Arapski turisti 2018

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#51 Re: Arapski turisti 2018

Post by Maraschino »

pogubio si se labude...idi na temu o migrantima
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#52 Re: Arapski turisti 2018

Post by JThomas »

što bi reklo u alan fordu - a sad otiđite ili ću pustiti pse :mrgreen:
User avatar
BHCluster
Posts: 23366
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#53 Re: Arapski turisti 2018

Post by BHCluster »

Black swan wrote:njihovi ljudi po vjeri naciji jeziku bratstvu pan arapizmu pan islamu od giblatara do indokine ih ne vole nit da ih prime i to je ok

a europljanin koji kaže protiv njih je hitler
U turskoj ima vise tih o kojima pises nego citavoj EU zajedno a da ne spominjem Lebanon i Jordan...
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#54 Re: Arapski turisti 2018

Post by choxnox »

Koje licemjere. Pola ovih "upisanih" prosle godine bili najglasniji protivnici dolaska Arapa u BIH.
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#55 Re: Arapski turisti 2018

Post by Truba »

basicm wrote:
Black swan wrote:a što mrze migrante svoju braću po vjeri?
To samo ovdje na forumu kazu.

A kako su im braca? Jeli tebi neki spanac brat?
pa da ja uvijek govorim da je forum paralelna dimenzija zone sumraka
i natezati se na forumu je najveća glupost

ja imam samo jednog brata i uopće mi nisu dragi španjolci
User avatar
Thorgerson
Posts: 8532
Joined: 15/04/2015 11:26

#56 Re: Arapski turisti 2018

Post by Thorgerson »

Ako vise i nece dolaziti, zanima me ko ce odgovarati za ove betonske katakombe koje su napravljene po prirodi sirom kantona sarajevo?
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#57 Re: Arapski turisti 2018

Post by Truba »

ljudi ba izmislili pranje novca

ulože 2 milijuna neoprana
izvuče 3 prodajom oprana :D
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#58 Re: Arapski turisti 2018

Post by JThomas »

Thorgerson wrote:Ako vise i nece dolaziti, zanima me ko ce odgovarati za ove betonske katakombe koje su napravljene po prirodi sirom kantona sarajevo?
isti onaj ko će odgovarati i ako nastave dolaziti :mrgreen:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#59 Re: Arapski turisti 2018

Post by Fudo387 »

Thorgerson wrote:Ako vise i nece dolaziti, zanima me ko ce odgovarati za ove betonske katakombe koje su napravljene po prirodi sirom kantona sarajevo?
Koji supci, sjebali nam prirodne ljepote betonskim katakombama, a mi vazda vodili racuna o ocuvanju prirodnog okolisa, da ne spominjemo arhitektonske kreacije koje su nas krasile dok se oni ne pojavise.
Nista, macolu u ruke i ozezi, nece oni nama gurati neukusne gradjevine medju ona svjetska cuda koja smo vijekovima pravili.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40702
Joined: 29/06/2011 23:39

#60 Re: Arapski turisti 2018

Post by dječak sa šibicama »

Manje ih je dosta, cujem sa vise strana, ko je vec vezan za poslove vizavi turizma, putovanja, aerodromski radnici, turisticki radnici itd.

Mozda bude vise u julu i avgustu ali navodno nema ni toliko rezervacija kao proslih godina. Valjda smo im dosadili, skrenuli u Gruziju, Armeniju, Azerbejdzan, inace rijec je o nekom srednjem stalezu arapskom. Oni lovatori idu jahtama po Mediteranu, Monte Carlo, Dubrovnik, Azurna obala, malo privatnim avionima u Las Vegas, Atlantic City, London i tako to.

Sad smo interesatniji ovim migrantima, eno ih puna zeljeznicka stanica, Zmaj radi ko stampaca masina.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#61 Re: Arapski turisti 2018

Post by moonca »

Ti Arapi su bili izvidnice za ove migrante. :-)
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#62 Re: Arapski turisti 2018

Post by Fudo387 »

moonca wrote:Ti Arapi su bili izvidnice za ove migrante. :-)
Jest, ovima sto dolaze rekli hajte u Bosnu, da vidite dobrile, jebo vas Njemacka.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40702
Joined: 29/06/2011 23:39

#63 Re: Arapski turisti 2018

Post by dječak sa šibicama »

Ima drugih turista, dovoljno, bar u glavnom gradu. Sumnjam da ovi sto iznajmljuju sobe i stanove ofale u zaradi.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#64 Re: Arapski turisti 2018

Post by Porodice Foht »

Zasto turisticka bransa dize dreku oko arapskih turista zbog viza kad je kazu vrlo dobra prodaja karata za sve letove prema Sarajevu iz zemalja Golfa u narednim ljetnim mjesecima? I ja mislim da je sramota da se ljudima naplacuje viza a ostave toliko novca u BiH, ali i bez toga je sve u dure. Steta jeste da vise nismo otvorili vrata, ali pretjeruju ti turisticki radnici.

Uzgred, vrijedilo bi izbrisati 2018 g. iz naslova!
mali_balon
Posts: 11362
Joined: 12/09/2012 09:57

#65 Re: Arapski turisti 2018

Post by mali_balon »

Trebalo bi to malo u red dovesti....npr na aerodormu ili aviJonu ispuniti upitnk gdje odsjedaju. Pa da malo inspekcija obidje te hotele ili gdje god odsjedaju.
Masa nasih ljudi iznajme kuce po sokolovic koloniji hrasnici rakovici i ostalim naseljma....a vlasnici kuca ili se strpaju svi u jednu kucu (ima slucajeva npr 3 brata 3 kuce 2 iznjame u 3coj svi zive dok iznajmljuju) ili iznjame stanove u tibri na 2 3 mjeseca......a i manjim gradivoma da ne govorimo.....tu glavno kolo vode neke hodzice prevaranti.....radio u toj bransi znam kako to sve funkcionise.....tako da ukidnaje tih viza ne znaci nista za drzavu znaci samo za razne prevarante i hostaplere
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#66 Re: Arapski turisti 2018

Post by high_volume »

Porodice Foht wrote: 29/05/2021 15:34 Zasto turisticka bransa dize dreku oko arapskih turista zbog viza kad je kazu vrlo dobra prodaja karata za sve letove prema Sarajevu iz zemalja Golfa u narednim ljetnim mjesecima? I ja mislim da je sramota da se ljudima naplacuje viza a ostave toliko novca u BiH, ali i bez toga je sve u dure. Steta jeste da vise nismo otvorili vrata, ali pretjeruju ti turisticki radnici.
Ko broji te novce koji nam ostave turisti. Koliko je tog "toliko" arapskog?
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2820
Joined: 14/01/2019 04:56

#67 Re: Arapski turisti 2018

Post by Porodice Foht »

high_volume wrote: 30/05/2021 10:49
Porodice Foht wrote: 29/05/2021 15:34 Zasto turisticka bransa dize dreku oko arapskih turista zbog viza kad je kazu vrlo dobra prodaja karata za sve letove prema Sarajevu iz zemalja Golfa u narednim ljetnim mjesecima? I ja mislim da je sramota da se ljudima naplacuje viza a ostave toliko novca u BiH, ali i bez toga je sve u dure. Steta jeste da vise nismo otvorili vrata, ali pretjeruju ti turisticki radnici.
Ko broji te novce koji nam ostave turisti. Koliko je tog "toliko" arapskog?
Vise puta su bili za susjednim stolom u restoranima BiH i ljudi bas ne stede. Druga stvar je sto iza njih ostane bruka hrane, ali ne stede. Ljudi setaju, koriste turisticke potencijale od Babinog Dola, Trebevicke zicare itd. a u vanpasionskoj potriosnji nisu skrti. Vjerujem da Zavod za statistiku FBiH ima neke pokazatelje koliko je to okvirno novca.
User avatar
musicman80
Posts: 943
Joined: 28/07/2015 10:02
Location: Sarajevo,BiH

#68 Re: Arapski turisti 2018

Post by musicman80 »

Zasto bi BIH ukidala vize Saudima ali i UK i Irskoj kada mi moriamo da imamo vize kada putujemo u njihove zemlje? Samo reciprocitet. Drugo, ovi sto pricaju da arapski turisti dolaze u BIH i ostavljaju puno novca, to jednostavno nije tacno. Ostave onoliko novca koliko ostavi prosjecan turista, mozda i manje. Znamo da Saudijska Arabija ima dosta novca od nafte i da mnogi gradjani zive jako dobro. Isto vazi i za Qatar i druge zemlje u toj regiji. Ipak, i kod njih postoje ljudi koji su siromasni. Takvi dolaze u BIH. Oni sto imaju vise novca, zele i bolju uslugu, uslugu koju im mi ne mozemo ponuditi. Takvi idu u UK i Francusku, ne dolaze u BIH. Uostalom, ako ostavljaju toliki novac, a zele doci u BIH, onda im nije problem uzeti vizu, kao sto uzimaju i za druge zemlje koje posjecuju.

Vjerovatno je Bisera, da bi se napravila vazna i mocna, saudima obecala ukidanje viza, pa se sada svim silama upinje da to i ostvari. Nije ovdje u pitanju razvoj turizma, nego se opet sve svodi na politiku i politikanstvo.
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#69 Re: Arapski turisti 2018

Post by carobnjak_N »

musicman80 wrote: 30/05/2021 19:21 Zasto bi BIH ukidala vize Saudima ali i UK i Irskoj kada mi moriamo da imamo vize kada putujemo u njihove zemlje? Samo reciprocitet. Drugo, ovi sto pricaju da arapski turisti dolaze u BIH i ostavljaju puno novca, to jednostavno nije tacno. Ostave onoliko novca koliko ostavi prosjecan turista, mozda i manje. Znamo da Saudijska Arabija ima dosta novca od nafte i da mnogi gradjani zive jako dobro. Isto vazi i za Qatar i druge zemlje u toj regiji. Ipak, i kod njih postoje ljudi koji su siromasni. Takvi dolaze u BIH. Oni sto imaju vise novca, zele i bolju uslugu, uslugu koju im mi ne mozemo ponuditi. Takvi idu u UK i Francusku, ne dolaze u BIH. Uostalom, ako ostavljaju toliki novac, a zele doci u BIH, onda im nije problem uzeti vizu, kao sto uzimaju i za druge zemlje koje posjecuju.

Vjerovatno je Bisera, da bi se napravila vazna i mocna, saudima obecala ukidanje viza, pa se sada svim silama upinje da to i ostvari. Nije ovdje u pitanju razvoj turizma, nego se opet sve svodi na politiku i politikanstvo.
Pa valjda zato što je nama to u interesu . Netačno je da potroše kao prosječni turisti, potroše puno više zato što dolaze na minimum sedmicu dana.
Većina ih je u hotelskom smještaju 4 i 5 zvijezdica, pa baš ne znam da je to sirotinjski. Kad je sezona, Bristol i Swisotel su puni Arapa.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#70 Re: Arapski turisti 2018

Post by high_volume »

carobnjak_N wrote: 30/05/2021 19:46
musicman80 wrote: 30/05/2021 19:21 Zasto bi BIH ukidala vize Saudima ali i UK i Irskoj kada mi moriamo da imamo vize kada putujemo u njihove zemlje? Samo reciprocitet. Drugo, ovi sto pricaju da arapski turisti dolaze u BIH i ostavljaju puno novca, to jednostavno nije tacno. Ostave onoliko novca koliko ostavi prosjecan turista, mozda i manje. Znamo da Saudijska Arabija ima dosta novca od nafte i da mnogi gradjani zive jako dobro. Isto vazi i za Qatar i druge zemlje u toj regiji. Ipak, i kod njih postoje ljudi koji su siromasni. Takvi dolaze u BIH. Oni sto imaju vise novca, zele i bolju uslugu, uslugu koju im mi ne mozemo ponuditi. Takvi idu u UK i Francusku, ne dolaze u BIH. Uostalom, ako ostavljaju toliki novac, a zele doci u BIH, onda im nije problem uzeti vizu, kao sto uzimaju i za druge zemlje koje posjecuju.

Vjerovatno je Bisera, da bi se napravila vazna i mocna, saudima obecala ukidanje viza, pa se sada svim silama upinje da to i ostvari. Nije ovdje u pitanju razvoj turizma, nego se opet sve svodi na politiku i politikanstvo.
Pa valjda zato što je nama to u interesu . Netačno je da potroše kao prosječni turisti, potroše puno više zato što dolaze na minimum sedmicu dana.
Većina ih je u hotelskom smještaju 4 i 5 zvijezdica, pa baš ne znam da je to sirotinjski. Kad je sezona, Bristol i Swisotel su puni Arapa.
Turistima, koji žele da posjete Sarajevo i BiH, ne smetaju vize, koje svakako dobiju za kratko vrijeme. naročiti ne smetaju bogatim turistima, kojima je naknada za vize sitnica u odnosu na novac koji potroše u BiH.

Ovdje se radi o Biserinom ulizivanju u guzice bogatim Saudijcima, vjerujem iz privatnih interesa, jer nju nije briga za BiH interese. Svim strancima treba uvesti reciprocitet, ko nama traži vize, i mi njima takođe...
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71 Re: Arapski turisti 2018

Post by Truba »

Ma ko zeli ndgje ici viza ga nece sprijeciti
Takva putovanja se ionako ranije planiraju nije to sjesti i ajmo danaa u bosnu
Hendrix
Posts: 4103
Joined: 27/02/2004 00:00

#72 Re: Arapski turisti 2018

Post by Hendrix »

sherbett wrote: 31/05/2021 01:08 A koliko kosta ta viza da je toliki problem?
Ma nije problem viza nego sto nase ambasade nece da rade taj posao za hiljade ljudi... shvatite te uhljebe koji bukvalno ne rade nista i sjede po ambasadama citav zivot. Ovo govorim jer znam kako su u UAE hitno ukinuli vize kada im je pocelo dolaziti na stotinje ljudi da vade. Jaran mi prica kakva je to zabit bila prije dolaska arapa u BiH... rade od 10 do 2-3 tokom dana, dva dana neradna jer se tamo petak ne radi pa fino ljudi spoje nasu neradnu nedelju i njihov petak. Znaci apsolutno nista ne rade, cak ni pasose ne obnavljaju tamo nego ljudi moraju u Bosni da vade pasos. Niko se ne javlja satima na telefon... email zaboravi a web stranica ambasade zadnji updejt imala prije 10 godina.

I sad zamisli u takvom rahatluku tebi dodje na stotine arapa traziti vizu. Treba raditi, treba ustati i popuniti formulare, slati u BiH, pricati s ljudima citav dan... ono veliki je to sok za ove uhljebe. Isto tako se i u ministarstvu kod nas mora ovjeriti sve to i provjeriti... halo ba? Ko ce sve to da radi? Pa nisu oni tu da rade jel.

Jos da dodam da je nas ambasador u UAE iz SDS-a i bio je direktor kamenoloma u Lapisnici prije imenovanja na ovo mjesto. Toliko o vizama.
mali_balon
Posts: 11362
Joined: 12/09/2012 09:57

#73 Re: Arapski turisti 2018

Post by mali_balon »

sherbett wrote: 31/05/2021 01:08 A koliko kosta ta viza da je toliki problem?
Nije toliko problem u cijeni vize nego u kolicini viza koliko mogu izdati. I vizama su "ograniceni".

Drugi problem je taj sto ne moze dobiti vizu ako nema adresu boravka u BiH, ako je viza turisricka treba vaucer hotela ili privatnog iznajmljivaca a takvih je mozda 5 registrovnaih u Sarajevu. Pa onda ganjaju hotele samo za vaucere a ima hotelijera koji su ogromnu lovu na taj nacin zgrnuli. Ljudi morali placati hotel iako nisu u njemu npr odu u mostar 10 dana.....Ili ih dodje puno pa ne mogu svi u hotel pa povrh te sobice iznajme kucu pa svi tamo odu iako su prijavljen u 2 hotela.
A vlasnik hotela ima placenu sobu mjesec dana koju moze opet izdati....
Inspekcija ne zalazi u hotele dok je sezona...i ako udje napise smjesnu kaznu i idemo dalje
User avatar
Haris.ba
Posts: 24790
Joined: 08/09/2005 20:08

#74 Re: Arapski turisti 2018

Post by Haris.ba »

musicman80 wrote: 30/05/2021 19:21 Zasto bi BIH ukidala vize Saudima ali i UK i Irskoj kada mi moriamo da imamo vize kada putujemo u njihove zemlje? Samo reciprocitet.
Pa hocemo li isto i Amerikancima?

Oni mogu u BiH bez vize, a mi obrnuto ne.
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#75 Re: Arapski turisti 2018

Post by Truba »

A sad je mnogo jasnije
Nerad :mrgreen:
Post Reply