Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8826 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Nisrin wrote:Ne izvlaci iz konteksta, napisala sam da jeste tezak seoski zivot, zato se cijela planeta pomjera sa sela u grad, ljudi hoce laksi i lagodniji zivot...ali to ne znaci da i dalje nema ljudi koji zive na selu i bave se seoskim poslovima...
Je li bolje zivjeti na selu, imati svoj krov nad glavom i baviti se "teskim" poslovima- stokom, poljoprivredom i ne biti gladan ili nemati nista? Kad nemas izbora uzimas sta se nudi...kad imas izbora biras manje zlo..cista matematika!
U Njemackoj se ne krecu po cio dan kuda hoce, dobiju fine uslove- zgrade uredjene, uslove dostojne covjeka i ne mozes ih tako lako ni prepoznati vani...kod nas se krecu u coporima, bez karte i kad kako ko hoce...
Pa da onda u to uvjeris hiljade Bosanaca koji odlaze u istu Njemacku? Da mogu cuvati krave po istocnoj Bosni ili Krajini? Cista matematika i te price. Ostale price i ne vrijede komentara....
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8827 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

muha_sa wrote:
vjesticanametli wrote:Cuj metni ga u priv imovinu neciju :lol: :mrgreen: samo pocherat dalje :mrgreen:
Ne mereš ih procerat :-) vidiš da nam ih ubacuju :-) sve sracunato :-)

Zašto ih ne smjestit na neciji privatni posjed--posjed koji se ne koristi.
vracena mu imovina, dobio donaciju i obnovio kucu :thumbup: neceš da se vratiš u genocidnu tvorevinu odakle si protjeran--poštujem. hajd sad ustupi nekom beskucniku koji tumara od nemila do netraga dok se neka od zemalja ne smiluje da ih primi :-)
tamo nek se bavi poljoprivredom, nek kravu muze il kokoši gaji :D bolje i to neg da tumara i po parkovima spavaju
Ja bolan... sistematski ubacaju... 5000 ljudi, nakon sto je u Evropu uslo oko 2.000.000 ljudi. I to ti poceo dijeliti tudje vidim... Usput, sve i da to uradis oni nece i ne mogu ostati u BiH. Da se od krave i kokosi moze zivjeti ne bi nekoliko stotina hiljada ljudi otislo iz BiH.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8828 Re: Migranti u BiH

Post by muha_sa »

Bihać na korak do humanitarne katastrofe: Migranti polovili obroke i spavali na otvorenom

https://www.klix.ba/vijesti/bih/bihac-n ... /191016162
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#8829 Re: Migranti u BiH

Post by julisiz es grant »

Pa nije Bihać na korak od katastrofe već ovi nehljebi bjelosvjetski koji kao lažne izbjeglice iz zemalja gdje nema rata (Pakistan, Afganistan, Iran, Irak, sjeverna Afrika) pokušavaju da se domognu Zapada.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8830 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

CPT wrote:
Pa da onda u to uvjeris hiljade Bosanaca koji odlaze u istu Njemacku? Da mogu cuvati krave po istocnoj Bosni ili Krajini? Cista matematika i te price. Ostale price i ne vrijede komentara....

Svako sebi zivot i srecu gradi, nemam ja koga sta uvjeravati, sve je stvar izbora i srece u zivotu!
User avatar
sinuhe
Posts: 11488
Joined: 03/06/2011 11:33

#8831 Re: Migranti u BiH

Post by sinuhe »

Sta je sa onim frizerom i fudbalerom iz Alzira sto je kao ostao u Bosni? Pisao li je Ridjobrki o njemu.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18712
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#8832 Re: Migranti u BiH

Post by SmokingMan »

Samo uspostaviti kontrolu na mjestima za koja se zna gdje policija iz RS.a dovozi migrante na istovaranje.Treba staviti doznanja da ako ne možemo izaći za istočnu granicu vlastite države,možemo na tzv.entitetsku,pa neka se Milorad pobrine za probleme svoga Brata Alksandra.Ako ih on zdušno propušta preko granice,onda neka kao Stanivuković širom otvori vrata svojih raskošnih odaja u Laktašma i pruži im ugodan i dugotrajan smještaj.Pa ćemo vidjeti dokle može ići njegovo strpljenje.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8833 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Nisrin wrote:
CPT wrote:
Pa da onda u to uvjeris hiljade Bosanaca koji odlaze u istu Njemacku? Da mogu cuvati krave po istocnoj Bosni ili Krajini? Cista matematika i te price. Ostale price i ne vrijede komentara....

Svako sebi zivot i srecu gradi, nemam ja koga sta uvjeravati, sve je stvar izbora i srece u zivotu!
ima i nesto do geografije...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24891
Joined: 08/09/2005 20:08

#8834 Re: Migranti u BiH

Post by Haris.ba »

SmokingMan wrote:Samo uspostaviti kontrolu na mjestima za koja se zna gdje policija iz RS.a dovozi migrante na istovaranje.Treba staviti doznanja da ako ne možemo izaći za istočnu granicu vlastite države,možemo na tzv.entitetsku,pa neka se Milorad pobrine za probleme svoga Brata Alksandra.Ako ih on zdušno propušta preko granice,onda neka kao Stanivuković širom otvori vrata svojih raskošnih odaja u Laktašma i pruži im ugodan i dugotrajan smještaj.Pa ćemo vidjeti dokle može ići njegovo strpljenje.
Nema od toga ništa.Nisu sposobni napisati parking kazne, a da nešta ozbiljnije rade. Pa ubili dva policajca i niko ništa. Onaj luđak ubio ljude (i policajca) danima ga ganjali. Bolila ih briga iz jednoga kantona za drugi kantona. HNK kanton blokiranjem jedne ceste zatvorio KS kada su oni migranti krenuli autobusima.

Smiješno je išta ozbiljno očekivati od naše policije.

Pa neće spartu uređaj a stave na Dobrinju i druge ceste prema RS. Odmah pade mogućnost krađe vozila.
Last edited by Haris.ba on 17/10/2019 09:02, edited 1 time in total.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8835 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

CPT wrote: ima i nesto do geografije...

Naravno, zato cekamo 2 god na termin za vizu + ko zna koliko mjeseci na obradu vize...jer nigdje nema da hodas k'o idiot bez dokumenata i da tek tako pocnes raditi, uzalud i dobar ugovor, znanje, a u Bosni prolazi izgleda sve!
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8836 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Nisrin wrote:
CPT wrote: ima i nesto do geografije...

Naravno, zato cekamo 2 god na termin za vizu + ko zna koliko mjeseci na obradu vize...jer nigdje nema da hodas k'o idiot bez dokumenata i da tek tako pocnes raditi, uzalud i dobar ugovor, znanje, a u Bosni prolazi izgleda sve!
Uvijek mozes pokusati preko granice kao i oni ako vec toliko zavidis. A stotine hiljada Bosanaca je radilo i jos uvijek radi kao oni.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#8837 Re: Migranti u BiH

Post by vjesticanametli »

Ma hajde cuj radilo i rade....prestani kukavce vise da svoj narod poredis s tim kretenima i kozojebima....nek idu i ne dosli vise nikada....sve divljaci....ne bi im ja dala nista samo stavila znakove s natpisom njemacka i strelicu i dolar
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8838 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

Kome ja zavidim? :D Vodi ih kuci, posebno ove migrante kod nas :D
User avatar
Phantea
Posts: 143
Joined: 25/03/2007 00:16
Location: Sugarland :)

#8839 Re: Migranti u BiH

Post by Phantea »

Opaska za ove što savjetuju smještanje migranata u privatne posjede..ti ljudi provaljuju po kućama, imaju sistem provjere koja je kuća prazna više dana-a takvih je u krajini puno. Upadnu, zadrže se par dana, izlaze noću van. U kući vrše nuždu po svim prostorijama, gdje stignu, s*eru u šerpe, s*eru i p*išaju po zidovima. Da se razumijemo, u pitanju su kuće koje su tip-top, ne napušteni objekti bez živih vlasnika.

Kradu auta, drogiraju se-neki dan je bio slučaj overdose-a, fizički se obračunavaju po ulicama.

Dakle, kome nije jasno, neka uzme par dana i dođe u Bihać, turistički. Sve će vam biti jasno. Vrlo malo njih su ljudi sa radnim navikama, civilizovanih i bez skalpela u džepu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#8840 Re: Migranti u BiH

Post by muha_sa »

Phantea wrote:Opaska za ove što savjetuju smještanje migranata u privatne posjede..ti ljudi provaljuju po kućama, imaju sistem provjere koja je kuća prazna više dana-a takvih je u krajini puno. Upadnu, zadrže se par dana, izlaze noću van. U kući vrše nuždu po svim prostorijama, gdje stignu, s*eru u šerpe, s*eru i p*išaju po zidovima. Da se razumijemo, u pitanju su kuće koje su tip-top, ne napušteni objekti bez živih vlasnika.

Kradu auta, drogiraju se-neki dan je bio slučaj overdose-a, fizički se obračunavaju po ulicama.

Dakle, kome nije jasno, neka uzme par dana i dođe u Bihać, turistički. Sve će vam biti jasno. Vrlo malo njih su ljudi sa radnim navikama, civilizovanih i bez skalpela u džepu.
Ja govorim o praznim kucama i hiljadama duluma neobradjene zemlje u Istocnoj Bosni--kraju koji je nekad hranio cijelo Sarajevo a sad uvozimo jebeni krompir

Hoce nam ih Vucic i kompanija ubacivat preko Drine--bujrum pa se vi zajebajite sa njima
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7514
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#8841 Re: Migranti u BiH

Post by AleksoMKD »

CPT wrote:
AleksoMKD wrote:Pustiti ih bez reda, registracije i dokumentacije je najbolji nacion da se prosiri panika i antimigrantska retorika.
Sto naravnoi nije istina. "Antimigrantska retorika" dominira u drzava gdje uopste nemaju migranata, registracija ili dokumentacije (Madjarska). To sto neki hoce i da porast desnice svale na migrante je druga stvar. U Austriji desnicari dosli do vlasti prije 20+ godina. Panika se siri populizmom i demagogijom. Ono kad ljude setas gore dol po gradu, kad selektivno potenciras svaki konflikti, generalizacijom, itd, itd, itd...
Ali propisna dokumentacija migranata bi svakako doprinela redu. Ne razumem sta je problem.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8842 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

muha_sa wrote:
Phantea wrote:Opaska za ove što savjetuju smještanje migranata u privatne posjede..ti ljudi provaljuju po kućama, imaju sistem provjere koja je kuća prazna više dana-a takvih je u krajini puno. Upadnu, zadrže se par dana, izlaze noću van. U kući vrše nuždu po svim prostorijama, gdje stignu, s*eru u šerpe, s*eru i p*išaju po zidovima. Da se razumijemo, u pitanju su kuće koje su tip-top, ne napušteni objekti bez živih vlasnika.

Kradu auta, drogiraju se-neki dan je bio slučaj overdose-a, fizički se obračunavaju po ulicama.

Dakle, kome nije jasno, neka uzme par dana i dođe u Bihać, turistički. Sve će vam biti jasno. Vrlo malo njih su ljudi sa radnim navikama, civilizovanih i bez skalpela u džepu.
Ja govorim o praznim kucama i hiljadama duluma neobradjene zemlje u Istocnoj Bosni--kraju koji je nekad hranio cijelo Sarajevo a sad uvozimo jebeni krompir

Hoce nam ih Vucic i kompanija ubacivat preko Drine--bujrum pa se vi zajebajite sa njima
Ta kuce i zemlja nisu tvoje cacevina da dijelis. Ako ti ljudi nisu tu mogli zivjeti ne znam zasto ocekujes da neko iz Sirije (recimo) moze. Sigurno si opazio da nekog interesa za ostanak u BiH nema?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8843 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

Prosetajte i do Zeljeznicke u Sarajevu, pogledajte Zmaj i okolo migrante koji jedva na oci gledaju, nadrogirani..za to se ima para... :run:
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8844 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Nisrin wrote:Prosetajte i do Zeljeznicke u Sarajevu, pogledajte Zmaj i okolo migrante koji jedva na oci gledaju, nadrogirani..za to se ima para... :run:
Put do EU nije manje od 10.000€, a nekoliko grama trave je koliko? 5KM? Cak i idemo u te generalizacije kako sve svi drogiraju.

ono kad redovno drogiraju pitom
Image
aerodinamika
Posts: 955
Joined: 21/04/2019 13:42

#8845 Re: Migranti u BiH

Post by aerodinamika »

CPT wrote:
Nisrin wrote:Prosetajte i do Zeljeznicke u Sarajevu, pogledajte Zmaj i okolo migrante koji jedva na oci gledaju, nadrogirani..za to se ima para... :run:
Put do EU nije manje od 10.000€, a nekoliko grama trave je koliko? 5KM? Cak i idemo u te generalizacije kako sve svi drogiraju.

ono kad redovno drogiraju pitom
Image
veliki broj se ni ne drigira, al dans je modrni bacat floskjule
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8846 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

Pa vi ste zivo izvlacite iz konteksta, niko nije rekao da su SVI nadrogirani niti da su SVI klosari niti da su SVI smradovi...ali je cinjenica da j enajveci sljam zapao u Bosni i ne daju im dalje...i nemoj mi braniti kozojebe iz Afganistana, Bangladesa, Maroka i tih drzava GDJE NEMA RATNIH DESAVANJA, a svejedno su bez bilo kakve dokumentacije...krenuli trbuhom za kruhom!
I ja idem trbuhom za kruhom, ali legalno, inace necu se pomaci iako znam da je negdje bolje nego ovdje...
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8847 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Nisrin wrote:Pa vi ste zivo izvlacite iz konteksta, niko nije rekao da su SVI nadrogirani niti da su SVI klosari niti da su SVI smradovi...ali je cinjenica da j enajveci sljam zapao u Bosni i ne daju im dalje...i nemoj mi braniti kozojebe iz Afganistana, Bangladesa, Maroka i tih drzava GDJE NEMA RATNIH DESAVANJA, a svejedno su bez bilo kakve dokumentacije...krenuli trbuhom za kruhom!
I ja idem trbuhom za kruhom, ali legalno, inace necu se pomaci iako znam da je negdje bolje nego ovdje...
Da te citiram? "okolo migrante koji jedva na oci gledaju, nadrogirani..za to se ima para...

Ta "cinjenica" opet nije samo generalizacija i necemo je izvlaciti iz konteksta jer svi znam da su doslovce isti ljudi po citavoj Evropi. Ovi* nisu isti kao prije godinu dana jer je vecina otisla. Oni nisu krenuli "bez bilo kakve dokumentacije" vec je neko to postavio kao uslov a oni se sasvim racionalno btw prilagodili. Znas ono kad Svabo postavi uslov diplomu pa je ti kao kupis u Sanskom Mostu. Al dobro, to "mi" ne radimo jer smo legalisti. Ili kad bi Svabo vracao sve iz Federacije pa su svi onda nekim cudom iz "RS". Al opet, nije se to radilo. :wink:

Image
znaci nemate dokumente, drogirate se... noga i ostale generalizacije
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8848 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

BLA BLA BLA BLA BLA
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#8849 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

Nisrin wrote:BLA BLA BLA BLA BLA
ne brini, nece ti zauzeti mjesto koje ti "zasluzujes" jer si slucajno rodjena nekoliko km lijevo ili desno od njih :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#8850 Re: Migranti u BiH

Post by Nisrin »

CPT wrote:
Nisrin wrote:BLA BLA BLA BLA BLA
ne brini, nece ti zauzeti mjesto koje ti "zasluzujes" jer si slucajno rodjena nekoliko km lijevo ili desno od njih :thumbup:

Prica ti je nepovezana, totalno...ja sam rodjena u Sarajevu, u Starom Gradu i uskoro, nadam se, napustam ovaj grad i drzavu...
Meni niko ne zauzima mjesto, ali me ugrozava kao stanovnika ovog grada...bio neko migrant/izbjeglica legitimno je ocekivati da ima neki ID, da znamo ko je i odakle je...to ovi kod nas nemaju...ocekujem da imaju kartu kada se voze GRADSKIM prijevozom za koje se izdvajaju svote novce koje idu i iz mog dzepa...legitimno je ocekivati i da im se naprave kampovi gdje ce imati neke kodekse ponasanja, kao svugdje na svijetu, a ne da rade sta zele i kad zele...Mora im se ograniciti kretanje, u smislu, sta on i gdje on ide svako jutro u 7:30h ili poslijepodne u 16h, pritom nimalo cisti i uredni nisu..ne mogu vise nabrajati, jer mi se ne raspravlja dalje!

Nisu svi isti, kao sto nismo ni mi, a ja i ti smo najbolji dokaz! :hajmooo:
Locked