Logor za djecu - PAZARIC

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
piupiu
Posts: 16589
Joined: 05/01/2008 05:08

#51 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by piupiu »

SHTEVELEC wrote: 20/11/2019 12:51 Dok ne zavrse svi k'o Causesku nema promjene
Izgleda da drugačije neće moći. Ima samo jedan problem - revoluciju nema ko izvesti.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#52 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by SaraFina »

Tomahawk11 wrote: 20/11/2019 12:53
SaraFina wrote: 20/11/2019 12:49
Tomahawk11 wrote: 20/11/2019 12:30



Treba dignuti žestoku medijsku kampanju i sve one protiv i suzdržane, javno prozvati punim imenom i prezimenom.
Nema tu zaštite nikakve njihovih identiteta. Ako ONI smatraju da djeca ne trebaju imati nikakvu zaštitu i živjeti u uvjetima neprimjerenim i za životinje, građani i roditelji trebaju imati uvid u njihove identitete. Jer su svojim protivljenjem i suzdržanošću upravo dali alibi i dozvolu za nastavak patnji mališana.
Da su bili njihovi paušali ili nešto slično, svi bi bili za.

Nažalost, ovo je gruba realnost koliko njih zaista briga generalno za one koji ih biraju, tj. građane ove zemlje.
Treba tražiti neki predstavnik roditelja "u ime roditelja" djece, da im se dostavi spisak odgovornih i "zaposlenih"u toj ustanovi također. A mediji da traže spisak suzdržanih i onih protivo prilikom glasanja. I javno prozvati sve.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#53 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KIseljak12 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zuko-st ... /190921020
FEDERALNA ZASTUPNICA
|
Zuko: Stanje u Zavodu Pazarić nije katastrofalno, ali bi moglo biti bolje
Takodjer prije 2 mjeseca.

Nemam vise rijeci da iskazem gadjenje.

Eto znamo da IZ BiH ne podrzava otvoreno SDA, mogli bi sada za promjenu ovo otvoreno osuditi, ali znamo da nece.
Umjesto toga ce plasiti dede i nane da im cetnisi opet spremaju pokolj i da ih samo SDA moze od njega sacuvati.

Nema protesta koji ovo mogu promijeniti, nema sudstva koje je u stanju da procesuira odgovorne.

Dok njihovu djecu ne pocnu vezivat ovako nema nade ni za sta.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#54 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sanjarko »

piupiu wrote: 20/11/2019 13:01
SHTEVELEC wrote: 20/11/2019 12:51 Dok ne zavrse svi k'o Causesku nema promjene
Izgleda da drugačije neće moći. Ima samo jedan problem - revoluciju nema ko izvesti.
Sto je i bilo sad je vani ili propalo nekako.
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#55 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by jahh »

DearJohn wrote: 20/11/2019 12:46 Ovo nije normalno. Treba cijelu Bosnu i Hercegovinu dići na noge i otjerati ovu bagru, i to ODMAH! Dovesti mlade i normalne ljude na vlast. I onda napraviti reviziju svih mutnih radnji, u čije džepove su pare išle i klepati po ušima. Dosta je više. Ova zemlja mora uvesti jednaka prava i zakonski sistem u svim poljima.
Kad kreces sa organizacijom? Ili je samo #treba?
Novak20
Posts: 13943
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#56 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Novak20 »

Simpa im je stranica. Možete im poslati mail ili kakvu donaciju.

http://www.zavodpazaric.ba/
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#57 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by high_volume »

KIseljak12 wrote: 20/11/2019 13:04 https://www.klix.ba/vijesti/bih/zuko-st ... /190921020
FEDERALNA ZASTUPNICA
|
Zuko: Stanje u Zavodu Pazarić nije katastrofalno, ali bi moglo biti bolje
Takodjer prije 2 mjeseca.

Nemam vise rijeci da iskazem gadjenje.

Eto znamo da IZ BiH ne podrzava otvoreno SDA, mogli bi sada za promjenu ovo otvoreno osuditi, ali znamo da nece.
Umjesto toga ce plasiti dede i nane da im cetnisi opet spremaju pokolj i da ih samo SDA moze od njega sacuvati.

Nema protesta koji ovo mogu promijeniti, nema sudstva koje je u stanju da procesuira odgovorne.

Dok njihovu djecu ne pocnu vezivat ovako nema nade ni za sta.
A novi direktor Zavoda, koji je prvi i obznanio ovo dječije mučilište, pozivan u policiju na informativne razgovore... :-)
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#58 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by mirsek »

Vizionar 1985 wrote: 20/11/2019 12:58 :(

Strasno. Zalosno i tuzno. Mene isto ovako dom ceka. Cak mi nudzeno da me smjeste odmah. Nece moji. Ja bi. Istina da nekad se neki mentalni bolesnik mora zavezati ali se zaveze za krevet s kajsem, a ne ovako za radjator i u ove kosulje.

U PO KB Zenica kad sam ja bio internisan nisam vidio nijednom da je neko ovako vezan. Jesu neki bili vezani za krevet jer su pravili probleme ali ovo nikad nisam vidio.
I u bolnici kad boravi dementna i stara osoba koja pravi probleme, vezu je za krevet da ne bi sebe a i druge povrijedila.
Ne bih volio da se ovo koristi za politicke borbe ali sta ocekivati od nemoralne stoke od politicara na svim stranama.
Ovo treba sto vise iskoristiti da se poboljsaju uslovi rada i brige u Pazaricu, sve ostalo je degutantno.
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#59 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by DearJohn »

jahh wrote: 20/11/2019 13:05
DearJohn wrote: 20/11/2019 12:46 Ovo nije normalno. Treba cijelu Bosnu i Hercegovinu dići na noge i otjerati ovu bagru, i to ODMAH! Dovesti mlade i normalne ljude na vlast. I onda napraviti reviziju svih mutnih radnji, u čije džepove su pare išle i klepati po ušima. Dosta je više. Ova zemlja mora uvesti jednaka prava i zakonski sistem u svim poljima.
Kad kreces sa organizacijom? Ili je samo #treba?
Drug, ja niti sam glaso za njih niti sam ih doveo na vlast. Razumijem da ih ti braniš jer ti ili neko ti u familiji vjerovatno jesi. Ali bi lično sutra izašo na protest, ja se bojim samo dragog Allaha i nikog više. Nije problem ove zemlje samo Pazarić, mnogo je tu problema i ništa se ne rješava a vi trpite da vas ova bagra klepa po ušima, kriminalci nam haraju državom itd
jahh
Posts: 1501
Joined: 20/08/2010 12:41

#60 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by jahh »

DearJohn wrote: 20/11/2019 13:10
jahh wrote: 20/11/2019 13:05
DearJohn wrote: 20/11/2019 12:46 Ovo nije normalno. Treba cijelu Bosnu i Hercegovinu dići na noge i otjerati ovu bagru, i to ODMAH! Dovesti mlade i normalne ljude na vlast. I onda napraviti reviziju svih mutnih radnji, u čije džepove su pare išle i klepati po ušima. Dosta je više. Ova zemlja mora uvesti jednaka prava i zakonski sistem u svim poljima.
Kad kreces sa organizacijom? Ili je samo #treba?
Drug, ja niti sam glaso za njih niti sam ih doveo na vlast. Razumijem da ih ti braniš jer ti ili neko ti u familiji vjerovatno jesi. Ali bi lično sutra izašo na protest, ja se bojim samo dragog Allaha i nikog više. Nije problem ove zemlje samo Pazarić, mnogo je tu problema i ništa se ne rješava a vi trpite da vas ova bagra klepa po ušima, kriminalci nam haraju državom itd
Pa sto ne izadjes na proteste, je li ti neko brani?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by uglavnomja »

ko je od vas bio u pazaricu, popricao sa sticenicima i sa osobljem?
ko od vas ima iskustva sa osobama sa posebnim potrebama?
ko od vas ima pojma sta u stvari znaci mentalno retardirana osoba?
koliko truda i njege i osoba treba da bi samo jedna osoba bila 24/7 sata pod kontrolom?
sta u stvari znaci "kontrola" kad su u pitanju teze mentalno retardirane osobe
itd

ne sumnjam u vasu iskrenu zgrozenost i po obicaju povrsno citanje teksta, jednostranog isto tako po obicaju ...

isto kao i ova osoba, politicarka po zanimanju
odlican materijal za politicka prepucavanja


treba cuti i drugu stranu, struku generalno i zaposlene tamo

i uslovi uopste nisu losi, novi kreveti, fina posteljina, djeca fino obucena ...

e, vezanje je stvar necega drugog sto vi ne mozete da odvojite od pojma "moje dijete"

toj djeci mozak nije razvijen da prihvati najjednostavnije podatke, da ih zapamti, da sagleda realanost, opasnost, ... ne postoji ljubav i paznja i rijec koja ih moze pomaci iz tog stanja. vegetativnog. biljka. komunikacija ne postoji.

postoje djeca koju roditelji nisu dali iz kuce. i njih moraju drzati, cuvati, zatvrati ... jer ce ozlijediti SEBE!
jer nisu u stanju da shvate to.

znam da ce sada humani izljevi bijesa ... :zzzz:
ali ko moze odgovoriti sa "da" na pitanja sa pocetka teksta - shvatice o cemu pricam
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#62 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by SHTEVELEC »

piupiu wrote: 20/11/2019 13:01
SHTEVELEC wrote: 20/11/2019 12:51 Dok ne zavrse svi k'o Causesku nema promjene
Izgleda da drugačije neće moći. Ima samo jedan problem - revoluciju nema ko izvesti.
E to je problem... A price oko smjene su besmislene, smjenice sve koji rade tamo i zaposliti nove, iste, samo druga imena i stranke. Opet ce biti jedan radnik i 27 ekonomista... Dok vlast ne bude strah naroda ovdje nece biti bolje, ovako ko je god na vlasti sta god da uradi nema veze, u najgorem slucaju ide par godina u hotel u Vojkovicima
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#63 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Tomahawk11 »

uglavnomja, pogledaj slike, biće ti dovoljno da shvatiš da se ovako ne postupa ni sa životinjama, a ne ljudskim bićima.
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#64 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KIseljak12 »

Kako te nije stid relativizirat ovo???

Ima tu sigurno i relativno zdrave djece koje ce kroz ove traume ostati trajno ostecena.

Jako dobro mi je poznato vezivanje pacijenata koji predstavljaju opasnost po sebe i po druge, ali nesto sumnjam da su pravilno primjenjivani strucni kriteriji za tako nesto.

Kazes, moraju ih vezati da ih sacuvaju od samih sebe, nekih cuva 15 od tih 27 ekonomista, ovih 12 ce valjda nekako moci izac na kraj s racunima (valjda im treba 27 ekonomista jer troje ne stigne oprat tolke kradje)
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#65 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by cyprus »

@uglavnomja, hoćeš reći da se osobe sa poteškoćama u razvoju svugdje u svijetu vežu za radijator i da je to propisana i prihvatljiva praksa? :-) :-)

Svašta :-)
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#66 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Tempo »

uglavnomja wrote: 20/11/2019 13:14 ko je od vas bio u pazaricu, popricao sa sticenicima i sa osobljem?
ko od vas ima iskustva sa osobama sa posebnim potrebama?
ko od vas ima pojma sta u stvari znaci mentalno retardirana osoba?
koliko truda i njege i osoba treba da bi samo jedna osoba bila 24/7 sata pod kontrolom?
sta u stvari znaci "kontrola" kad su u pitanju teze mentalno retardirane osobe
itd

ne sumnjam u vasu iskrenu zgrozenost i po obicaju povrsno citanje teksta, jednostranog isto tako po obicaju ...

isto kao i ova osoba, politicarka po zanimanju
odlican materijal za politicka prepucavanja


treba cuti i drugu stranu, struku generalno i zaposlene tamo

i uslovi uopste nisu losi, novi kreveti, fina posteljina, djeca fino obucena ...

e, vezanje je stvar necega drugog sto vi ne mozete da odvojite od pojma "moje dijete"

toj djeci mozak nije razvijen da prihvati najjednostavnije podatke, da ih zapamti, da sagleda realanost, opasnost, ... ne postoji ljubav i paznja i rijec koja ih moze pomaci iz tog stanja. vegetativnog. biljka. komunikacija ne postoji.

postoje djeca koju roditelji nisu dali iz kuce. i njih moraju drzati, cuvati, zatvrati ... jer ce ozlijediti SEBE!
jer nisu u stanju da shvate to.

znam da ce sada humani izljevi bijesa ... :zzzz:
ali ko moze odgovoriti sa "da" na pitanja sa pocetka teksta - shvatice o cemu pricam
gnjido
User avatar
Sanjarko
Posts: 23202
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#67 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Sanjarko »

mirsek wrote: 20/11/2019 13:09
I u bolnici kad boravi dementna i stara osoba koja pravi probleme, vezu je za krevet da ne bi sebe a i druge povrijedila.
Ne bih volio da se ovo koristi za politicke borbe ali sta ocekivati od nemoralne stoke od politicara na svim stranama.
Ovo treba sto vise iskoristiti da se poboljsaju uslovi rada i brige u Pazaricu, sve ostalo je degutantno.
Ma samo kazem kako vezu osobu i kad. Vecinom kad je agresivna. Ali ovo je strasno. Ipak su ovo djeca. Nisu odrasli ljudi. Pa cak i sa odraslima u ovakom stanju se ne bi trebalo ovako postupati. Jer rijetko je neka osoba sa psihickim smetnjama agresivna. Ovo sto je bilo agresivaca na PO KB Zenica je bilo u pijanom stanju. Ne vode ih vise u pritvor da se otrijezne nego na PO.

Vecina psihickih oboljelih nije agresivna, desi se ispad radi bolesti tu i tamo, ali vise mozda zbog sikiracije ili necega drugoga. Cak sam citao da smo skloniji da budemo zrtve u odnosu na druge cesce.

Valjda sto nam mozak tako funkcionise. Sta znam.
User avatar
sime_cipol
Posts: 16225
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#68 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by sime_cipol »

U svijetu to rade humanije. Roknu im inekciju da spavaju po tri dana. Nema potrebe za vezanjem.

Ovo je uzas, ovako je vjerovatno bilo po sličnim ustanovama u SSSR za vrijeme Staljina. Znam da je izuzetno teško raditi sa ovakvim pacijentima. Ali najveci problem Pazarica je veliki broj nestrucnih osoba, odnosno manjak stručnih. Njih 150, od toga 30 ekonomista. :-) Takvu ustanovu moze drzati 1 (jedan) ekonomista, za ono sto je njegov posao.
Jedna sestra u noćnoj smjeni, nema od toga posla nista, osim vezanja. Umjesto da ih bude 10-15 koje ce brinuti u svakom momentu u 3 smjene.
User avatar
mirsek
Posts: 12820
Joined: 07/05/2010 15:40

#69 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by mirsek »

KIseljak12 wrote: 20/11/2019 13:17 Kako te nije stid relativizirat ovo???

Ima tu sigurno i relativno zdrave djece koje ce kroz ove traume ostati trajno ostecena.

Jako dobro mi je poznato vezivanje pacijenata koji predstavljaju opasnost po sebe i po druge, ali nesto sumnjam da su pravilno primjenjivani strucni kriteriji za tako nesto.

Kazes, moraju ih vezati da ih sacuvaju od samih sebe, nekih cuva 15 od tih 27 ekonomista, ovih 12 ce valjda nekako moci izac na kraj s racunima (valjda im treba 27 ekonomista jer troje ne stigne oprat tolke kradje)
Pa znaci kad se sagleda hladne glave, ovdje je vise nedostatak dovoljnog broja pomocnog osoblja na cuvanju ove djece a ne o tome da se sva djeca vezu za krevete ili jos gore da neko povrsno zakljuci da su im sve one masnice od toga sto ih tuku zaposleni.
Politicari su samozivo smece, zapamtite.
Ali evo, da ne bude da sam zlonamjeran, sacekajmo da vidimo sta ce biti od ove hajke i sta ce Cudicka trazititi kao rjesenje ovog problema.
Da li ce to biti neki novi (njihov)dikrektor ili hitno poboljsavanja uslova rada u Pazaricu i revizija uradjenog poslije npr. prvih 6 mjeseci(neka otpuste pola ekonomista i neka zaposle 4-5 osoba po smjeni umjesto sadasnje 1 koja cuva sticenike, to se vrlo lako moze uraditi sa novom sistematizacijom posla)
Last edited by mirsek on 20/11/2019 13:30, edited 3 times in total.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#70 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by nosara »

uglavnomja wrote: 20/11/2019 13:14 ko je od vas bio u pazaricu, popricao sa sticenicima i sa osobljem?
ko od vas ima iskustva sa osobama sa posebnim potrebama?
ko od vas ima pojma sta u stvari znaci mentalno retardirana osoba?
koliko truda i njege i osoba treba da bi samo jedna osoba bila 24/7 sata pod kontrolom?
sta u stvari znaci "kontrola" kad su u pitanju teze mentalno retardirane osobe
itd

ne sumnjam u vasu iskrenu zgrozenost i po obicaju povrsno citanje teksta, jednostranog isto tako po obicaju ...

isto kao i ova osoba, politicarka po zanimanju
odlican materijal za politicka prepucavanja


treba cuti i drugu stranu, struku generalno i zaposlene tamo

i uslovi uopste nisu losi, novi kreveti, fina posteljina, djeca fino obucena ...

e, vezanje je stvar necega drugog sto vi ne mozete da odvojite od pojma "moje dijete"

toj djeci mozak nije razvijen da prihvati najjednostavnije podatke, da ih zapamti, da sagleda realanost, opasnost, ... ne postoji ljubav i paznja i rijec koja ih moze pomaci iz tog stanja. vegetativnog. biljka. komunikacija ne postoji.

postoje djeca koju roditelji nisu dali iz kuce. i njih moraju drzati, cuvati, zatvrati ... jer ce ozlijediti SEBE!
jer nisu u stanju da shvate to.

znam da ce sada humani izljevi bijesa ... :zzzz:
ali ko moze odgovoriti sa "da" na pitanja sa pocetka teksta - shvatice o cemu pricam
Korektno.

Za sve ono sto smrdi, a nije navedeno, obratite se "demokratiji". To ste birali, za to se borili, ginuli... uzivajte! :bih:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#71 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by KIseljak12 »

Dobro je vise i tebe ohrndana komunjaro. Iskopaj Staljina pa ga vodi kuci
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#72 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by SaraFina »

uglavnomja wrote: 20/11/2019 13:14 ko je od vas bio u pazaricu, popricao sa sticenicima i sa osobljem?
ko od vas ima iskustva sa osobama sa posebnim potrebama?
ko od vas ima pojma sta u stvari znaci mentalno retardirana osoba?
koliko truda i njege i osoba treba da bi samo jedna osoba bila 24/7 sata pod kontrolom?
sta u stvari znaci "kontrola" kad su u pitanju teze mentalno retardirane osobe
itd

ne sumnjam u vasu iskrenu zgrozenost i po obicaju povrsno citanje teksta, jednostranog isto tako po obicaju ...

isto kao i ova osoba, politicarka po zanimanju
odlican materijal za politicka prepucavanja


treba cuti i drugu stranu, struku generalno i zaposlene tamo

i uslovi uopste nisu losi, novi kreveti, fina posteljina, djeca fino obucena ...

e, vezanje je stvar necega drugog sto vi ne mozete da odvojite od pojma "moje dijete"

toj djeci mozak nije razvijen da prihvati najjednostavnije podatke, da ih zapamti, da sagleda realanost, opasnost, ... ne postoji ljubav i paznja i rijec koja ih moze pomaci iz tog stanja. vegetativnog. biljka. komunikacija ne postoji.

postoje djeca koju roditelji nisu dali iz kuce. i njih moraju drzati, cuvati, zatvrati ... jer ce ozlijediti SEBE!
jer nisu u stanju da shvate to.

znam da ce sada humani izljevi bijesa ... :zzzz:
ali ko moze odgovoriti sa "da" na pitanja sa pocetka teksta - shvatice o cemu pricam
Šta pišeš ti? Kontradiktorna si. "Ko je bio i popričao sa štićenicima"
Kako možeš "popričati" sa osobom kao što su ova djeca u Pazariću? Kako? Pojasni
"Sviđaju li vam se uvjeti u kojim boravite"???? "Jesu tete ljubazne prema vama"???? I sl
Shvataš ti da ti dijete iz Pazarića ne može dati nikakav odgovor na ovakva i slična pitanja. Shvataš to? I shvataš li zašto?

A onda kao i obično pitanja i svojstveno tebi kontradiktorna pitanja.
ko od vas ima iskustva sa osobama sa posebnim potrebama?
ko od vas ima pojma sta u stvari znaci mentalno retardirana osoba?
koliko truda i njege i osoba treba da bi samo jedna osoba bila 24/7 sata pod kontrolom?
sta u stvari znaci "kontrola" kad su u pitanju teze mentalno retardirane osobe
Ako već ti imaš iskustva sa osobama sa posebnim potrebama, mentalno retardiranim te trudom i radom za kontrolu takvih osoba čemu postavljaš prvo pitanje "o neobaveznom razgovoru sa štićenicima" i koristiš ga još kao argument br 1????
User avatar
vjeshalica
Posts: 17155
Joined: 31/03/2019 14:56

#73 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by vjeshalica »

Tomahawk11 wrote: 20/11/2019 13:15 uglavnomja, pogledaj slike, biće ti dovoljno da shvatiš da se ovako ne postupa ni sa životinjama, a ne ljudskim bićima.
Ne konta lik
Tamo u Pazaricu rade SDA droljesine sa kupljenim diplomama i naravno da pojma nemaju kako se radi sa djecom sa posebnim potrebama
Da bi se kutarisali te "dosadne" djece fino ih zavezu za radijator i rahat se odose tarlahat
Isto ko u bolnicama,jednostavno boli ih kurac,njih samo zanimaju pare i teferic
Ne znam sto svoju gamad ne vezu po kucama svakako su ko zivotinje kad izadju vani
User avatar
Haris.ba
Posts: 24762
Joined: 08/09/2005 20:08

#74 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by Haris.ba »

DearJohn wrote: 20/11/2019 12:53
Haris.ba wrote: 20/11/2019 12:03 Evo konkretan prijedlog. Ne moraju biti protesti. Sjesti četvero u auto, nazvati centar (zavod), pitati treba li odjeće i obuće (primaju i staru, samo nek je oprana), treba li pelena i slično - i posjetiti. Samo otići na lice mjesta.
Treba to ali trebaju i protesti. I ne samo protesti nego zahtjevati da cijela bargra odstupi u najkraćem roku. Ovi što su ih doveli na vlast Ispred parlamenta i dežurati sve dok se ne smijeni kompletna garnitura.

Dežuraš li?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#75 Re: Logor za djecu - PAZARIC

Post by uglavnomja »

znaci niko nije imao kontakt sa mantalno retardiranim osobama



gdje pise da je svih 147 sticenika svezano?

jeste li ikad pogledali prema domu dok prolazite kroz pazaric? ako uopste imate pojma gdje je to
pa vidjeli ljude pored kapije, ograde, setaju ...
postoje ljudi sa laksom retardacijom, komunikativni, citav dan landaraju okolo

postoje slucajevi koji moraju biti pod kontrolom, fizickom 24/7


nista, nastavite pljuvati, humani pravednicki izljevi bijesa :zzzz: vec vidjeno vise puta

a kad neko iz struke postavi podatke - to cete preskociti
Post Reply