Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#1 Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Bile su teme "kupujmo domaće i o bojkotu HR proizvoda", medjutim trenutna politička situacija i medijski haranga hrvatskih političkih zvaničnika iz HR i BiH zaslužuje "opsežniju akciju" kao odgovor.(Jučer je Plenković po Francuskoj čak lobirao i na Sorboni se oglasio, u vezi HR pitanja u BiH, crkveni poglavari takodjer ne propuštaju priliku da Bošnjacima natrljaju nos u FBIH a u RS su manji od makovog zrna itd itd)
U ovu akciju i dijaspora se može takodjer aktivno uključiti, obzirom da HR proizvode Vegete, Podravke, Kraša, Plive, Saponia distributira i na EU i svjetska tržišta.
Znači ne kupujmo "nostalgičari" ništa proizvedeno u HR. U Austriji imaju svoje police po BILLA-ma, Merkur-ima itd itd... Pa neka im ostanu pune, a roba se vrati.

U BiH domaće stanovništvo ima priliku bojkotovati

- HR proizvode koji se proizvode direktno i ditributiraju u BiH (Teta Violeta i njene deterdžente, omekšivače zamijenite recimo DITI-nim proizvodima), toalet papir i vlažne maramice takodjer proizvodima nekih drugih naših firmi...

- proizvode "Kraša", "Podravke", "Plive" te omiljene nam flaše "Jane" sa ili bez kojekakvih ukusa i sl, MIJENJAJTE "Sarajevskim senzacijama", paštetama i sudžukama iz tuzlanskog "Menproma" a čokolade i ostale vrste slatkiša iz "Kraša" možete po željama uzimati od naših proizvodjača :D

- Firme sa područja Hercegovine takodjer su i broj jedan distributeri "Brendova" u BiH. Tržište robe široke potrošnje vrijedno je 6 milijardi KM. Od toga polovina IDE u Hercegovinu. Takodjer i marketinško pokrivanje kupaca najčešće radi "sestrinska firma" ili distributeri.
Pa evo nekih imena medju vodećim:

1.Ataco (Široki Brijeg)
2.Mepas (Široki Brijeg)
3.Planet (Posušje)
4.MCI (Široki Brijeg)

Većina karata podijeljena je i dobivena u poraću još u Hercegovini, i tokom rata u BiH u Hrvatskoj. Promjene se skoro i ne dešavaju a ugovori su i vremenski po desetak godina.

Pa tako:

MCI iz Širokog Brijeg distribuira/ zastupnik je Niveinih proizvoda, robnu marku GlaxoSmithKlinea, zubnu pastu Aquafresh, keksove Jaffa itd itd

Mepas Firma iz Širokog distributeri su Kompanie "Storck" te Toffife, Knoppers, Kandit,
Koestlin, Gavrilović Saponia itd itd


Kompanija "Boreas" iz Kreševa distributer je sokova Juice zatim alkoholnih pića Baileys, Johnnie Wales, MB Pivo, Amstel, Heineken te cigareta Philip Morris uključujući i Marlboro

Ovo je samt djelić primjera a VI možete svakako provjeriti prilikom kupovine i sami distributere na poledjini proizvoda.

Pa da vidimo dokle seže sloga i NAŠ odgovor!

P.S tema nije moja ideja, samo "obrada/uvod"..Gandalf je prvi pomenuo ove mogućnosti pritiska na HDZ i Čovića.
Pa neka izvoli gospodin sastajati se (nakon nadam se našeg masovnog odaziva) sa onim koje je direktno ugrozio (proizvodjačima i ditributerima). A tako i gospodin Plenković u HR.
Last edited by SaraFina on 17/10/2018 10:13, edited 1 time in total.
User avatar
Šunj
Posts: 1621
Joined: 13/02/2010 04:02
Location: American Samoa

#2 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Šunj »

Bojkot!
Image
Koliko je podrške zaista dobio Čović?

Za člana Predsjedništva BiH iz reda Hrvata izabran je Željko Komšić (DF). To je
izazvalo lavinu (ne)osnovanih napada na njega osobno. Dovodi se u pitanje njegov
legitimitet koji čak vodi ka prebrojavanju njegovih krvnih zrnaca, kažu u IFIMES-a.

"Po logici HDZ-a, član Predsjedništva BiH iz reda Hrvata može biti samo onaj za koga masovno glasaju Hrvati i koji mora biti iz Zapadne Hercegovine, iako u Zapadnoj Hercegovini živi svega 1/3 od ukupnog broja Hrvata u Bosni i Hercegovini. Vjerovatno zbog nakaradne politike HDZ najviše Hrvata iz BiH živi u inozemstvu. Zanimljivo je da je Čović imao samo 100.000 tzv. hrvatskih glasova, dok je imao oko 1/3 tzv. nehrvatskih glasova. Procent tzv. hrvatskih glasova je vrlo skroman, jer prema popisu stanovništva iz 2013. godine u BiH živi blizu 550.000 Hrvata. Gdje se nalazi Čovićev legitimitet sa 100.000 hrvatskih glasova, ako je ukupan broj birača 3,3 miliona", navode u IFIMES-u.
User avatar
escobar__
Posts: 8854
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#3 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by escobar__ »

Generalno "bojkotujem" uvozne proizvode, ne samo hrvatske tako da što se mene tiče samo ću nastavit i dalje. :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#4 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Šunj wrote:Bojkot!
Image
Koliko je podrške zaista dobio Čović?

Za člana Predsjedništva BiH iz reda Hrvata izabran je Željko Komšić (DF). To je
izazvalo lavinu (ne)osnovanih napada na njega osobno. Dovodi se u pitanje njegov
legitimitet koji čak vodi ka prebrojavanju njegovih krvnih zrnaca, kažu u IFIMES-a.

"Po logici HDZ-a, član Predsjedništva BiH iz reda Hrvata može biti samo onaj za koga masovno glasaju Hrvati i koji mora biti iz Zapadne Hercegovine, iako u Zapadnoj Hercegovini živi svega 1/3 od ukupnog broja Hrvata u Bosni i Hercegovini. Vjerovatno zbog nakaradne politike HDZ najviše Hrvata iz BiH živi u inozemstvu. Zanimljivo je da je Čović imao samo 100.000 tzv. hrvatskih glasova, dok je imao oko 1/3 tzv. nehrvatskih glasova. Procent tzv. hrvatskih glasova je vrlo skroman, jer prema popisu stanovništva iz 2013. godine u BiH živi blizu 550.000 Hrvata. Gdje se nalazi Čovićev legitimitet sa 100.000 hrvatskih glasova, ako je ukupan broj birača 3,3 miliona", navode u IFIMES-u.

Te njihove "verzije dogadjaja" ne trebaju biti predmetom diskusija... Oni su bojkotovali Komšića u "svojim" općinama. I kraj priče...

Mi ćemo zbog medijske i političke harange koju provodi i HR i HDZ sa Čovićem njihove proizvode i distributere u BiH i dijaspori.. Pa da vidimo.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#5 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

escobar__ wrote:Generalno "bojkotujem" uvozne proizvode, ne samo hrvatske tako da što se mene tiče samo ću nastavit i dalje. :D
Odlučno... Samo još:
-Okreni proizvod i dodatno pogledaj ko je distributer... Hvala :)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#6 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by ultima_palabra »

Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#7 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
Dok ja ovdje guglam ko još proizvodi tariguz i vlažne maramice a da nije Violeta :D
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#8 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Streptokok »

ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
i dijaspora također može bojkotovati hrvatske proizvode. ili ti možda misliš da ih izvoze samo u bih?
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#9 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by hizo ramidovic »

Bloo wrote: Dok ja ovdje guglam ko još proizvodi tariguz i vlažne maramice a da nije Violeta :D
paloma...a mescini da ima i bingo svoje
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#10 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

Streptokok wrote:
ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
i dijaspora također može bojkotovati hrvatske proizvode. ili ti možda misliš da ih izvoze samo u bih?
A ako žive u nekoj od država koja podržava politiku HDZ-a, čijim se tariguzom onda brišu?
User avatar
ljevoruki
Posts: 4747
Joined: 20/05/2011 22:49

#11 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by ljevoruki »

bojkot i proizvoda iz srbije i rs. :izet:
:bih:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#12 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:

Ovo možemo zajedničkim snagama. "Pas bio ko pojeo Dorinu, podravkinu paštetu, (njih i ne jedem), itd itd ubuduće" :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#13 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by ultima_palabra »

Streptokok wrote:
ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
i dijaspora također može bojkotovati hrvatske proizvode. ili ti možda misliš da ih izvoze samo u bih?
Ne mislim, naravno. Ali u Njemačkoj su hrvatski proizvodi 0,1% ponude, a u BiH 30-40%.

Zato je ovo mlaćenje gloginja tuđim kurcem.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#14 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by hizo ramidovic »

inace favorizujem domace...
uvozno ako se bas mora i nema neke domace alternative
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#15 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Streptokok »

ultima_palabra wrote:
Streptokok wrote:
ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
i dijaspora također može bojkotovati hrvatske proizvode. ili ti možda misliš da ih izvoze samo u bih?
Ne mislim, naravno. Ali u Njemačkoj su hrvatski proizvodi 0,1% ponude, a u BiH 30-40%.

Zato je ovo mlaćenje gloginja tuđim kurcem.
čemu tako gruba usporedba? jel to ne možeš živjeti bez njihovog smeća?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#16 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

hizo ramidovic wrote:
Bloo wrote: Dok ja ovdje guglam ko još proizvodi tariguz i vlažne maramice a da nije Violeta :D
paloma...a mescini da ima i bingo svoje
Paloma - UZP
Yep, Bingo - proizvodi toaletni papir u Šićkom Brodu u Tuzli. Treba provjeriti samo strukturu radnika u fabrici. A navode iz Binga: irovine za proizvode nabavljaju od jednog od vodećih proizvođača sirovine higijenskog papira iz Italije, kao i iz fabrike za proizvodnju sirovine higijenskog papira iz Banja Luke.
Da ih ipak bojkotiram? SrBski papir po mojoj federacijskoj guzici?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#17 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by ultima_palabra »

Streptokok wrote:
čemu tako gruba usporedba? jel to ne možeš živjeti bez njihovog smeća?
Ne mogu eto... šta sad?
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#18 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

Patriotizam, pogotovo ovog tipa, je ideal za budale.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#19 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Streptokok »

ultima_palabra wrote:
Streptokok wrote:
čemu tako gruba usporedba? jel to ne možeš živjeti bez njihovog smeća?
Ne mogu eto... šta sad?
sad si me nasekirao, večeras nema spavanja, a možda i heftu čitavu.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#20 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

ultima_palabra wrote:
Streptokok wrote:
ultima_palabra wrote:Dijaspora po običaju predvodi akcije i bojkote u BiH :mrgreen:
i dijaspora također može bojkotovati hrvatske proizvode. ili ti možda misliš da ih izvoze samo u bih?
Ne mislim, naravno. Ali u Njemačkoj su hrvatski proizvodi 0,1% ponude, a u BiH 30-40%.

Zato je ovo mlaćenje gloginja tuđim kurcem.

I nostalgija i nedostupnost meni u AT i ovim i Njemačkoj, Skandinaviji i Švici imaju cijenu. Ne zaboravi to :D
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#21 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by hizo ramidovic »

Bloo wrote:
hizo ramidovic wrote:
Bloo wrote: Dok ja ovdje guglam ko još proizvodi tariguz i vlažne maramice a da nije Violeta :D
paloma...a mescini da ima i bingo svoje
Paloma - UZP
Yep, Bingo - proizvodi toaletni papir u Šićkom Brodu u Tuzli. Treba provjeriti samo strukturu radnika u fabrici. A navode iz Binga: irovine za proizvode nabavljaju od jednog od vodećih proizvođača sirovine higijenskog papira iz Italije, kao i iz fabrike za proizvodnju sirovine higijenskog papira iz Banja Luke.
Da ih ipak bojkotiram? SrBski papir po mojoj federacijskoj guzici?
ne treba cjepidlaciti...provjeri ko radi i zaradjuje u sickom brodu
mada su glavni izvozni proizvod iz zap hercegovine ipak kladionice...
tu su pare, al haj ti nekom ovisniku kazi da se ne kladi
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#22 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Banksy »

Bloo wrote: Paloma - UZP
Yep, Bingo - proizvodi toaletni papir u Šićkom Brodu u Tuzli. Treba provjeriti samo strukturu radnika u fabrici. A navode iz Binga: irovine za proizvode nabavljaju od jednog od vodećih proizvođača sirovine higijenskog papira iz Italije, kao i iz fabrike za proizvodnju sirovine higijenskog papira iz Banja Luke.
Da ih ipak bojkotiram? SrBski papir po mojoj federacijskoj guzici?
:mrgreen:

Koji je to mentalni sklop da živiš u Minhenu, i u silnoj ponudi, trošiš samo exYu ili BiH proizvode...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#23 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Tomahawk11 wrote:Patriotizam, pogotovo ovog tipa, je ideal za budale.

Da su jeftiniji u odnosu na druge iz BiH bio bi. Ovako Menprom ti je mnogo pristupačniji od Gavrilovića a tuzlanski,,Začin D.O milion puta jeftiniji od vegete a isto "sol" koji se zove začin... Samo vegeta je ime... Ditributeri. ....Bez njihovih proizvoda se može takodjer... I to je preskupo jer "Brendirano".
Last edited by SaraFina on 17/10/2018 10:38, edited 1 time in total.
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 398
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#24 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by rahmetli dedo »

kad bi za pocetak uspjeli da raja bojkotuje Premier i slicne ustanove, to bi bilo pola posla.
p.s. Ko ne zna sta je Premier, svaka mu/joj cast!
gold'n'brown
Posts: 1611
Joined: 20/02/2007 16:20

#25 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by gold'n'brown »

Ovo bi bilo moguce kada bi hoteli, restorani itd. i veliki centri, koji nisu pod kontrolom UZP-a, se ukljucili u akciju. Ali cisto sumnjam da bi se jedan Bingo odvazio da ne prodaje Violetu i druge proizvide sa zastupnistvima u Zapadnoj Hercegovini. Ja pratim, jedino sto sam kupovao je Viloeta, ali i to prestajem.
Locked