Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

insomnia78

#76 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by insomnia78 » 13/06/2019 21:35

animals wrote:
moonca wrote:
animals wrote:Danas je jedan radnik u Austriji izasao u javnost o uslovima rada u Amazonu..
kao u Ausvicu..mjeri se svakom radniku ucinak, i po tome se mjeri
ko ce sljedecu nedelju raditi, a ko ne..
oni to demantiraju, ali vjerujem da je tako..
Tako i treba i oduzeti im telefone.. :-)
Tamo ne smiju ni kaiseve nositi..
a tel. zabranjuju u mojoj firmi od sljedece nedelje..
i neka drago mi je..
Ih od kad je kod nas zabranjen

insomnia78

#77 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by insomnia78 » 13/06/2019 21:41

_BataZiv_0809 wrote:
Ma on prica o cetnicima za promjenu.
A cuj. Ja imam 12 godina radnog iskustva u BiH, 2 u Hr i evo 9-a u Fr. O cemu zelite da pricamo?

dale cooper

#78 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by dale cooper » 13/06/2019 21:54

Fudo387 wrote:
plain vanilla wrote: Hajde bolan, sedam stoja konobarisanje. Plus baksis.
Ima u Bingetu 450 KM plus namiris manjak.
Sredi mi to, eto me.
Nema ti šta sređivati, kako su ljudi počeli odlaziti, počeo i Bingo objavljivati oglase na sve strane, udaraju ko' neće. :mrgreen:

BiBi911

#79 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by BiBi911 » 13/06/2019 21:56

animals wrote:Danas je jedan radnik u Austriji izasao u javnost o uslovima rada u Amazonu..
Bio u amazon.. i je da se puno radi(ko je na sortiranju) al sta hoces to je posao za ljude bez mozak. Radi se 8h +1h pauze. Broji se koliko radis kako. Ucinak i sranja.. nek taj sto mu je lose dodje i montira vjtro turbinu i nek prst u supak poslije misli jel sve dotegnuto po mjeri i odakle mu matica u dzepu

Edin H.

#80 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Edin H. » 13/06/2019 21:59

insomnia78 wrote:
animals wrote:
moonca wrote:
Tako i treba i oduzeti im telefone.. :-)
Tamo ne smiju ni kaiseve nositi..
a tel. zabranjuju u mojoj firmi od sljedece nedelje..
i neka drago mi je..
Ih od kad je kod nas zabranjen
Pa kako ubijete vrijeme na poslu onda? :shock:

Fudo387

#81 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Fudo387 » 13/06/2019 22:01

Stvarno sramota, kakva su vremena dosla nedaju insanu ni porhubove na poslu da gleda.
Ma nista, odmah strajk.

animals

#82 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by animals » 13/06/2019 22:03

Edin H. wrote:
Pa kako ubijete vrijeme na poslu onda? :shock:
Ja radim, ali danas dodje tip iz lising firme i odmah sjedne i tel..
i to u prvoj smjeni..
ima budala, i zbog takvi idiota i posteni stradaju..

insomnia78

#83 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by insomnia78 » 13/06/2019 22:04

BiBi911 wrote:
Bio u amazon.. i je da se puno radi(ko je na sortiranju) al sta hoces to je posao za ljude bez mozak. Radi se 8h +1h pauze. Broji se koliko radis kako. Ucinak i sranja.. nek taj sto mu je lose dodje i montira vjtro turbinu i nek prst u supak poslije misli jel sve dotegnuto po mjeri i odakle mu matica u dzepu
Plata je naravno ista

Maraschino

#84 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Maraschino » 13/06/2019 22:07

Srecom da posla ima vise nego radnika. Pojavila se sansa.
Radnika treba adekvatno platiti ko ga zeli zadrzati.

dječak sa šibicama

#85 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by dječak sa šibicama » 13/06/2019 23:12

Reklo bi se konacno doslo vrijeme da privatnik mora platiti radnika, ugadjati mu, ako hoce da ga ima.

Ali mislim da jos nije, ipak, precesto mijenjaju radnike. Nece niko da im radi za uvjete koje nude, a oni mijenjaju dok jos mogu mijenjati. Nece jos dugo.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#86 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by _BataZiv_0809 » 13/06/2019 23:17

insomnia78 wrote: Vjerovatno i ima. Ali ko sto rekoh dosta firmi polusava na sve nacine onemoguciti sindikate. Osim toga mogu te jebati na hiljadu drugih nacina. Od izostanka promocije, bonusa, povecanja plate... tako da je bolje ne proriviti se puno volji sefova. A da se rade poslovi koji nisu u ugovoru, rade se.
Vezi konja đe ti aga kaže je na svim kontinentima i meridijanima.

zrakomlat

#87 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by zrakomlat » 13/06/2019 23:29

insomnia78 wrote:Kolko ti Moonco dajes Meksikancima mjesecno?
:lol: :lol: :lol:

Edin H.

#88 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Edin H. » 13/06/2019 23:35

Fudo387 wrote:Stvarno sramota, kakva su vremena dosla nedaju insanu ni porhubove na poslu da gleda.
Ma nista, odmah strajk.
Vidis da ovi forumasi vole repa, ali i red, rad i poredak :oops:

HAVANA

#89 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA » 14/06/2019 00:31

Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.

Bosanski_kralj

#90 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bosanski_kralj » 14/06/2019 00:55

insomnia78 wrote:
_BataZiv_0809 wrote:
Ma on prica o cetnicima za promjenu.
A cuj. Ja imam 12 godina radnog iskustva u BiH, 2 u Hr i evo 9-a u Fr. O cemu zelite da pricamo?
Što si otiša u Fr kad je svugdje isto?

HAVANA

#91 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA » 14/06/2019 06:24

Pusti je ba.Zaljubila se u francuza.

kakavdanakneiskustvu

#92 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by kakavdanakneiskustvu » 14/06/2019 06:27

JThomas wrote:svima samo ti fališ da ih osvijestiš.
:lol:

Bodkin

#93 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by Bodkin » 14/06/2019 10:16

HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
Dobro, ima li kakvih promjena za ove sto ne stavljaju plocice nego rade u kancelariji

edo_79

#94 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by edo_79 » 14/06/2019 10:30

HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.1 - Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.2 - Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
1 - Nađu se prijatelju itekako, evo ja radim 8 sati dnevno, u realnom sektoru, posla preko glave, i kad cijeli mjesec radiš nemožeš prebacit 800KM, a prekovremenih naravno NEMA! Jebigica, rezanje troškova .... a moraš biti i metla i lopata jer ''to tako treba'' a ako vide da znaš još nešto pored svog posla, ili ako si uskočio nekom da pomogneš, to računaj odmah kao tvoj posao .... jer TI TO ZNAŠ..... a za pare ćemo lako ... PARA NEMA!

2 - Ne griješiš ti prijatelju, ti gledaš prema sredini u kojoj živiš, mada kad uzmeš odnos plata i cijena, nije ni u Sarajevu nešto plaho bajnija slika u odnosu na moju čaršiju .....

mali jomu

#95 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu » 14/06/2019 11:05

HAVANA wrote: Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

...covjece ne mozes stici, nema ljudi koji mogu zavrsiti kako treba, ja kruzim na nekoliko mjesta samo da vidim je li sve u redu, svako vece telefon zvoni, ne znaju ni gdje su poceli ni gdje su stali ni sta dalje... sa drugog mjesta gdje radim moram govorit drugima sta se treba radit za drugo, trece.... mjesto, sutra moram sve obici.... razvalio sam se

Sad trebate trazit posao..... ima ga na sve strane, ko hoce da radi moze se probiti pravo, necete biti direktori, to je vec zesca stvar, a i nevalja sad biti direktor, kad vidim ovog svog.... covjeku malo treba da pukne, promjenila mu se boja glasa, ni kahva ne pomaze... :mrgreen:

Svi koji znaju sta je sarafciger, kljesta i cekic, sad ce lahko bilo gdje pronaci posao..... :thumbup:

(ni kod mene plata nije u miljama, nekad uzmem nesto vise na privatluku i to je.... razlika je sto mi i zena raducka pa nam zajedno legne malo vise, tako da se nekako okrecemo i prvrcemo u toj nekoj normalnoj normali....)

gurabija78

#96 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by gurabija78 » 14/06/2019 11:09

insomnia78 wrote:
Bobi wrote:
JThomas wrote:konstruktivan kao i uvijek.

sa pala idu u dubrovnik bez ikakvih problema, i to nije više na tri mjeseca, nego na šest ili još više. stegnu ljudi kaiš i uštede desetak i više hiljada da vrate kući. i ovdje im je stegnut svakako, a uštediti ne može da jede suh hljeb.
Citam danas clanak lik iz Trebinja, 5000kn plus 500 KM imao bakšiša u Maju :) , nude im ugovore na 9 mjeseci plus tri placena preko zime kad nije sezona, ima 1300 trebinjaca sad da radi u Dubrovniku.
Naravno kome se ne gadi
Image
Jbg ocevi i dedovi im hteli napraviti jos stariji a oni prodadose veru za veceru
pretili navijači torcide, podebeli navijači....

mali jomu

#97 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu » 14/06/2019 11:14

gurabija78 wrote:
pretili navijači torcide, podebeli navijači....

... navijaci ko navijaci, tako je svugdje sa navijacima :mrgreen:

HAVANA

#98 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA » 14/06/2019 11:14

edo_79 wrote:
HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.1 - Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.2 - Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
1 - Nađu se prijatelju itekako, evo ja radim 8 sati dnevno, u realnom sektoru, posla preko glave, i kad cijeli mjesec radiš nemožeš prebacit 800KM, a prekovremenih naravno NEMA! Jebigica, rezanje troškova .... a moraš biti i metla i lopata jer ''to tako treba'' a ako vide da znaš još nešto pored svog posla, ili ako si uskočio nekom da pomogneš, to računaj odmah kao tvoj posao .... jer TI TO ZNAŠ..... a za pare ćemo lako ... PARA NEMA!

2 - Ne griješiš ti prijatelju, ti gledaš prema sredini u kojoj živiš, mada kad uzmeš odnos plata i cijena, nije ni u Sarajevu nešto plaho bajnija slika u odnosu na moju čaršiju .....
Radi,uci,misli,gledaj...Pokusaj.To sto imas ces uvijek naci.Skoro svi mi smo poceli od nule.

mali jomu

#99 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by mali jomu » 14/06/2019 11:15

HAVANA wrote: Radi,uci,misli,gledaj...Pokusaj.To sto imas ces uvijek naci.Skoro svi mi smo poceli od nule.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

HAVANA

#100 Re: Kaže nema posla u BiH??? - Posao.ba.....

Post by HAVANA » 14/06/2019 11:16

Bodkin wrote:
HAVANA wrote:Toliko je malo strucnih ljudi za bilo sta i toliko su zatrpani poslom da je to nevjerovatno.Posla ima ko u prici,ljudi koji ga znaju raditi jako malo.Uopste nije problem dobro platiti radnika koji zna raditi,problem je naci da zna raditi.I zaraditi tu platu.I bice jos gore i gore.Mnogi stare,mnogi odlaze,malo novih dolazi...Ovi sto znaju,njima dobro,jes da crkose radeci al ubise pare.Ja sam u fazi gdje mnoge stvari zavrsim jer sam prijatelj sa tim ljudima.Bukvalno,rade mi jer smo prijatelji a mnoge vracaju.Vise se ne pita ni koliko kosta,samo uradi.Juce sam platio 4200 km za 13 dana posla.Materijala 1200.2 covjeka.I to su pored mene u tih 13 dana jos druga 2 posla zavrsili.S posla na poso... :roll: Svaku,al svaku jebenu stvar moram moliti i cekati.9 dana cekao da mi postavi klimu.Uze 150 km za ruke.Nije vise ostao od 1 sata.A puna teka...I tako redom,za sve...Plocice hoce 16 km po m2 ,naravno na crno a kaze mogu krajem mjeseca,mozda. :-) I necu da skidam stare,da je sve spremno,da dodje i lijepi...Vodu i razvod cekam 15 dana da dodje.Mogo sam je s trebevica dovest.450 km razvod.Ni 2 dana posla.1 covjek.I to molim i kumim.Ne javlja se frajer vise ni na telefon.Ne stigne sam,pomocnika nema nit moze da nadje.Ludilo.Sad ide druga stvar,plate ce skociti i skacu...Al i cijene ce podivljati i divljaju.Vrlo brzo nema vise jest za 4 marke i pit kafu od marku,lijepit plocice po cenera...Ko umije nek pliva.Ko ne umije,popusio ga je.Ja ne znam gdje nadju te poslove od 450 km i zasto ih rade i sta rade? Meni cerka student prvi na koji se javila dobila.U igraonici 850 km.Za studenta super.Fin posao a fina para za studenta.Iskreno ,ne znam kako joj i toliko plati sa cijenama usluge.A 2 radnice.Valja to namotat u igraonici.Mozda grijesim jer mi je sarajevo mjera ali ja to vidim i tu zivim...Neki dan kod notara bio,pa ono je smijesno.Da ih lopatom zgrce umorio bi se koliko ih naplati.Cudne stvari se desavaju.Vidicemo na sta ce izaci.Nikad nisam imao vise posla od 2003.Ni svi oko mene koje znam.Kako,zasto,nemam pojma.Suti i radi,vrti dok ima.
Dobro, ima li kakvih promjena za ove sto ne stavljaju plocice nego rade u kancelariji
Nemam pojma,ja sto imam dodira sa kancelarijama a drzavne su sluzbe...imam utisak da su tu da nama komplikuju zivot.Nevjerovatno kako sputavaju ulaganja i ideje. :-)

Locked