Ulazak u Hrvatsku

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1051 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DaysleepeR »

ja prvo putujem motorom i stanem gdje mi se svidja

drugo, ako negdje bas idem na duze, idem kod ljudi kod kojih odsjedam godinama i nikad mi nisu trazili ni marke unaprijed

obzirom na to mogu i ja hladno napisati da ne znam kakvi ste vi to levati pa vam pare uzimaju unaprijed

airbnb koliko znam ne isplati novac onom koji izdaje dok gost ne ostavi pozitivan dojam...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1052 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DaysleepeR »

da ne pricam kako pogotovo u vrijeme pandemije nema smisla placati unaprijed, platis sve ok, dodjes tamo, komplet kuca u karantinu ima bolestan gost, i gdje su ti pare? gdje si onda? na uliciii
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#1053 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DarkSoul »

DaysleepeR wrote: 23/07/2020 11:58 ja prvo putujem motorom i stanem gdje mi se svidja

drugo, ako negdje bas idem na duze, idem kod ljudi kod kojih odsjedam godinama i nikad mi nisu trazili ni marke unaprijed

obzirom na to mogu i ja hladno napisati da ne znam kakvi ste vi to levati pa vam pare uzimaju unaprijed

airbnb koliko znam ne isplati novac onom koji izdaje dok gost ne ostavi pozitivan dojam...
to kako Airbnb isplacuje onom ko izdaje stvarno ne znam, ali isto tako znam da gdje god sam gledala da nesto rezervisem minimum pola novca su trazili.
Ja nemam nikog koga poznajem pa da idem tamo bez da uplatim nista, a vjerujem da za puno ovih koji se bave tim poslom se nebi isplatilo da samo tek tako ljudima rezervisu smjestaj bez novca i kad se ti isti ljudi ne pojave sta onda? Prst u usta i gledaj u nebo... Ne kazem da 100% ne postoji smjestaj gdje ti nista ne uzmu, ali ja ni na jedan nisam naisla, bio to Booking ili Airbnb, i sama kad bi radila taj posao nema šanse da bi nekome 7 mjeseci prije rezervisala i obecala smjestaj bez da makar pola novca uplate
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#1054 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DarkSoul »

DaysleepeR wrote: 23/07/2020 12:02 da ne pricam kako pogotovo u vrijeme pandemije nema smisla placati unaprijed, platis sve ok, dodjes tamo, komplet kuca u karantinu ima bolestan gost, i gdje su ti pare? gdje si onda? na uliciii
Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#1055 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Banksy »


U BiH najveći broj zaraženih u jednom danu od početka epidemije, najgore u Sarajevu i Banjoj Luci

U Bosni i Hercegovini u srijedu su potvrđena 324 nova slučaja zaraze koronavirusom, što je najveći broj u jednom danu od izbijanja epidemije, prema podacima koje su objavili entitetski zavodi za javno zdravstvo.

Nakon Bajrama, brojevi mogu samo rasti.
Ko misli ići dole, nek požuri, zatvoriće nam skroz.
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1056 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by klixoris »

DarkSoul wrote: 23/07/2020 12:13
DaysleepeR wrote: 23/07/2020 12:02 da ne pricam kako pogotovo u vrijeme pandemije nema smisla placati unaprijed, platis sve ok, dodjes tamo, komplet kuca u karantinu ima bolestan gost, i gdje su ti pare? gdje si onda? na uliciii
Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
Da opet ponovim - @sherbett je jučer zvala MUP HR i potvrdila ovdje na forumu da na granici treba predočiti potvrdu uplate za smještaj - kompletan iznos ili barem avansa za rezervaciju smještaja. Dakle nije mandatorno da bude plaćen kompletan iznos za smještaj.

@DaysleepeR i ja idem sa motorom, isti slučaj i sa smještajem - znam gazdu i nikada mu nisam ništa unaprijed plaćao, samo se najavim telefonom kada dolazim. Sada sam mu uplatio avans, čisto da imam nešto pokazati na granici, *ebiga kada su ga zakomplikovali...
I sa svim papirima koje sam skupio, vjerovatno ću zaobići Doljane-Metković, jer realno na toj granici imaš najviše izgleda da te za*ebavaju, primarno zbog sastava graničara koji tamo rade (lokalni, fašistoidno nastrojeni hercegovci koji se smatraju većim Hrvatima od rođenih Hrvata)
Banksy wrote: 23/07/2020 12:16 Nakon Bajrama, brojevi mogu samo rasti.
Ko misli ići dole, nek požuri, zatvoriće nam skroz.
Ja idem na dan Bajrama :mrgreen:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1057 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DaysleepeR »

DarkSoul wrote: 23/07/2020 12:13
DaysleepeR wrote: 23/07/2020 12:02 da ne pricam kako pogotovo u vrijeme pandemije nema smisla placati unaprijed, platis sve ok, dodjes tamo, komplet kuca u karantinu ima bolestan gost, i gdje su ti pare? gdje si onda? na uliciii
Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
dobro, vrate ti pare i eto te na moru, na ulici, bez smjestaja
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1058 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DaysleepeR »

klixoris wrote: 23/07/2020 12:28
DarkSoul wrote: 23/07/2020 12:13
DaysleepeR wrote: 23/07/2020 12:02 da ne pricam kako pogotovo u vrijeme pandemije nema smisla placati unaprijed, platis sve ok, dodjes tamo, komplet kuca u karantinu ima bolestan gost, i gdje su ti pare? gdje si onda? na uliciii
Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
Da opet ponovim - @sherbett je jučer zvala MUP HR i potvrdila ovdje na forumu da na granici treba predočiti potvrdu uplate za smještaj - kompletan iznos ili barem avansa za rezervaciju smještaja. Dakle nije mandatorno da bude plaćen kompletan iznos za smještaj.

@DaysleepeR i ja idem sa motorom, isti slučaj i sa smještajem - znam gazdu i nikada mu nisam ništa unaprijed plaćao, samo se najavim telefonom kada dolazim. Sada sam mu uplatio avans, čisto da imam nešto pokazati na granici, *ebiga kada su ga zakomplikovali...
I sa svim papirima koje sam skupio, vjerovatno ću zaobići Doljane-Metković, jer realno na toj granici imaš najviše izgleda da te za*ebavaju, primarno zbog sastava graničara koji tamo rade (lokalni, fašistoidno nastrojeni hercegovci koji se smatraju većim Hrvatima od rođenih Hrvata)
Banksy wrote: 23/07/2020 12:16 Nakon Bajrama, brojevi mogu samo rasti.
Ko misli ići dole, nek požuri, zatvoriće nam skroz.
Ja idem na dan Bajrama :mrgreen:
ja mislim da je Bijaca najrigoroznija, jedino su me tu nesto poprijeko gledali, Crveni Grm i Cepikuce naj friendly prelazi, Doljani nikad problema, samo sa nasim papcima zbog nekih glupih opaski i to kod povratka u drzavu...
DarkSoul
Posts: 328
Joined: 11/04/2006 09:05
Location: CH

#1059 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DarkSoul »

DaysleepeR wrote: 23/07/2020 13:21
DarkSoul wrote: 23/07/2020 12:13
DaysleepeR wrote: 23/07/2020 12:02 da ne pricam kako pogotovo u vrijeme pandemije nema smisla placati unaprijed, platis sve ok, dodjes tamo, komplet kuca u karantinu ima bolestan gost, i gdje su ti pare? gdje si onda? na uliciii
Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
dobro, vrate ti pare i eto te na moru, na ulici, bez smjestaja
e jbg sad jel ti mene zezas 🙈
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#1060 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by klixoris »

DaysleepeR wrote: 23/07/2020 13:23
klixoris wrote: 23/07/2020 12:28
DarkSoul wrote: 23/07/2020 12:13

Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
Da opet ponovim - @sherbett je jučer zvala MUP HR i potvrdila ovdje na forumu da na granici treba predočiti potvrdu uplate za smještaj - kompletan iznos ili barem avansa za rezervaciju smještaja. Dakle nije mandatorno da bude plaćen kompletan iznos za smještaj.

@DaysleepeR i ja idem sa motorom, isti slučaj i sa smještajem - znam gazdu i nikada mu nisam ništa unaprijed plaćao, samo se najavim telefonom kada dolazim. Sada sam mu uplatio avans, čisto da imam nešto pokazati na granici, *ebiga kada su ga zakomplikovali...
I sa svim papirima koje sam skupio, vjerovatno ću zaobići Doljane-Metković, jer realno na toj granici imaš najviše izgleda da te za*ebavaju, primarno zbog sastava graničara koji tamo rade (lokalni, fašistoidno nastrojeni hercegovci koji se smatraju većim Hrvatima od rođenih Hrvata)
Banksy wrote: 23/07/2020 12:16 Nakon Bajrama, brojevi mogu samo rasti.
Ko misli ići dole, nek požuri, zatvoriće nam skroz.
Ja idem na dan Bajrama :mrgreen:
ja mislim da je Bijaca najrigoroznija, jedino su me tu nesto poprijeko gledali, Crveni Grm i Cepikuce naj friendly prelazi, Doljani nikad problema, samo sa nasim papcima zbog nekih glupih opaski i to kod povratka u drzavu...
Jel otvoren sada prelaz Cepikuce ? Zna da su zatvorili neke od tih manjih prelaza zbog COVID...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1061 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

radi cepikuce, mislim da on nije ni bio zatvoren, išli su prijatelji prošli tjedan, radi sigurno.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#1062 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by DaysleepeR »

DarkSoul wrote: 23/07/2020 13:32
DaysleepeR wrote: 23/07/2020 13:21
DarkSoul wrote: 23/07/2020 12:13

Pa valjda imaju kontakti neki sa tim izdavacem?
Ja sam 3 dana prije polijetanja za Split zenu fino nazvala i pitala jel sve ok, zena potvrdila i otisla sam.
Da nije bilo sve ok bila je opcija za povratak novca zbog pandemije Covida, ali stvarno je moralo da bude neki problem sa smjestajem i onda je ok za povratak, a ne samo eto bojim se Covida vi meni vratite pare (mada i to bi bilo izvodljivo sigurno)...
dobro, vrate ti pare i eto te na moru, na ulici, bez smjestaja
e jbg sad jel ti mene zezas 🙈
ti si rekla da ne bi nikad sebe dovela u situaciju da ostanes na ulici a ja ti kazem da ti se to u situaciji pandemije lako moze desiti
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1063 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

klixoris wrote: 23/07/2020 12:28
Da opet ponovim - @sherbett je jučer zvala MUP HR i potvrdila ovdje na forumu da na granici treba predočiti potvrdu uplate za smještaj - kompletan iznos ili barem avansa za rezervaciju smještaja. Dakle nije mandatorno da bude plaćen kompletan iznos za smještaj.

@DaysleepeR i ja idem sa motorom, isti slučaj i sa smještajem - znam gazdu i nikada mu nisam ništa unaprijed plaćao, samo se najavim telefonom kada dolazim. Sada sam mu uplatio avans, čisto da imam nešto pokazati na granici, *ebiga kada su ga zakomplikovali...
I sa svim papirima koje sam skupio, vjerovatno ću zaobići Doljane-Metković, jer realno na toj granici imaš najviše izgleda da te za*ebavaju, primarno zbog sastava graničara koji tamo rade (lokalni, fašistoidno nastrojeni hercegovci koji se smatraju većim Hrvatima od rođenih Hrvata)

da tamo znaju biti baš govna, kako se potrefi, evo prošli tjedan super tip bio, zezali se, tjedan prije ona plavuša i neki tip i ono: " A što ćeš, ne možeš mu ništa"
5korpus
Posts: 1185
Joined: 24/07/2015 14:45

#1064 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by 5korpus »

Dobije li se kakva kazna u slucaju da nema pecata u pasosu prilikom izlaska iz BiH?
Npr. na ulazu u HR prije mjesec dana, covjek nije dobio pecat i sad kad se vraca u BiH nema pecata da je izasao.
Kaze da ga su ga pustili,da nisu ni pogledali pasos..sta onda?
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#1065 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by NediM17 »

akcija007
Posts: 2853
Joined: 17/05/2008 23:50

#1066 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by akcija007 »

5korpus wrote: 24/07/2020 17:16 Dobije li se kakva kazna u slucaju da nema pecata u pasosu prilikom izlaska iz BiH?
Npr. na ulazu u HR prije mjesec dana, covjek nije dobio pecat i sad kad se vraca u BiH nema pecata da je izasao.
Kaze da ga su ga pustili,da nisu ni pogledali pasos..sta onda?
Ne bi trebalo biti nikakvih problema. Skeniran je na izlazu. Mada ja uvijek trazim pecat
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#1067 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by drndalo »

Ne postoji nacin na koji ti mozes natjerati policajca da ti lupi pecat, a da pri tome ne rizikujes pretres cijelog auta ili tijela, ako nije raspolozen za tvoje zajebancije.

Oko toga te niko zaista ne bi smio zjbvt. Ako te neko i pita, tako im treba i reci, nije do tebe.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1068 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by stakasa »

klixoris wrote: 23/07/2020 08:47
DaysleepeR wrote: 22/07/2020 21:52 mislim da se treba pomiriti sa tim da su nam komšije digle zid, jer zaista ko plaća smještaj unaprijed, prije nego dođe i vidi šta je iznajmio, kako će mu biti, je li čisto, itd.

totalni teror
Nisu ti digle komsije, nego EU. A komsije su EU i prate njenu odluku. Nije ni meni pravo sto su ovo ovako napravili, ali ako cemo pricati o diskriminaciji po pasosima, onda treba poceti od EU, a ne Hrvatske. A i mi se realno za*ebavamo i broj zarazenih nam rapidno raste...
A za smjestaj trebas imati uplacen bar avans i to na granici pokazati. Ne mora biti placen kompletan unaprijed
swanfilter wrote: 23/07/2020 08:27 Tetku su mi neki dan vratili. Platili nekakav test, ali Hrvati trazili uzorak iz nosa ...
Vjerovatno je uradila onaj seroloski sto je jeftiniji, a Hrvati traze PCR koji je nos/zdrijelo
Ljudi u BiH se bolje cuvaju i pridrzavaju nego u Hrvatskoj. Otvorili su vrata zemljama sa kudikamo rasprostranjenijim sirenjem covida a zatvorili BiH. Zatvorili bi i da ovde nema zaraze nikako. Treba im zrtveno janje i neko od koga su jaci. Za relativizaciju i odvjetnicke usluge - tu su sarajevski Hrvati
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1069 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by high_volume »

sherbett wrote: 26/07/2020 12:31
Evo, kao odvjetnica Zg Hrvata, moram primjetiti da iznosite laži i širite paniku i netepeljivost.
Naime, RH nije zatvorila granice nego je EU postavila uvjete za ulazak u RH kao vanjsku granicu EU o trecih zemalja.
Naime, ukoliko niste gradjanin EU, ulazite u RH ukoliko imate negativan PCR test ne stariji od 48 sati i potvrdu o uplati smjestaja.

Prema tome, ne laži!
Odvjetnice iz Zagreba, molim te da nam ovdje postaviš te uvjete koj je EU postavila RH za ulazak u RH kao vanjsku granicu EU o trecih zemalja, neki link ili screen ili slično?

Meni se činilo da i Hrvatska, kao i druge države članice EU, imaju diskreciona prava, pa i da neovisno određuju promet preko svojih granica, uvjete i slično, naročiti u vrijeme coronavirusnoj opasnosti.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#1070 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by high_volume »

sherbett wrote: 26/07/2020 12:47
high_volume wrote: 26/07/2020 12:43
sherbett wrote: 26/07/2020 12:31
Evo, kao odvjetnica Zg Hrvata, moram primjetiti da iznosite laži i širite paniku i netepeljivost.
Naime, RH nije zatvorila granice nego je EU postavila uvjete za ulazak u RH kao vanjsku granicu EU o trecih zemalja.
Naime, ukoliko niste gradjanin EU, ulazite u RH ukoliko imate negativan PCR test ne stariji od 48 sati i potvrdu o uplati smjestaja.

Prema tome, ne laži!
Odvjetnice iz Zagreba, molim te da nam ovdje postaviš te uvjete koj je EU postavila RH za ulazak u RH kao vanjsku granicu EU o trecih zemalja, neki link ili screen ili slično?

Meni se činilo da i Hrvatska, kao i druge države članice EU, imaju diskreciona prava, pa i da neovisno određuju promet preko svojih granica, uvjete i slično, naročiti u vrijeme coronavirusnoj opasnosti.
Pravo na bezuvjetno kretanje pi EU imaju gradjani EU.
Svi ostali mogu takodjer, al pod odredjenim uvjetima
Pročitaj još jednom svoj komentar, moje pitanje, i ponovo svoj odgovor...
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1071 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

pa istu stvar radi i Bih, osim za Hr i Srbiju (jer vjerojatno ne mogu od covica i dodika), bosanac iz Njemačke može u Bih, švabo treba test. Sva ta politika je u 5 deka.

Ali toliko panike koliko dolazi od Slovenije i Austrije na Bih i Srbiju kao da je tu nastala corona i nema je nigdje drugo, ne bi me čudilo da je dobar dio izgovor za uvođenje viznog sistema zbog migranta i da tu paniku od migranta prebacuju ko fol na koronu.
User avatar
BrziGonzales
Posts: 400
Joined: 09/05/2018 17:40

#1072 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by BrziGonzales »

Činjenica je da se iz BiH bez ograničenja može samo u tri države: Srbiju, Albaniju i Tursku. Nemamo direktan let za Tiranu da se to iskoristi. Kako nam broj oboljelih svaki dan raste, do daljnjeg neće biti promjena.
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#1073 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Laertes »

sherbett wrote: 26/07/2020 12:31
stakasa wrote: 26/07/2020 07:40
klixoris wrote: 23/07/2020 08:47

Nisu ti digle komsije, nego EU. A komsije su EU i prate njenu odluku. Nije ni meni pravo sto su ovo ovako napravili, ali ako cemo pricati o diskriminaciji po pasosima, onda treba poceti od EU, a ne Hrvatske. A i mi se realno za*ebavamo i broj zarazenih nam rapidno raste...
A za smjestaj trebas imati uplacen bar avans i to na granici pokazati. Ne mora biti placen kompletan unaprijed



Vjerovatno je uradila onaj seroloski sto je jeftiniji, a Hrvati traze PCR koji je nos/zdrijelo
Ljudi u BiH se bolje cuvaju i pridrzavaju nego u Hrvatskoj. Otvorili su vrata zemljama sa kudikamo rasprostranjenijim sirenjem covida a zatvorili BiH. Zatvorili bi i da ovde nema zaraze nikako. Treba im zrtveno janje i neko od koga su jaci. Za relativizaciju i odvjetnicke usluge - tu su sarajevski Hrvati
Evo, kao odvjetnica Zg Hrvata, moram primjetiti da iznosite laži i širite paniku i netepeljivost.
Naime, RH nije zatvorila granice nego je EU postavila uvjete za ulazak u RH kao vanjsku granicu EU o trecih zemalja.
Naime, ukoliko niste gradjanin EU, ulazite u RH ukoliko imate negativan PCR test ne stariji od 48 sati i potvrdu o uplati smjestaja.

Prema tome, ne laži!
Ok za PCR test, ali ovi dodatni uslovi su isključivo RH. Uplaćen smještaj može, druge stvari ne mogu. Mene su odbili.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#1074 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by zlo zlo »

Laertes wrote: 26/07/2020 15:35

Ok za PCR test, ali ovi dodatni uslovi su isključivo RH. Uplaćen smještaj može, druge stvari ne mogu. Mene su odbili.
recimo slovenija i austrija te neće pustiti ni s uplaćenim boravkom i pcr testom... tako da nije samo Hrvatska, ima i gorih po tome pitanju.
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#1075 Re: Ulazak u Hrvatsku

Post by Laertes »

zlo zlo wrote: 26/07/2020 16:05
Laertes wrote: 26/07/2020 15:35

Ok za PCR test, ali ovi dodatni uslovi su isključivo RH. Uplaćen smještaj može, druge stvari ne mogu. Mene su odbili.
recimo slovenija i austrija te neće pustiti ni s uplaćenim boravkom i pcr testom... tako da nije samo Hrvatska, ima i gorih po tome pitanju.
Znam da ima i gorih, ali replika je bila da Hrvatska sama određuje ko može, a ko ne, isključivo na osnovu ekonomskih kriterija (turizam).
Kad već spominješ Austriju, dosta naše djece treba u avgustu na prijemne ispite tamo, a po trenutnim pravilima teško da mogu.
Post Reply