Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
King Theoden
Posts: 14454
Joined: 21/11/2018 13:15

#22151 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by King Theoden »

SaraFina wrote: 04/02/2020 15:15 Dino, ti si lik usporenih shvatanja i ograničenih mogučnosti. Ja s Blo palamudim nešto o orahovnjači i svrkrvama
Šta je, pustio te čojk il si se opet zaključala u wc na pet min i koristiš priliku da nas zatrpaš glupostima :? Trčiš od teme do teme?
Kažem ti, prođi me se. Nema potrebe da komuniciramo.
User avatar
HakanSukur
Posts: 260
Joined: 18/01/2020 20:34

#22152 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HakanSukur »

Agencija za pravljenje kolača i ravnopravnost poslastičara BiH objavila podatak da imaju hronični deficit muškog kadra koji oskudijeva u razini testosterona i količini obrva. Kako kažu, spremni su iste poslati da završe ozbiljnu srednju školu i ponuditi im stalno radno mjesto u procesu kreiranja tuljumbi i ostalih poslastica.
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#22153 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

SaraFina wrote: 04/02/2020 15:15
DzordzHodzic wrote: 04/02/2020 15:10 ]

Nista dzin tonik jel
Ko kaže? Ko kaže? Nego nema te. Šta ima? Zovi. Žurim :kiss: :kiss:

Ja sto sam zvao zvao sam
Hendrix
Posts: 4083
Joined: 27/02/2004 00:00

#22154 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hendrix »

Ovaj Faruk Hadzic je tolika ubleha to nije normalno, mislim da lik ima 500 svojih slika sa odijelom koje salta na fejsu sa svojim revolucionarnim konstatacijama i teorijama. Jos jedan u nizu likova koji pokusava da se uvali negdje, non stop neki paneli diskusije picke materine...jedva cekam dan kad objavi "od danas sam clan te i te partije blah blah...ide Bosna naprijed" i slijedi uvaljivanje na budzet o kojem se toliko jadan brine.

Ekonomski strucnjak za Facebook publiku.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#22156 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Thorgerson »

calbatros wrote: 04/02/2020 13:04 Ja sam samo naveo činjenice koje dokazano usporavaju kakav-takav napredak ove države. Kantoni mogu nešto raditi i ja nigdje nisam naveo da su Srbi ili Hrvati krivi što mi nismo tramvajske šine od rata mijenjali ali kantoni ne mogu zaustaviti egzodus ljudi. Ti si vidio isključivo taj prvi dio posta i na njega se fokusirao.

Poenta mog posta je bila da drugi narodi u regionu nisu ništa bolji od nas a u nemjerljivo boljem stanju su izašli iz raspada Jugoslavije od nas. Da su kojim slučajem bile obrnute uloge pa Zagreb i Beograd bili 24/7 granatirani, ništa ne bi bili bolji nego što je Sarajevo danas.

Glavni grad Hrvatske, na koju toliko svrsavas, nije dobio metra nove pruge već skoro 20god i isto seru kao mi ovdje.
Druze, sere raja i u Danskoj. Svako ima svoje probleme. Samo sto ti i ja seremo ovdje da eto mogu lijeciti svoje dijete bez problema, a Danac sere zato jer nema dovoljno parkova za pse npr. Naravno, imas i ljudi po Kambodzi il sta ja znam koji seru jer nemaju sta da jedu i nemaju pitku vodu.

Drugi narodi u regionu itekako jesu bolji od nas i ne mozes to govoriti, jer cinjenice ti ne idu u prilog. Slovenija i Hrvatska su davno otisle ispred nas. Sloveniju nije kačio rat, Hrvatsku jeste. Drzava nije mozda direktno bila citava na udaru, ali moras shvatiti da oni jesu ratovali. Bili su u ratu, morali su izdvajati poprilicna sredstva da bi mogli cuvati svoju granicu od Srba, a jedno vrijeme i napadati nas.

Mi se trenutno vucaramo sa Albanijom i Kosovom te S. Makedonijom. Srbija ima dosta veci rast GDP-a, plate im jesu male, ali idu naprijed. Crnu Goru da ne spominjem, oni su davno otisli ispred.

Ponavljam, mi jesmo izvukli najdeblji kraj u ratu - međutim isto tako smo dobili najvece finansijske inekcije, donacije. Milijarde dolara su dosle u nasu drzavu, MILIJARDE. Te pare nisu dosle u Hrvatsku, ni u Srbiju. Kod nas jesu.

Eh sad gdje su te pare nestale. To je drugo pitanje. Al u drzavi gdje imas npr ucitelja likovnog da drzi nebodere i da je medijski gigant koji ni dan danas ne moze da objasni porijeklo novca, imas bivse policajce koje drze citave grupacije firmi ili nekakve portire koji drze komplekse hotela...mozda odgovor na to pitanje i nije toliko tezak.
Last edited by Thorgerson on 05/02/2020 09:46, edited 1 time in total.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#22157 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Thorgerson »

Hendrix wrote: 05/02/2020 06:33 Ovaj Faruk Hadzic je tolika ubleha to nije normalno, mislim da lik ima 500 svojih slika sa odijelom koje salta na fejsu sa svojim revolucionarnim konstatacijama i teorijama. Jos jedan u nizu likova koji pokusava da se uvali negdje, non stop neki paneli diskusije picke materine...jedva cekam dan kad objavi "od danas sam clan te i te partije blah blah...ide Bosna naprijed" i slijedi uvaljivanje na budzet o kojem se toliko jadan brine.

Ekonomski strucnjak za Facebook publiku.
Ovaj lik mene podsjeca na one likove sa kojima odes na kafu i kojima je glavna prica "treba ovo", "trebali bi ono", "trebas ovo", "treba drzava ovo", "da nam je samo ovo"...

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/bi ... vozu-hrane

Kae
Kada BiH ne bi imala vanjskotrgovinski deficit u proizvodnji hrane, tj. kada bi se 890 miliona EUR-a deficita nadoknadilo iz domaće proizvode, samo po tom osnovu bi BiH imala minimalno pet posto dodatnog ekonomskog rasta godišnje.
Pa da.

Mislim da imamo kandidata za nobela.

:run:

p.s. Pa bio je na listi za parlament BiH, u Nezavisnom Bloku. Nije prosao. HADŽIĆ FARUK 1.399 glasova.

I da, siguran sam, ubjedjen sam da lik nije marku proizveo u BiH. Vjerovatno ili radi u nekoj NGO ili u nekoj ubleha sales-investment-consulting firmi, presipa iz supljeg u prazno.
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#22158 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Pa prodavanje magle i jest vazda bio najunosniji biznis.
A lik meni nekako izgleda još i isprepadano, ili se meni tako čini od tematike kojom se bavi.
muzicar_iz_parka
Posts: 3818
Joined: 02/06/2012 18:59

#22159 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muzicar_iz_parka »

King Theoden wrote: 05/02/2020 09:11 :zoka:


Image
I hakeri rade za firme koje prave antivirus programe.
Kad bi Špirić iskoristio svoj know how, korupcija bi se brzo smanjila. Ko zna više od njega?
Jedina greška je da se lopinama poput njega ne postavi ultimatum, il radi za državu il zatvor.
Vidio bi onda reda za par mjeseci.
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#22160 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Postoji opasnost od obustave američke pomoći ako BiH ne riješi problem trgovine ljudima.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/usaid-a ... /200205138
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#22161 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Eto mi trgujemo ljudima. Samo smo zrtve te trgovine, velike lopine se pogate a mi ispastamo. Koje licemjerje...
User avatar
Andreja Kežman
Posts: 143
Joined: 09/05/2013 14:40
Location: Свуђе помало

#22162 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Andreja Kežman »

espn wrote: 05/02/2020 18:56 Postoji opasnost od obustave američke pomoći ako BiH ne riješi problem trgovine ljudima.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/usaid-a ... /200205138
Kakav glupav članak, majko mila :-)
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#22163 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zippoo87 »

ako ima ovdje neko iz Svedske a da poznaje malo zdravstveni sistem gore,ako moze da mi se javi u PM,trebalo bi mi par informacija
hvala
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#22164 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

U Svedskoj problemi,zdra'o
User avatar
512MB
Posts: 10515
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#22165 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB »

zippoo87 wrote: 06/02/2020 19:30 ako ima ovdje neko iz Svedske a da poznaje malo zdravstveni sistem gore,ako moze da mi se javi u PM,trebalo bi mi par informacija
hvala
Koja li te muka samo natjerala zipooo da moliš omraženu dijasporu za pomoć :mrgreen:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#22166 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

U videu se priča o Srbiji, ali je i masa ljudi deficitarne želj. struke otišla iz BiH, s tim da je stanje kod nas mnogo gore jer ŽIŠ više ne školuje te kadrove. U zadnjih 5 godina, 4 godine nisu školovali te kadrove, dok su jedne godine uspjeli napravit razred od 12 mašinovođa i otpravnika zajedno što je smiješno jer toliki broj ljudi ne može podmiriti potrebe jedne stanice u malte ne jednoj smjeni.

A zimus je DB uzeo 40 željezničara iz BiH i oni su kao "proba" i ako zadovolje egzodus tek slijedi. Stanje će bit još gore jer DB planira u idućih 5 godina zaposliti 100.000 radnika.

https://youtu.be/PASHqWezOUE

Kako se postavi video?
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#22167 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Zeljno iscekujem novi izvjestaj od Mirhunise....ako se negdje pojavi,molim da se prostre link. U svakom slucaju,bice nesto sokantno, neocekivano, ekskluzivno, nicim izazvano,extra iskopano, za ne povjerovati, haj se zakuni isl.
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#22168 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by elcaliente »

Jimmy McNulty wrote: 08/02/2020 11:02 U videu se priča o Srbiji, ali je i masa ljudi deficitarne želj. struke otišla iz BiH, s tim da je stanje kod nas mnogo gore jer ŽIŠ više ne školuje te kadrove. U zadnjih 5 godina, 4 godine nisu školovali te kadrove, dok su jedne godine uspjeli napravit razred od 12 mašinovođa i otpravnika zajedno što je smiješno jer toliki broj ljudi ne može podmiriti potrebe jedne stanice u malte ne jednoj smjeni.

A zimus je DB uzeo 40 željezničara iz BiH i oni su kao "proba" i ako zadovolje egzodus tek slijedi. Stanje će bit još gore jer DB planira u idućih 5 godina zaposliti 100.000 radnika.

https://youtu.be/PASHqWezOUE

Kako se postavi video?
Ja ne kontam kako se ljudi odluce za ove bezvezne poslove gdje moras raditi, smjene, praznike, vekendom itd a nisu nesto dobro ni placeni.
Upravo zbog toga ni zapadnoevropska omladina nece izabrati ovaj posao pa fali radnika.
Ako vec ides u skolu i biras spezcijalozovanu obuku valja gledas da imas prespektivu na poslu da radis pon- pet, 8-16h, vikendi i praznici slobodni.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#22169 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Alles-Tamam »

elcaliente wrote: 08/02/2020 16:05
Jimmy McNulty wrote: 08/02/2020 11:02 U videu se priča o Srbiji, ali je i masa ljudi deficitarne želj. struke otišla iz BiH, s tim da je stanje kod nas mnogo gore jer ŽIŠ više ne školuje te kadrove. U zadnjih 5 godina, 4 godine nisu školovali te kadrove, dok su jedne godine uspjeli napravit razred od 12 mašinovođa i otpravnika zajedno što je smiješno jer toliki broj ljudi ne može podmiriti potrebe jedne stanice u malte ne jednoj smjeni.

A zimus je DB uzeo 40 željezničara iz BiH i oni su kao "proba" i ako zadovolje egzodus tek slijedi. Stanje će bit još gore jer DB planira u idućih 5 godina zaposliti 100.000 radnika.

https://youtu.be/PASHqWezOUE

Kako se postavi video?
Ja ne kontam kako se ljudi odluce za ove bezvezne poslove gdje moras raditi, smjene, praznike, vekendom itd a nisu nesto dobro ni placeni.
Upravo zbog toga ni zapadnoevropska omladina nece izabrati ovaj posao pa fali radnika.
Ako vec ides u skolu i biras spezcijalozovanu obuku valja gledas da imas prespektivu na poslu da radis pon- pet, 8-16h, vikendi i praznici slobodni.
Od svega ovog sto si napisao iz licnog svog iskustva ti mogu reci da mi je samo bitno da se radi 8 sati :D
Ja recimo radim u objektu koji radi 7 dana u sedmici u dvije smijene,zatvoren je samo za 4 praznika i preko ljeta od 23 jula do tamo 9 septembra,koji dan gore dole,kada nam je kolektivni godisnji.
Praznici koji se rade dobijes kao slobodne dane,a vikend slobodan ili ne uopste nije toliko bitno jer imas druge dane slobodne.
Naravno da imamo svi neke druge prioritete,ali sto je bitnije jeste da imas zakon i drzavu iza sebe koja ce tebe kao radnika zastititi :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#22170 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

A wrote: Upravo zbog toga ni zapadnoevropska omladina nece izabrati ovaj posao pa fali radnika.
Ako vec ides u skolu i biras spezcijalozovanu obuku valja gledas da imas prespektivu na poslu da radis pon- pet, 8-16h, vikendi i praznici slobodni.
Nije to najbitnije u izboru-- po meni je- da volish ili da se bar pretvarash da volish ono sto radis ili za sta si obucen/ skolovan. No, i tu ima izuzetaka - poznajem prilican br dr. koji nakon nekog staza- recimo 10 -ak god napustaju praksu- otvaraju druge biznise koji nemaju, dodirnih tacaka s predhodnom okupacijom.
Radno vrijeme - i to je fleksibilno- ja nisam, jutarnja osoba. popodnevni ili vikendi, kao praznici, mi ne smetaju- Prilican br godina sam tako radila - i - ne zalim se.
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#22171 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by belfy »

elcaliente wrote: 08/02/2020 16:05
Jimmy McNulty wrote: 08/02/2020 11:02 U videu se priča o Srbiji, ali je i masa ljudi deficitarne želj. struke otišla iz BiH, s tim da je stanje kod nas mnogo gore jer ŽIŠ više ne školuje te kadrove. U zadnjih 5 godina, 4 godine nisu školovali te kadrove, dok su jedne godine uspjeli napravit razred od 12 mašinovođa i otpravnika zajedno što je smiješno jer toliki broj ljudi ne može podmiriti potrebe jedne stanice u malte ne jednoj smjeni.

A zimus je DB uzeo 40 željezničara iz BiH i oni su kao "proba" i ako zadovolje egzodus tek slijedi. Stanje će bit još gore jer DB planira u idućih 5 godina zaposliti 100.000 radnika.

https://youtu.be/PASHqWezOUE

Kako se postavi video?
Ja ne kontam kako se ljudi odluce za ove bezvezne poslove gdje moras raditi, smjene, praznike, vekendom itd a nisu nesto dobro ni placeni.
Upravo zbog toga ni zapadnoevropska omladina nece izabrati ovaj posao pa fali radnika.
Ako vec ides u skolu i biras spezcijalozovanu obuku valja gledas da imas prespektivu na poslu da radis pon- pet, 8-16h, vikendi i praznici slobodni.
ne mogu svi biti inzenjeri i doktori, a ima dosta ljudi koji pristaju na takve uslove zbog beneficija. sto u novcu, sto u povlasticama. i kako ti mislis da su to bezvezni poslovi kada bez njih dosta toga ne bi funkcionisalo? kao da se pitas zasto neko pristaje biti smecar, rudar, radnik na morskoj naftnoj platformi, gradjevinac i slicno...? nigdje veze.

razlika je sto je sto takav pojedinac kod nas sa svim tim losim uslovima jedva prebaci 1k KM, a na zapadu puno vise i zna za sta radi i ne osjeca da je to neki "bezvezni posao". ne postoji "bezvezni posao". postoje samo ljudi koji obezvredjuju neki posao. stavi prst na celo i promisli jos jednom...

nesto ovako:
Image
a ovo nije jedina slicica koja tako lijepo objasnjava tu temu, kao sto imas i predavanja koja ti mogu pomoci da prosiris vidike. uvijek ce neko morati raditi teze poslove, a neko lakse. pitanje je samo kako su isti kompenzovani i nagradjeni. ne smije se biti toliko skucen u razmisljanju...
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#22172 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zippoo87 »

512MB wrote: 08/02/2020 10:45
zippoo87 wrote: 06/02/2020 19:30 ako ima ovdje neko iz Svedske a da poznaje malo zdravstveni sistem gore,ako moze da mi se javi u PM,trebalo bi mi par informacija
hvala
Koja li te muka samo natjerala zipooo da moliš omraženu dijasporu za pomoć :mrgreen:
racunam da nisu svi kao ti,da ima i mladje raje...plus ne molim,treba mi jedna informacija,ako ko moze da mi kaze,dobro je,ako ne,doci cu do nje na drugi nacin
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#22173 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

zippoo87 wrote: 08/02/2020 18:19
512MB wrote: 08/02/2020 10:45
zippoo87 wrote: 06/02/2020 19:30 ako ima ovdje neko iz Svedske a da poznaje malo zdravstveni sistem gore,ako moze da mi se javi u PM,trebalo bi mi par informacija
hvala
Koja li te muka samo natjerala zipooo da moliš omraženu dijasporu za pomoć :mrgreen:
racunam da nisu svi kao ti,da ima i mladje raje...plus ne molim,treba mi jedna informacija,ako ko moze da mi kaze,dobro je,ako ne,doci cu do nje na drugi nacin
Jesi li dosao do zeljene informacije?
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#22174 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by zippoo87 »

konjislav wrote: 13/02/2020 15:09
zippoo87 wrote: 08/02/2020 18:19
512MB wrote: 08/02/2020 10:45
Koja li te muka samo natjerala zipooo da moliš omraženu dijasporu za pomoć :mrgreen:
racunam da nisu svi kao ti,da ima i mladje raje...plus ne molim,treba mi jedna informacija,ako ko moze da mi kaze,dobro je,ako ne,doci cu do nje na drugi nacin
Jesi li dosao do zeljene informacije?
djelmicno,ali ako imas neke,javi se na pm
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#22175 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by sinuhe »

Nema radiosarajeva na temi ali se po portalima razmahao o Lidlu :-)
Post Reply