Booking.com ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3280
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#1 Booking.com ALL ABOUT

Post by Dupli_skalp »

početkom vikenda rezervišem preko booking.com smještaj na moru. dobijem potvrdni mail od booking.com, sa rezervacijskim kodom i pin brojem rezervacije. kontaktiram smještaj radi jednog upita direktno mailom, oni nemaju pojma o rezervaciji, kao ništa nisu dobili?

pa ko je ovdje lud? šta uraditi u ovakim situacijama?

znači sad uopšte ne znam imam li rezervaciju ili ne. nema opcije free cancellation-a.
Last edited by Dupli_skalp on 19/07/2018 09:22, edited 1 time in total.
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#3 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by farisovo »

Ako ti je booking potvrdio rezervaciju onda vlasnik objekta, iznajmljivac, nešto mulja....
Najvjerojatnije hoće da otkazes rezervaciju na bookingu i rezeviras objekat direktno, da on ne bi plaćao proviziju bookingu...

Obrati se bookingu.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Bobi »

Koje muljanje, pa jel ima išta pošteno :mrgreen: ?
Image
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#5 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by burekodsira »

pa nije mi se jednom desilo, u našim krajevima, da mi domaćini kažu da otkažem rezervaciju, da će oni pristati na besplatan otkaz, a da direkt njima platim i da će biti jeftinije po danu

vazda neko mora biti izigran :D
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#6 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Bodkin »

Pa mozda mu nije stiglo jos. Koliko je proslo od rezervacije?
A na kraju, kontaktiraj booking. Najlakse otkazati rez
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3280
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#7 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Dupli_skalp »

da ne bih pojedinačno svakog citirao, uglavnom rezervacija je bila u subotu. kada ukucam rezervacijski broj i pin kod stoji da je rezervacija aktivna. međutim, tri puta sam pisao mail na adresu hotela i samo jednom su odgovorili da nisu ništa dobili na moje ime. ne postoji opcija besplatnog otkazivanja, ali razmišljam da otkažem, jer mi je ovo totalno neozbiljno. šta treba da zapucam na more i da mi onda dole kažu da nemaju ništa?

može li ih booking.com ikako "natjerati" da potvrde rezervaciju ili da mi dopuste da otkažem zbog hotelske neozbiljnosti?
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#8 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Henry Chinaski »

Šanse da je booking nešto zeznuo su minimalne, da nekažem nikakve.
Hoteli i radnici u hotelima - uvijek očekujem neki zajeb i kad nije booking u pitanju.
SSemir
Posts: 4560
Joined: 26/02/2009 08:42

#9 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by SSemir »

eyesburn wrote:da ne bih pojedinačno svakog citirao, uglavnom rezervacija je bila u subotu. kada ukucam rezervacijski broj i pin kod stoji da je rezervacija aktivna. međutim, tri puta sam pisao mail na adresu hotela i samo jednom su odgovorili da nisu ništa dobili na moje ime. ne postoji opcija besplatnog otkazivanja, ali razmišljam da otkažem, jer mi je ovo totalno neozbiljno. šta treba da zapucam na more i da mi onda dole kažu da nemaju ništa?

može li ih booking.com ikako "natjerati" da potvrde rezervaciju ili da mi dopuste da otkažem zbog hotelske neozbiljnosti?
Kontaktiraj booking moraju ti to rijesiti. Preozbiljna su kompanija da te ignorisu. Ako nista ja bi uputio mail turistickoj zajednici tog mjesta ili hrvatske. Ako otkazes to imas rizik da ne nadjes nigdje smjestaj jbt
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#10 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Bobi »

Pa šta je problem poslati mail to: i CC pa nek se oni dogovaraju medjusobno, treba se osigurat :mrgreen: ..i to svakih 30 minuta dok ne srede stvar :mrgreen: . Jah dodas josh tu u CC mailove od razno raznih službi :mrgreen: .
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#11 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Bobi »

[email protected].

stavi njega u CC :mrgreen:
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#12 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by kica »

ha ha ha
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#13 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by farisovo »

Jarane, cijela Hrvatska, osim Istre, je krajnje neozbiljna i građane BiH doživljava kao nižu rasu.... i misle da mogu raditi i varati ih kako god hoće.

Da je booking nešto zeznuo ne vjerujem, već im to napiši da istog izbace iz svoje mreže poslovanja.
Bobi
Forum administrator
Posts: 31933
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#14 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Bobi »

:lol: dobro jarane samo nemoj sad jos o UZP i tako to...gdje napisao da je Hr. , samo je rekao da je more...mozda CG, Španija, Italija, Grčka, Turska :mrgreen: ?
ZPP
Posts: 487
Joined: 16/02/2013 10:13

#15 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by ZPP »

Ja sam imao naglabanje sa turcima danima oko rezervacije hotela u Antaliji i plaćanja iz BiH. Hotel šatro ekskluzivni, niko beknuti engleskog ne zna. Par dana prije leta bio prinuđen da nađem drugi hotel (na ovom prvom rezervacija i dalje stajala).

Drugi dan odmora dolazi mi mail od strane bookinga, kao je li tačno da se niste pojavili u prvom hotelu? Nakon par e-mailova sa screenshotovima pokušaja konverzacije sa prvim hotelom, ljudi sa bookinga se izvinjavali zbog neugodnog iskustva i kao mali znak pažnje na račun sa kojeg sam izvršio plaćanje uplatili 30 EUR.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#16 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by vjesticanametli »

Ja evo preko bokinga u jeku sezine kod splita smjesna cifra hahhahah polupansi8n extra hotel....nikad problem s boking nisam imala....hrvati nas danas docekali wow :D :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#17 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by karanana »

vjesticanametli wrote:Ja evo preko bokinga u jeku sezine kod splita smjesna cifra hahhahah polupansi8n extra hotel....nikad problem s boking nisam imala....hrvati nas danas docekali wow :D :thumbup:
dze si? daj lokaciju i ime hotela da te vidim u kupacem.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#18 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by dobar osjecaj »

eyesburn wrote:da ne bih pojedinačno svakog citirao, uglavnom rezervacija je bila u subotu.
Ja uglavnom imam pozitivna iskustva. Jedina ozbiljna greska se desila mojom nepaznjom. Gledala sam vise hotela u novom, nepoznatom gradu. Brzinski rezervisala, stigla na odrediste kasno navece i rekli mi da nemaju moju rezervaciju. Posto su imali slobodnih soba a ja bila umorna, nije mi se dalo uopste baviti time sta se desilo. Sutra me obavijeste, na moju srecu, da se radilo se o istoj grupaciji hotela pa su mi besplatno otkazali rezervaciju u hotelu koji sam rezervisala. Hotel u koji sam otisla je bio neznatno skuplji - cijena moje nepromisljenosti.
paladinka
Posts: 1864
Joined: 23/06/2013 17:08

#19 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by paladinka »

SSemir wrote:
eyesburn wrote:da ne bih pojedinačno svakog citirao, uglavnom rezervacija je bila u subotu. kada ukucam rezervacijski broj i pin kod stoji da je rezervacija aktivna. međutim, tri puta sam pisao mail na adresu hotela i samo jednom su odgovorili da nisu ništa dobili na moje ime. ne postoji opcija besplatnog otkazivanja, ali razmišljam da otkažem, jer mi je ovo totalno neozbiljno. šta treba da zapucam na more i da mi onda dole kažu da nemaju ništa?

može li ih booking.com ikako "natjerati" da potvrde rezervaciju ili da mi dopuste da otkažem zbog hotelske neozbiljnosti?
Kontaktiraj booking moraju ti to rijesiti. Preozbiljna su kompanija da te ignorisu. Ako nista ja bi uputio mail turistickoj zajednici tog mjesta ili hrvatske. Ako otkazes to imas rizik da ne nadjes nigdje smjestaj jbt
ti to sad rjesavaj preko bookinga, imas mail od hotela to proslijedi bookingu , pa da se rijesava. I posto je njihova greska , neces sigurno otkazivanje platiti, nema nikakve logike njihova je greska.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#20 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by vjesticanametli »

karanana wrote:
vjesticanametli wrote:Ja evo preko bokinga u jeku sezine kod splita smjesna cifra hahhahah polupansi8n extra hotel....nikad problem s boking nisam imala....hrvati nas danas docekali wow :D :thumbup:
dze si? daj lokaciju i ime hotela da te vidim u kupacem.
Ih pa da doDZes i popijes nam rakiju jahhajajjaha nix
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#21 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by HAVANA »

Zna li iko kako ja mogu odbiti gosta na ovom cudu kad rezervise i blokira mi kalendar, imam problem pravi sa ovim budalama arapskim?Necu da im izdajem ali kako?
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72443
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#22 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by Velkoski »

Unfortunately there is no way for you to restrict who can book at your property.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#23 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by HAVANA »

E nacu ga jebo sam im mater. Nece mi ga vise uci nema tih para.Uspijevao sam do sada izbjeci nekim fintama. I jednom nisam uspio, momentalno belaj. :-) Sta je ono nako, ovi ljudi su sa druge planete, nesta, ludilo majke mi...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65331
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#24 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:E nacu ga jebo sam im mater. Nece mi ga vise uci nema tih para.Uspijevao sam do sada izbjeci nekim fintama. I jednom nisam uspio, momentalno belaj. :-) Sta je ono nako, ovi ljudi su sa druge planete, nesta, ludilo majke mi...
Sta bi? :shock:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#25 Re: Booking.com - ko je ovdje lud?

Post by karanana »

mozda tako i za postavljaca teme. nasli fintu da blokiraju bosnje.
Post Reply