Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2901 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 14/10/2021 15:31
Ateista wrote: 14/10/2021 08:30

Bitan je, kad bi mi kao drustvo bili moralni ne bismo ljude dovodili u situaciju da uopste moraju da razmisljaju o takvim alternativnim nacinima zarade.

U svakom slucaju, ne moze biti nemoralno nesto na sta se svjesno odluce dvije ili vise odraslih osoba, od homoseksualizma pa do surogat majcinstva i bilo cega drugog.
Zapravo je nebitan, jer Hakiz mi nespretno pokušava prišiti Boko Haram i slične gluposti.

Kad je u pitanju surogat majčinstvo, radi se o prodaji majčinstva i djeteta za keš. Tele na stočnoj pijaci košta možda nekih 900KM, koliko košta dijete?
Zavisi od tržišta.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2902 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

Ateista wrote: 14/10/2021 15:10
Nije lako, moguce da oni lobiraju i kod nekih lgbt udruzenja i da ih finansiraju, kao sto imaju svoje prste upetljane i vezano za razne mjere oko korone i slicno.
Po meni je bitno samo razmisljati objektivno i ne dozvoliti da neka nasa licna uvjerenja uticu na to, te dati podrsku lgbt udruzenjima gdje se bore za objektivna prava te populacije, ali ne slijepu i apsolutnu podrsku, ako nesto nema smisla onda to ni ne treba podrzati, ni ja se ne slazem sa hormonskom terapijom kod djece, mozds u nekim rijetkim i ekstremnim slucajevima.
Neko definitivno lobira i kod zakonodavaca.

Na primer u Kanadi roditelj ne moze zabraniti maloletnom detetu da prima hormone ili izvede operaciju. Neko je to izlobirao.

Vec sam pisao, bice veselo za 10 - 15 godina kada pocnu tuzbe razocaranih trans osoba protiv institucija i roditelja.
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#2903 Re: Povorka ponosa

Post by fijesta7 »

S4mpion wrote: 14/10/2021 15:28
fijesta7 wrote: 14/10/2021 04:08

Vidi ima zena koje bi surogat majcinstvo prihvatile jer im je to najlaksi nacin za zaradu. Neke pristaju na to besplatno. Svako ima razlicite preferencije i ljudi su razliciti.
Isto kao sto imas ljudi koji ulaze u MMA oktagon jer vole da se tuku,a imas i ljudi koji su tu motivisani novcem a ne vole da se tuku.

Ti ocigledno imas svoj svijet koji projektujes na ostale i oslikavas sve negativno sto ti ne odgovara. :-D
Sve je to neuporedivo sa uzgojem i prodajom djeteta za keš, k'o da je stoka u pitanju.
Roditelji su donori spreme odnosno jajne celije.
Na kraju krajeva lezbe su u mogucnosti da se vjestacki oplode.

Dzaba ti negativa! :-D
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2904 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

fijesta7 wrote: 14/10/2021 19:23
S4mpion wrote: 14/10/2021 15:28

Sve je to neuporedivo sa uzgojem i prodajom djeteta za keš, k'o da je stoka u pitanju.
Roditelji su donori spreme odnosno jajne celije.
Na kraju krajeva lezbe su u mogucnosti da se vjestacki oplode.

Dzaba ti negativa! :-D
Mogu se one oplodit' i vještački i prirodno, ali to nije ni slično prodaji djece za keš. Dijete ostaje u rukama svoje prave majke.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2905 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

Sto se tiche surogat majki.... to rade iz zelje da pomognu... kako drugima, tako i sebi... da li je samo novac u pitanju. .po njihovim izjavama . nije ....... mozda neka mentalna satisfakcija... ko ce znati.... ako je sve po pravilima i zakonu.. koga briga za okolinu... koje misljenje ce ispoljiti....
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#2906 Re: Povorka ponosa

Post by fijesta7 »

foxlife wrote: 14/10/2021 15:42 prodaju sebe a da ne prodaju dijete
Zna lik samo se pravi.
Iz nekog razloga hejta seksualce pa se ispoljava.

Mozda ga je decko ostavio pa se iskaljuje na svima ostalima. :-D :izet:
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2907 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 15/10/2021 00:27
fijesta7 wrote: 14/10/2021 19:23

Roditelji su donori spreme odnosno jajne celije.
Na kraju krajeva lezbe su u mogucnosti da se vjestacki oplode.

Dzaba ti negativa! :-D
Mogu se one oplodit' i vještački i prirodno, ali to nije ni slično prodaji djece za keš. Dijete ostaje u rukama svoje prave majke.
Sta znaci prava majka, koji je kriterij? Geni, da je nosila dijete, koliko je posvecena?
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2908 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 16:00
Ateista wrote: 14/10/2021 15:10
Nije lako, moguce da oni lobiraju i kod nekih lgbt udruzenja i da ih finansiraju, kao sto imaju svoje prste upetljane i vezano za razne mjere oko korone i slicno.
Po meni je bitno samo razmisljati objektivno i ne dozvoliti da neka nasa licna uvjerenja uticu na to, te dati podrsku lgbt udruzenjima gdje se bore za objektivna prava te populacije, ali ne slijepu i apsolutnu podrsku, ako nesto nema smisla onda to ni ne treba podrzati, ni ja se ne slazem sa hormonskom terapijom kod djece, mozds u nekim rijetkim i ekstremnim slucajevima.
Neko definitivno lobira i kod zakonodavaca.

Na primer u Kanadi roditelj ne moze zabraniti maloletnom detetu da prima hormone ili izvede operaciju. Neko je to izlobirao.

Vec sam pisao, bice veselo za 10 - 15 godina kada pocnu tuzbe razocaranih trans osoba protiv institucija i roditelja.
Sa tim se stvarno ni ja ne slazem, mislim da osoba treba da dodje do neke zrelosti za takvu odluku.
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#2909 Re: Povorka ponosa

Post by fijesta7 »

Ateista wrote: 15/10/2021 08:56
S4mpion wrote: 15/10/2021 00:27

Mogu se one oplodit' i vještački i prirodno, ali to nije ni slično prodaji djece za keš. Dijete ostaje u rukama svoje prave majke.
Sta znaci prava majka, koji je kriterij? Geni, da je nosila dijete, koliko je posvecena?
I teta u vrticu hrani dijete godinama, hrabri ga i posvecena je pa mu nije prava majka ...

Pust lika ima problem! :-D
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2910 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

Ateista wrote: 15/10/2021 08:58 Sa tim se stvarno ni ja ne slazem, mislim da osoba treba da dodje do neke zrelosti za takvu odluku.
Nazalost duh je pusten iz boce i mislim da ce proci nekih 10 - 15 godina pre nego se "probudjeni" osveste i shvate koliko su dece unakazili i upropastili im zivote. I njihovim porodicama svakako.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2911 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 15/10/2021 08:56
S4mpion wrote: 15/10/2021 00:27

Mogu se one oplodit' i vještački i prirodno, ali to nije ni slično prodaji djece za keš. Dijete ostaje u rukama svoje prave majke.
Sta znaci prava majka, koji je kriterij? Geni, da je nosila dijete, koliko je posvecena?
Kriterij je da se poklope hemija, biologija i matematika, jer onda je djetetu data najbolja šansa.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2912 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

fijesta7 wrote: 15/10/2021 09:34
Ateista wrote: 15/10/2021 08:56

Sta znaci prava majka, koji je kriterij? Geni, da je nosila dijete, koliko je posvecena?
I teta u vrticu hrani dijete godinama, hrabri ga i posvecena je pa mu nije prava majka ...

Pust lika ima problem! :-D
Posvećenost tete u vrtiću, koja radi za keš, porediš sa majčinskom posvećenošću?

Hoće to kad te odgoje tete iz vrtića. :mrgreen:
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2913 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 15/10/2021 11:18
Ateista wrote: 15/10/2021 08:56

Sta znaci prava majka, koji je kriterij? Geni, da je nosila dijete, koliko je posvecena?
Kriterij je da se poklope hemija, biologija i matematika, jer onda je djetetu data najbolja šansa.
Onda si vjerovatno i protiv usvajanja generalno... :-)

Sanse za dijete zavise od drugih faktora, ne od biologije i hemije, koliko je primjera biloskih roditelja koji zanemare svoju djecu, te roditelja usvojene djece koja budu sretna...
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2914 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

AleksoMKD wrote: 15/10/2021 11:14
Ateista wrote: 15/10/2021 08:58 Sa tim se stvarno ni ja ne slazem, mislim da osoba treba da dodje do neke zrelosti za takvu odluku.
Nazalost duh je pusten iz boce i mislim da ce proci nekih 10 - 15 godina pre nego se "probudjeni" osveste i shvate koliko su dece unakazili i upropastili im zivote. I njihovim porodicama svakako.
Mislim da ne mozemo tvrditi da su upropastena, neka od te djece ce biti sretnija zbog toga, ali se slazem da je bolje sacekati zrelost za tu odluku
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2915 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

Ateista wrote: 15/10/2021 11:42 Mislim da ne mozemo tvrditi da su upropastena, neka od te djece ce biti sretnija zbog toga, ali se slazem da je bolje sacekati zrelost za tu odluku
Videcemo za 10 - 15 godina. Ja tvrdim da je najmanje 80% upropasceno, a kada uzmemo procenat samoubistva medju trans populacijom verovatno je brojka veca.

https://news.sky.com/story/hundreds-of- ... x-11827740

Kako god, cisto da pitam, dali ste ikada videli na sta lice te "neovagine" i/ili "neopenisi"?
Dali znate na koj nacin "funkcionisu" i sta treba za odrzavanje?
I svakako koliko to kosta?

Narocito zene, jer prave zene imaju prirodan sistem "odrzavanja" a trans nemaju?
Piaty
Posts: 5587
Joined: 01/12/2020 00:58

#2916 Re: Povorka ponosa

Post by Piaty »

AleksoMKD wrote: 15/10/2021 12:27
Ateista wrote: 15/10/2021 11:42 Mislim da ne mozemo tvrditi da su upropastena, neka od te djece ce biti sretnija zbog toga, ali se slazem da je bolje sacekati zrelost za tu odluku
Videcemo za 10 - 15 godina.

https://news.sky.com/story/hundreds-of- ... x-11827740

Kako god, cisto da pitam, dali ste ikada videli na sta lice te "neovagine" i/ili "neopenisi"?
Dali znate na koj nacin "funkcionisu" i sta treba za odrzavanje?
I svakako koliko to kosta?

Narocito zene, jer prave zene imaju prirodan sistem "odrzavanja" a trans nemaju?
Toooo sinko.

Ima li vakultet kakav da izucava to sto spominjes?

Eee braco draga, kada je musko prestalo da umire od umora pod krampom i lopatom, onda mu je ovo postalo predmet zanimanja.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2917 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

Piaty wrote: 15/10/2021 12:33
Ima li vakultet kakav da izucava to sto spominjes?
Valjda gender studies prelete preko toga.

Mada njih ne zanima sta posle, samo do momenta kastracije, posle su "zene" ostavljene same sebi.
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#2918 Re: Povorka ponosa

Post by fijesta7 »

S4mpion wrote: 15/10/2021 11:21
Posvećenost tete u vrtiću, koja radi za keš, porediš sa majčinskom posvećenošću?
Ta zena nije majka samo nosi dijete.
Jajna celija nije njena tako da je to dijete tudje kao i dijete koje je dato teti u vrticu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2919 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 15/10/2021 11:41
S4mpion wrote: 15/10/2021 11:18

Kriterij je da se poklope hemija, biologija i matematika, jer onda je djetetu data najbolja šansa.
Onda si vjerovatno i protiv usvajanja generalno... :-)

Sanse za dijete zavise od drugih faktora, ne od biologije i hemije, koliko je primjera biloskih roditelja koji zanemare svoju djecu, te roditelja usvojene djece koja budu sretna...
Onda si ti vjerovatno da broj siročadi poraste, ako ćemo već ići tvojom pogrešnom logikom?

Da ne spominjem koliki si apsurd izvalio tvrdeći da šanse za dijete ne zavise od biologije i hemije pozivajući se na pogrešne primjere, ali mogu ti odgovoriti:

Broj bioloških roditelja, koji zanemare svoju djecu, je ZANEMARIV u poređenju sa brojem bioloških roditelja koji ne zanemaruju svoju djecu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2920 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

fijesta7 wrote: 15/10/2021 14:34
S4mpion wrote: 15/10/2021 11:21
Posvećenost tete u vrtiću, koja radi za keš, porediš sa majčinskom posvećenošću?
Ta zena nije majka samo nosi dijete.
Jajna celija nije njena tako da je to dijete tudje kao i dijete koje je dato teti u vrticu.
Ne želim dalje, izjednačio si majčinsku posvećenost sa posvećenošću žene koja djecu čuva za pare u svom radnom vremenu 8-17, ali, kao što rekoh, hoće to kad te tete iz vrtića odgajaju.

Mi, koji smo odgajani od strane naših majki, vrlo dobro znamo da se radi o apsurdnom poređenju.
User avatar
fijesta7
Posts: 711
Joined: 15/03/2018 20:21

#2921 Re: Povorka ponosa

Post by fijesta7 »

Izjednacio sam posvecenost surogat majke sa tetom u vrticu.

U stvari teta iz vrtica je daleko posvecenija ... :-D
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2922 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 15/10/2021 16:10
Ateista wrote: 15/10/2021 11:41
Onda si vjerovatno i protiv usvajanja generalno... :-)

Sanse za dijete zavise od drugih faktora, ne od biologije i hemije, koliko je primjera biloskih roditelja koji zanemare svoju djecu, te roditelja usvojene djece koja budu sretna...
Onda si ti vjerovatno da broj siročadi poraste, ako ćemo već ići tvojom pogrešnom logikom?

Da ne spominjem koliki si apsurd izvalio tvrdeći da šanse za dijete ne zavise od biologije i hemije pozivajući se na pogrešne primjere, ali mogu ti odgovoriti:

Broj bioloških roditelja, koji zanemare svoju djecu, je ZANEMARIV u poređenju sa brojem bioloških roditelja koji ne zanemaruju svoju djecu.
Izvrces, nisam to rekao, vec da biologija ne garantuje nista i da ima boljih nebioloskih roditelja nego bioloskih, ne da je to u pravilu bolje. To koliko je zanemarivo bih te pitao da znas ono sto ocito ne znas, ne samo koliko je napustene djece, vec koliko je djece i pored tih koja su na razne nacine zanemarena, djece koje roditelji tjeraju da prose na ulici, zlostavljaju ih i slicno. Dijete skoro svaka budala moze imati, a nije svako za toga.

Ne odgovori ti jesi li protiv usvajanja generalno?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2923 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 15/10/2021 17:21
S4mpion wrote: 15/10/2021 16:10

Onda si ti vjerovatno da broj siročadi poraste, ako ćemo već ići tvojom pogrešnom logikom?

Da ne spominjem koliki si apsurd izvalio tvrdeći da šanse za dijete ne zavise od biologije i hemije pozivajući se na pogrešne primjere, ali mogu ti odgovoriti:

Broj bioloških roditelja, koji zanemare svoju djecu, je ZANEMARIV u poređenju sa brojem bioloških roditelja koji ne zanemaruju svoju djecu.
Izvrces, nisam to rekao, vec da biologija ne garantuje nista...
Sad lažeš i pokušavaš se izvući, ovo je tvoj post, da ne ispadne da izmišljam, evo ti crno na bijelo:
Ateista wrote: 15/10/2021 11:41 Onda si vjerovatno i protiv usvajanja generalno... :-)

Sanse za dijete zavise od drugih faktora, ne od biologije i hemije, koliko je primjera biloskih roditelja koji zanemare svoju djecu, te roditelja usvojene djece koja budu sretna...
Nisi uopšte rekao da biologija ne garantuje ništa, već si je u potpunosti isključio iz jednačine, potpuno negirajući njen uticaj na odgoj djeteta.
User avatar
Ateista
Posts: 46326
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2924 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 15/10/2021 17:28
Ateista wrote: 15/10/2021 17:21

Izvrces, nisam to rekao, vec da biologija ne garantuje nista...
Sad lažeš i pokušavaš se izvući, ovo je tvoj post, da ne ispadne da izmišljam, evo ti crno na bijelo:
Ateista wrote: 15/10/2021 11:41 Onda si vjerovatno i protiv usvajanja generalno... :-)

Sanse za dijete zavise od drugih faktora, ne od biologije i hemije, koliko je primjera biloskih roditelja koji zanemare svoju djecu, te roditelja usvojene djece koja budu sretna...
Nisi uopšte rekao da biologija ne garantuje ništa, već si je u potpunosti isključio iz jednačine, potpuno negirajući njen uticaj na odgoj djeteta.
Malo pripazi kako razgovaras sa mnom, ne govori mi da lazem, vec malo bolje citaj i sa razumijevanjem, te ne izvrci moje rijeci.

Jesam negirao sam uticaj biologije na odgoj djeteta jer na to utice obrazovanje roditelja, generalno zelja za djecom i razni slicni faktori, to da li je neko bioloski roditelj ili ne nema veze sa tim, a to dokazuju upravo slucajevi gdje bioloski roditelji ostavljaju djecu, zanemaruju ih, zlostavljaju i slicno. Ti si to izvrnuo kao da sam rekao da je bolje biti usvojen nego imati biloske roditelje, sto nije tacno. Jeste bolje imati usvojene normalne i posvecene roditelje nego bioloske supke koji te maltretiraju, ali ako poredis normalne i jedne i druge naravno da je bolje ako imas svoje bioloske roditelje.

Skreces paznju sa konkretnog pitanja - da li si protiv usvajanja generalno ili ne?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2925 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 15/10/2021 21:15
S4mpion wrote: 15/10/2021 17:28

Sad lažeš i pokušavaš se izvući, ovo je tvoj post, da ne ispadne da izmišljam, evo ti crno na bijelo:



Nisi uopšte rekao da biologija ne garantuje ništa, već si je u potpunosti isključio iz jednačine, potpuno negirajući njen uticaj na odgoj djeteta.
Malo pripazi kako razgovaras sa mnom, ne govori mi da lazem, vec malo bolje citaj i sa razumijevanjem, te ne izvrci moje rijeci.

Jesam negirao sam uticaj biologije na odgoj djeteta jer na to utice obrazovanje roditelja, generalno zelja za djecom i razni slicni faktori, to da li je neko bioloski roditelj ili ne nema veze sa tim, a to dokazuju upravo slucajevi gdje bioloski roditelji ostavljaju djecu, zanemaruju ih, zlostavljaju i slicno. Ti si to izvrnuo kao da sam rekao da je bolje biti usvojen nego imati biloske roditelje, sto nije tacno. Jeste bolje imati usvojene normalne i posvecene roditelje nego bioloske supke koji te maltretiraju, ali ako poredis normalne i jedne i druge naravno da je bolje ako imas svoje bioloske roditelje.

Skreces paznju sa konkretnog pitanja - da li si protiv usvajanja generalno ili ne?
Ako lažeš, reći ću ti da lažeš, još ću ti i pokazat' crno na bijelo, kao što sam uradio u konkretnom primjeru, pomiri se sa tim.

Jednu izjavu pokušavaš opravdati potpuno drugačijom izjavom. Ako si nešto rekao, onda si rekao.

Još jedna od mojih specijalnosti je izbjegavanje glupih pitanja koje autor postavlja s ciljem da se isčupa iz govana u koja se saam uvalio i skrene temu na drugi kolosijek.
Post Reply