Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#23526 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by User987 »

Hemel wrote: 20/02/2021 14:59 Lupas bez veze.
Azilant ni u kojoj fazi ne moze se spajati sa porodicom nego ako dobije boravak a tada vise nije azilant nego stranac sa dozvolom boravka.
Sve sto navodis se desava i u Srbiji ni manje ni vise ali samo vi ovdje panicite.
Koliko je podneseno zahtjeva za azil i kolko ih je na cekanju.
Ogromne su cifre podnosilaca ali rijetki su koji cekaju odgovor(sto su potvrdili i iz agencije za strance). Kad ih traze za dopunu podataka ili da im se uruci neko rjesenje njiha vise nema u BiH.

Znaci, dramite, izmisljate, preuvelicavate a u stvari je sve isto kao i u drugim zemljama kroz koje prolaze.

Ovo su ljudi u prolazu i tako ce i biti.
Bilo mi veoma drago kada bi ti bio u pravu. Nažalost, nije baš tako. Za razliku od Srbije i drugih zemalja, BiH je zadnja karika, nema dalje. Hrvatska granica je postala neprolazna. Ustvari, zadnja karika smo mi Bošnjaci, odnosno prostor u BiH gdje smo koncentrisani i gdje su dzamije. Imajući u vidu da je BiH nefunkcionala i podijeljena, siromašna i potkupljiva, kristalno jasno je da nemamo mehanizam otpora i suprotstavljanja najezdi ilegalnih migranata. Ovo je veliki problem Bošnjaka kao naroda, a IZ i SDA smatram odgovornim i ne mogu nikako da razumijem toliku količinu idiotluka. Nije ovo što se dešava bilo nepredvidivo. Već sam spominjao dvojicu profesora koji su prije dvije godine lijepo opisali šta će se dešavati. Volio bih da se čujemo za jedno godinu ili dvije pa da raspravimo ko je umanjivao, a ko preuveličavao.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23527 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Hemel »

Tesko je to rijesiti kada je zemlja puna djikana kako nasih tako i njihovih.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#23528 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Malo otoplilo! :D


Jutros zabiljezena grupa migranata u Kalesiji. Umjesto da ih se vrati na par km udaljenu entitetsku liniju, nasi "merhametli" bosnjaci ce ih osvjeziti i okrijepiti i uputiti ka Sarajevu ili USK.
:-)


Image
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#23529 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Cherry-Cherry »

Eh, glupi merhametli Bošnjo, nikad nećeš pameti doći...
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23530 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Cherry-Cherry wrote: 20/02/2021 18:54 Eh, glupi merhametli Bošnjo, nikad nećeš pameti doći...
Kada bude kasno onda će kukati jao šta nam ovo migranti rade.
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#23531 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by User987 »

meridiyan wrote: 20/02/2021 18:06 Malo otoplilo! :D


Jutros zabiljezena grupa migranata u Kalesiji. Umjesto da ih se vrati na par km udaljenu entitetsku liniju, nasi "merhametli" bosnjaci ce ih osvjeziti i okrijepiti i uputiti ka Sarajevu ili USK.
:-)


Image
Jučer sam napisao da su moje oči vidjele grupu od najmanje 70 novih ilegalnih migranata pristiglih iz pravca RS-a. Manje grupe od 2, 3 ili 5 momaka koje svakodnevno gledam kako sa ruksacima, kao pravi ratnici osvajači prodiru u Sarajevo. Nije mi jasno gdje ih smještaju. Uvijek imam utisak da znaju gdje idu. Kao da postoji organizovana mreža prijema sa naše strane. Nemamo mi novinare, nego male podmićene i isprepadane miševe kojima ne pada na pamet da istražuju sav taj kriminal i idiotluk. Kad se sjetim one Mađarice sa kamerom kojoj ta ista teška kamera nije smetala da ilegalnom momku podmetne nogu dok je zauzimao prostor nakon proboja granice. E takvom narodu ne možeš prodavati maglu i praviti pritiske. Nema tamo posla za IOM i slične hijene.
mRNA
Posts: 217
Joined: 14/02/2021 13:04

#23532 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by mRNA »

neko_sa_strane wrote: 20/02/2021 19:22
Cherry-Cherry wrote: 20/02/2021 18:54 Eh, glupi merhametli Bošnjo, nikad nećeš pameti doći...
Kada bude kasno onda će kukati jao šta nam ovo migranti rade.
već je kasno za krajinu, sada preuzimaju zenicu, sarajevo i tuzlu
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23533 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Ako im se dozvoli onda bar da ih ne vidim u Mostaru.
mRNA
Posts: 217
Joined: 14/02/2021 13:04

#23534 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by mRNA »

neko_sa_strane wrote: 20/02/2021 19:37 Ako im se dozvoli onda bar da ih ne vidim u Mostaru.
podveležci ih već po selima primaju
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23535 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Truba »

@User987
Da...znaju gdje idu...jer su prvi prije 5 godina bukvalno glavinjali po pojedinim kvartovima a sada ih tu nema...tocno znaju kuda idu i kuda treba ici

Jeste li primijetili kako imaju iste torbe

Taj ilegalni momak i madjarica...lik je deda i u spanjolskoj je zavrsio ako na isti slucaj mislimo

Lik kojemu je hrvatska policija otela kcerku je u nizozemskoj zavrsio...cerka je nepostojeca

Kakva je to zemlja koja na lazi bazira azil???
User avatar
Truba
Posts: 81758
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23536 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Truba »

neko_sa_strane wrote: 20/02/2021 19:37 Ako im se dozvoli onda bar da ih ne vidim u Mostaru.
Matematicki nemoguce
Samo prvih 5 zemalja iz kojih dolaze ima oko 450 milijuna ljudi
To je oko 120 milijuna muskaraca njihove dobi
Da je 25% nezadovoljno svojim zivotom
Ovim tempom ima kandidata za nekoliko desetljeca migracija...a novi kandidati stalno stasaju

Ja ne vidim mogucnost rjesenja
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#23537 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Dzaferovic danas u Bihacu poslije razgovora sa gradonacelnikom Suhretom Fazlic kaze:
"Resursi ovog kantona su ogromni i treba ih na pravi način iskoristiti
Džaferović je u izjavi kazao da su u proteklim godinama jedine vijesti iz Bihaća i Unsko-sanskog kantona uglavnom govorile o problemima migrantske krize što, kako je istakao, ne može i neće biti jedini životni sadržaj u ovom dijelu BiH
Obecao - Ispunio!
Sa neke divlje stanice u Sarajevu poslao je vrijedne "radnike". :D


User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23538 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Hemel »

Samo ih Bosnjacima uvaliti.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#23539 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Cherry-Cherry »

Uvaljeni i uvaljivat će ih još. Braća. Elhamdulila. :kiselavoda: :srce:

:run: :run:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#23540 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

meridiyan wrote: 20/02/2021 23:11 Dzaferovic danas u Bihacu poslije razgovora sa gradonacelnikom Suhretom Fazlic kaze:
"Resursi ovog kantona su ogromni i treba ih na pravi način iskoristiti
Džaferović je u izjavi kazao da su u proteklim godinama jedine vijesti iz Bihaća i Unsko-sanskog kantona uglavnom govorile o problemima migrantske krize što, kako je istakao, ne može i neće biti jedini životni sadržaj u ovom dijelu BiH
Obecao - Ispunio!
Sa neke divlje stanice u Sarajevu poslao je vrijedne "radnike". :D


Gori je USK sto i 25 godina poslje rata prima ove izdajice zelene koje je okupio a. izetbegovic i to isto danas nastavlja njegov sin. Sto se ne zabrane prevoze sarajevski autobusni agencija na USK. Jednostavno mi nisu jasni sto vec jedan put ne dignu se protiv izdajnickog sarajeva i njegove politike.

Ali pazi balija u komentarima na tom videu. Jadni ljudi, on bi iznajmio im prostor za spavanje itd. Koja je to stoka...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#23541 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by foxlife »

Iskreno malo je bezveze to izdajnicko sarajevo jer se osjecam prozvanim na neki nacin a u biti sam ovdje na strani krajisnika koji od rata nista nisu konkretno dobili od politike bih
Politika je ta koja uskracuje us kantonu sve pa im pravi problem i sa migrantima a to rade i u sarajevu
Jos ako vidimo da na celnim pozicijama je najmanje sarajlija onda....
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23542 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Black swan wrote: 20/02/2021 22:58
neko_sa_strane wrote: 20/02/2021 19:37 Ako im se dozvoli onda bar da ih ne vidim u Mostaru.
Matematicki nemoguce
Samo prvih 5 zemalja iz kojih dolaze ima oko 450 milijuna ljudi
To je oko 120 milijuna muskaraca njihove dobi
Da je 25% nezadovoljno svojim zivotom
Ovim tempom ima kandidata za nekoliko desetljeca migracija...a novi kandidati stalno stasaju

Ja ne vidim mogucnost rjesenja
Rješenje je deportacija. Ako ih određene zemlje bez pardona deportuju onda bi trebali i mi ali i ostatak Evrope. Ovo nisu migracije, već prava invazija. Mislim da ih je neko uputio i finansira ih.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#23543 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by jednonogi_Jack »

Rješenje je kada ulaze u BiH da im se kaže, nemojte molim vas dolaziti nama.
Financiraju ih obitelji, a usmjeravaju ovi tvoji. :)
mRNA
Posts: 217
Joined: 14/02/2021 13:04

#23544 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by mRNA »

sve neminovno ide ka raspadu ove kvazi tvorevine, za kurčevo zdravlje ginuli i sakatili se ljudi po linijama ratišta za govna ko bakir i sebija

https://antimigrant.ba/bhrt-propagira-k ... a-turskoj/

https://antimigrant.ba/zasto-srpski-pol ... nski-sute/

https://antimigrant.ba/zasto-kavazovicu ... t-na-lipi/

https://antimigrant.ba/
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#23545 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by jednonogi_Jack »

mRNA wrote: 21/02/2021 12:59 sve neminovno ide ka raspadu ove kvazi tvorevine
:lol:
Sanjaj, mišu.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23546 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

jednonogi_Jack wrote: 21/02/2021 12:33 Rješenje je kada ulaze u BiH da im se kaže, nemojte molim vas dolaziti nama.
Financiraju ih obitelji, a usmjeravaju ovi tvoji. :)
Ako je ova opaska da ih moji usmjeravaju upućena meni moram crtati da živim u Sarajevu. Ti "moji" ih ne bi usmjeravali da nečiji drugi nisu uzeli lovu za taj prijem, ukoliko je broj migranata veći, više se slije u džep odnosno na bankovni račun tamo nečijih.
User avatar
jednonogi_Jack
Posts: 2716
Joined: 14/12/2005 21:21

#23547 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by jednonogi_Jack »

neko_sa_strane wrote: 21/02/2021 13:05
jednonogi_Jack wrote: 21/02/2021 12:33 Rješenje je kada ulaze u BiH da im se kaže, nemojte molim vas dolaziti nama.
Financiraju ih obitelji, a usmjeravaju ovi tvoji. :)
Ako je ova opaska da ih moji usmjeravaju upućena meni moram crtati da živim u Sarajevu. Ti "moji" ih ne bi usmjeravali da nečiji drugi nisu uzeli lovu za taj prijem, ukoliko je broj migranata veći, više se slije u džep odnosno na bankovni račun tamo nečijih.
Kakve veze ima gdje živiš? Tvoji usmjeravaju sa jasnim ciljem destabilizacije države. To što ovi u pederaciji ništa ne čine za ublažavanje ove krize je nešto drugo.
neko_sa_strane
Posts: 2687
Joined: 04/04/2013 12:06

#23548 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by neko_sa_strane »

Kako nema veze kada ih svakodnevno viđam ispred svakog marketa. Ne usmjeravam ih ja. Ja bih ih jedino usmjerio na aerodrom i u matičnu zemlju ali se s tim ne slažu Dodik, Izetbegović i reis Kavazović.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#23549 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Jucer objavih foto jedne grupe od 10-ak migranata vidjenih u Kalesiji. Danas vidim da je invazija zapocela i da je samo u toku jucerasnjeg dana u Tuzlu pristiglo preko 100-njak ilegalaca koji se jednostavno preusmjeravaju ka Sarajevu i USK-u. Niko ih ne kontrolise, tumaraju kuda im se cejfne i plus svega toga koordinirano se upucuju u dubinu FBiH prostora umjesto da se isti vrate odakle su pristigli. Aferim prodane duse!
Nekolicina migranata noć će provesti na pločniku ispred Autobuske stanice u Tuzli

20.02.2021. 23:44

Od jutros pa do prije nekoliko trenutaka kroz Tuzlu je prošlo preko stotinu migranata iz Afganistana i Pakistana koji traže konačno utočište u zemljama Evropske unije. Jedan dio se autobusima uputio u Sarajevo, dok je nekolicina ostala ispred Autobuske stanice u Tuzli gdje će provesti noć na betonu i boraviti do jutra. Osnovnu pomoć su im pružile volonterske organizacije, ali je ta pomoć nedostatna, budući da su ovi ljudi gladni, sa povredama nastalim tokom dugotrajnog pješačenja i promrzli.

"Krenulo je ponovo. Situacija neće biti nikako dobra. Najprije zbog toga što će doći veliki broj ljudi, a vlast za tri godine nije uradila gotovo ništa, pogotovo ne na granici. Pojedinci među migrantima i izbjeglicama svojim nepromišljenim postupcima doveli su do toga doslovno da ih ljudi preziru, ne svi naravno, ali taj broj se svakodnevno povećava. Tu se više ništa ne može učiniti, pojedinci među njima treba sami da se popravljaju, a ostali da utiču, ako žele i mogu - rekao je jedan od volontera, ne želeći da mu navodimo ime.
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#23550 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Hemel »

meridiyan wrote: 21/02/2021 14:21 Jucer objavih foto jedne grupe od 10-ak migranata vidjenih u Kalesiji. Danas vidim da je invazija zapocela i da je samo u toku jucerasnjeg dana u Tuzlu pristiglo preko 100-njak ilegalaca koji se jednostavno preusmjeravaju ka Sarajevu i USK-u. Niko ih ne kontrolise, tumaraju kuda im se cejfne i plus svega toga koordinirano se upucuju u dubinu FBiH prostora umjesto da se isti vrate odakle su pristigli. Aferim prodane duse!

:shock: :shock:

Odakle oni da dodju do Kalesije i Tuzle?
Sta radi granicna policija, MUP i zandarmerija iz brloga?
Ljudi ulaze bez ikakve kontrole i kazu Bosnjaci krivi.
Pa zaustavite ih na Drini i zajebite Bosnjake koji ih zeljno cekaju.
Locked