Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Škobo Habu

#5051 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Škobo Habu » 30/08/2019 09:19

Ramzess Veliki wrote: Utvrdili su da je utjecaj genetike zanemarljiv, i da je sve u glavi kao posljedica traumi.
Ali to iskrivljeno kazuju da se ne zamjere kolegama koji su gej … :roll:
:facepalm:
Znanstvenici vjeruju da se u ljudskom tijelu nalazi možda i tisuće gena koji utječu na homoseksualno ponašanje, i svaki od njih ima svoju malu ulogu. Studija je otkrila da je genetika odgovorna za oko 32% faktora koji utječu na to hoće li netko biti homoseksualac. Konkretno, identificirali su pet genetskih varijanti prisutnih u ljudskom genomu koje su uključene u konačnu determinaciju. Njih pet čini manje od 1% genetskog utjecaja, napisali su. A kad su pokušali iskoristiti genetske markere ne bi li predvidjeli kako će se ljudi izjasniti, ispostavilo se da se radi o premalo genetskih informacija da bi se bilo što predvidjelo.

nineinchnails

#5052 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by nineinchnails » 30/08/2019 09:22

Mislim da je bila 2010 kada je krenula globalna kampanja za uklanjanje svega antigejevskog sa interneta.

Na internetu su bile objavljene studije koje su provodili najveći naučnici i istraživači koji su i sami gejevi (da bi se izbjegla svaka pristrasnost). Studija je rađena oko 10 godina i temelji se na iskustvu pripadnika gej populacije i na decidnim psihološkim i medicinskim istraživanjima.
Studija je objašnjavala kako i zašto neko postaje gej, koliko ih ima, čime se bave, kako prave razne privatne partije na kojima orgijaju do besvijesti itd. Rezultati su pokazali da većina gej populacije pati od manjka empatije, odnosno, imaju poremećaj emocionalne inteligencije i to je glavni uzrok devijacije. Mnogi su imali i po nekoliko hiljada partnera, a da mnogima ne znaju ni ime (usputni sex sa bilo kim, bilo gdje). Istraživači tvrde da biti gej nije normalno stanje, već psihološki poremećaj koji bi se mogao tretirati.
Studija je uklonjena sa interneta. Ako je neko nađe, svaka mu čast!

Klinika iz Texasa (čini mi se) je te iste godine nudila gej populaciji uspješno izlječenje jednostavnim hirurškim putem. Radi se o tome da gejevi imaju sinapse (zadužene za emocije i sex) u mozgu pogrešno spojene. Taj spoj se jednostavno ukloni.
Takođe, i ovo je sa interneta expresno uklonjeno. Ne znam da li ta klinika postoji više uopšte.

Povorku ponosa ne podržavam ni u kojem segmentu, no, gejevi mi ne smetaju. Naprotiv, imam i par prijatelja gejeva.
Ne smetaju mi sve dok ne počnu da mi smetaju. Njihova povorka je smetanje jer je nametanje nečega s čim se ne slažem. Ne mogu to mojoj djeci nametati kao nešto normalno.

Sara03

#5053 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Sara03 » 30/08/2019 09:23

Ovima što besramno dijele izlaganja kojekakvih četnika, Petrovića i Obradovića, bi također trebalo uputiti poziv na jednu prigodnu paradu.

Onu u Višegradu.

Bodkin

#5054 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bodkin » 30/08/2019 09:26

Ne kontam ove sto kao postavljaju spolne bolesti gejeva kao argument. Jel to planirate da se guz**e sa njima?

Nikad mi nije bila jasna ta doslovno iskonska mrznja. Jasno mi je medjunacionalna al ova prema gejevima..nikako. I samo prema gejevima. Sve ostale nehetero forme su im ok

Sara03

#5055 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Sara03 » 30/08/2019 09:29

Bodkin wrote:Nikad mi nije bila jasna ta doslovno iskonska mrznja. Jasno mi je medjunacionalna al ova prema gejevima... nikako. I samo prema gejevima. Sve ostale nehetero forme su im ok
Bloo je to jako dobro objasnila, više puta.

nineinchnails

#5056 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by nineinchnails » 30/08/2019 09:29

derion wrote:Ako želimo biti normalno, otvoreno i demokratsko društvo, moramo prihvatiti ovakve parade. Zašto ugnjetavati nekoga samo zbog drugačije seksualne orijentacije? 2019. godina, halo, ima li koga?
Meni je daleko veći problem ova naša tridesetogodišnja sodomija cjelokupnog bh. društva od strane zaostalih nacionalističkih stranaka koje nas izluđuju, siluju i rastavljaju pamet svakodnevno svojom neograničenom kleptomanijom, retardiranošću, primitivizmom i psihopatijom. I još ih biramo svake četiri godine da nam to rade - sve ispočetka?! I to nam ne smeta, a smeta nam što će LGBT-i prošetati gradom! Ma hajte, molim vas...
Demokratija je isto tako i neprihvatanje takvih parada. Moje demokratsko pravo je da mi to smeta i da mi se ne nameće na silu.
Biti normalno društvo, ne znači prihvatiti gej populaciju kao normalno društvo. Biti gej, treba biti u sferi privatnog, a ne nametati ga.
To ide čak dotle da gejevi traže da na političkim izborima imaju ista prava kao pripadnici nacionalnosti.
To bi ti bilo kao kad bi mi imali četverostruko predsjedništvo. Ma hajte, molim vas...

Rizvan

#5057 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan » 30/08/2019 09:33

derion wrote:Ako želimo biti normalno, otvoreno i demokratsko društvo, moramo prihvatiti ovakve parade. Zašto ugnjetavati nekoga samo zbog drugačije seksualne orijentacije? 2019. godina, halo, ima li koga?
Meni je daleko veći problem ova naša tridesetogodišnja sodomija cjelokupnog bh. društva od strane zaostalih nacionalističkih stranaka koje nas izluđuju, siluju i rastavljaju pamet svakodnevno svojom neograničenom kleptomanijom, retardiranošću, primitivizmom i psihopatijom. I još ih biramo svake četiri godine da nam to rade - sve ispočetka?! I to nam ne smeta, a smeta nam što će LGBT-i prošetati gradom! Ma hajte, molim vas...
Sad će ti se javiti ljubitelji velikosrpskih teoretičara zavjere ala Petrović, sa objašnjenjem kako su svi ostali nenormalni... i sve Amerike, i gotovo cijela Evropa, i gotovo cijela Azija, Australija...Samo je normalna BiH, Rusija i zemlje u kojima vladaju teokracija i diktature.

zijancer

#5058 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by zijancer » 30/08/2019 09:34

nineinchnails wrote:Mislim da je bila 2010 kada je krenula globalna kampanja za uklanjanje svega antigejevskog sa interneta.

Na internetu su bile objavljene studije koje su provodili najveći naučnici i istraživači koji su i sami gejevi (da bi se izbjegla svaka pristrasnost). Studija je rađena oko 10 godina i temelji se na iskustvu pripadnika gej populacije i na decidnim psihološkim i medicinskim istraživanjima.
Studija je objašnjavala kako i zašto neko postaje gej, koliko ih ima, čime se bave, kako prave razne privatne partije na kojima orgijaju do besvijesti itd. Rezultati su pokazali da većina gej populacije pati od manjka empatije, odnosno, imaju poremećaj emocionalne inteligencije i to je glavni uzrok devijacije. Mnogi su imali i po nekoliko hiljada partnera, a da mnogima ne znaju ni ime (usputni sex sa bilo kim, bilo gdje). Istraživači tvrde da biti gej nije normalno stanje, već psihološki poremećaj koji bi se mogao tretirati.

Klinika iz Texasa (čini mi se) je te iste godine nudila gej populaciji uspješno izlječenje jednostavnim hirurškim putem. Radi se o tome da gejevi imaju sinapse (zadužene za emocije i sex) u mozgu pogrešno spojene. Taj spoj se jednostavno ukloni.
Takođe, i ovo je sa interneta expresno uklonjeno. Ne znam da li ta klinika postoji više uopšte.

Povorku ponosa ne podržavam ni u kojem segmentu, no, gejevi mi ne smetaju. Naprotiv, imam i par prijatelja gejeva.
Ne smetaju mi sve dok ne počnu da mi smetaju. Njihova povorka je smetanje jer je nametanje nečega s čim se ne slažem. Ne mogu to mojoj djeci nametati kao nešto normalno.
Ovo sa podacima o broju partnera postaje čudno. Mislila sam da se radi o izuzecima.

Rizvan

#5059 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan » 30/08/2019 09:43

Samo se pitam što svi onda hrle u Njemačku i zapadne zemlje, koje smatraju nenormalnim i izopačenim društvima, što onda ne idu živjeti u Rusiju, Saudiju, Pakistan, ako su već oni moralne vertikale i normalni?

allem_77

#5060 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by allem_77 » 30/08/2019 09:49

hAZNADAR wrote:
Onda si pogrijesio temu. Tema je povorka a ne sta ti mislis koliko je zakonski opravdano ovo ili ono.
Dakle imaju pravo na svoju povorku i da sve prodje bez ikakvog incidenta, sikaniranja,.... i gotova prica.
Negdje pročitah, da Mevlid Jašarević izlazi na dopust? :D
I to par dana prije pederskog cirkusa.

Dori

#5061 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Dori » 30/08/2019 09:59

Rizvan wrote:Samo se pitam što svi onda hrle u Njemačku i zapadne zemlje, koje smatraju nenormalnim i izopačenim društvima, što onda ne idu živjeti u Rusiju, Saudiju, Pakistan, ako su već oni moralne vertikale i normalni?
:thumbup:

zijancer

#5062 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by zijancer » 30/08/2019 10:12

Možda ih smatraju izopačenijim i nenormalnijim društvima?

scarface32

#5063 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by scarface32 » 30/08/2019 10:13

Bodkin wrote:Ne kontam ove sto kao postavljaju spolne bolesti gejeva kao argument. Jel to planirate da se guz**e sa njima?

Nikad mi nije bila jasna ta doslovno iskonska mrznja. Jasno mi je medjunacionalna al ova prema gejevima..nikako. I samo prema gejevima. Sve ostale nehetero forme su im ok

Ma svi koji mrze, su latentni gejevi. Zato se i bune toliko.

Hakiz

#5064 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Hakiz » 30/08/2019 10:13

Rizvan wrote:Samo se pitam što svi onda hrle u Njemačku i zapadne zemlje, koje smatraju nenormalnim i izopačenim društvima, što onda ne idu živjeti u Rusiju, Saudiju, Pakistan, ako su već oni moralne vertikale i normalni?
Zato što svi principi imaju cijenu.

sivi911

#5065 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sivi911 » 30/08/2019 10:19

Ramzess Veliki wrote:
moonca wrote:..i ako je tako...zasto da nemaju ista prava kao i ja.
Nisi ti bas shvatila poentu, istina mnogi nisu shvatili. Njima prava koja traze, ona zivotna da se mogu vjencati, nasljedno pravo nakon smrti supruznika I slicno su ZAGARANTOVANA.
Oni zele I nesto vise od tih prava, a sta pogledaj na klipovima sa zasjedanja vlade srbije o NAKNADNIM zahtjevima LGBT aktivista, a to su:

1. Propagandno djelovanje u vrticima I osnovnim skolama sa predavanjima I dijeljenjem knjiga za djecu (mogu se naci na internetu) u cilju prezentacije homoseksualnosti djecici gdje ce se objasnjavati I da sami mogu odluciti da li zele biti drugog spola i traziti promjenu spola, te da je cool I suvremeno biti gej, a hetero je zastarjelo I uncool. :twisted:
2. Prednost pri zaposljavanju kao ugrozena kategorija … :roll: - u slucaja da peder ne prodje na zvanicnom konkursu moci ce izvuci Keca iz rukava, da je odbijen jer je gej I morace se zaposliti …
3. Pravo na placanje troskova promjene spola iz drzavne kase, kao I vjestacke oplodnje lezbejki, tj od nashi para. Znaci onaj ko je hetero orijentacije sam snosi troskove vjestacke oplodnje, a ako se deklarises kao lezbaca onda ti mi placamo oplodnju. :roll:
4. "Nedjelja ponosa" - nakon parade, trazit ce se jos jedna parada a nakon te trazit ce "Nedjelju ponosa", znaci nedjeljno pederisanje…
paradu necemo zaobilaziti samo jednom godisnje, nego svaku nedjelju.
5. Prosirenje gej parada na druge gradove, sela I zaseoke, da ne bude to samo na stetu Sarajeva … I da drzava postane promoter homoseksualizma, kroz davanje ministarskih pozicija gej aktivistima.
6. Pretvaranje cjelokupne civilizacije u homoseksualce radi propasti covjecanstva. (ovo sam ja dodao jer sve njihove aktivnosti vode tome) :thumbup:

Mislite da se zezam zar ne … biva samo je jedna setnjica u pitanju? Nije, nije … njima nikada nije dovoljno onoga sto im se omoguci, na to budite spremni. Njihove zelje nemaju granica, njihovi zahtjevi nemaju mjere, informirajte se prije nego ih podrzite.

Ako mislite da se zezam, salim, pricam bez osnova - pogledajte ovaj video do kraja sa sjednice parlamenta Srbije:

I na kraju doci cemo do pitanja REFERENDUMA … gej aktivisti kazu podrzava ih vecina ljudi. Mozda kad vecina NE ZNA NJIHOVE PLANOVE. Kad se informisu o njihovim planovima koji se desavaju u Srbiji, tad ih treba pitati da li podrzavaju gej paradu.
I tad treba organizirati REFERENDUM da li cemo dozvoliti da nam jedna minorna grupica diktira kako cemo vaspitavati nasu djecu.
Sve se slažem s ovim Srbinom, ko je da je ne pratim politiku.
Što se mene tiče nek se jebu i rade šta hoće, ne mrzim samo smatram bolesnim i neprirodnim. I svaka promocija toga širi tu bolest, pa tako i ova parada. Stid me je što živim u državi i svijetu gdje se to smatra normalnim. Za mene je nenormalno i treba se tretirati i liječiti, a ne mrziti ili promovisati.
A ovo za škole i prednost pri zapošljavanju, ako ikad dođe do toga, a ne bi se iznenadio ni sekunde da dođe (pogotovo ovo u školama), moja djeca neće ni ići u školu. Bog dao internet.

int21

#5066 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by int21 » 30/08/2019 10:31

Da pitam ove demokrate cije je demokratsko pravo da zabrane paradu jer im to djeca gledaju:

Je li vam smeta kad neko mom djetetu kaze: ti preskaces krug jer nisi musliman, a mali balavac koji to kaze nema pojma ni ko je ni sta je musliman?

Jebala vas takva demokratija. Vi ste gori nego homoseksualci...mene nikad niti jedan homoseksualac nije napastvovao, al zato vjernici sa demokratskim principima me jebu svaki dan.

Voz.

sivi911

#5067 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sivi911 » 30/08/2019 10:43

int21 wrote:Da pitam ove demokrate cije je demokratsko pravo da zabrane paradu jer im to djeca gledaju:

Je li vam smeta kad neko mom djetetu kaze: ti preskaces krug jer nisi musliman, a mali balavac koji to kaze nema pojma ni ko je ni sta je musliman?

Jebala vas takva demokratija. Vi ste gori nego homoseksualci...mene nikad niti jedan homoseksualac nije napastvovao, al zato vjernici sa demokratskim principima me jebu svaki dan.

Voz.
Meni isto smeta kad mene ili bilo koga na ulici spopadaju ili generalno ljudi u priči propagiraju bilo šta vezano za religiju tipa to ti je uredu to ti nije uredu. Samo što za razliku od homoseksualnosti, religiju ne smatram bolešću i nečim neprirodnim. I da su svi ljudi religiozni na ovaj ili onaj način, mogu preživjeti tj. mogu se reproducirati što je prirodno. A da su svi homoseksualci izumrli bi jbg. Ali slažem se, taj konkretno primjer što si naveo mi također smeta.

r_faruk

#5068 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by r_faruk » 30/08/2019 11:10

nineinchnails wrote:Mislim da je bila 2010 kada je krenula globalna kampanja za uklanjanje svega antigejevskog sa interneta.

Ako postoje validne studije objavljene u peer reviewed magazinima, siguran sam da ces ih tamo i naci. Kod nas postoji ogroman priblem sa "naucnici su otkrili", pogledaj samo klix i radio sarajevo portal se kvazinaucnim istrazivanjima na naslovnim stranama. Najkvalitetnijim istrazivanjima ne mozes ni pristupiti bez placanja. Ako nesto nema na internetu, kao i da ne postoji jel? Ja sam placao clanke u univerzitetskoj biblioteci jer nisam mogao doci do njih preko interneta. Nema ga online. Ako znas naziv clanka, lako ga je nabaviti.

U kojoj zemlji zivis ako smijemo znati. Pitanje za sve one koji zive u nekoj od razvijenijih drzava tipa norveska, danska, svicarska, holandija,njemacka, austrija... kako se nosite sa tim paradama i kako uticu na zdravlje? Zasto ste jos uvijek u zemlji u kojoj takve pojave smatrate bolesnim i direktnom prijetnjom za vasu djecu i normalan razvoj i odrastanje.
Da li je moguce da ste finansijsku sigurnost i benefite zivota u uredjenom drustvu stavili ispred zdravlja vlastitog djeteta koje je svaki dan izlozeno uticaju gey populacije i bolestima koje oni sire?

Takodjer, na koji nacin smatrate da ce parada unistiti bh drustvo i kulturu i zasto cemo propasti ako se ona odrzi? Evo vi ste u pederskoj europi, ali vam nista ne fali. Putujete, skolujete se, radite, idete na godisnji na more/skijanje, u bosnu slabo i dolazite jer u njoj ne valja ni prevoz, ni cesta, ni parking, ni zdravstvo, ni skolstvo... a mnogi djecu salju vani na studij (izlazu ih raznim bolescinama i opasnostima) jer ovaj nas ne valja i iskreno se nadaju da ce im djeca tamo i ostati.

mO k3

#5069 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mO k3 » 30/08/2019 11:11

:thumbup: :thumbup:

Bodkin

#5070 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bodkin » 30/08/2019 11:21

scarface32 wrote:
Bodkin wrote:Ne kontam ove sto kao postavljaju spolne bolesti gejeva kao argument. Jel to planirate da se guz**e sa njima?

Ma svi koji mrze, su latentni gejevi. Zato se i bune toliko.
To je glupost

irac300

#5071 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by irac300 » 30/08/2019 11:23

sivi911 wrote: Sve se slažem s ovim Srbinom, ko je da je ne pratim politiku.
Što se mene tiče nek se jebu i rade šta hoće, ne mrzim samo smatram bolesnim i neprirodnim. I svaka promocija toga širi tu bolest, pa tako i ova parada. Stid me je što živim u državi i svijetu gdje se to smatra normalnim. Za mene je nenormalno i treba se tretirati i liječiti, a ne mrziti ili promovisati.
A ovo za škole i prednost pri zapošljavanju, ako ikad dođe do toga, a ne bi se iznenadio ni sekunde da dođe (pogotovo ovo u školama), moja djeca neće ni ići u školu. Bog dao internet.
Nije ti ga bog dao, nego jos jedan peder. Svaki put kad udaris po tastaturi, moras zahvaliti pederu sto ti je omogucio da imas racunar, a onda i internet. Zamisli da nije bilo tog pedera, da mu nisu dali da se skoluje, sta bi ti sada? Kako bi javno pljuvao po pederima pod krinkom anonimnosti? To sto neko ima drugaciju sexualnu orjentaciju, ne znaci da ne moze doprinositi drustvu i dobrobiti zajednice. A to je cilj ove povorke, a ne da siri pederluk (iako nikako mi ne ide u glavu kako se to moze rasiriti ako si heterosexualan).

sivi911

#5072 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sivi911 » 30/08/2019 11:30

irac300 wrote:
sivi911 wrote: Sve se slažem s ovim Srbinom, ko je da je ne pratim politiku.
Nije ti ga bog dao, nego jos jedan peder. Svaki put kad udaris po tastaturi, moras zahvaliti pederu sto ti je omogucio da imas racunar, a onda i internet. Zamisli da nije bilo tog pedera, da mu nisu dali da se skoluje, sta bi ti sada? Kako bi javno pljuvao po pederima pod krinkom anonimnosti? To sto neko ima drugaciju sexualnu orjentaciju, ne znaci da ne moze doprinositi drustvu i dobrobiti zajednice. A to je cilj ove povorke, a ne da siri pederluk (iako nikako mi ne ide u glavu kako se to moze rasiriti ako si heterosexualan).
I Stephen Hawking je bolestan pa doprinosi društvu. I ja sam bolestan, moja bolest je ovisnost o cigarama (nekad je bila i o kocki npr). Ja nigdje nisam reko da ne može doprinijeti. Samo da je bolestan. I da ne treba promovisat bolest kao nešto normalno. Al eto on je haman izmislio internet jer je peder, inače da nije ne bi ga izmislio. Osim toga, ja sam repliciro gore na neke zahtjeve koje je neko drugi naveo. I jasno dao do znanja da mi ne smetaju pederi i ne mrzim ih, mrzim promovisanje istih.

S4mpion

#5073 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by S4mpion » 30/08/2019 11:30

Škobo Habu wrote:
S4mpion wrote:Kopirati heteroseksualne parove u svemu.

Nazivati to naprednim.
Imaš li neko svoje mišljenje ili je i ovo istraživanje samo još jedna zavjera masona?
Znanstvenici vjeruju da se u ljudskom tijelu nalazi možda i tisuće gena koji utječu na homoseksualno ponašanje, i svaki od njih ima svoju malu ulogu. Studija je otkrila da je genetika odgovorna za oko 32% faktora koji utječu na to hoće li netko biti homoseksualac. Konkretno, identificirali su pet genetskih varijanti prisutnih u ljudskom genomu koje su uključene u konačnu determinaciju. Njih pet čini manje od 1% genetskog utjecaja, napisali su. A kad su pokušali iskoristiti genetske markere ne bi li predvidjeli kako će se ljudi izjasniti, ispostavilo se da se radi o premalo genetskih informacija da bi se bilo što predvidjelo.
https://www.jutarnji.hr/life/znanost/pr ... u/9295088/
Mišljenje o čemu, ne možeš samo zalijepit' link, šta želiš poentirat'?

smijesni_ste

#5074 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by smijesni_ste » 30/08/2019 11:31

:thumbup: :thumbup:

Ma licemjerstvo na kvadrat, takvi smo nažalost...

Concord

#5075 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Concord » 30/08/2019 11:31

hAZNADAR wrote:
Concord wrote: Po zakonu i jedna i druga grupa ima pravo na javno okupljanje i iznosenje svojih stavova. Ko ce koga vise isprovocirati i sikanirati je druga stvar, ali nasilja ne treba biti niti pozivam na to.
Samo ukazujem na stetnost povorke poremecenih ljudi.
Stetnost neke povorke koja ce trajati par sati i gdje ce neko da gleda a neko da okrene glavu?

Svega mi, sto vise citam o opasnostima povorke i da se time siri neka zaraza, utice lose na ljude,..... sve vise mislim da to pricaju likovi koji nisu sami sa sobom nacisto oko svoje seksualnosti. U najrazvijenijim evropskim drzavama su povorke postale odavno tradicija, dogadjaj dana,.... i to nije rezultiralo vecim brojem pedera. Ko ima predispozicije da bude peder - to ce biti bez obzira bila povorka ili ne, bila prava ili ne,...
Povorka je samo prvi korak. U pocetku su to bezazlene setnje koje se poslije pretvore u prizore kao sa slike sto je postavljena. A i ta postavljena je maciji kasalj cega tu sve ima, nedostupnog preko jednostavne google pretrage. A poslije povorki malo po malo dolaze zahjevi za izmjene zakona koje mozes procitati jer je takodjer neko postavio.
hAZNADAR wrote: Ko ima predispozicije da bude peder - to ce biti bez obzira bila povorka ili ne, bila prava ili ne,...
Ne postoje predispozicije za postajanje LBGT, nema gena za to, nije nasljedno. Sa tim se ne radja nego se postaje, bez obzira na svu propagandu koja se plasira.

Locked