Great Balkan War

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#1 Great Balkan War

Post by Sanjarko »

https://future.fandom.com/wiki/Scenario ... Balkan_War

Naletio na ovo Guglajuci. Posto citam ima napetosti izmedzu Grka i Albanaca. Digli neki spomenik u zrak navodno Albanci u Albaniji koji su Grci nekom svom vojniku podigli.

E sad nevjerujem da je moguc ovaj scenario ali da je moguc scenario, ovaj:

Albania, Bosnia & Herzegovina, Kosovo, Turkey vs Serbia, Republika Srpska, +-Montengrin Serb, Greece, +-Cyprus

Sto da ne?
Last edited by Sanjarko on 24/07/2019 08:12, edited 2 times in total.
baglama
Posts: 987
Joined: 13/11/2010 16:09

#2 Re: Great Balkan War

Post by baglama »

Na kojoj su strani Jarani.(to su oni iz Jara sa Mostarskog Blata).Tako bi pitali njihovi susjedi(komsije),kad bi stigla vijest da je poceo rat :D :lol: :run:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#3 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Kontam svi bi ostali bili neutralni. Mozda cak i Grci i Turci. Ostane rat Mi i Albanci vs ostatak tj., Srbija i RS.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#4 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Sad deklarativno neutralni bi bili ali bi pomagali odredzenu stranu.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#5 Re: Great Balkan War

Post by Stari_Jarac »

Moj ti je savjet nai si kakvu dobru RTS ili još bolje 4x igricu pa ratuj do mile volje! :napoleon: :fazlija: :helga:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Stari_Jarac wrote:Moj ti je savjet nai si kakvu dobru RTS ili još bolje 4x igricu pa ratuj do mile volje! :napoleon: :fazlija: :helga:
Ne dao Bog rata. Nikome, nikad.

Slucajno sam na ovo naletio Guglajuci i nije nemoguce da se neki opet ograniceni Balkanski rat desi.

Zar je nemoguce i nevjerovatno skroz.

PS. Valjda nas prije svega prime u EU i da ona opstane, i da ne skrenu clanice iste u fasizam, i u NATO savez da nas prime prije svega i da clanice istog ne skrenu u fasizam.

Jer vrijeme svima nam odkucava odavno kao vrsti i znam ovo gore da je fantazija. Ali cesto se fantazija obestini samo ne onako bas kako je se zamisljalo.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#7 Re: Great Balkan War

Post by Bodkin »

Scenario je totalna glupost ali sta tu turska trazi? Pa posamarala bi sama sve ove gore :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Sadasnja Turska mozda ali za 10, 20 i vise godina Turska?
Cesto se fantazija obestini samo ne onako bas kako je se zamisljalo.
Ovo nam mislim pravo govori dosta toga.
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#9 Re: Great Balkan War

Post by Yamcha »

Vizionar 1985 wrote:Sadasnja Turska mozda ali za 10, 20 i vise godina Turska?
Cesto se fantazija obestini samo ne onako bas kako je se zamisljalo.
Ovo nam mislim pravo govori dosta toga.
Ti vjerovatno malo znas o desavanjima u Turskoj. Oni se razvijaju tolikom brzinom da mi mozemo samo da balimo za tim. Jedino sto im stranci zele unistiti valutu i unutrasnji neprijatelji rade na tome da otkupljuju velike kolicine povrca a la paradajz ili krompir i isti unistavaju (taktika iz Indije od prije nekoliko godina) kako bi se narod pobunio. Imalo je i efekta. Ali Erdo se ne da, pa su uveli kontra-mjere da se u blizini velikih gradova prave ogromna polja, cak i gdje su sume.
A njihova namjenska industrija ima najveci bum, cak veci od turizma (koji zahvaljujuci Irancima i Arapima cvijeta). Samo da dozive 2023 :wink:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#10 Re: Great Balkan War

Post by tranquil »

Rat. Što da ne?

Mrš!
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#11 Re: Great Balkan War

Post by tranquil »

Yamcha wrote:Jedino sto im stranci zele unistiti valutu
Tako je, došao je neki stranac, prislonio Erdoganu pištolj uz čelo i rekao mu "ima da daš nalog svojoj suverenoj Centralnoj Banci da štampa svoju vlastitu valutu toliko dok ne bude izgubila vrijednost".

Jer su monetarne finansije teško štivo.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4878
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#12 Re: Great Balkan War

Post by ¤ jelena ¤ »

Čuj, što da ne?

Ključajte ovo, svega vam!
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#13 Re: Great Balkan War

Post by mali jomu »

Vi TV i video igrice junaci nemate pojma sta je rat, nedo vam Bog da ikad pukne vi bi ste prvi nastradali...

ako bi ste imali srece... poginuli bi od metka ili granate, vecina bi vas nastradala od gladi, ne znate ni vatru zapalit a kamoli nesto drugo

kad bi samo imalo znali koji je to belaj... ako imas svu srecu na svijetu pa ga prezivis, nikad ga nikom ne zelis
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4878
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#14 Re: Great Balkan War

Post by ¤ jelena ¤ »

tranquil wrote:Rat. Što da ne?

Mrš!
+1
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#15 Re: Great Balkan War

Post by tranquil »

¤ jelena ¤ wrote:Čuj, što da ne?

Ključajte ovo, svega vam!
:thumbup:
mali jomu wrote:Vi TV i video igrice junaci nemate pojma sta je rat, nedo vam Bog da ikad pukne vi bi ste prvi nastradali...

ako bi ste imali srece... poginuli bi od metka ili granate, vecina bi vas nastradala od gladi, ne znate ni vatru zapalit a kamoli nesto drugo

kad bi samo imalo znali koji je to belaj... ako imas svu srecu na svijetu pa ga prezivis, nikad ga nikom ne zelis
:thumbup:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#16 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Ma nemoze se rat opet desit nikako. Tako obicno za ratove se govori. Skoro uvijek. Nece. :?
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#17 Re: Great Balkan War

Post by Yamcha »

tranquil wrote:
Yamcha wrote:Jedino sto im stranci zele unistiti valutu
Tako je, došao je neki stranac, prislonio Erdoganu pištolj uz čelo i rekao mu "ima da daš nalog svojoj suverenoj Centralnoj Banci da štampa svoju vlastitu valutu toliko dok ne bude izgubila vrijednost".

Jer su monetarne finansije teško štivo.
Nisu ni Malezijci stampali svoju valutu kao ludi 1997, pa su ih Soros i co. dobro napatili sa svojim valutnim spekulacijama. Ne podcjenjuj moc jevreja
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#18 Re: Great Balkan War

Post by lajkujMe »

Procitao i vecu glupost u zivotu vidio nisam.
Ja Mađarsku, Rumuniju, Bugarsku i Sjevernu Makedoniju ne vidim u bilo kakvom ratu.
Za mene postoje samo dva scenarija.
Prvi Grcko Turski konflikt oko Kipra dolazi do tacke bez povratka. I krene se s ratom Grci tu gube. Nemaju ama bas nista da im ide u prilog.
Drugi su pobunjenici u BIH I Crnoj Gori tu mislim na ekstremne Srbe potpomognuti s Srbijom i Rusijom da krenu u neko ludilo zvano Velika Srbija a to je mala mogucnost.
Najvecu opasnost ja vidim na Kosovu i to samo ako se Ameri povuku u nekom globalnom okviru.
Tad bi Srbija vrlo lako krenula u rat, oni su od Kosova stvorili veliko mit takav da se ne mogu iscupati iz njega.
Mislim da bi BIH na pocetku bila neutralna zarad unutrasnjeg mira. Međutim ako Srbi krenu u nove genocidaske poduhvate sto bi se moglo prenijeti i na Sandzak e tu bi bio kraj.
Prvo sto bi se desilo je pobuna Bosnjaka unutar BIH protiv statusa quo i to bi moglo dovesti do rata unutar BIH Hrvatska bi vjerovatno pomogla malo a i Crna Gora ne bi bas sjedila tu i gledala kako Srbija osvaja u komsiluku.
E tu bi moglo boti svega ali prvenstveno anti sprska histerija i velika koalicija ne Srba (Albanija, Kosovo, BIH i Hrvatska vs Srbija i sateliti) tu bi moglo doci do pada Srbije i ciscenja genocidaskih elemenata u Srbiji nalik na Njemacku poslije II svjetskog rata.


Ali sve ovo je bukvalno igranje igrica.
Niko ne zeli rat, niko nece dobiti svi ce izgubiti.
Mislim da su Ex Yu ratovi doveli narode do pameti kako ne vrijedi ginuti za ideologije i mitologije i da ima bolji nacin za rjesavanje sporova.
Ali ponavljam usijanih glava vazda dovoljno je da jedan veci belaj bude i eto rata.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#19 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Scenario je fantazija, znam glup itd. A ja sam se nadovezao na njega sta je realno moguce da se od scenarija desi. Nadam se da se uopste ne desi i da se ne obestini ni jedan scenario.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#20 Re: Great Balkan War

Post by mali jomu »

Vizionar 1985 wrote: Ma nemoze se rat opet desit nikako. Tako obicno za ratove se govori. Skoro uvijek. Nece. :?
Vizionar 1985 wrote:Scenario je fantazija, znam glup itd. A ja sam se nadovezao na njega sta je realno moguce da se od scenarija desi. Nadam se da se uopste ne desi i da se ne obestini ni jedan scenario.

Izadji ba iz crnjaka, idi zajebaji se... kad se masa raje u BiH zajebaje koji kurac vi upadate u crnjake, zajebajite se, idite karat...

kakav rat, ne smije niko nista... U BIH NE SMIJE NIKO NISTA NITI CE IKAD IKO VISE SMJETI jer u BiH nema pobjednika, ovdje ko god dodje da ratuje svi ginemo i zaboli nas kurac, zato ga vise nece ni biti :thumbup:


Idi karaj nesto... :thumbup:
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#21 Re: Great Balkan War

Post by tranquil »

Yamcha wrote:
tranquil wrote:
Yamcha wrote:Jedino sto im stranci zele unistiti valutu
Tako je, došao je neki stranac, prislonio Erdoganu pištolj uz čelo i rekao mu "ima da daš nalog svojoj suverenoj Centralnoj Banci da štampa svoju vlastitu valutu toliko dok ne bude izgubila vrijednost".

Jer su monetarne finansije teško štivo.
Nisu ni Malezijci stampali svoju valutu kao ludi 1997, pa su ih Soros i co. dobro napatili sa svojim valutnim spekulacijama.
Tako tipično za teoretičare zavjere, odgovoriš sa najjednostavnijom logikom, i umjesto da ponudi bilo kakav kontraargument, on odgovori sa "nije to ništa, da čuješ tek za..." i ubaci drugu nepovezanu tvrdnju, najčešće takođe plod istog paranoičnog mentalnog sklopa.
Yamcha wrote:Ne podcjenjuj moc jevreja
Image
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40844
Joined: 29/06/2011 23:39

#22 Re: Great Balkan War

Post by dječak sa šibicama »

Ja cu u logistiku, a onda u dijasporu.

Logicno.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#23 Re: Great Balkan War

Post by Stari_Jarac »

dječak sa šibicama wrote:Ja cu u logistiku, a onda u dijasporu.

Logicno.
Prvo moraš u stranku, to ti je uslov da bi dobio mjesto u logistici i komandi.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#24 Re: Great Balkan War

Post by Sanjarko »

Ne znam bas. Nije me ni prosli pitao sta cu. Zadesio me. Mahao JNA kad je izlazila i povlacila se iz Zenice, da bi ta ista JNA sa svojom avijacijom bombardovala Zenicu nekoliko puta i u tim bombardovanjima skoro me ubila, i mene i porodicu moju.

Kad te zadesi nemas bas neki izbor.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#25 Re: Great Balkan War

Post by Stari_Jarac »

Vizionar 1985 wrote:Ne znam bas. Nije me ni prosli pitao sta cu. Zadesio me. Mahao JNA kad je izlazila i povlacila se iz Zenice, da bi ta ista JNA sa svojom avijacijom bombardovala Zenicu nekoliko puta i u tim bombardovanjima skoro me ubila, i mene i porodicu moju.

Kad te zadesi nemas bas neki izbor.
Upravo, niko te nije pitao ni tada, a neće ni u budućnosti, stoga ne opterećuj se time već uživaj dok možeš!
Post Reply