Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6526 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Ma ja. Lazu. Podplatili Vatikan i Soroš
Ne lazu svi oni prije njih - podplatio hitler iz argentine :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#6527 Re: Migranti u BiH

Post by plain vanilla »

Presmijesno.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#6528 Re: Migranti u BiH

Post by insomnia78 »

Rekoh ja. Ko rizla si tanak
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#6529 Re: Migranti u BiH

Post by славянин »

insomnia78 wrote:Rekoh ja. Ko rizla si tanak
Kako da ne , rizla :lol:
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#6530 Re: Migranti u BiH

Post by Troll_Happens »

Maraschino wrote:
Troll_Happens wrote:

Tuci ih dok se ponovo ne sjeti jezika. Kad ubijes hljeb u njemu progovorice i kineski. Sa divljacima samo motkom treba.
Troll, kako znas da su divljaci?
ne treba ti neka posebno velika pamet da bi to zakljucio. Ako se ti jos pitas i nije ti jasno da li je neko divljak s nacinom zivota i ponasanjem onda bih se zapitao malo....
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6531 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

Troll_Happens wrote:
Maraschino wrote:
Troll_Happens wrote:

Tuci ih dok se ponovo ne sjeti jezika. Kad ubijes hljeb u njemu progovorice i kineski. Sa divljacima samo motkom treba.
Troll, kako znas da su divljaci?
ne treba ti neka posebno velika pamet da bi to zakljucio. Ako se ti jos pitas i nije ti jasno da li je neko divljak s nacinom zivota i ponasanjem onda bih se zapitao malo....
Pitam se, kako bi ti izgledao da prodjes ovaj put i uslove...i to sto pises je rasizam.

Medju njima ima svega i kriminalaca i akademskih gradjana kao i svuda oko nas.
User avatar
Troll_Happens
Posts: 2795
Joined: 25/04/2007 20:04
Location: negdje na istoku zaklet da nadjem nju...

#6532 Re: Migranti u BiH

Post by Troll_Happens »

Maraschino wrote:
Maraschino wrote:
Troll_Happens wrote:

Tuci ih dok se ponovo ne sjeti jezika. Kad ubijes hljeb u njemu progovorice i kineski. Sa divljacima samo motkom treba.

Troll, kako znas da su divljaci?
ne treba ti neka posebno velika pamet da bi to zakljucio. Ako se ti jos pitas i nije ti jasno da li je neko divljak s nacinom zivota i ponasanjem onda bih se zapitao malo....
Pitam se, kako bi ti izgledao da prodjes ovaj put i uslove...i to sto pises je rasizam.

Medju njima ima svega i kriminalaca i akademskih gradjana kao i svuda oko nas.
Primi ti te akademike i strucnjake u svoj stan kucu i necu imati nista protiv,....
Bolje im je da ne dolaze... a ti kako hoces... niko ih vise ne mirise...
dolaze kriminalci i teroristi.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#6533 Re: Migranti u BiH

Post by Maraschino »

Ovo nisu migracije, ovo su seobe naroda kojima mi svjedocimo. Generacije poslije nas ce citati o ovome. Europa nije ono sto je bila proslog vijeka niti ce ikada biti.
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#6534 Re: Migranti u BiH

Post by japin_mutapi »

kada se evropa proglasi tvrdjavom i podigne zid(ove) najebali su ovi sto ostanu vani
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#6535 Re: Migranti u BiH

Post by jajara »

Maraschino wrote:Ovo nisu migracije, ovo su seobe naroda kojima mi svjedocimo. Generacije poslije nas ce citati o ovome. Europa nije ono sto je bila proslog vijeka niti ce ikada biti.
e da spremim ovaj post i da vidim kako ces kukat kad ti stvarnost opali tać :izet:
wowausername
Posts: 115
Joined: 21/06/2017 18:50
Location: Sarajevo

#6536 Re: Migranti u BiH

Post by wowausername »

Maraschino... jel ti stvarno mislis da doktor ne moze dobiti vizu legalno makar u 50% drzava? Ili bilo ko drugi bez krim. dosijea, i sa legalnim papirima? Sad ispade da sve nas oci nase varaju, da ono nisu mladici od oko ~20 godina? Definitivno nisu mogli nikakve fakultete zavrsiti do sad.. Niko, ama bas niko ovdje nema nista protiv izbjeglica, svi se suosjecaju, al da nekoga pokusavate ubjedit 20 puta da su svi oni momci iz Pakistana i Indije izbjeglice, e pa ne moze. Mogli smo i mi tako put za noge, i u njihovu drzavu ilegalno... Ali nesto mislim da bi nas Indija i Pakistan po kratkom postupku deportovali.

Neki vole i spominjati Meksikance koji idu u Ameriku, ali zaboravljaju da 90% ide radi posla, nauce koliko-toliko jezika, i izbjegavaju bilo kakve probleme. Jer im je u interesu da zarade za porodicu. Nikako se ne mogu porediti sa situacijom kod nas.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#6537 Re: Migranti u BiH

Post by dječak sa šibicama »

u EU parlamentu vec postoji inicijativa "lijevih partija" da se zbog radi diskriminacije, ove dosljake pocne nazivati AfroEuropljanima.

Jedino ne znam sta ce sa ovima sa azijskog kontinenta.

Koliko ta bolest daleko ide.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40799
Joined: 29/06/2011 23:39

#6538 Re: Migranti u BiH

Post by dječak sa šibicama »

wowausername wrote: Neki vole i spominjati Meksikance koji idu u Ameriku, ali zaboravljaju da 90% ide radi posla, nauce koliko-toliko jezika, i izbjegavaju bilo kakve probleme. Jer im je u interesu da zarade za porodicu. Nikako se ne mogu porediti sa situacijom kod nas.
Tacno, nikakva tu usporedba ne pije vode.

Meksikanci u USA ako i udju, moraju biti tihi i ne daj im boze da padnu u ruke migracionom, odmah lete nazad.

Tako da, niti imaju ikakvu socijalu, niti mogu zivjeti guzovace, idu radi posla, da zarade koji dolar ilegalno.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#6539 Re: Migranti u BiH

Post by AleksoMKD »

https://www.20min.ch/schweiz/news/story ... e-23912723

Dali dam ja pogresno razumeo ili je 80% Somalskih migranata u Svicarskoj na socijali?
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#6540 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

AleksoMKD wrote:https://www.20min.ch/schweiz/news/story ... e-23912723

Dali dam ja pogresno razumeo ili je 80% Somalskih migranata u Svicarskoj na socijali?
jako bitno kad uzmes u obzir broj ljudi.... jos da ima neka analiza broja Eskima na socijali :?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#6541 Re: Migranti u BiH

Post by _BataZiv_0809 »

AleksoMKD wrote:https://www.20min.ch/schweiz/news/story ... e-23912723

Dali dam ja pogresno razumeo ili je 80% Somalskih migranata u Svicarskoj na socijali?
Ma i vise garant. Nije to doslo da radi.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 7506
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#6542 Re: Migranti u BiH

Post by AleksoMKD »

CPT wrote:
jako bitno kad uzmes u obzir broj ljudi.... jos da ima neka analiza broja Eskima na socijali :?
Ne znam za Eskime (valjda se vode ko Amerikanci) ali evo za Japance, Irce i Australijance (naravno ako ne gresim)

Japanern (0,6%), Iren (0,9%) und Australiern (1,0%).
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#6543 Re: Migranti u BiH

Post by CPT »

AleksoMKD wrote:
CPT wrote:
jako bitno kad uzmes u obzir broj ljudi.... jos da ima neka analiza broja Eskima na socijali :?
Ne znam za Eskime (valjda se vode ko Amerikanci) ali evo za Japance, Irce i Australijance (naravno ako ne gresim)

Japanern (0,6%), Iren (0,9%) und Australiern (1,0%).
I sta tacno to znaci? Znas kako bezveze broj je to? Znas kakve poslove ti ljudi rade? Znas koliko kosta zivot u CH? Od cega mislis da zivi vecina migranta prvih nekoliko godina? Pogotovo u CH.

Usput, tema je "Migranti u BIH"?
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#6544 Re: Migranti u BiH

Post by lajkujMe »

Neki dan mog kolegu napao jedan nozem u V. Kladusi.
Kolega ga nogom K.O.
Izaslo osiguranje iz Hotela s palicama i pretuklo jos njih 4icu koji su tu bili kao ispomoc.

Da nije osiguranje izletilo kolega moj bi bio rahmetli danas.
sarkić ajid-paša
Posts: 148
Joined: 01/08/2005 17:17

#6545 Re: Migranti u BiH

Post by sarkić ajid-paša »

Image
sarkić ajid-paša
Posts: 148
Joined: 01/08/2005 17:17

#6546 Re: Migranti u BiH

Post by sarkić ajid-paša »

Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6547 Re: Migranti u BiH

Post by Sanjarko »

Maraschino wrote:Ovo nisu migracije, ovo su seobe naroda kojima mi svjedocimo. Generacije poslije nas ce citati o ovome. Europa nije ono sto je bila proslog vijeka niti ce ikada biti.
Tacno tako. Pisao sam ja o tome nesto ako se nevaram. Negdje ovdje mislim. Cak su i brisani postovi neki u vezi toga mislim. Bilo je 80-tih ili 90-tih navodno pripreman od strane Elita neki scenario u slucaju ovakve situacije. Mracno doba nekakav scenario su vrtili, SBB KBB i da nas moze to mracno doba, Dark Ages opet zadesiti bez obzira sto smo tehnoloski u modernom dobu i tehnoloski napredovali.

Kazu neki kako se ocekuje priliv migranata iz Indije, Pakistana i Azije jos veci. Jer strahovito tim drzavama i tom kontinentu raste populacija brzo kako sam shvatio, a neulaze se u dobrobit tih ljudi puno od strane Elita. O Africi da negovorim. Skok sa milijarde donedavno koliko su imali populaciju na 3-4 milijarde se ocekuje.

Ovo u vezi ulaganja u dobrobit ljudi uzimam Indiju za primjer. 46 milijardi godisnje Indija ulaze u vojsku samo umjesto da ulaze u dobrobit ljudi.

Ne mislim tu bas na dobrobit ljudi. Znam da Elitama ona nije na prvom mjestu. Nego ne znam kako da se izrazim. U ljudstvo, ljude, da dignu GDP, standard itd.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6548 Re: Migranti u BiH

Post by Sanjarko »

Ko je to rekao. Kazem da se desava seoba naroda fakticki i uvijek se je desavala kako znam. I Europljani su se selili i preselili na Americke kontinente i Australiju i Novi Zeland i imali su manje nastambine u Africi i Aziji.

Jednostavno Europljani da ne kazem bijelci nisu vise vitalni demografski da tako laicki se izrazim.

Opadati ce citavoj Europi populacija i sa svim ovim migrantima, a to je oko milion migranata godisnje, populacija sa 750 miliona na 600 i kusur. EU populacija treba da opadne sa 550 miliona na 400 i kusur.

Veliki je to pad za kratko vrijeme. 75 godina je jedan vijek zivotni covjeka i to je pravo kratko vrijeme gledano historijski. Da odrzi se GDP, standard itd., u Europi ona i prima migrante. Nesto legalno, nesto ilegalno. Problem su ilegalne migracije za koje jos niko nije nasao rjesenje. Za legalne migracije jesu.
Last edited by Sanjarko on 10/05/2019 10:08, edited 2 times in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6549 Re: Migranti u BiH

Post by Sanjarko »

Iz glave evo racunica pada da nema migranata. Znaci 75 godina, puta milion, 75 miliona, plus djeca sto se izrode za to godina nek je oko 25 miliona to je 100 miliona. Znaci pad EU populacije bi bio sa 550 ne na 400 i kusur nego na 300 i kusur. Europe sa 750 na 500 i kusur.

Znaci pad EU populacije bi bio bez migranata skoro 50% a Europe 1/3.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23274
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#6550 Re: Migranti u BiH

Post by Sanjarko »

Samo ne znam sta oni sve pod Europa ubrajaju. Ovaj statisticki zavod jedan i UN. Mislim i Tursku ili dio Turske itd. Te malo istocnije drzave prema Aziji.
Locked