Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#1 Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by pedeset »

Danas je 1. maj. U mnogim zemljama radnici traže svoja prava i bolji položaj. U BIH to i nije slučaj već duže vrijeme. Zato mi policajci, radnici u zdravstvu, uposlenici civilne zaštite, i svi oni koji su najviše rizikovali i dali u vrijeme ove pandemije tražimo nagradu za naš rad!
Prije svih mislim na radnike u zdravstvu i policajce!
Tražimo podršku svih građana, kolega, istinskih prijatelja kako bi natjerali vladu da uradi ono čega se trebala sjetiti sama po uzoru na vladu u republici srpskoj.
Tražimo da se u mjesecu maju isplati nagrada od po 1000 KM svakom uposleniku gore spomenutih ustanova!

:bih: 1000KM :bih:
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#2 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by purgatorio »

A onima što nemaju uopće plate, njima i ne treba. Nek kopaju po kontejnerima.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#3 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by zrakomlat »

Mišljenja sam da policiji, vatrogascima i medicinarima treba dati veće plate, onako uopšte.

A vezano za ovaj "zahtjev", bi li onda prihvatili i usklađivanje plata sa onim u rs, kad već njih uzimate ko nešto pozitivno?
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#4 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by pedeset »

zrakomlat wrote: 01/05/2020 10:06 Mišljenja sam da policiji, vatrogascima i medicinarima treba dati veće plate, onako uopšte.

A vezano za ovaj "zahtjev", bi li onda prihvatili i usklađivanje plata sa onim u rs, kad već njih uzimate ko nešto pozitivno?
A ti uzeo od njih ono što je negativno? Samo kažem.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#5 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by zrakomlat »

Naravno, boli milu qrz ta njima, nego kupuje glasove za milju maraka. A sirotinji dobro dođe, jbg.

Vozači kamiona, hebavanje na granicama po sedam dana, dostavljači bilo čega na kućnu adresu, humanitarne organizacije, i slični, gdje je opasnost zaraze visoka a plata mala, puno više zaslužuju da ih se pogura.
Policija je radila manje nego ikada, policijski sat je radio za njih. Ne vidim njihovu nikakvu zaslugu u suzbijanju pandemije.

Medicinsko osoblje je podnijelo većinu tereta, ali ne bih ni njih posebno nagradio. Samo su radili svoj posao a sami su ga i birali.

Tako je Grčka propala jer su poštari imali bonus na pravovremeno dostavljene pošiljke i sl.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#6 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by moonca »

_id=16467028 wrote:01/05/2020 09:27 Tražimo da se u mjesecu maju isplati nagrada od po 1000 KM svakom uposleniku gore spomenutih ustanova!
'hocemo' ... :roll: je - pretenciozno :-?
.. zasluzi li ste paznju... ali... ;-)
User avatar
Dinostula
Posts: 3600
Joined: 30/04/2009 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#7 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Dinostula »

Radnicima po trgovinama dati bar po 500KM nagrade.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#8 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by pedeset »

zrakomlat wrote: 01/05/2020 16:00 Naravno, boli milu qrz ta njima, nego kupuje glasove za milju maraka. A sirotinji dobro dođe, jbg.

Vozači kamiona, hebavanje na granicama po sedam dana, dostavljači bilo čega na kućnu adresu, humanitarne organizacije, i slični, gdje je opasnost zaraze visoka a plata mala, puno više zaslužuju da ih se pogura.
Policija je radila manje nego ikada, policijski sat je radio za njih. Ne vidim njihovu nikakvu zaslugu u suzbijanju pandemije.

Medicinsko osoblje je podnijelo većinu tereta, ali ne bih ni njih posebno nagradio. Samo su radili svoj posao a sami su ga i birali.

Tako je Grčka propala jer su poštari imali bonus na pravovremeno dostavljene pošiljke i sl.
Kažeš da su dostavljači, razne organizacije i slični puno rizikovali, a onda za policiju i medicinare reče da su sami birali? Pa i ovi su sami birali. Nema logike. Ovi prvi su to mogli izbjeći, dok su drugi morali biti u dodiru sa zarazom. Ma nije ovo ni slično Grčkoj.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11013
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#9 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Prpa.ba »

Svi koji cekate penziju dok ste na teretu poreskih obveznika ne samo da ne zasluzujete dodatke na platu, nego zasluzujete umanjenja plata proporcionalna padu budzetskih prihoda. Dosta je bilo komunizma za budzetarijat a najcrnjeg kapitalizma za slobodni svijet. :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by moonca »

Ako je drzava, zabranila rad pojedinim djelatnostima, kao i gradjanima slobodno kretanje/ mogucnost da zarade za zivot/ vrijeme krize-- - onda je duzna isplatiti 'neku ' jednokratnu pomoc kao i pomoc biznissima, da se vrate u normalu...
mishic
Posts: 6280
Joined: 28/04/2011 16:29

#11 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by mishic »

eh šta bi sve ko želio i htio drugo je pitanje

prije njega imaju ovi što će ostati ni na nebu ni na zemlji, u nekim šarenim statusima ali bez primanja

a imaju i ono kojima ova država već godinama duguje pozamašne cifre koje im je ukrala i sud naložio da se to plati

a dug ko dug, on ne miruje, raste... čini se stići ta prića i do Strasbura ali će onda račun biti puno veći
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#12 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Bobi »

Da ne budem prost...treba im dati ... :mrgreen:
User avatar
Rothmans
Posts: 2865
Joined: 21/11/2019 21:32

#13 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Rothmans »

pedeset wrote: 01/05/2020 09:27 Danas je 1. maj. U mnogim zemljama radnici traže svoja prava i bolji položaj. U BIH to i nije slučaj već duže vrijeme. Zato mi policajci, radnici u zdravstvu, uposlenici civilne zaštite, i svi oni koji su najviše rizikovali i dali u vrijeme ove pandemije tražimo nagradu za naš rad!
Prije svih mislim na radnike u zdravstvu i policajce!
Tražimo podršku svih građana, kolega, istinskih prijatelja kako bi natjerali vladu da uradi ono čega se trebala sjetiti sama po uzoru na vladu u republici srpskoj.
Tražimo da se u mjesecu maju isplati nagrada od po 1000 KM svakom uposleniku gore spomenutih ustanova!

:bih: 1000KM :bih:
:lol: :run:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#14 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by spreca »

pedeset wrote: 01/05/2020 09:27 Danas je 1. maj. U mnogim zemljama radnici traže svoja prava i bolji položaj. U BIH to i nije slučaj već duže vrijeme. Zato mi policajci, radnici u zdravstvu, uposlenici civilne zaštite, i svi oni koji su najviše rizikovali i dali u vrijeme ove pandemije tražimo nagradu za naš rad!
Prije svih mislim na radnike u zdravstvu i policajce!
Tražimo podršku svih građana, kolega, istinskih prijatelja kako bi natjerali vladu da uradi ono čega se trebala sjetiti sama po uzoru na vladu u republici srpskoj.
Tražimo da se u mjesecu maju isplati nagrada od po 1000 KM svakom uposleniku gore spomenutih ustanova!

:bih: 1000KM :bih:
Svima osim medicinara bi ja dao kar'nu
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#15 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by DaffyDuck »

ja mislim da ove iz CZ treba posebno nagraditi :-)
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#16 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by spreca »

DaffyDuck wrote: 01/05/2020 17:02 ja mislim da ove iz CZ treba posebno nagraditi :-)
Njih ce Fikret nagraditi :mrgreen:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#17 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by DaffyDuck »

ma malo im je to...
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#18 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by zrakomlat »

pedeset wrote: 01/05/2020 16:07
zrakomlat wrote: 01/05/2020 16:00 Naravno, boli milu qrz ta njima, nego kupuje glasove za milju maraka. A sirotinji dobro dođe, jbg.

Vozači kamiona, hebavanje na granicama po sedam dana, dostavljači bilo čega na kućnu adresu, humanitarne organizacije, i slični, gdje je opasnost zaraze visoka a plata mala, puno više zaslužuju da ih se pogura.
Policija je radila manje nego ikada, policijski sat je radio za njih. Ne vidim njihovu nikakvu zaslugu u suzbijanju pandemije.

Medicinsko osoblje je podnijelo većinu tereta, ali ne bih ni njih posebno nagradio. Samo su radili svoj posao a sami su ga i birali.

Tako je Grčka propala jer su poštari imali bonus na pravovremeno dostavljene pošiljke i sl.
Kažeš da su dostavljači, razne organizacije i slični puno rizikovali, a onda za policiju i medicinare reče da su sami birali? Pa i ovi su sami birali. Nema logike. Ovi prvi su to mogli izbjeći, dok su drugi morali biti u dodiru sa zarazom. Ma nije ovo ni slično Grčkoj.
Zaboravio sam i što je @Dinostula iznad naveo. Prodavače na kasama.

Posao tih službi koje si naveo bi trebao biti poziv, unutrašnji nagon, želja da pomognu državi, budu od koristi društvenoj zajednici a nikako se taj posao nebi smio gledati kroz dodatne bonuse, novčane nagrade i neko specijalno kolektivno nagrađivanje.
Jebeš ti policajca koji za vozikanje u službenom autu po pustim ulicama očekuje 1000 maraka na platu. To je parazit a ne policajac i zalutao je u tu profesiju.

A inače, kao što sam rekao u prvom mom upisu na ovu temu, tim službama bih ja lično da mogu povećao plate, onim časnim zaposlenicima. Ali većina je uhljeba, nažalost. Čim on traži stelu da dobije posao u policiji, nema tu ni ispravne namjere ni policajca.
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#19 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Heller »

Daj vam karinu, pogotovo zdravstvenim radnicima :bih:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#20 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by vjesticanametli »

Malo vam je milja trazite vise :mrgreen: cuj hocemo :lol: da je babi :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 16074
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#21 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by detroit-mercy »

igix wrote: 01/05/2020 16:16 Jedni od rijetkih sretnika koji i dalje imaju svoj posao, za razliku od ostatka stanovništva, traže da im se isplate dodatni novci jer rade svoj posao za vrijeme pandemije.
Po toj logici država bi morala isplaćivati naknade svakome ko mora izaći iz kuće za vrijeme zaraze. Kakve veze imaju dodatni novci s virusom? Koliko je to policajaca do sad umrlo od virusa? Jel to neki veliki broj policajaca na terenu umro od virusa pa da uzimate sebi za pravo da tražite specijalne nagrade?
Ovo je bruka za svu policiju, i smješta vas u istu liniju s političarima koji iz svega samo gledaju da za sebe izvuku neku finansijsku korist
Kad pogledas kako zive i koliko zaradjuju vidi se poprilican nesrazmjer :skoljka:, velika vecina zivi puno bolje nego sto bi trebao od policijske plate, kako znaju samo oni :mrgreen:.
Cuj po milju maraka :lol: :lol: :lol: :lol:.
E jesu se pretrgli u doba korone.
Dat im preko dvoje sto visi :skoljka:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#22 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by plain vanilla »

Hajmo jedan aplauz
User avatar
Edin H.
Posts: 47028
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#23 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Edin H. »

igix wrote: 01/05/2020 16:16 Jedni od rijetkih sretnika koji i dalje imaju svoj posao, za razliku od ostatka stanovništva, traže da im se isplate dodatni novci jer rade svoj posao za vrijeme pandemije.
Po toj logici država bi morala isplaćivati naknade svakome ko mora izaći iz kuće za vrijeme zaraze. Kakve veze imaju dodatni novci s virusom? Koliko je to policajaca do sad umrlo od virusa? Jel to neki veliki broj policajaca na terenu umro od virusa pa da uzimate sebi za pravo da tražite specijalne nagrade?
Ovo je bruka za svu policiju, i smješta vas u istu liniju s političarima koji iz svega samo gledaju da za sebe izvuku neku finansijsku korist
U vecini razvijenih zemalja drzava je preuzela obavezu placanja znatnog procenta plata radnicima koji su u martu bili zaposleni, ali nisu u mogucnosti da rade zbog pandemije i mjera koje je uvela Vlada da zastiti zivote i smanji pritisak na zdravstvene ustanove.

Znaci prvo treba izvrsiti pritisak da Vlada izvrsi obavezu i isplati plate, a naravno i da nagrade dodatno one koji su na prvim linijama.


Zasigurno su zato i uzeli kredit od MMF-a da pomognu gradjanstvu u ovoj kriznoj situaciji. :oops:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by moonca »

Plate da , --nagrade ne.
User avatar
Edin H.
Posts: 47028
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#25 Re: Hoćemo 1000 maraka - hoćemo nagradu

Post by Edin H. »

zrakomlat wrote: 01/05/2020 18:12 Jebeš ti policajca koji za vozikanje u službenom autu po pustim ulicama očekuje 1000 maraka na platu. To je parazit a ne policajac i zalutao je u tu profesiju.

A inače, kao što sam rekao u prvom mom upisu na ovu temu, tim službama bih ja lično da mogu povećao plate, onim časnim zaposlenicima. Ali većina je uhljeba, nažalost. Čim on traži stelu da dobije posao u policiji, nema tu ni ispravne namjere ni policajca.
Ili je toliko zelio od malih nogu da bude u sluzbi postovanja zakona, da je spreman cak i da prekrsi zakon da bi mogao da se bavi poslom forsiranja postovanja zakona :oops:
Post Reply