Dodik u RS-u daje, u Federaciji otimaju od naroda

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#1 Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by sweet dreams »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-j ... /200413156

Milorad Dodik svim zdravstvenim radnicima daje 1000KM!

Par dana ranije vlada KS traži donacije od građana???

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-k ... /200327214

Kakvu poruku šalju vlasti u federaciji svim radnicima u zdravstvu? Kako kolege u zdravstvu iz federacije posmatraju ovo? Isto zalaganje, isti rad i trud, isti rizik, i onda jedni dobiju 1000KM, a od drugih se traži da daju od sebe?

Molim vas nemojte ovo pretvarati u politiku, i pisati o Dodiku sve što je već ispričano. Komentarišimo samo ovu nagradu za radnike u zdravstvu. :bih:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Sanjarko »

Prije je cast bila kod mnogih zdrastvenih radnika da obavljaju taj posao ali i kod mnogih drugih od vojnika pa nadalje.

Nazalost da danas se gleda kroz pare sve skoro.
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#3 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by sweet dreams »

Sanjarko wrote: 14/04/2020 07:57 Prije je cast bila kod mnogih zdrastvenih radnika da obavljaju taj posao ali i kod mnogih drugih od vojnika pa nadalje.

Nazalost da danas se gleda kroz pare sve skoro.
Pogrešno tumačiš, nije stvar u tome da li je čast ili ne. Niko u RS-u od medicinara ovo nije tražio, već je vlada odlučila da ih nagradi. Znači, radi se o tome kako je moguće da niko u federaciji i ne pomisli da nagradi svoje uposlenike u zdravstvu?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Sanjarko »

sweet dreams wrote: 14/04/2020 08:00
Sanjarko wrote: 14/04/2020 07:57 Prije je cast bila kod mnogih zdrastvenih radnika da obavljaju taj posao ali i kod mnogih drugih od vojnika pa nadalje.

Nazalost da danas se gleda kroz pare sve skoro.
Pogrešno tumačiš, nije stvar u tome da li je čast ili ne. Niko u RS-u od medicinara ovo nije tražio, već je vlada odlučila da ih nagradi. Znači, radi se o tome kako je moguće da niko u federaciji i ne pomisli da nagradi svoje uposlenike u zdravstvu?
Negovorim ja i tome. Pohvalno ih je sto ih nagradzuju ali prije je se gledali ideali, cast i slicno, danas nazalost sve skoro kroz pare.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#5 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by kica »

Nije im doDick dao, nisu njegove pare.

Nego im je Budzet omogucio, i zasluzili su, inace im je doktorima/sestrama plata 50% manja nego u FBiH.
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#6 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by sweet dreams »

kica wrote: 14/04/2020 08:28 Nije im doDick dao, nisu njegove pare.

Nego im je Budzet omogucio, i zasluzili su, inace im je doktorima/sestrama plata 50% manja nego u FBiH.
Ma pusti floskule tipa "nije on, nije njegovo" i sl...
Pa što i Fadil ne da svojima u federaciji? Nisu njegove pare?!
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#7 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Milenkov buraz »

sweet dreams wrote: 14/04/2020 08:00
Sanjarko wrote: 14/04/2020 07:57 Prije je cast bila kod mnogih zdrastvenih radnika da obavljaju taj posao ali i kod mnogih drugih od vojnika pa nadalje.

Nazalost da danas se gleda kroz pare sve skoro.
Pogrešno tumačiš, nije stvar u tome da li je čast ili ne. Niko u RS-u od medicinara ovo nije tražio, već je vlada odlučila da ih nagradi. Znači, radi se o tome kako je moguće da niko u federaciji i ne pomisli da nagradi svoje uposlenike u zdravstvu?
Da bi nekoga nagradio za nešto taj mora to zaslužiti. Ja mislim da zdravstveni radnici u BiH to nisu zaslužili da ioh se nagradi za nešto. To što Dodik dijeli je populizam i kupovanje glasača i ništa više. To nema veze sa zdravom pameti.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Tomahawk11 »

Naravno da je dao.
Nebitno je čije su pare.
Bitno je da je on to izjavio pred medijima.
I da će svi reći kako im je Dodik dao.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#9 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Milenkov buraz »

sweet dreams wrote: 14/04/2020 08:50
kica wrote: 14/04/2020 08:28 Nije im doDick dao, nisu njegove pare.

Nego im je Budzet omogucio, i zasluzili su, inace im je doktorima/sestrama plata 50% manja nego u FBiH.
Ma pusti floskule tipa "nije on, nije njegovo" i sl...
Pa što i Fadil ne da svojima u federaciji? Nisu njegove pare?!
Za šta da da? Nisu zaslužili da im se da kao ni ovi u RS-u. Pusti populističke poteze i sadaka mentalitet. To što radi Dodik je doslovno kupovanje glasača. Ja sam rekao da im je ova kriza došla svima kao naručena. Da sui smišljali šta da urade ovo im nikad ne bi palo na pamet. Sada mogu sve, ali apsolutno sve. Odgoda izbora, što je već najavljeno pa kao Dodik se buni pa do uvođenja policijskog sata, restrikcija...itd. Sada im ne može niko ništa. Jebo ti partizane i 1948. godinu na šta ovo ide.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#10 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by konektovan »

sweet dreams wrote: 14/04/2020 07:46 https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-j ... /200413156

Milorad Dodik svim zdravstvenim radnicima daje 1000KM!

Par dana ranije vlada KS traži donacije od građana???

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-k ... /200327214

Kakvu poruku šalju vlasti u federaciji svim radnicima u zdravstvu? Kako kolege u zdravstvu iz federacije posmatraju ovo? Isto zalaganje, isti rad i trud, isti rizik, i onda jedni dobiju 1000KM, a od drugih se traži da daju od sebe?

Molim vas nemojte ovo pretvarati u politiku, i pisati o Dodiku sve što je već ispričano. Komentarišimo samo ovu nagradu za radnike u zdravstvu. :bih:
Ja ne vidim ni jedan, ama bas ni jedan razlog da bi trebalo to isto uraditi u federaciji, jer koliko vifimo, cujemo, slusamo, kod nas su zdravstveni radnici po bolovanjima, a oni sto nisu, su zabarikadirani i jedva da ista rade. Ovo sto dodick radi je samo jos jedna u nizu njegovih predizbornih predstava, i ako bude kskve nagrade u federaciji, bice iz istog razloga kao i kod dodicka, predizborni trikovi i nista vise..
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#11 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Maraschino »

Milenkov buraz wrote: 14/04/2020 08:57
Za šta da da? Nisu zaslužili da im se da kao ni ovi u RS-u. Pusti populističke poteze i sadaka mentalitet. To što radi Dodik je doslovno kupovanje glasača. Ja sam rekao da im je ova kriza došla svima kao naručena. Da sui smišljali šta da urade ovo im nikad ne bi palo na pamet. Sada mogu sve, ali apsolutno sve. Odgoda izbora, što je već najavljeno pa kao Dodik se buni pa do uvođenja policijskog sata, restrikcija...itd. Sada im ne može niko ništa. Jebo ti partizane i 1948. godinu na šta ovo ide.

Mozes misliti sta bi se desilo da onaj uhljup ridji izadje i isto to saopsti.
Hebali bi mu do devetog koljena ali Dodik je to dobro uradio.

Nema Dodik nista sa tim parama. On je mogao preko onog medjeda da to obezbijedi ali ne, ON to daje.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#12 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by PM72 »

Pitam se,kako on,kao član Predsjedništva BiH ,može nekom narediti isplatu tih sredstava? Jesu li to sredstva države BiH a Mile ima pravo na dobru cifru iz državnog budžeta ili će zavući ruku u kredit MMF-a jer se ionako ne zna ,u desetak miliona KM,kome ide koji procenat.
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#13 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by mesarkasapin »

Dodik je bolji i sposobniji političar od ijednog u federaciji samo što mu je mana ta da je secesionista, i da veliča zločince. Zbog toga će ostati upamćen kao negativac. Ali ovoga što se tiče, Novaliću može biti mentor.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#14 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by PM72 »

mesarkasapin wrote: 15/04/2020 17:17 Dodik je bolji i sposobniji političar od ijednog u federaciji samo što mu je mana ta da je secesionista, i da veliča zločince. Zbog toga će ostati upamćen kao negativac. Ali ovoga što se tiče, Novaliću može biti mentor.
Treba da znaš da su Srbi oduvijek voljeli sirovine tipa Milorad Dodik ili Bata Živojinović.Nema veze što nemaju za kifle ali njima je bitno kad Milorad "zagalami" na NATO(naravno,svi oni dobiju lobotomiju da ga je upravo NATO doveo na vlast) ili obeća po milju medicinarima.Neće oni puno raspitivat' odakle mu milja ili je li ga ko registrovao u štabu NATO-a.Njega kod Srba može ukloniti jedino NATO ili prirodna smrt.Sve ostalo je šuplja priča i mogu mu puhat pod pendžer.

Fadil,voljeli ga ili ne,radi svoj posao.Pokrenuo je namjensku industriju i ima znanje.Ima rezultate.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#15 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Kejn »

Bolje bi bilo da digne plate medicinskim sestrama sa 800 na 1200 km da ne moraju dolaziti u FBiH da rade...
mesarkasapin
Posts: 91
Joined: 30/11/2016 13:20

#16 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by mesarkasapin »

PM72 wrote: 15/04/2020 17:25
mesarkasapin wrote: 15/04/2020 17:17 Dodik je bolji i sposobniji političar od ijednog u federaciji samo što mu je mana ta da je secesionista, i da veliča zločince. Zbog toga će ostati upamćen kao negativac. Ali ovoga što se tiče, Novaliću može biti mentor.
Treba da znaš da su Srbi oduvijek voljeli sirovine tipa Milorad Dodik ili Bata Živojinović.Nema veze što nemaju za kifle ali njima je bitno kad Milorad "zagalami" na NATO(naravno,svi oni dobiju lobotomiju da ga je upravo NATO doveo na vlast) ili obeća po milju medicinarima.Neće oni puno raspitivat' odakle mu milja ili je li ga ko registrovao u štabu NATO-a.Njega kod Srba može ukloniti jedino NATO ili prirodna smrt.Sve ostalo je šuplja priča i mogu mu puhat pod pendžer.

Fadil,voljeli ga ili ne,radi svoj posao.Pokrenuo je namjensku industriju i ima znanje.Ima rezultate.

SDA bot DETECTED!
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#17 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by PM72 »

Ja SDA mrzim samo stepenicu niže od četnika...

Fadil je pomogao namjenskoj industriji i oni rade.Volio ga neko ili ne.Ljudi rade,zarađuju i izvoze.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#18 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by Maraschino »

PM72 wrote: 15/04/2020 18:23 Ja SDA mrzim samo stepenicu niže od četnika...

Fadil je pomogao namjenskoj industriji i oni rade.Volio ga neko ili ne.Ljudi rade,zarađuju i izvoze.
Ono sto je dobro uradjeno ne trebamo se gaditi zato sto je to Novalic a nije Kojovic. Meni sasvim nebitno ko je ko, svakoga mogu pohvaliti ali isto tako pokuditi.
User avatar
nepass1
Posts: 9693
Joined: 06/07/2017 07:35

#19 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by nepass1 »

PM72 wrote: 15/04/2020 18:23 Ja SDA mrzim samo stepenicu niže od četnika...

Fadil je pomogao namjenskoj industriji i oni rade.Volio ga neko ili ne.Ljudi rade,zarađuju i izvoze.
Pomogli su direktori preduzeca, rahmetli hubjer u gorazdu. Digao ginex iz pepela. I ovaj direktor igmana iz konjica. A fadil je trazio da se radnicima u namjenskoj smanje plate kad je bio u posjeti u gz.
protiv medicinara u fbih se vodi medijska hajka, ni jednom nista pozitivno nije napisano. Sve je objasnila dr patolog kod senada. Niceg nije bilo osim rukavica. Jedna maska za pet radnih dana, nikakve zastitne uniforme, dali kabanice one iz penija od 3KM, vizire dobili od par entuzijasta koji su to na 3d printerima napravili, jedno auto za briseve, hitne slucajeve, hladne transporte po opstini. Maske, odjela, medicinski alkohol sami sebi kupovali.
Ma bruku toga oko cega se sere po medicinarima je kriva vlast, jer nisu obezbijedili minimum uslova za normalan rad. Pa vlast je rekla zatvorite amb. Nije se doktor dosjetio i zakljucao na svoju odgovornost. Sve se radi po uputama solaka, pilav i ekipe. Obezbijedili mislim deset telefona za koronu na kantonu, narod pizdi niko se ne javlja, eto podatak od jucer preko 4k poziva dnevno. Sistem zdravstveni je zakazao, vlas nije donijela nikakve smijernice kako postupati u datim situacijama. Pa cak ni kako taj jebeni bris uzeti. A zdravstveni radnici u ovom slucaju su kao vojska, postupaju po smjernicama, samo eto sto nisu toliko ludi da goloruki trce na tenk.
Slomi me djete pa je ovo onako namlaceno. Nadam se da se koliko toliko moze razumjeti.
PM72
Posts: 17770
Joined: 30/04/2012 16:54

#20 Re: Dodik zdravstvenim radnicima daje 1000 maraka

Post by PM72 »

Opet kažem,Fadil i ministar za namjensku industriju su uvezali i pomogli fabrike za namjensku proizvodnju.Čak sam čuo da su nabavili dvije mašine za izradu pištoljskih i puščanih cijevi.To ako je istina - onda im kapu skidam i uradili su najbolji posao od rata pa naovamo.
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#21 Dodik u RS-u daje, u Federaciji otimaju od naroda

Post by sweet dreams »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/u-rs-u- ... /200415174

U RS-u su prije par dana nagradili doktore sa 1000KM. Sada su osim medicinara zasluženo nagradili i policiju, civilnu zaštitu i inspektore sa po 1000 KM. Ovakav potez je zaista za svaku pohvalu i treba čestitati njihovoj vladi!


https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-j ... /200413156

U isto vrijeme u Federaciji vlada traži donaciju od građana koji su dovedeni do siromaštva!

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-k ... /200327214

I umjesto da nagrađuju ljude koji rizikuju život, u Federaciji otimaju od rudara 200 KM

https://www.klix.ba/biznis/privreda/zen ... /200414055

Da li je po vašem mišljenu ovo ljudski, humano i normalno? - Ja mislim da nije!
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#22 Re: Dodik u RS-u daje, u Federaciji otimaju od naroda

Post by 155_mm »

vidim masovno se otvaraju teme "milorad dao" ali moze neko da kaze cije pare je to milorad dao, kako se doslo do tih parab i ko ce ih na kraju vracati.

i onda da postavimo pitanje da je milorad pitao svoje stado da iz svoje sirotinje podijeli toliki novac za budzetlije kako bi stado odgovorilo.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24833
Joined: 08/09/2005 20:08

#23 Re: Dodik u RS-u daje, u Federaciji otimaju od naroda

Post by Haris.ba »

1.

Da bi bio nagrađen za nešto, logično je da radiš? Jelde? Neka prvo doktori počnu da rade. Vjerujem da će onda biti i bonusa.

2.

https://www.atvbl.com/vijesti/republika ... a-7-4-2020

Evo i entitet RS otvorio račun za donacije.

https://www.dijaspora.gov.rs/lat/vlada- ... a-i-pomoc/

Evo i Srbija.

https://www.koronavirus.hr/otvaranje-ra ... virusa/290

Evo i Hrvatska.

3.

Rudarima ne otimaju ništa. Samo su im prestali isplaćivati nezakonite bonuse (nije problem što su rudarima godinama isplaćivani?).

Radi se o rudnicima koji su sami po sebi nerentabilni, imaju po 200 miliona duga, i u biti služe za socijalnu ustanovu.

I da nije nedavno potpisan kolektivni ugovor koji je povećao plate rudarima, pa hajde.

4.

Naša vlast ima mali milion razloga da se kritikuje. Ali, si baš ubo prstom...
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#24 Re: Dodik u RS-u daje, u Federaciji otimaju od naroda

Post by Milenkov buraz »

@Haris.ba

Vrlo dobro! Kada su krenuli sa ovim slavospjevima o Dodiku ja sam rekao da se svaka nagrada i stimulacija mora zaslužiti. Po meni naš zdravsveni sistem to za sada nije zaslužio, ne znači da neće, tako da je davanje nagrade zdravstvu van svake pameti, čisti populizam i kupovina glasova.

Ko je zaslužio i kome treba dati to su radnici u supermarketima koji ni dana nisu prestajali raditi.

Sa druge strane nisam za takve klix "nagrade" jer se time ništa ne rješavava. Ako se već daje daj onda svakom građaninu po 100KM, svrsishodnije bi to bilo nego pojedinim grupama. Ja sam za primjenu sistematskih rješenja poboljšanja i unaprijeđenja zdravstva, školstva, policije...itd. Ta sadaka je kontraproduktivna i ništa, ama baš ništa, ne rješava.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24833
Joined: 08/09/2005 20:08

#25 Re: Dodik u RS-u daje, u Federaciji otimaju od naroda

Post by Haris.ba »

Milenkov buraz wrote: 16/04/2020 08:25 Sa druge strane nisam za takve klix "nagrade" jer se time ništa ne rješavava. Ako se već daje daj onda svakom građaninu po 100KM, svrsishodnije bi to bilo nego pojedinim grupama. Ja sam za primjenu sistematskih rješenja poboljšanja i unaprijeđenja zdravstva, školstva, policije...itd. Ta sadaka je kontraproduktivna i ništa, ama baš ništa, ne rješava.
Ne rješava ni 100KM svakom građaninu. Šta znači sudiji, revizoru, bankaru.... 100 KM?

Sisitemski jeste baš ciljati gdje treba. A ne metke u mitraljez pa pucaj nasumice, možda pogodi negdje.

Poslije godina otpora uvođenju reda i sistema u FBiH je uveden registar primalaca socijalnih naknada. Nek tim ljudima podjele po 100 KM. Nek onome ko je ostao bez posla od marta podjele po 100 KM.
Post Reply