udruzenja koja nisu sva ista, nisu sve lgbt osobe clanovi istih niti ih podrzavaju bas svi, previse generalizujes i skreces pricu sa poente, a to je da koliko znam ni jedbo lgbt udruzenje ne trazi prava za zlostavljace,ni djece ni odraslih, te da isti ni na koji nacin nisu direktno povezani sa lgbt populacijom, ima ih i medju njima i medju "normalnim".
Kada izjaviš da zlostavljača djece ima među LGBT populacijom, ti si, prema LGBT propagandi, koju definitivno podržavaš, zvanično homofob.

Tačno je da ima puno udruženja, koja se manje ili više razlikuju, ali po pitanju isključivosti su svi isti.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2858 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 13/10/2021 08:51
S4mpion wrote: 12/10/2021 23:55

Uopšteno, surogat majčinstvo je dno ljudske civilizacije, uloga majke svedena na radno mjesto, kupovati i prodavati majčinstvo kao robu, za keš.
Zasto, ako omoguci nekom da ima dijete, i ako ta surogat majka pristane na to? Niko nije prisiljen.
Niko nije prisiljen da se bori za keš i opstanak? Jesi li upravo to rekao?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2859 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 13/10/2021 09:02
S4mpion wrote: 12/10/2021 23:57

Pa vidi, svećenici homoseksualci su ti jako loš primjer, ne znam da li shvataš da si sam sebi podmetnuo nogu uzimajući za primjer te homoseksualce koji su zlostavljali djecu?

A što se tiče Boko Harama i sličnih glupih primjera, te skupine više veze imaju s tobom, nego sa mnom. :mrgreen:
To sto su zlostavljali djecake ne znaci da su homoseksualci, vec sam pisao da kod pedofila uglavnom predmet interesovanja nije spol nego dob, isto tako nisu svi zlostavljaci ni pefofili, ima raznih motiva za to sto rade, ima tu naravno i homoseksualaca ali opet to nije pravilo, potrazi malo naucna istrazivanja o tome, moze se svasta nauciti.
Kako god ti kažeš, iako je poprilično očigledno...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2860 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

hamos wrote: 13/10/2021 09:20
S4mpion wrote: 12/10/2021 23:57

Pa vidi, svećenici homoseksualci su ti jako loš primjer, ne znam da li shvataš da si sam sebi podmetnuo nogu uzimajući za primjer te homoseksualce koji su zlostavljali djecu?

A što se tiče Boko Harama i sličnih glupih primjera, te skupine više veze imaju s tobom, nego sa mnom. :mrgreen:
Zasto mislis da su homosexualci? da su homo bili bi s drugim svestenicima a ne sa djecom

Kada potisces sexualnost svasta se desi,celibat ukinut pod hitno.Npr i u zatvorima gdje nema zenska ima dosta gay sexa..sto ne znaci da su u zatvoru ljudi vise gay ,vec cisto situacija mjenja orijentaciju..i ti da zaglavis na otoku sve sami muskarci bi vjerovatno postao gay :evil: :mrgreen:
Zašto misliš da nisu bili i u toj varijanti?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2861 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 13/10/2021 16:40
Hakiz wrote: 13/10/2021 03:38

Pa, vidi, poenta je bila da svi ti bogobojazni ljudi koji mrze homoseksualizam ne bi trebali da pričaju o zaštiti djece jer svaki dan na vijestima vidimo kako ih čuvaju.

Boko haram i slični su ti glup primjer jer ne možeš opovrgnuti, pa pokušavaš na taj način "umanjiti štetu". Boko haram i slični otimaju djecu iz škola, pucaju curicama uglavu kada id uu školu itd. A zašto ih otimaju i zašto pucaju, gdje nalaze opravdanje za to, kome se Bohko haram i slični klanjaju itd, to svako zna. Istoj istituciji koja mrzi homoseksualce i "čuva našu djecu". Pitaj Nadiju Murad.

Iliti, da ti bude jasnije: Švi ti nabrojani štovatelji boga koji mrze homoseksualce su veća opasnost za djecu od homoseksualaca koji paradiraju ponosno.
Za primjer si naveo grupu homoseksualaca, koja zlostavlja djecu po crkvama, a onda tvrdiš da ta grupa homoseksualaca mrzi homoseksualce?

O Boko Haram glupostima mi ne pada na pamet pričat', da ne potežem Staljina i Kim family.
Poteži šta hoćeš :lol:

Da, vidiš kako je to besmisleno. Dobar religiozna čovjek mora mrziti homoseksualce, kad ono no međutim, sama religija ispade gora od onoga šta govori da se treba mrziti.

Tako da nema potrebe potezati priče o moralu, šta je protivprirodno, šta je grijeh itd.
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#2862 Re: Povorka ponosa

Post by Piaty »

A kurcoseksualci...oni nek nemaju prava jel? Oni nisu ljudi
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2863 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 13/10/2021 17:34
S4mpion wrote: 13/10/2021 16:40

Za primjer si naveo grupu homoseksualaca, koja zlostavlja djecu po crkvama, a onda tvrdiš da ta grupa homoseksualaca mrzi homoseksualce?

O Boko Haram glupostima mi ne pada na pamet pričat', da ne potežem Staljina i Kim family.
Poteži šta hoćeš :lol:

Da, vidiš kako je to besmisleno. Dobar religiozna čovjek mora mrziti homoseksualce, kad ono no međutim, sama religija ispade gora od onoga šta govori da se treba mrziti.

Tako da nema potrebe potezati priče o moralu, šta je protivprirodno, šta je grijeh itd.
Izvini pajdo, ali ovo niko nije potegao, odakle ti ovo? :mrgreen:

Da nije paranoja? :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2864 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

AleksoMKD wrote: 13/10/2021 15:53
Ateista wrote: 13/10/2021 14:15 Sa S4mpionom sam razgovarao o tome, ni ja trans osobe ne mogu u potpunosti dozivjeti tako kako se oni osjecaju, da recimo muskarca koji je promijenio spol, cak i radio plasticne operacije i hormonske terapije, necu u potpunosti dozivjeti kao zensko da bih mogao biti u vezi ili spavati sa takvom osobom, ali mi recimo ne smeta da ih oslovljavam onako kako se osjecaju.

Psihicki oboljele osobe je po meni preozbiljan termin, ima i takvih kod kojih jeste u pitanju ozbiljna dijagnoza vezana za seksualnu orjentaciju ili opredjeljenje, ali ima onih koji ni malo ne spadaju u to i koji vode normalan zivot, bez psihjatrijskih lijekova i dijagnoza, zbog cega bih ja to zvao poremecajem kao sto su i fetisi i slicne stvari koje ima puno hetero osoba.

Najbitnije je svakako da ih ne diskriminises zbog toga, mislim da je bar vecem dijelu njih to najbitnije.
Da mi oprostis ali osoba koja se dobrovoljno kastrira i plati da joj izbuse rupu koju svakodnevno mora dilatirati svakako ima psihicki problem.
Osoba sa penisom koja insistira na koriscenju zenskih toaleta, svlacionica, spa centara i depilaciskih uskuga je psihicki poremecena i / ili seksualni predator.
Svakako ima trolova koji zloupotrebljavaju mogucnost da ogrebu skolarinu ili slicne beneficije.

Mozda su 1% stvarno prave trans osobe.
foxlife wrote: 13/10/2021 14:17 mozda upravlja tamo gdje su dobili tj izborili se za ova osnovna prava i sl
kao sto je zapadni svijet pa na paradi su oni povodci i sl
al ovdje bar u bih mislim da je jos uvijek zdrava borba gdje traze prava da se ne osjecaju kao gradjani drugog reda
kad to izbore onda treba rijesiti da se to ne okrene trazenju bdsm prava za sviju i sl
Nazalost ti poremeceni zapadnjaci navise problema prave LGBT-ovima u nerazvijenim zemljama.

Ej, zatvori na zapadu imaju problema jer "zene sa penisom" siluju bioloske zene. A posto po zakonu odredjenih drzava zena ne moze silovati sada je problem za sta ih optuziti.
A da probas razmisljati ovako - takvi zahvati nisu ni jeftini ni jednostavni, ako se neko stvarno odluci na to vjerovatno ima stvarno dobar razlog.
Ne bih sad pricao o procentima, ali sigurno ih je vise nego sto mislis, ne poznajem licno ali znam za slucajeve trans osoba koje stvarno od malena vide da im tu nesto ne stima, ali nemaju podrsku od strane roditelja i moraju cekati da napune 18 godina. Ne odlucuju se svi na promjenu spola, ima tu puno opcija, u svakom slucaju je pretjerivanje takve ljude zvati bolesnim. tacno je da imaju problem u zivotu, ali najveci problem im je upravo neprihvatanje od strane porodice i okoline, kada bi se to promijenilo i kada bi ljudi biti malo manje agresivni prema njima i imali vise empatije za ono kroz sta prolaze, sigurno bi im zivot bio puno laksi, a ni na koji nacn nas ne ugrozavaju time.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2865 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 13/10/2021 16:43
Ateista wrote: 13/10/2021 08:51

Zasto, ako omoguci nekom da ima dijete, i ako ta surogat majka pristane na to? Niko nije prisiljen.
Niko nije prisiljen da se bori za keš i opstanak? Jesi li upravo to rekao?
Ima puno nacina da se zaradi, nije to jedini nacin. Te zene su odabrale da probaju na taj nacin zaraditi, iako su navedeni primjeri gdje se to cak ne radi ni za pare nego volonterski.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2866 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 13/10/2021 16:46
Ateista wrote: 13/10/2021 09:02

To sto su zlostavljali djecake ne znaci da su homoseksualci, vec sam pisao da kod pedofila uglavnom predmet interesovanja nije spol nego dob, isto tako nisu svi zlostavljaci ni pefofili, ima raznih motiva za to sto rade, ima tu naravno i homoseksualaca ali opet to nije pravilo, potrazi malo naucna istrazivanja o tome, moze se svasta nauciti.
Kako god ti kažeš, iako je poprilično očigledno...
Ne kazem ja, vec naucna istrazivanja. Neko je ovdje postavio jednu jako zanimljivu stidju o tome, radjeni su eksperimenti gdje su ljudima prikazivane razne slike i mjeren je nivo uzbudjenja, ukljuceni su i pedofili u istrazivanje, ne mogu se sjetiti detalja ali znam da je zakljucak upravo ovo da veliki dio onih koji su imali uzbudjenje na slike djece nisu uopste imali uzbidjenje na odrasle ljude i imali su na djecu oba spola, sto znaci da ih privlaci dob a ne spol. Naravno, ima i onih koje privlace i djeca i odrasli, ima tu i homoseksualaca koje privlace i djeca, i biseksualaca, raznih varijanti, ali nije pronadjena veza izmedju homoseksualizma i pedofilije u smislu da da su vecina pedofila i homoseksualci.
Vec je Foxlife pomenuo i to da mnogi koriste ono sto im je raspolozivo, pa u zatvoru mnogi muskarci imaju odnose iako inace nisu homoseksualci, to je kazu bio cest slucaj i u ratovima medju vojnicima koji su jako dugo bili odsutni, kod tih svestenika je vjerovatno razlog taj sto najvise imaju kontakta sa muskom djecom, frustracija zbog celibata cini svoje i onda koriste djecu koju najlakse mogu izmanipulisati.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2867 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 13/10/2021 21:03
S4mpion wrote: 13/10/2021 16:43

Niko nije prisiljen da se bori za keš i opstanak? Jesi li upravo to rekao?
Ima puno nacina da se zaradi, nije to jedini nacin. Te zene su odabrale da probaju na taj nacin zaraditi, iako su navedeni primjeri gdje se to cak ne radi ni za pare nego volonterski.
Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2868 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 13/10/2021 21:09
S4mpion wrote: 13/10/2021 16:46

Kako god ti kažeš, iako je poprilično očigledno...
Ne kazem ja, vec naucna istrazivanja. Neko je ovdje postavio jednu jako zanimljivu stidju o tome, radjeni su eksperimenti gdje su ljudima prikazivane razne slike i mjeren je nivo uzbudjenja, ukljuceni su i pedofili u istrazivanje, ne mogu se sjetiti detalja ali znam da je zakljucak upravo ovo da veliki dio onih koji su imali uzbudjenje na slike djece nisu uopste imali uzbidjenje na odrasle ljude i imali su na djecu oba spola, sto znaci da ih privlaci dob a ne spol. Naravno, ima i onih koje privlace i djeca i odrasli, ima tu i homoseksualaca koje privlace i djeca, i biseksualaca, raznih varijanti, ali nije pronadjena veza izmedju homoseksualizma i pedofilije u smislu da da su vecina pedofila i homoseksualci.
Vec je Foxlife pomenuo i to da mnogi koriste ono sto im je raspolozivo, pa u zatvoru mnogi muskarci imaju odnose iako inace nisu homoseksualci, to je kazu bio cest slucaj i u ratovima medju vojnicima koji su jako dugo bili odsutni, kod tih svestenika je vjerovatno razlog taj sto najvise imaju kontakta sa muskom djecom, frustracija zbog celibata cini svoje i onda koriste djecu koju najlakse mogu izmanipulisati.
Dakle, homoseksualci koji su ujedno svećenici i pedofili.

Složićemo se da ih je hakiz poprilično nespretno upotrijebio za svoju argumentaciju.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2869 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52
Ateista wrote: 13/10/2021 21:03

Ima puno nacina da se zaradi, nije to jedini nacin. Te zene su odabrale da probaju na taj nacin zaraditi, iako su navedeni primjeri gdje se to cak ne radi ni za pare nego volonterski.
Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Pa, kada si vlasnik firme, nezaposlenost 50 %, sindikalna korpa 2.000 KM, a ti daješ platu od 600 KM, je li to iskorištavanje?

Da vidimo koliko moralnih, bogobojaznih, mrzitelja homoseksualizma i sličnih devijacija a koji imaju firme ne koriste "ako ti nećeš za 600, fala bogu i šućur alahu ima ih koji jedva čekaju".

Možda neka samohrana majka postaje surogat upravo zato što radi kod takvog moralnog gazde...

Kad smo već kod iskorištavanja.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2870 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 13/10/2021 23:39
S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52

Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Pa, kada si vlasnik firme, nezaposlenost 50 %, sindikalna korpa 2.000 KM, a ti daješ platu od 600 KM, je li to iskorištavanje?

Da vidimo koliko moralnih, bogobojaznih, mrzitelja homoseksualizma i sličnih devijacija a koji imaju firme ne koriste "ako ti nećeš za 600, fala bogu i šućur alahu ima ih koji jedva čekaju".

Možda neka samohrana majka postaje surogat upravo zato što radi kod takvog moralnog gazde...

Kad smo već kod iskorištavanja.
Zar je bitan razlog?

Otkup majčinstva kešom je dno ljudske civilizacije.
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#2871 Re: Povorka ponosa

Post by fijesta7 »

S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52
Ateista wrote: 13/10/2021 21:03

Ima puno nacina da se zaradi, nije to jedini nacin. Te zene su odabrale da probaju na taj nacin zaraditi, iako su navedeni primjeri gdje se to cak ne radi ni za pare nego volonterski.
Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Vidi ima zena koje bi surogat majcinstvo prihvatile jer im je to najlaksi nacin za zaradu. Neke pristaju na to besplatno. Svako ima razlicite preferencije i ljudi su razliciti.
Isto kao sto imas ljudi koji ulaze u MMA oktagon jer vole da se tuku,a imas i ljudi koji su tu motivisani novcem a ne vole da se tuku.

Ti ocigledno imas svoj svijet koji projektujes na ostale i oslikavas sve negativno sto ti ne odgovara. :-D
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2872 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52
Ateista wrote: 13/10/2021 21:03

Ima puno nacina da se zaradi, nije to jedini nacin. Te zene su odabrale da probaju na taj nacin zaraditi, iako su navedeni primjeri gdje se to cak ne radi ni za pare nego volonterski.
Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Mozda ima i toga, ali nije kod svih to slucaj, jer vidis da neke to rade volonterski. One koje jeste zivot natjerao opet bolje da imaju i tu priliku nego nikakvu.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2873 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 13/10/2021 22:53
Ateista wrote: 13/10/2021 21:09
Ne kazem ja, vec naucna istrazivanja. Neko je ovdje postavio jednu jako zanimljivu stidju o tome, radjeni su eksperimenti gdje su ljudima prikazivane razne slike i mjeren je nivo uzbudjenja, ukljuceni su i pedofili u istrazivanje, ne mogu se sjetiti detalja ali znam da je zakljucak upravo ovo da veliki dio onih koji su imali uzbudjenje na slike djece nisu uopste imali uzbidjenje na odrasle ljude i imali su na djecu oba spola, sto znaci da ih privlaci dob a ne spol. Naravno, ima i onih koje privlace i djeca i odrasli, ima tu i homoseksualaca koje privlace i djeca, i biseksualaca, raznih varijanti, ali nije pronadjena veza izmedju homoseksualizma i pedofilije u smislu da da su vecina pedofila i homoseksualci.
Vec je Foxlife pomenuo i to da mnogi koriste ono sto im je raspolozivo, pa u zatvoru mnogi muskarci imaju odnose iako inace nisu homoseksualci, to je kazu bio cest slucaj i u ratovima medju vojnicima koji su jako dugo bili odsutni, kod tih svestenika je vjerovatno razlog taj sto najvise imaju kontakta sa muskom djecom, frustracija zbog celibata cini svoje i onda koriste djecu koju najlakse mogu izmanipulisati.
Dakle, homoseksualci koji su ujedno svećenici i pedofili.

Složićemo se da ih je hakiz poprilično nespretno upotrijebio za svoju argumentaciju.
Mogu biti, niko to ne negira, ali nije pravilo kako ti pokusavas predstaviti.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2874 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

fijesta7 wrote: 14/10/2021 04:08
S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52

Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Vidi ima zena koje bi surogat majcinstvo prihvatile jer im je to najlaksi nacin za zaradu. Neke pristaju na to besplatno. Svako ima razlicite preferencije i ljudi su razliciti.
Isto kao sto imas ljudi koji ulaze u MMA oktagon jer vole da se tuku,a imas i ljudi koji su tu motivisani novcem a ne vole da se tuku.

Ti ocigledno imas svoj svijet koji projektujes na ostale i oslikavas sve negativno sto ti ne odgovara. :-D
:thumbup: To je to, sve receno.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2875 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 13/10/2021 23:51
Hakiz wrote: 13/10/2021 23:39

Pa, kada si vlasnik firme, nezaposlenost 50 %, sindikalna korpa 2.000 KM, a ti daješ platu od 600 KM, je li to iskorištavanje?

Da vidimo koliko moralnih, bogobojaznih, mrzitelja homoseksualizma i sličnih devijacija a koji imaju firme ne koriste "ako ti nećeš za 600, fala bogu i šućur alahu ima ih koji jedva čekaju".

Možda neka samohrana majka postaje surogat upravo zato što radi kod takvog moralnog gazde...

Kad smo već kod iskorištavanja.
Zar je bitan razlog?

Otkup majčinstva kešom je dno ljudske civilizacije.
Bitan je, kad bi mi kao drustvo bili moralni ne bismo ljude dovodili u situaciju da uopste moraju da razmisljaju o takvim alternativnim nacinima zarade.

U svakom slucaju, ne moze biti nemoralno nesto na sta se svjesno odluce dvije ili vise odraslih osoba, od homoseksualizma pa do surogat majcinstva i bilo cega drugog.
Post Reply