Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#21126 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Sigma90 »

General War wrote: 03/01/2021 20:18
Sigma90 wrote: 03/01/2021 20:09
General War wrote: 03/01/2021 20:00
Moj je problem od pocetka sto nece dobiti svoj mir...hoces da se kladimo da sad u ovom trenutku imas barem stotinu migranata sto bauljaju po i oko centra grada a kamo li drugdje po kantonu...Ovi sto su u Lipi su najmanji problem.
Naravno da ima. Jer imaju jos jedan kamp u gradu. Ali s birom bi imali dosta vise. Do njih je da traze od grada i kantona da rjesavaju i te ostale kampove. Barem za pocetak da ostale isto voze na lipu kad bude gotova lipa. Valjda nam je svima jasno da je migicama bihac na putu a ne konjic il neki drugi grad. Tako da ces uvijek imati poneke. Ali kad ih imas dalje od grada valjda je boje nego u gradu.
Eto vidis i sam znas, da migranata IMA, zato je meni sve ovo tvoje i raje cudno podrzavanje necega sto se uopste ne desava...Niko nije trazio da se Bira otvori za stalno vec dok se lipa ne napravi...vlasti su cekale zimu (da izbori prodju)..ne moze se to po zimi raditi. Znaci niti sam nesto za i protiv Bire...mozda je bilo bolje da su uzeli 300 u Biru a natjerali drzavne vlasti da resto podjele negdje drugo van USK..onda se ni drugi nebi mogli zaliti...da sam ja politicar i da radim za narod...ja bi tako uradio...zatvori ih unutar Bire dok se Lipa ne napravi na proljece nekad ali zato imas makar 700 migranata manje...ovako ako ocekujes da ce neko stajati u blatu ko parmak a da ne potrazi bolje rjesenja za prezivlajanje ukljucujuci i obijanje privatnih objekata...bujrum.
I sam znas koliko je ovo realno. Nije ovdje problem ni srbi ni hrvati nego jednostavno ni jedna opcina ih nece. Niko nece ni jednog primiti. Cak i ako neko kaze uzece 50-100 opet ostaje veliki broj koje niko nece. I tu sva prica o raspodjeli prestaje. Ko raspodjelu moze narediti znamo svi. Ali taj je jedino zabrinut kao stanlo. E on kad sve naredi i raspodjele se onda mozes ocekivati vojsku na granici. Ali do toga nece doci.

A za ovo drugo. Naravno mozes utrpati u biru sve i ne dati izlaziti. Ali onda eto razni ard novinara, sos balkanroute, govedarica, pavic n1, ferrer-gotic itd i prica o logorima, ljudskim pravima itd.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21127 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by spreca »

NediM17 wrote: 03/01/2021 20:18 Bihac i krajinu jebe geografija i tu pocinje i zavrsava sva prica. Bez obzira na hrvatsku policiju granica je porozna itekako. Da nije tako migranti ne bi dolazili. Sam Ruznic rece da su ih preturili 100.000 preko glave, sad ih mozda ima 5-6 hiljada, gdje su ostali, pa u EU i javljaju zemljacima da krenu.
Znaci jedini lijek zaustaviti ih na ulazu, na istoku (znamo da je to izgleda trenutno mission impossible) ali to ni jaci od nas ne uspijevaju. Iz Turske u Grcku, iz Grcke u Makedoniju, iz Makedonije u Srbiju i hop eto ih nama.
Ovo dok se nesto globalno ne rijesi mi mozemo ne dati u Biru, ali oni su tu okolo po sumama, livadama, praznim kucama, pljackace i otimace.
Nek nam je bog na pomoci.
Meni nije jasno da migrantima nije interesantan ulazak u Hr preko Save,samo Savom od Bijeljine pa recimo dalje produzi od Noovog do kladuse ima preko 400km granice ,kad bi se oni malo rasporedili tesko bi Hr uspjeli to odrzati ili bi morali jos par hiljada policajaca zaposliti a ini napravili tabaljku :lol: i sve istim putem i ovi ih cekaju tacno tamo gdje ce se pojaviti..treba da im malo razvuku pamet kako je to govorio jedan djeneral :mrgreen:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21128 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Gori stara autobuska stanica u Kladusi gdje su boravili migranti

Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#21129 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by General War »

Sigma90 wrote: 03/01/2021 20:32
General War wrote: 03/01/2021 20:18
Sigma90 wrote: 03/01/2021 20:09
Naravno da ima. Jer imaju jos jedan kamp u gradu. Ali s birom bi imali dosta vise. Do njih je da traze od grada i kantona da rjesavaju i te ostale kampove. Barem za pocetak da ostale isto voze na lipu kad bude gotova lipa. Valjda nam je svima jasno da je migicama bihac na putu a ne konjic il neki drugi grad. Tako da ces uvijek imati poneke. Ali kad ih imas dalje od grada valjda je boje nego u gradu.
Eto vidis i sam znas, da migranata IMA, zato je meni sve ovo tvoje i raje cudno podrzavanje necega sto se uopste ne desava...Niko nije trazio da se Bira otvori za stalno vec dok se lipa ne napravi...vlasti su cekale zimu (da izbori prodju)..ne moze se to po zimi raditi. Znaci niti sam nesto za i protiv Bire...mozda je bilo bolje da su uzeli 300 u Biru a natjerali drzavne vlasti da resto podjele negdje drugo van USK..onda se ni drugi nebi mogli zaliti...da sam ja politicar i da radim za narod...ja bi tako uradio...zatvori ih unutar Bire dok se Lipa ne napravi na proljece nekad ali zato imas makar 700 migranata manje...ovako ako ocekujes da ce neko stajati u blatu ko parmak a da ne potrazi bolje rjesenja za prezivlajanje ukljucujuci i obijanje privatnih objekata...bujrum.
I sam znas koliko je ovo realno. Nije ovdje problem ni srbi ni hrvati nego jednostavno ni jedna opcina ih nece. Niko nece ni jednog primiti. Cak i ako neko kaze uzece 50-100 opet ostaje veliki broj koje niko nece. I tu sva prica o raspodjeli prestaje. Ko raspodjelu moze narediti znamo svi. Ali taj je jedino zabrinut kao stanlo. E on kad sve naredi i raspodjele se onda mozes ocekivati vojsku na granici. Ali do toga nece doci.

A za ovo drugo. Naravno mozes utrpati u biru sve i ne dati izlaziti. Ali onda eto razni ard novinara, sos balkanroute, govedarica, pavic n1, ferrer-gotic itd i prica o logorima, ljudskim pravima itd.
Nista ja nebih njih utrpavao u Biru, samo 30% ostale MORAJU drugi kantoni uzeti, (pa i moj TK)...nebi cikotic sad obilazio bihac vec Ciljuge, Konjic...ovako naravno da stvaras histeriju migrati kradu pale...mi ih necemo...i drugi ce reci pa necemo ih onda ni mi...nije se uopste islo sa kompromisom kad je vec situacija takva kakva jeste. Jedno je kada nesto moras popraviti a drugo je kad ove pustis novinarima da snimaju kako stoje u blatu ko parmaci.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#21130 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by General War »

spreca wrote: 03/01/2021 20:37
NediM17 wrote: 03/01/2021 20:18 Bihac i krajinu jebe geografija i tu pocinje i zavrsava sva prica. Bez obzira na hrvatsku policiju granica je porozna itekako. Da nije tako migranti ne bi dolazili. Sam Ruznic rece da su ih preturili 100.000 preko glave, sad ih mozda ima 5-6 hiljada, gdje su ostali, pa u EU i javljaju zemljacima da krenu.
Znaci jedini lijek zaustaviti ih na ulazu, na istoku (znamo da je to izgleda trenutno mission impossible) ali to ni jaci od nas ne uspijevaju. Iz Turske u Grcku, iz Grcke u Makedoniju, iz Makedonije u Srbiju i hop eto ih nama.
Ovo dok se nesto globalno ne rijesi mi mozemo ne dati u Biru, ali oni su tu okolo po sumama, livadama, praznim kucama, pljackace i otimace.
Nek nam je bog na pomoci.
Meni nije jasno da migrantima nije interesantan ulazak u Hr preko Save,samo Savom od Bijeljine pa recimo dalje produzi od Noovog do kladuse ima preko 400km granice ,kad bi se oni malo rasporedili tesko bi Hr uspjeli to odrzati ili bi morali jos par hiljada policajaca zaposliti a ini napravili tabaljku :lol: i sve istim putem i ovi ih cekaju tacno tamo gdje ce se pojaviti..treba da im malo razvuku pamet kako je to govorio jedan djeneral :mrgreen:
Pa lakse im je savu preci (naci neki camac duzinom toka) nego cijelu bosnu preci i ici na najzasticeniji dio Hrvatske granice...mogu i prema jugu i dalamcija je koliko znam u Hrvatskoj.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#21131 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by spreca »

General War wrote: 03/01/2021 21:40
spreca wrote: 03/01/2021 20:37
NediM17 wrote: 03/01/2021 20:18 Bihac i krajinu jebe geografija i tu pocinje i zavrsava sva prica. Bez obzira na hrvatsku policiju granica je porozna itekako. Da nije tako migranti ne bi dolazili. Sam Ruznic rece da su ih preturili 100.000 preko glave, sad ih mozda ima 5-6 hiljada, gdje su ostali, pa u EU i javljaju zemljacima da krenu.
Znaci jedini lijek zaustaviti ih na ulazu, na istoku (znamo da je to izgleda trenutno mission impossible) ali to ni jaci od nas ne uspijevaju. Iz Turske u Grcku, iz Grcke u Makedoniju, iz Makedonije u Srbiju i hop eto ih nama.
Ovo dok se nesto globalno ne rijesi mi mozemo ne dati u Biru, ali oni su tu okolo po sumama, livadama, praznim kucama, pljackace i otimace.
Nek nam je bog na pomoci.
Meni nije jasno da migrantima nije interesantan ulazak u Hr preko Save,samo Savom od Bijeljine pa recimo dalje produzi od Noovog do kladuse ima preko 400km granice ,kad bi se oni malo rasporedili tesko bi Hr uspjeli to odrzati ili bi morali jos par hiljada policajaca zaposliti a ini napravili tabaljku :lol: i sve istim putem i ovi ih cekaju tacno tamo gdje ce se pojaviti..treba da im malo razvuku pamet kako je to govorio jedan djeneral :mrgreen:
Pa lakse im je savu preci (naci neki camac duzinom toka) nego cijelu bosnu preci i ici na najzasticeniji dio Hrvatske granice...mogu i prema jugu i dalamcija je koliko znam u Hrvatskoj.
To je vec malo sloznije ,isli bi iz Cg direktno,daleko je to a preko Save i eto ih u sisku Petrinji i Zg a ni teren tu nije slozan,valja pljesevicu preci...kavu Bosnu?Pa oni dolaze od bijeljine Zvornika itd
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#21132 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by General War »

spreca wrote: 03/01/2021 21:55
General War wrote: 03/01/2021 21:40
spreca wrote: 03/01/2021 20:37

Meni nije jasno da migrantima nije interesantan ulazak u Hr preko Save,samo Savom od Bijeljine pa recimo dalje produzi od Noovog do kladuse ima preko 400km granice ,kad bi se oni malo rasporedili tesko bi Hr uspjeli to odrzati ili bi morali jos par hiljada policajaca zaposliti a ini napravili tabaljku :lol: i sve istim putem i ovi ih cekaju tacno tamo gdje ce se pojaviti..treba da im malo razvuku pamet kako je to govorio jedan djeneral :mrgreen:
Pa lakse im je savu preci (naci neki camac duzinom toka) nego cijelu bosnu preci i ici na najzasticeniji dio Hrvatske granice...mogu i prema jugu i dalamcija je koliko znam u Hrvatskoj.
To je vec malo sloznije ,isli bi iz Cg direktno,daleko je to a preko Save i eto ih u sisku Petrinji i Zg a ni teren tu nije slozan,valja pljesevicu preci...kavu Bosnu?Pa oni dolaze od bijeljine Zvornika itd
Od Zvornika do Bihaca je od istoka da zapada...ili u prevodu cijelu Bosnu.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#21133 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by irac300 »

spreca wrote: 03/01/2021 20:37
NediM17 wrote: 03/01/2021 20:18 Bihac i krajinu jebe geografija i tu pocinje i zavrsava sva prica. Bez obzira na hrvatsku policiju granica je porozna itekako. Da nije tako migranti ne bi dolazili. Sam Ruznic rece da su ih preturili 100.000 preko glave, sad ih mozda ima 5-6 hiljada, gdje su ostali, pa u EU i javljaju zemljacima da krenu.
Znaci jedini lijek zaustaviti ih na ulazu, na istoku (znamo da je to izgleda trenutno mission impossible) ali to ni jaci od nas ne uspijevaju. Iz Turske u Grcku, iz Grcke u Makedoniju, iz Makedonije u Srbiju i hop eto ih nama.
Ovo dok se nesto globalno ne rijesi mi mozemo ne dati u Biru, ali oni su tu okolo po sumama, livadama, praznim kucama, pljackace i otimace.
Nek nam je bog na pomoci.
Meni nije jasno da migrantima nije interesantan ulazak u Hr preko Save,samo Savom od Bijeljine pa recimo dalje produzi od Noovog do kladuse ima preko 400km granice ,kad bi se oni malo rasporedili tesko bi Hr uspjeli to odrzati ili bi morali jos par hiljada policajaca zaposliti a ini napravili tabaljku :lol: i sve istim putem i ovi ih cekaju tacno tamo gdje ce se pojaviti..treba da im malo razvuku pamet kako je to govorio jedan djeneral :mrgreen:
Kurko. Sava je mnogo veca od Drine. Granica koju čini rijeka je mnogo lakša za čuvanje. Hrvati imaju svu opremu za nocno nadziranje, infracrvene senzore, dronove. Nema sanse da mogu preci Savu. Cak i ako se pokojem zalomi, to su mizerne brojke spram ovih koji idu preko suma i planina. Nisu ni kozojebi vesla sisali.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21134 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Jezivo

Migranti malo prije izboli mladica u Bihacu

cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#21135 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by cassius »

Drzava banana, teska...
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21136 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

cassius wrote: 03/01/2021 23:12 Drzava banana, teska...
Tacno smo odron od drzave

cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#21137 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by cassius »

Ko zna kako ce ovo sve zavrsit, gradjane ove drzave vise doticu problemi sto nemaju arenusport na tv-u, nego ovo sve..
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#21138 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by bingov buraz »

Opet Bošnjaci uznemiravaju jadne izbjeglice,ovaj momak je vjerojatno sam sebe izbo da okrivi ljude u pokretu.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#21139 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by Osim_13 »

bingov buraz wrote: 03/01/2021 23:25 Opet Bošnjaci uznemiravaju jadne izbjeglice,ovaj momak je vjerojatno sam sebe izbo da okrivi ljude u pokretu.
Vrijeme je da neko udomi ovog čakijaša...
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#21140 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by smijesni_ste »

Ni meni snimak nije jasan, prvo sam mislio uhvatili napadača, a onda čitam ovo je ustvari napadnuti momak (što pobježe)?
User avatar
howdy
Posts: 3545
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#21141 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by howdy »

meridiyan wrote: 03/01/2021 23:10 Jezivo

Migranti malo prije izboli mladica u Bihacu

sad ce dusebriznici rec ima i nasih sto bodu ali malo pa daj i ove uvozne :lol:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21142 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

U toku akcija hapsenja migranata
smijesni_ste
Posts: 5976
Joined: 09/10/2009 16:46

#21143 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by smijesni_ste »

Tužno je što moram na Avaz ići da bih se informisao, Kixovci ili spavaju ili namjerno šute (nije im prvi put) :-) :roll:
zira1337
Posts: 83
Joined: 28/05/2017 22:39

#21144 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by zira1337 »

Krvna osveta odmah.. 10 za jednog.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21145 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Sej Ramic

· 32 min ·
Dobra večer, profesore, izvinjavam se što vas ometam ovako kasno. Migranti su prije jedno pola sata upali u moju kuću na sprat koji ne koristimo. Prijavili smo odmah policiji ali su kasnili i komšija koji živi prekoputa mene krenuo je da nas odbrani i odjednom su se čuli vrisci, izboli su ga par puta i u stomak i u glavu i prsa, policija ih jedva izvukla iz napuštene kuće do nas, tu su se krili. Ovo se treba proširiti i doći do sviju koji su odgovorni za ovakvu situaciju. Oni su imali namjeru napasti nas jer smo danima prijavljivali ih da dolaze u ovu napuštenu kuću do nas. Večeras sam mogla izgubiti život ja ili neko od moje porodice i ja sam stvarno više umorna od toga da živim u napetosti da li ću izgubiti život u vlastitoj kući ili na putu do škole, do grada i kome god treba da se obratim obratit ću se jer ja stvarno više nemam strpljenja, ovo prelazi sve granice, ovo je pokušaj ubistva, možda čak i ubistvo već jer komšija nije u dobrom stanju.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#21147 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by escobar__ »

Crno im se piše ovdje, Mađarska će im bit džennet šta ih ovdje čeka.
zira1337
Posts: 83
Joined: 28/05/2017 22:39

#21148 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by zira1337 »

klix neće objaviti vijest...

To treba da bude naslova vijest jedno 3h

Mladić, Građanin Bihaća isječen nožem od grupe migranata.

Zamislite...

I vijeće ministara hoće da još 2000 smjesti u Bihać.

Sačuvaj me Bože.. Dođe mi da u planine idem se skrivati ko me brani.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#21149 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by meridiyan »

Momak koji je izboden veceras

Image
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#21150 Re: Ilegalni migranti u BiH

Post by spinel_ »

I neko Orbana naziva fasistom jer nece ove da primi i dize zid?
Locked