Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

avetinja

#6076 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by avetinja » 04/09/2019 13:24

SVI NA PROTEST!

ČISTO I LIJEPO MOJE SARAJEVO!

tranquil

#6077 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tranquil » 04/09/2019 13:24

muhafuca wrote:
tranquil wrote:
muhafuca wrote:Poenta je da misli da je smijesan i domisljat a u po frke skontao da nije.

a poenta je i da ti imas jednu liniju razmisljanja i da si ogranicen na to

da ako neko kritikuje nacin prezentacije poruke da je odmah i protiv poruke.

Jel ti sad jasnije sta sam kritikovao?

Ili ti treba nacrtati
Hvala, ali meni ne treba crtati, ja kontam i ove crteže, i to bez traženja "linije razmišljanja" koja ne postoji.
vidim :-)

mislim da kad bi ti neko rekao da covjek moze biti pro lgbt a anti pride parade

da bi ti mozak eksplodirao koliko si otvorenog razmisljanja.
Ne bi. Zalećeš se sa pretpostavkama, kao za sliku, i griješiš, kao za sliku.

W0rM

#6078 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM » 04/09/2019 13:33

Dori wrote:
W0rM wrote: A jadni, ev nesmiju nigdje raditi, biju ih na svakom koraku. Jah, moraju da pokazu da su jge, pa zato treba paradirati, da ih djeca mogu gledati.
Ma u pravu si....neka gledaju Grand Parade....one su puno moralnije
Nisam nigdje spomenuo grand niti ga smatram sta boljim

Dori

#6079 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dori » 04/09/2019 13:51

W0rM wrote:
Nisam nigdje spomenuo grand niti ga smatram sta boljim
Stvar je u tome sto protiv takvih stvari niko ne dize glas...ili korida...ili braca Jale i raznih sponzorusa i "influensera" koji mnogo vise uticu na nasu mladost nego gay populacija. A eto, nama je najveci problem sto ce dva kilometra prosetati gradom grupa ljudi koja je po necemu drugacija, koja takodjer zivi u ovom gradu i zeli skrenuti paznju na neke stvari. I to je "prijetnja" nasoj djeci...
Iskreno bila sam na vise PRIDE-ova sa cijelom familijom. I bilo je vise hetero parova sa djecom, mladih, starih, svega....I nikada nista nemoralno nisam vidjela, zbog cega bi moje dijete moralo okrenuti galvu. Dok ga na Cevljanovice npr nikada ne bi odvela....Ali to samo pokazuje stanje cijele nacije...Cevljanovici su dogadjaj godine, a PRIDE je sodoma i gomora.

Image

kolobok

#6080 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kolobok » 04/09/2019 13:58

hAZNADAR wrote:Problem okrenuti glavu na ulici na nesto sto to se ne svidja? Jednom u godini?
Meni osobno nije, uopće ne osporavam njihovo pravo da prosvjeduju.

Ali će mi itekako biti problem kad se danas-sutra bude ograničavalo pravo govora svima koji se ne slažu s LGBT ideologijom i etiketiralo ih se kao ektremiste i mrzitelje samo radi iznešenog stava, bez ikakvog poziva na nasilje ili slično. Na Zapadu si danas ekstremni desničar ako kažeš da si protiv istospolnih brakova ili da biološki muškarac ne može zakonski postati žena samo zato što se tako osjeća. U 50 godina se od razumnog zahtjeva za toleranciju došlo do uvođenja verbalnog delikta i neke nove ljevičarske kvazi-religije pod državnom provedbom.

allem_77

#6081 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by allem_77 » 04/09/2019 14:04

Jesu li se oglasili Jehovini svjedoci?

Yenna

#6082 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Yenna » 04/09/2019 14:05

allem_77 wrote:Jesu li se oglasili Jehovini svjedoci?
:lol: :lol:
pitanje teme... :thumbup:

broj dva

#6083 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by broj dva » 04/09/2019 14:05

kolobok wrote:
hAZNADAR wrote:Problem okrenuti glavu na ulici na nesto sto to se ne svidja? Jednom u godini?
Meni osobno nije, uopće ne osporavam njihovo pravo da prosvjeduju.

Ali će mi itekako biti problem kad se danas-sutra bude ograničavalo pravo govora svima koji se ne slažu s LGBT ideologijom i etiketiralo ih se kao ektremiste i mrzitelje samo radi iznešenog stava, bez ikakvog poziva na nasilje ili slično. Na Zapadu si danas ekstremni desničar ako kažeš da si protiv istospolnih brakova ili da biološki muškarac ne može zakonski postati žena samo zato što se tako osjeća. U 50 godina se od razumnog zahtjeva za toleranciju došlo do uvođenja verbalnog delikta i neke nove ljevičarske kvazi-religije pod državnom provedbom.

Ne misliš li da malkice pretjeruješ ? Ne dobije se epitet ekstremnog desničara tako lako ako nisi za istospolne brakove, dok sa druge strane imaš deklarisane desničare koji su geevij i ekstemne desničare koje boli kita za cjelokupno "gej pitanje" sve dok ti gejevi nisu imigranti...
Nijanse postoje i nisu nebitne.

ovo_mi_je_nick

#6084 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by ovo_mi_je_nick » 04/09/2019 14:15

Zanimljivo da su sve lezbe onako najblaže rečeno grdne pa kad im, dok su još hetero, propadnu sve šanse kod muškaraca bivaju ogorčene na iste pa traže utjehu kod vaginalisa.

O maljavim pakašima nemam ništa reči osim što ostaje više oblih depiliranih ženskih guzova za muške. Kažem muške jer očigledno ova grupa želi da se izjašnjava kao ONO.

Svaka sloboda ugrožava nečiju slobodu, da li od hetero ili homo.
Last edited by ovo_mi_je_nick on 04/09/2019 14:17, edited 1 time in total.

Dori

#6085 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dori » 04/09/2019 14:16

ovo_mi_je_nick wrote:Zanimljivo da su sve lezbe onako najblaže rečeno grdne pa kad im, dok su još hetero, propadnu sve šanse kod muškaraca bivaju ogorčene na iste pa traže utjehu kod vaginalisa.

O malajim pakašima nemam ništa reči osim što ostaje više oblih depiliranih ženskih guzova za muške. Kažem muške jer očigledno ova grupa želi da se izjašnjava kao ONO.

Koliko ti licno poznajes gay osoba? Imas li ikog u raji?

broj dva

#6086 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by broj dva » 04/09/2019 14:18

ovo_mi_je_nick wrote:Zanimljivo da su sve lezbe onako najblaže rečeno grdne pa kad im, dok su još hetero, propadnu sve šanse kod muškaraca bivaju ogorčene na iste pa traže utjehu kod vaginalisa.

O malajim pakašima nemam ništa reči osim što ostaje više oblih depiliranih ženskih guzova za muške. Kažem muške jer očigledno ova grupa želi da se izjašnjava kao ONO.

Sve ? Ama baš sve ? Na cjelom dunjaluku ? Ili je možda jedina što ti pada na pamet ona brkata pevaljka iz srbije što je na evroviziji bila pa sve kroz nju gledaš?

Usput, smetaju li kome biseksualci ili je to "nako" ?

mO k3

#6087 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mO k3 » 04/09/2019 14:23

jesu se najvaili cetnici , ustase kao podrska vehabijama?? e te pedercine mogu samo ujediniti lgbt populacija

Sara03

#6088 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Sara03 » 04/09/2019 14:25

mariamaria

#6089 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mariamaria » 04/09/2019 14:26

zasto si me cekao? zenicanin ili tuzlak?

kolobok

#6090 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kolobok » 04/09/2019 14:28

broj dva wrote:
Ne misliš li da malkice pretjeruješ ? Ne dobije se epitet ekstremnog desničara tako lako ako nisi za istospolne brakove, dok sa druge strane imaš deklarisane desničare koji su geevij i ekstemne desničare koje boli kita za cjelokupno "gej pitanje" sve dok ti gejevi nisu imigranti...
Nijanse postoje i nisu nebitne.
Dobro, možda ekstremni desničar nije najbolji termin. Homofob, mrzitelj, zaostao, svejedno... učinak je isti.

Poanta je da se takvo mišljenje stigmatizira i da se ljudima s takvim mišljenjem radi isto ono što se radi LGBT-ovcima u konzervativnim društvima. "Čuvajte to u svoja četiri zida", a u javnosti, obrazovanju, medijima dominira nedodirljivi LGBT narativ. Do te mjere da se čak javno postavljaju pitanja je li trebalo objaviti znanstvenu studiju o homoseksualnosti samo zato što rezultat nije baš u skladu s tim narativom. Jedno jednoumlje se zamjenjuje drugim i to nam se predstavlja kao sloboda i tekovina civilizacije, nešto što neizbježno moramo prihvatiti.

apsidejzi

#6091 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by apsidejzi » 04/09/2019 14:32

muhafuca wrote:
tranquil wrote:
muhafuca wrote:nego ovaj sto je crtao namjerno nacrtao ovaj zadnji saraf najmanji - valjda skontao u po frke da cetiri matice

idu regularno na saraf pa sta ce jadan - brze bolje nacrtaj saraf manjim od onih iznad gore :-)
Da je zadnji šaraf bio pola metra, poenta slike (koju si fulao) bila bi ista.

Pomoć: poenta je u zadnjoj koloni, a ne u veličini šarafa.

Zanimljivo je, međutim, da si to pomislio, i da ti se takve misli vrzmaju po glavi.
Poenta je da misli da je smijesan i domisljat a u po frke skontao da nije.

a poenta je i da ti imas jednu liniju razmisljanja i da si ogranicen na to

da ako neko kritikuje nacin prezentacije poruke da je odmah i protiv poruke.

Jel ti sad jasnije sta sam kritikovao?

Ili ti treba nacrtati
Poenta je u pitanju zasto je zadnji red slike prirodan a prva dva nisu?

Bloo
Globalna šefica

#6092 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bloo » 04/09/2019 14:35

https://tuzlanski.ba/infoteka/sindikat- ... populacije
Sindikat radnika trgovine Bosna i Hercegovine, STBIH, kao sindikat otvoren za sve, ima u svom članstvu veliki broj mladih ljudi ali i pripadnika LGBTQ populacije. Nerijetko smo svjedoci da se upravo ovi naši članovi susreću sa najgrubljim primjerima diskiminacije i mobinga kako od strane svojih neposrednih rukovodioca tako i od kolega i kolegica. Seksualna orjentacija je lična stvar svakog pojedinca i nedopustio je da to bude osnova za bilo kakav oblik uznemiravanja ili nasilja. Svaki član STBIH je individua za sebe i ima pravo na svoj stav i mišljenje pa tako i ono vezano za najavljenju Paradu ponosa u Sarajevu. Sa druge strane, STBIH kao organizacija koja se zalaže za borbu za ljudska prava ne može nijemo gledati na javne osude ovog događaja i podrške kontra akcijama od strane nekih sindikata. Borba za ljudska prava ne smije biti selektivna.

Sindikat se bori za vladavinu prava, za poštivanje radničkih i ljudskih prava uopšte. Najvažnija tekovina borbe za ljudska prava je pravo pojedinca da artikuliše svoja prava na način na koji on/ona smatra za ispravnim, pritom ne ugrožavajući prava drugih ljudi. Povorka ponosa ne ugrožava ničija prava. Naša prava su ugrožena time što ne možemo preživjeti za plaću koju mukotrpno zaradimo. Naša prava na porodicu i „tradicionalne vrijednosti“ ugrožavaju svi oni koji nam ne dozvoljavaju da budemo porodica jer nemamo posao, nemamo stan, vrlo često nemamo mogućnost uopšte da zasnujemo istu ovdje u ovoj zemlji.

STBIH neće nametati stavove svom članstvu niti na to imamo pravo. Ali je naša obaveza da skrenemo pažnu da je sloboda naša najvažnije pravo. O slobodi možemo govoriti tek onda kada smo svi slobodni, bez izuzetka i bez selekcije. To je najbitnija i najsvetija vrijednost koju mi kao jedan sidnikat želimo promovirati.
Za razliku od Sivre ( inače jedan neopisivo odbojan lik zbog zbog dupeuvlakačkog stava i ponašanja), koji je zaboravio da pripadnici LGBT populacije također rade u školama, te ih on takođe zastupa, Sindikat radnika trgovine BiH je ovo uradio odlično.

Kada bude protest radnika trgovine, za humanije uslove rada, nadam se da ćete ih podržati, a ne jebati im mater što ne možete da kupite paštetu nedeljom ili radnim danom u 22 sata.

Dori

#6093 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dori » 04/09/2019 14:39

kolobok wrote:
Dobro, možda ekstremni desničar nije najbolji termin. Homofob, mrzitelj, zaostao, svejedno... učinak je isti.

Poanta je da se takvo mišljenje stigmatizira i da se ljudima s takvim mišljenjem radi isto ono što se radi LGBT-ovcima u konzervativnim društvima. "Čuvajte to u svoja četiri zida", a u javnosti, obrazovanju, medijima dominira nedodirljivi LGBT narativ. Do te mjere da se čak javno postavljaju pitanja je li trebalo objaviti znanstvenu studiju o homoseksualnosti samo zato što rezultat nije baš u skladu s tim narativom. Jedno jednoumlje se zamjenjuje drugim i to nam se predstavlja kao sloboda i tekovina civilizacije, nešto što neizbježno moramo prihvatiti.
Bas neki dan samo na poslu imali temu sloboda govora i gdje su granice. Zivimo u demokratskom drustvu i svako ima pravo na svoje misljenje. I izraziti ga javno. Naravno, ako neko mrzi crnce i javno govori o tome bice oznacen kao rasista, neko ko uvrijedi pokrivenu zenu, bice oznacen kao islamofob, a neko kome smetaju gay osobe kao homofob. I to je sasvim normalno. E sda da li ta sloboda ide predaleko, to je vec nesto o cemu se moze raspravljati. Kamo srece da svi postuju sve, gledaju svoja posla, ne bi uopste imali ovakvu problematiku.
Po meni je obrazovanje kljuc svega...putovanje...upoznavanje novog i razlicitog...i rjesavanje tih strahova od drugacijeg.

mariamaria

#6094 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mariamaria » 04/09/2019 14:46

O maljavim pakašima nemam ništa reči osim što ostaje više oblih depiliranih ženskih guzova za muške. Kažem muške jer očigledno ova grupa želi da se izjašnjava kao ONO.

Gdje ti zivis ? S kim se druzis, koje kanale gledas na tv-U? Jel samo avaz citas ili uopce ne citas? onako cisto iz radoznalosti pitam. Ne mogu da shvatim da jos uvijek postoje ljudi koji u 21-om vijeku ovako razmisljaju. Ko tebi ugrozava slobodu? Sacica homoseksualaca sto ce prosetati gradom!
Svi ste muskarcine na forumu, i svi ste muskarcine kad se treba boriti protiv parade ponosa, al niko nece izaci da podrzi radnike, borce, studente... ili ne do Bog da neko izadje da se usprotivi anarhiji i pljacki drzave. Uspavane ljepotice od muskarcina!

mO k3

#6095 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mO k3 » 04/09/2019 14:49

@mariamaria ovaj post sam propustio od @ovo mi nije nick

Vidi fakat neko ga ugrozava :lol: :lol: :lol:

smijem reci sta mene ugrozava

primitivizam !

kolobok

#6096 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kolobok » 04/09/2019 14:55

Dori wrote: Naravno, ako neko mrzi crnce i javno govori o tome bice oznacen kao rasista, neko ko uvrijedi pokrivenu zenu, bice oznacen kao islamofob, a neko kome smetaju gay osobe kao homofob. I to je sasvim normalno...
Nije isto napadati ideju i ideologiju i napadati osobu. Ja se apsolutno slažem da je nedopustivo maltretirati osobu jer je homoseksualac, ali je posve legitimna stvar iznijeti kritiku LGBT ideologije prema kojoj je činjenica da je homoseksualnost urođena ili da biološki muškarac može postati žena, čak i bez operacije.

Ali na Zapadu se i kritika ideologije proglašava homofobijom i suzbija svim sredstvima.

Korisničkoime

#6097 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Korisničkoime » 04/09/2019 15:02

xoklix wrote:
_Scarlett_ wrote:
xoklix wrote: Šta smo to trebali biti ? Krstaši,četnici,nacisti ?
Reazlika izmedju cetnika i islamista je sto su cetnici najvece zlo prema pripadnicima drugih nacija, dok su islamisti jednako zlo prema drugima i prema "svojima".

Cetniku 100 puta vise smeta Bosnjak, Albanac, Hrvat nego Srbin ateista.

Islamistu 100 puta vise smeta Bosnjak ateista nego Srbin ili Hrvat.

Cetnik pravi stetu drugim nacijama, islamista u prvom redu pravi stetu svom narodu. Islamista Bosnjak ce psovati Bosnjakinje koje nose minice ili piju alkohol ili izlaze kasno navece. Cetnik to Srpkinjama nece raditi.

Islamista Bosnjak ce prihvatiti da mu ratni zlocinci koji su doslovno ubijali Bosnjake setaju po gradu, ali ce napasti homoseksualce Bosnjake koji nkom zlo nisu napravili u zivotu ako rade isto.
Meni 50% šire i uže familije klanja svaki vakat,ostalih 50% ide na dzumu i poneki namaz.
I nikad nisam čuo takve komentare od njih.
To što ti na klixu ili fb procitas je druga priča.
Totalno irelevantno uzimati takve komentare gdje uglavnom šljam piskara i nerijetko posežu za krajnje desnim/lijevim izjavama ne bi li dobili koji lajk i tako se istakli/napumpali sebi ego.
Ja vazda na ovoj temi govorim da ne terminologija problem i nakaradna svi se koriste nekim terminima a kad malo procitas shvatis da jedan te isti termin nema za svakog isto znacenje, tako je tesko bilo kakvu ozbiljnu diskusiju povesti.
Prilicno sam siguran da @scarlett pod islamistom nije mislila ljude koji idu u dzamiju i klanjanju odnosno obavljaju svoje vjerske obaveze. To su u sustini muslimani a ne islamisti. Termin islamista kao mozemo reci prilicno nov ili novoskovan u siroj upotrebi oznacava radikalne ili ekstremne pripadnike nase vjere. Njihov se radikalizam ogleda prije svega u odnosu spram osoba druge vjere gdje je prema njima savim legitimno takve osobe oznaciti kao nepozeljne ili cak ubijati. Islamisti opravdavaju npr.teroristicke napade kao sasvim opravdano postupanje buduci da se radi o nevjernicima a takve u ime Islama je dozvoljeno ubijati. Jos gori od nevjernika su Islamistima muslimani koji se ne pridrzavaju svoje vjere.
Ovo je samo pojednstavljeno tumacenje termina islamista i sigurno bi se moglo nesto dodati ili oduzeti ali je sasvim sigurno pod islamiste ne spadaju ljudi koji obavljaju svoje vjerske duznosti, onda bi i ja bio islamista.

MarlboroGold

#6098 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold » 04/09/2019 15:03

kolobok wrote:
Dori wrote: Naravno, ako neko mrzi crnce i javno govori o tome bice oznacen kao rasista, neko ko uvrijedi pokrivenu zenu, bice oznacen kao islamofob, a neko kome smetaju gay osobe kao homofob. I to je sasvim normalno...
Nije isto napadati ideju i ideologiju i napadati osobu. Ja se apsolutno slažem da je nedopustivo maltretirati osobu jer je homoseksualac, ali je posve legitimna stvar iznijeti kritiku LGBT ideologije prema kojoj je činjenica da je homoseksualnost urođena ili da biološki muškarac može postati žena, čak i bez operacije.

Ali na Zapadu se i kritika ideologije proglašava homofobijom i suzbija svim sredstvima.
:lol:

Nevjerovatno.

:zid:

kolobok

#6099 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kolobok » 04/09/2019 15:06

MarlboroGold wrote: :lol:

Nevjerovatno.

:zid:
Što je nevjerovatno? :?

Ne možeš pojmiti da netko može biti protiv neke ideologije, a istovremeno ne mrziti ljude koji je propagiraju?

S4mpion

#6100 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion » 04/09/2019 15:07

_Scarlett_ wrote:
xoklix wrote: Najbolje da smo četnici ili krstaši bili, ubijali,silovali i pljačkali sve što nam se na putu nadje.
Vi da ste protiv cetnika koliko ste protiv pedera, borili biste se protiv njih istim snagama.

Gdje su protesti, prijetnje, kurcevi palcevi kad ratni zlocinci hodaju po Sarajevu? Gdje su onda silni muslimahni :lol: Nema ih, u misiju rupu otisli, briga ih.

Moze covjek rokati po Bosnji godinama, silovati mu sestru, ubijatu mu brata, nece on nista. Ali zato kad dodje stotinjak isfeminiziranih muskaraca i lez zene, tu su da protestuju, izrazuju bijes i gnjev, da grde i psuju.
Eto zašto u povorci neće biti pripadnika LGBT-a, neće da ih brukaju ovi "liberalni" heteroseksualci željni muslimanske krvi.

Locked