Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2526 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bodkin »

Frajer maksimalno odmaze ovoj bojkotujemo kampanji :D
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#2527 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by musicman80 »

Nesto se moze bojkotovati samo ako postoji dobra alternativa za isto.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21574
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2528 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by MarlboroGold »

DinoKotroman wrote: ko pored sarajevskog, tuzlanskog ili.preminger piva kupi ožujsko, karlovačko, pan, jelen, kurac, palac
prvoklasna piva kao Hajneken i Budwiser je nesto drugo
ali pijandura koja se opija sa karlovačkim ili ožujskim pored sarajevskog ili tuzlanskog je kreten
Meni su sva tri loša.
Tuzlak sam i ovo sadašnje tuzlansko mi je jedno od najgorih... samo je sarajevsko još gore. Znači kreten sam ako ganjam nešto kvalitetnije od domaće brlje. Razlika između npr. zaječarskog i pivama koje si naveo je nebo i zemlja, a da ne govorim o Paulaneru i drugim...
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#2529 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by probook »

MarlboroGold wrote:
DinoKotroman wrote: ko pored sarajevskog, tuzlanskog ili.preminger piva kupi ožujsko, karlovačko, pan, jelen, kurac, palac
prvoklasna piva kao Hajneken i Budwiser je nesto drugo
ali pijandura koja se opija sa karlovačkim ili ožujskim pored sarajevskog ili tuzlanskog je kreten
Meni su sva tri loša.
Tuzlak sam i ovo sadašnje tuzlansko mi je jedno od najgorih... samo je sarajevsko još gore. Znači kreten sam ako ganjam nešto kvalitetnije od domaće brlje. Razlika između npr. zaječarskog i pivama koje si naveo je nebo i zemlja, a da ne govorim o Paulaneru i drugim...
Jes vala, ono zajecarsko sam negdje probao u onoj zidarskoj boci pivo bolje od svih ovih nasih domacih. Nazalost ali tako je
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2530 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

Hakiz wrote:
DaffyDuck wrote: t. papir i ubruse svoje proizvodnje ima Bingo i jis neki manji proizvodjaci.


Ja volim vina. I mislim da imamo dobra vina. Ali probaš naše vino od 20 KM i probaš neki Bordo od 20 KM (10 Eura je standardna cijena pristojnog vina u Francuskoj, Španiji, Italiji, a često su vina koja su na granici pristojnih i jeftinija) i shvatiš da naši prodaju muda za bubrege, to jeste da su preskupi. Da bi realna cijena našeg vina kada ga porediš sa vinima iz navedenih zemalja trebala biti manja od trenutne najmanje za trećinu ili pola, a nekada i više.

Doduše, vina i nisu najsretniji primjer za ovu temu jer ih Bošnjaci ne prave, ali to je već problem Bošnjaka. Ja ih neću prestati piti :evil:

Itd.

Tako da će ovaj glupi Bošnjo za svoju malu teško zarađnu platu kupovati ono šta mu se sviđa.

Jer, ne znam ko je glupi Bošnjo, onaj koji za svoj novac kupuje šta mu se sviđa ili onaj koji kupuje domaće čak i kada je ašićare vidljivo da ga domaći proizvođač levati i skupo mu porodaje škart. Ako ne škart, prodaje debelo precijenjene proizvode. A da me neko dodatno levati na nacionalnom patosu, neće da može. Neću ja finansirati porodicu Izetbegović, pa makar ne bojkotovao UZP-ovce i genocidne.

Pa i to bi se lakše podnijelo kada bi te previsoke cijene domaćih proizvoda i usluga značile veće plate uposlenima i/ili više uposlenih pa time bolji radni uslovi. Ali ne, uglavnom idu na lično bogaćenje vlasnika.

A prozivati ljude glupima ti nije baš dobar način da ih ubijediš u svoje. Naprotiv.
Preporuka za slovenacka vina :thumbup:
I ko kaze da bosnje ne prave vina?
I eto, moja molba postavljacici teme je bila da se ne bojkotuje prefiks hrvatskog i srpskog, vec one firme sto finansiraju nacionlisticke politike jer samim tim mi svojim novcem finansiramo politiku koja nas potkopava. I ove zelene koje spominjes stavljam u isti kos s ovim prethodnim.
I nije ti ovo tema kupujmo domaće....
elk
Posts: 2800
Joined: 14/08/2006 12:03

#2531 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by elk »

kotromanic deterdjent izdomiro. :izet:
ko ne kupuje bh. proizvode odmah dobije etiketu da je mrski hrvat. ili nedobog srbin,pupu.
p.s. slazem se za zajecarsko.neotkriveni hmeljni dragulj.i da se zna:niko nema kefir ko mi.onaj milkosov naravno.vrh :thumbup:
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#2532 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by kolegione »

DaffyDuck wrote:
kolegione wrote:Pozdrav svima,

Mali osvrt na ovu temu, ideja je super ali bez realnih riješenja problema, jer Bosnjaci kao etnos u poslovnom smislu u ovoj industriji imaju samo jednu kompaniju koja je zaista bila respektabilna to je "MEGAMIX" sa naglaskom na BILA, sada ta kompanija više nije respektabilna te njena putanja ide nezaustavno ka dole, što se tiče ove industrije, nada ostaje da će izgurati distribuciju proizvoda ka resotranima "Horeca" i tako nastaviti poslovati.

Sve ostale kompanije su u vlasništvu Hercegovine i ljudi zaista odlično rade svoj posao, naravno sve velike brandove jakim političkim bojkotom za 9 mjeseci mozes natjerati da promijene distributera, ali takvog danas u ovom korpusu nema, te bi recipročno značilo da će se desiti da će se veliki brandovi distribuirati po etničkoj liniji, jer takav otvoreni i rašireni napad na te distributere izazvao bi bijes hrvatskog i hrpskog stanovništva, te bi stanovništvo povuklo iste poteze, u poslovnom kao i u politčkom smislu ovo bi bila negativna spirala, dok taj projekat ne bi bio ozbiljno osmišljen i dogovoren na većem nivou, što se naravno neće desiti

Stoga dragi moji, mislim da ne razumijete osnovne postulate ovoga biznisa, i to što pokušavate samo će naštetiti BiH ekonomiji, jer to je klasični anarhizam jer nema alternative, nego je potrebno da se prvo kreira distributer ili bar 2 koja mogu preuzeti distribuciju pa onda krene u pregovore, pokuša iznaći model finansiranja kako bi se smanjila distributerska marža te tako da se postane konkurentniji od ostalih, pa onda i ovaj model se može koristiti kao poluga u pregovorima

Za kraj da Bosnjački korpus jeste 50% do 53% ove industrije pogotovo prehrane, stoga ovo jeste alat, ali kad se steknu predoslovi
Stoga... sustinu si sam rekao vise od 50% trzista (bilo kojeg) je, kako ti kazes, bosnjackog korpusa. I naravno da se moze, i naravno da kada ljudima smanjis prihode, promete i sl. da ce malo mucnut glavom i reci svojim politikama ko vas .... meni je moj posao najvazniji.

I ni u kojem slucaju se ne slazem da megamix nije respektabilna kompanija. I ima ih jos u Sarajevu, al glupom bosnji draze uzet od drugog. Vecina opravdava viceve, na zalost.
Kakav paušalan odgovor, dragi gledaoci, nema vremena biznis čekati politiku i kakve veze ima Bošnjo sa time koga će multinacionalka izabrati da distribuira njihove proizvode na police i implementira strategije????

Megamix nije sposoban da uzme nijedan brand od 5 miliona a kamo li neku multinacionalku 20 30 mil, stoga molim te ako ne razumiješ osnovne postulate, potrudi se da ne odgovaraš bez ikakvog smisla.

Ni ovaj forum nije što je nekad bio
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#2533 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by kolegione »

dale cooper wrote:Ja samo govorim o onome što sam svojim očima vidio i činjenici da stvari nisu tako jednostavne kao Bingo - good, Mercator - bad. Svima njima je u cilju naša lova. Bingo je u bilo kojem momentu kao naš najveći lanac mogao napraviti bojkot svih ovih distributera o kojima se ovdje govori. Zašto nije? Naravno...novac je u pitanju.
Da i to je jedna od brutalnih opcija, znači Bingo drzi 28%-30% udjela u BiH, kvadrat na kvadrat od cca 8000 prodavnica po Nielsenu, stoga kada bi Bingo rekao ne, i pronašao paralelni izvor uvoza, tu bi bio kraj svima, ali naravno ko bi to sebi uradio :D
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2534 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hajvan »

Sarajevsko je izmislilo rijec pivo za sve pobrojane agresorske (genocidno-uzp-silovateljske) brendove.


Bingo je tuzlanski lanac, a ne bosanski..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2535 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Sanjarko »

MarlboroGold wrote: Čovjek.
:thumbup:

Trudimo se, zar ne. Da budemo insani, ljudi prije svega.
Hakiz
Posts: 40518
Joined: 30/07/2015 20:01

#2536 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

Vizionar 1985 wrote:
MarlboroGold wrote: Čovjek.
:thumbup:

Trudimo se, zar ne. Da budemo insani, ljudi prije svega.
Slabo.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2537 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bloo »

MarlboroGold wrote: Čovjek.
dzedaj ba....dzedaj...
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2538 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Tomahawk11 »

Bloo wrote:
MarlboroGold wrote: Čovjek.
dzedaj ba....dzedaj...
E, ne može Dževad, to je zauzeo desna PreCjednikova ruka...
Hakiz
Posts: 40518
Joined: 30/07/2015 20:01

#2539 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hakiz »

dale cooper wrote:Ja samo govorim o onome što sam svojim očima vidio i činjenici da stvari nisu tako jednostavne kao Bingo - good, Mercator - bad. Svima njima je u cilju naša lova. Bingo je u bilo kojem momentu kao naš najveći lanac mogao napraviti bojkot svih ovih distributera o kojima se ovdje govori. Zašto nije? Naravno...novac je u pitanju.
U tome je suština.

Zašto SaraFina nije pokrenula bojkot tako da je zvala Bingo itd nagovarajući ih da ne stavljaju na police hrvatske/HZHB-ovske/srbijanske/RS-ovske proizvode?

Nego se obratila nama.

Jer zna kako bi prošla.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2540 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Sanjarko »

Hakiz wrote:
Vizionar 1985 wrote:
MarlboroGold wrote: Čovjek.
:thumbup:

Trudimo se, zar ne. Da budemo insani, ljudi prije svega.
Slabo.
Znam, ali se trudimo ipak.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2541 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by SaraFina »

Hakiz wrote:
dale cooper wrote:Ja samo govorim o onome što sam svojim očima vidio i činjenici da stvari nisu tako jednostavne kao Bingo - good, Mercator - bad. Svima njima je u cilju naša lova. Bingo je u bilo kojem momentu kao naš najveći lanac mogao napraviti bojkot svih ovih distributera o kojima se ovdje govori. Zašto nije? Naravno...novac je u pitanju.
U tome je suština.

Zašto SaraFina nije pokrenula bojkot tako da je zvala Bingo itd nagovarajući ih da ne stavljaju na police hrvatske/HZHB-ovske/srbijanske/RS-ovske proizvode?

Nego se obratila nama.

Jer zna kako bi prošla.

Pa što da zovem Senada bezveze? Vi šmela i gotiva kupujete većina po Konzumima i Mercatorima. Svidja vam se više manevarskog prostora da imate s kolicima, poslagana uredno roba i sl 'nebitnosti'.

Da ste me podržali, zvala bi. Naravno.
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#2542 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by strong69 »

Kupujete li hrvatske proizvode i poslije 09.01.?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2543 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

strong69 wrote:Kupujete li hrvatske proizvode i poslije 09.01.?
sto da ne
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#2544 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by strong69 »

beni-bu-man wrote:
strong69 wrote:Kupujete li hrvatske proizvode i poslije 09.01.?
sto da ne
Bravo :thumbup:
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2545 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by DaffyDuck »

audijevac wrote:
SaraFina wrote:

Mozgaj eto ti i računaj. Meni ne podmeći. Nisam retardirana niti mi treba neko da tumači po svom nahodjenju moje misli. Ne sjećam se da sam te oponomoćila?...Uglavnom, tema je zamišljena kao poluga da se HDZ stranka prisili na kompromis. Nije uperena protiv Hrvata u BiH kao naroda. Kraj.
slabo kontaš...većina Hrvata glasa, podržava i "brani" HDZ
stoga htjeli vi multietniĆari ili ne, diretno ili indirektno to jeste usmjereno i protiv većine Hrvata BH
ja s tim nemam problem, ali imate vi multietniĆari jer vam se kosi sa lažnim principima multietniĆarenja

by the way
sve je izračunato odavno, ali nije do tebe stiglo
To je njihovo pravo da budu. I ako jesu, evo moj bojkot je protiv TAKVE vecine. Neki problem?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2546 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by beni-bu-man »

strong69 wrote:
beni-bu-man wrote:
strong69 wrote:Kupujete li hrvatske proizvode i poslije 09.01.?
sto da ne
Bravo :thumbup:
fakat sto ne bi kupovo njihove proizvoda ako mi se svidi
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#2547 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by musicman80 »

Lako je vama u dijaspori ne kupovati hrvatske I srbijanske proizvode. Kod nas u BIH radnje pune istih, a skoro da I nemas alternativu za neke stvari,recimo konditorske proizvode isl. Vi tamo u danskoj, svedskoj ili austriji, imate svega u izobilju, I tek ponekad kupite nesto made in BIH, cisto da vas zelja mine, odnosno da vas ne grize savjest kada se najedete Mozart kugli :mrgreen:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2548 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Hajvan »

strong69 wrote:
beni-bu-man wrote:
strong69 wrote:Kupujete li hrvatske proizvode i poslije 09.01.?
sto da ne
Bravo :thumbup:
kupujem,nazalos za sve manje para za moja gladna balijska usta i usta mojih bosonogih i krezavih balijskih potomaka..
al jebajiga, stacu - kupujem hrvatski Q...valitet…
mi balije neznamo nist napraviti, hrvacko je bolje i ukusnije. no nazalost nestaje mi pooooara… ne mogu nared doci da sta roooadim od ovijeh Stefica, Martina, Tihofila i Anamarija


:lol:
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#2549 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Sanjarko »

audijevac wrote:...isključivo i jeste nacionalno pitanje iako ga vi multietniĆari ne želite viđeti tako
"Pozdrav brate Crnogorski. Dze si, sta ima? Vidzah li ti sta nam ove poturice multi-nultni rade. Stop Turkijskom zulumu."
Bobi
Forum administrator
Posts: 32162
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2550 Re: Idemo bojkotovati proizvode hrvatskih firmi u BiH/iz HR i hrvatske distributere svjetskih "brendova" u BiH!

Post by Bobi »

Dešavanja u Srbiji :mrgreen:
Image
Locked