Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#51 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mirsek »

manuchao91 wrote:gay pride je odrzan u svim europskim glavnim gradovima osim Sarajeva...

jel mi moramo bit uvijek zadnje vukojebina u Europi..

GP je odrzan u Zagrebu,Splitu,Beogradu,Skoplju,Pristini,Tirani,Ljubljani,Osijeku ..ne vidim razlog zasto ne bi kod nas..

Kako necija seksualna orjentacija moze tebe ugroziti
Kad pocnu udarati na temelje prirodne, normalne porodice sa gay slikovnicama, odgajanjem djece od strane gay parova, posmatranjem machoizma kao psiholoske bolesti i sl. new age sranja tad cu im postati aktivni protivnik.
elcaliente
Posts: 4573
Joined: 13/06/2012 15:52

#52 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by elcaliente »

manuchao91 wrote:gay pride je odrzan u svim europskim glavnim gradovima osim Sarajeva...

jel mi moramo bit uvijek zadnje vukojebina u Europi..

GP je odrzan u Zagrebu,Splitu,Beogradu,Skoplju,Pristini,Tirani,Ljubljani,Osijeku ..ne vidim razlog zasto ne bi kod nas..

Kako necija seksualna orjentacija moze tebe ugroziti
Znas kako je to, naprimjer lopovi imaju uvjek strah da ce ih neko pokrasti.

Tako ovi sto su radiklano protiv ovih parada vjerovatno svako od njih ima neki homoseksualni nagon u sebi.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by JoseMujica »

Tomahawk11 wrote:
JoseMujica wrote:ovo taman tema da se zaboravi što nema vlasti i što svi redom drkaju i klepaju

misim da na ovaj dan mogu i Dejton raformirat i novo šta napravit a da niko neće skontat
Baš, nikom ne smeta što nas pederi političari svakodnevno trpaju :thumbup:
egzekli i to im ga trpaju bez vazelina
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#54 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nadzorna_ploca »

Njih smo birali da nam mecu.
User avatar
W0rM
Posts: 2380
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#55 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

vrbas1979 wrote: Sve si ti krivo shvatila. Nije ovo parada niti parada javnog ispoljavanja ljubavu kako kažeš nego povorka, tj, PROTEST.
Izlaze i hetero na proteste, zašto ne bi i LBGT koji imaju još više razloga?
Baš zato što si ti PROTIV (i dobar dio građana ove zemlje) je razlog za protest. Ti svojim protiv daješ povod, razlog i potrebu za ovim protestom.
Upravo protivljenje povorci, pa i pozivi na zabranu, prijetnje, kamenovanje i ostalo su ogromni razlozi da se izađe na ulice i da podrška povorci.
Cekaj ako sam protiv neceg, znaci da nisam u pravu? Ma hajte molim vas? Bezveze ovo rade. Neko napisa hoce li mi se urusiti brak? Ovo treba sijeci u korijenu dok se jos u mogucnosti, treba sutra da mi u skoli pocnu pametovati kako je biti jge dobro?
Idite ba u te prosperitetne zemlje zapadne evrope pa prosipajte tu pricu njima.
Jos sam jedan komentar procitao neko napisa kao "mi smo zatucana sredina", ako ce me neko smatrat za primitvnog i zatucanog sto branim svoj stav od ovog nemorala i bezobrazluka, mogu samo reci neka mu pederluka u kuci.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#56 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Seyfo »

Naravno, prosperitetne zemlje ...a mi treba da ostanemo neprosperitetni zauvijek.
User avatar
manuchao91
Posts: 1373
Joined: 14/01/2019 20:28
Location: Tenerife ,Spain

#57 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by manuchao91 »

u svim drzava Balkana cak i u Turskoj je odrzana parada...cak i na Kosovu

Zasto nasi ljudi misle da smo mi npr prosvjetljeniji od nekog Svicarca,Belgijanca,Holandeza,Španca,Njemca,Italijana ...

Zasto uvijek mi moramo konta srat neceg...
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#58 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by bosanska senzacija »

U danima masovnog egzodusa našeg naroda ka zapadnim zemljama gdje pederi i lezbejke obnašaju najveće državničke funkcije i gdje su im zagarantovana sva moguća prava, malo je licemjerne buniti se onda protiv tih vrijednosti kad dođu u našu avliju.

Dao Bog da nam jednog dana zemlja bude ličila na države gdje su pederima sva prava zagarantovana a ne na one gdje takve ljude kamenuju, ubijaju i zatvaraju.

Tako da moj narode što ga prije primimo lakše i bezbolnije će nam svima biti :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#59 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nisrin »

vrbas1979 wrote:
Sve si ti krivo shvatila. Nije ovo parada niti parada javnog ispoljavanja ljubavu kako kažeš nego povorka, tj, PROTEST.
Izlaze i hetero na proteste, zašto ne bi i LBGT koji imaju još više razloga?
Baš zato što si ti PROTIV (i dobar dio građana ove zemlje) je razlog za protest. Ti svojim protiv daješ povod, razlog i potrebu za ovim protestom.
Upravo protivljenje povorci, pa i pozivi na zabranu, prijetnje, kamenovanje i ostalo su ogromni razlozi da se izađe na ulice i da podrška povorci.

I sta tacno postizu PARADIRANJEM????! Ne vidim smisao...ja sam protiv parade, protiv svega ostalog nisam i sta tu nije jasno?!
Ovo nije dovoljno zrela sredina za takve stvari, zivi bili pa vidjeli...
Ja ne protestujem kao hetero, a itekako su nam ugrozena prava!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#60 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

Znači, ako sam dobro shvatio, nakon parade, postaćemo prosperitetni?!
Svi problemi ove zemlje će biti ko rukom odneseni?!
Daj onda sutra, šta imamo čekati septembar!
User avatar
W0rM
Posts: 2380
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#61 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

manuchao91 wrote:gay pride je odrzan u svim europskim glavnim gradovima osim Sarajeva...

jel mi moramo bit uvijek zadnje vukojebina u Europi..

GP je odrzan u Zagrebu,Splitu,Beogradu,Skoplju,Pristini,Tirani,Ljubljani,Osijeku ..ne vidim razlog zasto ne bi kod nas..

Kako necija seksualna orjentacija moze tebe ugroziti
Mislim ono, sad je to nesto aman pozitivno. Super nek se odsele tamo gdje to masa dopusta, mojne dolaziti meni i soliti pamet kako je to "dobro i uredu". Pusti to, nazadno je, naopako, nemoralno i nedolicno, suprotno bilo kakvom zdravom razumu.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#62 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nisrin »

chengaba wrote:

Da li ti je ikad neko prijetio palicama, noževima, sačekivao po ulicama, upadao u mjesto gdje radiš/živiš, samo zato što se usudiš da prohodaš ulicom sa osobom koju voliš?
Nije ti ni blizu poređenje, a ako istinski misliš da si jednako ugrožen kao homoseksualne osobe na u BiH, onda nisi svjestan nivoa mržnje koju prosječna osoba kod nas ima prema bilo čemu drugačijem, i šta se dešava ljudima...

Dok ne stanemo svi jedni uz druge, protiv onih koji bi stvari rješavali nasiljem i palijama, i prošetamo zajedno ulicom u to ime, bit ćemo zauvijek u govnima do grla, bilo ta "drugačijost" zbog imena osobe, religije, seksualne orijentacije, stranačke pripadnosti, ili bilo čega drugog!
Pa znam vise osoba koji su LGBT i NIKAD IH NIKO NIJE DIRAO, jer hodaju ulicom upravo onako kako hodam i ja..nema razlike, pa ih niko i ne dira..je li uredu da se ja hodam ulicom, ljubakam se i hvatam sa cojkom? Nije! Znaci, nisu ugrozeni onako kako predstavljaju!!! A vidjam po gradu da izadju i normalno sjede bas kao i hetero, NIKO IH NE DIRA!
Ne zelim setati ni u cije ime, mogu setati samo da se izborimo za LJUDSKA prava- posao, prava majki/porodilja, prava djece da se poboljsaju, makar to znacilo da ih gay osobe usvajaju, ali da djeca ne budu prepustena sudbini, bolje placenim poslovima itd.. :skoljka:
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#63 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Henry Chinaski »

elcaliente wrote: Znas kako je to, naprimjer lopovi imaju uvjek strah da ce ih neko pokrasti.

Tako ovi sto su radiklano protiv ovih parada vjerovatno svako od njih ima neki homoseksualni nagon u sebi.
Ne seri sa glupostima dijete. Uhvatiće te mama da si na internetu pa će ti oduzeti kompjuter.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#64 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by choxnox »

vrbas1979 wrote:
Nisrin wrote:Ja sam PROTIV!!!

Uvijek cu biti protiv, jer ne vidim bilo kakav smisao tih parada...ne paradiramo ni mi hetero, a jednako smo svi ugrozeni po vise tacaka..meni LGBT populacija ni najmanje ne smeta, imaju pravo raditi u svoja 4 zida sta god zele, barem sto se tice ispoljavanja ljubavi :D Nisam ni za to da hetero ispoljavaju svoju ljubav JAVNO, niti cu ikad biti i za to...Prihvatila bih bilo koga kao LGBT u svojoj okolini, dokle god to mene ne ugrozava, ali traziti prava "povorkama" je samo izazivanje javnosti..naravno da ce ih raja gadjati cim stignu, prijetiti, mlatiti itd..
Itekako su svjesni toga i opet paradiraju ...

Znaci, ja sam samo protiv parade, nisam protiv njihovih brakova, usvajanja djece...Bolje da istospolni par usvoji dijete, nego da se dijete vuce po domovima ili u disfunkcionalnim porodicama...
Sve si ti krivo shvatila. Nije ovo parada niti parada javnog ispoljavanja ljubavu kako kažeš nego povorka, tj, PROTEST.
Izlaze i hetero na proteste, zašto ne bi i LBGT koji imaju još više razloga?
Baš zato što si ti PROTIV (i dobar dio građana ove zemlje) je razlog za protest. Ti svojim protiv daješ povod, razlog i potrebu za ovim protestom.
Upravo protivljenje povorci, pa i pozivi na zabranu, prijetnje, kamenovanje i ostalo su ogromni razlozi da se izađe na ulice i da podrška povorci.
Dobro je da si ti sve shvatio. Hetero izlaze na proteste zbog loseg stanja u drzavi, malih plata, slabih radnickih prava, kriminalne nesigurnosti..., ovi izlaze na proteste jednostavno jer su LGBT i samim tim misle da su nesto posebno i da imaju veca prava od normalnih osoba koje nisu ovako tesko psihicki bolesne.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#65 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by harač »

W0rM wrote:
manuchao91 wrote:gay pride je odrzan u svim europskim glavnim gradovima osim Sarajeva...

jel mi moramo bit uvijek zadnje vukojebina u Europi..

GP je odrzan u Zagrebu,Splitu,Beogradu,Skoplju,Pristini,Tirani,Ljubljani,Osijeku ..ne vidim razlog zasto ne bi kod nas..

Kako necija seksualna orjentacija moze tebe ugroziti
Mislim ono, sad je to nesto aman pozitivno. Super nek se odsele tamo gdje to masa dopusta, mojne dolaziti meni i soliti pamet kako je to "dobro i uredu". Pusti to, nazadno je, naopako, nemoralno i nedolicno, suprotno bilo kakvom zdravom razumu.
nek si hin reko :lol: u zemlji koja se raspada od kriminala svake vrste puni smo moralnih vertikala :D
Rizvan
Posts: 1282
Joined: 27/11/2013 09:25

#66 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Rizvan »

Pa i LGBT prava su ljudska prava. :-)
broj dva
Posts: 4549
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#67 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by broj dva »

I sta sad, dopustamo cetnicima da paradiraju a znamo da bi nas klali dok se treba okomiti na pedere u ime nekog "patriotizma" i necije religije ?
Ne hvala, nek setaju dok ne popadaju s noga nisu nam oni problem.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#68 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by kakavdanakneiskustvu »

broj dva wrote:I sta sad, dopustamo cetnicima da paradiraju a znamo da bi nas klali dok se treba okomiti na pedere u ime nekog "patriotizma" i necije religije ?
Ne hvala, nek setaju dok ne popadaju s noga nisu nam oni problem.

:thumbup: :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#69 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

broj dva wrote:I sta sad, dopustamo cetnicima da paradiraju a znamo da bi nas klali dok se treba okomiti na pedere u ime nekog "patriotizma" i necije religije ?
Ne hvala, nek setaju dok ne popadaju s noga nisu nam oni problem.
Gdje im dopustamo da paradiraju?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#70 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Nisrin »

"LGBT osobe su svakodnevno izložene diskriminaciji u porodicu, na poslu, u institucijama, na ulici. ", rece Lejla Huremovic, za koju svi znaju vec vise do 10godina da je gay, ali je nikad niko dirao nije, napadao, djevojka ima posao i zivi od posla, dok pola njene generacije ili ne radi ili rade za 400-500KM!

Kakvoj diskriminaciji na poslu, pa ne radi u IZ pa da su ugrozeni :-) U institucijama takodjer nisu, jer nikog nije briga kako se izrazavas u sexualnom smislu...U porodici mozda i jesu ali tu im nece pomoci ni jedan pride, porodica prihvati ili ne prihvati, a ovo je Balkan, pa vecina NECE prihvatiti!

I opet podvlacim, neka su to sto jesu, jednostavno ih priroda odabrala da budu LGBT, treba da zive, rade, usvajaju djecu, to im ne treba niko na svijetu osporavati, ali setnje nicim opravdane nisu, posebno u Bosni koja je disfunkcionalna drzava na svim nivoima!

I ta prava ljudska su ogrranicena, nista nije apsolutno!
User avatar
mirsek
Posts: 12823
Joined: 07/05/2010 15:40

#71 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mirsek »

Nisrin wrote:
vrbas1979 wrote:
Sve si ti krivo shvatila. Nije ovo parada niti parada javnog ispoljavanja ljubavu kako kažeš nego povorka, tj, PROTEST.
Izlaze i hetero na proteste, zašto ne bi i LBGT koji imaju još više razloga?
Baš zato što si ti PROTIV (i dobar dio građana ove zemlje) je razlog za protest. Ti svojim protiv daješ povod, razlog i potrebu za ovim protestom.
Upravo protivljenje povorci, pa i pozivi na zabranu, prijetnje, kamenovanje i ostalo su ogromni razlozi da se izađe na ulice i da podrška povorci.
I sta tacno postizu PARADIRANJEM????! Ne vidim smisao...ja sam protiv parade, protiv svega ostalog nisam i sta tu nije jasno?!
Ovo nije dovoljno zrela sredina za takve stvari, zivi bili pa vidjeli...
Ja ne protestujem kao hetero, a itekako su nam ugrozena prava!
Mislim da je cilj parade dokazivanje da takve osobu mogu sasvim jasno i transparentno pokazati svoju seksualnu orijentaciju u nekom drustvu bez ikakvih posljedica. Mi hetero isto to mozemo organizovati ako smatramo da treba i ako su nam ugrozena hetero prava.
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#72 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by bosanska senzacija »

broj dva wrote:I sta sad, dopustamo cetnicima da paradiraju a znamo da bi nas klali dok se treba okomiti na pedere u ime nekog "patriotizma" i necije religije ?
Ne hvala, nek setaju dok ne popadaju s noga nisu nam oni problem.
Nikome ne treba zabranjivati da paradira i iznosi svoje stavove pa makar se radilo i o četnicima.

Onakvim neurednim, masnim, prljavim i odvratnim stvorovima koji se okupljaju jednom godišnje bi učinio ništa drugo nego uslugu kada bi im zabranio okupljanje i postojanje.

Jugoslavija i Tito su to radili pa nisu ništa postigli.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18704
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#73 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by SmokingMan »

I šta,hoće li uzavreli jug na proteste. :D
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#74 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Irsar »

Ah, parada "ponosa", samo uvertira u zanimljive progresivne stvari koje bi ti isti da nam dođu.

Na primjer, šta ako vaš tinejdžer kaže kako želi "promijeniti spol", a vi se s time ne slažete? Pa ništa, službe za zaštitu djeteta će to riješiti tako što će vam oduzeti starateljstvo, kao na primjer što se desilo u ovom slučaju:
Girl, 15, who identifies as a boy is taken from her family and put into care after telling teachers her parents 'didn't want her changing sex'
Link: https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... g-sex.html
Usput, ko kaže da "promjena spola" ne može početi još od malena, prije puberteta? Pa hormonsku terapiju je bolje početi što prije, šta fali što šestogodišnjak nema brojna zakonska prava (tipa da vozi auto), bitno da ima zakonsko pravo "promjene spola", kao na primjer što se ovdje spominje:
A ako slučajno niste za to da se biološki muškarac zove ženom, ili biološka žena zove muškarcem, te ustrajete u njihovom oslovljavanju kako im ne paše, i sami će te biti uhapšeni:
Mother, 38, is arrested in front of her children and locked in a cell for seven HOURS after calling a transgender woman a man on Twitter
Link: https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... n-man.html
I tako dalje. Ukratko, očekujte inverziju i onog malo normalnog i dobrog što je u ovom društvu ostalo. Ljepota je ružnoća, normalnost je nenormalnost, dobrota je zlo. Budućnost koju svi željno iščekujemo!
User avatar
W0rM
Posts: 2380
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#75 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by W0rM »

harač wrote:
W0rM wrote:
manuchao91 wrote:gay pride je odrzan u svim europskim glavnim gradovima osim Sarajeva...

jel mi moramo bit uvijek zadnje vukojebina u Europi..

GP je odrzan u Zagrebu,Splitu,Beogradu,Skoplju,Pristini,Tirani,Ljubljani,Osijeku ..ne vidim razlog zasto ne bi kod nas..

Kako necija seksualna orjentacija moze tebe ugroziti
Mislim ono, sad je to nesto aman pozitivno. Super nek se odsele tamo gdje to masa dopusta, mojne dolaziti meni i soliti pamet kako je to "dobro i uredu". Pusti to, nazadno je, naopako, nemoralno i nedolicno, suprotno bilo kakvom zdravom razumu.
nek si hin reko :lol: u zemlji koja se raspada od kriminala svake vrste puni smo moralnih vertikala :D
jedan ruzan primjer sto se tice kako kradje tako i pederluka - ako vidim da neko jede govna, je li moram i ja?
Locked