Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

piupiu

#14551 Re: Migranti u BiH

Post by piupiu » 03/07/2020 19:16

Rothmans wrote:
03/07/2020 18:48
animus wrote:
03/07/2020 18:08
irac300 wrote:
03/07/2020 18:03
Dopizdilo i kamiondzijama.
Genocidasi koriste sansu da se izivljavaju nad slabijim. I onda kad uskoro neki migrant pruzi otpor i zbode nasilnika bit ce kukanje.
Protiv sam migranata i ovog sto se desava ali ovo ne podrzavam.
Pito bi te da ti se uvali jedan u prikolicu... a ako nekog zbodu ovi ce im bar jebat mat** propisno. A bosnjo ? Bosnjo placa maramice marku,je*o ti njega
Ovo se stalno dešavalo i našoj raji koja putuju busom u EU. Okače se ljudi ispod busa, jednu noć sam pratila člana porodice, kad lik se samo zarola pod Centrotrans, a jataci mu pokazuju putnicima okolo koji su to vidjeli da šute.... Elem, bila policija u blizini i tako to.

Edin H.

#14552 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. » 03/07/2020 19:22

Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.

vrbas1979

#14553 Re: Migranti u BiH

Post by vrbas1979 » 03/07/2020 19:30

student90 wrote:
03/07/2020 17:13
vrbas1979 wrote:
03/07/2020 16:58
_BataZiv_0809 wrote:
02/07/2020 23:59
Niđe ženska zglave
Apsolutno nije istina.
Na stotine je žena, djece i maloljetnika u kampovima, posebno u Sedri, Borićima i Biri u Bihaću.
samo sto ih niko ne vidi osim tebe :lol:
Zato što se žene, djeca, maloljetnici i druge ranjive kategorije ne smiju snimati. Mućni malo tom glavom, zašto ti služi.

Sko ne vjeruješ meni, pitaj IOM, MUP USK, DRC, Crveni križ/krst, škole u USK, na poslijetku ljude koji žive u Bihaću ili njihovu djecu koja s njima idu u škole. Neiscrpan je izvor informacija, samo što vam se mrsko potruditi i sve vam je rekla-kazala. Ko god je jednom bio j Bihaću, zna da ih ima.

Dakle, stotine žena, djece i maloljetnika je smješteno u kampovima u Bihaću, lično se uvjerio i provjerio.

howdy

#14554 Re: Migranti u BiH

Post by howdy » 03/07/2020 19:31

Edin H. wrote:
03/07/2020 19:22
Nadam se da ce ovaj idiot od kamiondzije krivicno odgovarati za fizicko zlostavljanje (najvjerovatnije) maloljetnika :oops:

Tacno jeste da kamiondzije mogu platiti kaznu ukoliko ga uhvate sa nezeljenim putnicima, ali niko nema pravo da fizicki napadne drugu osobu, osobito ne maloljetnike bez roditeljske skrbi.

Mnoga od ove djece bjeze izmedju ostalog od nasilne regrutacije i zahtjevi za azil su im u velikom procentu odobreni.

Zapitate li se kada u kakvoj situaciji se nalaze kada ih ovako mlade roditelji (ukoliko su zivi) puste ili plate da idu na izuzetno opasan put.
koja ba djeca? koja regrutacija? onaj kaze novinari ti bubas o regrutaciji. ljudi ba saberite se malo. mislim, i ti si jedan od njih :lol: znam da ti tesko pada. vjerovatno si i ti bjezo od regrutacije a lafe?

student90

#14555 Re: Migranti u BiH

Post by student90 » 03/07/2020 19:39

vrbas1979 wrote:
03/07/2020 19:30
student90 wrote:
03/07/2020 17:13
vrbas1979 wrote:
03/07/2020 16:58

Apsolutno nije istina.
Na stotine je žena, djece i maloljetnika u kampovima, posebno u Sedri, Borićima i Biri u Bihaću.
samo sto ih niko ne vidi osim tebe :lol:
Zato što se žene, djeca, maloljetnici i druge ranjive kategorije ne smiju snimati. Mućni malo tom glavom, zašto ti služi.

Sko ne vjeruješ meni, pitaj IOM, MUP USK, DRC, Crveni križ/krst, škole u USK, na poslijetku ljude koji žive u Bihaću ili njihovu djecu koja s njima idu u škole. Neiscrpan je izvor informacija, samo što vam se mrsko potruditi i sve vam je rekla-kazala. Ko god je jednom bio j Bihaću, zna da ih ima.

Dakle, stotine žena, djece i maloljetnika je smješteno u kampovima u Bihaću, lično se uvjerio i provjerio.
vidi ovako, silom prilika imam ogromna poznanstva u firmama koje se bave migrantima(necu navoditi imena) gdje je tacan broj djece i zena po spisku iz juna 37, govorimo prave djece a ne ove sto govore da su rodeni 1.1.2003. i zovu se istim imenom... samo ne znam odakle izvlacis stotine...

Edin H.

#14556 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. » 03/07/2020 19:48

howdy wrote:
03/07/2020 19:31
Edin H. wrote:

koja ba djeca? koja regrutacija? onaj kaze novinari ti bubas o regrutaciji. ljudi ba saberite se malo. mislim, i ti si jedan od njih :lol: znam da ti tesko pada. vjerovatno si i ti bjezo od regrutacije a lafe?
Sudeci po onome sto ja vidim na snimku kamiondzija fizicki zlostavlja maloljetnika.

Kao prvo ti kao osoba koja je ocigledno nezrela i koja nikada niti je sluzila vosku, a niti bila ili borila se u ratu si nezreo za ovu vrstu rasprave i bolje ti je da se uhvatis onoga sto je tvoj nivo i pises na temi poput one o playstation-u, nego sto pises besmislice.

Ako je bas bitno sluzio sam vojsku 15 mjeseci i bio u ratu, ima na forumu i mojih poznanika iz tog perioda, pa si mogao da te interesovalo citati.

Ako sam ja prosao kroz neko lose iskustvo, nisam sadista da nesto slicno zelim drugima, bez obzira odakle ti ljudi dolaze.

I usput apsolutno me ne zanima da li se radi o muslimanima, kriscanima ili ateistima.

Edin H.

#14557 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. » 03/07/2020 19:51

student90 wrote:
03/07/2020 19:39

vidi ovako, silom prilika imam ogromna poznanstva u firmama koje se bave migrantima(necu navoditi imena) gdje je tacan broj djece i zena po spisku iz juna 37, govorimo prave djece a ne ove sto govore da su rodeni 1.1.2003. i zovu se istim imenom... samo ne znam odakle izvlacis stotine...
Kakve ima veze sto neko ne zna tacan datum rodjenja i da li je rodjen 01/01 ili 24/04 i zove se Muhamed?

Dijete je dijete.

escobar__

#14558 Re: Migranti u BiH

Post by escobar__ » 03/07/2020 19:54

Opet o pravima...

Ima li vozač kamiona pravo da normalno utovari, preveze i istovari robu bez da razmišlja je li mu se neki naučnik negdje ubacio u kamion, hoće li ga zgazit ako ispadne tokom vožnje, platit kaznu na granici, fasovat zatvora?

Ima li građanin ikakvo pravo ili je to ekskluziva za migrante?

student90

#14559 Re: Migranti u BiH

Post by student90 » 03/07/2020 20:01

Edin H. wrote:
03/07/2020 19:51
student90 wrote:
03/07/2020 19:39

Kakve ima veze sto neko ne zna tacan datum rodjenja i da li je rodjen 01/01 ili 24/04 i zove se Muhamed?

Dijete je dijete.
ocigledno nisi shvatio, da dijete je dijete ali kada dodu da se prijave ti isti ilegalni migranti oni pokusavaju da se zavedu kao dijete... vecini ne prode za rukom jer su negdje prije registrovani pa se dobiju njihovi podaci na osnovu otiska prstiju... uglavnom ne branim ih, niti mi pada na pamet, sto se mene tice potpisao bi prvi za deportaciju svih ilegalnih migranata bez obzira odakle su i ko su...

howdy

#14560 Re: Migranti u BiH

Post by howdy » 03/07/2020 20:14

Edin H. wrote:
03/07/2020 19:48
howdy wrote:
03/07/2020 19:31
Edin H. wrote:

Sudeci po onome sto ja vidim na snimku kamiondzija fizicki zlostavlja maloljetnika.

Kao prvo ti kao osoba koja je ocigledno nezrela i koja nikada niti je sluzila vosku, a niti bila ili borila se u ratu si nezreo za ovu vrstu rasprave i bolje ti je da se uhvatis onoga sto je tvoj nivo i pises na temi poput one o playstation-u, nego sto pises besmislice.

Ako je bas bitno sluzio sam vojsku 15 mjeseci i bio u ratu, ima na forumu i mojih poznanika iz tog perioda, pa si mogao da te interesovalo citati.

Ako sam ja prosao kroz neko lose iskustvo, nisam sadista da nesto slicno zelim drugima, bez obzira odakle ti ljudi dolaze.

I usput apsolutno me ne zanima da li se radi o muslimanima, kriscanima ili ateistima.
Prvo cu ti rec ne dipr. Drugo, nidje veze sa djecom. Trece bio sam u pravu kad sam reko da si jedan od njih.
Cetvrto jebem ja roditelja koji pusti tzv dijete na visegodisnje ilegalno potucanje po svijetu. Peto, nema opravdanja za ljude iz Alzira Pakistana Maroka, mozes se upinjat koliko hoces ali je tako. Po tom osnovu koji ti proturaš kompletno BiH stanovnistvo bi se sad trebalo spakovat pobacat pasose i nagrnut u Švecku. Ali kita, nije ni u ratu moglo bez papira.

Edin H.

#14561 Re: Migranti u BiH

Post by Edin H. » 03/07/2020 20:26

escobar__ wrote:
03/07/2020 19:54
Opet o pravima...

Ima li vozač kamiona pravo da normalno utovari, preveze i istovari robu bez da razmišlja je li mu se neki naučnik negdje ubacio u kamion, hoće li ga zgazit ako ispadne tokom vožnje, platit kaznu na granici, fasovat zatvora?

Ima li građanin ikakvo pravo ili je to ekskluziva za migrante?
Nisam ni Ckalja, a ni Paja Vujisic da razmisljam o kamiondzijama. :D

Razmisli malo sa drugog aspekta. Kako mislis da ovi mogu stici do zeljenog cilja bez da se ilegalno ubace na kamion? Oni jednostavno nemaju drugog izbora, vec su prije nego sto su stigli na nas teritorij ozbiljno rizikovali zivot, neki su i nastradali na tom putu.
Igra macke i misa. Nije krivica ni potencijalnih azilanata, a niti kamiondzija sto evropski vlastodrsci pokusavaju da preko ledja kamiondzija i kaznama da im blokiraju ulazak.
Slozio bih se da si rekao da nije fer da kazne kamiondziju ukoliko se oni ukrcaju, a on nije znao.
Ovi vjestiji i koji imaju novac (zato kupujte maramice :D ) imaju pomagace koji nakon ulaska vrate sve u stanje kako je bilo prije.
Kako stvari stoje kamiondzijijin je posao da provjeri da li mu je neko ostetio pecat i ukoliko jeste ili primjeti nezeljene putnike da pozove nadlezne da ih odstrane iz kamiona.
Ni manje, ni vise.
Ali kod nas mnogi smatraju da imaju pravo fizickim napadom rijesavati probleme.

freelancerusk

#14562 Re: Migranti u BiH

Post by freelancerusk » 03/07/2020 20:27

Edin H. wrote:

A znaš li ti, u kakve probleme bude taj čovjek uvučen ako mu na graničnom prijelazu pronađu ovog migranta? Možda čovjek ima svoju djecu kod kuće, koju hrani od tog posla... razmisli malo, ovi migranti nam ugrožavaju živote - sve više i više!

Zijo77

#14563 Re: Migranti u BiH

Post by Zijo77 » 03/07/2020 21:32

Nažalost, država nam je takva mi iz Sarajeva ili Bihaća ne možemo uticati na dopremanje ilegalnih migranata iz Srbije i RS-a na entitetsku liniju! Ali, zar ne vidite, zar vam ne bode oči da vrh za vrh SDA i IZ ne postoji problem! Bakir je proteklih dana imao dva opširna intervjua i niti jednu riječ nije rekao o problemu ilegalnih migranata. Dakle, taktika najuticajnih medju Bošnjacima je otprilike ova: Pravit ćemo se da problem ne postoji. Ako dodje do eskalacije, optužit ćemo vlastiti narod za rasizam i šovinizam, a malo ćemo i priprijetiti!
Ovakvu reakciju SDA i IZ smo već imali prilku vidjeti kada je bio slučaj sa zaštitarom koji je uhvatio ilegalnog migranta u kradji! Optužen je zaštitar!!!
Ustvari, stav vrhuške SDA i IZ je da ilegalne migrante treba prihvatiti ukoliko žele ostati i asimilirati ih u bošnjačke sredine. Ili je to ili jednostavno stvari prepuštaju anarhiji!

Sonron

#14564 Re: Migranti u BiH

Post by Sonron » 03/07/2020 21:49

Vozač ga nije trebao udarati, nisam ni ja za imigrante ilegalne. Valjda mu je film puko očigledno jer nije prvi put, još ako putuje u EU i kad ga budu pregledavali i nađu imigrante on je popušio, izgubio posao, može biti osuđen za ilegalno krijumčarenje ljudi unutar EU, firma bi stavila ključ pod bravu i izgubila posao... A kako je krenulo narod će uzeti stvari u svoje ruke i početi žestoko da se sukobljava sa imigrantima, još i ova kriza oko Corone... Ne ide na dobro, a političari će jedva čekati i IZ da proglase svoju fašistima jer imaju koristi od njih.

howdy

#14565 Re: Migranti u BiH

Post by howdy » 03/07/2020 22:16

Sonron wrote:
03/07/2020 21:49
Vozač ga nije trebao udarati, nisam ni ja za imigrante ilegalne. Valjda mu je film puko očigledno jer nije prvi put, još ako putuje u EU i kad ga budu pregledavali i nađu imigrante on je popušio, izgubio posao, može biti osuđen za ilegalno krijumčarenje ljudi unutar EU, firma bi stavila ključ pod bravu i izgubila posao... A kako je krenulo narod će uzeti stvari u svoje ruke i početi žestoko da se sukobljava sa imigrantima, još i ova kriza oko Corone... Ne ide na dobro, a političari će jedva čekati i IZ da proglase svoju fašistima jer imaju koristi od njih.
od koga ce naplatit poderanu ceradu? od ovih dusebriznika na forumu?

Trafalgar Law

#14566 Re: Migranti u BiH

Post by Trafalgar Law » 03/07/2020 22:24

Sjetih se kada su zimus dvojica migranata na terminalu u Varešu pokušala ući u prtljažnik busa koji je bio na putu za Dortmund.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#14567 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 » 03/07/2020 22:31

Dobro ga namlati

tap3ah75

#14568 Re: Migranti u BiH

Post by tap3ah75 » 03/07/2020 23:53

escobar__ wrote:
03/07/2020 19:11

Uskoro će ovo bit i snimci iz Bihaća, Tuzle i Sarajeva.
Možeš jedino vidjeti snimak organizovanog iftara za ilegalce, snimak kako im se organizovano dovlači hrana iz lokalnih fast fudova, snimak screparajuće priče šta je neki od njih sve prošao .... i da ne zaboravim snimak kako mu merhametli Bošnjo daje marku/dvije.

A ove marisane nema šansi.

biscanka2

#14569 Re: Migranti u BiH

Post by biscanka2 » 04/07/2020 00:25

Eskalira migrantska kriza u Krajini: ‘Nisu ovo nikakve migracije, ovo je klasični organizirani kriminal
Objavljeno prije 4 sata

– Oni su imali namjeru prijeći ilegalno u Hrvatsku – kazao je Šiljdedić
Lovac iz Kulen-Vakufa jučer je na području ovog mjesta ubio migranta. Kako je ispričao policiji, mislio je da je riječ o divljim svinjama i opalio je iz puške. Kada je shvatio da je pogodio čovjeka, odbacio je pušku i pobjegao – piše Avaz.

Sedam migranata koji su bili u grupi s ranjenim nosili su ga do pruge. Međutim, nije mu bilo spasa i on je na putu do ambulante preminuo. Kako je za „Dnevni avaz“ potvrdio Ale Šiljdedić, portparol MUP-a USK, kod njega su na leđima uočene rane od sačme.

Znaju puteve

– Oni su imali namjeru prijeći ilegalno u Hrvatsku – kazao je Šiljdedić.
Mujo Koričić, komesar MUP-a USK, naveo je je situacija u tom kantonu već mjesecima napeta.
– Ovaj posljednji događaj još je jedan ozbiljan alarm da se svi uključe u rješavanje migrantske krize u Unsko-sanskom kantonu – rekao je Koričić.
Naglasio je da stvari treba nazvati pravim imenom.
– Nisu ovo nikakve migracije, ovo je klasični organizirani kriminal. Ja, koji cijeli život živim u Bihaću, ne znam kako se preko Plješevice dolazi u Hrvatsku. Migrant dođe iz Pakistana i zna napamet put do Hrvatske. O čemu se tu radi – dodaje komesar Koričić.
Još jedan primjer koji pokazuje da se radi o organiziranom prelasku u zemlje Evropske unije jeste i „nestanak“ porodica s djecom, prvobitno smještenih u kampu u bivšem Đačkom domu u Borićima.
– Dođu porodice, mi ih smjestimo, dobiju hranu i normalne uvjete za boravak. Oni tu ostaju dva do tri dana jer je lijepo vrijeme. Odjednom, za nekoliko sedmica, samo se jave iz neke od zemalja Evropske unije – kaže za naš list jedan od volontera iz ovog doma.

Krivična djela
Nermin Kljajić, ministar unutrašnjih poslova USK, naglašava da migranti iz Sarajeva i ostalih dijelova BiH do USK prođu nekoliko policijskih agencija i da ih niko i ne pita gdje i zašto idu.
– I onda, kada dođu u Bihać ili neki drugi grad u našem kantonu, mi smo dužni brinuti se za njihovo ponašanje, da naši građani budu sigurni. Niko ništa ne radi osim naše policije. Trebali smo dobiti centre na prostoru Republike Srpske, imali smo obećanje EU zvaničnika. I od toga se odustalo – kaže Kljajić i dodaje da ne postoji krivično djelo koje migranti nisu počinili.
Radončić nam je bio nada
Komesar Koričić je još jednom naglasio da je velika nada za rješenje migrantske krize bio bivši ministar sigurnosti BiH Fahrudin Radončić, predsjednik SBB-a.
– Radončić je čovjek koji je u potpunosti razumio situaciju i predlagao je veoma konkretne mjere. Njegovo viđenje situacije bilo je promišljeno i on je nudio dugoročno rješenje. Nevjerovatno mi je da nije imao podršku ljudi koji su morali da ga podrže – rekao je Koričić.

Avaz

Rothmans

#14570 Re: Migranti u BiH

Post by Rothmans » 04/07/2020 00:55

biscanka2 wrote:
04/07/2020 00:25

Lovac iz Kulen-Vakufa jučer je na području ovog mjesta ubio migranta. Kako je ispričao policiji, mislio je da je riječ o divljim svinjama i opalio je iz puške.
:lol: dobra fora

muha_sa

#14571 Re: Migranti u BiH

Post by muha_sa » 04/07/2020 07:44

Ne dajite ovim klošarima pare nit kupujte od njih one jebene maramice :-)
Vi koji ste iz Sarajeva a kontate ako date koju marku ovim klošarima da ste time zardili sevap bolje vam je da odete na čaršiju i udjelite nešto sugradjanima koji stoje u redu da dobiju porciju klope i komad hljeba iz Narodne kuhinje.

howdy

#14572 Re: Migranti u BiH

Post by howdy » 04/07/2020 08:07

muha_sa wrote:
04/07/2020 07:44
Vi koji ste iz Sarajeva a kontate ako date koju marku ovim klošarima da ste time zardili sevap bolje vam je da odete na čaršiju i udjelite nešto sugradjanima koji stoje u redu da dobiju porciju klope i komad hljeba iz Narodne kuhinje.
ne meres ti bosnji objasnit

vrbas1979

#14573 Re: Migranti u BiH

Post by vrbas1979 » 04/07/2020 10:34

howdy wrote:
04/07/2020 08:07
muha_sa wrote:
04/07/2020 07:44
ne meres ti bosnji objasnit
Tačno da će vas neko poslušati sa takvim stavovima. Zovete ljude klošarima i ostalim pogrdnim nazivima i očekujete da vas neko posluša i odustane od želje da pomogne ljudima u nevolji.

Druga stvar - šta vas briga šta neko radi sa svojim novcem?

Treća stvar - pola vam je familije završilo po Evropi i Americi i tamo ih niko nije zvao klošarima, a isto tako su došli poderanih patika, iscrpljeni, s kesama, bez pfeninga u džepu...

Naslovnica

#14574 Re: Migranti u BiH

Post by Naslovnica » 04/07/2020 10:46

To pola moje familije je otišlo preko ambasade, sa validnim vizama, položenim kursevima njemačkog u Gete institutu i validnom diplomom, prije toga su našli poslodavca.
Niko nije otišao ilegalno, poderan i bez kinte, a pogotovu ne u USA. Pišeš gluposti.
Zakonski je zabranjeno prosjačenje, za davanje para prosjacima ne znam - ali treba i to zakonski regulisati.
Obzirom da živimo u 🍌 državi, nisam optimist.

_BataZiv_0809
Nindža revizor

#14575 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 » 04/07/2020 10:52

Ti zivis u banana drzavi. Ne zivi on. On samo pametuje izdaleka.

Post Reply