STARLINK sateliti

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
montii
Posts: 52
Joined: 04/04/2020 11:51

#201 Re: STARLINK sateliti

Post by montii »

https://youtu.be/wSge0I7pwFI

Lansiranje za koji minut
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#202 Re: STARLINK sateliti

Post by Bobi »

bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#203 Re: STARLINK sateliti

Post by bosanska senzacija »

Drago mi je vidjeti i pročitati da još neko ne pada na sranja ovog šarlatana .
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#204 Re: STARLINK sateliti

Post by high_volume »

De prestanite spamati temu zaposlenim-nezaposlenim i sličnim komentarima
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#205 Re: STARLINK sateliti

Post by high_volume »

SpaceX upravo prenosi stream uživo: Starlink Mission

Lansiranje za 5 minuta

User avatar
BarbaDue
Posts: 63354
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#206 Re: STARLINK sateliti

Post by BarbaDue »

Hoće li biti vozića iznad BH
Dead Man Walking
Posts: 6365
Joined: 28/05/2004 21:49

#207 Re: STARLINK sateliti

Post by Dead Man Walking »

BarbaDue wrote: 22/04/2020 21:37 Hoće li biti vozića iznad BH
I ako bude ne gledaj u nebo, inace ostade bez obrva, a ostale posljedice cemo da vidimo kod ovih hrabrijih sto ce da proprate cijelu putanju.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#208 Re: STARLINK sateliti

Post by studiorum_tuzlaensis »

Zašto nikad nema normalnijeg wide angle ili dron snimka landing burna Falcona na moru? Strah od kopiranja i spijunaze? Još uvijek mi je ovo sve nerealno...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63354
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#209 Re: STARLINK sateliti

Post by BarbaDue »

studiorum_tuzlaensis wrote: 22/04/2020 21:42 Zašto nikad nema normalnijeg wide angle ili dron snimka landing burna Falcona na moru? Strah od kopiranja i spijunaze? Još uvijek mi je ovo sve nerealno...
I to pikseliziran snimak da se haman ništa i ne može vidjeti.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#210 Re: STARLINK sateliti

Post by studiorum_tuzlaensis »

U trenutku spuštanja na platformu uvijek neke smetnje i pixeli podivljaju. Kamera VGA 640x480, mislim čemu sve to ....
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#211 Re: STARLINK sateliti

Post by Bobi »

Signal se gubi zbog smetnji uzrokovani vibracijama u momentu sletanja boostera na baržu. Video link ide prvo na satelit u GTO orbiti i to preko usmjerene antene ...ko god je imao satelitsku antenu zna da mali odmak od smjera prema satelitu slabi signal :D.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45475
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#212 Re: STARLINK sateliti

Post by Chmoljo »

Norm wrote: 22/04/2020 21:05
Chmoljo wrote: 22/04/2020 19:45 Stani ba, postaviš link gdje ljudi kažu da je malo vjerovatno da je 5G kriv za ove pčele, i to je kao dokaz da si u pravu?

https://www.bug.hr/telekomunikacije/5g- ... gnal-14824

Ovo su realni problemi izazvani političkim uticajem i realna opasnost od neke katastrofe (avionske nesreće npr), a ne poluistine koje se plasiraju i nalaze tlo kod neukih. Ali shvatam da nije dovoljno interesantno govoriti o konkretnim opasnostima i problemima, već je potrebno na sve dodati neku mistiku da bi polusvijet mogao izmaštavati bajkice koje im pašu.
Norm wrote: 22/04/2020 19:30
Da ne bude da samo dajem izvore teoreticara zavjere imate i komentare na dnu...sve procitajte...
Ima toga jos, treba malo pretraziti, dosta je i obrisano...ne znam zasto kad je sve cisto i transparetno :?
Sta je nejasno O administratore ?!?
Pa da. Sasvim vjerodostojno. Ne daj da te neko pravi budalom. Šta će ljudi od struke. Anonimnim komentatorima treba vjerovati.

Vidio sam ja šta si napisao odmah. Zbog tebe sam se nadao da se zajebavaš. Oprosti što sam sumnjao.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#213 Re: STARLINK sateliti

Post by studiorum_tuzlaensis »

Ok, a može li se vidjeti malo širi ugao i sa noljom kamerom? Zaboravljas da živimo u 2020, može se sa camca jebenog udaljenog 100 m od barze snimiti Ultra HD snimak bez ikakvih smetnji.

Mislim da je u pitanju strah od spijunaze.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32147
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#214 Re: STARLINK sateliti

Post by Bobi »

studiorum_tuzlaensis wrote: 22/04/2020 21:53 Ok, a može li se vidjeti malo širi ugao i sa noljom kamerom? Zaboravljas da živimo u 2020, može se sa camca jebenog udaljenog 100 m od barze snimiti Ultra HD snimak bez ikakvih smetnji.

Mislim da je u pitanju strah od spijunaze.
Uzmi u obzir da se barza nalazi(nisam bas siguran) ali negdje 700-800 km od obale..dalje, postoji sigurnosna zona mozda nekih 200km prečnika gdje je zabranjen bilo kakav promet plovila. Najverovatnije postoje desetine kamera na barži ali snimci se koriste samo za internu upotrebu,ne za javnost.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#215 Re: STARLINK sateliti

Post by high_volume »

BarbaDue wrote: 22/04/2020 21:37 Hoće li biti vozića iznad BH
Ova 7- raketa upravo preletila preko Austrije, Mađarske, sad je iznad Rumunije, Bugarske, Turske...

Image

https://www.satflare.com/track.asp?q=St ... &sck=1#TOP
User avatar
BarbaDue
Posts: 63354
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#216 Re: STARLINK sateliti

Post by BarbaDue »

studiorum_tuzlaensis wrote: 22/04/2020 21:53 Ok, a može li se vidjeti malo širi ugao i sa noljom kamerom? Zaboravljas da živimo u 2020, može se sa camca jebenog udaljenog 100 m od barze snimiti Ultra HD snimak bez ikakvih smetnji.

Mislim da je u pitanju strah od spijunaze.
Upravo to govorim. Kad sa neke udaljenosti raketu prati na 10.000 metara a da ne može jasno snimati landing burn...mislim da se razumimo.
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#217 Re: STARLINK sateliti

Post by Vela666 »

high_volume wrote: 22/04/2020 21:58
BarbaDue wrote: 22/04/2020 21:37 Hoće li biti vozića iznad BH
Ova 7- raketa upravo preletila preko Austrije, Mađarske, sad je iznad Rumunije, Bugarske, Turske...

Image

https://www.satflare.com/track.asp?q=St ... &sck=1#TOP
bejha kad, ako znaš molit ću :)
solidsnake
Posts: 290
Joined: 25/01/2012 00:22

#218 Re: STARLINK sateliti

Post by solidsnake »

ima na redditu mnogo zanimljivih klipova, evo ovaj 4k prvi put vidim


User avatar
BarbaDue
Posts: 63354
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#219 Re: STARLINK sateliti

Post by BarbaDue »

Vela666 wrote: 22/04/2020 22:05
high_volume wrote: 22/04/2020 21:58
BarbaDue wrote: 22/04/2020 21:37 Hoće li biti vozića iznad BH
Ova 7- raketa upravo preletila preko Austrije, Mađarske, sad je iznad Rumunije, Bugarske, Turske...

Image

https://www.satflare.com/track.asp?q=St ... &sck=1#TOP
bejha kad, ako znaš molit ću :)
Ja mislim da i ako se vozić mogao vidjeti iz bejha već prošao
User avatar
Vela666
Posts: 487
Joined: 06/04/2020 11:55

#220 Re: STARLINK sateliti

Post by Vela666 »

BarbaDue wrote: 22/04/2020 22:19
Vela666 wrote: 22/04/2020 22:05
high_volume wrote: 22/04/2020 21:58

Ova 7- raketa upravo preletila preko Austrije, Mađarske, sad je iznad Rumunije, Bugarske, Turske...

Image

https://www.satflare.com/track.asp?q=St ... &sck=1#TOP
bejha kad, ako znaš molit ću :)
Ja mislim da i ako se vozić mogao vidjeti iz bejha već prošao
hvala,
eto proš'o mi voz, opet :D
odoh, kupim kartu za novi :mrgreen:
User avatar
Revolucionar ★
Posts: 2347
Joined: 27/10/2011 17:39
Location: Adventure seeker on an empty street

#221 Re: STARLINK sateliti

Post by Revolucionar ★ »

Norm wrote: 22/04/2020 17:08
Revolucionar ★ wrote: 22/04/2020 09:32
Ja se nekad stvarno nadam da je u pitanju samo loš troll, a ne ovisnik o youtube kanalima sa teorijama zavjera. Koji je argument da se ne vjeruje standardima WHO-a. Pitanje gladi u svijetu ne mozes posmatrati sa tog svog dobrosamaricanskog stand pointa...
YT urijetko pogledam, nemam vremena...koji je argument da se vjeruje Musk-u da se radi samo o brzom internetu? Mislim ako cemo tako koji je argument da se vjeruje Samsungu a ne Huaweiju za 5G...neko napisa da se ustvari samo radi o pokusaju konkurecije da se Huawei izbaci iz utrke instalacije opreme za 5G te tolike price o stetnosti...kako odredjujemo kojim informacijama vjerujemo...ako samsung kaze da je 5G bolji od ozona, a neki nezavisni naucnik kaze da je stetan uticaj valova 5G sistema kome vjerovat? onome ko vise plati?
Zasto je glad u svijetu samo moj dobrosamaricanski stand piont, dok je vecini ovdje Musk legenda i uzor, lik koji ni sam vise ne zna sta ima, ukivate ga u zvijezde a dva lika iz Italije sami idu i traze donacije i montiraju opremu za prociscavanje vode u siromasnim Africkim zemljama...nebitno za raspravu samo poredim...
Tesla je extra proizvod, da se razumijemo, i sa dosta tehnologije iz njegove kompanije sam upoznat...ali ja liniju podvlacim ondje gdje pocinje silovanje moga razuma da se samo radi o 'brzom i dostupnom internetu' na cijelom svijetu...i da je COVID-19 nusprodukt supe od sismisa... :kiss: (prekrsio sam mjere socijalne distance)

...ovo ostalo o privatnoj inicijativi i tako to u BiH kao i o diktatorima, gle cuda postavljenih bas od strane istih onih zapadnih vlada koji i sad finansiraju Muskov 'brzi internet' neci ni komentarisat...mislim... :skoljka:
Moj druže, rezonovanje kakvo ti imaš imala je svaka epoha, i svaki put se pokazalo netačnim. Pa je tako Crkva progonila bilo kakav oblik naučno-filozofskog rada označavajući ga kao vještičarenje i drugovanje sa Đavolom. U nekim drugim sistemima, pokušaji industrijalizacije su viđeni kao pokušaj udara na državu i vladajuću kastu, grupu. Bez tih epohalnih događaja i otkrića ti vjerovatno danas ne bi prosipao pamet koristeći jedan stupanj niži od tehnologije protiv koje se ovako fantomski boriš. Ako imaš problem sa 5g, ne vidim razlog da nemaš problem i sa 4G. Jer sateliti koji su dijelom projekata poput Starlinka su davno lansirani i sa potencijalno istim skrivenim/otkrivenim zadacima. I sam projekat širokorasprostranjenog interneta u vidu Starlinka je počeo još 2015, ali tad internet trollovi i sveznajuci Bosanci nisu otkrili taj fenomen. Ti si samom prijavom na ovaj forum, koristeci neki od sirokodostupnih browsera vec svjesno "dao" dio sebe korporacijama za koje toboze mislis da imaju neku skrivenu agendu. Da li ce Starlink sateliti skupljati i biljeziti odredjene podatke, vjerovatno hoce. Ovo je doba informacije, nule i jedinice se prodaju kao zadnji gram plutonijuma. Da li su vid tehnoloskog oruzja masona usmjerenog protiv ostatka populacije koja im donosi novac - to se ti brini :bih:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#222 Re: STARLINK sateliti

Post by Norm »

Chmoljo wrote: 22/04/2020 21:51
Norm wrote: 22/04/2020 21:05
Chmoljo wrote: 22/04/2020 19:45 Stani ba, postaviš link gdje ljudi kažu da je malo vjerovatno da je 5G kriv za ove pčele, i to je kao dokaz da si u pravu?

https://www.bug.hr/telekomunikacije/5g- ... gnal-14824

Ovo su realni problemi izazvani političkim uticajem i realna opasnost od neke katastrofe (avionske nesreće npr), a ne poluistine koje se plasiraju i nalaze tlo kod neukih. Ali shvatam da nije dovoljno interesantno govoriti o konkretnim opasnostima i problemima, već je potrebno na sve dodati neku mistiku da bi polusvijet mogao izmaštavati bajkice koje im pašu.
Norm wrote: 22/04/2020 19:30
Da ne bude da samo dajem izvore teoreticara zavjere imate i komentare na dnu...sve procitajte...
Ima toga jos, treba malo pretraziti, dosta je i obrisano...ne znam zasto kad je sve cisto i transparetno :?
Sta je nejasno O administratore ?!?
Pa da. Sasvim vjerodostojno. Ne daj da te neko pravi budalom. Šta će ljudi od struke. Anonimnim komentatorima treba vjerovati.

Vidio sam ja šta si napisao odmah. Zbog tebe sam se nadao da se zajebavaš. Oprosti što sam sumnjao.
Tako je svi dole potpisani su imenom i prezimenom a autori i pokretaci peticija i navedenim titulama...a ti sa @Chmoljo...nisam ja ba pametan, vi ste...
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#223 Re: STARLINK sateliti

Post by Norm »

Revolucionar ★ wrote: 22/04/2020 22:31
Norm wrote: 22/04/2020 17:08
Revolucionar ★ wrote: 22/04/2020 09:32
Ja se nekad stvarno nadam da je u pitanju samo loš troll, a ne ovisnik o youtube kanalima sa teorijama zavjera. Koji je argument da se ne vjeruje standardima WHO-a. Pitanje gladi u svijetu ne mozes posmatrati sa tog svog dobrosamaricanskog stand pointa...
YT urijetko pogledam, nemam vremena...koji je argument da se vjeruje Musk-u da se radi samo o brzom internetu? Mislim ako cemo tako koji je argument da se vjeruje Samsungu a ne Huaweiju za 5G...neko napisa da se ustvari samo radi o pokusaju konkurecije da se Huawei izbaci iz utrke instalacije opreme za 5G te tolike price o stetnosti...kako odredjujemo kojim informacijama vjerujemo...ako samsung kaze da je 5G bolji od ozona, a neki nezavisni naucnik kaze da je stetan uticaj valova 5G sistema kome vjerovat? onome ko vise plati?
Zasto je glad u svijetu samo moj dobrosamaricanski stand piont, dok je vecini ovdje Musk legenda i uzor, lik koji ni sam vise ne zna sta ima, ukivate ga u zvijezde a dva lika iz Italije sami idu i traze donacije i montiraju opremu za prociscavanje vode u siromasnim Africkim zemljama...nebitno za raspravu samo poredim...
Tesla je extra proizvod, da se razumijemo, i sa dosta tehnologije iz njegove kompanije sam upoznat...ali ja liniju podvlacim ondje gdje pocinje silovanje moga razuma da se samo radi o 'brzom i dostupnom internetu' na cijelom svijetu...i da je COVID-19 nusprodukt supe od sismisa... :kiss: (prekrsio sam mjere socijalne distance)

...ovo ostalo o privatnoj inicijativi i tako to u BiH kao i o diktatorima, gle cuda postavljenih bas od strane istih onih zapadnih vlada koji i sad finansiraju Muskov 'brzi internet' neci ni komentarisat...mislim... :skoljka:
Moj druže, rezonovanje kakvo ti imaš imala je svaka epoha, i svaki put se pokazalo netačnim. Pa je tako Crkva progonila bilo kakav oblik naučno-filozofskog rada označavajući ga kao vještičarenje i drugovanje sa Đavolom. U nekim drugim sistemima, pokušaji industrijalizacije su viđeni kao pokušaj udara na državu i vladajuću kastu, grupu. Bez tih epohalnih događaja i otkrića ti vjerovatno danas ne bi prosipao pamet koristeći jedan stupanj niži od tehnologije protiv koje se ovako fantomski boriš. Ako imaš problem sa 5g, ne vidim razlog da nemaš problem i sa 4G. Jer sateliti koji su dijelom projekata poput Starlinka su davno lansirani i sa potencijalno istim skrivenim/otkrivenim zadacima. I sam projekat širokorasprostranjenog interneta u vidu Starlinka je počeo još 2015, ali tad internet trollovi i sveznajuci Bosanci nisu otkrili taj fenomen. Ti si samom prijavom na ovaj forum, koristeci neki od sirokodostupnih browsera vec svjesno "dao" dio sebe korporacijama za koje toboze mislis da imaju neku skrivenu agendu. Da li ce Starlink sateliti skupljati i biljeziti odredjene podatke, vjerovatno hoce. Ovo je doba informacije, nule i jedinice se prodaju kao zadnji gram plutonijuma. Da li su vid tehnoloskog oruzja masona usmjerenog protiv ostatka populacije koja im donosi novac - to se ti brini :bih:
Ma ne borim se ja ni protiv koga, sitan sam ja...samo pokusavam otvoriti oci onima koji u Musk.a gledaju kao u Boga...a sve ste vi upravu...sve prihvatite kao normalno, sve prihvatite kako vam se servira...sljedeca stanica Mars i kolonizacija...i BTW ja se ne koristim internet browserima...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45475
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#224 Re: STARLINK sateliti

Post by Chmoljo »

Interesantna je ta potreba pobornika teorija da otvaraju oči. Nema ga da ga nisam čuo da koristi taj izraz.

Sve filantropi.

Ko Gates i Musk.
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#225 Re: STARLINK sateliti

Post by zforumas »

Norm wrote: 23/04/2020 07:01 i BTW ja se ne koristim internet browserima...
Kako pristupas ovom forumu? Kako otvaras bilo koju stranicu na koju si postavio link?
Nemoj mi reci da preko Puttya ulazis na forum.
Post Reply