Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1026 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

wewa wrote:
Fudo387 wrote:
wewa wrote:uredjena drzava nije utopija - mada se u svakom sistemu nadje neka grupa koja nije obuhvacena svim ili dovoljnim beneficijama

ali, neki minimum zastite prava radnika, ljudskih prava, to se mora ocekivati i traziti i teziti tome. a ne miriti se iz dana u dan i tjesiti se da vise ne puca... ili da u Americi nekvalifikovani radnici prolaze i gore.
Ok. Tezi.
Bad news.
Bice sve gore.
Jednostavno, sve nas je vise, a resursa sve manje.
I nemoj misliti da se to meni nesta kao dopada, takav vakat.
privid je da ne raspolazemo dovoljnim resursima - trecina ukupno proizvedene hrane na planeti se baca.
kad nas sistem odgoji da odgovorno postupamo s onim sto nas okruzuje, sve ce doci na svoje mjesto. ili sam ja preveliki fan Star Treka pa vjerujem u Federaciju.
Baca i reciklira, prave presvlake za auta od tog.
Oni koji imaju.
Oni koji nemaju, ne bacaju, a njih je vecina.
Jaz ce biti sve veci.
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1027 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1028 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by stakasa »

Dozer wrote:Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
Pamet je najskuplja. Ima ruda i po Africi
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1029 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Imamo mi i pameti, ali ne kod onih koji su na vlasti, a oni koji je imaju - njima je zabranjen pristup pozicijama moci i odlucivanja.
User avatar
mirsek
Posts: 12822
Joined: 07/05/2010 15:40

#1030 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mirsek »

Dozer wrote:Imamo mi i pameti, ali ne kod onih koji su na vlasti, a oni koji je imaju - njima je zabranjen pristup pozicijama moci i odlucivanja.
:thumbup:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#1031 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by The 51st State »

mirsek wrote:
Dozer wrote:Imamo mi i pameti, ali ne kod onih koji su na vlasti, a oni koji je imaju - njima je zabranjen pristup pozicijama moci i odlucivanja.
:thumbup:
ziva istina, za ovih 20 i kusur godina, jedini kifla postavi nestranacke ljude na pozicije sa procjenom da mogu adekvatno radiit posao.
kad bi sve stranke primjenjivale taj princip mnogo brze bi se neke stvari rjesavale.
Last edited by The 51st State on 19/06/2019 13:57, edited 2 times in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1032 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
Nemas kapital da se nametnes na otvorenom trzistu.
Spavali smo pet godina, tacnije, sve zapalili.
Pros’o voz druze.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1033 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Tomahawk11 »

Dobro bi bilo da je 5 godina.
Spava se malo duže.
Bilo je i kapitala, milijarde su otišle u džepove.
Mogla je ova zemlja biti neka druga Švica, al nema ko da je vodi u tom smjeru.
Ovi koji vode, njima to nije u interesu.
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1034 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by sumirprimus »

i pamet nam je upitna... :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1035 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Imamo i kapital.
Kako bi drugacije opisao cinjenicu da je prosle godine na javne nabavke, od kojih je besmislenih i dupliranih bilo cca. 70%, potroseno 3 milijarde KM, od cega su klepili cca. 30%?

A godinu prije toga potrosena milijarda. Znaci, za dvije godine se skrsilo 4 milijarde KM na gomilu - nicega.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1036 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Tomahawk11 wrote:Dobro bi bilo da je 5 godina.
Spava se malo duže.
Bilo je i kapitala, milijarde su otišle u džepove.
Mogla je ova zemlja biti neka druga Švica, al nema ko da je vodi u tom smjeru.
Ovi koji vode, njima to nije u interesu.
Svica?
Pa to bolan nikad nije gorilo.
Tezi mu franak nego tebi sav dunjaluk.
To se 1000 godina uci lopovluku, i samo se gomila, sa generacije na generaciju.
Ti i ja vazda faCamo prikljucak, od dedinog nam dede zaostatak. Kakva Svica i pm.
Mogli smo mozda mooozdaaaa nesto k’o Poljska danas nagurat, da nije bilo budala.
Ovo je vec sbb kbb; besmisleno.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1037 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:Imamo i kapital.
Kako bi drugacije opisao cinjenicu da je prosle godine na javne nabavke, od kojih je besmislenih i dupliranih bilo cca. 70%, potroseno 3 milijarde KM, od cega su klepili cca. 30%?

A godinu prije toga potrosena milijarda. Znaci, za dvije godine se skrsilo 4 milijarde KM na gomilu - nicega.
Ok, moze to bolje, al’ su smijesne cifre za pricu o naftnoj, drvnoj...i sta si vec sve nabrojao, industriji.
Mislim, u fazonu da si konkurentan i da izdobris.
Jutros je milijarda kineza ustala i upalila motorku, sjeku ne odmaraju. Skuju stolic, vrata, montaznu kucu dok si reko keks, za sest feninga. Zarade oni koji su ih upregli.
Ovo s naftom ti je jos neozbiljnije.
Da tu nesto ozbiljno ima, ne bi ti sesta flota izlazila iz Jadrana, a BP bi vec busio, ne bi te ni pitali mogu li.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#1038 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by stakasa »

sumirprimus wrote:i pamet nam je upitna... :D
Nije upitna. Nemamo je dovoljno
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1039 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mk ultra »

sumirprimus wrote:i pamet nam je upitna... :D
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1040 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bodkin »

Dozer wrote:Poredjenja s bilo kim i bilo cim su, u pravilu - budalastina. I pokusaj pravdanja postojeceg stanja.

Nacija koja tezi da joj u svemu bude najbolje moguce u skladu s vlastitim mogucnostima, kapacitetima i resursima, bez da se poredi i takmici s bilo kim, ta nacija ce i uspjeti.

A BiH ne da ima resurse da nam svima bude k'o bubregu u loju... Ali, posto imamo imbecile na vlasti, koji uopste ne kontaju da bi i njima moglo biti daleko bolje (ako je to uopste moguce) kada bi i svima oko njih bilo super...jbg...mi imamo sta imamo... Ili nemamo sve sta bismo mogli imati...
Ova tema je glupa da ne moze gluplja jer ljudi pisu o stvarima gdje ne zive. I nesto bi kao poredili. Plus par forumasa koji su tu da ubijaju dosadu pa samo kontriraju.

Zivot moze biti puno bolji nego sto jeste i ima para za to ali ne u ovakvom dupeuvlakackom sistemu. Dobio si posao u drzavnoj da glasas za stranku, ne da cinis stvari boljim. Plus rotacija kad god dodje nova vlast. Plus narod kojem sistem odgovara. Napravi sad anketu anonimnu da li bi radije da im drot avaki put napise kaznu ili da se mogu dogovoriti. Isto je i za podmazati kad treba. Ne zale se ljudi sto je sistem los nego sto nisu dosli u situaciju da to iskoriste
sumirprimus
Posts: 81500
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#1041 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by sumirprimus »

znaci do pameti je :D
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1042 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Dozer »

Fudo387 wrote:
Dozer wrote:Imamo i kapital.
Kako bi drugacije opisao cinjenicu da je prosle godine na javne nabavke, od kojih je besmislenih i dupliranih bilo cca. 70%, potroseno 3 milijarde KM, od cega su klepili cca. 30%?

A godinu prije toga potrosena milijarda. Znaci, za dvije godine se skrsilo 4 milijarde KM na gomilu - nicega.
Ok, moze to bolje, al’ su smijesne cifre za pricu o naftnoj, drvnoj...i sta si vec sve nabrojao, industriji.
Mislim, u fazonu da si konkurentan i da izdobris.
Jutros je milijarda kineza ustala i upalila motorku, sjeku ne odmaraju. Skuju stolic, vrata, montaznu kucu dok si reko keks, za sest feninga. Zarade oni koji su ih upregli.
Ovo s naftom ti je jos neozbiljnije.
Da tu nesto ozbiljno ima, ne bi ti sesta flota izlazila iz Jadrana, a BP bi vec busio, ne bi te ni pitali mogu li.
Neka te Dofu ba..
Cuj 4 milijarde za 2 godine "smijesne cifre"... Pricamo o 4.000 miliona Fudo... koje su se mogle i te kako potrositi na neke daleko bitnije stvari od desetina novih auta i stotina novih kompjutera za politicare i administrativni aparat, koji su sve to isto nabavljali i prije dvije, i prije 4, i prije 6 godina..., itd.itd.itd.
Pricamo o 10.000 miliona svih budzeta godisnje, na manje od 3 miliona stanovnika...
Last edited by Dozer on 19/06/2019 14:19, edited 1 time in total.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1043 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by pustopoljina »

Bodkin wrote:
Dozer wrote:Poredjenja s bilo kim i bilo cim su, u pravilu - budalastina. I pokusaj pravdanja postojeceg stanja.

Nacija koja tezi da joj u svemu bude najbolje moguce u skladu s vlastitim mogucnostima, kapacitetima i resursima, bez da se poredi i takmici s bilo kim, ta nacija ce i uspjeti.

A BiH ne da ima resurse da nam svima bude k'o bubregu u loju... Ali, posto imamo imbecile na vlasti, koji uopste ne kontaju da bi i njima moglo biti daleko bolje (ako je to uopste moguce) kada bi i svima oko njih bilo super...jbg...mi imamo sta imamo... Ili nemamo sve sta bismo mogli imati...
Ova tema je glupa da ne moze gluplja jer ljudi pisu o stvarima gdje ne zive. I nesto bi kao poredili. Plus par forumasa koji su tu da ubijaju dosadu pa samo kontriraju.

Zivot moze biti puno bolji nego sto jeste i ima para za to ali ne u ovakvom dupeuvlakackom sistemu. Dobio si posao u drzavnoj da glasas za stranku, ne da cinis stvari boljim. Plus rotacija kad god dodje nova vlast. Plus narod kojem sistem odgovara. Napravi sad anketu anonimnu da li bi radije da im drot avaki put napise kaznu ili da se mogu dogovoriti. Isto je i za podmazati kad treba. Ne zale se ljudi sto je sistem los nego sto nisu dosli u situaciju da to iskoriste
I ovo je tacno.
Vecina, cim dodje u situaciju da nesto usicari, to ce i uraditi, zauhar je...
Ono, prikracen si na toliko strana, hajde bar tu da prodjem bolje..
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1044 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Dozer wrote:
Fudo387 wrote:
Dozer wrote:Imamo i kapital.
Kako bi drugacije opisao cinjenicu da je prosle godine na javne nabavke, od kojih je besmislenih i dupliranih bilo cca. 70%, potroseno 3 milijarde KM, od cega su klepili cca. 30%?

A godinu prije toga potrosena milijarda. Znaci, za dvije godine se skrsilo 4 milijarde KM na gomilu - nicega.
Ok, moze to bolje, al’ su smijesne cifre za pricu o naftnoj, drvnoj...i sta si vec sve nabrojao, industriji.
Mislim, u fazonu da si konkurentan i da izdobris.
Jutros je milijarda kineza ustala i upalila motorku, sjeku ne odmaraju. Skuju stolic, vrata, montaznu kucu dok si reko keks, za sest feninga. Zarade oni koji su ih upregli.
Ovo s naftom ti je jos neozbiljnije.
Da tu nesto ozbiljno ima, ne bi ti sesta flota izlazila iz Jadrana, a BP bi vec busio, ne bi te ni pitali mogu li.
Neka te Dofu ba..
Cuj 4 milijarde za 2 godine "smijesne cifre"... Pricamo o 4.000 miliona Fudo...
Pricmao o 10.000 miliona svih budzeta godisnje, na manje od 3 miliona stanovnika...
To ti je bolan budzet ikeae za poslovne operacije u jugoistocnoj evropi...karikiram.
Nisu smijesne, mogu se bolje iskoristiti, ali su smijesne za ono sto bi ti htio.
O kakvim se ozbiljnim parama radi, ne moze ti biti da napravis jebeni blok u termoelektrani, a kamo li da ganjas naftu po Varesu, ili dje je vec nesto procurilo.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1045 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by SaraFina »

Tomahawk11 wrote:
wewa wrote:ljudi su ocito zbog toliko godina odsustva pogubili konce, dodir sa stvarnoscu ovdje

mom se ocu desilo da je u kasnim pedesetim imao infarkt i nije vise bio sposoban raditi svoj posao, tj biti buregdzija
obzirom da su do godine u kojoj je on aplicirao za invalidsku penziju desetine hiljada ljudi na prevaru dobili penzije (znamo neke od primjera, recimo domacica koja nikad nigdje nije bila zaposlena uredno prima penziju dobijenu uz pomoc mita), poostrili su kriterije za odredjivanje stope invaliditeta pa je mom ocu zahtjev dvaput odbijen (a taksa za podnosenje zahtjeva nije zanemariva) i dobio je rjesenje s preporukom za prekvalifikaciju. pa eto da priupitam velepostovane forumase: koju to prekvalifikaciju moze dobiti dojucerasnji buregdzija koji vise ne smije raditi fizicki zahtjevan posao?

neko vrijeme je dobijao naknadu s biroa za nezaposlene, a onda je bez ikakvih primanja nekoliko godina cekao da ostvari uslove za prijevremenu penziju. obzirom da je vecinu svog radnog vijeka bio zaposlen kod privatnika, uplacivani su mu doprinosi za minimalnu placu, pa je penzija medju najnizima koje se isplacuju iz fonda.

uz to je i gradsko dijete odraslo u porodicnoj kuci, pa nije nikad ostvario ni bodove za stan, kao ni mama. baska sto je sve godine rata bio u armiji. certifikate je dobio, nije imao sta otkupiti pa ih je poklonio.

dakle, ne radi se o socijalnom slucaju, vec o zivotnoj prici vecine ljudi ovdje.

penzijski sistem samo sto se ne urusi, sistema socijalne zastite nemamo (jer se one mizerne svote djecijeg doplatka ne mogu nazvati pomoc), zivimo na rubu ljudskog dostojanstva i od dijaspore ne trazimo nista. ali zato dobijemo predavanje o tome kako smo trebali zivjeti pametnije. pa se valjda ispaliti i biti u poziciji da mudroseremo sa sigurne udaljenosti.
Sad će ti reći da je nesnađen, budala i ko mu je kriv.
Trebao je biti lopov i namazan, pa mu ne bi bilo tako.

Ja sam u Austriji, po svemu eUropska i socijalno sređena država. Od mame prijateljica je nakon 30 godina rada, teško oboljela, od karcinoma. Zakonski je predviđeno da svaka osoba, ima u toku radnog vijeka, pravo 36 mjeseci u komadu uzeti što bolovanja, što biti na birou za zapošljavanje. Obzirom, da su kod nje metastaze uznapredovale, žena nažalost nije uopće radila niti prekidala bolovanje. A nije znala ni da taj zakon postoji. Iskreno nije ni moj otac, iako je medicinski radnik. Ustvari zakon je novina ove nove vlade koja pala....Trenutno odnosno već 2 mjeseca, se mamina prijateljica nalazi u bolnici. Krajem maja poslali su joj obavještenje da će je skinuti sa osiguranja i obustaviti joj isplate koje dobijala od sozijalnog jer joj isteklo tih 36 mjeseci. Nažalost muža nema i ne može se prebacili na njegovo osiguranje. Rastavljena je.
Totalno smo svi van sebe. Osiguranje kao osiguranje, mogla bi plaćati izvjesno vrijeme. Ali šta nakon toga? Po svemu sudeći neće moći nikad raditi. A još 10g do penzije ima.
Last edited by SaraFina on 19/06/2019 14:31, edited 1 time in total.
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1046 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by edo_79 »

The 51st State wrote:jeli se meni ucinilo ili vise ne smrdi celuloza od natrona? ako su turci ulozili u tu ekologiju odmah je jedan problem manje rijesen za kvalitet zivota, u tom slucaju nacelnici zenice, visokog, lukavca, tuzle na edukaciju tamo da idu odma, i to utice na zivot u istom omjeru ko plata i poso.
Ne smrdi više celuloza, nalupano je more para u ugradnju filtera i sistema za spaljivanje NCG (non-condensible gasses) od kojih je i dolazio najviše smrad .... voda koja se tretira u postrojenju za tretman otpadnih voda se u rijeku Bosnu ispušta čišća nego ona koja je uzeta iz rijeke Bosne, itd itd itd.... ali imamo problema sa državom jbg .... znaš kako kod nas ide .... čim te krene neko te nagazi
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1047 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by edo_79 »

The 51st State wrote:
mk ultra wrote:
The 51st State wrote: u naredne dvije godine ocekujem rast plata za jedno 20% zbog pojacane emigracije
možda na bužetima, i to ne svim, kantonalnim najprije jer oni imaju najniže plate, ovi ostali nema šanse... razloge mogu objasniti samo mi treba dosta, a već sam pisao o tome :mrgreen:
sumnjam za budzetlije oni su na ugovoru i moratoriju, osim ako ne krenu u strajk i te aktivnosti.
mozda sam pretjero u procentima ali sigurno ce doci do korekcija prema gore.
Znaš li koliki mora biti razvoj i rast u realnom sektoru da bi mogao izmoći 20% povećanje plata??? Jedino da ovim koji su na vlasti skrešemo plate jedno 40%, da se daju podsticaji za razvoj proizvodne industrije, jer kod nas su najrazvijenije uslužne djelatnosti, slabo se rade proizvodni pogoni .... to je fol
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#1048 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bodkin »

Dozer wrote:Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#1049 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by edo_79 »

wewa wrote:jel nam to Amerika mjera svijeta? taj fanaticni kapitalizam na rubu oligarhije, rasizam, lazni puritanizam?
mi smo Evropljani, Fudo. nije svima Amerika tiha patnja.
Čuj Amerika mjerilo ..... oni su menščini najzaduženija država na svijetu, štancaju dolare za koje već odaaaavno nemaju pokrića, a sve im se zasniva na ''širenju demokratije'' na način da okupiraju sve i jednu državu koja ima prirodni resurs koji je interesantan za njih :lol: :lol: :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1050 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 »

Bodkin wrote:
Dozer wrote:Imamo enormne hidro potencijale (Energija)...
Imamo enormne sumske potencijale (Drvna industrija)...
Imamo enormne prirodne potencijale (Turizam),...
Imamo potencijalne ogromne naftne resurse (neko drugi bi odavno u to ulozio sve sto ima da se ispita, i ako je tacno - da se eksploatise)...
Imamo rude...
Imamo enormne poljoprivredne potencijale...
Imamo enormne stocarske potencijale...

Imamo mi svega. Problem je sto - ne znamo. Ili, preciznije receno - necemo. Tj. nece i ne znaju oni koji o tome odlucuju.
Jarane..nista sto mi imamo nije enormno. Kakav bolan stocarski potencijal. Ili inas zemlje kao brazil pa velicina 6 bosni je pod zivotinjama, ili si danska pa imas razvijeniju tehnologiju ukljucenu nego nasa sto koristi za letove na ISS.

Kakav tuziram..kakva poljoprivreda. Elem nista enormno ali puno bolje nego sto je danas
Pa ja, al bitno je da si u medjuvremenu naglasio kako ja kontriram iz dosade.
Locked