Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#551 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

Booking definitivno mora uvesti sistem naplate kao u ostalim zemljama a to je da on vrsi naplatu i tacka (naravno ko zeli)
Opcije besplatno otkazivanje/platite u objektu su uzas za male iznajmljivace.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#552 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Hoćeš reći da bi na primjer automobilska industrija moral promijeniti način rada korporacija jer ne odgovara malim radionicama?
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#553 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

Pa imaš različite metode naplate rezervacija.
Imaš po skupljoj cijeni rezervaciju koja se može otkazati do dana dolaska, i imaš po nižoj cijeni onu koja se odmah naplaćuje i bespovratna je.
Za genius korisnike ima 10% popusta čini mi se.
Hakiz
Posts: 40542
Joined: 30/07/2015 20:01

#554 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Upravo tako. Ne mora izdavač dati besplatno otkazivanje kao opciju.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#555 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by un1ted »

hava123 wrote:Booking definitivno mora uvesti sistem naplate kao u ostalim zemljama a to je da on vrsi naplatu i tacka (naravno ko zeli)
Opcije besplatno otkazivanje/platite u objektu su uzas za male iznajmljivace.
Pa imaš to vec. Za otkazivanje smještaja ne vraćaš novac. Za plaćanje, direktno preko bookinga, karticom kod tebe, ili direktno keš.

Imaš dodatnu naplatu za čišćenje, depozit za eventualnu štetu i jos dosta opcija koje booking nudi tebi kao oglasovscu.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#556 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

cendlerbing wrote:Pa imaš različite metode naplate rezervacija.
Imaš po skupljoj cijeni rezervaciju koja se može otkazati do danja dolaska, i imaš po nižoj cijeni onu koja se odmah naplaćuje i bespovratna je.
Za genius korisnike ima 10% popusta čini mi se.
U BiH naplatu vrsi iskljucivo iznajmljivac. Bookingu se naknadno uplacuje provizija.
Ispravite me ako grijesim.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#557 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

Zvizneš cijenu koju god želiš (čitaj:možeš), namjestiš svoje uslove i kontrolišeš. Ukoliko stave nevalidnu ili praznu karticu u rezervaciju možeš je prijaviti bookingu i onda ti oni odobre da otkažeš rezervaciju sam.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#558 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

un1ted wrote: Imaš dodatnu naplatu za čišćenje, depozit za eventualnu štetu i jos dosta opcija koje booking nudi tebi kao oglasovscu.
Jah, na sam spomen depozita nista od rezervacije :lol:
Naplata za ciscenje nema veze sa provizijom.
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#559 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

hava123 wrote:
cendlerbing wrote:Pa imaš različite metode naplate rezervacija.
Imaš po skupljoj cijeni rezervaciju koja se može otkazati do danja dolaska, i imaš po nižoj cijeni onu koja se odmah naplaćuje i bespovratna je.
Za genius korisnike ima 10% popusta čini mi se.
U BiH naplatu vrsi iskljucivo iznajmljivac. Bookingu se naknadno uplacuje provizija.
Ispravite me ako grijesim.
Zavisi od uslova po kojoj je rezervacija napravljena a booking nudi više opcija: da se rezervacija naplati odmah preko autorizacije, da se naplati u hotelu, ili da korisnik unaprijed plati bookingu pa se preko tzv. virtualne kartice skida iznos koji je na istoj odobren.

A bookingu mislim da se naknadno plaća provizija.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#560 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by un1ted »

Eeeee ne može jare i pare :) ako nećeš depozit rizikuju s Arapima i usuti se, jer si SAM PRIHVATIO ARAPE RADI NJIHOVIH PARA.

Cleaning fee ulazi u cijenu rezervacije. Npr smještaj 50KM, čišćenje 20,ukupno 70KM za noć.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#561 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

un1ted wrote:Eeeee ne može jare i pare :) ako nećeš depozit rizikuju s Arapima i usuti se, jer si SAM PRIHVATIO ARAPE RADI NJIHOVIH PARA.

Cleaning fee ulazi u cijenu rezervacije. Npr smještaj 50KM, čišćenje 20,ukupno 70KM za noć.
Cuj ulazi, i na to uzimaju proviziju :lol:
Ma kakav depozit, cim procitaju dsa tteba depozit uplatit otkazu :lol:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#562 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by cendlerbing »

hava123 wrote:
un1ted wrote:Eeeee ne može jare i pare :) ako nećeš depozit rizikuju s Arapima i usuti se, jer si SAM PRIHVATIO ARAPE RADI NJIHOVIH PARA.

Cleaning fee ulazi u cijenu rezervacije. Npr smještaj 50KM, čišćenje 20,ukupno 70KM za noć.
Cuj ulazi, i na to uzimaju proviziju :lol:
Ma kakav depozit, cim procitaju dsa tteba depozit uplatit otkazu :lol:
Naprave opciju sa ovom jeftinijom cijenom koju treba odmah platiti, stave praznu karticu i onda šalju poruku " morel se platiti u hotelu" :lol:
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#563 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

cendlerbing wrote: Zavisi od uslova po kojoj je rezervacija napravljena a booking nudi više opcija: da se rezervacija naplati odmah preko autorizacije, da se naplati u hotelu, ili da korisnik unaprijed plati bookingu pa se preko tzv. virtualne kartice skida iznos koji je na istoj odobren.

A bookingu mislim da se naknadno plaća provizija.
Ja govorim o uslovima gdje booking vrsi naplatu i cao. Isto ko air. Uzmu sebi svoje provizije a ostali iznos uplacuju direktno na racun iznajmljivaca.
Sto bi znacilo:
Ukoliko ja postavim uslov da se mozes predomislit sljedecih 24h booking ce ti vratit lovu, ukoliko ne postavim taj uslov stisni pa otkazi, u startu gubis 30% a unutar mjesec dana ako otlkazes pa-pa lova :D
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#564 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

hava123 wrote:Booking definitivno mora uvesti sistem naplate kao u ostalim zemljama a to je da on vrsi naplatu i tacka (naravno ko zeli)
Opcije besplatno otkazivanje/platite u objektu su uzas za male iznajmljivace.
besplatno otkazivanje njije moranje , znaci taj iznajmljivac moze si napraviti kako hoce , a to placanje preko bookinga-a , mislim da je to vise stvar iznajmljivaca, recimo meni bi bilo radje da mogu odmah platiti. Recimo puno turista po hrvatskoj se zale da kad na kraju plate , kurs je naravno razlicit ,
i morali su vise platiti, sigurno nije neka velika razlika ali jest malo bezveze.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#565 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

paladinka wrote:
hava123 wrote:Booking definitivno mora uvesti sistem naplate kao u ostalim zemljama a to je da on vrsi naplatu i tacka (naravno ko zeli)
Opcije besplatno otkazivanje/platite u objektu su uzas za male iznajmljivace.
besplatno otkazivanje njije moranje , znaci taj iznajmljivac moze si napraviti kako hoce , a to placanje preko bookinga-a , mislim da je to vise stvar iznajmljivaca, recimo meni bi bilo radje da mogu odmah platiti. Recimo puno turista po hrvatskoj se zale da kad na kraju plate , kurs je naravno razlicit ,
i morali su vise platiti, sigurno nije neka velika razlika ali jest malo bezveze.
Moze ali je sigurnije za iznajmljivaca da ide preko bookinga (za razliku od gosta)
Sto bi da se iznajmljivac brine hoce gost otkazad dan-dva proje dolaska a drzi ko zna koliko rezervisan apartman. Ovako booking vrsi odmah pri rezervaciju naplatu i dovidjenja. Ako gost otkaze iznajmljivac osiguran.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#566 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

Pa da recimo , meni je svejedno da li ce odmah naplatiti ili ne, cak sta vise radje mi je da odmah naplati .
hujdur007
Posts: 164
Joined: 08/09/2013 13:35

#567 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hujdur007 »

hava123 wrote:
cendlerbing wrote:Pa imaš različite metode naplate rezervacija.
Imaš po skupljoj cijeni rezervaciju koja se može otkazati do danja dolaska, i imaš po nižoj cijeni onu koja se odmah naplaćuje i bespovratna je.
Za genius korisnike ima 10% popusta čini mi se.
U BiH naplatu vrsi iskljucivo iznajmljivac. Bookingu se naknadno uplacuje provizija.
Ispravite me ako grijesim.
Moze i direktno preko bookinga se platiti. Ja sam tako u Sarajevu platio direkto preko bookinga kad sam rezervisao, u hotelu me na odjavi ubjedjivali da to nije zapravo placeno nego samo rezervacija. Posto nisam bio tad u mogucnosti provjeriti da li su sredstva skinuta sa racuna, ponovo sam platio i u hotelu. Nakon par sati su mi javili iz hotela da su mi dvostruko naplatili, i nakon par dana su mi vratili jednu uplatu.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#568 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

meni na rezervaciji pise da moram platiti 8 dana prije nego sto odem na adresu, ne znam otkud sad to da se placa iznajmljivacu direktno.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#569 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

strucnjakdemagog wrote:meni na rezervaciji pise da moram platiti 8 dana prije nego sto odem na adresu, ne znam otkud sad to da se placa iznajmljivacu direktno.
Pa zar ti to nije bolje , nego da se zezas na kraju.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#570 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

paladinka wrote:
strucnjakdemagog wrote:meni na rezervaciji pise da moram platiti 8 dana prije nego sto odem na adresu, ne znam otkud sad to da se placa iznajmljivacu direktno.
Pa zar ti to nije bolje , nego da se zezas na kraju.

pa jest mi bolje, samo se cudim da su neki placali direktno.
paladinka
Posts: 1884
Joined: 23/06/2013 17:08

#571 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

To isto zavisi od iznajmljivaca , moje misljene, booking je samo platforma i svako si moze namjestiti kako hoce.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#572 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

paladinka wrote:meni na rezervaciji pise da moram platiti 8 dana prije nego sto odem na adresu, ne znam otkud sad to da se placa
?!
Posalji ti bookingu za svaki slucaj poruku da vidis o cemu se radi.
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#573 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

hujdur007 wrote:
hava123 wrote:
cendlerbing wrote:Pa imaš različite metode naplate rezervacija.
Imaš po skupljoj cijeni rezervaciju koja se može otkazati do danja dolaska, i imaš po nižoj cijeni onu koja se odmah naplaćuje i bespovratna je.
Za genius korisnike ima 10% popusta čini mi se.
U BiH naplatu vrsi iskljucivo iznajmljivac. Bookingu se naknadno uplacuje provizija.
Ispravite me ako grijesim.
Moze i direktno preko bookinga se platiti. Ja sam tako u Sarajevu platio direkto preko bookinga kad sam rezervisao, u hotelu me na odjavi ubjedjivali da to nije zapravo placeno nego samo rezervacija. Posto nisam bio tad u mogucnosti provjeriti da li su sredstva skinuta sa racuna, ponovo sam platio i u hotelu. Nakon par sati su mi javili iz hotela da su mi dvostruko naplatili, i nakon par dana su mi vratili jednu uplatu.
Mislim da nisi platio bookingu nego hotelu direktno.
Ne vrsi booking naplatu u BiH. (bar dosad nije vrsio naplatu)
hujdur007
Posts: 164
Joined: 08/09/2013 13:35

#574 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hujdur007 »

hava123 wrote:
hujdur007 wrote:
hava123 wrote:
U BiH naplatu vrsi iskljucivo iznajmljivac. Bookingu se naknadno uplacuje provizija.
Ispravite me ako grijesim.
Moze i direktno preko bookinga se platiti. Ja sam tako u Sarajevu platio direkto preko bookinga kad sam rezervisao, u hotelu me na odjavi ubjedjivali da to nije zapravo placeno nego samo rezervacija. Posto nisam bio tad u mogucnosti provjeriti da li su sredstva skinuta sa racuna, ponovo sam platio i u hotelu. Nakon par sati su mi javili iz hotela da su mi dvostruko naplatili, i nakon par dana su mi vratili jednu uplatu.
Mislim da nisi platio bookingu nego hotelu direktno.
Ne vrsi booking naplatu u BiH. (bar dosad nije vrsio naplatu)
Prilikom rezervacije na bookingu sam izabrao opciju da zelim odma da platim. Sad da li novac ide direktno hotelu, ili prvo bookingu pa oni proslijedjuju dalje hotelu, to ne znam, ali opcija da platis preko booking stranice postoji.
User avatar
Edin H.
Posts: 47030
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#575 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Edin H. »

paladinka wrote:
hava123 wrote:Booking definitivno mora uvesti sistem naplate kao u ostalim zemljama a to je da on vrsi naplatu i tacka (naravno ko zeli)
Opcije besplatno otkazivanje/platite u objektu su uzas za male iznajmljivace.
besplatno otkazivanje njije moranje , znaci taj iznajmljivac moze si napraviti kako hoce , a to placanje preko bookinga-a , mislim da je to vise stvar iznajmljivaca, recimo meni bi bilo radje da mogu odmah platiti. Recimo puno turista po hrvatskoj se zale da kad na kraju plate , kurs je naravno razlicit ,
i morali su vise platiti, sigurno nije neka velika razlika ali jest malo bezveze.
Pa kad su klošari.
Ja platim odmah, ako otkažeš dok imaš pravo ionako će ti Booking.com vratiti pare. Premda bih ja ukinuo opciju otkazivanja.
Post Reply