Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

triconja

#18551 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja » 01/09/2019 16:18

moonca wrote:
espn wrote:Loši zakoni i veliki nameti guše obrtnike u Bosni i Hercegovini

https://www.klix.ba/biznis/privreda/los ... /190828106
:shock:
Kada nemaju dovoljno velikih firmi za kontrolu počinju dolaziti kod nas te tražiti dlaku u jajetu prilikom proizvodnje. Sa njima sam imao lično negativnih iskustava, a jedno od pitanja se odnosilo na to sa čime perem ruke prilikom okopavanja biljki.
Nigdje ne nadjoh- obrtnik prebio inspektora.. :twisted:
Sta ima nea nista, kakoe dobroe :roll:

Cuj sluzbeno lice napadat, jes ti normalna bona?

kox

#18552 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kox » 01/09/2019 16:31

512MB wrote:
kox wrote:
mousstapha wrote:Forum predstavlja mali uzorak populacije. To sto je glasniji onaj dio koji radje pise o crnjacima u BiH ili obratno ne mora uopste znaciti da je takvo raspolozenje uobicajeno i da se ljudi ne znaju radovati malim pomacima u zemlji iz koje su otisli. Ovo sto je ciribiribela napisala, to napises eventualno jednom, onako iskreno i ne ponavljas svaki dan. Ne mozes svaki dan ponavljati kao papagaj da bi ostavio nekakav dojam.
Svako od nas ima nekoga u dijaspori i svakako da je vecina ljudi normalna, o njima Muha i ne govori (bar sam ga ja tako shvatio). Pa i pola Muhine porodice je ako se ne varam u dijaspori. Ali je činjenica da na ovakvim temama uvijek ordinira određeni broj pacijenata koji tvrde da su iz dijaspore (iako za neke od njih sumnjam a vidim da nisam jedini) koji će svaku negativnost u BiH dići na n-tu potenciju, pozitivna iskustva pokušati maksimalno umanjiti i ako ikako mogu ismijati a svoje nove domovine predstaviti nerealno dobro, do te mjere da im čak i njihove kolege iz tih istih zemalja govore odvadi malo. Pa frajer uredno priča o prljavoj Miljacki i kako redovno pliva u Dunavu dok ga ljudi iz Beča ne pitaju dal' je normalan, a to je banalnost prema ostalom. Znamo mi vrlo dobro realne probleme u BiH pa se sa njima borimo i nekako izlazimo na kraj i organizujemo svoj život dovoljno dobro da ne idemo iako većina može. Isto tako znamo i dobre strane. Ja ne znam bukvalno nikoga ko je htio da ode da nije uspio, od polupismenih kriminalaca do doktora nauka. Da mi je ovdje loše do te mjere da mislim da mi se isplati da ostavim sve i odem, ne bih razmišljao ni tren i razgulio bih. I ako ikada ne dao Bog budem u takvoj situaciji to ću i uraditi. A nisam stranački podoban, cijeli radni vijek radim kod privatnika i nemam nikakvu astronomsku platu za Kanton Sarajevo.
A kome ja pišem ovu ponjavu od posta i zašto izgubih 20 minuta života ni na šta to samo ja znam :lol:
Miljacka je inače sinonim za pitku i čistu rijeku :lol:
Majkl Felps sa Dunava u redu je :lol:

moonca

#18553 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca » 01/09/2019 16:33

triconja wrote:
moonca wrote:
espn wrote:Loši zakoni i veliki nameti guše obrtnike u Bosni i Hercegovini

https://www.klix.ba/biznis/privreda/los ... /190828106
:shock:
Kada nemaju dovoljno velikih firmi za kontrolu počinju dolaziti kod nas te tražiti dlaku u jajetu prilikom proizvodnje. Sa njima sam imao lično negativnih iskustava, a jedno od pitanja se odnosilo na to sa čime perem ruke prilikom okopavanja biljki.
Nigdje ne nadjoh- obrtnik prebio inspektora.. :twisted:
Sta ima nea nista, kakoe dobroe :roll:

Cuj sluzbeno lice napadat, jes ti normalna bona?
..i on........... od kog zivi..kamatari.. :twisted:

triconja

#18554 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja » 01/09/2019 16:53

moonca wrote: ..i on........... od kog zivi..kamatari.. :twisted:
Idi bona setaj i nemoj take nebuloze iznosit, hos da neko zatvora zaglavi :jbt:

moonca

#18555 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca » 01/09/2019 16:54

triconja wrote:
moonca wrote: ..i on........... od kog zivi..kamatari.. :twisted:
Idi bona setaj i nemoj take nebuloze iznosit, hos da neko zatvora zaglavi :jbt:
.sta se ti javljas.. idi se suncaj... :zoka:

radostan dan

#18556 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by radostan dan » 01/09/2019 17:51

Image

Rugafet

#18557 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Rugafet » 01/09/2019 18:31

Ma kakve granice pa u Sarajevu ima nekoliko slobodnih radnih mjesta danas a u utorak će biti još dva. Ne blatite državu bez veze

espn

#18558 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn » 02/09/2019 09:52

Planirate li ići ljekaru? Zdravstveni radnici u Sarajevu od danas su u generalnom štrajku
Iz Sindikata tvrde kako je zdravstvo u teškoj situaciji, te da je deficit kadrova također veliki problem.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/planira ... /190901059

Vladajuće baš briga. Sjede i primaju plate, a to što najvažnija djelatnost propada i ne funkcionira, nikom ništa.

konjislav

#18559 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav » 02/09/2019 10:11

espn wrote:Planirate li ići ljekaru? Zdravstveni radnici u Sarajevu od danas su u generalnom štrajku
Iz Sindikata tvrde kako je zdravstvo u teškoj situaciji, te da je deficit kadrova također veliki problem.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/planira ... /190901059

Vladajuće baš briga. Sjede i primaju plate, a to što najvažnija djelatnost propada i ne funkcionira, nikom ništa.
Ovo vrijedi za manje vise sve djelatnosti vec 10 godina. Samo je nakon 10 godina nerada i nikome nista to vec toliko postalo lose da narod masovno odlazi.
Vise nema nade za bolje sutra. Sada im je vec jasno da postoji samo sigurnost za gore sutra, nada je ostala preko granice.

nKrkan

#18560 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nKrkan » 02/09/2019 10:17

U Bosni ima toliko radno dostupno stanovništva da je to nestvarno , da se sad na relaciji Sa- Ze negdje oko autoputa otvori sta bilo , najveci Walmart na svijetu i da traze 10 000 radnika , imali bi 11k prijavljenih.
Medijski izvjestaji mažu oči ,kakav crni manjak , na terenu je stvar opipljiva,a to je da imamo debeli višak

Darh Wader

#18561 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Darh Wader » 02/09/2019 15:41

nKrkan wrote:U Bosni ima toliko radno dostupno stanovništva da je to nestvarno , da se sad na relaciji Sa- Ze negdje oko autoputa otvori sta bilo , najveci Walmart na svijetu i da traze 10 000 radnika , imali bi 11k prijavljenih.
Medijski izvjestaji mažu oči ,kakav crni manjak , na terenu je stvar opipljiva,a to je da imamo debeli višak
Ne lupaj.

Svaki dan sam u kontaktu sa nekolikog poslodavca i ne mogu naći radnika za lijeka.Zanati,vozači,građevinska struka,medicinari sve u strašnom opadanju.

bezVolana

#18562 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by bezVolana » 02/09/2019 16:14

kox wrote: Majkl Felps sa Dunava u redu je :lol:
dio Dunava na kojem se ljudi kupaju (u becu) je prociscen i siguran za kupanje.
ima dio za kupanje ljudi
ima dio za plovljenje brodova
odvojeno
procisceno za ljude

ne znam jesam li dovoljno jasna eto.

jarane kad se na dunav od svega nasade :-)

nKrkan

#18563 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nKrkan » 02/09/2019 17:57

Darh Wader wrote:
nKrkan wrote:U Bosni ima toliko radno dostupno stanovništva da je to nestvarno , da se sad na relaciji Sa- Ze negdje oko autoputa otvori sta bilo , najveci Walmart na svijetu i da traze 10 000 radnika , imali bi 11k prijavljenih.
Ne lupaj.

Svaki dan sam u kontaktu sa nekolikog poslodavca i ne mogu naći radnika za lijeka.Zanati,vozači,građevinska struka,medicinari sve u strašnom opadanju.
Navedi primjer kome to fali toliko radnika da mu prijeti opasnost gašenjem biznisa

kox

#18564 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kox » 02/09/2019 18:34

bezVolana wrote:
ima dio za kupanje ljudi
odvojeno
procisceno za ljude

Nemam pojma zašto si se ti našla prozvana. Ako hoćeš da se uključiš vrati se negdje na početak teme pa pročitaj šta je lik pisao o plivanju u Dunavu. Odgovorili su mu otprilike to što ti govoriš, sve sa slikama i objašnjenjima.

mk ultra

#18565 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra » 02/09/2019 20:30

nKrkan wrote:
Darh Wader wrote:
Ne lupaj.

Navedi primjer kome to fali toliko radnika da mu prijeti opasnost gašenjem biznisa
Ja znam jednog da su mu 4 covjeka otisli vani i on zatvorio(nije jos zatvorio ali je pred zatvaranjem), doduse imao je on i drugih problema, ti što su ga napustili ionako bi napustili ili za neki posao vani ili ovdje

DzordzHodzic

#18566 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic » 02/09/2019 20:35

bezVolana wrote:
ima dio za kupanje ljudi
I onaj dio izmedju ta dva gdje indijci 24/7 rostiljaju

512MB

#18567 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB » 02/09/2019 22:18

kox wrote:
bezVolana wrote:
ima dio za kupanje ljudi
odvojeno
procisceno za ljude

Nemam pojma zašto si se ti našla prozvana. Ako hoćeš da se uključiš vrati se negdje na početak teme pa pročitaj šta je lik pisao o plivanju u Dunavu. Odgovorili su mu otprilike to što ti govoriš, sve sa slikama i objašnjenjima.
Mensečini momak da si pobrkao lončiće loma :mrgreen:

kox

#18568 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kox » 02/09/2019 23:15

512MB wrote: Mensečini momak da si pobrkao lončiće loma :mrgreen:
Pa ne plivam ja u lijepom plavom Dunavu majstore :D
Kako idu treninzi ?

mali_balon

#18569 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mali_balon » 03/09/2019 07:46

nKrkan wrote:
Darh Wader wrote:
Ne lupaj.

Ko bi zdrave pameti otisao od kuce i porodice negdje u pm da radi.....nek gazde dignu plate, normalno radno vrijeme, nek postuju radnika, nek ulazu u radnike, edukaciju obuku opremu.....a ne da placaju minimalac da radis 12 sati dnevno mjesec dana 4 dana slobodno 10 godianjeg i moliBoga da se ne razbolis......nek zatvaraju i svi propali da Bog da.....
Pa onda ako cu se patit odo da se patim i znam za sta se patim....
Naravno ima i onih koji idu zbog politicke i socijalne situacije ali daleko je vise onih koji idu zbog ekonomske situacije

shape of despair

#18570 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by shape of despair » 03/09/2019 08:18

Dosta je toga ovdje rečeno, nema se šta dodati, ali vidim neki pišu svoja životna iskustva, kako se bore kroz život, te rade ovo te ono, imaju zato dobra primanja, fino se može kažu u BiH živiti sa takvim požrtvovanim radom i zalaganjem.
Sve je to super, ima nas svakakvih, neko je ko mačka vazda se na noge pri padu dočeka.
Ali svatite ljudi, takvih je 1%, ostala prosječna raja želi da radi 8 sati, da za to bude plaćena, da od svog rada normalno može živjeti, porodica i fazoni, normalno auto, more i sl. znači radnička klasa.
E takvi ovdje nemogu opstati jer je plata 600, pa eto nek je i 800, to nije nikakva više plata, može ako si kod roditelja, a nek su bračni drugovi i nek oboje imaju po 1000 platu, djeca kad dođu, treba auto, treba na more zbog djece, kirija vjerovatno, znači životarenje, prosječan insan životari, nikakvog luksuza ne možeš priuštiti, ček ček, a gdje je u svemu tome stabilnost, hajde nek je plata i manja al da znam da je do penzije.
Nema se ovdje šta više pametovati, za i protiv, raja odlazi masovno upravo iz gore navedenih razloga, nema života ni budućnosti neke

skafiskafsnjak

#18571 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by skafiskafsnjak » 03/09/2019 08:22

shape of despair wrote:Dosta je toga ovdje rečeno, nema se šta dodati, ali vidim neki pišu svoja životna iskustva, kako se bore kroz život, te rade ovo te ono, imaju zato dobra primanja, fino se može kažu u BiH živiti sa takvim požrtvovanim radom i zalaganjem.
Sve je to super, ima nas svakakvih, neko je ko mačka vazda se na noge pri padu dočeka.
Ali svatite ljudi, takvih je 1%, ostala prosječna raja želi da radi 8 sati, da za to bude plaćena, da od svog rada normalno može živjeti, porodica i fazoni, normalno auto, more i sl. znači radnička klasa.
E takvi ovdje nemogu opstati jer je plata 600, pa eto nek je i 800, to nije nikakva više plata, može ako si kod roditelja, a nek su bračni drugovi i nek oboje imaju po 1000 platu, djeca kad dođu, treba auto, treba na more zbog djece, kirija vjerovatno, znači životarenje, prosječan insan životari, nikakvog luksuza ne možeš priuštiti, ček ček, a gdje je u svemu tome stabilnost, hajde nek je plata i manja al da znam da je do penzije.
Nema se ovdje šta više pametovati, za i protiv, raja odlazi masovno upravo iz gore navedenih razloga, nema života ni budućnosti neke
Pa oni koji "se snadju" i imaju neki obrt, zive na ledjima radnika koji im rade za 400-500KM. E jebes ti to snalazenje....

bezVolana

#18572 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by bezVolana » 03/09/2019 09:16

kox wrote: Nemam pojma zašto si se ti našla prozvana. Ako hoćeš da se uključiš vrati se negdje na početak teme pa pročitaj šta je lik pisao o plivanju u Dunavu. Odgovorili su mu otprilike to što ti govoriš, sve sa slikama i objašnjenjima.
nemam nista pametnije da radim :D
a vidis, ja sam mislila da forum funkcionise tako da se svako moze ukljuciti u konverzaciju :? nisam znala da moras biti prozvan. jbg. moja greska

512MB

#18573 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB » 03/09/2019 09:20

kox wrote:
Kako idu treninzi ?
U čemE je fazon? Pola Beča pliva u dunavu :mrgreen:

kox

#18574 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by kox » 03/09/2019 09:22

512MB wrote:
kox wrote:
Kako idu treninzi ?
U čemE je fazon? Pola Beča pliva u dunavu :mrgreen:
Ali molim te samo uzvodno, pa dokle dobaciš . Olimpijada ti ne gine.

512MB

#18575 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by 512MB » 03/09/2019 09:29

:thumbup:

Post Reply