Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#226 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by sumirprimus »

славянин wrote:Nazalost ocekivati da nas oni ako postoju koriguju izgleda ne pali jer evo prelazimo “point of no return” sa klimatskim promjenama / zagrijavanjem.. mislim sledecih 100 godina da ce biti zafrkano.
mislis da nije po vec postojecem scenariju?
otkako je ljudi i vijeka postoji prica o globalnoj kataklizmi, prociscenju, uzdizanju,prosvjetljenju?
kako napraviti globalni filter koji ne bira?
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#227 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by славянин »

Prica jeste ali sada imamo naucnike koji vriste okolo da ako ne napravimo radikalne promjene u sledecih 3-4 godine sa kolicinama staklenickih gasova koje ispustamo - bot ce belaja. Zapravo vec znacajan broj naucne zajednice tvrdi da smo vec presli prag i da nema nazad sta god uradili samo mozemo ublaziti rast nivoa mora i temperature..
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#228 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by sumirprimus »

ne mozemo mi nista. nit se pitamo,mi smo posast i idemo prema vec zacrtanom planu.
koji je vec ovo krug i pokusaj ? jednostavno ne mozemo da naopravimo kao rasa pomak iz trece u cetvrtu energetsku dimenziju.
znaci ide reset.
ljudska vrsta nije znala za mnogo toga ali je znala za kraj sveijta, i njeg opisuju sve religije, filozofski pravci usadjeno je u nase umove.
barijera koju nismo u stanju probiti.zato se i vracamo na pocetak price i reset.
uski krug mocnika pokusava da utice, ratovima bolestima, vakcinacijama,gmo.om ali jednostavno ne ide.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#229 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by славянин »

sumirprimus wrote:ne mozemo mi nista. nit se pitamo,mi smo posast i idemo prema vec zacrtanom planu.
koji je vec ovo krug i pokusaj ? jednostavno ne mozemo da naopravimo kao rasa pomak iz trece u cetvrtu energetsku dimenziju.
znaci ide reset.
ljudska vrsta nije znala za mnogo toga ali je znala za kraj sveijta, i njeg opisuju sve religije, filozofski pravci usadjeno je u nase umove.
barijera koju nismo u stanju probiti.zato se i vracamo na pocetak price i reset.
uski krug mocnika pokusava da utice, ratovima bolestima, vakcinacijama,gmo.om ali jednostavno ne ide.
Mislim da si za moj ukus malo predaleko otisao :D
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#230 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by sumirprimus »

nisam idemo mi svi zajedno. poenta i jeste da ljudi o tome ne razmisljaju.
u kalupu smo razmiljsnja iz kojeg se ne mozemlo istrgnuti, sve po planu.
vidis koji su besmisleni ratovi bolesti? sto hiljada tamo milion vamo 3 miliona tamo. i opet ne ide.
venzemaljci dodju kao tutor koji kaze vidite da ne ide. nit se popravljate nit smanjujete dovoljno brojeve.
ljudska dusa je na pocetku cista i neokaljana i putem(zivotom)umjesto da napreduje ona se zaprlja i nazaduje.izgubi svoj smisao.
ljudi su okrenuti materijalnih a ne duhovnom i energetskom bogatstvu.
nazadujemo.
nema nam spasa.
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#231 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by sumirprimus »

danas je tema cupanje obrva, tviter akaunt fejsbuk, lova.
gdje je tu produhovljenost? gdje napredak duse?
ko ce odrzavat planetu cistom i zdravom? ko ce biti taj motor napretka ljudske rase?metroseksualci narkomani menadzeri???
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#232 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by sumirprimus »

to sto vi mislite da su vanzemaljci taj visi energetski nivo on je vec tu, oduvijek je i bio.
i taj pojam vanzemaljcvi je netacan kako mogu biti van zemaljci,kad su oni jedno sa nasom zemljom? vise nego mi jer su na nivou na kom razumiju i osjete planetu na kom je mi ocigledno ne mozemo shvatiti razumjeti osjetit. pa zivotinje imaju bolja cula od nas. bolje cuju vide namirisu.toliko smo sakati takozvanim napretkom. a ustvari nazadujemo kao vrsta.
sve ukazje na to da am nema spasa i da je kraj blizu.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#234 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

славянин wrote:Jos ludje je sto ljudi misle da je Bog stvorio adama i evu pa se onda oni dirkali pa djeca pa onda kamara i eto covjecanstva.Posle potop pa sve po dvije zivotinje,onaj dijelio more , drugi jahao na mjesec, treci uskrsavao vaskrsavao, da je Bogu bitno kolika ce ti brada biti i koliko ke zena umotana kao i zabrana “onanisanja” u svim vjerama i tako :D
Ludo zar ne :D
Tvoj odgovor je tipično plitko ateistički, jer ovdje niko nije spomenuo Boga ili šta već, ali ljudi poput tebe se uvijek "pronađu" u svakoj temi i osjete potrebu da kažu nešto o Bogu.

Uglavnom, "vanzemaljci", gdje su šta rade??? :wink:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#235 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by mali jomu »

Zove me jaro sa marsa kaze frka, ne dolazi, eto mene tamo pa cemo laganini na kahvu u carsiju, cevapi, cajici, sokici limunici...... rekoh bujrum u svaka doba, povedi koga god hoces, ima mjesta za svakog :mrgreen:




Image
lajkujMe
Posts: 12248
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#236 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by lajkujMe »

славянин wrote:Nazalost ocekivati da nas oni ako postoju koriguju izgleda ne pali jer evo prelazimo “point of no return” sa klimatskim promjenama / zagrijavanjem.. mislim sledecih 100 godina da ce biti zafrkano.
Malo se bolje informisite o klimatskim promjenama.
To ne znaci nestanak zivota na zemlji niti nestanak ljudi.
Ljudi a pogotovo zemlja su prezivjele mnogo mnogo gore stvari cak mnogo gore klimatske promjene nego ove.
Bit borbe protiv klimatskih promjena je borba protiv izlaska iz zlatnog doba covjecanstva.
To znaci da ce se ako se ne poduzmu mjere da se potrosnja covjecanstva smanji na nultu sta uzmemo to se i vrati ili ti ga obnovljivo je.
Ako to ne uradimo doci ce pucanja balona.
Masovne gladi, bolesti i siromastvo i naposljetku veliko umiranje. Ali nece svi nece cak ni vecina umrijeti hoce mnogo i to ce staviti reset na civilizacije na planeti i trebace stotine godine ako ne i hiljade da se oporavi eko sistem koji ukljucuje i ljude.
Eh sad, taj rok od 4 god vec sada se moze reci da je propao jer ne moguce je citav jedan sistem rada promjeniti pogotov s otporom sviju.

Nase unuke ceka belaj veliki :|
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#237 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

Neke cinjenice, koje ce bilo ko vrlo tesko osporiti jer svi moguci dostpuni podaci to potvrdjuju.
Zemlja NIJE prenapucena. Postoje ogromna prostranstva na planeti koja jos uvijek nisu ni istrazena, a uglavnom obiluju vodom i plodnom zemljom.
Problem je nepostojanje svjetskog plana naseljavanja i raseljavanja, a koji bi sprovodile sve drzave. Ovo konkretno znaci da se svaka drzava mora pobrinuti da ljudima stvori uslove za normalan zivot IZVAN pretrpanih urbanih sredina (gradova), a koji bi podrazumijevao sve pogodnosti urbane sredine. Problem je kapitalizam i fabrikovanje (pumpanje) vrijednosti svega i svacega, a samo radi ostvarenja sto vece materijalne, tj. finansijske koristi.

Hrana NIJE problem. Problem je njena raspodjela. Zapadni i razvijeni svijet, a u to spadamo i mi koliko god to nekome bilo smijesno, dnevno baca bukvalno stotine tona svake hrane. Ispravnom podjelom i distribucijom za 2-3 mjeseca bi se glad u svijetu mogla potpuno eliminisati.
Stvar je u tome sto niko ne razmislja o ovome na ovakav nacin, a za to je najdirektniji krivac kapitalizam, kojem je osnova trka za materijalnim, tj. novcem.

Zrak NIJE problem, kao ni staklenicki plinovi. Trenutno jeste, ali se i to moze rijesiti bukvalno za godinu do dvije dana. Problem je opet - kapitalizam i trka za lovom. Garantujem vam da vec danas postoje 100% primjenjive i iskoristive tehnologije koje bez ikakvih problema mogu iz upotrebe izbaciti sva fosilna goriva. Problem je, opet - kapitalizam i trka za lovom, koja se veze za ovisnost o nafti, kao i drastican pad profita koji bi se desio svima u lancu ukoliko bi se to gorivo izbacilo iz upotrebe. Dakle, problem je samo u novcu, i ni u cemu vise.

Iluminati i ta sranja - besmislice.
Kako se kreira misljenje javnog mnijenja, tj. obicnih ljudi o bilo cemu? U 90% slucajeva putem medija. Ko posjeduje medije? 90% najjacih svjetskih medija posjeduje, vjerovali ili ne - 6 ljudi. Nagooglajte, nije tesko naci i skontati.
----

Vanzemaljci, tj. druge vrste i civilizacije postoje 100%, i ovdje su od kad i mi postojimo, a o tome postoje hiljade nepobitnih svjedocenja i dokaza. Drugi par rukava je da li ce neko prihvatiti da je mlijeko bijelo, ili ce sebe ubjedjivati da je ipak neka nijansa sive ili bez.
Potpuno je besmisleno vjerovati da smo sami i jedini u svemiru, za koji mi SAMO procjenjujemo da je star izmedju 13 i 17 milijardi godina, a zapravo ne znamo. Mozda je star i 50 milijardi godina, ili 500, i mozda je 100x veci od onoga sto mi trenutno mozemo da vidimo s nasom najboljom tehnologijom.
Ono sto znamo, tj. sto koliko-toliko tacno mozemo procijeniti, jeste da u onom svemiru koji trenutno mozemo vidjeti postoje milijarde glaksija poput nase, s milijardama zvijezda oko kojih kruze stotine milijardi planeta. U ovja paket procjene spada i dio o starosti nase planete, a to je pisljivih oko 5 milijardi godina.
Ali, zato nam arheologija i genetika nude i neke interesantne dokaze o nasim raznim homo precima, a po tim dokazima ispada da su nasi najstariji direktni preci stari samo oko 4 miliona godina, dok smo mi, kao Homo Sapiensi, stari jedva oko jadnih i bijednih 250,000 godina.

SF filmovi... Da li su, zaista, svi ti filmovi samo plod nase maste ili imaju i neku drugu pozadinu u vidu pripreme covjecenstva za stvari koje slijede, a baza im bas i nije masta, nego neke cinjenice poznate malom broju vodecih svjetskih vodja?
Jeste, filmski efekti i ekspanzija toga u proteklih 30-ak godina su se drasticno poboljsali i povecali, ali prilicno je indikativno da su trenutne serije i filmovi tog zanra tematski vrlo blizu mnogim naucnim otkricima i pretpostavkama (da li su to zaista samo pretpostavke...?), ali i nekim detaljima o kojima su svjedocili rijetki insideri (vladini zaposlenici, ali i predstavnici nekih vlada), a koji su, interesantno, redom umirali ubrzo nakon tih javnih svjedocenja, najcesce radi smrti samoubistvom, a ta samoubistva su u svim slucajevima bila prvo besmislena, a drugo, ako se nije radilo o samoubistvu nego "samo" o "iznenadnoj" smrti, i to je bilo vise nego upitno zasto se i kako desilo.

Na kraju krajeva, jedan od tih insidera, ne sjecam se vise ko tacno, rekao je da se neke vanzemaljaske vrste, a koje su ovdje, vise ne slazu s tim da se njihovo postojanje krije od svijeta i da su rekli da ce svoje postojanje sami objaviti svijetu 2020.
Bilo ovo istina ili ne, ova nagla ekspanzija SF filmova u zadnjih par godina mozda se moze objasniti i ovim...?
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#238 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Irsar wrote:

Ljudi se jednostavno vode nekim nedokazanim (i nedokazivim!) premisama kako kao "mora" biti još negdje života osim na Zemlji, jer postoje milijarde zvijezda sa ko zna koliko planeta i td., međutim problem je što te premise nisu nužno istinite same po sebi. Možda zaista život postoji samo na Zemlji u čitavom Univerzumu. Uglavnom, to su onako "obični" argumenti, ja svakako znam i bez njih da života osim na Zemlji u Univerzumu NEMA niti je bilo.
A mozda je visa sila posijala jos gdje zivot u ovom ili onom obliku. Sto da ne kad ima toliko mjesta? Valjda je to logicnije od tvoje naznake da eto bas i samo ovdje. Nemoj umanjivati i ogranicavati velicinu toga u sto vjerujes. ;-)
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#239 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

AleksoMKD wrote:
i agree wrote:Kakav plan da napravis protiv nekog ko je superiorniji od tebe 10 puta?
Nema planova,ako do toga dodje samo molis boga da su pozitivci i da nas nece pobit jer smo stoka. :D
Mozda na nas gledaju ko mi na ona plemena koje je zabranjeno kontaktirati? Primitivni i opasni.

Nase najjace oruzje su bakterije i virusi koje imamo u sebi. Ako su zivotinje mogle na nas prenijeti neke smrtonosne viruse na koje su one imune - sta bi mi tek napravili vanzemaljcima da nam se samo priblize. :-)

Bilo je to i u jednom filmu.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#240 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

hAZNADAR wrote:Sto da ne kad ima toliko mjesta? Valjda je to logicnije od tvoje naznake da eto bas i samo ovdje.
Zašto bi to bilo logičnije? To što postoji "toliko mjesta" ne znači da kao mora biti nešto od tog mjesta još iskorišteno.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#241 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Irsar wrote:
hAZNADAR wrote:Sto da ne kad ima toliko mjesta? Valjda je to logicnije od tvoje naznake da eto bas i samo ovdje.
Zašto bi to bilo logičnije? To što postoji "toliko mjesta" ne znači da kao mora biti nešto od tog mjesta još iskorišteno.
Bez uvrede jarane ali vjernici mozda ne mogu pricati o zivotu u univerzumu. Ako spas vide samo u okviru svoje grupe, ucenja,... na ovoj planeti a milijarde drugih u zabludi - tako i zivot u univerzumu samo ogranicavaju na ovu planetu.

Sam si naveo milijarde zvijezda a znamo da je mjerna matematicka jedinica mnogo veca od milijarde. A ako je visa sila - sila u cijelom univerzumu - zasto bi duhovna manifestacija bila ogranicena samo na jednu galaksiju, samo na jednu zvijezdu i samo jednu planetu - jedan sicusni dio tolike materije? Valjda je logicnije da je i broj dusa mnogo veci nego nas homosapiensa ovdje. I opet - nemoj umanjuvati velicinu onoga u sta vjerujes, sama velicina univerzuma logicki pokazuje da je i sila koja to pokrece, kontrolise mnogo veca od ovog coska.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#242 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

hAZNADAR wrote:
Irsar wrote:
hAZNADAR wrote:Sto da ne kad ima toliko mjesta? Valjda je to logicnije od tvoje naznake da eto bas i samo ovdje.
Zašto bi to bilo logičnije? To što postoji "toliko mjesta" ne znači da kao mora biti nešto od tog mjesta još iskorišteno.
Bez uvrede jarane ali vjernici mozda ne mogu pricati o zivotu u univerzumu. Ako spas vide samo u okviru svoje grupe, ucenja,... na ovoj planeti a milijarde drugih u zabludi - tako i zivot u univerzumu samo ogranicavaju na ovu planetu.
Također bez uvrede, ali vjera i vjernici nemaju nužno veze sa ovom temom i ne znam zašto se i ti za njih hvataš?
Sam si naveo milijarde zvijezda a znamo da je mjerna matematicka jedinica mnogo veca od milijarde. A ako je visa sila - sila u cijelom univerzumu - zasto bi duhovna manifestacija bila ogranicena samo na jednu galaksiju, samo na jednu zvijezdu i samo jednu planetu - jedan sicusni dio tolike materije? Valjda je logicnije da je i broj dusa mnogo veci nego nas homosapiensa ovdje. I opet - nemoj umanjuvati velicinu onoga u sta vjerujes, sama velicina univerzuma logicki pokazuje da je i sila koja to pokrece, kontrolise mnogo veca od ovog coska.
"Valjda je logičnije" nije logički argument, odnsono "valjda je logičnije" NIJE logično. "Vanzemaljaca" nema, dokaza za iste također nema, ko tvrdi suprotno slobodan je da podastre jasne dokaze za isto. Do tada pretpostavljam da ostaju Youtube videi i slično gdje zapravo ništa konkretno se ne dokazuje, ali se kao "uočavaju" neke veze i slične gluposti.
Last edited by Irsar on 21/12/2018 08:04, edited 1 time in total.
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#243 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Irsar »

Dozer wrote:Vanzemaljci, tj. druge vrste i civilizacije postoje 100%, i ovdje su od kad i mi postojimo, a o tome postoje hiljade nepobitnih svjedocenja i dokaza.
Pitam se koliko puta neko sebi mora ovo ponoviti da bi zaista u to i povjerovao. Strah me i pomisliti :|
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#244 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by muha_sa »

oni dolaze
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#245 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by zforumas »

muha_sa wrote:oni dolaze
Trebat ce i njima mjenjace varit', za tebe nema zime :mrgreen:
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#246 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by muha_sa »

zforumas wrote:
muha_sa wrote:oni dolaze
Trebat ce i njima mjenjace varit', za tebe nema zime :mrgreen:
:lol:

dok je ledja ne bojim se---samo mi samar natakarit i furam :lol:
sumirprimus
Posts: 81443
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#247 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by sumirprimus »

muha_sa wrote:oni dolaze
ravno do dna/kurvini sinovi???1982 jel to to :D

losa noc bjezim iz grada, oni dolaze eeee
:izet: :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128607
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#248 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by muha_sa »

sumirprimus wrote:
muha_sa wrote:oni dolaze
ravno do dna/kurvini sinovi???1982 jel to to :D

losa noc bjezim iz grada, oni dolaze eeee
:izet: :D
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#249 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by hAZNADAR »

Irsar wrote:
Također bez uvrede, ali vjera i vjernici nemaju nužno veze sa ovom temom i ne znam zašto se i ti za njih hvataš?

"Valjda je logičnije" nije logički argument, odnsono "valjda je logičnije" NIJE logično. "Vanzemaljaca" nema, dokaza za iste također nema, ko tvrdi suprotno slobodan je da podastre jasne dokaze za isto. Do tada pretpostavljam da ostaju Youtube videi i slično gdje zapravo ništa konkretno se ne dokazuje, ali se kao "uočavaju" neke veze i slične gluposti.
Nemoguce je raspravljati o zivotu u svemiru a izostaviti kako je moguce nastao - kao i ovdje. I tu slucajno znam da si vjernik i izvini ako to dozivljavas kao zloupotrebu.
Ako uzmemo ateisticku teoriju nastanka zivota - sudar specificnih hemikalija na dnu mora u nekoj vulkanskoj supi - identicnih uslova za to imas milijarde u svemiru i sama logika govori da se takva hemija mogla desiti na milijardu mjesta i da se i sad desava.
Ako uzmes religiozni pristup da je visa sila posijala zivot - tu je jos veca logika da nije samo ovdje jer vidi koliki je univerzum ogroman i srazmjerno tome i sila koja svu tu materiju pokrece je mnogo veca od ovog coska u univerzumu. Ako je visa sila posijala ovdje - logicnije je da je posijala i drugdje. Zasto bi se duhovna manifestacija te sile oganicila samo na ovu planetu?

Vjerovatno se razlicite zivotne forme u univerzumu nece nikada sresti zahvaljujuci ogromnim razdaljinama jer i nase primitivno poznavanje fizike dokazuje da je svjetlo nesto najbrze i ko ce to putovati vjekovima do nas. Tako da onaj nas kreativni mastoviti dio koji se pali na mistiku, nece nikada dozivjeti tu SF verziju dolaska nekih tenekih ili naseg egzodusa drugdje kada nam planet bude sheban. Ali da ima zivota drugdje - naravno da ima - samo treba spoznati ili barem naslutiti obim te silne materije koja nas okruzuje i srazmjerno tome i sile koje to pokrecu.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#250 Re: Ozbiljno je, niko nema plan za dolazak vanzemaljaca

Post by Dozer »

Irsar wrote:
Dozer wrote:Vanzemaljci, tj. druge vrste i civilizacije postoje 100%, i ovdje su od kad i mi postojimo, a o tome postoje hiljade nepobitnih svjedocenja i dokaza.
Pitam se koliko puta neko sebi mora ovo ponoviti da bi zaista u to i povjerovao. Strah me i pomisliti :|
Iskreno, i mene je strah pomisliti koliko puta sebi neko mora ponoviti da nas je stvorilo neko super-ober-mocno bice, ili sta vec jeste, koje se nalazi niko-ne-zna-gdje, koje izgleda niko-ne-zna-kako, a stvorilo nas je samo da bi testiralo nasu vjeru u njega...
Da ne pricamo o svim mogucim nelogicnostima i besmislicama koje nam je to bice, navodno, "spustilo" (odnekud) u vidu kojekakvih knjiga (diktiranih "odabranim" ljudima), a koje obiluju totalno nelogicnim i besmislenim "istinama"...
Post Reply