Povorka ponosa

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2876 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

S4mpion wrote: 13/10/2021 23:51
Hakiz wrote: 13/10/2021 23:39

Pa, kada si vlasnik firme, nezaposlenost 50 %, sindikalna korpa 2.000 KM, a ti daješ platu od 600 KM, je li to iskorištavanje?

Da vidimo koliko moralnih, bogobojaznih, mrzitelja homoseksualizma i sličnih devijacija a koji imaju firme ne koriste "ako ti nećeš za 600, fala bogu i šućur alahu ima ih koji jedva čekaju".

Možda neka samohrana majka postaje surogat upravo zato što radi kod takvog moralnog gazde...

Kad smo već kod iskorištavanja.
Zar je bitan razlog?

Otkup majčinstva kešom je dno ljudske civilizacije.
In your opinion...
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2877 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

fijesta7 wrote: 14/10/2021 04:08
S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52

Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Vidi ima zena koje bi surogat majcinstvo prihvatile jer im je to najlaksi nacin za zaradu. Neke pristaju na to besplatno. Svako ima razlicite preferencije i ljudi su razliciti.
Isto kao sto imas ljudi koji ulaze u MMA oktagon jer vole da se tuku,a imas i ljudi koji su tu motivisani novcem a ne vole da se tuku.

Ti ocigledno imas svoj svijet koji projektujes na ostale i oslikavas sve negativno sto ti ne odgovara. :-D
Ima drugi problem sa surogat majčinstvom.

Može žena sa osobama kojima nosi dijete potpisati koliko god hoće ugovora, ali jedan dan...
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2878 Re: Povorka ponosa

Post by hamos »

Hakiz wrote: 14/10/2021 11:41
fijesta7 wrote: 14/10/2021 04:08

Vidi ima zena koje bi surogat majcinstvo prihvatile jer im je to najlaksi nacin za zaradu. Neke pristaju na to besplatno. Svako ima razlicite preferencije i ljudi su razliciti.
Isto kao sto imas ljudi koji ulaze u MMA oktagon jer vole da se tuku,a imas i ljudi koji su tu motivisani novcem a ne vole da se tuku.

Ti ocigledno imas svoj svijet koji projektujes na ostale i oslikavas sve negativno sto ti ne odgovara. :-D
Ima drugi problem sa surogat majčinstvom.

Može žena sa osobama kojima nosi dijete potpisati koliko god hoće ugovora, ali jedan dan...
sta jedan dan? ne veze se majka s tim djetetom,nije nista njeno u biti
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2879 Re: Povorka ponosa

Post by Hakiz »

hamos wrote: 14/10/2021 11:44
Hakiz wrote: 14/10/2021 11:41

Ima drugi problem sa surogat majčinstvom.

Može žena sa osobama kojima nosi dijete potpisati koliko god hoće ugovora, ali jedan dan...
sta jedan dan? ne veze se majka s tim djetetom,nije nista njeno u biti
Jah.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2880 Re: Povorka ponosa

Post by hamos »

Hakiz wrote: 14/10/2021 11:47
hamos wrote: 14/10/2021 11:44

sta jedan dan? ne veze se majka s tim djetetom,nije nista njeno u biti
Jah.
iskreno ti kazem,nemoj dzaba uvelicavati dogadjaj
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2881 Re: Povorka ponosa

Post by moonca »

Hakiz wrote: 14/10/2021 11:41 Ima drugi problem sa surogat majčinstvom.

Može žena sa osobama kojima nosi dijete potpisati koliko god hoće ugovora, ali jedan dan...
Da, uvijek se nadje jedna .. da iskoristi, dodatno svoju uslugu ... vjerujem da ima slucajeva. no, zakonski, ne bash...
.. ali, citajuci ispovijesti, familija .koji su koritili uslugu surogat zene... ..mnogi ostanu u prijateljskim odnosima. cak se i posjecuju...
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2882 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

foxlife wrote: 13/10/2021 16:08 sta me ima napadati
u zakon ugradis ako je neko promjenio spol itd itd ne ide u istu ustanovu sa ovima koji nisu
Zakon kakav ti predlazes podrazumeva da trans zene nisu zene. To nema sanse da prodje kod trans akivista i u momentalnom raspolozenju.

Pazi, ja se slazem sa tobom no eto trans zena sa penisom koja je bivsi (muski) specijalac Americke vojske momentalno prebija bioloske zene u MMA i za to ga placaju i slave kao hrabru zenu.

Znaci tvoj predlog nece proci.
Ateista wrote: 13/10/2021 20:59 A da probas razmisljati ovako - takvi zahvati nisu ni jeftini ni jednostavni, ako se neko stvarno odluci na to vjerovatno ima stvarno dobar razlog.
Ne bih sad pricao o procentima, ali sigurno ih je vise nego sto mislis, ne poznajem licno ali znam za slucajeve trans osoba koje stvarno od malena vide da im tu nesto ne stima, ali nemaju podrsku od strane roditelja i moraju cekati da napune 18 godina. Ne odlucuju se svi na promjenu spola, ima tu puno opcija, u svakom slucaju je pretjerivanje takve ljude zvati bolesnim. tacno je da imaju problem u zivotu, ali najveci problem im je upravo neprihvatanje od strane porodice i okoline, kada bi se to promijenilo i kada bi ljudi biti malo manje agresivni prema njima i imali vise empatije za ono kroz sta prolaze, sigurno bi im zivot bio puno laksi, a ni na koji nacn nas ne ugrozavaju time.
Ja razmisljam ovako.

Zahvat "promene pola" kosta 15.000 - 250.000 $. u zavisnosti od kompleksnosti zahvata, zemlje gde se isti radi, hormona, lekova i jos puno toga.
U nekim razvijenim drzavama celu ili deo cene pokriva zdravstveno osiguranje a u nekima trans osoba treba sama platiti.
Kako god kosta puno.

Ako uzmemo da je 1% populacije "trans" to znaci da samo u USA ima vise od 3 miliona potencijalnih korisnika usluga, jer da budemo iskreni farmaceutska i medicinska industrija tako vidi ove jadnike i zato i postoji toliki pritisak i lobiranje. Za pare, za nista drugo.

About 88% of children who have gender dysphoria do not hold those beliefs when they grow older. Source: http://www.npr.org/templates/story/stor ... d=90229789

Only 12% of boys who believe they are transsexuals still believe so when they are older. Source: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18194003

Po meni farmaceutska mafija ovo vidi kao sansu da zaradi milijarde i zato je toliki pritisak da se sto mladja deca navuku na hormone i lekove umesto da 80% njih sa malom psihijatriskom pomoci vrati u normalan zivot.
Ali ako se vrate u normalan zivot nece biti dozivotni potrosaci.

I svakako:
53% of mothers of transsexual children have Borderline Personality Disorder, compared to only 6% of mothers of normal children. Source: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2016237

http://sexchangeregret.com/
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2883 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 12:55
foxlife wrote: 13/10/2021 16:08 sta me ima napadati
u zakon ugradis ako je neko promjenio spol itd itd ne ide u istu ustanovu sa ovima koji nisu
Zakon kakav ti predlazes podrazumeva da trans zene nisu zene. To nema sanse da prodje kod trans akivista i u momentalnom raspolozenju.

Pazi, ja se slazem sa tobom no eto trans zena sa penisom koja je bivsi (muski) specijalac Americke vojske momentalno prebija bioloske zene u MMA i za to ga placaju i slave kao hrabru zenu.

Znaci tvoj predlog nece proci.
Ateista wrote: 13/10/2021 20:59 A da probas razmisljati ovako - takvi zahvati nisu ni jeftini ni jednostavni, ako se neko stvarno odluci na to vjerovatno ima stvarno dobar razlog.
Ne bih sad pricao o procentima, ali sigurno ih je vise nego sto mislis, ne poznajem licno ali znam za slucajeve trans osoba koje stvarno od malena vide da im tu nesto ne stima, ali nemaju podrsku od strane roditelja i moraju cekati da napune 18 godina. Ne odlucuju se svi na promjenu spola, ima tu puno opcija, u svakom slucaju je pretjerivanje takve ljude zvati bolesnim. tacno je da imaju problem u zivotu, ali najveci problem im je upravo neprihvatanje od strane porodice i okoline, kada bi se to promijenilo i kada bi ljudi biti malo manje agresivni prema njima i imali vise empatije za ono kroz sta prolaze, sigurno bi im zivot bio puno laksi, a ni na koji nacn nas ne ugrozavaju time.
Ja razmisljam ovako.

Zahvat "promene pola" kosta 15.000 - 250.000 $. u zavisnosti od kompleksnosti zahvata, zemlje gde se isti radi, hormona, lekova i jos puno toga.
U nekim razvijenim drzavama celu ili deo cene pokriva zdravstveno osiguranje a u nekima trans osoba treba sama platiti.
Kako god kosta puno.

Ako uzmemo da je 1% populacije "trans" to znaci da samo u USA ima vise od 3 miliona potencijalnih korisnika usluga, jer da budemo iskreni farmaceutska i medicinska industrija tako vidi ove jadnike i zato i postoji toliki pritisak i lobiranje. Za pare, za nista drugo.

About 88% of children who have gender dysphoria do not hold those beliefs when they grow older. Source: http://www.npr.org/templates/story/stor ... d=90229789

Only 12% of boys who believe they are transsexuals still believe so when they are older. Source: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18194003

Po meni farmaceutska mafija ovo vidi kao sansu da zaradi milijarde i zato je toliki pritisak da se sto mladja deca navuku na hormone i lekove umesto da 80% njih sa malom psihijatriskom pomoci vrati u normalan zivot.
Ali ako se vrate u normalan zivot nece biti dozivotni potrosaci.

I svakako:
53% of mothers of transsexual children have Borderline Personality Disorder, compared to only 6% of mothers of normal children. Source: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2016237

http://sexchangeregret.com/
i dalje ce biti zena samo ne moze u zatvor sa ostalim zenama
zasto?
zato jer je promijenjen spol
kao u borilackim sportovima kao sto uglavnom ne stavljaju pedofile i ubice sto ne stavljaju bijelce i crnce itd itd zajedno
nemas ti sta se buniti kad pocinis zlocin
u toj situaciji slusas sta ti drzava kaze inace jos veca kazna i gotovo al zato na slobodi imas sva prava
jednostavno da ne moze jednostavnije
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2884 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

foxlife wrote: 14/10/2021 13:07 i dalje ce biti zena samo ne moze u zatvor sa ostalim zenama
zasto?
zato jer je promijenjen spol
kao u borilackim sportovima kao sto uglavnom ne stavljaju pedofile i ubice sto ne stavljaju bijelce i crnce itd itd zajedno
nemas ti sta se buniti kad pocinis zlocin
u toj situaciji slusas sta ti drzava kaze inace jos veca kazna i gotovo al zato na slobodi imas sva prava
jednostavno da ne moze jednostavnije
Ma slazem se ja sa tobom 100% ali ti kazem da nece proci, barem za sada.
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2885 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

hamos wrote: 14/10/2021 12:24
Hakiz wrote: 14/10/2021 11:47

Jah.
iskreno ti kazem,nemoj dzaba uvelicavati dogadjaj
Ima raznih slucajeva, nekad se surogat majke ne zele odreci djeteta i to moxe biti problem, ili se rode blizanci pa roditelji zele samo jedno, pogotovo ako jedno nije potpuno zdravo.
Inace surogat majka moze biti samo tijelo koje nosi dijete a da bioloski roditelji bude par koji unajmi dijete, a ima i varijanta kada su otac i surogat majka bioloski roditelji.
U obje varijante surogat majke mogu imati problem da se vezu xa dijete koje su nosile.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2886 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 13:16
foxlife wrote: 14/10/2021 13:07 i dalje ce biti zena samo ne moze u zatvor sa ostalim zenama
zasto?
zato jer je promijenjen spol
kao u borilackim sportovima kao sto uglavnom ne stavljaju pedofile i ubice sto ne stavljaju bijelce i crnce itd itd zajedno
nemas ti sta se buniti kad pocinis zlocin
u toj situaciji slusas sta ti drzava kaze inace jos veca kazna i gotovo al zato na slobodi imas sva prava
jednostavno da ne moze jednostavnije
Ma slazem se ja sa tobom 100% ali ti kazem da nece proci, barem za sada.
moze proci da se predlozi samo niko ne predlaze
kao i mnoge stvari nevezano za ovu pricu
vecina trazi da neko drugi za njih uradi nesto i onda kad se ovi dignu da urade za sebe nesto napadnu ih ljudi jer se bore za sebe
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2887 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 12:55
foxlife wrote: 13/10/2021 16:08 sta me ima napadati
u zakon ugradis ako je neko promjenio spol itd itd ne ide u istu ustanovu sa ovima koji nisu
Zakon kakav ti predlazes podrazumeva da trans zene nisu zene. To nema sanse da prodje kod trans akivista i u momentalnom raspolozenju.

Pazi, ja se slazem sa tobom no eto trans zena sa penisom koja je bivsi (muski) specijalac Americke vojske momentalno prebija bioloske zene u MMA i za to ga placaju i slave kao hrabru zenu.

Znaci tvoj predlog nece proci.
Ateista wrote: 13/10/2021 20:59 A da probas razmisljati ovako - takvi zahvati nisu ni jeftini ni jednostavni, ako se neko stvarno odluci na to vjerovatno ima stvarno dobar razlog.
Ne bih sad pricao o procentima, ali sigurno ih je vise nego sto mislis, ne poznajem licno ali znam za slucajeve trans osoba koje stvarno od malena vide da im tu nesto ne stima, ali nemaju podrsku od strane roditelja i moraju cekati da napune 18 godina. Ne odlucuju se svi na promjenu spola, ima tu puno opcija, u svakom slucaju je pretjerivanje takve ljude zvati bolesnim. tacno je da imaju problem u zivotu, ali najveci problem im je upravo neprihvatanje od strane porodice i okoline, kada bi se to promijenilo i kada bi ljudi biti malo manje agresivni prema njima i imali vise empatije za ono kroz sta prolaze, sigurno bi im zivot bio puno laksi, a ni na koji nacn nas ne ugrozavaju time.
Ja razmisljam ovako.

Zahvat "promene pola" kosta 15.000 - 250.000 $. u zavisnosti od kompleksnosti zahvata, zemlje gde se isti radi, hormona, lekova i jos puno toga.
U nekim razvijenim drzavama celu ili deo cene pokriva zdravstveno osiguranje a u nekima trans osoba treba sama platiti.
Kako god kosta puno.

Ako uzmemo da je 1% populacije "trans" to znaci da samo u USA ima vise od 3 miliona potencijalnih korisnika usluga, jer da budemo iskreni farmaceutska i medicinska industrija tako vidi ove jadnike i zato i postoji toliki pritisak i lobiranje. Za pare, za nista drugo.

About 88% of children who have gender dysphoria do not hold those beliefs when they grow older. Source: http://www.npr.org/templates/story/stor ... d=90229789

Only 12% of boys who believe they are transsexuals still believe so when they are older. Source: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18194003

Po meni farmaceutska mafija ovo vidi kao sansu da zaradi milijarde i zato je toliki pritisak da se sto mladja deca navuku na hormone i lekove umesto da 80% njih sa malom psihijatriskom pomoci vrati u normalan zivot.
Ali ako se vrate u normalan zivot nece biti dozivotni potrosaci.

I svakako:
53% of mothers of transsexual children have Borderline Personality Disorder, compared to only 6% of mothers of normal children. Source: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2016237

http://sexchangeregret.com/
Slazem se da farmaceutske kompanije promovisu sve gdje vide profit, pa tako i promjenu spola.
Mislim da za promjenu spola treba biti punoljetan, ako i nije tako zakonski trebalo bi to regulisati zbog takvih slucajeva gdje se to preraste kad djeca odrastu. Stoji i za savjetovanje, koliko znam cak i lgbt udruzenja preporucuju prvo savjetovanje i da se dobro razmisli prije ozbiljnih intervencija.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#2888 Re: Povorka ponosa

Post by hamos »

i kad kazu zene nisu nasilne

lezba ,i to policajka,upala u stan svoje bivse i upucala i nju i njenu novu curu:'
Image

An off-duty NYPD cop shot her ex-girlfriend and killed the woman’s new lover after catching the duo together at a Brooklyn home on Wednesday night, police and sources said.

Yvonne Wu, 31 years old and a five-year veteran of the force, opened fire on the pair at the ex-girlfriend’s house on 19th Avenue near 79th Street in Bensonhurst at about 5 p.m., according to police and law enforcement sources.

The jilted lover was waiting outside of the home when cops arrived and admitted in a very “calm and collected” manner that she shot “someone” inside the house, NYPD Assistant Chief Michael Kemper said at a Wednesday night press briefing.

“She didn’t say anything,” said neighbor Rocco Perna, 44. “She was so quiet. No emotions, nothing. She was handcuffed and they put her in the car, that was it. She didn’t fight back or nothing. Didn’t say a word.”

Inside, the officers found Wu’s ex-girlfriend’s new 24-year-old lover, Jamie Liang, splayed out on the living room floor with at least one gunshot to her chest, Kemper said.

The ex-girlfriend, 23, was found lying on a bedroom floor with a bullet wound to her torso.

Both women were taken to Maimonides Medical Center, where Liang died, police said.

Wu’s ex was listed in serious, but stable condition, according to cops.

The officer was in police custody at a local hospital on Wednesday night, where she was being evaluated.

“This horrific incident is being treated as a homicide case,” Kemper said.

Investigators believe Wu was already at the home before the two victims arrived, according to Kemper. It wasn’t immediately clear how Wu entered the home, and detectives are looking to see if she trespassed onto the property.

A 911 call was made from the address of the shooting that painted a dramatic picture of the chaos as it unfolded, according to a high-ranking police source.

In the emergency call, a woman can be heard saying, “I told you not to mess with me!” the source said.

Another woman can be heard saying: “No Please! No Please!” Then four “bangs” can then be heard on the audio, according to the source.

Kemper could not confirm if Wu used her service weapon in the shooting, but said a firearm was recovered at the scene.

Another high-ranking police source said Wu and her ex dated for two years and broke up three weeks ago.

Wu works in the 72nd Precinct and lives on Staten Island, sources said, describing her as a decorated cop who started out her law enforcement career as a member of the NYPD’s Explorers program.

The officer has received 4 medals and always had good evaluations, sources said.

“This is out of left field,” one source said.

Wu worked the overnight shift and due back to work at midnight, Kemper said.

https://nypost.com/2021/10/13/off-duty- ... her-woman/
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2889 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

foxlife wrote: 14/10/2021 13:34 moze proci da se predlozi samo niko ne predlaze
kao i mnoge stvari nevezano za ovu pricu
vecina trazi da neko drugi za njih uradi nesto i onda kad se ovi dignu da urade za sebe nesto napadnu ih ljudi jer se bore za sebe
Mozda.
Mada mislim da se uglavnom plase posledica ako ih obeleze kao transfobe, zasto sebi unistiti zivot?
Ateista wrote: 14/10/2021 13:36 Slazem se da farmaceutske kompanije promovisu sve gdje vide profit, pa tako i promjenu spola.
Mislim da za promjenu spola treba biti punoljetan, ako i nije tako zakonski trebalo bi to regulisati zbog takvih slucajeva gdje se to preraste kad djeca odrastu. Stoji i za savjetovanje, koliko znam cak i lgbt udruzenja preporucuju prvo savjetovanje i da se dobro razmisli prije ozbiljnih intervencija.
Da, al nije lako izboroto se sa industrijom teskom milijarde dolara.....

Zato u nekim drzavama maloletnike kljukaju hormonima.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2890 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 13:55
foxlife wrote: 14/10/2021 13:34 moze proci da se predlozi samo niko ne predlaze
kao i mnoge stvari nevezano za ovu pricu
vecina trazi da neko drugi za njih uradi nesto i onda kad se ovi dignu da urade za sebe nesto napadnu ih ljudi jer se bore za sebe
Mozda.
Mada mislim da se uglavnom plase posledica ako ih obeleze kao transfobe, zasto sebi unistiti zivot?
Ateista wrote: 14/10/2021 13:36 Slazem se da farmaceutske kompanije promovisu sve gdje vide profit, pa tako i promjenu spola.
Mislim da za promjenu spola treba biti punoljetan, ako i nije tako zakonski trebalo bi to regulisati zbog takvih slucajeva gdje se to preraste kad djeca odrastu. Stoji i za savjetovanje, koliko znam cak i lgbt udruzenja preporucuju prvo savjetovanje i da se dobro razmisli prije ozbiljnih intervencija.
Da, al nije lako izboroto se sa industrijom teskom milijarde dolara.....

Zato u nekim drzavama maloletnike kljukaju hormonima.
nema te sta nazvati transfobom kad time stitis prava i drugih ljudi
ti kao jedinka se mozes boriti za svoja prava sve dok ne ugrozavas prava drugih
sa ovim trenutnim se ugrozavaju prava zena koje su rodjene kao zene i tu sva prica zavrsava sa proglasavanjem transfobom i sl
jednostavno moramo se boriti za jednakost i prava svih
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7491
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2891 Re: Povorka ponosa

Post by AleksoMKD »

foxlife wrote: 14/10/2021 14:09 nema te sta nazvati transfobom kad time stitis prava i drugih ljudi
ti kao jedinka se mozes boriti za svoja prava sve dok ne ugrozavas prava drugih
sa ovim trenutnim se ugrozavaju prava zena koje su rodjene kao zene i tu sva prica zavrsava sa proglasavanjem transfobom i sl
jednostavno moramo se boriti za jednakost i prava svih
Slazem se ja sa tobom 100%
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2892 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 14:16
foxlife wrote: 14/10/2021 14:09 nema te sta nazvati transfobom kad time stitis prava i drugih ljudi
ti kao jedinka se mozes boriti za svoja prava sve dok ne ugrozavas prava drugih
sa ovim trenutnim se ugrozavaju prava zena koje su rodjene kao zene i tu sva prica zavrsava sa proglasavanjem transfobom i sl
jednostavno moramo se boriti za jednakost i prava svih
Slazem se ja sa tobom 100%
Znam da se slazes samo govorim kako bi trebalo da se to rijesi
Ako pokazes da druge zene nemaju opasnost od tebe onda upravnik neka odluci da budes sa zenama
Jednostavno svaki slucaj gledati odvojeno kad su zatvorenici u pitanju kao sto bi trebalo i sada jer nisu u zatvoru sve krvnici itd itd da ne skrecemo temu
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2893 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

AleksoMKD wrote: 14/10/2021 13:55
foxlife wrote: 14/10/2021 13:34 moze proci da se predlozi samo niko ne predlaze
kao i mnoge stvari nevezano za ovu pricu
vecina trazi da neko drugi za njih uradi nesto i onda kad se ovi dignu da urade za sebe nesto napadnu ih ljudi jer se bore za sebe
Mozda.
Mada mislim da se uglavnom plase posledica ako ih obeleze kao transfobe, zasto sebi unistiti zivot?
Ateista wrote: 14/10/2021 13:36 Slazem se da farmaceutske kompanije promovisu sve gdje vide profit, pa tako i promjenu spola.
Mislim da za promjenu spola treba biti punoljetan, ako i nije tako zakonski trebalo bi to regulisati zbog takvih slucajeva gdje se to preraste kad djeca odrastu. Stoji i za savjetovanje, koliko znam cak i lgbt udruzenja preporucuju prvo savjetovanje i da se dobro razmisli prije ozbiljnih intervencija.
Da, al nije lako izboroto se sa industrijom teskom milijarde dolara.....

Zato u nekim drzavama maloletnike kljukaju hormonima.
Nije lako, moguce da oni lobiraju i kod nekih lgbt udruzenja i da ih finansiraju, kao sto imaju svoje prste upetljane i vezano za razne mjere oko korone i slicno.
Po meni je bitno samo razmisljati objektivno i ne dozvoliti da neka nasa licna uvjerenja uticu na to, te dati podrsku lgbt udruzenjima gdje se bore za objektivna prava te populacije, ali ne slijepu i apsolutnu podrsku, ako nesto nema smisla onda to ni ne treba podrzati, ni ja se ne slazem sa hormonskom terapijom kod djece, mozds u nekim rijetkim i ekstremnim slucajevima.

Meni se stvarno gadi vidjeti dvojicu muskaraca da se ljube, ali zbog toga se ne bih nikad zalagao da im se tako nesto zabrani na primjer.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2894 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

fijesta7 wrote: 14/10/2021 04:08
S4mpion wrote: 13/10/2021 22:52

Pod "odabrale" misliš na to kako ih je zajeban život na to natjerao, ali tu smo da iskoristimo te žene?
Vidi ima zena koje bi surogat majcinstvo prihvatile jer im je to najlaksi nacin za zaradu. Neke pristaju na to besplatno. Svako ima razlicite preferencije i ljudi su razliciti.
Isto kao sto imas ljudi koji ulaze u MMA oktagon jer vole da se tuku,a imas i ljudi koji su tu motivisani novcem a ne vole da se tuku.

Ti ocigledno imas svoj svijet koji projektujes na ostale i oslikavas sve negativno sto ti ne odgovara. :-D
Sve je to neuporedivo sa uzgojem i prodajom djeteta za keš, k'o da je stoka u pitanju.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2895 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

Ateista wrote: 14/10/2021 08:30
S4mpion wrote: 13/10/2021 23:51

Zar je bitan razlog?

Otkup majčinstva kešom je dno ljudske civilizacije.
Bitan je, kad bi mi kao drustvo bili moralni ne bismo ljude dovodili u situaciju da uopste moraju da razmisljaju o takvim alternativnim nacinima zarade.

U svakom slucaju, ne moze biti nemoralno nesto na sta se svjesno odluce dvije ili vise odraslih osoba, od homoseksualizma pa do surogat majcinstva i bilo cega drugog.
Zapravo je nebitan, jer Hakiz mi nespretno pokušava prišiti Boko Haram i slične gluposti.

Kad je u pitanju surogat majčinstvo, radi se o prodaji majčinstva i djeteta za keš. Tele na stočnoj pijaci košta možda nekih 900KM, koliko košta dijete?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2896 Re: Povorka ponosa

Post by S4mpion »

hamos wrote: 14/10/2021 11:44
Hakiz wrote: 14/10/2021 11:41

Ima drugi problem sa surogat majčinstvom.

Može žena sa osobama kojima nosi dijete potpisati koliko god hoće ugovora, ali jedan dan...
sta jedan dan? ne veze se majka s tim djetetom,nije nista njeno u biti
Ma gdje bi se majka vezala sa djetetom.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2897 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

S4mpion wrote: 14/10/2021 15:31
Ateista wrote: 14/10/2021 08:30

Bitan je, kad bi mi kao drustvo bili moralni ne bismo ljude dovodili u situaciju da uopste moraju da razmisljaju o takvim alternativnim nacinima zarade.

U svakom slucaju, ne moze biti nemoralno nesto na sta se svjesno odluce dvije ili vise odraslih osoba, od homoseksualizma pa do surogat majcinstva i bilo cega drugog.
Zapravo je nebitan, jer Hakiz mi nespretno pokušava prišiti Boko Haram i slične gluposti.

Kad je u pitanju surogat majčinstvo, radi se o prodaji majčinstva i djeteta za keš. Tele na stočnoj pijaci košta možda nekih 900KM, koliko košta dijete?
a ti svo vrijeme pokusavas prisiti pedofiliju i incest i ko zna sta jos a kad se isto tebi uradi onda nije uredu jel

surogat majcinstvo ima i pozitivnih i negativnih strana
User avatar
Project Sejuani
Posts: 771
Joined: 02/09/2021 10:06

#2898 Re: Povorka ponosa

Post by Project Sejuani »

S4mpion wrote: 14/10/2021 15:31
Ateista wrote: 14/10/2021 08:30

Bitan je, kad bi mi kao drustvo bili moralni ne bismo ljude dovodili u situaciju da uopste moraju da razmisljaju o takvim alternativnim nacinima zarade.

U svakom slucaju, ne moze biti nemoralno nesto na sta se svjesno odluce dvije ili vise odraslih osoba, od homoseksualizma pa do surogat majcinstva i bilo cega drugog.
Zapravo je nebitan, jer Hakiz mi nespretno pokušava prišiti Boko Haram i slične gluposti.

Kad je u pitanju surogat majčinstvo, radi se o prodaji majčinstva i djeteta za keš. Tele na stočnoj pijaci košta možda nekih 900KM, koliko košta dijete?
Neki na zapadu bi rekli, everything has its price my mate. :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2899 Re: Povorka ponosa

Post by foxlife »

prodaju sebe a da ne prodaju dijete
User avatar
Ateista
Posts: 46329
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2900 Re: Povorka ponosa

Post by Ateista »

S4mpion wrote: 14/10/2021 15:31
Ateista wrote: 14/10/2021 08:30

Bitan je, kad bi mi kao drustvo bili moralni ne bismo ljude dovodili u situaciju da uopste moraju da razmisljaju o takvim alternativnim nacinima zarade.

U svakom slucaju, ne moze biti nemoralno nesto na sta se svjesno odluce dvije ili vise odraslih osoba, od homoseksualizma pa do surogat majcinstva i bilo cega drugog.
Zapravo je nebitan, jer Hakiz mi nespretno pokušava prišiti Boko Haram i slične gluposti.

Kad je u pitanju surogat majčinstvo, radi se o prodaji majčinstva i djeteta za keš. Tele na stočnoj pijaci košta možda nekih 900KM, koliko košta dijete?
Nije obavezno prodaja djeteta, moze biti i iznajmljivanje materice a da dijete nije biokoski njeno, izvade jajnu celiju druge zebe, oplode je a njena materica sluzi za razvoj. Ima i varijanta da surogat majka jeste i bioloski majka tog djeteta.
Post Reply