Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
solidsnake
Posts: 290
Joined: 25/01/2012 00:22

#1 Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by solidsnake »

Pozdrav,

zna li neko kome čovjek da se obrati ako čak i služba komunalnih redara zanemaruje svoj posao (660 000 eko službu sam već zvao). Na sred trga u B-fazi mercator baca svoje kutije i otpatke koji se tu gomilaju da su čak pogani pojedinci počeli da odlažu svoje smeće koje prevrću psi lutalice, pa tako ako prođete trgom u ovom dijelu možete nekad vidjeti i dječije pelene i šta sve ne.
Lično sam u više navrata govorio glavnima dole u njihovoj poslovnici, ali izgleda da nema koristi dok ne počneš fizički prijetiti jer ovdje samo silom možeš nešto postići. Na slikama je stanje od prije 2 dana, a ovo je mila majka kakvo je sad razbacano. Ko živi na trgu zna, ja sam zvao službu a nisam siguran ni da su zapisnik napravili. Pa da imam čime ja bih ovo odnio na smeće, ne mogu da vjerujem da narod alipašinski ovo ne zanima. Fuj. Slika i prilika svih nas.

Image
Last edited by solidsnake on 15/01/2019 12:17, edited 1 time in total.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by mk ultra »

Image

Image

Image

Hrasno prije nekoliko dana, kontejneri pored mesnice Mujanic i Bajra
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#3 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by DaffyDuck »

http://www.rad.com.ba/kontakti.htm

Higijenski servis 033 450 269
EKO- telefon 033 660 000
solidsnake
Posts: 290
Joined: 25/01/2012 00:22

#4 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by solidsnake »

DaffyDuck wrote:EKO- telefon 033 660 000
Ovaj broj sam i zvao, lafo poslaće ekipu na teren, pa evo stoji od tad danima. Kakvi mi i naše ulice.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by DaffyDuck »

Zovi i policiju
User avatar
hopi
Posts: 5692
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#6 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by hopi »

možda probati poslati na mail na glavnu neku centralu u sloveniji, možda bude kakvog efekta, kada već od naših nema
solidsnake
Posts: 290
Joined: 25/01/2012 00:22

#7 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by solidsnake »

hopi wrote:možda probati poslati na mail na glavnu neku centralu u sloveniji, možda bude kakvog efekta, kada već od naših nema
to se nisam sjetio, ma mi smo pogan narod generalno, nikakve svjesti nemamo : samo nek nije u mojoj kući ... ako nista da podijelim ovako online pa mozda i vidi "neko ko treba"
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#8 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Sanjarko »

Dobro za ove kosti neznam. Nikad nije se bas raspravilo o tome. Da li ih bacati ili ne, itd. Raja baca, pa i moji psima lutalicama.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#9 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by DaffyDuck »

Ozbiljno ti kazem, nazovi policiju i malo drami. ugrozavanje sigurnosti, narusavanje javnog reda i mira... Moraju izaci po dojai, a oni izvrsiti prijavu RAD-u i komunalnoj inspekciji. Pa ce izaci. Mozda i neko dobije prekrsaj pa se vise 100% nece ponoviti.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#10 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by vjesticanametli »

Fuj mamu im poganu seljacku.....pretovari im te kutije pred radnju i zatrpaj ulaz ..... pa fuj :shock:
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#11 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Seyfo »

Svijest o smecu je na nasim prostorima generalno preniska. Jedan od najvecih problema. Cak se i dojasporci drukcije ponasaju kad dodju
User avatar
Sanjarko
Posts: 23245
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#12 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Sanjarko »

Realno nije samo do naroda. Ovdje nama ukinuli kontejnere koji su godinama tu bili. 10+ godina bili i smanjilo ih na samo par za citav kvart.

Nigdje nema recimo kontejnera za medicinski otpad. Gdje bi narod bacio lijekove kada isteknu.
Last edited by Sanjarko on 16/01/2019 20:07, edited 1 time in total.
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#13 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Keiko »

Vizionar 1985 wrote:Realno nije samo do naroda. Ovdje nama ukinuli kontejnere koji su godinama tu bili. 10+ godina bili i smanjlo ih na samo par za citav kvart.

Nigdje nema recimo kontejnera za medicinski otpad. Gdje bi narod bacio lijekove kada isteknu.
Odneses u apoteku. Oni bi ih trebali spremiti na odgovarajuci nacin a potom predati farmaceutskim proizvodjacima koji ih ispravno unistavaju. To se odnosi na lijekove kao i sprice, igle, katetere i slicno. Pitaj imaju li spremnik (zuta kutija kao Tupperware) za medicinski otkad i da ti ga daju. Kad napunis odneses u apoteku, oni isprazne ili ti zamijene za novi.
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#14 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by shandrprcSA »

DaffyDuck wrote:Zovi i policiju
:lol: :lol:
User avatar
denimb
Posts: 2614
Joined: 27/03/2009 14:33

#15 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by denimb »

A ovi problemi po gradovima se nekako i daju rijesiti, ali kad hodam prirodom i vidim divlju deponiju ne mogu da vjerujem kako je neko u stanju to da radi jbt...kese, vrecice, konzerve, vodokotlici...nadje se samo padina jedna lijepa i krkaj...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#16 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by moonca »

U tim kesama se mogu naci i 'neke adrese' i kazniti pocinilac. :-)
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#17 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by purgatorio »

Ima komunalna inspekcija valjda, prijavi se potreba da se izvrši nadzor i moraju obavijestiti o učinjenim radnjama, sve po ZUP-u.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#18 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by DaffyDuck »

shandrprcSA wrote:
DaffyDuck wrote:Zovi i policiju
:lol: :lol:
:?:
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#19 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Sapna_TZ »

Keiko wrote:
Vizionar 1985 wrote:Realno nije samo do naroda. Ovdje nama ukinuli kontejnere koji su godinama tu bili. 10+ godina bili i smanjlo ih na samo par za citav kvart.

Nigdje nema recimo kontejnera za medicinski otpad. Gdje bi narod bacio lijekove kada isteknu.
Odneses u apoteku. Oni bi ih trebali spremiti na odgovarajuci nacin a potom predati farmaceutskim proizvodjacima koji ih ispravno unistavaju. To se odnosi na lijekove kao i sprice, igle, katetere i slicno. Pitaj imaju li spremnik (zuta kutija kao Tupperware) za medicinski otkad i da ti ga daju. Kad napunis odneses u apoteku, oni isprazne ili ti zamijene za novi.
Keiko toliko je ocigledno da ne zivis u Bosni jer pises nesto sto Bosna ocima vidjela nije niti ce.
focko
Posts: 286
Joined: 15/11/2018 10:07

#20 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by focko »

obidži i gleaj svoja posla
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#21 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Keiko »

Sapna_TZ wrote:
Keiko wrote:
Vizionar 1985 wrote:Realno nije samo do naroda. Ovdje nama ukinuli kontejnere koji su godinama tu bili. 10+ godina bili i smanjlo ih na samo par za citav kvart.

Nigdje nema recimo kontejnera za medicinski otpad. Gdje bi narod bacio lijekove kada isteknu.
Odneses u apoteku. Oni bi ih trebali spremiti na odgovarajuci nacin a potom predati farmaceutskim proizvodjacima koji ih ispravno unistavaju. To se odnosi na lijekove kao i sprice, igle, katetere i slicno. Pitaj imaju li spremnik (zuta kutija kao Tupperware) za medicinski otkad i da ti ga daju. Kad napunis odneses u apoteku, oni isprazne ili ti zamijene za novi.
Keiko toliko je ocigledno da ne zivis u Bosni jer pises nesto sto Bosna ocima vidjela nije niti ce.
Jesi li pitao u apoteci ili ambulanti? Stari lijekovi i medicinski otpad su po svim klasifikacijama opasni materijali (HazMat) i bez obzira se moraju ispravno unistiti od strane strucnih ili medicinskih ustanova. To sto niko o tome ne vodi racuna i ne razmislja o opasnosti koju oni predstavljaju je sasvim druga stvar.
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#22 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by macchiato »

Ovako je svugdje gdje ima blizu neki market.


Ispred moje zgrade imaju tri kontejnera i kad ga radnici zatrpaju onim paketima, paletama i čime sve ne iz obližnje samoposluge, onda mi ostali nemamo gdje odložiti kesu jer je sve puno. I onda narod ostavlja vreće po podu okolo kontejenera, cuke to razbucaju na sve strane i stvori se haos.

Doduše da ne ogriješim dušu, ovi makar odlagaju otpad tamo gdje treba. :mrgreen:
Mada i oni znaju slagati otpad kod njihovih izlaznih vrata, ali makar pokupe na kraju.
swanfilter
Posts: 7846
Joined: 06/06/2008 18:52

#23 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by swanfilter »

Sarajevo je u provaliji teskoj. Ovo je ruglo i sramota. Ovako nesto tesko da i u Napulju vidis ...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#24 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by O'zone »

Ja bih ti rekao da baciš šibicu u onu hrpu....al to je zakonom kažnjivo.

Pozovi službu za komunalna pitanja odnosno komunalnu inspekciju opštine Novi Grad.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#25 Re: Odlaganje smeca na javnoj povrsini

Post by Naslovnica »

Ovo gomilaju manje Aco a više njegova braća, pa prodaju valjda u papirservis, od toga valjda žive. Da je ruglo - ruglo je. Isto kao i prekoputa kod Brojlera ona pacijentica što je napravila brloge za pse, sa sve dušecima.
Bog je od B-Faze dig'o ruke odavno.
:(
Post Reply