Ilegalni migranti u BiH

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#701 Re: Migranti

Post by Oligarh »

insomnia78 wrote:
Oligarh wrote:
insomnia78 wrote:Drina se ne moze preplivati?
Govorim o ovim iz Maroka, Pakistana, Afganistana. Možda bi samo par pojedinaca moglo to da učini među njima.
:lol:
A ti već sigurno imaju ispunjenu olimpijsku normu i mogu legalno migrirati :mrgreen:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#702 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Maroko i Alzir imaju vise obale nego Bosna granice
User avatar
Oligarh
Posts: 874
Joined: 05/06/2010 13:23

#703 Re: Migranti

Post by Oligarh »

insomnia78 wrote:Maroko i Alzir imaju vise obale nego Bosna granice
Nešto ih ne vidim da plivaju preko Mediterana do Fra ili Esp. Nisu Veljko Rogošić, jbt. A ja kao zaista dobar plivač se ne bio usudio da preplivam Drinu. Uglavnom, Drina je ozbiljna barijera za njih. Problem je granica sa CG, te dijelovi granice prema Prijepolju te mostovi na Drini.
vrapcic
Posts: 243
Joined: 20/07/2011 16:53

#704 Re: Migranti

Post by vrapcic »

detroit-mercy wrote:
animals wrote:
detroit-mercy wrote:
Otkud, a ja sve ovo Svaba sto znam (a znam ih prilicno) kukaju na njih, kako nece da se integrisu, kako guraju svoje, kako navijaju samo za Tursku iako su rodjeni u Njemackoj, kako se samo medjusobnom zene, prave probleme i sl.
Potpuna integracija prve generacije je nemoguca..
zavisi sta se podrazumjeva pod integracijom
problem integraciji su paralelna drustva koja zahtjeva Erdogan...radjajte Turke i muslimane su jedna od poruka
koja ne ide u prilog integraciji i suzivotu..
ni jedan covjek ne moze potismuti porijeklo..
tek druge ili trece generacije se mogu potpuno integrisati
ako ne postoji opstrukcija kao sto to Erdogan radi.
Jah sad do Erdogana, Turci su vec treca generacija u Svabiji i nisu integrisani u njemacko drustvo nego su jako svjesni svog identiteta. Sad do koga je, do Turaka ili Nijemaca, ne znam.
Ako se u tvojoj kuci izuva kada se ulazi, a ja nemam taj obicaj i ti me primis kod sebe- da li ja trebam izuvati te cipele? Ja mislim da trebam, sto ne znaci da se trebam izuvati i u svom stanu.
Ako on jede snicl' neka ga a ti mu ponudi mu svoje cevape da proba ako zeli, pa cete mozda zavrsiti sa rostiljom na kojem ce biti i snicl' i cevapi, mozda se Helgi bas dopadnu. Ali ne odbijaj ni ti su sniclu aprioiri misleci da je losa i da su tvoji cevapi jedini i pravi.
E to je po meni intregracija u drustvo - dosao si negdje, prihvati i postuj pravila i obicaje koji tu vladaju sto ne znaci da trebas zaboraviti svoje ali sve dok nisu u koliziji sa domacinovim. Ne nameci svoje ali ponudi ono sto imas. Isto se odnosi na drugu i trecu generaciju. Hoce li sve biti fer i hoces li radi imena biti diskriminiran- vjerovatno da, ali to je nesto cime se mozes boriti obrazovanjem, strucnoscu a ne socijalom. I hajde da budemo iskreni pa svi smo bili zrtve diskriminacije nekada. Neko radi klempavih usiju, nego radi nosa, neko radi debljine neko radi visine.

Idem sada u ekstrem ali znate da su izbjeglice/migranti iz Afrike u Francuskoj uklanjali parkete u dijelu sobe i tu postavljali tronosce sa kotlom i lozili vatru u stanovima kako bi kuhali? Ne nije vic. E to vec niko ne moze reci da je ok.
elcaliente
Posts: 4542
Joined: 13/06/2012 15:52

#705 Re: Migranti

Post by elcaliente »

Uglavom biti ce dogadzanja ovog ljeta.
Svjetsko P, Eu zatvorila granice da im se neponovi 2015, Emigranti u BiH, SFF i migranti kampuju ispred vjecnice i pozorista.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#706 Re: Migranti

Post by pirmin »

Ne prodje dan da se Kurc ne hvali da je zatvorio Balkan-rutu. Na toj supljoj i samo na njoj je dobio izbore u Austriji. Pozvati ga u SA da majstor pokaze da nije bila samo ona "drzi vodu da majstori odu".
Ako baci ignore poslati ljude na mjesta gdje bi mogli preci u Hrv a iz nje dalje u EU.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#707 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Oligarh wrote:
insomnia78 wrote:Maroko i Alzir imaju vise obale nego Bosna granice
Nešto ih ne vidim da plivaju preko Mediterana do Fra ili Esp. Nisu Veljko Rogošić, jbt. A ja kao zaista dobar plivač se ne bio usudio da preplivam Drinu. Uglavnom, Drina je ozbiljna barijera za njih. Problem je granica sa CG, te dijelovi granice prema Prijepolju te mostovi na Drini.
Doduse distanca je skoro pa ista. Prepišati
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#708 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

pirmin wrote:Ne prodje dan da se Kurc ne hvali da je zatvorio Balkan-rutu. Na toj supljoj i samo na njoj je dobio izbore u Austriji. Pozvati ga u SA da majstor pokaze da nije bila samo ona "drzi vodu da majstori odu".
Ako baci ignore poslati ljude na mjesta gdje bi mogli preci u Hrv a iz nje dalje u EU.
Pa zar nije zatvorena?
I kako na tome dobio izbore, ovi okrenuli ćurak, ne idu vise autima po njih na granicu?
elcaliente
Posts: 4542
Joined: 13/06/2012 15:52

#709 Re: Migranti

Post by elcaliente »

pirmin wrote:Ne prodje dan da se Kurc ne hvali da je zatvorio Balkan-rutu. Na toj supljoj i samo na njoj je dobio izbore u Austriji. Pozvati ga u SA da majstor pokaze da nije bila samo ona "drzi vodu da majstori odu".
Ako baci ignore poslati ljude na mjesta gdje bi mogli preci u Hrv a iz nje dalje u EU.
Pa zatvorio je covjek nije suplja. Nema prolaska preko Bugaraske i Hrvatske?
Upravo zbog tog ovo migranti dolaze ovdje jer jer granica Srb-Ht preteska za preci.
Samo oni neznaju da ce Hr na granici sa BiH isto tako dobro cuvati jer su dobili novce.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#710 Re: Migranti

Post by pirmin »

Zatvorena je ako zamislimo da nas nema, nas koji smo na sred SZ-Balkana, ne mozes nas zaobici.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#711 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

pirmin wrote:Zatvorena je ako zamislimo da nas nema, nas koji smo na sred SZ-Balkana, ne mozes nas zaobici.
Pa nije to kitić obećo tebi
elcaliente
Posts: 4542
Joined: 13/06/2012 15:52

#712 Re: Migranti

Post by elcaliente »

pirmin wrote:Zatvorena je ako zamislimo da nas nema, nas koji smo na sred SZ-Balkana, ne mozes nas zaobici.
Koji smo mi to faktor? Mi smo perfektni kao lager za emigrante sto se tice EU.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#713 Re: Migranti

Post by invincible1921 »

pirmin wrote:Zatvorena je ako zamislimo da nas nema, nas koji smo na sred SZ-Balkana, ne mozes nas zaobici.
A mi smo dio EU od kad ?
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#714 Re: Migranti

Post by pirmin »

Politicki nismo ali geografski i te kako jesmo.
Migrantu kad krene za Dzermani se zivo j. za politicke granice, geografski teren je bitan.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#715 Re: Migranti

Post by invincible1921 »

pirmin wrote:Politicki nismo ali geografski i te kako jesmo.
Migrantu kad krene za Dzermani se zivo j. za politicke granice, geografski teren je bitan.
Pa ako nisu bitne kako to da onda nasu proalze kako hoce a u EU ne mogu
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#716 Re: Migranti

Post by pirmin »

invincible1921 wrote:
pirmin wrote:Politicki nismo ali geografski i te kako jesmo.
Migrantu kad krene za Dzermani se zivo j. za politicke granice, geografski teren je bitan.
Pa ako nisu bitne kako to da onda nasu proalze kako hoce a u EU ne mogu
Mogu i u EU, dolaze svaki dan samo ne u onolikom broju kao 2015, 16.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#717 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

A da ti nisi malo lupio pa se sad vadis?
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#718 Re: Migranti

Post by Toffee karamela »

gold'n'brown wrote:Skoro svaki dan prolazim pored onog parka sa imigrantima sa djetetom i moram priznati da nije nimalo ugodno. S druge strane nasi ljudi su kao i uvijek skloni generalizacijama. Sigurno da medju njima ima i onih koji su s razlogom napustili svoju zemlju, ali i onih koji su tu sa nekim drugim motivima. Ono sto je meni porazno je da drzava nije u mogucnosti da iznadje rjesenje za par stotina ljudi koji se nalaze na jednom od centralnih mijesta u glavnom gradu. Zvizdic danas zakazuje sastanak tek za ponedjeljak dok oni hodaju po partizanskim grobljima umjesto da se odmah rjesava goruci problem. Do ponedjeljka ce tamo biti 200 ljudi vise. Ja govorim iz perspektive Sarajeva gdje je ovo jos uvijek relativno mali problem. Sta bi se desilo da moraju zbrinuti nekoliko hiljada ljudi?
Upravo tako, danas si našao obilaziti groblja po mostaru, govedo gatačko, šta si radio prethodnih 20 godina - i još poveo wigemarka sa sobom ne bi li smislio i tamo kakve akcize da uvede, na kamen na primjer.

Sa migrantima će biti belaja i to neviđenog, ovo je učahuren grad u kome vlada malograđanština, zavist i strah od svega što bi moglo nauditi nečijem dupetu. Digli su frku prethodne godine kad su arapi malo više zaredali po gradu, spasili su turističku sezonu i ostavili brdo novca u fensi radnjicama svake vrste - i opet je nekima nešto krivo! ako se prospe glas da opštine nešto izdvajaju za ovu fukaru bit će svašta! cukama su došli glave nakon što se godinama širila propaganda među sirotinjom kako svaki cuko ima po 150 Km/po glavi i na kraju su tiho i uz prešutni sporazum sviju poubijani u Prači i okolo.

ne znam kako se niko ne sjeća makedonskih izbjeglica kad je kod njih puklo tamo 2000-ih, grad je bio pun tamnoputih klošarčića koji su nemilice krali i zasretali žene po parkovima i pasažima...nigdje žene ni djeteta tada ne vidjeh, samo njih.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#719 Re: Migranti

Post by animals »

pirmin wrote:
invincible1921 wrote:
pirmin wrote:Politicki nismo ali geografski i te kako jesmo.
Migrantu kad krene za Dzermani se zivo j. za politicke granice, geografski teren je bitan.
Pa ako nisu bitne kako to da onda nasu proalze kako hoce a u EU ne mogu
Mogu i u EU, dolaze svaki dan samo ne u onolikom broju kao 2015, 16.
Zanimljivo da je jedan Srbin koji je citav zivot proveo u Francuskoj,
i sad po stare se dane vratio u Srbiju i lobira za Ruse..
pa jebote zivot, sto mladost nije proveo u Rusiji nego u Francuskoj..
pa sad sere protiv Francuske..
e tako i ti, seres protiv Austrije a zivis u njoj..
pa brate zapali malo u koju Arapsku zemlju pa uzivaj..
organizuj tamo izbjeglice i salji ih za Evropu..
lako ti je sa tudjim gloginje mlatiti..
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#720 Re: Migranti

Post by pirmin »

insomnia78 wrote:A da ti nisi malo lupio pa se sad vadis?
Preciziraj. Smisleno.
Makar jednom da i to dozivim.
swanfilter
Posts: 7806
Joined: 06/06/2008 18:52

#721 Re: Migranti

Post by swanfilter »

Dozvoliti ostanak starim, bolesnim, porodicama, zeni i djeci. Sve ostalo spakovati, pa makar i u Idilb morali. Oni naprijed ne mogu, nazad ne zele. Na dugi rok se sa ovim problemom ne mozemo nositi ...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23200
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#722 Re: Migranti

Post by Sanjarko »

mousstapha wrote:Nece ba ljudi da imaju puno djece, nema to veze sa parama.
I tu ima istine, ali djeca i kostaju. U HR 2,4 miliona kuna ili eura jedno dijete, plus gdje je tu vrijeme, trud itd., sto se u dijete treba uloziti. Nedostaje ja ponavljam Europi populacije. Ako ne puste odredzen broj ljudi ide depopulacija. Ali nisam ni ja za ovo sto se dogadza stihijski ali realan sam i kazem dogadzalo se to i prije pa ovo nije nista novo, a sto se mene tice meni ni iz dzepa ni u dzep.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#723 Re: Migranti

Post by pirmin »

Milijarde i milijarde koje je Dojcland obrnula prodavajuci oruzje sirom svijeta. Rekordne sume.

https://www-zeit-de.cdn.ampproject.org/ ... rekordhoch

Stvarno bi bio red da ih migranti preplave.
Ovo do sad nije bilo nista.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#724 Re: Migranti

Post by insomnia78 »

Eno, pocela su i opravdanja :lol:
User avatar
jao_situacije
Posts: 17943
Joined: 29/03/2014 19:20

#725 Re: Migranti

Post by jao_situacije »

swanfilter wrote:Dozvoliti ostanak starim, bolesnim, porodicama, zeni i djeci. Sve ostalo spakovati, pa makar i u Idilb morali. Oni naprijed ne mogu, nazad ne zele. Na dugi rok se sa ovim problemom ne mozemo nositi ...
nikome bez dokumenata ne treba dopustiti da uđe u bih
Locked