Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#2576 Re: Povorka ponosa

Post by Rothmans »

AleksoMKD wrote: 20/09/2021 12:39
S4mpion wrote: 17/09/2021 02:13 Činjenica je da se mnogo bolesti i poremećaja sakriva pod tom šarenom zastavom.

Nazor se pokušava nametnuti kao normalno da se muškarac ponaša kao žena, a povrh toga se zahtijeva da mu i društvo dodijeli status žene i kažu ne radi se o poremećaju...
https://www.news.com.au/sport/ufc/trans ... 70525a164c

Transgender fighter Alana McLaughlin wins MMA debut

Image

Bukvalno veteran, bivsi pripadnik specijalnih snaga, prebija zene u zivo i za to ga placaju i slave.
:lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2577 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

mognjen wrote: 14/09/2021 00:20 Neće nikad postati jednako prihvaćena, koliko god pravili parada. Uostalom, mene nije briga za njihovu seksualnu orijentaciju, dok god mi to ne naturaju na nos.
Ko tebi sta natura na nos?
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2578 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 19/09/2021 13:52
Ecci wrote: 19/09/2021 13:47

Zbog ovakvih stavova protestuju, ne zele da im se govori da su bolesni, izopaceni, poremeceni...
Nije bitno šta žele, bitno je da je tvrdnja istinita.

Voditi se njihovim željama je pogrešno razmišljanje, jer niko ne želi da mu se govori kako je bolestan i poremećen, pa tu oni nisu nikakav izuzetak.
Ima li neki lijek za te bolesti?

Po mom misljenju to jeste neka vrsta poremecaja, samim tim sto seksualni nagon nema osnovnu funkciju - produzenje vrste, ali medju danasnjom populacijom je toliko poremecaja, ne samo seksualnih nego raznih, pa to nije razlog za diskriminaciju.
Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2579 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

foxlife wrote: 20/09/2021 13:44
S4mpion wrote: 20/09/2021 13:40

Malo bi mlatio žene, je li?

Sačekaćeš malo, dok ne postanemo moderno društvo. :mrgreen:
molim te objasni mi kako si ovo zakljucio?
jbt ajde reci da sam i pedofil iako nigdje ne pise to
jbt ko te uci logiku da i ja malo odmorim mozak sa glupim zakljuccima
Suti, bar je privremeno prestao sa poredjenjem pedofilije i homoseksualnosti. :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2580 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

Ateista wrote: 26/09/2021 10:23
foxlife wrote: 20/09/2021 13:44

molim te objasni mi kako si ovo zakljucio?
jbt ajde reci da sam i pedofil iako nigdje ne pise to
jbt ko te uci logiku da i ja malo odmorim mozak sa glupim zakljuccima
Suti, bar je privremeno prestao sa poredjenjem pedofilije i homoseksualnosti. :mrgreen:
Pa ubili ga u pojam objasnjavajuci i valjda skontao da je vrijeme da se ne blamira vise
Najjace u raspravama je kad neko pise o necemu sto ti i ne pomenes nego on tako zakljuci i gura
Mozes ti bogu objasnjavati al dzaba
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2581 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

wrote: 26/09/2021 10:17 Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
Ugrozava, na taj nacin... da trebash biti oprezan....kako pricas... koje opisne karakteristike koristis u njihovom prisustvu, pogotovo na radnom mjestu.... u restoranu, prevozu itd........ kao i sve manjine..... 'prozovu' se ugrozenim... na bilo sto, sto nije po njihovom chejfu ili ' misle' da nije..
.. eto tuzbe za . uznemiravanje :zoka:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2582 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

moonca wrote: 26/09/2021 14:13
wrote: 26/09/2021 10:17 Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
Ugrozava, na taj nacin... da trebash biti oprezan....kako pricas... koje opisne karakteristike koristis u njihovom prisustvu, pogotovo na radnom mjestu.... u restoranu, prevozu itd........ kao i sve manjine..... 'prozovu' se ugrozenim... na bilo sto, sto nije po njihovom chejfu ili ' misle' da nije..
.. eto tuzbe za . uznemiravanje :zoka:
pa i za to ima lijek
svjedoci da li je tako bilo
postavljen je video na online dejting ili tako nesto gdje je lik uhapsen jer je navodno udarao zenu a na kameri u liftu se vidi da sama sebe 2 puta udari
tako isto i za te gej osobe i za bilo koga
nikoga njegov izbor u bilo cemu ne dize iznad bilo koga
vecina ljudi svijet mjeri po sebi i ravna po sebi zato i imamo ovakvo drustvo gdje se mrzi drugacije a u isto vrijeme traze se veca prava za sebe jer smo eto kao mi u pravu
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2583 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 26/09/2021 10:17
S4mpion wrote: 19/09/2021 13:52

Nije bitno šta žele, bitno je da je tvrdnja istinita.

Voditi se njihovim željama je pogrešno razmišljanje, jer niko ne želi da mu se govori kako je bolestan i poremećen, pa tu oni nisu nikakav izuzetak.
Ima li neki lijek za te bolesti?

Po mom misljenju to jeste neka vrsta poremecaja, samim tim sto seksualni nagon nema osnovnu funkciju - produzenje vrste, ali medju danasnjom populacijom je toliko poremecaja, ne samo seksualnih nego raznih, pa to nije razlog za diskriminaciju.
Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
Pa evo, muškarac ulazi u kavez i premlaćuje ženu na mrtvo ime, uz aplauze publike i podršku modernog feminizma, a nosi majicu sa natpisom "end trans genocide."

Ako ćemo već o diskriminaciji, ovo je jako dobar primjer koji pokazuje kakvi bolesni ustupci su im načinjeni, da ih, ne daj Bože, ne bi neko diskriminir'o.

Ako su poremećeni, onda su poremećeni, nije svako dužan da im se uvlači u guzicu kao što to radi većina onih koji pokušavaju biti liberalni i mahat' zastavicama, a pogasili sve moždane vijuge.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2584 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

foxlife wrote: 26/09/2021 14:20
moonca wrote: 26/09/2021 14:13

Ugrozava, na taj nacin... da trebash biti oprezan....kako pricas... koje opisne karakteristike koristis u njihovom prisustvu, pogotovo na radnom mjestu.... u restoranu, prevozu itd........ kao i sve manjine..... 'prozovu' se ugrozenim... na bilo sto, sto nije po njihovom chejfu ili ' misle' da nije..
.. eto tuzbe za . uznemiravanje :zoka:
pa i za to ima lijek
svjedoci da li je tako bilo
postavljen je video na online dejting ili tako nesto gdje je lik uhapsen jer je navodno udarao zenu a na kameri u liftu se vidi da sama sebe 2 puta udari
tako isto i za te gej osobe i za bilo koga
nikoga njegov izbor u bilo cemu ne dize iznad bilo koga
vecina ljudi svijet mjeri po sebi i ravna po sebi zato i imamo ovakvo drustvo gdje se mrzi drugacije a u isto vrijeme traze se veca prava za sebe jer smo eto kao mi u pravu
hahah. da, 'ni luk jeo ni luk mirisao'. moras da dokazujesh da si nevin..... uzima ti vrijeme, novac ..sve...
taj video je itekako istinit.... uglavnom se zeni vjeruje... dok druga strana ne dokaze - suprotno.. :wink:
.. ne mrzi se drugacije.. vec drugaciji namecu svoje...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2585 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

moonca wrote: 26/09/2021 14:25
foxlife wrote: 26/09/2021 14:20

pa i za to ima lijek
svjedoci da li je tako bilo
postavljen je video na online dejting ili tako nesto gdje je lik uhapsen jer je navodno udarao zenu a na kameri u liftu se vidi da sama sebe 2 puta udari
tako isto i za te gej osobe i za bilo koga
nikoga njegov izbor u bilo cemu ne dize iznad bilo koga
vecina ljudi svijet mjeri po sebi i ravna po sebi zato i imamo ovakvo drustvo gdje se mrzi drugacije a u isto vrijeme traze se veca prava za sebe jer smo eto kao mi u pravu
hahah. da, 'ni luk jeo ni luk mirisao'. moras da dokazujesh da si nevin..... uzima ti vrijeme, novac ..sve...
taj video je itekako istinit.... uglavnom se zeni vjeruje... dok druga strana ne dokaze - suprotno.. :wink:
.. ne mrzi se drugacije.. vec drugaciji namecu svoje...
mrzi se drugacije
a namece svako svoje ne drugaciji
to je upravo ovo o cemu pricam
svako po sebi ravna svijet
takvih ima svuda i medju homo i medju hetero i medju ovakvim i medju onakvim
u tome i jeste problem a lako je dokazati kad nisi kriv ili spustiti papke na mjesto gdje pripadaju
upravo zbog toga sto se suti je u bih ovakvo stanje i glasni su primitivci kao sto vidimo i po forumu
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2586 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

foxlife wrote: 26/09/2021 14:54 mrzi se drugacije
a namece svako svoje ne drugaciji
to je upravo ovo o cemu pricam
svako po sebi ravna svijet
takvih ima svuda i medju homo i medju hetero i medju ovakvim i medju onakvim
u tome i jeste problem a lako je dokazati kad nisi kriv ili spustiti papke na mjesto gdje pripadaju
upravo zbog toga sto se suti je u bih ovakvo stanje i glasni su primitivci kao sto vidimo i po forumu
..namece svoje. tema je .. homoseksulanost.... znamo da ih ima, bilo ih je i ranije....... No, da su se pojavili u vrijeme YU.u ovolikom broju, mozda bi drustvo/okolina... bolje prihvatila.... ali, ni sada nije katastrofa... ali 'parada pa 'ponosa' ' je malo provokativno. ne znam ko im je to nametnuo ili su sami izabrali.. nije za ponosa :oops: :lol: ali, jeste za toleranciju...

. nije lako dokazati... ako je trenutno 'klima' da neko ubere poene, na osnovu toga.. ode u zatvor nevin... ili plati visoku cijenu. procesa..
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2587 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

moonca wrote: 26/09/2021 15:22
foxlife wrote: 26/09/2021 14:54 mrzi se drugacije
a namece svako svoje ne drugaciji
to je upravo ovo o cemu pricam
svako po sebi ravna svijet
takvih ima svuda i medju homo i medju hetero i medju ovakvim i medju onakvim
u tome i jeste problem a lako je dokazati kad nisi kriv ili spustiti papke na mjesto gdje pripadaju
upravo zbog toga sto se suti je u bih ovakvo stanje i glasni su primitivci kao sto vidimo i po forumu
..namece svoje. tema je .. homoseksulanost.... znamo da ih ima, bilo ih je i ranije....... No, da su se pojavili u vrijeme YU.u ovolikom broju, mozda bi drustvo/okolina... bolje prihvatila.... ali, ni sada nije katastrofa... ali 'parada pa 'ponosa' ' je malo provokativno. ne znam ko im je to nametnuo ili su sami izabrali.. nije za ponosa :oops: :lol: ali, jeste za toleranciju...

. nije lako dokazati... ako je trenutno 'klima' da neko ubere poene, na osnovu toga.. ode u zatvor nevin... ili plati visoku cijenu. procesa..
ne namece se nego jednostavno ljudi zele svoja prava

znaci i oni u cikagu sto su strajkovali za 8-8-8 nametali svoje jer nisu htjeli da ih vlasnici izrabljuju

jbt sta covjek nece ovdje procitati u pm
al dobro kad procitam moonca onda su neke stvari jasnije
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2588 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

foxlife wrote: 26/09/2021 15:28 al dobro kad procitam moonca onda su neke stvari jasnije
. eto, nameches svoje. .. .. kao i sve manjine ili u ovom sluchaju --gdje, izgleda imash drugacije vidjenje. ok.


.. vidish razliku izmedju nas.... ko je tolerantan.......... ko nameche :zoka:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2589 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

moonca wrote: 26/09/2021 15:37
foxlife wrote: 26/09/2021 15:28 al dobro kad procitam moonca onda su neke stvari jasnije
. eto, nameches svoje. .. .. kao i sve manjine ili u ovom sluchaju --gdje, izgleda imash drugacije vidjenje. ok.


.. vidish razliku izmedju nas.... ko je tolerantan.......... ko nameche :zoka:
nametanje je ako kazem svoje misljenje o tebi?
ili je nametanje da ti kazem moonca moras ovako raditi?
jbt izvrces samo da bi bila upravu
zovnem ti ja guadalajaru pa se sa njim igraj
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2590 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

foxlife wrote: 26/09/2021 15:39
moonca wrote: 26/09/2021 15:37

. eto, nameches svoje. .. .. kao i sve manjine ili u ovom sluchaju --gdje, izgleda imash drugacije vidjenje. ok.


.. vidish razliku izmedju nas.... ko je tolerantan.......... ko nameche :zoka:
nametanje je ako kazem svoje misljenje o tebi?
ili je nametanje da ti kazem moonca moras ovako raditi?
jbt izvrces samo da bi bila upravu
zovnem ti ja guadalajaru pa se sa njim igraj
. hahah.. ma tvoje misljenje u ovom konterkstu je- nemash argumenta. ad hominem... i to te stavlja u kategoruju- s kojom se ne ulazi u dijalog
. a svoje misljenje iznesi- gdje treba ... ovdje je znak tvoje slabosti. . meni kompliment.. :diva:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2591 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

moonca wrote: 26/09/2021 15:44
foxlife wrote: 26/09/2021 15:39

nametanje je ako kazem svoje misljenje o tebi?
ili je nametanje da ti kazem moonca moras ovako raditi?
jbt izvrces samo da bi bila upravu
zovnem ti ja guadalajaru pa se sa njim igraj
. hahah.. ma tvoje misljenje u ovom konterkstu je- nemash argumenta. ad hominem... i to te stavlja u kategoruju- s kojom se ne ulazi u dijalog
. a svoje misljenje iznesi- gdje treba ... ovdje je znak tvoje slabosti. . meni kompliment.. :diva:
imam argumente al nema smisla ih iznositi kad ih preskocis i zakljucujes kako tebi odgovara
dao sam ti primjer o borbi za radnicka prava
jel i to nametanje ili borba za prava?
naravno nametanje je ako gledas iz perspektive tadasnjih tajkuna koji su izrabljivali te radnike
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2592 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

foxlife wrote: 26/09/2021 15:47
moonca wrote: 26/09/2021 15:44

. hahah.. ma tvoje misljenje u ovom konterkstu je- nemash argumenta. ad hominem... i to te stavlja u kategoruju- s kojom se ne ulazi u dijalog
. a svoje misljenje iznesi- gdje treba ... ovdje je znak tvoje slabosti. . meni kompliment.. :diva:
imam argumente al nema smisla ih iznositi kad ih preskocis i zakljucujes kako tebi odgovara
dao sam ti primjer o borbi za radnicka prava
jel i to nametanje ili borba za prava?
naravno nametanje je ako gledas iz perspektive tadasnjih tajkuna koji su izrabljivali te radnike
. ok , dao si primjer.. sta sad teba .aplauz....
ako je radnik 'takav' uvijek ce se osjecati izradbljen.. al' drugi je to problem... ne bih ga uporedjivala sa - homofobijom.. :-)
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2593 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

moonca wrote: 26/09/2021 15:50
foxlife wrote: 26/09/2021 15:47

imam argumente al nema smisla ih iznositi kad ih preskocis i zakljucujes kako tebi odgovara
dao sam ti primjer o borbi za radnicka prava
jel i to nametanje ili borba za prava?
naravno nametanje je ako gledas iz perspektive tadasnjih tajkuna koji su izrabljivali te radnike
. ok , dao si primjer.. sta sad teba .aplauz....
ako je radnik 'takav' uvijek ce se osjecati izradbljen.. al' drugi je to problem... ne bih ga uporedjivala sa - homofobijom.. :-)
sada reci bravo nemam kontra argument kako ga i nemas a ne da skreces temu
nego s cim bi ga uporedjivala?
pa i homofobija je ta tj homofobi koji su usporedni sa tadasnjim vlasnicima
a isti takvi su i homo koji misle da mogu sve
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#2594 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

Sarajmen wrote: 26/09/2021 16:11 Ja ba, svi bi da ostvare svoja prava u svakom segmentu života, i treba tako mada ta borba iscrpljuje a i može da se zloupotrijebi kao i svaka mikroskopska manifestacija živih bića , a svakako će kolege iz medija to mikroskopsko podići na veći nivo od okica na paradi ponosa. Njima je to vrh, za sada.

I samo u herojskom gradu Sarajevu.

Kada je naredna parada ponosa, ima li šta novo a korisno, proisteklo iz pozitivnih iskustava minule parade ponosa. Malo transparentnosti bi valjalo, ako je ostvareno traženo pravo i povorka ponosa završena korektno i zakonski, ima li se uz to pravo i neka obaveza. Obično pravo prati ruku pod ruku i neka obaveza.
Zamisli da bajram ili božič ne možeš proslaviti javno. Da li bi ti to nešto naštetilo u životu, u smislu ostvarivanja prihoda itd? Nastavio bi ići na posao i dalje zarađivao, putovao, bavio se zsnimscijams itd.

Zašto onda insistiranje da se javno proslavljaju?

Hoćeš da imaš to pravo, da ponosno izražavaš svoju religijsku pripadnost? Ili bilo koju drugu? Eto ti jedan od odgovora na pitanje čemu.

Koja je obaveza ovih što imaju pravo na javne bajram i božić?
Hakiz
Posts: 39893
Joined: 30/07/2015 20:01

#2595 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

Sarajmen wrote: 26/09/2021 16:31 Kontam paralelu i u dure. Možeš ti to puno bolje ako se potrudiš. I ti si se borio za ovaj grad kao i ja, može onda 1:1. Naravno da te ne mogu dovoljno dobro razumjeti, ti si u povorci a ja na drugoj strani ulice ili prozora, kućnog ili win 10.

Bio si kao učesnik na par pon i evo još jedne slobode na dlanu. Prenesi nam svoje lične utiske kakvi jesu tvojim okicama, pozitivno i negativno, šta ti duša ište.
A ono što ti neki drugi prirodni organ ište, to odkuliraj. Bar mene što se tiče.
pozz
Parada ponosa nije cilj, ona je alat.

Ona će izgubiti i potrebu postojanja i smisao jednog dana. Ali, sve dok se kritikuje, taj dan nije došao. Ona je jedna od stvari kojoj je cilj da samu sebe ukine na način da je ukine razlog zbog kojeg postoji. Što više napada na nju, to više razloga da postoji. Ona se hrani njenim negiranjem.
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#2596 Re: Povorka ponosa

Post by Rizvan »

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/svic ... /210926054

Jest' da je glupo da se glasa o ljuskim pravima manjine na referendumu, ali opet je lijepo vidjeti 64% za. :thumbup:
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#2597 Re: Povorka ponosa

Post by Rizvan »

U svim kantonima vecina, Bern 83% za, Cirih 80%, Bazel 75% za. Jedino me Zeneva iznenadila sa svega 66% za, ali to je vjerovatno zbog frankofonih doseljenika koji kvare prosjek. :oops:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2598 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Hakiz wrote: 26/09/2021 16:39
Sarajmen wrote: 26/09/2021 16:31 Kontam paralelu i u dure. Možeš ti to puno bolje ako se potrudiš. I ti si se borio za ovaj grad kao i ja, može onda 1:1. Naravno da te ne mogu dovoljno dobro razumjeti, ti si u povorci a ja na drugoj strani ulice ili prozora, kućnog ili win 10.

Bio si kao učesnik na par pon i evo još jedne slobode na dlanu. Prenesi nam svoje lične utiske kakvi jesu tvojim okicama, pozitivno i negativno, šta ti duša ište.
A ono što ti neki drugi prirodni organ ište, to odkuliraj. Bar mene što se tiče.
pozz
Parada ponosa nije cilj, ona je alat.

Ona će izgubiti i potrebu postojanja i smisao jednog dana. Ali, sve dok se kritikuje, taj dan nije došao. Ona je jedna od stvari kojoj je cilj da samu sebe ukine na način da je ukine razlog zbog kojeg postoji. Što više napada na nju, to više razloga da postoji. Ona se hrani njenim negiranjem.
U prevodu:

Sve dok se ne eliminišu svi koji razmišljaju drugačije od povorke i dok se konačno ne uspostavi jednoumlje, po volji LGBT-a - budući Hitleri, dobro zaštekani iza šarenih zastavica.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2599 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

Drustvo se vec navikava na prisustvo..LGBTIQ. populacije... nisu ni svjesni da im isti, odgajaju djecu, lijece, zabavljau..itd... jos samo malo pritisnuti vjerske zajednice.... brzo ce i oni posustati.. i napokon usvojiti zakon... za sve -isti.. nasljedjivanje, zdravstveno osiguranje, penzija itd..
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2600 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

moonca wrote: 26/09/2021 14:13
wrote: 26/09/2021 10:17 Bitno je samo da li njihovo ponasanje ugrozava druge, dok nema toga nas se ostalo ne tice.
Ugrozava, na taj nacin... da trebash biti oprezan....kako pricas... koje opisne karakteristike koristis u njihovom prisustvu, pogotovo na radnom mjestu.... u restoranu, prevozu itd........ kao i sve manjine..... 'prozovu' se ugrozenim... na bilo sto, sto nije po njihovom chejfu ili ' misle' da nije..
.. eto tuzbe za . uznemiravanje :zoka:
Stoji to da neki malo pretjeruju i da moras biti oprezan sta pricas, ali kao sto kazes to se odnosi na sve manjine i ugrozene, vise ni crncu nekad ne smijes reci da je crnac, tako da to nema veze samo sa njima i to nije bas neko posebno ugrozavanje. Isto tako, to je sve samo posljedica diskriminacije prema njima, da toga nije bilo vjerivatno bi i ta njihova osjetljivost na sve bila drugacija.
Post Reply