Je li se ovako zarađuje plata?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#1 Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /200421184

Mora li se baš svaka evropska glupost prihvatiti i sprovesti u djelo?
Donekle bi bilo uredu da ovo čine razni influenseri i youtuberi, međutim da li baš ovo pristaje ozbiljnim školovanim ljudima, pa još i doktorima?
Ako već žele da se takmiče i postavljaju razne izazove, zašto to ne bi radili na naučnom polju? Zašto se ne takmiče u kvalitetu usluge? Posljednjih godina previše je kritika na sarajevsku Hitnu pomoć da bi sebi dozvolili ovakav luksuz!
Prije dvije godine čovjek na Grbavici je iskrvario jer je Hitnoj Pomoći trebalo punih 25 minuta da dođu na lice mjesta! Za vas koji niste iz Sarajeva, to su dva kilometra udaljenosti.
Mnogi od nas su barem jednom doživjeli da moraju ubjeđivati dispečera da su u jako lošem stanju da bi se ovaj smilovao i poslao ekipu. Uvijek je isti izgovor da imaju previše posla, a onda vidimo jedan ovakav video gdje ljudi plešu. Ogradili su se oni da je to "na pauzi", međutim postavlja se pitanje koliko traje njihova pauza. Što se tiče Korona virusa, Hitna pomoć sa tim gotovo da nema nikakav doticaj jer svako imalo sumnjiv se šalje na drugu adresu.

A koliko su stručni za koronu svjedoči i ovaj video na kojem bez rukavica jedni drugima nabacuju peticu :zid:

Šta mislite da li je ovo samopromocija ili obična glupost? Ili ne daj Bože oboje?
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#2 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by pedeset »

Druga polovina pobjegla na bolovanje jer ne đuskaju ovako dobro.
tap3ah75
Posts: 5997
Joined: 07/09/2009 14:14

#3 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by tap3ah75 »

Više me čudi kako imaju stranicu na fejsu. I znači imaju čovjeka koji platu prima da održava stranicu na fb.
A ono hitna. :bih:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#4 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by seoBIH »

Presaasa wrote: 21/04/2020 21:13 Mora li se baš svaka evropska glupost prihvatiti i sprovesti u djelo?
Ne mogu da vjerujem kako su ljudi kao ti uspjeli izvršiti registraciju. Pobogu, neka malo jebene radosti i skretanja misli u ovim trenucima. Pa nisu to roboti, susrecu se sa smrti svaki dan, da dube na glavi ne bi bilo cudno.

CUdno je postojanje tebe i slicnih.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#5 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by stetoskop »

seoBIH wrote: 21/04/2020 23:29
Presaasa wrote: 21/04/2020 21:13 Mora li se baš svaka evropska glupost prihvatiti i sprovesti u djelo?
Ne mogu da vjerujem kako su ljudi kao ti uspjeli izvršiti registraciju. Pobogu, neka malo jebene radosti i skretanja misli u ovim trenucima. Pa nisu to roboti, susrecu se sa smrti svaki dan, da dube na glavi ne bi bilo cudno.

CUdno je postojanje tebe i slicnih.
Nemoj tako, može biti da ima ptsp sindrom. Ljudi su ovdje svašta preživjeli, ne daj bože nikome.

A pokretaču teme iskreno želim da pronađe put do sreće, veselja i radosti.
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#6 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by SVITOLINA »

Hoćemo li još jedan aplauz za naše doktore? Mi koji smo ostali bez posla večeras aplaudirajmo doktorima koji plešu i primaju 3000KM. Idemo aplauuzzz :bih:
Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#7 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

seoBIH wrote: 21/04/2020 23:29
Presaasa wrote: 21/04/2020 21:13 Mora li se baš svaka evropska glupost prihvatiti i sprovesti u djelo?
Ne mogu da vjerujem kako su ljudi kao ti uspjeli izvršiti registraciju. Pobogu, neka malo jebene radosti i skretanja misli u ovim trenucima. Pa nisu to roboti, susrecu se sa smrti svaki dan, da dube na glavi ne bi bilo cudno.

CUdno je postojanje tebe i slicnih.
Uspio sam iz dvadesetog pokušaja, znao sam da nije naročito teško čim si ti uspio to isto. Možda kroz sljedećih 17 godina i ja baš kao i ti postanem stručan za koronu, dionice, satelite, politiku, muziku, nauku, ekonomiju, pravo, ujedno advokat za sve i svašta. Vidim da ti imaš običaj gurati nos gdje mu baš i nije mjesto, pa ti ne mogu zamjeriti jer ko zna šta nosi vrijeme. Ali ide to s godinama.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#8 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by seoBIH »

Mislim da je to jako teško. Neki to ne uspiju ni za 77 godina. Stavljati sve u isti koš je debiliziam, ali ako staviš sam sebe, to je do tebe.

Ko ne zna šta je hitna pomoć, taj može napisati ovakav post kao što si ti.
Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#9 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

seoBIH wrote: 22/04/2020 10:23 Mislim da je to jako teško. Neki to ne uspiju ni za 77 godina. Stavljati sve u isti koš je debiliziam, ali ako staviš sam sebe, to je do tebe.

Ko ne zna šta je hitna pomoć, taj može napisati ovakav post kao što si ti.
Znam ja šta je hitna pomoć. Oni bi trebali da rade svoj posao i ne dozvole da im pacijenti budu bez pomoći. Je li tebi normalno da im treba 25 minuta da pređu dva kilometra i dođu do grbavice? Je li normalno da po ženu u Hrasnici neće da pošalju kola? I kad ih pošalju, pošalju samo vozača bez doktora. Znaš li za slučaj korone u Hrasnici? Dispečer neće da pošalje kola govoreći da imaju previše posla. Nakon svega ovoga podržavaš li ih da ovako plešu i glupiraju se?
User avatar
aCme
Posts: 3463
Joined: 23/04/2010 01:06

#10 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by aCme »

Može aplauz
Image
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#11 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by seoBIH »

Nije u redu sve stavljati u isti koš. Otpada ima na svim mjestima, ali i časnih i poštenih.

Pogledaj kako časni i pošteni završe u ovom sistemu koji smo mi kreirali.

Što se tiče tvojih pitanja, naravno da nije normalno, ali nisu svi isti koliko god nas pokušali uvijeriti. Počni od sebe, za svakog doktora koji izadje javno i požali se, ti(mi) skupi 1.000 ljudi koji će stati iza njega. Doktori javno progovore i odmah budu sklonjeni u stranu, otpušteni i označeno, pa te ja pitam, gdje smo kada treba stati iza takvih ljudi?
Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#12 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

seoBIH wrote: 22/04/2020 11:43 Nije u redu sve stavljati u isti koš. Otpada ima na svim mjestima, ali i časnih i poštenih.

Pogledaj kako časni i pošteni završe u ovom sistemu koji smo mi kreirali.

Što se tiče tvojih pitanja, naravno da nije normalno, ali nisu svi isti koliko god nas pokušali uvijeriti. Počni od sebe, za svakog doktora koji izadje javno i požali se, ti(mi) skupi 1.000 ljudi koji će stati iza njega. Doktori javno progovore i odmah budu sklonjeni u stranu, otpušteni i označeno, pa te ja pitam, gdje smo kada treba stati iza takvih ljudi?
Naravno da nije uredu sve stavljati u isti koš, ja to nisam ni uradio. U općoj bolnici u Sarajevu doktori padaju od posla i nemaju vremena ni da pomisle na ovako nešto. Uvijek sam za to da se stane iza doktora koji vrijedi. Mom bratu život je spasio čovjek koji sada radi u općoj bolnici Abdulah Nakaš, neću mu spominjati ime da ne ispadne reklama, mada bih trebao. Iza takvih ljudi stao bi i po cijenu svoje propasti, ali ovo što rade u hitnoj je obična glupa samopromocija, siguran sam u to. Valjda se ovi u hitnoj navikli na aplauze sa obližnjih zgrada pa misle da su samo oni doktori.
Čast pojedinim doktorima, ali za mene u toku ove pandemije najveći heroji su naši policajci!
User avatar
kurty
Posts: 45059
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#13 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by kurty »

Danas se titule dijele i salom i kapom....
Nesto previse "heroja" ima u naslovima
skambrljo
Posts: 257
Joined: 19/10/2014 21:12

#14 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by skambrljo »

kurty wrote: 22/04/2020 12:31 Danas se titule dijele i salom i kapom....
Nesto previse "heroja" ima u naslovima

Olako se raja razbacuje tim imenima. Sve instant heroji od danas do sutra.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#15 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Zox »

Bas me zanima kako ti zaradjujes svoju platu...
Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#16 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

tap3ah75 wrote: 21/04/2020 23:24 Više me čudi kako imaju stranicu na fejsu. I znači imaju čovjeka koji platu prima da održava stranicu na fb.
A ono hitna. :bih:
A stranica im je tek upiš, sami sebe slikaju :lol: Hiljadu slika direktora i na svakoj slici oni pametni pogledi :lol: :lol: :lol:
Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#17 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

User avatar
apsidejzi
Posts: 8271
Joined: 25/05/2013 23:49

#18 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by apsidejzi »

Pogledaj ovog nacina zaradjivanja plate:

https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /200423200

Image
kox
Posts: 3202
Joined: 12/09/2008 12:48

#19 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by kox »

Presaasa wrote: 22/04/2020 12:20
seoBIH wrote: 22/04/2020 11:43 Nije u redu sve stavljati u isti koš. Otpada ima na svim mjestima, ali i časnih i poštenih.

Pogledaj kako časni i pošteni završe u ovom sistemu koji smo mi kreirali.

Što se tiče tvojih pitanja, naravno da nije normalno, ali nisu svi isti koliko god nas pokušali uvijeriti. Počni od sebe, za svakog doktora koji izadje javno i požali se, ti(mi) skupi 1.000 ljudi koji će stati iza njega. Doktori javno progovore i odmah budu sklonjeni u stranu, otpušteni i označeno, pa te ja pitam, gdje smo kada treba stati iza takvih ljudi?
Naravno da nije uredu sve stavljati u isti koš, ja to nisam ni uradio. U općoj bolnici u Sarajevu doktori padaju od posla i nemaju vremena ni da pomisle na ovako nešto. Uvijek sam za to da se stane iza doktora koji vrijedi. Mom bratu život je spasio čovjek koji sada radi u općoj bolnici Abdulah Nakaš, neću mu spominjati ime da ne ispadne reklama, mada bih trebao. Iza takvih ljudi stao bi i po cijenu svoje propasti, ali ovo što rade u hitnoj je obična glupa samopromocija, siguran sam u to. Valjda se ovi u hitnoj navikli na aplauze sa obližnjih zgrada pa misle da su samo oni doktori.
Čast pojedinim doktorima, ali za mene u toku ove pandemije najveći heroji su naši policajci!
https://www.youtube.com/watch?v=pjqzJi5 ... e=emb_logo

Mislim ovo traje 10-ak sekundi, što se vremena tiče moze svako. A koliko ko radi ne znam.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#20 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Seyfo »

Ja mislio da je lola otvorio temu ubog Kaknjage a ono zbog radnika Hitne. Pa sta bi rekao na njegovo zaradjivanje plate? A radnicima Hitne skidam kapu,to nije lak posao.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#21 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by KIseljak12 »

Seyfo wrote: 24/04/2020 17:54 Ja mislio da je lola otvorio temu ubog Kaknjage a ono zbog radnika Hitne. Pa sta bi rekao na njegovo zaradjivanje plate? A radnicima Hitne skidam kapu,to nije lak posao.
Ne boj se, ovakvi i glasaju za Kaknju i Kanjice. Nece se ni osvrnuti na njega.

Svaka cast doktorima, medicnskim sestrama i braci, cistacicama, svima od reda (osim necasnim izuzecima, al nisu oni tema), da budu jos dugo zivi, zdravi i veseli.
Presaasa
Posts: 12
Joined: 12/01/2020 13:42

#22 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Presaasa »

KIseljak12 wrote: 25/04/2020 10:22
Seyfo wrote: 24/04/2020 17:54 Ja mislio da je lola otvorio temu ubog Kaknjage a ono zbog radnika Hitne. Pa sta bi rekao na njegovo zaradjivanje plate? A radnicima Hitne skidam kapu,to nije lak posao.
Ne boj se, ovakvi i glasaju za Kaknju i Kanjice. Nece se ni osvrnuti na njega.

Svaka cast doktorima, medicnskim sestrama i braci, cistacicama, svima od reda (osim necasnim izuzecima, al nisu oni tema), da budu jos dugo zivi, zdravi i veseli.
Majstore prerano donosiš zaključke. Ne glasam ja za Kaknju ni slične, naravno da je ono sramota za njega i državu. Ali ne vidim bitnu razliku između njega i doktora koji neće da izađu na teren, već plešu neki glupi ples i još to objavljuju na fejsu.
OK, ako žele reklamu nek urade neki dobar potez! Zašto na početku korone nisu smjeli da odu po ženu u Hrasnici? Zašto su nakon bezbroj poziva poslali samo vozača? Zašto moraš moliti dispečera da ti pošalje ekipu, i zašto on svaki put kaže da imaju previše posla? Nek mi neko to objasni da ima smisla i ja ću otići i plesati sa njima.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#23 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Seyfo »

Motaj se malo oko hitne, i onda zaplesi,kao u americkim musical filmovima:tebi padne na pamet da pleses i svi koji cestom naidju te mogu pratiti u stopu. A dok traje dernek ispred hitne,ovaj gore na monitoru spava i hrce. Btw ako ti smeta taj dernek kod hitne,onda ti garant smeta kad su radnici u tunelu 1.mart otpjevali "kazu" od dubioze. Ja do sad nisam nikog vidio da mu to smeta
.
User avatar
Rothmans
Posts: 2866
Joined: 21/11/2019 21:32

#24 Re: Je li se ovako zarađuje plata?

Post by Rothmans »

Presaasa wrote: 21/04/2020 21:13 https://www.klix.ba/magazin/zanimljivos ... /200421184

Mora li se baš svaka evropska glupost prihvatiti i sprovesti u djelo?
Donekle bi bilo uredu da ovo čine razni influenseri i youtuberi, međutim da li baš ovo pristaje ozbiljnim školovanim ljudima, pa još i doktorima?
Ako već žele da se takmiče i postavljaju razne izazove, zašto to ne bi radili na naučnom polju? Zašto se ne takmiče u kvalitetu usluge? Posljednjih godina previše je kritika na sarajevsku Hitnu pomoć da bi sebi dozvolili ovakav luksuz!
Prije dvije godine čovjek na Grbavici je iskrvario jer je Hitnoj Pomoći trebalo punih 25 minuta da dođu na lice mjesta! Za vas koji niste iz Sarajeva, to su dva kilometra udaljenosti.
Mnogi od nas su barem jednom doživjeli da moraju ubjeđivati dispečera da su u jako lošem stanju da bi se ovaj smilovao i poslao ekipu. Uvijek je isti izgovor da imaju previše posla, a onda vidimo jedan ovakav video gdje ljudi plešu. Ogradili su se oni da je to "na pauzi", međutim postavlja se pitanje koliko traje njihova pauza. Što se tiče Korona virusa, Hitna pomoć sa tim gotovo da nema nikakav doticaj jer svako imalo sumnjiv se šalje na drugu adresu.

A koliko su stručni za koronu svjedoči i ovaj video na kojem bez rukavica jedni drugima nabacuju peticu :zid:

Šta mislite da li je ovo samopromocija ili obična glupost? Ili ne daj Bože oboje?
uhljebska posla
Post Reply