Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#601 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

Moguce , ali poznavajuci osiguranja , manje , kod putnog osiguranja se vise radi o tome sta kad se razbolis na putovanja. Mnoge kreditne kartice imaju tu opciju za hotele, ja isto nisam nikad koristila, ali povrat je moguc u slucaju iznenadne bolesti i co..
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#602 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Na koji način plaćate rezervaciju, preko Pay Palla ili direktno ukucate broj kartice na Booking? Mislim šta je sigurnije?
User avatar
dzejkej
Posts: 740
Joined: 16/03/2011 16:17

#603 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by dzejkej »

seoBIH wrote:Preko airbnb nemate nikakvu zastitu, recimo ako smjestaj nije onakav kakav je opisan, ili ako iznajmljivac otkaze rezervaciju.

Da bude povoljnih opcija i putem airbnb bude, ali jedino ako u backup uzmes jos par opcija.
Ja uvijek detaljno pregledam komentare prethodnih gostiju. To moze biti korisno prije rezervacije.
Airbnb je meni extra. Nikad nisam imala problema a nadam se da ce tako i ostati.. Ne smijem ni pomisliti kako bi mi bilo da mi se izmakne smjestaj :cry:
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#604 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by seoBIH »

strucnjakdemagog wrote:Na koji način plaćate rezervaciju, preko Pay Palla ili direktno ukucate broj kartice na Booking? Mislim šta je sigurnije?
Mislim da paypal ne postoji na bookingu. Na velikim servisima kao što su booking ili amazon, nemam straha za plaćanje karticama. Iako sam imao negativna iskustva, hotel naplati rezervaciju iako je navedeno da neće biti naplate dok ne stignem, booking je bio ažuran i rješavao problem.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#605 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Vidio sam poslije. Hvala.
User avatar
mk ultra
Posts: 19129
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#606 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by mk ultra »

strucnjakdemagog wrote:Na koji način plaćate rezervaciju, preko Pay Palla ili direktno ukucate broj kartice na Booking? Mislim šta je sigurnije?
Uvijek gledam direktan kontakt :mrgreen:

Recimo sad 4 nocenja platio 475eur direktno u hotelu, na bookingu bilo 560eur tako nekako... hotelu na paypal uplatio 30% potvrde i vozi... booking je meni dosta skupa opcija, jedino ako bas pogodis neku last minute ponudu sto je neko halalio 50% ili onu ponudu dana zna izletiti svasta
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#607 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

seoBIH wrote:
strucnjakdemagog wrote:Na koji način plaćate rezervaciju, preko Pay Palla ili direktno ukucate broj kartice na Booking? Mislim šta je sigurnije?
Mislim da paypal ne postoji na bookingu. Na velikim servisima kao što su booking ili amazon, nemam straha za plaćanje karticama. Iako sam imao negativna iskustva, hotel naplati rezervaciju iako je navedeno da neće biti naplate dok ne stignem, booking je bio ažuran i rješavao problem.
Hoteli sebi rezerviraju naplatu , jer sam hotel nikad ne zna koliko imas para na kartici. Ima hotela naplate odmah ima naplate kasnije , ali kartica je kao siguronosno sredstvo za hotele.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#608 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Pogresno si shvatila. Opcija koju sam ja uzima je BEZ IKAKVE naplate prije koristenja hotela. Prema tome, hotel nije imao pravo da povuce depozit. Nakon sto sam prijavio bookingu, novac je uredno vracen na racun.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#609 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

seoBIH wrote:Pogresno si shvatila. Opcija koju sam ja uzima je BEZ IKAKVE naplate prije koristenja hotela. Prema tome, hotel nije imao pravo da povuce depozit. Nakon sto sam prijavio bookingu, novac je uredno vracen na racun.
Ok , mozda sam pogresno shvatila , ali u svakom slucaju kreditna karta sluzi kao sigurnost . Meni licno je svejedno da li ce odmah naplati ili u hotelu. Cak sta vise radje mi je odmah jer je onako kao rijesen problem.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#610 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Može li neko pojasniti kada je sigurno da ćeš dobiti cijelu kuhinju samo za sebe?
Naime, pronalazim smještaj gdje u opisu piše da imaš kuhinju, frižider... a na drugom mjestu istog objekta pod sadržaji piše da je kuhinja zajednička.
Ne sviđa mi se da dijelim frižider s nekim.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#611 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by vjesticanametli »

sherbett wrote: 19/11/2019 00:37
mk ultra wrote: 11/09/2019 15:01
strucnjakdemagog wrote:Na koji način plaćate rezervaciju, preko Pay Palla ili direktno ukucate broj kartice na Booking? Mislim šta je sigurnije?
Uvijek gledam direktan kontakt :mrgreen:

Recimo sad 4 nocenja platio 475eur direktno u hotelu, na bookingu bilo 560eur tako nekako... hotelu na paypal uplatio 30% potvrde i vozi... booking je meni dosta skupa opcija, jedino ako bas pogodis neku last minute ponudu sto je neko halalio 50% ili onu ponudu dana zna izletiti svasta
Vidis, to i nije losa ideja al ja sam skroz navikla preko bookinga jer mi se neda peglat direkt
Na bookingu sam ionako genius 2 level pa mi cesto iskacu super ponude sa znatnim ustedama.
Uz to imam uvijek linkove s popustom i vise accounta pa sheram linkove
Najveci iznos koji sam vratila je 150 eura

Al ja stvarno cesto i putujem pa se meni to isplati
Serbo haj se coramo s linkovima :-D
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#612 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Jasno pise da li je shared kuhinja, ili kupatilo. Ako je u smjestaju u koji ides samo jedna kuhinja, a iste nema u tvojoj sobi, onda dijelis sa drugima.
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#613 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

strucnjakdemagog wrote: 03/02/2020 18:37 Može li neko pojasniti kada je sigurno da ćeš dobiti cijelu kuhinju samo za sebe?
Naime, pronalazim smještaj gdje u opisu piše da imaš kuhinju, frižider... a na drugom mjestu istog objekta pod sadržaji piše da je kuhinja zajednička.
Ne sviđa mi se da dijelim frižider s nekim.

Mozda objekat ima apartmane sa vlastitim kuhinjama. A nude i koristenje kuhinje zajedno sa ostalim gostima u slucaju da rezervises samo sobu ...
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#614 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Piše da je apartman što znači da bi kuhinja trebala biti zasebna, međutim u sadržajima piše zajednička kuhinja. Na slikama se vidi kao neka kuhinja, međutim nema posuđa, šporeta... samo nekakva mala ringla, mikrovalna i frižider.
swanfilter
Posts: 7405
Joined: 06/06/2008 18:52

#615 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by swanfilter »

Ocito nekakav fuseraj. Daj koju marku vise i budi miran ...
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#616 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Tako ću i uraditi. :thumbup:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#617 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by vjesticanametli »

:thumbup: Vazi javim se jer sam sad izbukirala vec skoro do augusta :lol:
A rasprave o kuhinji pa nes u njoj biti :lol: idi hodaj
vanjki
Posts: 1785
Joined: 26/10/2006 17:37

#618 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by vanjki »

Pozdrav raja..Danas sam dodao apartman na izdvanje preko bookinga i nerviram se oko kalendara.Npr. iako sam u svojim opcijama kalendata stavio da je danas 8.2 slobodno on meni kada pronadjem svoj apartman pokazuje da je sold out.Nikako ne kontam zbog cega?
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#619 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Ima li iko iskustva sa otkazivanjem rezervacije na Bookingu, dok je ova korona?
Rezervisao sam i platio smještaj još početkom februara, gdje mi stoji da će mi u slučaju otkazivanja biti naplaćena 1. noć boravka.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#620 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

Booking ne odgovara na poruke. Nemam čak mogućnost ni da otkažem smještaj. Nego mi čak nude da produžim turu na neke druge destinacije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#621 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

strucnjakdemagog wrote: 28/04/2020 17:50 Booking ne odgovara na poruke. Nemam čak mogućnost ni da otkažem smještaj. Nego mi čak nude da produžim turu na neke druge destinacije.
Ako si platio karticom- nazovi banku i stopiraj placanje..
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#622 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

moonca wrote: 28/04/2020 18:27
strucnjakdemagog wrote: 28/04/2020 17:50 Booking ne odgovara na poruke. Nemam čak mogućnost ni da otkažem smještaj. Nego mi čak nude da produžim turu na neke druge destinacije.
Ako si platio karticom- nazovi banku i stopiraj placanje..
Platio karticom još prije 3 mjeseca. Zar to nije leglo već na račun?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#623 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

strucnjakdemagog wrote: 28/04/2020 23:34
moonca wrote: 28/04/2020 18:27
strucnjakdemagog wrote: 28/04/2020 17:50 Booking ne odgovara na poruke. Nemam čak mogućnost ni da otkažem smještaj. Nego mi čak nude da produžim turu na neke druge destinacije.
Ako si platio karticom- nazovi banku i stopiraj placanje..
Platio karticom još prije 3 mjeseca. Zar to nije leglo već na račun?
. Trebas vidjeti u ugovoru- do kad je otkazni rok- ali, zbog ove situacije je neizvodljiv odmor - banka bi trebala da ti vrati visinu rezervacije. tj booking -- nisam sigurna za njihov fee usluge..---
.pokusaj ..
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#624 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by costacurta »

strucnjakdemagog wrote: 28/04/2020 17:50 Booking ne odgovara na poruke. Nemam čak mogućnost ni da otkažem smještaj. Nego mi čak nude da produžim turu na neke druge destinacije.
Trebaš čitati šta ti piše u uslovima rezervacije. Nekad su cijene jeftinije upravo iz razloga jer nema povrata novca, rezervišeš, platiš i halališ. Ali to ti je obično naglašena stavka, ne moš ne vidjeti. Imao rezervisano za maj, u februaru rezervacija, do 1. aprila besplatno otkazivanje, što sam i uradio i sve ok. Eh onda je opcija da plaćaš 75% od cijene ako otkazuješ 7 dana prije termina ili 95% iznosa dan prije termina.
Isto treba naglasiti da su po pitanju tog besplatnog otkazivanja puno fleksibilnije zemlje BiH okruženje, nego ovi iz EU, ovi skroz zapadni, ih koji su to kobci. Marka ko tepsija.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#625 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by strucnjakdemagog »

moonca wrote: 29/04/2020 00:16
strucnjakdemagog wrote: 28/04/2020 23:34
moonca wrote: 28/04/2020 18:27

Ako si platio karticom- nazovi banku i stopiraj placanje..
Platio karticom još prije 3 mjeseca. Zar to nije leglo već na račun?
. Trebas vidjeti u ugovoru- do kad je otkazni rok- ali, zbog ove situacije je neizvodljiv odmor - banka bi trebala da ti vrati visinu rezervacije. tj booking -- nisam sigurna za njihov fee usluge..---
.pokusaj ..
Bio u banci, ne mogu ništa. Kažu pare davno legle. Na Bookingu ne mogu ni otkazati bez penala. Na mailove ne odgovaraju.
Post Reply