Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#251 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by bunk »

Yebi ga ako misle doc na Zemlju ikad volio bih da se pojave prije nego ja odapnem.
Jer to bi bio savrseni krug.
Rodio se u jednom sistemu,prezivio rat pa onda postratne zayebancije i kao slag na tortu jos i yebeni neprijateljski raspolozeni ET:lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#252 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

:lol: :lol: :lol:
Sumnjam da su neprijateljski nastrojeni. Da jesu, vec bi nas odavno pocistili odavde. :D
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#253 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

hAZNADAR wrote:
Irsar wrote:
Također bez uvrede, ali vjera i vjernici nemaju nužno veze sa ovom temom i ne znam zašto se i ti za njih hvataš?

"Valjda je logičnije" nije logički argument, odnsono "valjda je logičnije" NIJE logično. "Vanzemaljaca" nema, dokaza za iste također nema, ko tvrdi suprotno slobodan je da podastre jasne dokaze za isto. Do tada pretpostavljam da ostaju Youtube videi i slično gdje zapravo ništa konkretno se ne dokazuje, ali se kao "uočavaju" neke veze i slične gluposti.
Nemoguce je raspravljati o zivotu u svemiru a izostaviti kako je moguce nastao - kao i ovdje. I tu slucajno znam da si vjernik i izvini ako to dozivljavas kao zloupotrebu.
Ne doživljavam, samo mi nije bilo jasno kakve veze ima vjera sa "logičnošću" postojanja života bilo gdje. Ali OK, ovo je svakako sporedna stvar sada.

Što se ovoga tiče:
Ako uzmemo ateisticku teoriju nastanka zivota - sudar specificnih hemikalija na dnu mora u nekoj vulkanskoj supi - identicnih uslova za to imas milijarde u svemiru i sama logika govori da se takva hemija mogla desiti na milijardu mjesta i da se i sad desava.
Imaš već 1 grešku u prvoj rečenici, jer IDENTIČNI uslovi ne postoje NIGDJE. Ako govorimo o identičnim uslovima, onda naravno mislimo na "100% iste" uslove, te ako ćemo biti pravo zaguljeni onda ćemo govoriti i o identičnosti temperatura, supstanci i molekula i td. Jasno je da takvih uvjeta nema, odnosno nije dokazano da ima. Taman da se okruženje razlikuje u 1 molekuli u odnosu na našu Zemlju, opet to znači da uslovi nisu IDENTIČNI.

Eh sad, priznajem da je ovo sa moje strane pomalo nefer i zaguljeno, ali ako ćemo o nečemu pričati onda moramo znati na šta mislimo. Pa tako, kada kažeš "identični uslovi" ti zapravo misliš na "slični uslovi" ili "dovoljno slični da se mogu smatrati istim sa nekim stepenom pouzdanosti"; stvar je u tome što niti "slični uvjeti" niti "stepen pouzdanosti" nisu stvari koje čine nešto 100% kao negdje drugo.

Druga stvar, samo zato što postoje slični uvjeti za neko dešavanje, ne znači da će se to nešto i destiti. Dokaz toga ti je i ova planeta na kojoj živimo, jer slični uvjeti postoje na raznim kontinentima, pa opet se nisu razvili identični organizmi, već različiti (različite vrste i drugo). To samo kažem da opovrgnem ovu tezu o tome kako slični uvjeti kao "moraju" dati neki sličan rezultat; ne moraju.
Ako uzmes religiozni pristup da je visa sila posijala zivot - tu je jos veca logika da nije samo ovdje jer vidi koliki je univerzum ogroman i srazmjerno tome i sila koja svu tu materiju pokrece je mnogo veca od ovog coska u univerzumu. Ako je visa sila posijala ovdje - logicnije je da je posijala i drugdje. Zasto bi se duhovna manifestacija te sile oganicila samo na ovu planetu?
Ništa ovdje nije logično, izvini. Za "višu silu" kvantitet nema značaja, svejedno je ima li života na 1 planeti ili na njih bezbroj; jednako je lako toj "višoj sili" raditi i sa 1 i sa bezbzroj planeta i života na njima.
Ali da ima zivota drugdje - naravno da ima - samo treba spoznati ili barem naslutiti obim te silne materije koja nas okruzuje i srazmjerno tome i sile koje to pokrecu.
Ovo je samo tvoja pretpostavka, bazirana na uvjerenju kako puka količina/kvantitet daju nužno neki kvalitet (život). Što naravno da je pogrešno.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#254 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

Dozer wrote:
Irsar wrote:
Dozer wrote:Vanzemaljci, tj. druge vrste i civilizacije postoje 100%, i ovdje su od kad i mi postojimo, a o tome postoje hiljade nepobitnih svjedocenja i dokaza.
Pitam se koliko puta neko sebi mora ovo ponoviti da bi zaista u to i povjerovao. Strah me i pomisliti :|
Iskreno, i mene je strah pomisliti koliko puta sebi neko mora ponoviti da nas je stvorilo neko super-ober-mocno bice, ili sta vec jeste, koje se nalazi niko-ne-zna-gdje, koje izgleda niko-ne-zna-kako, a stvorilo nas je samo da bi testiralo nasu vjeru u njega...
Da ne pricamo o svim mogucim nelogicnostima i besmislicama koje nam je to bice, navodno, "spustilo" (odnekud) u vidu kojekakvih knjiga (diktiranih "odabranim" ljudima), a koje obiluju totalno nelogicnim i besmislenim "istinama"...
Vjera mora da te istraumirala nekad iz nekog razloga dok je ovako moraš zazivati na temi koja ipak nema striktne veze sa vjerom. :wink:

Oni videi koje si postavio na prethodnoj stranici su presmiješni, naročito zadnji koji prvo počinje sa CGI snimkom klišeiziranih gologuzih vanzemaljaca :lol: , pa se kao nastavalja na "stvarni" snimak susreta Meksičke avijacije sa "neidentificiranim letećim objektima" u vidu svijetlećih kugli na nebu (a vjerovatno je riječ o nekim prototipovima tajnih agencija i vojne industrije; ako ne to, ima i drugih objašnjenja, kako onih da se radi o prirodnim fizikalnim fenomenima ma kako rijetki isti bili, pa do "drugih dimenzija" i slično što nije ništa fantastičnije od ovog propovijedanja o "vanzemaljcima" koji se eto nešto kriju stoljećima i desetljećima bla bla).
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#255 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

Vjere mene ne mogu istraumirati, samo dobro nasmijati. I samo postavljam vrlo logicna komparacijska pitanja - zasto bi vanzemaljci bili ista manje moguci od boga...?
Tacnije, i iskrenije, daleko su vise moguci oni nego bog koji je, zapravo - nemoguc.

A bas bih volio cuti ta "jos neka objasnjenja" Meksickog slucaja... Ili, jos bolje - Brazilskog. Oba slucaja su dokumentovana, medijski odavno obradjeni, a drugi par rukava je sto ti ne prihvatas to kao bilo kakav dokaz bilo cega i sto to podvodis pod "desilo se nesto", i hajmo dalje...
Da je Smrle ovdje, sad bi vjerovatno ispalio nesto ala - to nas bog testira halucinacijama :lol:

Vojna industrija ima golom oku nevidljive letece objekte, raznih dimenzija, a koji se krecu zanemarujuci sve poznate zakone fizike...? Ozbiljno...? Ok...moguce...

Prirodni fizikalni fenomeni...? Koji bi to bili, pa ma koliko rijetki da su...?

Druge dimenzije... Cool...Zar bog nije u nekoj svojoj, vlastitoj dimenziji koju mi ne mozemo ni pojmiti, niti doci do nje? Fantasticno i blabla, a :D
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#256 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by espn »

Irsar wrote:Oni videi koje si postavio na prethodnoj stranici su presmiješni, naročito zadnji koji prvo počinje sa CGI snimkom klišeiziranih gologuzih vanzemaljaca :lol: , pa se kao nastavalja na "stvarni" snimak susreta Meksičke avijacije sa "neidentificiranim letećim objektima" u vidu svijetlećih kugli na nebu (a vjerovatno je riječ o nekim prototipovima tajnih agencija i vojne industrije; ako ne to, ima i drugih objašnjenja, kako onih da se radi o prirodnim fizikalnim fenomenima ma kako rijetki isti bili, pa do "drugih dimenzija" i slično što nije ništa fantastičnije od ovog propovijedanja o "vanzemaljcima" koji se eto nešto kriju stoljećima i desetljećima bla bla).
Pojave na nebu se ne mogu objasniti nikakvim prirodnim fizikalnim fenomenima.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#257 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

espn wrote:
Irsar wrote:Oni videi koje si postavio na prethodnoj stranici su presmiješni, naročito zadnji koji prvo počinje sa CGI snimkom klišeiziranih gologuzih vanzemaljaca :lol: , pa se kao nastavalja na "stvarni" snimak susreta Meksičke avijacije sa "neidentificiranim letećim objektima" u vidu svijetlećih kugli na nebu (a vjerovatno je riječ o nekim prototipovima tajnih agencija i vojne industrije; ako ne to, ima i drugih objašnjenja, kako onih da se radi o prirodnim fizikalnim fenomenima ma kako rijetki isti bili, pa do "drugih dimenzija" i slično što nije ništa fantastičnije od ovog propovijedanja o "vanzemaljcima" koji se eto nešto kriju stoljećima i desetljećima bla bla).
Pojave na nebu se ne mogu objasniti nikakvim prirodnim fizikalnim fenomenima.
Ne bih rekao, kasnije možda linkujem neki video. Govorim o relativno rijetkim situacijama, usljed npr. nekih temperaturnih inverzija, uragana, tornada, velikih oluja i slično.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#258 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

Em hajd' nam pojasni Meksiko i Brazil tim fizikalnim desavanjima :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#259 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Irsar wrote:

Imaš već 1 grešku u prvoj rečenici, jer IDENTIČNI uslovi ne postoje NIGDJE. Ako govorimo o identičnim uslovima, onda naravno mislimo na "100% iste" uslove, te ako ćemo biti pravo zaguljeni onda ćemo govoriti i o identičnosti temperatura, supstanci i molekula i td. Jasno je da takvih uvjeta nema, odnosno nije dokazano da ima. Taman da se okruženje razlikuje u 1 molekuli u odnosu na našu Zemlju, opet to znači da uslovi nisu IDENTIČNI.

Eh sad, priznajem da je ovo sa moje strane pomalo nefer i zaguljeno, ali ako ćemo o nečemu pričati onda moramo znati na šta mislimo. Pa tako, kada kažeš "identični uslovi" ti zapravo misliš na "slični uslovi" ili "dovoljno slični da se mogu smatrati istim sa nekim stepenom pouzdanosti"; stvar je u tome što niti "slični uvjeti" niti "stepen pouzdanosti" nisu stvari koje čine nešto 100% kao negdje drugo.

Druga stvar, samo zato što postoje slični uvjeti za neko dešavanje, ne znači da će se to nešto i destiti. Dokaz toga ti je i ova planeta na kojoj živimo, jer slični uvjeti postoje na raznim kontinentima, pa opet se nisu razvili identični organizmi, već različiti (različite vrste i drugo). To samo kažem da opovrgnem ovu tezu o tome kako slični uvjeti kao "moraju" dati neki sličan rezultat; ne moraju.
Jarane, identicni ili slicni - kakve to veze ima u procesu mijesanja hemikalija u trajanju od milijardu godina. Zivot po ateistickoj teoriji nije nastao odjednom nekim slucajnim sudarom specificnih hemikalija na specificnoj temperaturi,... vec je to bio duuug proces. A na Zemlji nemas neke specificne metale, elemente, tempoerature kojih nemas drugdje. Univerzum je star i sastavljen od istih materija kao ovdje. Tako da je identican ili slican proces bio i mnogo prije nastanka Zemlje a desava se i sada negdje. Tako da sa te strane nema logike da su se samo ovdje stvorili uslovi za zivot kojih nikada nije bilo nigdje drugdje na trilijardama planeta.
Ništa ovdje nije logično, izvini. Za "višu silu" kvantitet nema značaja, svejedno je ima li života na 1 planeti ili na njih bezbroj; jednako je lako toj "višoj sili" raditi i sa 1 i sa bezbzroj planeta i života na njima.

Ovo je samo tvoja pretpostavka, bazirana na uvjerenju kako puka količina/kvantitet daju nužno neki kvalitet (život). Što naravno da je pogrešno.
Otkud ti znas da li kvantitet imaznacaja za visu silu, Boga,.. nazovi kako hoces? Ako ponovo uzmemo reigioznu teoriju nastanka zivota koja je meni licno logicnija od ateisticke - tu jos manje ima logike da je visa sila samo ovdje stvorila zivot. Ne kazem da svemir vrvi od zivota i da ga ima u svakom zvjezdanom sistemu - ali samo na jednom mjestu? Ono imati hiljade hektara obradivog zemljista i posaditi povrce samo u jednoj saksiji? Ili prati samponom za kosu samo jednu dlaku? Naravno da ovdje kvantitet ima ulogu - jer ako je Bog stvoritelj cijelog univerzuma i sila koja pokrece sve procese u svim galaksijama - ako uopce postoji negdje zivot - nema logike da je samo na jednom mjestu.
I tu se ogleda nedostatak danasnjih vjernika koji su ograniceni samo na jedno ucenje sa svojom dogmom, ritualima, pravilima, zabranama,.... tu dolazi do uskih pogleda, iskljucivosti oko stvari koje po njima nisu diskutabilne, pripadnosti samo jednoj raji,... itd. Znaci nedostaje malo sirih okvira. Ako vjerujes u postojanje Boga - ne mozes prisutnost, manifestaciju,... ograniciti samo na jednu planetu od trilijarde drugih jer time umanjujes i velicinu toga u sto vjerujes. Sva logika ide na to da ako je visa sila stvorila zivot - nije samo na jednom mjestu. Taj zivot ne mora biti kao u filmovima kao razvijeni Vulkanci, Klingonci, Joda master & Co. To moze biti u primitivnoj razini ili nekoj nama neshvatljivoj.

Mi to nismo dokazali, saznali,... znaci logicki nagadjamo. Isto kao i religija gdje niko nije dokazao postojanje Boga ali logika na to upucuje. Zivot u svemiru je u principu i lakse logicki skontati negoli postojanje Boga. Zivota zasigurno u nekoj formi ima, jer ako ima ovdje - trilijarde planeta nisu puno drugacije po sastavu i starosti, dakle uslova za to ima. Posjete vanzemaljaca nije bilo, niti mislim da ce biti. Ali ako ima nas - ima negdje i njiha. :D
Last edited by hAZNADAR on 21/12/2018 18:39, edited 2 times in total.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#260 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Dozer wrote:Em hajd' nam pojasni Meksiko i Brazil tim fizikalnim desavanjima :D
Mogu ja? Hvala.

Sve te pojave, bliski susreti sa malim glavatim zelenim, NLO,.... itd. - to nisu vanzemaljci - to smo mi iz buducnosti.
Mogu i pojasniti ako zelis. :)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#261 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by mali jomu »

hAZNADAR wrote:
Dozer wrote:Em hajd' nam pojasni Meksiko i Brazil tim fizikalnim desavanjima :D
Mogu ja? Hvala.

Sve te pojave, bliski susreti sa malim glavatim zelenim, NLO,.... itd. - to nisu vanzemaljci - to smo mi iz buducnosti.
Mogu i pojasniti ako zelis. :)

haj nam pojasni, mene interesuje me okle mene svugdje a veze nema gdje sam :mrgreen:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#262 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

mali jomu wrote:
hAZNADAR wrote:
Dozer wrote:Em hajd' nam pojasni Meksiko i Brazil tim fizikalnim desavanjima :D
Mogu ja? Hvala.

Sve te pojave, bliski susreti sa malim glavatim zelenim, NLO,.... itd. - to nisu vanzemaljci - to smo mi iz buducnosti.
Mogu i pojasniti ako zelis. :)

haj nam pojasni, mene interesuje me okle mene svugdje a veze nema gdje sam :mrgreen:
Pa eto kad bas insistiras. Al nemoj poslije da bude opet kako Haznadar tuši.
Dje me nadje

Citao sam knjigu o linearnom i ciklicnom poimanju vremena. Vrlo tesko stivo koje mozda nisam bas sve skontao a i ono sto jesam radije nebih ovdje objasnjavao. Ukratko - lakse je tehnoloski manipulisati vremenom negoli putovati brzinom svjetlosti ili naci nesto jos brze. Lakse je napraviti vremeplov negoli svemirski brod. U teoriji naravno - tehnologija toga ce pricekati mozda i koji milenij. Al je realnije nego putovati svemirom.

Velika vecina tvrdnji susreta sa vanzemaljcima ima sliku malih ljudi sa velikim glavama. Image

Izledaju covjekoliki, imaju noge, ruke, glavu, oci,. stoje na dvije noge. 99% navodnih susreta, svjedocenjam,,tako opisuje a ne kao velike mjehure, meduze, pulsirajuce oblake,... itd. Konspirativne teorije isto. Mislim, zivot izvan nase planete moze imati bilo kakvu tjelesnu formu - nema logike da je bas i tamo islo evolucijski od nekog primata nalik nasim primatima - pa izraslo u nesto slicno nama.

Kada spominjemo evoluciju - nasa vrsta, ljudi su prije vise hiljada i hiljada godina izgledali drugacije. Bili krupniji, manjeg mozga, bili dlakaviji po tijelu. Evolucijski smo gubili sve vise dlake po tijelu a mozak je veceg obima nego prije. Takvim slijedom cemo u daljoj buducnosti izgubiti i ovo dlaka sto imamo po tijelu a imati jos veci obim mozga. I poceti nalikovati na .... ?

Tako da mislim da su leteci objekti nama neshvatljive brzine i manevara, kao i prikazi aliena - prije nasa vrsta iz daleke buducnosti koja je razvila tehnologiju putovanja kroz vrijeme i posjecuje nas pretke iz ko zna kojeg razloga. Ako su uopce ti susreti i prikazi tacni kao i NLO. Ako jesu - prije da smo to mi negoli neki skroz drugi sa druge planete.
Last edited by hAZNADAR on 21/12/2018 19:34, edited 1 time in total.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#263 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

hAZNADAR wrote:Jarane, identicni ili slicni - kakve to veze ima u procesu mijesanja hemikalija u trajanju od milijardu godina. Zivot po ateistickoj teoriji nije nastao odjednom nekim slucajnim sudarom specificnih hemikalija na specificnoj temperaturi,... vec je to bio duuug proces.
Da da, "dug proces" je fraza koja se često ovdje ponavlja kada se opisuje bila šta u vezi sa nastankom ili "evolucijom" života, naravno ne nudeći apsolutno nikakav dokaz za sve to, već samo pokušaje argumenta tipa "logično je" (čitaj: možemo zamisliti da se to desilo) i "dug proces".
Tako da je identican ili slican proces bio i mnogo prije nastanka Zemlje a desava se i sada negdje.
Želim dokaz za ovu tvrdnju, nešto konkretno, obzirom na vrlo hrabre izjave kako se to "sada dešava negdje". Naravno, dokaza nema, nije bilo niti će biti.
Tako da sa te strane nema logike da su se samo ovdje stvorili uslovi za zivot kojih nikada nije bilo nigdje drugdje na trilijardama planeta.
Zašto nema logike? To što je nešto moguće da se jednom desi (ili se desilo) ne znači da je moguće da se više puta desi. :wink: Svim sličnostima uvjeta unatoč.
Otkud ti znas da li kvantitet imaznacaja za visu silu, Boga,.. nazovi kako hoces? Ako ponovo uzmemo reigioznu teoriju nastanka zivota koja je meni licno logicnija od ateisticke - tu jos manje ima logike da je visa sila samo ovdje stvorila zivot. Ne kazem da svemir vrvi od zivota i da ga ima u svakom zvjezdanom sistemu - ali samo na jednom mjestu? Ono imati hiljade hektara obradivog zemljista i posaditi povrce samo u jednoj saksiji? Ili prati samponom za kosu samo jednu dlaku? Naravno da ovdje kvantitet ima ulogu - jer ako je Bog stvoritelj cijelog univerzuma i sila koja pokrece sve procese u svim galaksijama - ako uopce postoji negdje zivot - nema logike da je samo na jednom mjestu.
Projiciraš svoju čovječnost na Boga. Bog nije u nuždi da stvori život uopšte, a ako je već stvorio onda je mogao stvoriti taj život samo na 1 planetu, tobožnja logika ovdje više ne igra nikakvu ulogu.
I tu se ogleda nedostatak danasnjih vjernika koji su ograniceni samo na jedno ucenje sa svojom dogmom, ritualima, pravilima, zabranama,.... tu dolazi do uskih pogleda, iskljucivosti oko stvari koje po njima nisu diskutabilne, pripadnosti samo jednoj raji,... itd. Znaci nedostaje malo sirih okvira. Ako vjerujes u postojanje Boga - ne mozes prisutnost, manifestaciju,... ograniciti samo na jednu planetu od trilijarde drugih jer time umanjujes i velicinu toga u sto vjerujes. Sva logika ide na to da ako je visa sila stvorila zivot - nije samo na jednom mjestu. Taj zivot ne mora biti kao u filmovima kao razvijeni Vulkanci, Klingonci, Joda master & Co. To moze biti u primitivnoj razini ili nekoj nama neshvatljivoj.
Ne znam, ovo mi nema nikakve veze sa temom, a ni smisla.
Mi to nismo dokazali, saznali,... znaci logicki nagadjamo.
Ne, vi samo nagađate.
Isto kao i religija gdje niko nije dokazao postojanje Boga ali logika na to upucuje. Zivot u svemiru je u principu i lakse logicki skontati negoli postojanje Boga. Zivota zasigurno u nekoj formi ima, jer ako ima ovdje - trilijarde planeta nisu puno drugacije po sastavu i starosti, dakle uslova za to ima. Posjete vanzemaljaca nije bilo, niti mislim da ce biti. Ali ako ima nas - ima negdje i njiha. :D
Uglavnom pogrešno, mada mi je već i tema dosadila.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#264 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by mali jomu »

hAZNADAR wrote:
Pa eto kad bas insistiras. Al nemoj poslije da bude opet kako Haznadar tuši.
Dje me nadje

Citao sam knjigu o linearnom i ciklicnom poimanju vremena. Vrlo tesko stivo koje mozda nisam bas sve skontao a i ono sto jesam radije nebih ovdje objasnjavao. Ukratko - lakse je tehnoloski manipulisati vremenom negoli putovati brzinom svjetlosti ili naci nesto jos brze. Lakse je napraviti vremeplov negoli svemirski brod. U teoriji naravno - tehnologija toga ce pricekati mozda i koji milenij. Al je realnije nego putovati svemirom.

Velika vecina tvrdnji susreta sa vanzemaljcima ima sliku malih ljudi sa velikim glavama. Image

Izledaju covjekoliki, imaju noge, ruke, glavu, oci,. stoje na dvije noge. 99% navodnih susreta, svjedocenjam,,tako opisuje a ne kao velike mjehure, meduze, pulsirajuce oblake,... itd. Konspirativne teorije isto. Mislim, zivot izvan nase planete moze imati bilo kakvu tjelesnu formu - nema logike da je bas i tamo islo evolucijski od nekog primata nalik nasim primatima - pa izraslo u nesto slicno nama.

Kada spominjemo evoluciju - nasa vrsta, ljudi su prije vise hiljada i hiljada godina izgledali drugacije. Bili krupniji, manjeg mozga, bili dlakaviji po tijelu. Evolucijski smo gubili sve vise dlake po tijelu a mozak je veceg obima nego prije. Takvim slijedom cemo u daljoj buducnosti izgubiti i ovo dlaka sto imamo po tijelu a imati jos veci obim mozga. I poceti nalikovati na .... ?

Tako da mislim da su leteci objekti nama neshvatljive brzine i manevara, kao i prikazi aliena - prije nasa vrsta iz daleke buducnosti koja je razvila tehnologiju putovanja kroz vrijeme i posjecuje nas pretke iz ko zna kojeg razloga. Ako su uopce ti susreti i prikazi tacni kao i NLO. Ako jesu - prije da smo to mi negoli neki skroz drugi sa druge planete.

To ba ovi moji meni dolaze na kahvu, i onda oni mene vode kod sebe na kahvu

taman su me zvali, eto ih veceras po mene da izadjemo negdje, malo ovdje malo svukud...... raja prva liga :mrgreen:
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#265 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

@irsar
Taj nekakav nadmeno-sveznajuci "ton" pisanja u kratkim recenicama, u stilu "ne lupetajte, ja znam 100% sta je istina", naprosto je besmislen.
Pored toga, cak i u tim kratkim i "sveznajucim" recenicma lupis glupost da ni voz ne moze povuci.

Evolucija je dokazana stvar, i to dokazana na razne nacine i raznim metodama, od arheoloskih, do genetickih, tako da je besmisleno danas tvrditi da je evolucija nesto sto je nedokazano.
S druge strane, bog je oduvijek, pa tako i danas, samo proizvod naseg uma. Pokusaj objasnjavanja u datim momentima/vremenu neobjasnjvih stvari, kao i pokusaj davanja odgovora na isto pitanje koje je i danas aktuelno - postanak i nas samih, ali i svega drugog sto nas okruzuje.
Takodjer, danas "vazece" vjerske knjige su nastale puno hiljada godina nakon sto su ljudi vjerovali u razna bozanstva, a koja su cak i crtali po zidovima svojih gradjevina, ali i opisivali u svojim dokumentima, pa su po tome judaizam, hriscantvo i islam samo sasvim logicne ekstenzije svih tih vjerovanja hiljade godina starijih od danasnjih religija. Medjutim, i vrlo interesantno, sve moguce religije boga su uvijek "vidjele" negdje gore, na nebu, i prikazivale ga u svojim crtezima na nacin da je ocito da su smatrali da im je taj "bog" dosao s neba. Indikativno?

@Haznadar
Iako ovo tvoje ima neke moguce istine u sebi, mislim da je ipak malo prenategnuto.
Cinjenice jesu da mi nemamo pojma sta sve ima u svemiru, a jos manje koliki je svemir uopste. Takodjer je cinjenica da je teorija o BigBangu na vrlo klimavim nogama i da je nauka polako odbacuje jer se brzina sirenja svemira povecava, a u slucaju BigBanga bi trebalo da se usporava, kao sto je to slucaj sa svim fragmentima ciji let i odmicanje od centra eksplozije usporava s vremenom i predjenom daljinom.
Tamna energija i tamna tvar su sada vec cinjenicne stvari koje sigurno postoje, i imaju i te kakve veze s gravitacijom u cijelom svemiru, medjutim jos uvijek ne znamo ni od cega se tacno sastoje to dvje, ni kako da uhvatimo njihove cestice.
Najnovije naucne teorije postavljaju neke nove i vrlo interesantne hipoteze, a glase da je nas svemir zapravo samo jedan od ko zna koliko paralelnih svemira razlicitih oblika i velicina, pa cak i da je nas svemir nastao sudarom neka dva svemira.
Sve ovo zvuci besmisleno, pogotovo jer nemamo nikakvih dokaza za sve ovo, ali nemamo ih ni za BigBang, kao ni za boga, pa to ljudima ne smeta da vjeruju da je istina jedno ili drugo.
Ali, opet cinjenicno, mi svjedocimo raznim desavanjima na "nasem" nebu, ali i zemlji, kroz vidjenja raznih objekata i desavanja koja sigurno nisu nasa djela, ljudska. Ko njima upravlja? Odakle dolaze i gdje odlaze? Zasto su uopste ovdje?

Jos jedna cinjenic je vezana za "nasu" planetu - mi nemamo pojma sta sve ima na njenoj povrsini, a da ne govorimo o podzemlju i dubinama okeana.
Ponesto sto smo do sada otkrili na okeanskim dubinama nam je samo dalo uvid u to da postoji i te kakva mogucnost postojanja zivota u uslovima u kojima bismo mi i nama poznati zivi svijet umrli trenutno.
Primjeri toga se nalaze oko podvodnih aktivnih vulkana, oko kojih uopste nema kisika u vodi, nego samo sumpor i helijum. A, ipak, tu su pronadjene ogromne kolicine nepoznatih bakterija i mikroorganizama, ali i neke podvodne biljke, kao i zivotinje.
Kako onda mozemo biti sigurni da ne postoji neki vid zivota na planetama na kojima uopste nema kisika?
belfy
Posts: 7643
Joined: 06/08/2007 09:00

#266 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by belfy »

najgore mi je kada nema O u H2O...
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#267 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Dozer wrote:@irsar
Taj nekakav nadmeno-sveznajuci "ton" pisanja u kratkim recenicama, u stilu "ne lupetajte, ja znam 100% sta je istina", naprosto je besmislen.
Pored toga, cak i u tim kratkim i "sveznajucim" recenicma lupis glupost da ni voz ne moze povuci.
Kod vjernika koji pripadaju specijalno jednom taboru za kojeg jedino rezervisu i spas i milost,... uglavnom nema debate, kritike, logike, mogucnosti saznavanja novog,... te tu i nemoj da te cudi arogancija i kratko Ne ili Da bez ikakvog objasnjavanja. Isuvise je to ogranicen okvir da bi se upustio u neki sire i dublje poimanje i na takvo sto se uglavnom zauzima gard. Nista novo, mada me cudi da se uopce javio ovdje na ovoj temi. Vjerovatno je locirao ove zahebante kojima je samo cilj nasmijati raju pa da ih spusti,... al ima i drugih. :D
Paradoksalno je da u temi zivota u svemiru upravo vjernici deklasiraju visu silu ogranicavajuci je samo na ovu planetu.
Iskreno receno - moj stav je mjesavina religioznog i ateistickog, evolucije i neke sile koja je proces zapocela. Svete knjige su mi vise kao slikovnica za malu djecu zbog nacina kako objasnjavaju stvari. Mozda je nekada prije par hiljada godina bilo nesto progresivno u uslovima nepismenog drustva koje nije imalo spoznaju svijeta oko sebe - ali danas to vise na takav nacin ne moze objasniti slozenost i obim procesa u svemiru i nastanka zivota.


@Haznadar
Ali, opet cinjenicno, mi svjedocimo raznim desavanjima na "nasem" nebu, ali i zemlji, kroz vidjenja raznih objekata i desavanja koja sigurno nisu nasa djela, ljudska. Ko njima upravlja? Odakle dolaze i gdje odlaze? Zasto su uopste ovdje?
Objasnio svoju tezu malom jomu koji je to pametno analizirao. :D
Kako onda mozemo biti sigurni da ne postoji neki vid zivota na planetama na kojima uopste nema kisika?
Ostatak teksta se slazem ali to nisam ni dotakeo niti je tema. Nisam rekao da je kisik presudan niti sam hemicar pa da znam kakva organska jedinjenja mogu u specificnim uslovima poceti diobu. Zivot moze postojati u bilo kakvim hemijskim sredinama i ne mora biti na bazi ugljika, vodika i kisika. Medjutim, ako je stvarno nastao slucajnim sudarom jedinjenja u specificnim uslovima neke vulkanske supe na dnu mora,... takvo sto je danas moguce izvesti i u labolatoriji. Zato sam ipak blizi teoriji vise sile koja nije naravno u par dana stvorila postojece zivotne forme vec samo zapocela evoluciju. Kada pricamo o materiji i silama koje to pokrecu - i te sile poput gravitacije su isto materija sastavljena od elektrona koji su u specificnom pokretu. Tamna materija, svjetlo, gravitacija, crne rupe,... sve je to materija u nekom obliku. Ja smatram da pored te materije postoji i jedan drugi nematerijalni element. Poput naseg tijela koje je materija i duse u nama koja defakto postoji - u sirem spektru imamo svemir i ipak nesto duhovno koje vjerovatno nema tu ljudsku manifestaciju kakvu mnogi poimaju, sjedi cicica sa bradom na oblaku i tl,.. to je nesto slozenije i nepojmljivo. Ali postojanje zivota se jednostavno ne moze objasniti hemijom i fizikom. U ovoj temi - bez obzira uzeli fiziku i hemiju kao odgovor ili nesto duhovno - i jedno i drugo ne ogranicava postojanje zivota samo na Zemlji. Ako postoji zivot ovdje - postoji i drugdje. U primitivnim ili razvijenim formama,.. samo distance su prevelike za putovanja i kontakt.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#268 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

Znam da nisi pisao o tome. Samo sam naveo neke druge detalje koji cinjenicno pobijaju nase uvrijezeno poimanje uslova potrebnih za zivot. Ispada da je to sto smo do sad mislili o tim uslovima - totalno pogresno, odnosno da uslovi koji trebaju nama uopste nisu jedini uslovi moguci za stvaranje zivota.
A posto to jeste tako, kako onda mozemo uopste i pomisliti, a kamoli tvrditi, da ne postoje i neke zivotne forme koje mozda zive u samom svemiru i "disu" mozda tamnu tvar?
Ili na bilo kojem svemirskom tijelu na kojem uopste nema kisika? I ko uopste moze reci da se i u tim nekim, za nas i nama nemogucim uslovima, nije mogao stvoriti inteligenti zivot, mozda milijardama godina prije nas, a koji je danas daleko napredniji od nas i sad nas istrazuje i proucava kao sto i mi radimo inferiornijim vrstama na ovoj planeti?

S druge strane, distance u svemiru jesu prevelike, ali za nasu trenutnu tehnologiju. Tek smo zagazili u ono sto nazivamo prostor-vrijeme, i tek otkrivamo sta je to zaista i da li se time moze manipulisati. Ako je zakrivljenje prostor vremena zaista moguce, zasto bi onda bilo nemogce da neka ili neke vrste, starije od nas par milijardi gpdina, nisu odavno to shvatile i savladale nacine da to i koriste u smislu da imaju tehnologiju kojom mogu stvoriti tzv. crvotocine i na taj nacin za vrlo kratko vrijeme preci ogromne razdaljine za koje bi nama trenutno trebale desetine ili stotine godina?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#269 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Dozer wrote:Znam da nisi pisao o tome. Samo sam naveo neke druge detalje koji cinjenicno pobijaju nase uvrijezeno poimanje uslova potrebnih za zivot. Ispada da je to sto smo do sad mislili o tim uslovima - totalno pogresno, odnosno da uslovi koji trebaju nama uopste nisu jedini uslovi moguci za stvaranje zivota.
A posto to jeste tako, kako onda mozemo uopste i pomisliti, a kamoli tvrditi, da ne postoje i neke zivotne forme koje mozda zive u samom svemiru i "disu" mozda tamnu tvar?
Ili na bilo kojem svemirskom tijelu na kojem uopste nema kisika? I ko uopste moze reci da se i u tim nekim, za nas i nama nemogucim uslovima, nije mogao stvoriti inteligenti zivot, mozda milijardama godina prije nas, a koji je danas daleko napredniji od nas i sad nas istrazuje i proucava kao sto i mi radimo inferiornijim vrstama na ovoj planeti?

S druge strane, distance u svemiru jesu prevelike, ali za nasu trenutnu tehnologiju. Tek smo zagazili u ono sto nazivamo prostor-vrijeme, i tek otkrivamo sta je to zaista i da li se time moze manipulisati. Ako je zakrivljenje prostor vremena zaista moguce, zasto bi onda bilo nemogce da neka ili neke vrste, starije od nas par milijardi gpdina, nisu odavno to shvatile i savladale nacine da to i koriste u smislu da imaju tehnologiju kojom mogu stvoriti tzv. crvotocine i na taj nacin za vrlo kratko vrijeme preci ogromne razdaljine za koje bi nama trenutno trebale desetine ili stotine godina?
Prije svake tehnoloske primjene postoji teorija. Znali su ljudi i davno da je zrak dovoljno gust da se moze lebditi i poslije silnih pokusaja se napravio avion, znali su da je moguce doci do svemira ali je dugo trebalo da naprave raketu, znali su odavno da se zvuk i slika mogu prenijeti elektronima ali je dugo trebalo do prve zvucne i vizuelne transmisije, znamo i danas da je moguce poslati ljudsku posadu na Mars ali jos nemamo tehnologiju koja bi to putovanje ucinilo bezbjednim,.....

Medjutim veliki umovi vise decenija i logicki i eksperimentalno znaju da je svjetlo najbrze. Nemamo tehnologiju putovanja tom brzinom, bezbjednim prijenosom nekog tijela, zivotne forme u zasticenoj kapsuli da leti tom brzinom i da izbjegne sudar sa svim objektima koji se nadju na putu - ali i da imamo - sta bi sa tim? Ima zivota u Svemiru ali sumnjam da vrvi, da svaka zvijezda ima neku svoju planetu sa zivotom. Ne mora biti kisik, vodik,... samo da nije ogromna radijacija koja defakto logicki nije dobra za bilo kojiu formu zivota. Tesko da bi nasli sta na najblizim zvijezdama - morali bi tacno znati gdje idemo. Isto tako i neki vanzemaljci koji imaju tu tehnologiju - morali bi znati tacno gdje idu i kako bi nas uopce locirali. I ono sto smo poslali u Svemir ide jednom crtom, jednim pravcem - da neko primi poruku trebalo bi bas da ga potrefi. Da skratim - po svoj logici i da znamo gdje idemo i da onu znaju gdje idu - to bi i uz krocenje najbrze sile u Svemiru bio put od vise decenija u jednom pravcu ako ne u stoljeca. Zasto bi neko takvo sto poduzimao i da moze?

A vec receno - sve te neobjasnjive pojave, nlo, susreti,... to smo prije mi iz buducnosti nego neko sa Alpha Centauri.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#270 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

To putovanje ne mora nuzno trajati koliko mi trenutno mislimo da treba - ako je zaista moguce na neki nacin "saviti", odnosno manipulisati prostor-vremenom. AKo je to zaista moguce, a posvim trenutnim naucnim teorijama jeste, onda se npr. 1.000km moze "saviti", pa da put od tacke A do tacke B ne traje 10h, nego da to bude 10 ili 100m, pa da put traje 1 min.
Ako to prenesemo na svjetlosne godine, onda bismo, analogno gornjem primjeru, 1.000 svjetlosnih godina mozda mogli preci za par sati ili dana.

Ali, jos smo daleko od toga.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#271 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

Dozer wrote:@irsar
Taj nekakav nadmeno-sveznajuci "ton" pisanja u kratkim recenicama, u stilu "ne lupetajte, ja znam 100% sta je istina", naprosto je besmislen.
Zapitaj se da to možda nije samo tvoj ego koji se našao uvrijeđen i "prozvan", a ne moja navodna "nadmenost". Da, ja ZNAM da nema vanzemaljaca, za mene tu nema nikakve sumnje. Nije moj problem što ti smatraš spornim moju samouvjerenost, iako znanje o nečemu nužno ne može biti sa sumnjom.
Evolucija je dokazana stvar,
Laž.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#272 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

hAZNADAR wrote:Kod vjernika koji pripadaju specijalno jednom taboru za kojeg jedino rezervisu i spas i milost,... uglavnom nema debate, kritike, logike, mogucnosti saznavanja novog,... te tu i nemoj da te cudi arogancija i kratko Ne ili Da bez ikakvog objasnjavanja. Isuvise je to ogranicen okvir da bi se upustio u neki sire i dublje poimanje i na takvo sto se uglavnom zauzima gard. Nista novo, mada me cudi da se uopce javio ovdje na ovoj temi. Vjerovatno je locirao ove zahebante kojima je samo cilj nasmijati raju pa da ih spusti,... al ima i drugih. :D
Paradoksalno je da u temi zivota u svemiru upravo vjernici deklasiraju visu silu ogranicavajuci je samo na ovu planetu.
Iskreno receno - moj stav je mjesavina religioznog i ateistickog, evolucije i neke sile koja je proces zapocela. Svete knjige su mi vise kao slikovnica za malu djecu zbog nacina kako objasnjavaju stvari. Mozda je nekada prije par hiljada godina bilo nesto progresivno u uslovima nepismenog drustva koje nije imalo spoznaju svijeta oko sebe - ali danas to vise na takav nacin ne moze objasniti slozenost i obim procesa u svemiru i nastanka zivota.

Ti, dozer i istomišljenici nemate NITI JEDAN dokaz za postojanje "vanzemaljaca". Nikakav. Niti logički, ili bilo kakav drugi. Ti si kao pokušao nešto sa "logičkim dokazima", ali nisi uspio, kao što uostalom niti nećeš.

Stoga vam jedino i ostaje da pričate šuplju priču o pojedincima koje ni ne znate (poput moje malenkosti), ili o nekoj grupi ljudi tipa vjernici. Razumljivo, jer o "vanzemaljcima" se samo može i maštati i na osnovu toga nešto kao i reći, mada je valjda jasno da nije riječ o ozbiljnoj priči dostojnog intelekta odraslih ljudi. :wink:
4L0n3
Posts: 159
Joined: 03/03/2010 14:44

#273 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by 4L0n3 »

kako nema dokaza za vanzemaljce pa sta su onda meleki stakvirullah kako mislis ne postoje ??
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#274 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Irsar wrote:
hAZNADAR wrote:Kod vjernika koji pripadaju specijalno jednom taboru za kojeg jedino rezervisu i spas i milost,... uglavnom nema debate, kritike, logike, mogucnosti saznavanja novog,... te tu i nemoj da te cudi arogancija i kratko Ne ili Da bez ikakvog objasnjavanja. Isuvise je to ogranicen okvir da bi se upustio u neki sire i dublje poimanje i na takvo sto se uglavnom zauzima gard. Nista novo, mada me cudi da se uopce javio ovdje na ovoj temi. Vjerovatno je locirao ove zahebante kojima je samo cilj nasmijati raju pa da ih spusti,... al ima i drugih. :D
Paradoksalno je da u temi zivota u svemiru upravo vjernici deklasiraju visu silu ogranicavajuci je samo na ovu planetu.
Iskreno receno - moj stav je mjesavina religioznog i ateistickog, evolucije i neke sile koja je proces zapocela. Svete knjige su mi vise kao slikovnica za malu djecu zbog nacina kako objasnjavaju stvari. Mozda je nekada prije par hiljada godina bilo nesto progresivno u uslovima nepismenog drustva koje nije imalo spoznaju svijeta oko sebe - ali danas to vise na takav nacin ne moze objasniti slozenost i obim procesa u svemiru i nastanka zivota.

Ti, dozer i istomišljenici nemate NITI JEDAN dokaz za postojanje "vanzemaljaca". Nikakav. Niti logički, ili bilo kakav drugi. Ti si kao pokušao nešto sa "logičkim dokazima", ali nisi uspio, kao što uostalom niti nećeš.

Stoga vam jedino i ostaje da pričate šuplju priču o pojedincima koje ni ne znate (poput moje malenkosti), ili o nekoj grupi ljudi tipa vjernici. Razumljivo, jer o "vanzemaljcima" se samo može i maštati i na osnovu toga nešto kao i reći, mada je valjda jasno da nije riječ o ozbiljnoj priči dostojnog intelekta odraslih ljudi. :wink:
Ne znamo se od jucer niti dolazimo iz nekih tenekih zatvorenih drustava. Mentalni sklop vjernika nam je itekako poznat jer ih imamo i u familiji.
Pitas za dokaz a vjerujes u Boga? Niko normalan ne pita za dokaz toga. Pa naravno da je postojanje vise sile, Boga,... stvar logike.
Isto tako i mogucnost zivota u svemiru.

Razlika je samo kao sto rekoh u mentalnim sklopu gdje neko dopusta mogucnost kriticke analize a neko po komandi i pravilima. Uostalom i nasa konverzacija to dokazuje. Ja se raspisem, detaljno objasnim, odvojim vrijeme za to jer imam respekta prema svakom diskutantu,.... a ti samo Ne, greska i vozdra?. Koji q uopce i trazis na ovakvoj temi, znamo za stavove vjerskih zajednica i sami bez tebe.
arhivasvega
Posts: 201
Joined: 27/05/2014 12:50

#275 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by arhivasvega »

Irsar wrote:
hAZNADAR wrote:Kod vjernika koji pripadaju specijalno jednom taboru za kojeg jedino rezervisu i spas i milost,... uglavnom nema debate, kritike, logike, mogucnosti saznavanja novog,... te tu i nemoj da te cudi arogancija i kratko Ne ili Da bez ikakvog objasnjavanja. Isuvise je to ogranicen okvir da bi se upustio u neki sire i dublje poimanje i na takvo sto se uglavnom zauzima gard. Nista novo, mada me cudi da se uopce javio ovdje na ovoj temi. Vjerovatno je locirao ove zahebante kojima je samo cilj nasmijati raju pa da ih spusti,... al ima i drugih. :D
Paradoksalno je da u temi zivota u svemiru upravo vjernici deklasiraju visu silu ogranicavajuci je samo na ovu planetu.
Iskreno receno - moj stav je mjesavina religioznog i ateistickog, evolucije i neke sile koja je proces zapocela. Svete knjige su mi vise kao slikovnica za malu djecu zbog nacina kako objasnjavaju stvari. Mozda je nekada prije par hiljada godina bilo nesto progresivno u uslovima nepismenog drustva koje nije imalo spoznaju svijeta oko sebe - ali danas to vise na takav nacin ne moze objasniti slozenost i obim procesa u svemiru i nastanka zivota.

Ti, dozer i istomišljenici nemate NITI JEDAN dokaz za postojanje "vanzemaljaca". Nikakav. Niti logički, ili bilo kakav drugi. Ti si kao pokušao nešto sa "logičkim dokazima", ali nisi uspio, kao što uostalom niti nećeš.

Stoga vam jedino i ostaje da pričate šuplju priču o pojedincima koje ni ne znate (poput moje malenkosti), ili o nekoj grupi ljudi tipa vjernici. Razumljivo, jer o "vanzemaljcima" se samo može i maštati i na osnovu toga nešto kao i reći, mada je valjda jasno da nije riječ o ozbiljnoj priči dostojnog intelekta odraslih ljudi. :wink:
Ima li jedan mali sicusni mrav na primjer u BiH neki dokaz da postoji neki mali slican njemu mrav negdje na primjer u Kanadi ili Indiji? Meni dovoljan logicki dokaz...
Post Reply