Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21376 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Sigma90 wrote: 05/01/2021 13:31 Sta ce ovi uhljebi domaci u USK i KS koji su zaposljeni u IOMu raditi kada migice promjene rutu ili kad EU prekine sve ove dolaske ilegalaca. Tesko da ce jos negdje vise zaraditi toliku platu sa toliko malo rada. Zalit ce za migicama. :bih:
Selmica rece u nedjelju da ce se odmah pristupiti betoniranju i uredjivanju satora, da odmah dolaze OS BiH sa mehanizacijom samo da predsjednistvo to u ponedjeljak odobri, da su u pitanju sati pa stidljivo dani da se to realizira. Od tada ni habera od ministra ne sigurnosti.
A najavljuju se snjezne padavine.

Negdje zapelo? :-)
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21377 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

S4mpion wrote: 05/01/2021 13:54
Chloe wrote: 05/01/2021 13:50
S4mpion wrote: 05/01/2021 13:24

Bez srkleta, samo smo se podsjetili tvoje pljuvačine po komšijama. Zašto ne prave scene po Kladuši... heh :bih:
Nemam problem komšijama reći ni javno šta imam ... tako da ... ohladi. :)

Što se tiče te moje sarkastične izjave za koju se kačiš, pokazalo se, ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna itd.
Onog momenta kad se krene u provociranje očekivati je i reakciju. Poput mene je x građana, nisam ja pojedinac, a ima i onih koji su zadojeni mržnjom prema njiima iako nisu imali nikakvog lošog iskustva.

Strah je individualan, neko se plaši migranta, ne mora apsolutno imati nikakvo iskustvo, nego eto slušajući druge i priče gluhih telefona.

Lipu je u zadnje vrijeme posjetila masa mojih sugrađana sa punim autima pomoći.

Da postoji problem - postoji, i u vijek zagovaram rješavanje istog.

Dizanje tenzija, širenja mržnje i onog što se radi po društveniom mrežama, portalima pa i na forumu, ne odobravam.

Ako se ti i ja ne slažemo u mišljnju, to ti ne daje pravo da izokrećeš riječi, stavljaš riječi koje nikad izgovorila.

Da sam osamljena u svom mišljenju i stavu, zabrinula bih se za sebe, dok je god 70 % mojih sugrađana istog mišljenja kao ja, osjećam se dobro u svojoj koži.

p.s. I u sarajevu sam svojim očima gledala kako građani paze na te ljude. Bez ikakvog straha dijele ulicu s njima ... ;)

I hajde bolan, otkači od mene. :pasamoj:
Prvo kažeš da ti je ona gore pljuvačina po komšijama bila sarkastična, a onda sama sebe demantuješ izjavom
ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna
Nisi bila sarkastična, pljuvačina je bila stvarna. Još ispade da lažu oni što su napadnuti na pravdi Boga. :bih:
Ja ne pljujem!

Kroz sebe nemoj mene gledati. ;)

Ako nešto mislim, nemam potrebe da se perem, krijem i negiram.
A to nije demant mene, nego crtanje tebi da udaraš u praznu slamu.

Uostalom shvataj kako god hoćeš ... :oops:
User avatar
deer_hunter
Posts: 1012
Joined: 28/09/2012 15:46

#21378 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by deer_hunter »

Chloe wrote: 05/01/2021 09:47

Od ilegalnih migranata se i ne može očikvati da dolaze legalno. Onog momenta kad kroče na teritoriju Slo i Hr oni podliježu njihovim Zakonima, i nemaju ih šta vraćati u BiH, mogu ih staviti u proceduru ili vratiti u njihove države.

Isto što Hr radi, i BiH Granična policija bi trebala, je li? Nogu im dupe i nazad u HR, pa naguravati se na granici ... :-)
Znaci za njih ne vaze zakoni Turske, Grcke, Albanije, Crne Gore, Srbije, BiH i samo pice bez da ih iko ista pita, al kad kroce na hr teritorij onda ih ovi trebaju procesuirati. Hoce, al u ku..u, rekoh vec uce na primjeru BiH gdje inzinjeri marsiraju naoruzani macetama, sjekirama i ostalim priborom za jelo. A sve sto u HR rade rade po nalogu EU, jer njihovu g.u..zicu i cuvaju. Dovoljno je bilo procitati izjavu Angele Merkel

https://balkans.aljazeera.net/news/balk ... granica-eu
Na konferenciji za novinare ona je odgovarala na pitanje može li Hrvatska preuzeti predsjedanje Unijom kada je optužuju za nepoštivanje ljudskih prava zbog postupanja prema migrantima na granici s Bosnom i Hercegovinom.

„Evropska unija živi od toga da ima različite perspektive“, rekla je Merkel nakon bilateralnog sastanka s premijerom Hrvatske Andrejom Plenkovićem održanog na marginama kongresa Evropske narodne stranke (EPP) koji se prvi put održava u Zagrebu.

„Iz perspektive države koja mora štititi vanjske granice to izgleda drugačije nego iz perspektive jedne države koja je u sredini evropskog prostora.
I da, granicna policija bi upravo trebala raditi ono sto rade Hrvati, pa makar to znacilo i naguravanje na granici, kako ti kazes. Sve je bolje od Bakirovog merhametluka koji ide preko ledja gradjana Bihaca i V.Kladuse ;-)
Last edited by deer_hunter on 05/01/2021 14:05, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#21379 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by General War »

Sigma90 wrote: 05/01/2021 13:31 Sta ce ovi uhljebi domaci u USK i KS koji su zaposljeni u IOMu raditi kada migice promjene rutu ili kad EU prekine sve ove dolaske ilegalaca. Tesko da ce jos negdje vise zaraditi toliku platu sa toliko malo rada. Zalit ce za migicama. :bih:
Odose dalje, cijeli svijet pun budala i treba im UN osoblja...a "migici" ce tu ostati malo duze.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21380 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

deer_hunter wrote: 05/01/2021 14:02
Chloe wrote: 05/01/2021 09:47

Od ilegalnih migranata se i ne može očikvati da dolaze legalno. Onog momenta kad kroče na teritoriju Slo i Hr oni podliježu njihovim Zakonima, i nemaju ih šta vraćati u BiH, mogu ih staviti u proceduru ili vratiti u njihove države.

Isto što Hr radi, i BiH Granična policija bi trebala, je li? Nogu im dupe i nazad u HR, pa naguravati se na granici ... :-)
Znaci za njih ne vaze zakoni Turske, Grcke, Albanije, Crne Gore, Srbije, BiH i samo pice bez da ih iko ista pita, al kad kroce na hr teritorij onda ih ovi trebaju procesuirati. Hoce, al u ku..u, rekoh vec uce na primjeru BiH gdje inzinjeri marsiraju naoruzani macetama, sjekirama i ostalim priborom za jelo. A sve sto rade rade po nalogu EU, jer njihovu g.u..zicu i cuvaju. Dovoljno je bilo procitati izjavu Angele Merkel

https://balkans.aljazeera.net/news/balk ... granica-eu
Na konferenciji za novinare ona je odgovarala na pitanje može li Hrvatska preuzeti predsjedanje Unijom kada je optužuju za nepoštivanje ljudskih prava zbog postupanja prema migrantima na granici s Bosnom i Hercegovinom.

„Evropska unija živi od toga da ima različite perspektive“, rekla je Merkel nakon bilateralnog sastanka s premijerom Hrvatske Andrejom Plenkovićem održanog na marginama kongresa Evropske narodne stranke (EPP) koji se prvi put održava u Zagrebu.

„Iz perspektive države koja mora štititi vanjske granice to izgleda drugačije nego iz perspektive jedne države koja je u sredini evropskog prostora.
Oooops .... Bake je to sa njima dogovorio. Uffff :evil:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#21381 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

meridiyan wrote: 05/01/2021 13:57
Sigma90 wrote: 05/01/2021 13:31 Sta ce ovi uhljebi domaci u USK i KS koji su zaposljeni u IOMu raditi kada migice promjene rutu ili kad EU prekine sve ove dolaske ilegalaca. Tesko da ce jos negdje vise zaraditi toliku platu sa toliko malo rada. Zalit ce za migicama. :bih:
Selmica rece u nedjelju da ce se odmah pristupiti betoniranju i uredjivanju satora, da odmah dolaze OS BiH sa mehanizacijom samo da predsjednistvo to u ponedjeljak odobri, da su u pitanju sati pa stidljivo dani da se to realizira. Od tada ni habera od ministra ne sigurnosti.
A najavljuju se snjezne padavine.

Negdje zapelo? :-)
Ja mislim da oni njemu ni krevete nisu odobrili. :lol: A o tri mjeseca i spremne lipe moze samo sanjati.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21382 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

Sigma90 wrote: 05/01/2021 14:09
meridiyan wrote: 05/01/2021 13:57
Sigma90 wrote: 05/01/2021 13:31 Sta ce ovi uhljebi domaci u USK i KS koji su zaposljeni u IOMu raditi kada migice promjene rutu ili kad EU prekine sve ove dolaske ilegalaca. Tesko da ce jos negdje vise zaraditi toliku platu sa toliko malo rada. Zalit ce za migicama. :bih:
Selmica rece u nedjelju da ce se odmah pristupiti betoniranju i uredjivanju satora, da odmah dolaze OS BiH sa mehanizacijom samo da predsjednistvo to u ponedjeljak odobri, da su u pitanju sati pa stidljivo dani da se to realizira. Od tada ni habera od ministra ne sigurnosti.
A najavljuju se snjezne padavine.

Negdje zapelo? :-)
Ja mislim da oni njemu ni krevete nisu odobrili. :lol: A o tri mjeseca i spremne lipe moze samo sanjati.
Kad mi nismo bili spremni Lipu pripremiti za godinu i više dana, kako smo imali obavezu i pare, kad li će on ... :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21383 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by S4mpion »

Chloe wrote: 05/01/2021 14:02
S4mpion wrote: 05/01/2021 13:54
Prvo kažeš da ti je ona gore pljuvačina po komšijama bila sarkastična, a onda sama sebe demantuješ izjavom
ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna
Nisi bila sarkastična, pljuvačina je bila stvarna. Još ispade da lažu oni što su napadnuti na pravdi Boga. :bih:
Ja ne pljujem!

Kroz sebe nemoj mene gledati. ;)

Ako nešto mislim, nemam potrebe da se perem, krijem i negiram.
A to nije demant mene, nego crtanje tebi da udaraš u praznu slamu.

Uostalom shvataj kako god hoćeš ... :oops:
Pljuješ, evo, sad si i slagala da si bila sarkastična, iako nisi, što sam i pokazao crno na bijelo. Da ponovimo gradivo:
Zašto kod nas ne prave takve scene? :D

MoRE biti da smo bolji ljudi pa nam i bolji migranti dolaze ...
Što se tiče te moje sarkastične izjave za koju se kačiš, pokazalo se, ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna itd.
To je ta sarkastična pljuvačina koja uopšte nije sarkastična. Pogledajte poruku, oni, koji su imali tu nesreću da ih migranti napadnu na pravdi Boga, su, od strane Chloe, proglašeni lažovima, jer migranti su fini i ne prave probleme nikome ko ih ne dira. :bih:

Samo ignoriši, ne pišem ja ovo radi tebe, već drugi moraju znati ko o migrantima priča. :bih:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#21384 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

General War wrote: 05/01/2021 14:04
Sigma90 wrote: 05/01/2021 13:31 Sta ce ovi uhljebi domaci u USK i KS koji su zaposljeni u IOMu raditi kada migice promjene rutu ili kad EU prekine sve ove dolaske ilegalaca. Tesko da ce jos negdje vise zaraditi toliku platu sa toliko malo rada. Zalit ce za migicama. :bih:
Odose dalje, cijeli svijet pun budala i treba im UN osoblja...a "migici" ce tu ostati malo duze.
Pricam o ovim domacima iz kladuse, bihaca itd sto su na platnoj listi ioma. Za peterea i te strance ne brinem. Afrika i azija puna posla. Ali bice to teska vremena kao i za ove ngo iz austrije i svabije. Dzabaluk sve, zive od donacija i uz to samo 3 sata od austrije udaljeno. Sta ljepse moze biti nego to. Sva sreca ne zivim u tim EU drzavama koje muze svoje stanovnistvo da financiraju ove ilegalce.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21385 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

S4mpion wrote: 05/01/2021 14:12
Chloe wrote: 05/01/2021 14:02
S4mpion wrote: 05/01/2021 13:54
Prvo kažeš da ti je ona gore pljuvačina po komšijama bila sarkastična, a onda sama sebe demantuješ izjavom



Nisi bila sarkastična, pljuvačina je bila stvarna. Još ispade da lažu oni što su napadnuti na pravdi Boga. :bih:
Ja ne pljujem!

Kroz sebe nemoj mene gledati. ;)

Ako nešto mislim, nemam potrebe da se perem, krijem i negiram.
A to nije demant mene, nego crtanje tebi da udaraš u praznu slamu.

Uostalom shvataj kako god hoćeš ... :oops:
Pljuješ, evo, sad si i slagala da si bila sarkastična, iako nisi, što sam i pokazao crno na bijelo. Da ponovimo gradivo:
Zašto kod nas ne prave takve scene? :D

MoRE biti da smo bolji ljudi pa nam i bolji migranti dolaze ...
Što se tiče te moje sarkastične izjave za koju se kačiš, pokazalo se, ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna itd.
To je ta sarkastična pljuvačina koja uopšte nije sarkastična. Pogledajte poruku, oni, koji su imali tu nesreću da ih migranti napadnu na pravdi Boga, su, od strane Chloe, proglašeni lažovima, jer migranti su fini i ne prave probleme nikome ko ih ne dira. :bih:

Samo ignoriši, ne pišem ja ovo radi tebe, već drugi moraju znati ko o migrantima priča. :bih:
Et' rek'o si im ... a ja sam podcrtala ... Je li ti sad lakše? :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21386 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by S4mpion »

Chloe wrote: 05/01/2021 14:18
S4mpion wrote: 05/01/2021 14:12
Chloe wrote: 05/01/2021 14:02

Ja ne pljujem!

Kroz sebe nemoj mene gledati. ;)

Ako nešto mislim, nemam potrebe da se perem, krijem i negiram.
A to nije demant mene, nego crtanje tebi da udaraš u praznu slamu.

Uostalom shvataj kako god hoćeš ... :oops:
Pljuješ, evo, sad si i slagala da si bila sarkastična, iako nisi, što sam i pokazao crno na bijelo. Da ponovimo gradivo:
Zašto kod nas ne prave takve scene? :D

MoRE biti da smo bolji ljudi pa nam i bolji migranti dolaze ...
Što se tiče te moje sarkastične izjave za koju se kačiš, pokazalo se, ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna itd.
To je ta sarkastična pljuvačina koja uopšte nije sarkastična. Pogledajte poruku, oni, koji su imali tu nesreću da ih migranti napadnu na pravdi Boga, su, od strane Chloe, proglašeni lažovima, jer migranti su fini i ne prave probleme nikome ko ih ne dira. :bih:

Samo ignoriši, ne pišem ja ovo radi tebe, već drugi moraju znati ko o migrantima priča. :bih:
Et' rek'o si im ... a ja sam podcrtala ... Je li ti sad lakše? :lol:
Ti meni reci, je li nastavljamo pljuvačinu po svojim komšijama? :bih:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21387 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

S4mpion wrote: 05/01/2021 14:20
Ti meni reci, je li nastavljamo pljuvačinu po svojim komšijama? :bih:
O čemu ti pričaš?

Pljuj po kome hoćeš, šta to mene briga. :lol: :lol:

Forum je mjesto za iznijeti mišljnje i rasprave. Ako ti se ne dopada šta pišem, staviš me na Foe. :)

Situacija sa USK će se razbitristi isto kao ona od jesenas u Kladuši. ;)

:facepalm: kako si ti dosadan :lol: :lol: :lol:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#21388 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

Migice vec prekinule strajk gladzu. Nesto kratko trajalo. Danas zato ide dupla porcija. :bih:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21389 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Sigma90 wrote: 05/01/2021 15:09 Migice vec prekinule strajk gladzu. Nesto kratko trajalo. Danas zato ide dupla porcija. :bih:
I sef Peter Van der Auweraert im je zbog toga presrecan a narocito duplim porcijama graha.

Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#21390 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

meridiyan wrote: 05/01/2021 15:20
Sigma90 wrote: 05/01/2021 15:09 Migice vec prekinule strajk gladzu. Nesto kratko trajalo. Danas zato ide dupla porcija. :bih:
I sef Peter Van der Auweraert im je zbog toga presrecan a narocito duplim porcijama graha.

Ima da prde poslje graha. Bice to fin miris nad Lipom. :-D
RtrnOfSalisbury
Posts: 3601
Joined: 13/02/2008 04:52
Location: Tullarosa

#21391 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by RtrnOfSalisbury »

Grean wrote: 04/01/2021 21:26
"No asylum. You’re going back to Bosnia"


https://www.spiegel.de/international/eu ... 879b0e69af
Spiegel international o tome kako Slovenci i Hrvati deportuju azilante do BiH.
izrazavam zabrinutost glede postup(a)ka rvatske milicije prema pavijanima ali ipak su sve u svemu dobro prosli jer nisu upucati jal recemo da su kojim slucajem udarili na novu i staru gradisku, okucane i jasenovac, morebit da nebi prezivjeli :|

u mom selu seljani imaju obicaj upucat kad him neko dirne medju a ponekad citave famelije vode rat do istrebljenja. doduse tu se radi o nekoliko kvadrata a kad je drzava u pitanje onda valjda nije tolko bitno pa se more prelazit kako hos :-?
User avatar
GAU8
Posts: 9129
Joined: 05/01/2011 09:18

#21392 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by GAU8 »

Sigma90 wrote: 05/01/2021 14:13
General War wrote: 05/01/2021 14:04
Sigma90 wrote: 05/01/2021 13:31 Sta ce ovi uhljebi domaci u USK i KS koji su zaposljeni u IOMu raditi kada migice promjene rutu ili kad EU prekine sve ove dolaske ilegalaca. Tesko da ce jos negdje vise zaraditi toliku platu sa toliko malo rada. Zalit ce za migicama. :bih:
Odose dalje, cijeli svijet pun budala i treba im UN osoblja...a "migici" ce tu ostati malo duze.
Pricam o ovim domacima iz kladuse, bihaca itd sto su na platnoj listi ioma. Za peterea i te strance ne brinem. Afrika i azija puna posla. Ali bice to teska vremena kao i za ove ngo iz austrije i svabije. Dzabaluk sve, zive od donacija i uz to samo 3 sata od austrije udaljeno. Sta ljepse moze biti nego to. Sva sreca ne zivim u tim EU drzavama koje muze svoje stanovnistvo da financiraju ove ilegalce.
Migranata moze biti samo vise, a nikako manje. Sta vam je...
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21393 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Njemacka je pozvala vlasti u BiH da učine sve da ublaze humanitarnu katastrofu, ali odbacuje mogućnost prihvata migranata.

Najbolji primjer kako fercera EU i njihove podguzne muhe. Digli su nevidjenu hajku, digla se kuka i motika kako prijeti nevidjena humanitarna katastrofa, da slijedi nevidjeni haos i pogubni scenario u kampu Lipa. Novinske agencije, drustvene mreze, tv mediji i dr. bili su preplavljeni izvjestajima o kriticnom stanju u kampu, lile su se krokodilske suze nad sudbinom tamo nekih nepoznatih ljudi koji nisu dobrodosli u njihove drzave. Da je situacija ozbiljna shvatile su vlasti USK koji su bili prisiljeni neodlozno reagovati. Odlucno su donijeli zakljucak da izvade polne organe i da njima zacepe usta svjetskim licemjerima i domacim hohstaplerima i da ih umire u njihovim histericnim istupima. Ocito je da je polni organ postigao i opravdao svoju namjenu sto se ogleda u tome da "danas" neki novi vjetrovi pusu.
Recept Krajisnika se time pokazao kao sjajni primjer u borbi protiv onih koji bi da ti prave red u vlastitoj kuci.
Aferim Krajino!
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#21394 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by howdy »

Chloe wrote: 05/01/2021 11:45
howdy wrote: 05/01/2021 11:40 ne znam sta bi pojedinci odje, da se migrantima prave solidne kuce? grijanje na pelet naravno placen nasim parama? da se moze tiktokat i da time prizivamo nove? salonski humanisti :)
Momak, pare koje su došle u BiH za pomoć migrantima, dijelom usmjerene na USK-a i uređenje Lipe, i time se Bira oslobadjala i grad Bihać od migranata. ( nije li to razlog frke :? )
Nemamjenski su utrošene, i onda građani USK-a bijesne na Sa I krivi za situaciju. 🤷‍♀️
#objasnila
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#21395 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by biscanka2 »

S4mpion wrote: 05/01/2021 13:04
Chloe wrote: 05/01/2021 12:18
S4mpion wrote: 05/01/2021 12:13

Uvijek to kažeš, a Kladušani debili?

Ja nešto ne vidjeh te debile po Kladuši, ni njih, ni njihove novčanike, fini neki ljudi. :bih:
Momak ti si opsjednut sa mnom i Kladušom ... :pasamoj:

Ponavljam, možeš ti to bolje ... :oops:
Ok, neka bude tako.

Prije godinu dana su Sarajlije bili šupci i Cazinjani i Bišćani, dođosmo i do Kladušana, a još uvijek sam na strani svog naroda, naspram tebe, koja staješ na stranu tuđina i razbojnika.

Ako ti hodaš s novčanikom u ruci, onda su oni koji se čuvaju i plaše obični debili, to je poruka koju šalješ svojim komšijama, ja ih ipak mnogo više poštujem i razumijem. :bih:
Mazda taj novcanik "humanitarci" i ilegalci pune pa ta odbrana netreba nikog cuditi (a takvih je i po Bihacu).
Primjer -
Moja kolegica (kladuscanka) prica do njene kuce komsija izdaje stan "humanitarcima" ali i ilegalcima.Dvojica ilegalaca preko godinu dana tu sa takozvanim humanitarcima stanuju (pomalo i nasim jezikom poceli baratati). Na moje ptanje sto ih policiji (ako nista anonimno) ne prijave kaze da to policija zna i vidi ali ne reaguje a to ujedno stvara sumnju da je i policija sa njim u taalu.
Mnogi ovaj naglasak "Sarajevo" zloupotrebljavaju. Kad se Sarajevo u ovom kontekstu prozove svako normalan zna da se na politicko Sarajevo misli - jer nam je taamo sjediste vlade BiH.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#21396 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

A gdje im je „mama“ Zemira Gorinjac? Nesto mirno u zadnje vrijeme oko nje.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21397 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

biscanka2 wrote: 05/01/2021 17:28
S4mpion wrote: 05/01/2021 13:04
Chloe wrote: 05/01/2021 12:18

Momak ti si opsjednut sa mnom i Kladušom ... :pasamoj:

Ponavljam, možeš ti to bolje ... :oops:
Ok, neka bude tako.

Prije godinu dana su Sarajlije bili šupci i Cazinjani i Bišćani, dođosmo i do Kladušana, a još uvijek sam na strani svog naroda, naspram tebe, koja staješ na stranu tuđina i razbojnika.

Ako ti hodaš s novčanikom u ruci, onda su oni koji se čuvaju i plaše obični debili, to je poruka koju šalješ svojim komšijama, ja ih ipak mnogo više poštujem i razumijem. :bih:
Mazda taj novcanik "humanitarci" i ilegalci pune pa ta odbrana netreba nikog cuditi (a takvih je i po Bihacu).
Primjer -
Moja kolegica (kladuscanka) prica do njene kuce komsija izdaje stan "humanitarcima" ali i ilegalcima.Dvojica ilegalaca preko godinu dana tu sa takozvanim humanitarcima stanuju (pomalo i nasim jezikom poceli baratati). Na moje ptanje sto ih policiji (ako nista anonimno) ne prijave kaze da to policija zna i vidi ali ne reaguje a to ujedno stvara sumnju da je i policija sa njim u taalu.
Mnogi ovaj naglasak "Sarajevo" zloupotrebljavaju. Kad se Sarajevo u ovom kontekstu prozove svako normalan zna da se na politicko Sarajevo misli - jer nam je taamo sjediste vlade BiH.
Razočarat ću te. Moj novčanik puni moj rad koji nema veze sa migrantima niti humanitarnim organizacijama. :)

Dovoljno si pametna i zrela da prihvatiš drugačije mišljenje.

Odgovori ti kad već neće Ružnić, gdje su 4 miliona koja su bila namjenjena za Lipu?

Zašto od 50-60 000 građana grada Bihaća ( bez okolnih mjesta) pred Birom je bila "grupa" ljudi?

Pogledaj video snimke ako već nisi imala priliku biti na licu mjesta?

Građani USK jesu ogorčeni, imamo problem ali ne može se svima stavljati mokra krpa na zdravu glavu ... ;)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#21398 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by moonca »

I Bosna je -dala u zakup/ iznajmila zemlju--- EU.. da se smjeste migranti. Kakva je - malo sebi :wink: malo migrantima.. :wink: :-)
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#21399 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by S4mpion »

biscanka2 wrote: 05/01/2021 17:28
S4mpion wrote: 05/01/2021 13:04
Chloe wrote: 05/01/2021 12:18

Momak ti si opsjednut sa mnom i Kladušom ... :pasamoj:

Ponavljam, možeš ti to bolje ... :oops:
Ok, neka bude tako.

Prije godinu dana su Sarajlije bili šupci i Cazinjani i Bišćani, dođosmo i do Kladušana, a još uvijek sam na strani svog naroda, naspram tebe, koja staješ na stranu tuđina i razbojnika.

Ako ti hodaš s novčanikom u ruci, onda su oni koji se čuvaju i plaše obični debili, to je poruka koju šalješ svojim komšijama, ja ih ipak mnogo više poštujem i razumijem. :bih:
Mazda taj novcanik "humanitarci" i ilegalci pune pa ta odbrana netreba nikog cuditi (a takvih je i po Bihacu).
Primjer -
Moja kolegica (kladuscanka) prica do njene kuce komsija izdaje stan "humanitarcima" ali i ilegalcima.Dvojica ilegalaca preko godinu dana tu sa takozvanim humanitarcima stanuju (pomalo i nasim jezikom poceli baratati). Na moje ptanje sto ih policiji (ako nista anonimno) ne prijave kaze da to policija zna i vidi ali ne reaguje a to ujedno stvara sumnju da je i policija sa njim u taalu.
Mnogi ovaj naglasak "Sarajevo" zloupotrebljavaju. Kad se Sarajevo u ovom kontekstu prozove svako normalan zna da se na politicko Sarajevo misli - jer nam je taamo sjediste vlade BiH.
Potpuno razumijem prozivke vezane za političko Sarajevo, jer se odavde diktira kriza u Krajini.

Da se novčanici pune, pune se sigurno, zbog čega je odbrana ilegalaca sasvim logična.

Što se tiče pljuvačine po Sarajevu, ja sam konkretno prozvao dotičnu, jer je nekoliko puta do sada likovala nad građanima Sarajeva, Bihaća, Cazina, pa sada i Velike Kladuše, koji su imali tu nesreću da ih migranti pretuku i opljačkaju ili im oštete imovinu, ubijeđivala ljude po forumu kako migranti ne diraju nikoga i kako žrtve lažu i izmišljaju, kao da smo mi u Australiji, a ona u Bosni, pa ne znamo šta se dešava.

Njene riječi:
Što se tiče te moje sarkastične izjave za koju se kačiš, pokazalo se, ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna itd.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71995
Joined: 03/10/2011 20:11

#21400 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Chloe »

S4mpion wrote: 05/01/2021 18:12
biscanka2 wrote: 05/01/2021 17:28
S4mpion wrote: 05/01/2021 13:04

Ok, neka bude tako.

Prije godinu dana su Sarajlije bili šupci i Cazinjani i Bišćani, dođosmo i do Kladušana, a još uvijek sam na strani svog naroda, naspram tebe, koja staješ na stranu tuđina i razbojnika.

Ako ti hodaš s novčanikom u ruci, onda su oni koji se čuvaju i plaše obični debili, to je poruka koju šalješ svojim komšijama, ja ih ipak mnogo više poštujem i razumijem. :bih:
Mazda taj novcanik "humanitarci" i ilegalci pune pa ta odbrana netreba nikog cuditi (a takvih je i po Bihacu).
Primjer -
Moja kolegica (kladuscanka) prica do njene kuce komsija izdaje stan "humanitarcima" ali i ilegalcima.Dvojica ilegalaca preko godinu dana tu sa takozvanim humanitarcima stanuju (pomalo i nasim jezikom poceli baratati). Na moje ptanje sto ih policiji (ako nista anonimno) ne prijave kaze da to policija zna i vidi ali ne reaguje a to ujedno stvara sumnju da je i policija sa njim u taalu.
Mnogi ovaj naglasak "Sarajevo" zloupotrebljavaju. Kad se Sarajevo u ovom kontekstu prozove svako normalan zna da se na politicko Sarajevo misli - jer nam je taamo sjediste vlade BiH.
Potpuno razumijem prozivke vezane za političko Sarajevo, jer se odavde diktira kriza u Krajini.

Da se novčanici pune, pune se sigurno, zbog čega je odbrana ilegalaca sasvim logična.

Što se tiče pljuvačine po Sarajevu, ja sam konkretno prozvao dotičnu, jer je nekoliko puta do sada likovala nad građanima Sarajeva, Bihaća, Cazina, pa sada i Velike Kladuše, koji su imali tu nesreću da ih migranti pretuku i opljačkaju ili im oštete imovinu, ubijeđivala ljude po forumu kako migranti ne diraju nikoga i kako žrtve lažu i izmišljaju, kao da smo mi u Australiji, a ona u Bosni, pa ne znamo šta se dešava.

Njene riječi:
Što se tiče te moje sarkastične izjave za koju se kačiš, pokazalo se, ko se snjima ne petlja i nema problema, fizičkih obračuna itd.
Ta duša draga, da samo znaš šta pišeš ... :pasamoj: okreni - obrni :-) ali činjenica je da sam ti opsesija ... :D

:josipalisac: "Aaanteee, mnooogooo si lip, al' nisi moj tip" ... :D
Locked