Pomozi ba.....

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1 Pomozi ba.....

Post by mali jomu »






Pozivom na 17001 donirate jedan obrok.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

SOCIJALNI EKSPERIMENT: Mjesto radnje Mostar. Novi socijalni eksperiment „Dnevnog avaza“ s natpisom „Pomozite, skupljam za iftar“ izašli smo na ulice Mostara.

Ramazan je sveti mjesec za muslimane. Ljudi su tada posebno osjetljivi na tuđe brige i patnje. Koristi se svaka prilika za dobro djelo.


mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Merzad i Nejla ostali su bez majke: Treba im pomoć dobrih ljudi


Udruženje Pomozi.ba pokrenulo je apel za dvoje djece čija je majka umrla prije nekoliko dana...


Za pomoć dječici možete koristiti broj 17012 - broj je jedinstven za sve operatere, a pozivom donirate 2 KM.


https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... udi/345155
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#4 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

POMOĆ PORODICI

Za pomoć mališanima porodice Habibić možete pozvati broj 17012. Broj je jedinstven za sve operatere, a pozivom donirate 2 KM.

https://faktor.ba/vijest/odrastanje-u-n ... nema/45192
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#5 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Desetogodišnjem Amaru treba naša pomoć kako bi dobio bitku za život


Image



Pomoći devetogodišnjaku možete pozivom na broj 17013, kojim donirate 2 KM.



https://www.radiosarajevo.ba/metromahal ... vot/346384
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#6 Re: Pomozi ba.....

Post by paladinka »

Iskreno receno to je posao drzave da ovim ljudima dobro ide .
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#7 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

paladinka wrote: Iskreno receno to je posao drzave da ovim ljudima dobro ide .

Iskreno, kao da si zalutala na ovu temu
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#8 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

APEL ZA POMOĆ

Svaka minuta je dragocjena, spasimo život Mirsadu Hajriću

Potrebno je 60.000 eura za hitnu transplantaciju jetre u Istanbulu. Dio jetre će donirati 19- godišnji sin Ado, kako bi spasio život svom babi


Image


Njegova porodica, supruga Emira, sinovi Ado i Benjamin, čine sve kako bi Mirsadu omogućili odlazak u Istanbul, gdje bi se obavila hitna transplantacija jetre, za koju je potrebno 60.000 eura. Posebnu težinu ovoj teškoj životnoj priči daje i činjenica da će mlađi sin Ado, koji ima samo 19 godina, donirati dio jetre, kako bi spasio život svom babi Mirsadu.


https://faktor.ba/vijest/svaka-minuta-j ... ricu/47152
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#9 Re: Pomozi ba.....

Post by uglavnomja »

mali jomu wrote:
paladinka wrote: Iskreno receno to je posao drzave da ovim ljudima dobro ide .

Iskreno, kao da si zalutala na ovu temu
nije zalutala
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#10 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

uglavnomja wrote:
nije zalutala
... a jesi li ti?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#11 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Frižider koji život znači


Image



Grupa dobrih ljudi prije nekoliko dana u sarajevskom naselju Pofalići došla je na ideju da postavi frižider koji će biti dostupan svima, a u kojem će se nalaziti hrana i piće za sve one koji nisu u prilici sebi osigurati dostojan obrok.



Image



Cilj je, kažu nam, samo jedan - pružiti hranu svima kojima je potrebna te stimulisati ljude da ne bacaju ono što neko može pojesti.

"Znate i sami koliko hrane se baca. Mnogi ostatke hrane zakače na kontejner i to odmah neko uzme. Očito da je mnogima ljudima potrebna osnovna pomoć. Ideja je bila da ljudi mogu dostojanstveno doći i uzeti iz frižidera hranu, a ne da uzimaju sa kontejnera", rekao je Elis.


"Frižider će sačuvati hranu nekoliko dana, ljudi neće roviti po kontejnerima. Neka jedan čovjek uzme, mi ćemo biti zadovoljni. Ovako i stimulišemo raju da ne bacaju nešto što nekome može koristiti", dodaju.


...saznajemo da im je plan staviti obavještenja na hljebove koje će zakačiti na kontejnere po različitim lokacijama.

"Ko uzme hljeb sa kontejnera, znači da mu treba hrana i onda će se informisati gdje može pronaći frižider sa potrepštinama", zaključio je Elis.

Svi su pozvani da donesu hranu, odlože je u frižider i tako pomognu svojim sugrađanima. Nekome ništa, a nekome mnogo.


Image
Frižider je sada pun hrane i pića, a pomoć je stigla i iz Udruženja Dar ruke. Oni su napunili frižider hranom, a ostatak novca su iskoristili za dodatnu pomoć jednoj porodici.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/frizide ... /190810021
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#12 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Humanitarni broj za pomoć dječaku Alenu Mraviću: 17015


Image


Jedinstveni broj za sve operatere u BiH, pozivom se doniraju dvije konvertibilne marke: 17015



https://faktor.ba/vijest/jedinstveni-hu ... icu-/48183
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#13 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Veliki broj gladnih pronašao spas u frižideru s besplatnim namirnicama



Image


Veliki broj socijalno ugroženih građana pronašao je spas u frižideru koji je prije 15-ak dana postavljen u sarajevskom naselju Pofalići, a iz kojeg građani koji imaju najmanje mogu uzeti namirnice besplatno. S druge strane, veliki broj je i onih građana velikog srca koji pomažu da ovaj frižider ne bude nikada prazan.
Kako nam je rekao jedan od inicijatora ove ideje Muamer Tucak, nakon objave portala Klix.ba u posjetu su im došli mnogi mediji, ali i veliki broj običnih građana, udruženja i bh. dijaspora koji su odlučili podržati ovaj projekat.

"Nisam ni znao da ovoliko dobrih ljudi živi na ovom svijetu dok nismo postavili frižider...


"Kamo sreće da ne postoji ovaj frižider i da nema ljudi kojima je potreban. Dobio sam i pismo od jedne porodice kojoj je ovaj frižider pomogao i zaista sam dirnut. Iznenađen sam da u ovoj državi koja nam je u ovakvom teškom stanju ima toliko dobrih ljudi koji žele pomoći onima na marginama koji su tu nepravedno i zahvalni smo na tome", rekao je Tucak.


Ovoj humanoj misiji mogu se priključiti svi građani. Ukoliko vam ostane dio ručka, ne bacajte već upakujte i ostavite u frižideru, Možda će baš u tom trenutku naići osoba čija je porodica gladna i taj ručak sebi nije mogla priuštiti.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/sarajev ... /190822113
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#14 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Pomozimo djeci iz socijalno ugroženih porodica da dobiju školsku užinu



Image




Sa početkom nove školske godine humanitarna organizacija Pomozi.ba nastavlja projekat "Užine" započet 2014. godine. Cilj je obezbijediti školske užine đacima bez jednog ili oba roditelja, djeci sa poteškoćama u razvoju i mališanima iz socijalno ugroženih porodica.


U ruralnim sredinama širom Bosne i Hercegovine školska užina za jedno dijete mjesečno iznosi 10 KM. Nažalost, mnogi roditelji i staratelji nisu u mogućnosti izdvojiti taj novac i priuštiti svojim mališanima obrok u školi.



Pozivamo sve građane koji žele uljepšati školovanje đacima da budu dio našeg projekta "Užine". Četiri đačke užine svi mogu osigurati pozivom na broj 17002, putem kojeg se doniraju 2 KM, a novac se može donirati i putem naših računa:
PayPal: [email protected]

Za uplate iz BiH:
Intesa Sanpaolo Banka BIH
154-180-20085330-48

Za uplate iz inostranstva:
Banks name: Intesa Sanpaolo Banka BIH
SWIFT CODE:UPBKBA22
IBAN: BA39 1541802008533048
Primalac: Udruženje “Pomozi.ba”, dr. Fetaha Bećirbegovića br. 8, 71000 Sarajevo
Svrha: Užine

Za novčane uplate na račun organizacije u Austriji:
Name: hilfhelfen-pomozi.ba
Verwendungszweck: Spende fur das projekt Uzine
ERSTE BANK
IBAN: AT64 2011182266475400
BIC: GIBAATWWXXX
Wien, Oestereich

Svako ko želi može sponzorisati jedno ili više djece, a za dodatne informacije možete nam pisati na Facebook stranicu udruženja Pomozi.ba ili na email [email protected].


https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /190902041
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#15 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Pomozimo šestogodišnjem Adilu Tarakčiji da ode na operaciju, potrebno 8.000 KM




Image




Šestogodišnjem dječaku Adilu Tarakčiji iz sela Maline kod Travnika potrebna je pomoć kako bi se konačno sa svojim sestrama i vršnjacima mogao normalno igrati.
Njegova majka je imala težak porod, prilikom kojeg su Adilu oštećeni živci zbog čega mu je desna ruka od rođenja paralizovana. Uprkos mjesecima provedenim u bolnicama i na fizioterapijama, dječaku je i danas ruka potpuno nepokretna.

Problem paralize bi jedino mogla riješiti operacija ruke od 8.000 KM koju njegovi roditelji nikada nisu mogli platiti. Adil je treće dijete porodice Tarakčija, a majka i otac su nezaposleni, te su bili prinuđeni prodati gotovo svu stoku od koje su živjeli. Otac radi povremene sezonske poslove, te sa najminimalnijim primanjima porodica Tarakčija sama ne može priuštiti da dječak ode na operaciju u Foču, kako bi konačno mogao početi koristiti svoju desnu ruku.

"Za porodicu Tarakčija 8.000 KM je ogromna svota novca, ali ako budemo djelovali zajedno i svi donirali barem koju marku, vrlo lako ćemo skupiti potrebni iznos!
Adila bi najviše usrećilo kada bi sam, bez pomoći roditelja, mogao obavljati svakodnevne aktivnosti i igrati se sa drugom djecom", stoji u saopćenju.

Pozivom na broj 17012 za Adila možete donirati 2 KM, ili...

https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /190905029
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#16 Re: Pomozi ba.....

Post by sinuhe »

Djeca su valjda osigurana bez obzira na roditelje. Ocigledno ne postoji pritisak gradjanskog drustva na vlasti da se prestane sa ovom praksom. Ili je generalno prihvaceno da to moze tako.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#17 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

NA PULTU BANKE- Misterija u Tuzli: Zaboravljen novac prije mjesec, policija još traži vlasnicu


U NLB banci u Tuzli, u ulici Maršala Tita, na info pultu, nepoznata ženska osoba, 5. augusta zaboravila je improvizovanu kovertu s određenom količinom novca. Uposlenici banke novac su predali policijskim službenicima PU Tuzla, odnosno Policijskoj stanici Centar.

Riječ je o ženskoj osobi više od 50 godina starosti, srednje tjelesne građe, kraće kose sa svijetlim pramenovima, koja je bila odjevena u pantalone bež boje i roze majicu kratkih rukava, a u ruci je nosila veću crvenu tašnu.

- Pozivamo vlasnicu da se javi lično u Policijsku stanicu Centar u Tuzli, adresa Turalibegova bb, radi preuzimanja novca - poručili su iz policije.


https://faktor.ba/vijest/misterija-u-tu ... nicu/50763
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#18 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#19 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Ružica Trogrlić već 26 godina živi u agoniji: Majka iz Busovače nudi 5.000 eura za informaciju o sinu


Image
Nenad Trogrlić nasilno odveden u septembru 1993. godine u Zenici


Neutješna Ružica Trogrlić iz Busovače već 26 godina uzaludno traga za sinom Nenadom, koji je, kao 22-godišnjak, nestao 15. septembra 1993. godine u Zenici. Sada nudi nagradu od 5.000 eura za bilo kakvu korisnu informaciju.


Sjeća se da je kobnog dana Nenad izašao iz stana na Bulevaru da kupi cigarete. Od tada mu se gubi svaki trag.

- Tokom svih godina potrage i boli koju proživljavam, razočarala sam se u sve i svakoga. Ne pitam odavno ko ga je ubio, ni kako i zašto, jedino tražim informacije gdje su kosti mog djeteta - kroz suze govori Trogrlić, koja ne krije da strahuje da se Nenadu desilo ono najgore.

Do sada je dobila samo jednu anonimnu informaciju, da je njen sin prisilno odveden u kombiju zelene boje u nepoznatom pravcu. Iako njen vapaj nije naišao na sluh kod nadležnih, tražila je pomoć na sve strane. Na kraju su joj se javili iz jedne organizacije iz Švedske i ponudili nagradu za pronalazak njenog sina.

- Dobila sam od njih 5.000 eura za bilo kakvu informaciju o mom sinu. Njima se informacije mogu poslati na mail [email protected] – govori ona.


Budući da je oboljela od leukemije, odlučila je i putem medija potražiti pomoć.

- Garantiram anonimnost svakome ko javi informaciju o mom sinu.

Postoji dosta načina da se informacija pošalje anonimno. Bolesna sam i nadam se da će neko javiti prave informacije i pomoći mi da, dok sam živa, sahranim sina – kaže Trogrlić.


Image
Ružica Trogrlić

"Molim sve koji znaju nešto više da mi se bez straha jave na adresu Ružica Trogrlić, Bare 45, Busovača" kaže očajna majka.


Šest mjeseci od sinovljevog nestanka ugledali su na djevojci, koja je tada prodavala cigarete ispred Robne kuće “Zeničanka”, gornji dio trenirke koji je nosio tog dana.

- Obavijestili smo policiju i inspektore, ali ništa. Djevojka se pravdala da je njen daidža u Kaknju prodavao odjeću i da je došao neki mladić i pitao ga može li zamijeniti trenirku za džemper - tvrdi ona.

https://avaz.ba/vijesti/bih/516718/majk ... iju-o-sinu
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#20 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

BORBA ZA ŽIVOT

-Po hiljaditi put molim, apelujem, da mi pomognete kako i ako možete, jer ovaj moj put je težak, trnovit nisam ni blizu cilja. Moj cilj znate, želim da živim, da se izborim, ponovo stanem na noge, transplantiram (bubreg,gušteraču) i ostvarim djevojački san... Vjerujte nimalo mi nije lahko kad pišem, molim, apelujem, tražim I molim za ozdravljenje, za život... Sama ne mogu ništa.Ako možete, uz Božiju pomoć molim Vas pomozite mi -


U funkciji je i humanitarni broj za korisnike Bh telecoma 090 291 063, no aktivacija humanitarnog broja HT Eroneta Almi bi bila od velike pomoći.


https://faktor.ba/vijest/hrabra-alma-po ... omoc/53298
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#21 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

OSTALO MANJE OD 10 DANA

Spasimo sedmogodišnjoj Mahiri Šehić život, hitno potrebno 4.000 eura



Image




Mahiri možete pomoći pozivom na humanitarni broj 090 291 017 (BH Telecom) čime donirate 2 KM...


https://www.klix.ba/vijesti/humanitarne ... /191016158
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#22 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

Ena (9) i njena nana Havka više su gladne nego site


Image


Nana Havka i njena devetogodišnja unuka Ena, koju je majka ostavila još dok je bila beba, u Gračanici preživljavaju dan za danom.

Kako kažu, žive od 100 maraka socijalne pomoći godišnje ili osam i po maraka mjesečno.


Za one koji žele pomoći, nana Havka i Ena žive u ulici Kulina bana bb, iz pravca općine Gračanica prema Srebreniku. Kuća im se nalazi na skretanju lijevo poslije prve Sax benzinske pumpe.




Uzeto sa komentara na portalu radiosarajeva

Žiroračun Huskić Havka, Raiffaisen Banka 1613000079328207 Ili na adresu… Gračanica, Tuzlanski kanton 062 440 005 – Havka, nana Ul. Kulina bana bb, iz pravca općine Gračanica prema Srebreniku, skretanje lijevo poslije prve Sax benzinske pumpe.




https://www.radiosarajevo.ba/multimedia ... ite/361056
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#23 Re: Pomozi ba.....

Post by mali jomu »

mali jomu wrote: 18/12/2019 11:12 Ena (9) i njena nana Havka više su gladne nego site


Image


Nana Havka i njena devetogodišnja unuka Ena, koju je majka ostavila još dok je bila beba, u Gračanici preživljavaju dan za danom.

Kako kažu, žive od 100 maraka socijalne pomoći godišnje ili osam i po maraka mjesečno.


Za one koji žele pomoći, nana Havka i Ena žive u ulici Kulina bana bb, iz pravca općine Gračanica prema Srebreniku. Kuća im se nalazi na skretanju lijevo poslije prve Sax benzinske pumpe.




Uzeto sa komentara na portalu radiosarajeva

Žiroračun Huskić Havka, Raiffaisen Banka 1613000079328207 Ili na adresu… Gračanica, Tuzlanski kanton 062 440 005 – Havka, nana Ul. Kulina bana bb, iz pravca općine Gračanica prema Srebreniku, skretanje lijevo poslije prve Sax benzinske pumpe.




https://www.radiosarajevo.ba/multimedia ... ite/361056




Bosanci još jednom pokazali da imaju dušu: Ena više neće biti gladna
Nana Havka: Ljudi moji, dobar je, predobar narod bosanski, hvala svima



Stižu ljudi s hranom, donose novac, nude ogrjevno drvo. Nema šta nema. Ovo je nezabilježena reakcija Bosanaca, koji su reagirali nakon što je sinoć na malim ekranima djevojčica Ena izjavila da je često gladna.

- Šta je ovo, ljudi moji? Od sinoć telefon ne prestaje zvoniti. Javljaju se ljudi iz svih krajeva BiH, nude pomoć meni i mojoj dragoj unuci Eni. Dobri su, predobri Bosanci i Hercegovci. Kad vide da nekome treba pomoć, eto ih... Ja ovo nisam očekivala, došli novinari i objavili istinu o našem životu. A istina je da se moja kćerka preudala u Sarajevo, a meni je ostavila dijete Enu. Ja nemam nikakvih primanja, izuzev povremene klix pomoći u Centru za socijalni rad u Gračanici. Živimo u kućerku. Najteže mi je, srce hoće da pukne, kad ja svojoj unuci nemam dati marku za sendvič. Plačemo jedna drugoj. Teške su mi njene suze - rekla nam je Havka.


Image


https://avaz.ba/vijesti/bih/535879/bosa ... iti-gladna
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#24 Re: Pomozi ba.....

Post by vjeshalica »

Prevara
User avatar
Zmaj_od_Panonije
Posts: 128
Joined: 16/12/2019 18:05
Location: Planeta Zemlja

#25 Re: Pomozi ba.....

Post by Zmaj_od_Panonije »

vjeshalica wrote: 18/12/2019 22:34 Prevara
Ko, šta, gdje?
Post Reply