Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#11476 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by tvojkomsija »

Zasto Combe, otkud ti on :lol: :-)
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#11477 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

tvojkomsija wrote:Zasto Combe, otkud ti on :lol: :-)
Čombe i logično su kao hljeb i puter.
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#11478 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

_BataZiv_0809 wrote:
Suzie Q wrote: Znam ljude iz Bijeljine koji su izganjali mađarske papire i dosli u De
Koliko takvih znas al haj posteno slovom i brojem?
Iz Bijeljine 8, konkretno 2 obitelji ali na tu foru ih jos pokusava doci tako su mi ovi rekli. Vojvođani isto ganjaju sve preko Mađarske i znam par Vojvođana tu
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#11479 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nKrkan »

Ima li gdje što friškija statistika koja pokazuje ove brojke kao destis , za Austriju i Sloveniju, zivo me zanima koliko nas tamo ima. Bio je na klixu prije par mjeseci clanak kako u Sloveniji ima 46k stanovnika porijeklom iz BIH , nekako mi to pre pre malo zvuci
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11480 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Suzie Q wrote: Iz Bijeljine 8, konkretno 2 obitelji ali na tu foru ih jos pokusava doci tako su mi ovi rekli. Vojvođani isto ganjaju sve preko Mađarske i znam par Vojvođana tu
Mora se ba naučit mađarski perfektno. Ako znaš 8 ljudi koji su to uspjeli ja ti čestitam :D
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#11481 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Plutajući otpad u Drini mogao bi izazvati ekološku katastrofu

https://www.klix.ba/vijesti/plutajuci-o ... /190423130
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#11482 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Šta espn,sad bi neko trebao da ode zato što plutajući otpad u Drini može izazvati ekološku katastrofu. Inače bi sve kao istrpio nekako ali to je kap koja je prelila čašu. BUAHAHAHAAA
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#11483 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by TDK-90 »

_BataZiv_0809 wrote:
Suzie Q wrote: Iz Bijeljine 8, konkretno 2 obitelji ali na tu foru ih jos pokusava doci tako su mi ovi rekli. Vojvođani isto ganjaju sve preko Mađarske i znam par Vojvođana tu
Mora se ba naučit mađarski perfektno. Ako znaš 8 ljudi koji su to uspjeli ja ti čestitam :D
Evo cak par stranica na tu temu :D

https://forum.klix.ba/madjarsko-dvojno- ... 19114.html
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11484 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

TDK-90 wrote:
Evo cak par stranica na tu temu :D na tu temu

https://forum.klix.ba/madjarsko-dvojno- ... 19114.html
Ma vidio sam, to su uglavnom bombe, ali i da nisu, jezik se mora nauciti na tom nivou da sa imigracionim strucnjakom bez greske razgovaras na unaprijed nepoznatu temu :D

Za jezik koji mimo svog normalnog svijeta koji policiju zove slicno: police, politi, polis, polizia, istu zove Rendorszeg, priznaces, prosjecnom Balkancu nije bas lako nauciti.... :D
Seyfo
Posts: 4336
Joined: 23/08/2011 14:12

#11485 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Seyfo »

Zaista,ucenje tog jezika i nema veze s mozgom...kakav motiv moras imati jbt. Nigdje se ne prica osim tamo,ima neke veze s finskim ...uzas.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#11486 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by TDK-90 »

Sta je problem :-D
Ljudi ce se nasaditi na glavu ako su odlucili otici odavde , pa makar preko madjarkog jezika.
Imamo mi i zajednickih rijeci , cetvrtak, petak, sargarepa, macka ........ :D
AlenK
Posts: 222
Joined: 19/04/2019 08:12

#11487 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by AlenK »

Es ist einfacher Deutsche Sprache zu lernen :D :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66051
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#11488 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

Seyfo wrote:Zaista,ucenje tog jezika i nema veze s mozgom...kakav motiv moras imati jbt. Nigdje se ne prica osim tamo,ima neke veze s finskim ...uzas.
I pritom ucis tako zajeban jezik ali ne da zivis u Madjarskoj, nego da pomocu madjarskog pasosa ides u trecu zemlju ciji jezik opet moras uciti i prolaziti kroz integraciju :D ne znam, meni to zvuci logicno jedino ako ti je 18 godina i zivot pred sobom...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#11489 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by HAVANA »

Lijepi nas jezik :lol: Vako mi dodje poruka.Dje si jebo te tito? Evo me u bosni.Fu- Do
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11490 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

_BataZiv_0809 wrote:
TDK-90 wrote:
Evo cak par stranica na tu temu :D na tu temu

https://forum.klix.ba/madjarsko-dvojno- ... 19114.html
Ma vidio sam, to su uglavnom bombe, ali i da nisu, jezik se mora nauciti na tom nivou da sa imigracionim strucnjakom bez greske razgovaras na unaprijed nepoznatu temu :D

Za jezik koji mimo svog normalnog svijeta koji policiju zove slicno: police, politi, polis, polizia, istu zove Rendorszeg, priznaces, prosjecnom Balkancu nije bas lako nauciti.... :D
Premda jedan od jezika nacionalnih manjina u bivsoj Jugoslaviji :oops: , jezik im je ipak nula bodova :D

Cuj bankovni izvjestaj - folyószámlakivonat :skoljka:
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#11491 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

_BataZiv_0809 wrote:
Suzie Q wrote: Iz Bijeljine 8, konkretno 2 obitelji ali na tu foru ih jos pokusava doci tako su mi ovi rekli. Vojvođani isto ganjaju sve preko Mađarske i znam par Vojvođana tu
Mora se ba naučit mađarski perfektno. Ako znaš 8 ljudi koji su to uspjeli ja ti čestitam :D
Ne znam kako govore Mađarski ali znam da su se natovarili na njemacku socijalu i ne rade ništa. A to sigurno ne bi mogli bez EU papira. Srbi su inace mada to nije ni bitno.
Ovi vojvođani vec znaju jezik jer su na granici.
User avatar
Edin H.
Posts: 47001
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#11492 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Edin H. »

Suzie Q wrote:
Ne znam kako govore Mađarski ali znam da su se natovarili na njemacku socijalu i ne rade ništa.
Image
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#11493 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by nKrkan »

Cuj slican finskom , hajd razumio bih da je madjarska negdje gdje je Poljska pa blizu eto, ali ovi dole u dubini kontinenta i imaju slicnosti i iz iste grupe naroda lmao
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#11494 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

Suzie Q wrote:
Ne znam kako govore Mađarski ali znam da su se natovarili na njemacku socijalu i ne rade ništa.

Ljudi, je li vi stvarno vjerujete da to može tek tako, dođeš u Njemačku i živiš ni od čega, a neko te plaća?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#11495 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

Radio Sarajevo wrote:
Suzie Q wrote:
Ne znam kako govore Mađarski ali znam da su se natovarili na njemacku socijalu i ne rade ništa.

Ljudi, je li vi stvarno vjerujete da to može tek tako, dođeš u Njemačku i živiš ni od čega, a neko te plaća?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Da. Naravno, sve dok imaš pravo na to. Tipa, ja sada to ne bih mogao, jer dan tek nedavno došao. Ljudi sa mađarskim pasošima vjerujem da mogu bez problema.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#11496 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mousstapha »

Ma ne moze to tako, dzaba ti madjarski pasos. Mislim da moras boraviti odredjeni dio u Njemackoj da bi se svalio na Hartz IV.
Suzie Q
Posts: 1341
Joined: 08/04/2010 10:54

#11497 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Suzie Q »

Ljudi koji su dosli na vizu ne smiju uzeti nikakvu socijalu jer im ne bi produzili vizu. Ljudi iz EU mogu bez ogranicenja. Nije sva socijala preko Jobcentra, npr Wohngeld i Kinderzuschlag nisu i mozes ih traziti neovisno koliko dugo si u DE. Ima ljudi kojima je jedina preokupacija doznati gdje mogu izvuci koji euro. Tocno znaju koliko dana trebaju biti tu i koliko raditi, na koliko sati biti prijavljeni itd da bi izvlacili pare.
A onda kad se nakače na sustav nemaju ni stida ni granice
AlenK
Posts: 222
Joined: 19/04/2019 08:12

#11498 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by AlenK »

Ja samo znam da crncuge samo djecu prave i socijalu koriste :skoljka:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#11499 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by stakasa »

konjislav wrote:
Radio Sarajevo wrote:
Suzie Q wrote:
Ne znam kako govore Mađarski ali znam da su se natovarili na njemacku socijalu i ne rade ništa.

Ljudi, je li vi stvarno vjerujete da to može tek tako, dođeš u Njemačku i živiš ni od čega, a neko te plaća?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Da. Naravno, sve dok imaš pravo na to. Tipa, ja sada to ne bih mogao, jer dan tek nedavno došao. Ljudi sa mađarskim pasošima vjerujem da mogu bez problema.
Ma ne moze niko, bez obzira na pasos. Treba raditi odredeni period pa tek onda to gonjati. I uopste nije lako izgonjati. To sto ima nekih nasih sto su na socijali od pocetka, to su izgubljeni slucajevi, domacini napravili procjenu da se ne isplati bakcat oko njih i daju im to malo crkavice koja je ni umrijet ni prebolit. Ali sada doci u neku zemlju sa recimo madarskim, hrvatskim ili talijanskim pasosem i zakaciti se na socijalu to ne moze
User avatar
konjislav
Posts: 637
Joined: 11/04/2012 02:18

#11500 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by konjislav »

stakasa wrote:
konjislav wrote:
Radio Sarajevo wrote: Da. Naravno, sve dok imaš pravo na to. Tipa, ja sada to ne bih mogao, jer dan tek nedavno došao. Ljudi sa mađarskim pasošima vjerujem da mogu bez problema.
Ma ne moze niko, bez obzira na pasos. Treba raditi odredeni period pa tek onda to gonjati. I uopste nije lako izgonjati. To sto ima nekih nasih sto su na socijali od pocetka, to su izgubljeni slucajevi, domacini napravili procjenu da se ne isplati bakcat oko njih i daju im to malo crkavice koja je ni umrijet ni prebolit. Ali sada doci u neku zemlju sa recimo madarskim, hrvatskim ili talijanskim pasosem i zakaciti se na socijalu to ne moze
To jeste ako ideš preko Arbeitsamta. Za druge stvari vrijedi ovo što je napisala Suzie.
Post Reply