Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#576 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Ako nema opcije otkazivanja- malo ko bi rezervisao preko njih.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#577 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

moonca wrote:Ako nema opcije otkazivanja- malo ko bi rezervisao preko njih.
Upravo. Kada rezerviešeš preko turističke agencije nema opcije otkazivanja. Kada bi booking ukinuo tu opciju, ja bih rezervisoa preko agencije jer se u tom slučaju ne bih morao maltretirati sa izborom hotela. Dođem u agenciju, dam novac i sve mi završe.

Opcija otkazivanja i jeste razlog zbog kojeg koristim booking.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#578 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Hakiz wrote:
moonca wrote:Ako nema opcije otkazivanja- malo ko bi rezervisao preko njih.
Upravo. Kada rezerviešeš preko turističke agencije nema opcije otkazivanja. Kada bi booking ukinuo tu opciju, ja bih rezervisoa preko agencije jer se u tom slučaju ne bih morao maltretirati sa izborom hotela. Dođem u agenciju, dam novac i sve mi završe.

Opcija otkazivanja i jeste razlog zbog kojeg koristim booking.
A gdje ti to 'kobajagi' putujesh? :lol:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#579 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

U mašti.

Ali kad putujem, onda tako putujem.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#580 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Meni je airbnb. odlican
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#581 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

A ti, kofol, putuješ :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#582 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

:lol:

..jesam do zadnjih 4 godine - godisnji bio oko 7 sedmica.. fino.. :)
hava123
Posts: 638
Joined: 24/12/2011 08:37

#583 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

moonca wrote:Meni je airbnb. odlican
Zasto air a ne booking?
Meni je booking nekako pregledniji.
hava123
Posts: 638
Joined: 24/12/2011 08:37

#584 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

Hakiz wrote:Hoćeš reći da bi na primjer automobilska industrija moral promijeniti način rada korporacija jer ne odgovara malim radionicama?
A jest ti primjer :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#585 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

hava123 wrote:
moonca wrote:Meni je airbnb. odlican
Zasto air a ne booking?
Meni je booking nekako pregledniji.
..Za izbor stanova/ apartmana je bolji... :thumbup:

Booking mi izgleda vishe za hotele...
hava123
Posts: 638
Joined: 24/12/2011 08:37

#586 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

moonca wrote:
hava123 wrote:
moonca wrote:Meni je airbnb. odlican
Zasto air a ne booking?
Meni je booking nekako pregledniji.
..Za izbor stanova/ apartmana je bolji... :thumbup:

Booking mi izgleda vishe za hotele...
Mislim da je to sve u pet deka ali nekako mi se cini da su gosti preko air-a ozbiljniji, kulturniji.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#587 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

hava123 wrote:
moonca wrote:
hava123 wrote:
Zasto air a ne booking?
Meni je booking nekako pregledniji.
..Za izbor stanova/ apartmana je bolji... :thumbup:

Booking mi izgleda vishe za hotele...
Mislim da je to sve u pet deka ali nekako mi se cini da su gosti preko air-a ozbiljniji, kulturniji.
Ne znam za *booking * Ali .air. radi...background check...Tako da osobe da kriminalnim recordom me mogu proci...
hava123
Posts: 638
Joined: 24/12/2011 08:37

#588 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

Dosta raje kaze da je air puno bolji od bookinga, sto zbog otkaza rezervacija sto do "vrste" gostiju, pa eto iz njihove price zakljucak je da preko air-a ide vecinom fina i kulturna raja (valjda) :pojmanemam:
Ja kad putujem, kao sto rekoh, idem preko bookinga..
Navika valjda.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#589 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Preko aira ne možeš rezervisati hotele koliko ja znam, i specijalizovan, optimizovan, je za posredovanje pri iznajmljjivanju individualnih soba ili smještaja kao što su stanovi ili manji objekti, ne velikih objekata kao što su hoteli.

Pa mislim da se booking i airbnb ne mogu porediti, pogotovo ne direktno.

Možda griješim, možda je air počeo nuditi i hotele, ne koristim ga pa ne smijem tvrditi.
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#590 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by burekodsira »

desilo mi se sa Airbnb da ostanem bez smještaja u sred Berlina u po noća, jer se niko nije pojavio da me primi tj preda ključeve.... hem što sam izgubio dva sata čekajući, hem se nervirao, hem uzeo daleko skuplji hotel onda... zato nikad ne gledam više aribnb, lijepo buking i to je to.
Naknadno je bio izgovor da vlasnica nije bila u Njemačkoj a osoba koju je zadužila da me primi bila neodgovorna i nije se pojavila... pare mi je vratila (mada samo onoliko koliko je njoj airbnb isplatio... proviziju koja se njoj odbija nije ni ona meni vratila, tako da sam dobro u minusu bio naknadno gledano...)
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#591 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by seoBIH »

Preko airbnb nemate nikakvu zastitu, recimo ako smjestaj nije onakav kakav je opisan, ili ako iznajmljivac otkaze rezervaciju.

Da bude povoljnih opcija i putem airbnb bude, ali jedino ako u backup uzmes jos par opcija.
hava123
Posts: 638
Joined: 24/12/2011 08:37

#592 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

burekodsira wrote:desilo mi se sa Airbnb da ostanem bez smještaja u sred Berlina u po noća, jer se niko nije pojavio da me primi tj preda ključeve.... hem što sam izgubio dva sata čekajući, hem se nervirao, hem uzeo daleko skuplji hotel onda... zato nikad ne gledam više aribnb, lijepo buking i to je to.
Naknadno je bio izgovor da vlasnica nije bila u Njemačkoj a osoba koju je zadužila da me primi bila neodgovorna i nije se pojavila... pare mi je vratila (mada samo onoliko koliko je njoj airbnb isplatio... proviziju koja se njoj odbija nije ni ona meni vratila, tako da sam dobro u minusu bio naknadno gledano...)
Pa valjda bi ti proviziju trebao vratiti air? Njoj air uplacuje njeno a sebi ostavi svoje.
Jesi ih kontaktirao? Nemoj pustit to tek tako, tvoje su pare a usluga nula bodova.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#593 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

To se desava... cujemo..ali, sta raditi.Nada, da se tebi to nece desiti.
Kupis kartu za avion, i ne znaci da ces i sjesti i imati sjediste dok se svezes na istom .. :)
hava123
Posts: 638
Joined: 24/12/2011 08:37

#594 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by hava123 »

moonca wrote:To se desava... cujemo..ali, sta raditi.Nada, da se tebi to nece desiti.
Kupis kartu za avion, i ne znaci da ces i sjesti i imati sjediste dok se svezes na istom .. :)
Ali imas povrat para 100%. Ili ako na aerodromu cekas avion preko 4 sata imas pravo na povrat love ( mislim pola)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#595 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

hava123 wrote:
moonca wrote:To se desava... cujemo..ali, sta raditi.Nada, da se tebi to nece desiti.
Kupis kartu za avion, i ne znaci da ces i sjesti i imati sjediste dok se svezes na istom .. :)
Ali imas povrat para 100%. Ili ako na aerodromu cekas avion preko 4 sata imas pravo na povrat love ( mislim pola)
Da, jednom nije poletio zbog nevremena.i odmah novac vratili.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63299
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#596 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by BarbaDue »

što se tiče bookinga, otkazivanja rezervacije i isplate provizije servisu odnosno vlasniku apartmana sve zavisi od vlasnika smještaja. ako je on voljan da ti dozvoli otkazivanje bez plaćanja super, a ako je ustao na lijevu nogu...jebi ga...booking ti mora skinuti s kartice dogovoreni iznos. :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#597 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

Airbnb_& SE placa sve odmah...NE sjecam SE uslova otkazivanja..Ali je Dobro kupiti I dodatno..travel osiguranje..
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#598 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by Hakiz »

Ja kupujem samo zdravstveno osiguranje i to obavezno na najveću moguću sumu koju osiguravajuća kuće nudi. Recimo standardno osiguranje u državama EU na 30.000 Eura košta 2 KM po danu boravka. Nije puno.

Osiguranje stvari mi je nebitno, nikada ne nosim stvari velike vrijednosti kada putujem.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#599 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by paladinka »

moonca wrote:Airbnb_& SE placa sve odmah...NE sjecam SE uslova otkazivanja..Ali je Dobro kupiti I dodatno..travel osiguranje..
Dodatno osiguranje placa svakako samo u slucaju da si bolestan ili nezgoda .
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#600 Re: Booking.com ALL ABOUT

Post by moonca »

paladinka wrote:
moonca wrote:Airbnb_& SE placa sve odmah...NE sjecam SE uslova otkazivanja..Ali je Dobro kupiti I dodatno..travel osiguranje..
Dodatno osiguranje placa svakako samo u slucaju da si bolestan ili nezgoda .
Mislim ,zavisi koje kupis. ima -bez razloga-ali je naravno skuplje... :-) to , nisam nikada uzimala...
Post Reply