Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

MarlboroGold

#3501 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold » 09/05/2019 22:16

Boemica

#3502 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Boemica » 09/05/2019 22:18

medvjed23 wrote:sasvim tačno
Boemica wrote:
medvjed23 wrote:bogme, slabo ide bolesnicima.. vlada, američka ambasada i normalna raja rekli svoje, podržali pravo ljudi da šetaju, a bolesnici mogu samo pjeniti po forumima i sl.. al hajd, bolje i to nego ništa..
medo :kiss:
:pasamoj:

kakva je situacija?
pod kontrolom :lol:

medvjed23

#3503 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by medvjed23 » 09/05/2019 22:19

,

muha_sa

#3504 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by muha_sa » 10/05/2019 05:46

moonca wrote::?
ok -- otvorite temu ... :kiss:

:-)
:thumbup:

sram ih bilo :-) ne drže se teme :-) :D

broj dva

#3505 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by broj dva » 10/05/2019 06:49

MarlboroGold wrote:Čuj kapacitetima :lol:
Ne precizira kapacitet za šta

Ramzess Veliki

#3506 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ramzess Veliki » 10/05/2019 09:27

harač wrote:
AleksoMKD wrote:Taj manji deo LGBT+ pokreta nazalost ima vodecu ulogu...
izvini, ali de mi nadji bilo koga od ovih ljudi iz organizacije (ili, uostalom, bilo cega vezano za ove teme u BiH), da zagovara vodenje ljudi na lancu i nudiranje u septembru ferhadijom :D ne treba upadati u zamke talibana
A da mi podrzimo paradu ali pocetkom februara pa cemo biti rahat ? :thumbup:

Ramzess Veliki

#3507 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ramzess Veliki » 10/05/2019 09:33

medvjed23 wrote:bogme, slabo ide bolesnicima.. vlada, američka ambasada i normalna raja rekli svoje, podržali pravo ljudi da šetaju, a bolesnici mogu samo pjeniti po forumima i sl.. al hajd, bolje i to nego ništa..
Koliko sam upratio normalna raja rekla NE paradi.

Koja Gebelsovska propaganda, primjena obrnute psihologije od ovih LGBT placenika, isto kakve kurvice kad ti pakuju suplju pricu I ocekuju da im vjerujes. :D

Ali odrzace se parada, u to sam siguran.

Ramzess Veliki

#3508 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Ramzess Veliki » 10/05/2019 09:42

Zelio bih ovom prilikom da mi neko ko je stvarno gej odgovori na ovo pitanje a ne ovi sto se furaju da je moderno podrzavati svaku bjelosvijetsku glupost ali nece prstom pomaknuti za zastitu klime, prirode, gladnih, starih, bolesnih i osoba sa posebnim potrebama :

Pitanje glasi, da li bi vi zeljeli da niste homo, da ste se rodili sa prirodnim seksualnim nagonima usmjerenim ka suprotnom polu?

Pitam iz razloga sto procitah na nekim mjestima a u sklopu LGBT propagande, da je to pitanje samoopredjeljenja, a podrzano onim slucajem sa Charlise - usvojila crncica po uzoru na Angelinu, pa ga jos trpa u haljinice i uci da piski cuceci jer je jadan sa tri godine rekao Mama I ja sam djevojcica, u igri okruzen samo djevojcicama.

AleksoMKD

#3509 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by AleksoMKD » 10/05/2019 11:52

Ramzess Veliki wrote: Pitam iz razloga sto procitah na nekim mjestima a u sklopu LGBT propagande, da je to pitanje samoopredjeljenja, a podrzano onim slucajem sa Charlise - usvojila crncica po uzoru na Angelinu, pa ga jos trpa u haljinice i uci da piski cuceci jer je jadan sa tri godine rekao Mama I ja sam djevojcica, u igri okruzen samo djevojcicama.
-Zelim da vozim automobil.
-Ne dolazi u obzir, nisi punoletan.

-Zelim da glasam.
-Nema sanse, imas 10 godina i nisi zreo.

-Mislim da sam devojcica.
-7 godisnje dete zna najbolje za sebe, evo hormona.

Hakiz

#3510 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Hakiz » 10/05/2019 13:32

Ramzess Veliki wrote:

Koja Gebelsovska propaganda, primjena obrnute psihologije od ovih LGBT placenika, isto kakve kurvice kad ti pakuju suplju pricu I ocekuju da im vjerujes. :D

Gorka je to pilula za progutati.

Ali, što gorči lijek, to bolje liječi.

Loulou

#3511 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Loulou » 10/05/2019 14:02

AleksoMKD wrote:
Ramzess Veliki wrote: Pitam iz razloga sto procitah na nekim mjestima a u sklopu LGBT propagande, da je to pitanje samoopredjeljenja, a podrzano onim slucajem sa Charlise - usvojila crncica po uzoru na Angelinu, pa ga jos trpa u haljinice i uci da piski cuceci jer je jadan sa tri godine rekao Mama I ja sam djevojcica, u igri okruzen samo djevojcicama.
-Mislim da sam devojcica.
-7 godisnje dete zna najbolje za sebe, evo hormona.

Kad je već spomenuta Angelina... I Shiloh Jolie Pitt je s 2, 5 god. tražila da je zovu John.
I, kako danas, sa 13 godina izgleda Shiloh? Tipična djevojčica? Don't think so.

I mislim da je terminologija pogrešna. Samoopredjeljenje. Nije to stvar opredjeljivanja nego onoga što čovjek duboko u sebi osjeća da jeste.

Druga je stvar seksualno eksperimentiranje, o tome ovdje nije riječ.

AleksoMKD

#3512 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by AleksoMKD » 10/05/2019 14:12

Loulou wrote:
Kad je već spomenuta Angelina... I Shiloh Jolie Pitt je s 2, 5 god. tražila da je zovu John.
I, kako danas, sa 13 godina izgleda Shiloh? Tipična djevojčica? Don't think so.

I mislim da je terminologija pogrešna. Samoopredjeljenje. Nije to stvar opredjeljivanja nego onoga što čovjek duboko u sebi osjeća da jeste.

Druga je stvar seksualno eksperimentiranje, o tome ovdje nije riječ.
Negde procitah najbolje objasnjenje.

Trans dete je kao vegetarijanska macka, svi znamo ko donosi odluku.

Deca zele da ugode roditeljima, primaju sugestije lako.

Ne kazem da nema trans dece, ali malo mi je cudnio da bas toliko trans dece ima kod "progresivnih" roditelja. Marocito poznatih roditelja.

Bice veselo za 10 - 15 godina kada krenu tuzbe sadasnje dece za zlostavljanje od strane roditelja.

Loulou

#3513 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Loulou » 10/05/2019 14:24

Nije to najbolje objašenjenje, to je humor u pokušaju.

Transgender je daleko kompleksnije pitanje. Nemaju roditelji, na način na koji sugeriraš, ništa s tim.
Niti društveni sloj ima veze. Celeb su samo eksponirani, za njih se zna ali utabaju put onima neprivilegiranima, što je i jeste, s jedne strane, dobar način da se iskoristi činjenica da je se popularno.

I druge društvene fenomene kad podrže celebs postaju vidljiviji javnosti i razbija se taboo.

AleksoMKD

#3514 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by AleksoMKD » 10/05/2019 14:30

Mozda je tako, vidimo za 10 - 15 godina.

medvjed23

#3515 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by medvjed23 » 10/05/2019 15:15

Ramzess Veliki wrote:

slabo si upratio

MarlboroGold

#3516 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold » 10/05/2019 15:25

Ramzess Veliki wrote:Zelio bih ovom prilikom da mi neko ko je stvarno gej odgovori na ovo pitanje a ne ovi sto se furaju da je moderno podrzavati svaku bjelosvijetsku glupost ali nece prstom pomaknuti za zastitu klime, prirode, gladnih, starih, bolesnih i osoba sa posebnim potrebama :

Pitanje glasi, da li bi vi zeljeli da niste homo, da ste se rodili sa prirodnim seksualnim nagonima usmjerenim ka suprotnom polu?

Pitam iz razloga sto procitah na nekim mjestima a u sklopu LGBT propagande, da je to pitanje samoopredjeljenja, a podrzano onim slucajem sa Charlise - usvojila crncica po uzoru na Angelinu, pa ga jos trpa u haljinice i uci da piski cuceci jer je jadan sa tri godine rekao Mama I ja sam djevojcica, u igri okruzen samo djevojcicama.
Kako ti znaš da neće ili da to već ne rade? Kakva ti je to priča? :mrgreen:

Rugafet

#3517 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rugafet » 10/05/2019 18:33

Ja još ne mogu vjerovati da će se ovako nešto dozvoliti...Onaj osjećaj kad očekuješ da češ se oznojen probuditi i shvatiti da je sva ova priča bila samo jedna obična noćna mora.

mali Ninja

#3518 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mali Ninja » 10/05/2019 19:02

Rugafet wrote:Ja još ne mogu vjerovati da će se ovako nešto dozvoliti...Onaj osjećaj kad očekuješ da češ se oznojen probuditi i shvatiti da je sva ova priča bila samo jedna obična noćna mora.
A ko kaze da ce se dozvoliti?

Ovih par pedera na forumu mogu samo da trljaju tastaturu..

sadie_forever

#3519 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sadie_forever » 10/05/2019 19:04

Rugafet wrote:Ja još ne mogu vjerovati da će se ovako nešto dozvoliti...Onaj osjećaj kad očekuješ da češ se oznojen probuditi i shvatiti da je sva ova priča bila samo jedna obična noćna mora.
dogodit ce se jer je nekome stalo da se dogodi , vjerujem da sljedece godine nece imati pojma o tome i nece se vise dogodit ni za 10 god

espn

#3520 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by espn » 10/05/2019 19:06

Ko si ti da nekom kazes da je bolesnik? Niko i ništa.

zposao

#3521 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by zposao » 10/05/2019 19:11

Loulou wrote:Nije to najbolje objašenjenje, to je humor u pokušaju.

Transgender je daleko kompleksnije pitanje. Nemaju roditelji, na način na koji sugeriraš, ništa s tim.
Niti društveni sloj ima veze. Celeb su samo eksponirani, za njih se zna ali utabaju put onima neprivilegiranima, što je i jeste, s jedne strane, dobar način da se iskoristi činjenica da je se popularno.

I druge društvene fenomene kad podrže celebs postaju vidljiviji javnosti i razbija se taboo.
Izgleda da se kužiš u tu "transgender" problematiku, pa bi li to malo pobliže objasnio?

Ja mislim da je to neka vrsta mentalnog oboljenja, kao i svako drugo kada čovjek me prihvata objektivnu stvarnost. Želje au jedno, realnost je drugo. Milim da na planeti ne postoji čovjek koji ne bi volio nešto promijeniti ma svom tijelu. A vjerujem i da je svaki čovjek barem jednom u svom životu prošao kroz neku krizu identiteta kada je mrzio neke dijelove svoga tijela ili osobnosti, smatrao ih lošijima i želio drugačije. To js moje neko laičko i zdravoseljačko razmišljanje. Ako si upućeniji volio bi da malo dublje uđeš u problematiku.

espn

#3522 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by espn » 10/05/2019 19:17

Nikakva povorka ponosa ne dolazi u obzir, nek idu svojim kućama pa nek organizuju sta hoce. Ulice pripadaju nama hetero.

Rugafet

#3523 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rugafet » 10/05/2019 19:23

espn wrote:Nikakva povorka ponosa ne dolazi u obzir, nek idu svojim kućama pa nek organizuju sta hoce. Ulice pripadaju nama hetero.
:thumbup:

sadie_forever

#3524 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by sadie_forever » 10/05/2019 19:31

zposao wrote:
Loulou wrote:Nije to najbolje objašenjenje, to je humor u pokušaju.

Izgleda da se kužiš u tu "transgender" problematiku, pa bi li to malo pobliže objasnio?

Ja mislim da je to neka vrsta mentalnog oboljenja, kao i svako drugo kada čovjek me prihvata objektivnu stvarnost. Želje au jedno, realnost je drugo. Milim da na planeti ne postoji čovjek koji ne bi volio nešto promijeniti ma svom tijelu. A vjerujem i da je svaki čovjek barem jednom u svom životu prošao kroz neku krizu identiteta kada je mrzio neke dijelove svoga tijela ili osobnosti, smatrao ih lošijima i želio drugačije. To js moje neko laičko i zdravoseljačko razmišljanje. Ako si upućeniji volio bi da malo dublje uđeš u problematiku.
¨¨

U Svedskoj su skoro kritikovali zakon koji djeci dozvoljava da menjaju spol ako to zele,kaze par uglednih ljekara kako cemo ovo za 50 godina smatrati skandalom.cifra pokazuje da se bar 50% te djece pokaje

pa ti vidi :roll: previse se daleko ide,prevelika se prava daju ..cinjenica je da to nije normalno,ne treba osudjivati covjeka ,isto kao sto ne osudjujes osobu koja ima rak,sidu ..tako i nekoga ko ima ovaj problem,ali problem je problem!

tap3ah75

#3525 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by tap3ah75 » 10/05/2019 19:33

Gledam ove nove Avengerse ide scena sjede vojni veterani u krug sve jebeni tipovi i sa njima i Kapetan Amerika .... jedan kuka kako je bio sa momkom na sastanku .... pa neki problem ...... Kap ga grli i tješi ... kao biće sve OK ... imate vi jedan drugoga i volite se.

Gledam kući South Park ... onaj malac u 4 osnovne ima momka takođe 4 osnovne i oni su kao normalan par.

Gledam neki dan sa gospojom neku romantičnu komedijicu .... zadnja scena napokon plešu momak i cura na nekom derneku u školi.. i u kadru nazor stavljena dva srednjošjolca pedera - takođe plešu i vrte se na silu u kadru.

Je li do mog izbora filmova ili je sve otišlo u sto peršuna?

Locked