Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6351 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by salik79 »

Thorgerson wrote:
W0rM wrote: Znas koliko nekog zaboli briga koliko njih ima u SA, drzavi ili regionu? Nije problem jge populacija, neg' to sto ti javno promovises svoju nastranost. Uzmes i ostavis to u svoja 4 zida.
Informisi se drug.

Ne zele ljudi da im mi damo dozvolu da se mogu jebavati okolo. Oni to vec rade. I naravno da to rade medju 4 zida. Sta, ti guzis jel nasred ulice?

Slusao sam davno dok je jos bila najava ove povorke, djevojku koja je navela samo nekoliko problema sa kojima se suocavaju. Cisto za primjer. Zamisli da te osobe zive sa svojim partnerom po 10-20-30 godina i nakon smrti partnera ne mogu npr naslijediti nista njegovo. Zamisli primjer gdje npr osoba lezi u bolnici na samrti, a njegov partner mu ne moze doci u posjetu jer nema nikakav status - bukvalno je stranac, a porodica bolesnika ga ne zeli tu.

I cura je navodila jos hrpu primjera i prava koja oni zele. Pa ne zele oni bolan da se mogu okolo hodat i fatat i jebavat. Ne budite toliko prizemni u pm.

:-)

Mislim jebote zasto svako od vas ove ljude zamislja da cim dodju kuci, trpaju dildo u guzicu, oblace strap on, kozne tole, stavljaju gumenu loptu u usta i udri.

:roll:
A, sta ovi zele?

Image
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6352 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tranquil »

šatirana_ljubičica wrote:Znači sad ne možeš ništa napraviti u bojama duge a da to automatski ne znači da podržavaš LGBT?
Koga su pitali da otmu dugu :lol:
To sa prostirkom u crkvi je očita zajebancija, neko je primjetio sličnu šemu boja, i odlučio da se malo zeza, a ti si preozbiljno shvatila.

Što se tiče "otimanja" duge, pa nije duga zaštićen znak, i može ga koristiti ko god hoće. Udruženje građana "Svjetlo" koje će dan prije povorke ponosa imati šetnju, je uzelo svjetlo kao svoje obilježje. Koga su pitali, zašto otimaju itd.?

Doduše, u UG "Svjetlo" vjerovatno nisu znali da je i duga svjetlost, samo rastavljena tako da se vide komponente svih talasnih dužina, a ne samo da su sve one stučene u jednu, većinsku i dominantnu boju.

Image
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#6353 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Vitezanin »

Ako je ovaj članak Klix-a o stavu vjerskih zajednica u BiH o paradi istina, onda je zapravo pravo osvježenje vidjeti da imaju "meh" stav o svemu. Ukratko, k'o da ih boli briga što je u principu ok stav.

Sjećate li se popova na paradi prije par godina u Beogradu s onim huliganima oko njih i molitvama pa pozivima na nasilje? Ili ako ste pratili vijesti o popovima/hodžama/svećenicima-ratnicima u ostalim zemljama europskog istoka, jugoistoka i bliskoistoka? :D
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#6354 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by rrikikiki »

r_faruk wrote:
rrikikiki wrote:Ja sam protiv. Iz razlicitih razloga, ne da mi se objasnjavati. Ali protiv sam, i nije me strah reci da sam protiv. Puno ljudi se boji reci da su protiv, ne znam zasto. Za to sam da ljudi normalno zive ali ne da paradiraju jer homoseksualizam nije normalan. Da je bilo bi nas 99% gej iako po Kinseju koji je prakticki silovao 5mjesecno dijete oko 30tak posto muskaraca gej. Ali da ne ulazim u problematiku, nebitnio.
Ali da, imam prijatelja koji su gey i lesbo. Zivim vani i ateista sam.
I kako se boris protiv te nenormalnosti? Zasto se ne preselis negdje gdje toga nema? Kako te ugrozava ta nenormalnost u toj zemlji u kojoj zivis? Imas zemalja u kojima je ta nenormalnost zabranjena, da li si ikada bio u jednoj takvoj zemlji? Da li si otisao iz zemlje u kojoj je nenormalnost nenormalna ili si odrastao u zemlji u kojoj je nenormalnost normalna?

Et' ako bi bio ljubazan da odgovoris na ovih par pitanja, ako ne zelis da odgovoris i to postujem.

Nije problem reci da ti se nesto ne svidja ili da si protiv necega. To je tvoj stav i imas pravo na njega. Problem je nekome zabraniti pravo koje drugi uzivaju.
Nije problem odgovorit cu. Svaka diskusija je dobra sve dok se postuju tudja misljenja. :)
Rodjena sam u Hrvatskoj. Od 16te sam zivjela i studirala u AMerici u New Yorku. Trenutno zivim u Aziji, u Singapuru.
Protiv nenormalnosti se borim tako da obavjestavam ljude da sam protiv promocije gej parade. Vise od toga ne mogu niti me zanima. Takodjer, nemam problema u nekoj diskusiji nekome reci, bilo de je hetero ili straight, da sam protiv promocije homoseksualizma kroz medije. Navela sam da imam prijatelje koji jesu homosksualci (3 para i 4 solo). Jos jednom navodim, molim te proticaj bolje drugi put, da sam za pravo nasljedjivanja pa cak i udomljivanje djece. Ali, nisam za paradiranje i promociju homoseksualizma kao neceg sto je standard i sto je normalno jer se nazalost homoseksualizam promovira kao nesto sto tinejdjeri trebaju probati. Zivjela sam i u Maleziji gdje je homoseksulanost zabranjena iako recimo ima puno ladyboysa.
Moj stav proizlazi iz istrazivanja, proucavanja, citanja, promatranja homoseksualnih parova oko sebe, druzenja sa svojim homoseksualnim prijateljima. Informacije ne dobivam sa kliksa, fb, instagrama, cnna ni russia today.
I zensko sam. Bolje citaj drugi put pa cu i ja manje morat pisati nazad. :)

lijep pozdrav.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6355 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tranquil »

Ne znam što ih i pitaju uopće. BiH nije vjerska država, i njihov stav je relevantan koliko i stav udruženja vodoinstalatera.
Last edited by tranquil on 05/09/2019 09:29, edited 1 time in total.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6356 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by salik79 »

tranquil wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Znači sad ne možeš ništa napraviti u bojama duge a da to automatski ne znači da podržavaš LGBT?
Koga su pitali da otmu dugu :lol:
To sa prostirkom u crkvi je očita zajebancija, neko je primjetio sličnu šemu boja, i odlučio da se malo zeza, a ti si preozbiljno shvatila.
Nije ona preozbiljno shvatila, nego Dori. Satirana se smije, a Dori mrtva ozbiljna napominje "i ne samo kad je PRIDE".
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6357 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tranquil »

salik79 wrote:
tranquil wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Znači sad ne možeš ništa napraviti u bojama duge a da to automatski ne znači da podržavaš LGBT?
Koga su pitali da otmu dugu :lol:
To sa prostirkom u crkvi je očita zajebancija, neko je primjetio sličnu šemu boja, i odlučio da se malo zeza, a ti si preozbiljno shvatila.
Nije ona preozbiljno shvatila, nego Dori. Satirana se smije, a Dori mrtva ozbiljna napominje "i ne samo kad je PRIDE".
Pa eto, ja sam ovo od Dori shvatio kao zajebanciju, da aludira da je prostirka slična i pravi šalu na osnovu toga, ali da ne nagađamo, neka ona kaže.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6358 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by salik79 »

tranquil wrote:
Pa eto, ja sam ovo od Dori shvatio kao zajebanciju, da aludira da je prostirka slična i pravi šalu na osnovu toga, ali da ne nagađamo, neka ona kaže.
Kojom logikom si to shvatio tako, a satiranu onako?
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#6359 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by šatirana_ljubičica »

tranquil wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Znači sad ne možeš ništa napraviti u bojama duge a da to automatski ne znači da podržavaš LGBT?
Koga su pitali da otmu dugu :lol:
To sa prostirkom u crkvi je očita zajebancija, neko je primjetio sličnu šemu boja, i odlučio da se malo zeza, a ti si preozbiljno shvatila.

Što se tiče "otimanja" duge, pa nije duga zaštićen znak, i može ga koristiti ko god hoće. Udruženje građana "Svjetlo" koje će dan prije povorke ponosa imati šetnju, je uzelo svjetlo kao svoje obilježje. Koga su pitali, zašto otimaju itd.?

Doduše, u UG "Svjetlo" vjerovatno nisu znali da je i duga svjetlost, samo rastavljena tako da se vide komponente svih talasnih dužina, a ne samo da su sve one stučene u jednu, većinsku i dominantnu boju.

Image
smiri doživljaj, ja kao preozbiljno shvatila a vidi tebe :lol: :-)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#6360 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Vitezanin »

rrikikiki wrote:
Thorgerson wrote:Gledam i slusam neke njuške koje se protive ovoj povorci, te se slomiše objašnjavajući kobajagi o nekakvoj tradicionalnoj porodici (watafak - tradicionalna? sta je to netradicionalna porodica dva pedera?). I cekam da ih voditelj pita pa dobro imate li vi djecu? Sta ako vama sutra vase dijete dodje i kaze, jebiga ja volim isti spol?! Sta? Uzet ces sipku pa izbiti to iz njega? :roll: Karma je jebena stvar.

Cekam da ih pita, pa ok koje je eto vase rjesenje? Sta onda da radimo sa tim ljudima? Da ih povješamo? Da ih liječimo - kako ih liječiti - pičkom? Kako? Neki pičkin aspirin napravit, šta... Al jok, glavurde su tu došle i one su rekle - jok, mi se protivimo.
Ja dam imam gej dijete apsolutno bih ga prihvatila i voljela bez obzira. Isto tako mislim da bi se nekim gej parovima trebala moci dati djeca na posvojenje. Takodjer sam i za pravno regulirano nasljedjivanje.
Nisam za povorku. Nisam za promociju. Nsiam za isticanje homoseksualizma kao neceg normalnog jer on to nije (statisticki gledano) i mislim da je to prirodna devijacija kao sto je i down syndrom.
lijep pozdrav
Šta bi svom sinu gayu rekla? Mama te voli bez obzira što imaš prirodnu devijaciju i to što si gay nije statistički normalno? Pošto djeca s Downovim sindromom trebaju dodatnu pomoć i skrb (u odnosu na većinu djece), kako ćeš se "dodatno" brinuti o svom sinu koji ima "devijaciju" koja se zove "homoseksualizam"?

Samo sam uzeo riječi iz tvog posta, ništa više.

Da ne idem dalje, to što si ti napisala nije nikakva ljubav prema djetetu. Završavam.
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#6361 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by rrikikiki »

r_faruk wrote:
rrikikiki wrote:Ja sam protiv. Iz razlicitih razloga, ne da mi se objasnjavati. Ali protiv sam, i nije me strah reci da sam protiv. Puno ljudi se boji reci da su protiv, ne znam zasto. Za to sam da ljudi normalno zive ali ne da paradiraju jer homoseksualizam nije normalan. Da je bilo bi nas 99% gej iako po Kinseju koji je prakticki silovao 5mjesecno dijete oko 30tak posto muskaraca gej. Ali da ne ulazim u problematiku, nebitnio.
Ali da, imam prijatelja koji su gey i lesbo. Zivim vani i ateista sam.
I kako se boris protiv te nenormalnosti? Zasto se ne preselis negdje gdje toga nema? Kako te ugrozava ta nenormalnost u toj zemlji u kojoj zivis? Imas zemalja u kojima je ta nenormalnost zabranjena, da li si ikada bio u jednoj takvoj zemlji? Da li si otisao iz zemlje u kojoj je nenormalnost nenormalna ili si odrastao u zemlji u kojoj je nenormalnost normalna?

Et' ako bi bio ljubazan da odgovoris na ovih par pitanja, ako ne zelis da odgovoris i to postujem.

Nije problem reci da ti se nesto ne svidja ili da si protiv necega. To je tvoj stav i imas pravo na njega. Problem je nekome zabraniti pravo koje drugi uzivaju.
Oprosti, samo da se osvrnem na tvoju zadnju recenicu. Razumijem sto zelis reci. Znam da je tesko, ako si homoseksualac, izaci van i ne drzati ruke sa partnerom kao sto to druge osobe mogu. Znam da nije lako. Problem je sto americka masina promovira homoseksualizam pre agresivno, nimalo strateski, pa se ljudima zgadi. Isto je tako problem sto ima ok ljudi i losih ljudi. Imas homoseksualaca koji su jednostavno dobri ljudi. Ali imas i recimo takvih, kao sto je moj prijatelj, koji su izuzetno agresivni. On kad se obuce u drag i izadje van doslovno maltretira straight decke.
O medijima i njihovoj promociji homsoeksualizma necu ovom prilikom. Necu ni o nekim drugim lobijima i utjecajima koji koriste homoseksualizam. Da li je tesko biti gej? Je. Ali s ozbirom da to zaista nije normalno ponasanje (znamo definiciju normalnog) i s obzirom da je, po mojem misljenju, devijacija, ima smisla zasto je tesko biti gej. Covjek je covjek, bez obzira na seksualnu orijentaciju ali kao sto i zeni koja je rodjena bez maternice nesto bioloski fali, ili djetetu sa down sindromom kojem takodjer nesto fali, tako i osobi koja je homoseksualno fali bioloska normalnost. Kad se maknes od iphona, robe, shopping mallova, bmw-a, nargile, instagrama, bioloski homsoeksualci su ljudi sa greskom. Zao mi je, ali ja to tako vidim. Jos jednom, lijep pozdrav i hvala za diskusiju.
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#6362 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarshalDodik »

Vitezanin wrote:Ako je ovaj članak Klix-a o stavu vjerskih zajednica u BiH o paradi istina, onda je zapravo pravo osvježenje vidjeti da imaju "meh" stav o svemu. Ukratko, k'o da ih boli briga što je u principu ok stav.

Sjećate li se popova na paradi prije par godina u Beogradu s onim huliganima oko njih i molitvama pa pozivima na nasilje? Ili ako ste pratili vijesti o popovima/hodžama/svećenicima-ratnicima u ostalim zemljama europskog istoka, jugoistoka i bliskoistoka? :D
Para vrti gdje burgija nece :mrgreen:
A barem za hodze znamo koliko im je para mila
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#6363 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by rrikikiki »

Vitezanin wrote:
rrikikiki wrote:
Thorgerson wrote:Gledam i slusam neke njuške koje se protive ovoj povorci, te se slomiše objašnjavajući kobajagi o nekakvoj tradicionalnoj porodici (watafak - tradicionalna? sta je to netradicionalna porodica dva pedera?). I cekam da ih voditelj pita pa dobro imate li vi djecu? Sta ako vama sutra vase dijete dodje i kaze, jebiga ja volim isti spol?! Sta? Uzet ces sipku pa izbiti to iz njega? :roll: Karma je jebena stvar.

Cekam da ih pita, pa ok koje je eto vase rjesenje? Sta onda da radimo sa tim ljudima? Da ih povješamo? Da ih liječimo - kako ih liječiti - pičkom? Kako? Neki pičkin aspirin napravit, šta... Al jok, glavurde su tu došle i one su rekle - jok, mi se protivimo.
Ja dam imam gej dijete apsolutno bih ga prihvatila i voljela bez obzira. Isto tako mislim da bi se nekim gej parovima trebala moci dati djeca na posvojenje. Takodjer sam i za pravno regulirano nasljedjivanje.
Nisam za povorku. Nisam za promociju. Nsiam za isticanje homoseksualizma kao neceg normalnog jer on to nije (statisticki gledano) i mislim da je to prirodna devijacija kao sto je i down syndrom.
lijep pozdrav
Šta bi svom sinu gayu rekla? Mama te voli bez obzira što imaš prirodnu devijaciju i to što si gay nije statistički normalno? Pošto djeca s Downovim sindromom trebaju dodatnu pomoć i skrb (u odnosu na većinu djece), kako ćeš se "dodatno" brinuti o svom sinu koji ima "devijaciju" koja se zove "homoseksualizam"?

Samo sam uzeo riječi iz tvog posta, ništa više.

Da ne idem dalje, to što si ti napisala nije nikakva ljubav prema djetetu. Završavam.
Cijenim tvoje misljenje, ne slazem se sa njim ali s obzirom da zavrsavas necu odgovoriti na njega. lijep pozdrav.
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6364 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by salik79 »

Ja mislim da je "next step" neka "incest parada", jer i ti ljudi imaju svoja prava i potrebe. Ako je "gey ok", zasto incest ne bi bio?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6365 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tranquil »

salik79 wrote:
tranquil wrote:
Pa eto, ja sam ovo od Dori shvatio kao zajebanciju, da aludira da je prostirka slična i pravi šalu na osnovu toga, ali da ne nagađamo, neka ona kaže.
Kojom logikom si to shvatio tako, a satiranu onako?
Sjo zar stvarno moram objašnjavati.

Dori vidjela prostirku u crkvi, podsjetilo je na to, i kada se pomenuo stav crkvi rekla "vidi ovi imaju ovo stalno", aludirajući na sličnost.

Šatirana je naravno znala da crkva ne podržava LGBT sa bojom prostirke, ali je valjda mislila da je Dori ozbiljna, pa je rekla "Znači sad ne možeš ništa napraviti u bojama duge a da to automatski ne znači da podržavaš LGBT?"

Prilično je jasno da nijedna ne misli da crkva podržava LGBT, samo se jedna zeza a druga misli da je prva ozbiljna.

Tako sam shvatio, i djeluje prilično jasno, ali bolje neka njih dvije objasne.
šatirana_ljubičica wrote:smiri doživljaj, ja kao preozbiljno shvatila a vidi tebe :lol: :-)
NE SHVATAM JA SVE OZBILJNO VEĆ SE VI OMLADINO PREVIŠE ZAJEBAJETE!

(ljutito udara šakom od sto)

:P
rrikikiki
Posts: 119
Joined: 18/06/2012 08:51

#6366 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by rrikikiki »

salik79 wrote:Ja mislim da je "next step" neka "incest parada", jer i ti ljudi imaju svoja prava i potrebe. Ako je "gey ok", zasto incest ne bi bio?
Dobar argument.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6367 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mO k3 »

Vitezanin wrote:Ako je ovaj članak Klix-a o stavu vjerskih zajednica u BiH o paradi istina, onda je zapravo pravo osvježenje vidjeti da imaju "meh" stav o svemu. Ukratko, k'o da ih boli briga što je u principu ok stav.

Sjećate li se popova na paradi prije par godina u Beogradu s onim huliganima oko njih i molitvama pa pozivima na nasilje? Ili ako ste pratili vijesti o popovima/hodžama/svećenicima-ratnicima u ostalim zemljama europskog istoka, jugoistoka i bliskoistoka? :D
Sjećam se ja slika strano , popovi su bili u prvim redovima
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6368 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

tranquil wrote:Ne znam što ih i pitaju uopće. BiH nije vjerska država, i njihov stav je relevantan koliko i stav udruženja vodoinstalatera.
Zato sto se vecin izjasnjava vjernicima a ovi su im predstavnici?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#6369 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mO k3 »

rrikikiki wrote:
salik79 wrote:Ja mislim da je "next step" neka "incest parada", jer i ti ljudi imaju svoja prava i potrebe. Ako je "gey ok", zasto incest ne bi bio?
Dobar argument.
Argument kurcu ne valja odma u startu , pokušati objasniti zašto ne valja nemam volje ali ako vas zanima Google
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#6370 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by salik79 »

mO k3 wrote:
rrikikiki wrote:
salik79 wrote:Ja mislim da je "next step" neka "incest parada", jer i ti ljudi imaju svoja prava i potrebe. Ako je "gey ok", zasto incest ne bi bio?
Dobar argument.
Argument kurcu ne valja odma u startu , pokušati objasniti zašto ne valja nemam volje ali ako vas zanima Google
:?
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#6371 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tranquil »

rrikikiki wrote:
salik79 wrote:Ja mislim da je "next step" neka "incest parada", jer i ti ljudi imaju svoja prava i potrebe. Ako je "gey ok", zasto incest ne bi bio?
Dobar argument.
Nah, u zemljama koje decenijama maju gay paradu nije počelo, pa neće ni kod nas.

Osim toga, ovi što slave Adama, Lota i Nou, i seksualno "uzorno" ponašanje njih i njihovih potomaka, već imaju svoje parade.
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#6372 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dori »

tranquil wrote:
šatirana_ljubičica wrote:Znači sad ne možeš ništa napraviti u bojama duge a da to automatski ne znači da podržavaš LGBT?
Koga su pitali da otmu dugu :lol:
To sa prostirkom u crkvi je očita zajebancija, neko je primjetio sličnu šemu boja, i odlučio da se malo zeza, a ti si preozbiljno shvatila.
Nije zajebancija. Crkva je jako otvorena po tom pitanju....I sa tepihom salje jasnu poruku da su svi dobrodosli.
Koga zanima, google translate :-D

https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/p6 ... a-antligen

https://www.dn.se/nyheter/sverige/regnb ... eaktioner/

I tako dalje...
Last edited by Dori on 05/09/2019 09:56, edited 1 time in total.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#6373 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by beni-bu-man »

MarshalDodik wrote:
Vitezanin wrote:Ako je ovaj članak Klix-a o stavu vjerskih zajednica u BiH o paradi istina, onda je zapravo pravo osvježenje vidjeti da imaju "meh" stav o svemu. Ukratko, k'o da ih boli briga što je u principu ok stav.

Sjećate li se popova na paradi prije par godina u Beogradu s onim huliganima oko njih i molitvama pa pozivima na nasilje? Ili ako ste pratili vijesti o popovima/hodžama/svećenicima-ratnicima u ostalim zemljama europskog istoka, jugoistoka i bliskoistoka? :D
Para vrti gdje burgija nece :mrgreen:
A barem za hodze znamo koliko im je para mila
User avatar
MarshalDodik
Posts: 1332
Joined: 20/11/2018 16:45

#6374 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarshalDodik »

tranquil wrote:
rrikikiki wrote:
salik79 wrote:Ja mislim da je "next step" neka "incest parada", jer i ti ljudi imaju svoja prava i potrebe. Ako je "gey ok", zasto incest ne bi bio?
Dobar argument.
Nah, u zemljama koje decenijama maju gay paradu nije počelo, pa neće ni kod nas.

Osim toga, ovi što slave Adama, Lota i Nou, i seksualno "uzorno" ponašanje njih i njihovih potomaka, već imaju svoje parade.
Tako su govorili i za pedofiliju kao next stop. Pa kad im odgovoris da se pedofilija mnogo strozije kaznjava u zemljama gdje se lgbt para odrzava unazad 50 godina nego kod nas i u zemljama koje zabranjuju lgbt parade onda nestanu.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#6375 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by JThomas »

vjerske zajednice kao stub vlasti na balkanu uvijek misle isto što i vlast. a to je (u ovom trenutku) suzdržano, tiho protivljenje, ono k'o kad pijuckaš nešto ali kroz zube :mrgreen:
Locked