Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23776 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

turgut wrote: 27/02/2021 09:34
ovo je samo djelimično tačno, istina je da se kreću u grupama manjim ili većim, no uvijek postoji mogućnost da neko iz nekih razloga iz neke grupe izostane,odvoji se bilo svojom voljom bilo prisilno, i ostane sam. uostalom oni koji su imali priliku tokom rata kod nas ići u kojekakvim grupama ili kolonama znaju kako u teškim situacijama čovjek ostavlja nekada i najbližeg člana porodice.
Ne znam. Teško mi je povjerovati da je ostavljen. Predugo su oni kod nas tako da znamo kako funkcioniraju.
Iritantan upis u svakom slučaju.
Ne podržavam ove "humanitarce" koji objavljuju svoja dobra djela. Aman zaman.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23777 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

turgut wrote: 27/02/2021 09:43
Baba Jefimija wrote: 27/02/2021 09:21
turgut wrote: 26/02/2021 20:13

:lol: :lol: :lol:
meni ovo uopće nije bilo smiješno, razlog zašto sam postavio ovaj tekst sa te FB grupe jeste da pokažem kako ima naivnih ljudi, u ovom slučaju je bila žena, pa se tako olahko autom zaustavi, vrlo moguće i sama, pored osobe za koju ne zna ko je, šta je, i da li je ta osoba sama ili tamo iza grma ima grupa ljudi koji možda vrebaju priliku da nekoga zaskoče i opljačkaju, a ovaj što leži je je možda trebao biti komadić sira na mišolovki.

šta hoću kazati, ne kažem da su svi migranti banditi, krimosi, pljačkaši i ubice, ali s obzirom da mnogi od njih prave probleme SVIMA njima treba prilaziti sa velikom dozom opreza, dok ne vidiš ko je, šta je, kakav je i da čovjek mora u ovakvim slučajevima biti sa još bar jednom ili dvije osobe a nikako sam, pogotovo ako je ranjiv, (fizički slab, nenaoružan, žena itd)
Obraćaš se pogrešnim ljudima jer si valjda shvatio do sada da u ovoj zemlji žive najgluplji ljudi na kugli zemaljskoj. Grupa migranata hoda gradom a tuka izvadila iPhone i kucka hodajući cestom ne registrujući ljude oko sebe kao da se invazija događa na nekoj drugoj planeti.
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#23778 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by User987 »

turgut wrote: 27/02/2021 09:48 2. vehabije jesu branili ovu zemlju, mnogi su i izginuli za nju braneći je.
Vehabije nisu branile ovu zemlju jer tada (bar u prvim ratnim godinama) nisu postojali. Ja ih na sarajevskom ratištu i na Nišićima nisam vidio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23779 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

Bosnu su svi branili osim ratne vojnosposobne dijaspore.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66210
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#23780 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

turgut wrote: 27/02/2021 10:29
_BataZiv_0809 wrote: 27/02/2021 10:12 Bosnu su svi branili osim ratne vojnosposobne dijaspore.
nisu svi, neke Bate i Živojni su i napadali, da se ne lažemo. ;-) a da se mene pitalo ne bih nikome dao da se poslije rata vrati u državu, pa nek landaraju od USA do Australije, no živimo u demokratiji jel, (a ne u šerijatskom islamskom sistemu đe glava za izdaju ide na panj) gdje se izdaja prašta i još nagrađuje. uživajte ! :izet:
Mogo si i druga imena izabrat ovako sticem utisak da ko biva meni nesto predbacujes.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23781 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

neko_sa_strane wrote: 27/02/2021 10:06
turgut wrote: 27/02/2021 09:43
Baba Jefimija wrote: 27/02/2021 09:21

:lol: :lol: :lol:
meni ovo uopće nije bilo smiješno, razlog zašto sam postavio ovaj tekst sa te FB grupe jeste da pokažem kako ima naivnih ljudi, u ovom slučaju je bila žena, pa se tako olahko autom zaustavi, vrlo moguće i sama, pored osobe za koju ne zna ko je, šta je, i da li je ta osoba sama ili tamo iza grma ima grupa ljudi koji možda vrebaju priliku da nekoga zaskoče i opljačkaju, a ovaj što leži je je možda trebao biti komadić sira na mišolovki.

šta hoću kazati, ne kažem da su svi migranti banditi, krimosi, pljačkaši i ubice, ali s obzirom da mnogi od njih prave probleme SVIMA njima treba prilaziti sa velikom dozom opreza, dok ne vidiš ko je, šta je, kakav je i da čovjek mora u ovakvim slučajevima biti sa još bar jednom ili dvije osobe a nikako sam, pogotovo ako je ranjiv, (fizički slab, nenaoružan, žena itd)
Obraćaš se pogrešnim ljudima jer si valjda shvatio do sada da u ovoj zemlji žive najgluplji ljudi na kugli zemaljskoj. Grupa migranata hoda gradom a tuka izvadila iPhone i kucka hodajući cestom ne registrujući ljude oko sebe kao da se invazija događa na nekoj drugoj planeti.
Ista ja :mrgreen: (doduše nemam AjFOnN nego Kineza 🙃) kao i mnogi drugi u mojoj čaršiji koji prolazimo pored njih kao pored naših sugrađana . 🤷‍♀️

Suočavanje sa strahom, u ovom slučaju sa migrantima, je u upoznavanju istih.
Jezik nema kosti, lijepo se pozdraviti, razgovarati, pokazati iskreno interesovanje, kroz određen period insan prepoznaje iz koje su države, facu im "čitati" kao i oni što čitaju nama. Jednostavno razlikovati dobre i loše.
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#23783 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by howdy »

u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#23784 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by u-pet-deka »

Većina će ostati u Bosni i onda će to biti jauuu. Zapad se zasitio ove mrake.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#23785 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by u-pet-deka »

foxlife wrote: 26/02/2021 10:38 Treba ove migrante poslati na piantball i dati bojevu municiju

:lol:
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#23786 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Istinu govorim »

Chloe wrote: 27/02/2021 10:43
neko_sa_strane wrote: 27/02/2021 10:06
turgut wrote: 27/02/2021 09:43

meni ovo uopće nije bilo smiješno, razlog zašto sam postavio ovaj tekst sa te FB grupe jeste da pokažem kako ima naivnih ljudi, u ovom slučaju je bila žena, pa se tako olahko autom zaustavi, vrlo moguće i sama, pored osobe za koju ne zna ko je, šta je, i da li je ta osoba sama ili tamo iza grma ima grupa ljudi koji možda vrebaju priliku da nekoga zaskoče i opljačkaju, a ovaj što leži je je možda trebao biti komadić sira na mišolovki.

šta hoću kazati, ne kažem da su svi migranti banditi, krimosi, pljačkaši i ubice, ali s obzirom da mnogi od njih prave probleme SVIMA njima treba prilaziti sa velikom dozom opreza, dok ne vidiš ko je, šta je, kakav je i da čovjek mora u ovakvim slučajevima biti sa još bar jednom ili dvije osobe a nikako sam, pogotovo ako je ranjiv, (fizički slab, nenaoružan, žena itd)
Obraćaš se pogrešnim ljudima jer si valjda shvatio do sada da u ovoj zemlji žive najgluplji ljudi na kugli zemaljskoj. Grupa migranata hoda gradom a tuka izvadila iPhone i kucka hodajući cestom ne registrujući ljude oko sebe kao da se invazija događa na nekoj drugoj planeti.
Ista ja :mrgreen: (doduše nemam AjFOnN nego Kineza 🙃) kao i mnogi drugi u mojoj čaršiji koji prolazimo pored njih kao pored naših sugrađana . 🤷‍♀️

Suočavanje sa strahom, u ovom slučaju sa migrantima, je u upoznavanju istih.
Jezik nema kosti, lijepo se pozdraviti, razgovarati, pokazati iskreno interesovanje, kroz određen period insan prepoznaje iz koje su države, facu im "čitati" kao i oni što čitaju nama. Jednostavno razlikovati dobre i loše.
Dan 859. Chloe i ostali humanitarci/Muslimani ubiše se braneći "braću".

Žal ostaje što neće osjetiti merhametluk "braće" na svojoj koži
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23787 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

Istinu govorim wrote: 02/03/2021 19:50
Dan 859. Chloe i ostali humanitarci/Muslimani ubiše se braneći "braću".

Žal ostaje što neće osjetiti merhametluk "braće" na svojoj koži
Od x nas koji ne da branimo, nego ne isijavamo zlo i mržnju prema njima ti si našao mene citirati.

Zanimljivo. :kafa1:
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#23788 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Istinu govorim »

Chloe wrote: 02/03/2021 22:22
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 19:50
Dan 859. Chloe i ostali humanitarci/Muslimani ubiše se braneći "braću".

Žal ostaje što neće osjetiti merhametluk "braće" na svojoj koži
Od x nas koji ne da branimo, nego ne isijavamo zlo i mržnju prema njima ti si našao mene citirati.

Zanimljivo. :kafa1:
Kad god uđem na temu (a uđem rijetko) ti se svaki put upregla da relativizuješ i/ili braniš migrante.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23789 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:25
Chloe wrote: 02/03/2021 22:22
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 19:50
Dan 859. Chloe i ostali humanitarci/Muslimani ubiše se braneći "braću".

Žal ostaje što neće osjetiti merhametluk "braće" na svojoj koži
Od x nas koji ne da branimo, nego ne isijavamo zlo i mržnju prema njima ti si našao mene citirati.

Zanimljivo. :kafa1:
Kad god uđem na temu (a uđem rijetko) ti se svaki put upregla da relativizuješ i/ili braniš migrante.
A je li? :)

Nije vas previše koji sijete mržnju? :hm:
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#23790 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Istinu govorim »

Chloe wrote: 02/03/2021 22:27
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:25
Chloe wrote: 02/03/2021 22:22

Od x nas koji ne da branimo, nego ne isijavamo zlo i mržnju prema njima ti si našao mene citirati.

Zanimljivo. :kafa1:
Kad god uđem na temu (a uđem rijetko) ti se svaki put upregla da relativizuješ i/ili braniš migrante.
A je li? :)

Nije vas previše koji sijete mržnju? :hm:
Sve najbolje im želim u domovinama, nemamo dovoljno naučnoistraživačkih institucija da primimo sve te silne naučnike.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23791 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:38
Chloe wrote: 02/03/2021 22:27
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:25

Kad god uđem na temu (a uđem rijetko) ti se svaki put upregla da relativizuješ i/ili braniš migrante.
A je li? :)

Nije vas previše koji sijete mržnju? :hm:
Sve najbolje im želim u domovinama, nemamo dovoljno naučnoistraživačkih institucija da primimo sve te silne naučnike.
Najbolje bi bilo da uredništvo temu preimenuje u antimgrantsku..... :thumbup:
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#23792 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by User987 »

Chloe wrote: 02/03/2021 22:52
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:38
Chloe wrote: 02/03/2021 22:27

A je li? :)

Nije vas previše koji sijete mržnju? :hm:
Sve najbolje im želim u domovinama, nemamo dovoljno naučnoistraživačkih institucija da primimo sve te silne naučnike.
Najbolje bi bilo da uredništvo temu preimenuje u antimgrantsku..... :thumbup:
Sve i da nemaš nikakve interese i skrivene motive, opet nisi u pravu. Ovo što se dešava kod nas je neuporedivo sa bilo kojom državom koja je imala ili ima problem. Ja sam to odmah shvatio, a nisam ni ksenofob ni islamofob, ni šovinista. Ne postoji država u Evropu koja se može porediti sa BiH po ekonomskom siromaštvu, političkoj nestabilnosti i etničkoj podijeljenosti. I u takvoj državi BiH, ilegalni migranti se koncentrišu samo kod jednog naroda i na jednom dijelu teritorije. Zamisli da u moćnoj Njemačkoj postoji pokrajina sa više muslimanskog stanovništva i da se ilegalni migranti gomilaju baš u toj pokrajini. Šta misliš da li bi Njemačka država to dozvolila?? Mi smo to prihvatili. Zapravo nismo MI kao narod to prihvatili nego SDA I IZ. Na taj način su bošnjačkom narodu natovarili na vrat veliki belaj. Pošto su istu stvar uradili u ratu prihvatajući mudzahedine koji nam u vojnom smislu nisu bili potrebni, ja vjerujem da i ovo rade namjerno zbog skrivenih ciljeva. Mudzahedini kojih nije bilo više od hiljadu ili dvije su našim neprijateljima poslužili kao odličan argument da nas prikažu kao islamiste, da ARBIH prikažu kao islamističku, a ne bosansku itd. Sada će SDA pokušati naseliti hiljade ilegalnih migranata bez imena i nepoznate prošlosti i to je definitivno perfidan projekt.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23793 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by moonca »

User987 wrote: 03/03/2021 00:01 I u takvoj državi BiH, ilegalni migranti se koncentrišu samo kod jednog naroda i na jednom dijelu teritorije.
Imam osjecaj da su 'arapi' koji su se prije par godina pojavili u Bosni -kao investitiori, kupovali kuce, Hodali ulicama zamotani--prihvaceni jako toplo od domaceg stanovnistva.... izgleda da je to bio pokazatelj --da danasnji migranti nagrnu, kao i EU- da predlozi kampove, bas kod nas. :zoka:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23794 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

moonca wrote: 03/03/2021 00:57
User987 wrote: 03/03/2021 00:01 I u takvoj državi BiH, ilegalni migranti se koncentrišu samo kod jednog naroda i na jednom dijelu teritorije.
Imam osjecaj da su 'arapi' koji su se prije par godina pojavili u Bosni -kao investitiori, kupovali kuce, Hodali ulicama zamotani--prihvaceni jako toplo od domaceg stanovnistva.... izgleda da je to bio pokazatelj --da danasnji migranti nagrnu, kao i EU- da predlozi kampove, bas kod nas. :zoka:
Pogledaj link. A osobno sam prilikom posjete Beogradu vidjela kampove, grupe migranata itd.

http://migrantserbia.org/mapa/
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23795 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

User987 wrote: 03/03/2021 00:01
Chloe wrote: 02/03/2021 22:52
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:38

Sve najbolje im želim u domovinama, nemamo dovoljno naučnoistraživačkih institucija da primimo sve te silne naučnike.
Najbolje bi bilo da uredništvo temu preimenuje u antimgrantsku..... :thumbup:
Sve i da nemaš nikakve interese i skrivene motive, opet nisi u pravu. Ovo što se dešava kod nas je neuporedivo sa bilo kojom državom koja je imala ili ima problem. Ja sam to odmah shvatio, a nisam ni ksenofob ni islamofob, ni šovinista. Ne postoji država u Evropu koja se može porediti sa BiH po ekonomskom siromaštvu, političkoj nestabilnosti i etničkoj podijeljenosti. I u takvoj državi BiH, ilegalni migranti se koncentrišu samo kod jednog naroda i na jednom dijelu teritorije. Zamisli da u moćnoj Njemačkoj postoji pokrajina sa više muslimanskog stanovništva i da se ilegalni migranti gomilaju baš u toj pokrajini. Šta misliš da li bi Njemačka država to dozvolila?? Mi smo to prihvatili. Zapravo nismo MI kao narod to prihvatili nego SDA I IZ. Na taj način su bošnjačkom narodu natovarili na vrat veliki belaj. Pošto su istu stvar uradili u ratu prihvatajući mudzahedine koji nam u vojnom smislu nisu bili potrebni, ja vjerujem da i ovo rade namjerno zbog skrivenih ciljeva. Mudzahedini kojih nije bilo više od hiljadu ili dvije su našim neprijateljima poslužili kao odličan argument da nas prikažu kao islamiste, da ARBIH prikažu kao islamističku, a ne bosansku itd. Sada će SDA pokušati naseliti hiljade ilegalnih migranata bez imena i nepoznate prošlosti i to je definitivno perfidan projekt.
Teorija zavjere .... :)

Koliko godina si imao u ratu?
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23796 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Počeli su se pojavljivati po naseljima, ispred prodavnica, pekara, na klupama. Forumaš/ica Chloe ima jedinstvenu priliku doći u Sarajevo i pokazati svoje humano lice uživo a ne tipkajući komentare na forumu.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#23797 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by spreca »

User987 wrote: 03/03/2021 00:01
Chloe wrote: 02/03/2021 22:52
Istinu govorim wrote: 02/03/2021 22:38

Sve najbolje im želim u domovinama, nemamo dovoljno naučnoistraživačkih institucija da primimo sve te silne naučnike.
Najbolje bi bilo da uredništvo temu preimenuje u antimgrantsku..... :thumbup:
Sve i da nemaš nikakve interese i skrivene motive, opet nisi u pravu. Ovo što se dešava kod nas je neuporedivo sa bilo kojom državom koja je imala ili ima problem. Ja sam to odmah shvatio, a nisam ni ksenofob ni islamofob, ni šovinista. Ne postoji država u Evropu koja se može porediti sa BiH po ekonomskom siromaštvu, političkoj nestabilnosti i etničkoj podijeljenosti. I u takvoj državi BiH, ilegalni migranti se koncentrišu samo kod jednog naroda i na jednom dijelu teritorije. Zamisli da u moćnoj Njemačkoj postoji pokrajina sa više muslimanskog stanovništva i da se ilegalni migranti gomilaju baš u toj pokrajini. Šta misliš da li bi Njemačka država to dozvolila?? Mi smo to prihvatili. Zapravo nismo MI kao narod to prihvatili nego SDA I IZ. Na taj način su bošnjačkom narodu natovarili na vrat veliki belaj. Pošto su istu stvar uradili u ratu prihvatajući mudzahedine koji nam u vojnom smislu nisu bili potrebni, ja vjerujem da i ovo rade namjerno zbog skrivenih ciljeva. Mudzahedini kojih nije bilo više od hiljadu ili dvije su našim neprijateljima poslužili kao odličan argument da nas prikažu kao islamiste, da ARBIH prikažu kao islamističku, a ne bosansku itd. Sada će SDA pokušati naseliti hiljade ilegalnih migranata bez imena i nepoznate prošlosti i to je definitivno perfidan projekt.
:thumbup:
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#23798 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by User987 »

Chloe wrote: 03/03/2021 09:00 Teorija zavjere ....

Koliko godina si imao u ratu?
U ratu sam imao blizu 40 godina. Sve dobro pamtim. Nevjerovatno je kako se danas SDA pravi mutava kada se pomenu mudzahedini, njihov ostanak nakon rata, izdavanje dokumenata i pasoša dotičnim i otpor čak i američkoj intervenciji u tom smislu. A nama kao narodu je ispostavljen račun. Isto će se desiti i sa posljedicama najezde ilegalnih migranata. Svi ćemo kusati. Ništa bolje nismo ni zaslužili.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72060
Joined: 03/10/2011 20:11

#23799 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

User987 wrote: 03/03/2021 10:22
Chloe wrote: 03/03/2021 09:00 Teorija zavjere ....

Koliko godina si imao u ratu?
U ratu sam imao blizu 40 godina. Sve dobro pamtim. Nevjerovatno je kako se danas SDA pravi mutava kada se pomenu mudzahedini, njihov ostanak nakon rata, izdavanje dokumenata i pasoša dotičnim i otpor čak i američkoj intervenciji u tom smislu. A nama kao narodu je ispostavljen račun. Isto će se desiti i sa posljedicama najezde ilegalnih migranata. Svi ćemo kusati. Ništa bolje nismo ni zaslužili.
Nije mi jasno tvoje nepoznavanje rukovođenje/komandovanje ljudima, posebno u ratu.


A zanimljivo je, u vrijeme kad su se Arapi kao investitori pojavili u BiH, koliko god su Hrvati i Srbi bili glasni,
Bošnjaci su bili još glasniji u izražavanju straha od nekakve islamizacije BiH koju potencira SDA i IZ.

Zadnju posjetu u Bg, uzele smo turističkog vodiča, svako veliikooo radilište nam je pokazao, i zamsili, najveći broj investitora su Arapi,
isti oni koje smo mi sa njihovim investicijama otjerali. :)
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23800 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Koje su to poznate arapske investicije u BiH osim zemljišta nekretnina koje su pokupovali?
Locked