Mogu li doktori dati otkaz.....?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1 Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

Ne mogu skontat da doktor dadne otkaz..... nekako mi to tesko,

mogu skontat da se pobuni, da trazi veca prava, primanja.... pa i da se obrati paznja na vece doktorsko pravo na njegovo dostojanstvo i sve to, ali otkaz ne mogu nikako skontat.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#2 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by doktor78 »

Svako može dati otkaz ako mu se ne sviđa u firmi u kojoj radi, odnosno ako je negdje našao bolje. Ne znam zašto bi doktori bili izuzetak
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#3 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

doktor78 wrote: Svako može dati otkaz ako mu se ne sviđa u firmi u kojoj radi, odnosno ako je negdje našao bolje. Ne znam zašto bi doktori bili izuzetak

Meni je doktor uzviseno znanje..... lijeci ljude
Puf
Posts: 917
Joined: 07/02/2008 00:34

#4 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Puf »

mali jomu wrote:
doktor78 wrote: Svako može dati otkaz ako mu se ne sviđa u firmi u kojoj radi, odnosno ako je negdje našao bolje. Ne znam zašto bi doktori bili izuzetak

Meni je doktor uzviseno znanje..... lijeci ljude
A zivi od cega? Od have? Doktor je posao kao i svaki, radi se za platu i treba da imaju najvece plate od svih zanimanja, nazalost nije tako i nazalost logicno da daju otkaze i ganjaju bolje uslove sebi za zivot.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#5 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by HAVANA »

Naravno da moze.Ja bi njima dao plate da su rahat od pameti.Zamisli ceprka mi po bubregu a konta kada ce rata kredita ,cerka na ekskurziju i kako ce babi nisane podic :shock: :cry: Ja postavljam policu pa fiknem struju il se opalim cekicem, a ne to sto oni rade.
Last edited by HAVANA on 20/06/2018 12:06, edited 1 time in total.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#6 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

Puf wrote:
A zivi od cega? Od have? Doktor je posao kao i svaki, radi se za platu i treba da imaju najvece plate od svih zanimanja, nazalost nije tako i nazalost logicno da daju otkaze i ganjaju bolje uslove sebi za zivot.

Pa neka se pobune na sve moguce nacine...... a ne da daju otkaze
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#7 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by bluesjunior »

HAVANA wrote:Naravno da moze.Ja bi njima dao plate da su rahat od pameti.Zamisli ceprka mi po bubregu a konta kada ce rata kredita ,cerka na ekskurziju i kako ce babi nisane podic :shock: :cry:
upravo tako :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#8 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Haris.ba »

Ako ne možeš dati otkaz - onda si rob. Nema sredine.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#9 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Dope_Man »

Pitanje na nivou djeteta koje jos nije krenulo u predskolsku ustanovu. Evo kako svijet odraslih funkcionise: Ljudima trebaju pare da bi mogli kupovati hranu, placati rezije, putovati itd.. ukratko da bi zivjeli zivot.

Da bi imali pare ljudi nadju posao. Ako im se uslovi na poslu ne svidjaju vise, pronadju drugi bolji posao, ili jednostavno ne zele vise raditi ljudi daju otkaz i prestanu raditi na trenutnom radnom mjestu.

Ne postoji niti jedan izuzetak za ovo. Svaki covjek je slobodan da podnese ostavku bez obzira koji posao trenutno radi jer zakonski nije moguce posjedovati radnika u toj mjeri da on mora raditi posao.

A sad na stvarnu poentu: doktori nisu nikakvi sveti ljudi, nikakvi ljudi bolji od obicnih, samo ljudi koji su u 90% slucajeva otisli studirati medicinu jer znaju da je to profitabilna karijera i da ce imati prilicno visoka primanja zahvaljujuci tom zvanju. Vrlo je malo onih koji se time bave jer eto zele spasavati zivote, takvi uostalom obicno i odu na neke misije, ljekari bez granica i slicne fore gdje mogu da rade u groznim uvjetima, za ocajna primanja, ali su sretni jer rade ono sto vole.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#10 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

HAVANA wrote: ....Ja bi njima dao plate da su rahat od pameti....

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Truba »

moja podrška doktorima trebaju imati dobre plate


međutim

malo je to sve čudno

jes čeprka po bubregu ali u zgradi koju je napravila država ili samodoprinosi...u porostoriji koju je uredio donator... na krevetu ili stolu koji je uložio kanton ili opet neki donator ili što kažu forumaši od NAŠIH para tojest para gazdi koje uplaćuju u fond

u njega je uloženo barem 100 000 maraka sati predavanja vježbi kolokvija asistenata profa... a njega je faks došao 100 maraka po godini ako je bio redovan ( ovo za starije doktore... lupam sume)...


izgradi svoju zgradu, opremi ordinaciju, zaposli suradnike i nek ti plata bude 50 000 mjesečno

ovako ne mogu puno biti plaćeniji od fonda koji pune svi građani od kojih je pola penzionera nezaposlenih studenata i gdje jedno radi a troje se liječi
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#12 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

Haris.ba wrote: Ako ne možeš dati otkaz - onda si rob. Nema sredine.

Doktor nikad nije rob.....
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#13 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by bluesjunior »

Black swan wrote:moja podrška doktorima trebaju imati dobre plate


međutim

malo je to sve čudno

jes čeprka po bubregu ali u zgradi koju je napravila država ili samodoprinosi...u porostoriji koju je uredio donator... na krevetu ili stolu koji je uložio kanton ili opet neki donator ili što kažu forumaši od NAŠIH para tojest para gazdi koje uplaćuju u fond

u njega je uloženo barem 100 000 maraka sati predavanja vježbi kolokvija asistenata profa... a njega je faks došao 100 maraka po godini ako je bio redovan ( ovo za starije doktore... lupam sume)...


izgradi svoju zgradu, opremi ordinaciju, zaposli suradnike i nek ti plata bude 50 000 mjesečno

ovako ne mogu puno biti plaćeniji od fonda koji pune svi građani od kojih je pola penzionera nezaposlenih studenata i gdje jedno radi a troje se liječi
sve stoji al oni ipak mogu dat otkaz
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#14 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

Dope_Man wrote:.... doktori nisu nikakvi sveti ljudi, nikakvi ljudi bolji od obicnih....

Bogami nije svako doktor, sto ti nisi doktor?
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#15 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Truba »

ne mogu dati otkaz u smislu te njihove zakletve
mislim da je to tako

a što se mene tiče nek mijenjaju i profesije sve je to ljudski i za ljude
User avatar
Truba
Posts: 81734
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#16 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Truba »

mali jomu wrote:
Dope_Man wrote:.... doktori nisu nikakvi sveti ljudi, nikakvi ljudi bolji od obicnih....

Bogami nije svako doktor, sto ti nisi doktor?
meni se sve to gadi s ljudima još njihove čmarove gledati to je užasan posao
svaka njima čast

međutim dosta ih ide u doktore zbog kompleksa, para, da budu bolji kod žena i sve te pogrešne stvari
i kasnije kurcšlus
bluesjunior
Posts: 731
Joined: 21/05/2014 11:14

#17 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by bluesjunior »

ne smiju odbit liječenje bolesnog...radni odnos je nešto drugo
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#18 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Haris.ba »

mali jomu wrote:
Haris.ba wrote: Ako ne možeš dati otkaz - onda si rob. Nema sredine.

Doktor nikad nije rob.....
Pa ako mora da radi, onda jeste. :D

Ako ne može da da otkaz - onda je rob.
Black swan wrote:jes čeprka po bubregu ali u zgradi koju je napravila država ili samodoprinosi...u porostoriji koju je uredio donator... na krevetu ili stolu koji je uložio kanton ili opet neki donator ili što kažu forumaši od NAŠIH para tojest para gazdi koje uplaćuju u fond

u njega je uloženo barem 100 000 maraka sati predavanja vježbi kolokvija asistenata profa... a njega je faks došao 100 maraka po godini ako je bio redovan ( ovo za starije doktore... lupam sume)...


izgradi svoju zgradu, opremi ordinaciju, zaposli suradnike i nek ti plata bude 50 000 mjesečno

ovako ne mogu puno biti plaćeniji od fonda koji pune svi građani od kojih je pola penzionera nezaposlenih studenata i gdje jedno radi a troje se liječi
Kada je upisivao fakultet niko ga nije ucijenio da mora da "vrati" išta kroz rad. Neka se kaže da ako hoćeš da budeš doktor - moraš dvadeset godina da radiš za tu i tu platu.

Doktori i izgrađuju zgrade, kupuju ordinacije, zapošljavaju i imaju enormna primanja. I šta se dešava? Samo se bogati mogu liječiti.

P.S.
Vidim spominje se hipokratova zakletva.
U času kada stupam među članove lekarske profesije svečano obećavam da ću svoj život staviti u službu humanosti.

Prema svojim učiteljima sačuvaću dužnu zahvalnost i poštovanje.

Svoj poziv ću obavljati savesno i dostojanstveno.

Najveća briga će mi biti zdravlje mog bolesnika.

Poštovaću tajne onoga ko mi se poveri.

Održavaću svim svojim silama čast i plemenite tradicije lekarskog zvanja.

Moje kolege će biti braća.

U vršenju dužnosti prema bolesniku neće na mene uticati nikakvi obziri, vera, nacionalnost, rasa, politička ili klasna pripadnost.

Apsolutno ću poštovati ljudski život od samog početka.

I pod pretnjom neću popustiti da se iskoriste moja medicinska znanja, suprotna zakonima humanosti.

Ovo obećavam svečano, slobodno pozivajući se na svoju čast.
Nigdje ne stoji da neće dati otkaz, ili čak da ne može odlučiti da se više ne bavi neko liječenjem.
sweet dreams
Posts: 58
Joined: 09/12/2015 14:39

#19 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by sweet dreams »

.
Last edited by sweet dreams on 28/12/2019 13:36, edited 1 time in total.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#20 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by doktor78 »

Ma plate i nisu problem u vezi ovih zadnjih desavanja, ljudi. Problem je oko te fucking "reprezentativnosti". Jedni tvrde da doktori mogu biti reprezentativni, drugi tvrde da ne mogu. Volio bih da ko od pravnika protumaci ovu situaciju.
Ovi na TK ce ili dobiti reprezentativnost, ili, ako se utvrdi da to pravno nije valjano, zeznuce svoje kolege iz ostalih kantona :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#21 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

Treba svim pravim doktorima vratiti njihovo dostojanstvo na svim nivoima zivljenja, pravim Doktorima, ove druge supljake sve sjebat
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#22 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by Maraschino »

HAVANA wrote:Naravno da moze.Ja bi njima dao plate da su rahat od pameti.Zamisli ceprka mi po bubregu a konta kada ce rata kredita ,cerka na ekskurziju i kako ce babi nisane podic :shock: :cry: Ja postavljam policu pa fiknem struju il se opalim cekicem, a ne to sto oni rade.
a kako je tek elektricaru.

doktor radi pa ako uspije uspije a ako ne, zao mi je.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#23 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

Maraschino wrote:
a kako je tek elektricaru.

doktor radi pa ako uspije uspije a ako ne, zao mi je.

eto jasta je..... nije svako pravi elektricar kao sto nije svako pravi doktor
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by moonca »

mali jomu wrote:
Puf wrote:
A zivi od cega? Od have? Doktor je posao kao i svaki, radi se za platu i treba da imaju najvece plate od svih zanimanja, nazalost nije tako i nazalost logicno da daju otkaze i ganjaju bolje uslove sebi za zivot.

Pa neka se pobune na sve moguce nacine...... a ne da daju otkaze
Slazem se.

Kakav otkaz, mora biti uz bolesne bez obzira na sve.
Mada, u zivotu nisam upoznala 'vece skrtice i pohlepnije osobe od dr. :-)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#25 Re: Mogu li doktori dati otkaz.....?

Post by mali jomu »

moonca wrote:...Mada, u zivotu nisam upoznala 'vece skrtice i pohlepnije osobe od dr. :-)

Znas ono kako ide..... "dalek je put do pravog doktora" kao i do svega...... pravog :mrgreen:
Post Reply