Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#26 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

Zlocin&Kazna wrote: 30/12/2020 08:23 Iako bi eksplozija meteora bila super stvar (licno sam zallubljenik nocnog neba), ja sam skeptik.

Koliko vidim dva su argumenta - bilo je GLASNO (sve je glasno u gluho doba noci), a drugi da se ČULO U SARAJEVU, MAGLAJU,... (nemoguće je znati da se radi o istoj "eksploziji", čak i u samom Sarajevu jedan udar u npr. 1:40 je mogao probuditi nekoga na Alipašinom, a drugi u 1:44 nekoga drugog u drugom dijelu grada - ujutro bi sigurno zaključili da ih je probudilo isto).

S druge strane, tu noc je registrovana prilicno grmljavine kod nas
Image
Na mapi vidim da na istoku i Srbiji nije bilo nekog nevremena, a drug iz Loznice mi govori da je i on čuo/vidio prasak.
Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar. :)
misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#27 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

ruud wrote: 30/12/2020 08:32 Cisto sumnjam da mi je mogao ruter pregoriti od meteora :roll:
Možda je solarna oluja u pitanju. :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#28 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by un1ted »

Ma NLO sigurno. Zato i jeste ova pandemija, sklonili nas u kuce, nema nas na ulicama, jos nam hoce vakcine koje su 100% od vanzemaljaca.
Naslovnica
Posts: 27900
Joined: 20/03/2013 15:38

#29 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by Naslovnica »

I mene i suprugu je probudilo iz dubokog sna, Alipašino.
Zvuk je bio grmljavinski, ali je trajalo baš neuobičajeno dugo i bio je veoma jak, ne sjećam se da sam ikada doživio ovako nešto što se tiče grmljavine.
Bilo bi simpa da je u pitanju bio meteorit. :lol:
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#30 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by tukizahou »

Puklo u lukavici i zasvjetlilo citav grad,culo se bas iz daleka kako ide zvuk prema naprijed,grom 100%
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#31 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by stubrijez »

... meni je ta noc bila neobicna. Ja uvijek kad se desi zemljotres to osjetim prije svih, ne znam kako da to opisem, kao da ga cujem nekoliko sekundi prije drmanja. Tu noc me probudio taj zvuk tutnjave, mumljanja ne znam sta je a bilo udaljeno ali strasno. bilo je mislim 00:25. Posto me to uznemirilo vidim nema nista od spavanja ustanem i popijem pola zenine tablete. Onda je dosao taj prasak ne znem koliko je bilo sati jer sam haman vec poceo da tonem u san ponovo. Meni to nije bio zvuk groma nego kao mda je nebo puklo, neki cudan prasak bez eha. I onda je poceo vjetar i grad. A taj osjecaj jeze mi je ostao i sutradan i kad sam osjetio zemljotresnije me iznenadio kao da sam ga cekao. Ne kazem da su povezani slucajevi ali sam to dozivio tesko, uznemiren sam bio kao hajvan...
User avatar
shbc
Posts: 3348
Joined: 20/07/2012 12:13

#32 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by shbc »

Danima ljudi bruje o zemljotresu i ovom gromu, ja ovamo jedno prespavao, drugo se zaradio, nisam ni osjetio. Ne d'o bog da zarati, ne bih ni skont'o dok mi se ne bi na vratima pojavili :-?
User avatar
azurna_obala
Posts: 5606
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#33 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by azurna_obala »

Čula sam grom, čak je probudio malca koji inače spava ko klada, kad je puklo upalili su se alarmi na autima na parkingu.
vatreni__poljubac
Posts: 334
Joined: 02/12/2020 14:12

#34 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by vatreni__poljubac »

To je samo nova kura covid concentrata ispaljena na nas ... nakon toga je bio jak vjetar koji je to raznio gdje treba.

Galakticka federacija + kemtreilsi + 5g + upravljanje vremenom na daljinu = to sto ste culi
User avatar
denimb
Posts: 2616
Joined: 27/03/2009 14:33

#35 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by denimb »

vatreni__poljubac wrote: 30/12/2020 22:04 To je samo nova kura covid concentrata ispaljena na nas ... nakon toga je bio jak vjetar koji je to raznio gdje treba.

Galakticka federacija + kemtreilsi + 5g + upravljanje vremenom na daljinu = to sto ste culi
Nice, jesi to sam smislio ili ste se svi u kuci iskupili oko ovog posta?
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#36 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by victom »

xoklix wrote: 30/12/2020 02:02 Sinoć po mrakači silazim niz stepenice prema dnevnom ja kad puče :run:
Kad sam čuo kad je puklo, gotovo, mrtav čovjek. Govorim ba ljudima, tebi isto govorim , zovi ba policiju, zovi policiju, ne mogu da vjerujem. Niko ne vjeruje ba što je najgore! Odem dole čovječe, govorim onom … šošonu reko: “Aj majke ti vidi , bacio ti se fraer”.

On konta da ga zajebajem ba. Bacio ti se fraer ja ga lično vidio kad je skočio popeo se, odozgo, bacio se. Kaže on meni, kae: “Daj ba nemoj me zajebavat. Aj molim te reko trči sa mnom ja ga uhvatim vako za ruku gore, trči ne mogu a vjerujem.

Raspad sistema, otišo na drugi svijet. Poželio drugi svijet fraer, ha ja .”
Last edited by victom on 01/03/2021 01:40, edited 2 times in total.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#37 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by victom »

Ako je čulo više od 3 nezavisne osobe, onda je istina.
Ako su čulo na različitim lokacijama u isto vrijeme, nije grom.

Najlogičnije je da je zemljotres, i trebao bi biti u bazi zemljotresa.
Ako je meteor, neka kamera bi ga trebala uhvatiti, jer meteor je spor i lako za snimiti.

Kad je jednom zemljotres bio, ja sam mislio da grmi ili da voz prolazi kraj kuće.
A sad je ovaj talas zemljotresa, pa je meni to najlogičnije objašnjenje.
Last edited by victom on 01/03/2021 01:40, edited 2 times in total.
User avatar
drag_gost
Posts: 5532
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#38 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by drag_gost »

denimb wrote: 31/12/2020 04:47
vatreni__poljubac wrote: 30/12/2020 22:04 To je samo nova kura covid concentrata ispaljena na nas ... nakon toga je bio jak vjetar koji je to raznio gdje treba.

Galakticka federacija + kemtreilsi + 5g + upravljanje vremenom na daljinu = to sto ste culi
Nice, jesi to sam smislio ili ste se svi u kuci iskupili oko ovog posta?
:mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17210
Joined: 31/03/2019 14:56

#39 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by vjeshalica »

Lijepo je o sebi pricati poyyy
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#40 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by Bobi »

Dobro je, ne svadjajte se, svako svašta piše, ne moze se svako slagat ali nije to povod da se vrijedja druga strana :D.
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#41 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by Forummeho »

misteriozni_lav wrote: 30/12/2020 12:44
Zlocin&Kazna wrote: 30/12/2020 08:23 Iako bi eksplozija meteora bila super stvar (licno sam zallubljenik nocnog neba), ja sam skeptik.

Koliko vidim dva su argumenta - bilo je GLASNO (sve je glasno u gluho doba noci), a drugi da se ČULO U SARAJEVU, MAGLAJU,... (nemoguće je znati da se radi o istoj "eksploziji", čak i u samom Sarajevu jedan udar u npr. 1:40 je mogao probuditi nekoga na Alipašinom, a drugi u 1:44 nekoga drugog u drugom dijelu grada - ujutro bi sigurno zaključili da ih je probudilo isto).

S druge strane, tu noc je registrovana prilicno grmljavine kod nas
Image
Na mapi vidim da na istoku i Srbiji nije bilo nekog nevremena, a drug iz Loznice mi govori da je i on čuo/vidio prasak.
Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar. :)
Da se kladimo da ces naci milion puta vise ljudi koji nisu nista culi nego ovih koji jesu, tako da "Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar" nista ne znaci. A brate da je jedan tako jak udar mogao da se cuje u toliko velikom radijusu negdje bi bar stakla popucala od detonacije da ne pricamo o drugim posljedicama. Stvar je u tom da ti hoces da to bude nesto. A to sta ti hoces nema veze s onim sto je bilo. Htio bi i ja svasta al ne ide.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#42 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by yasaq »

vjeshalica wrote: 31/12/2020 07:57
victom wrote: 31/12/2020 06:09 Ako je čulo više od 3 nezavisne osobe, onda je istina.
Ako su čulo na različitim lokacijama u isto vrijeme, nije grom.

Najlogičnije je da je zemljotres, i trebao bi biti u bazi zemljotresa.
Ako je meteor, neka kamera bi ga trebala uhvatiti, jer meteor je spor i lako za snimiti.

Kad je jednom zemljotres bio, ja sam mislio da grmi ili da voz prolazi kraj kuće.
A sad je ovaj talas zemljotresa, pa je meni to najlogičnije objašnjenje.
Zemljotres koji svijetli na nebu. De ohani sa pokusajem nekog frajerisanja i piskaranjem polunarkomanskih izjava.
prije svih jačih zemljotresa u svijetu bilo sjedočanstava da se na nebu pojavila neobična svjetlost slična polarnoj svjetlosti.

Code: Select all

https://geek.hr/znanost/clanak/zasto-se-prije-potresa-pojavljuju-cudni-svjetlosni-efekti/
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#43 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by yasaq »

Forummeho wrote: 31/12/2020 10:05
misteriozni_lav wrote: 30/12/2020 12:44
Zlocin&Kazna wrote: 30/12/2020 08:23 Iako bi eksplozija meteora bila super stvar (licno sam zallubljenik nocnog neba), ja sam skeptik.

Koliko vidim dva su argumenta - bilo je GLASNO (sve je glasno u gluho doba noci), a drugi da se ČULO U SARAJEVU, MAGLAJU,... (nemoguće je znati da se radi o istoj "eksploziji", čak i u samom Sarajevu jedan udar u npr. 1:40 je mogao probuditi nekoga na Alipašinom, a drugi u 1:44 nekoga drugog u drugom dijelu grada - ujutro bi sigurno zaključili da ih je probudilo isto).

S druge strane, tu noc je registrovana prilicno grmljavine kod nas
Image
Na mapi vidim da na istoku i Srbiji nije bilo nekog nevremena, a drug iz Loznice mi govori da je i on čuo/vidio prasak.
Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar. :)
Da se kladimo da ces naci milion puta vise ljudi koji nisu nista culi nego ovih koji jesu, tako da "Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar" nista ne znaci. A brate da je jedan tako jak udar mogao da se cuje u toliko velikom radijusu negdje bi bar stakla popucala od detonacije da ne pricamo o drugim posljedicama. Stvar je u tom da ti hoces da to bude nesto. A to sta ti hoces nema veze s onim sto je bilo. Htio bi i ja svasta al ne ide.
mene je istrslo iz kreveta na alipašinom i kažu ljudi nisu čuli :roll:
User avatar
basicm
Posts: 10477
Joined: 16/01/2012 21:38

#44 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by basicm »

I mene je probudilo, sve treslo, i ono sto sam primjetio je da dugo traje, nikad nisam cuo onako dugu grmljavinu. Znaci nisam jedini kojem je cudno bilo.
misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#45 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

Forummeho wrote: 31/12/2020 10:05
misteriozni_lav wrote: 30/12/2020 12:44
Zlocin&Kazna wrote: 30/12/2020 08:23 Iako bi eksplozija meteora bila super stvar (licno sam zallubljenik nocnog neba), ja sam skeptik.

Koliko vidim dva su argumenta - bilo je GLASNO (sve je glasno u gluho doba noci), a drugi da se ČULO U SARAJEVU, MAGLAJU,... (nemoguće je znati da se radi o istoj "eksploziji", čak i u samom Sarajevu jedan udar u npr. 1:40 je mogao probuditi nekoga na Alipašinom, a drugi u 1:44 nekoga drugog u drugom dijelu grada - ujutro bi sigurno zaključili da ih je probudilo isto).

S druge strane, tu noc je registrovana prilicno grmljavine kod nas
Image
Na mapi vidim da na istoku i Srbiji nije bilo nekog nevremena, a drug iz Loznice mi govori da je i on čuo/vidio prasak.
Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar. :)
Da se kladimo da ces naci milion puta vise ljudi koji nisu nista culi nego ovih koji jesu, tako da "Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar" nista ne znaci. A brate da je jedan tako jak udar mogao da se cuje u toliko velikom radijusu negdje bi bar stakla popucala od detonacije da ne pricamo o drugim posljedicama. Stvar je u tom da ti hoces da to bude nesto. A to sta ti hoces nema veze s onim sto je bilo. Htio bi i ja svasta al ne ide.
Glup pokušaj trolanja zaista. :)
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#46 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by tvojkomsija »

Zlocin&Kazna wrote: 30/12/2020 08:10 Sa FB (onaj Sladić), objavljeno u 1:45 te noći:
"Udario je grom upravo u blizini moje zgrade na Dobrinji V. Ne zezam se. Ležeći u krevetu, bljesnula mi je pred očima crvenkasto-roskasta svjetlost i potom snažno odjeknuo zvuk nakon 1.5-2 sekunde (što znači da je tu negdje blizu, cca. na udaljenosti od oko 500 m) kao da je riječ o nevremenu u srcu ljeta. Alarmi na automobilima se popališe svi redom. Plafonjera se još tresla određeno vrijeme, osjetile su se neugodne vibracije i po zidovima kao da je zemljotres. Iako sam grmljavinu najavio noćas, i ja sam iznenađen. Ovo zaista, ali zaista, u decembru ne pamtim."
Sladic zivi na petici, ja sam na Dobrinji 1 i siguran sam 100% da je u istom trenu sjevnulo pa udario bas bas jak grom. Nije bas u istom trenu, ali skroz brzo, mozda nakon pola sekunde.

Takodjer mogu potvrditi da je bas bilo cudno. Em je sjevnulo dosta jace nego inace, em se nakon udara groma zgrada tresla 10 sekundi. Komsija iz zgrade kaze da je siguran da je tu negdje na Dobrinji grom udario.

Najcudnije mi je sto se taj grom osjetio kao zemljotres,a isti taj dan je lupio zemljotres u Hr.
misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#47 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

Najčudnije je to što niko nije izvjestio o tome. Ni u jednom mediju nema spomena tog čudnog udara.
Nisam fan teorija zavjere i ne vjerujem u ta sranja ali nešto se desilo tu noć. :)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#48 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by Dope_Man »

misteriozni_lav wrote: 31/12/2020 16:42
Forummeho wrote: 31/12/2020 10:05

Da se kladimo da ces naci milion puta vise ljudi koji nisu nista culi nego ovih koji jesu, tako da "Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar" nista ne znaci. A brate da je jedan tako jak udar mogao da se cuje u toliko velikom radijusu negdje bi bar stakla popucala od detonacije da ne pricamo o drugim posljedicama. Stvar je u tom da ti hoces da to bude nesto. A to sta ti hoces nema veze s onim sto je bilo. Htio bi i ja svasta al ne ide.
Glup pokušaj trolanja zaista. :)
Ne vidim sta je u tom postu trolanje. To je cinjenica. Ja sam jedan od ljudi koji apsolutno nista nisu culi/vidjeli a inace mi je san pero lak, nalazim se par kilometara zracne linije od Dobrinje/Alipasina gdje se, sudeci po ovoj temi, nesto desilo.

Ne pisem nista na temi bas zato sto nemam sta reci, kao i vecina onih koji nisu nista culi/vidjeli. Da je neko cuo.. ocito jeste, cim vas ima koji pisete. Ali isto tako nema nikakve velike price, mediji nista ne spominju, ne iskacu neki postovi o nastaloj steti itd.. sto znaci vjerovatno lokalna grmljavina, koja se, sto je sasvim uobicajeno, desila na vise mjesta u relativno isto vrijeme. Bar to je objasnjenje koje zahtjeva najmanje pretpostavki.
Forummeho
Posts: 106
Joined: 25/02/2020 20:46

#49 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by Forummeho »

misteriozni_lav wrote: 31/12/2020 16:42
Forummeho wrote: 31/12/2020 10:05
misteriozni_lav wrote: 30/12/2020 12:44

Na mapi vidim da na istoku i Srbiji nije bilo nekog nevremena, a drug iz Loznice mi govori da je i on čuo/vidio prasak.
Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar. :)
Da se kladimo da ces naci milion puta vise ljudi koji nisu nista culi nego ovih koji jesu, tako da "Svi su čuli izgleda taj jedan jak udar" nista ne znaci. A brate da je jedan tako jak udar mogao da se cuje u toliko velikom radijusu negdje bi bar stakla popucala od detonacije da ne pricamo o drugim posljedicama. Stvar je u tom da ti hoces da to bude nesto. A to sta ti hoces nema veze s onim sto je bilo. Htio bi i ja svasta al ne ide.
Glup pokušaj trolanja zaista. :)
Slobodno objasni sta je trolanje. Nije problem. Ako ima nesto netacno ovdje slobodno reci
misteriozni_lav
Posts: 20
Joined: 30/12/2020 01:40

#50 Re: Udar groma / meteor / eksplozija 29.12.2020. na podruciju cijele BiH

Post by misteriozni_lav »

Pa u suštini govorite da ljudi umišljaju i da su ludi što su čuli. Znači imaju svjedočenja iz Mostara, Tešnja, Vogošće, Dobrinje, Alipašina, Hrasnog i vi ostavljate mogućnost da su svi umislili udar u svojoj glavi. :D
Post Reply