Posao u dm-u.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#151 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Matijevic_Vlado wrote:
Bluemore wrote:Sorry ali ne bih dalje u off Topic
Pa de dopisuj se sa zenom, vidis koliko joj je dosadno da 24 sata na forumu bistri politiku. Usamljena je, molim te nastavi dijalog
Zamjenio si me sa drugom osobom. Ne pratim teme na politici. :) Ti se pojavis tu i tamo i rado te citam. Imas sta napisati. :D
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#152 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

hekaton wrote: Energeticari na ETF-u polete nakon prve godine za laksim predmetima pa im poslije svi krivi
A koji su to laksi predmeti?
Svaki odsjek ima svoje, i ako ne radis i ne ucis kontinualno, nema te nigdje...
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#153 Re: Posao u dm-u.

Post by Thorgerson »

Bluemore wrote: Nije bitno odakle su
Ali ne vode biznis
vec muljaju pri selekciji kandidata
A info odakle su moze nekom dobro doci ko se raspituje za stelu narafski :mrgreen:
Kako muljaju? Ne kontam. Privatna su firma imaju pravo raditi sta hoce...Pa i te koje vode to i ako muljaju, onda dobro muljaju. Jer ocito ipak zaposljavaju dobre kandidate.

Siguran sam da posao u DM ne mozes dobiti ako ne ispunjavas barem minimalne kriterije za neku poziciju. I pri tome govorim o pozicijama u administraciji/upravi. Cisto sumnjam da bi se neko ovdje peglao zbog neke prodavacice radi bilo kakve koverte, pa da onda strahuje da mu svabo ovdje bane i razjebe sve? To meni nema smisla.

I ako muljaju, onda fkt dobro muljaju, jer u DM je usluga fantasticna i prodavacice su preljubazne. A ocito dobro muljaju i za ostale pozicije, pa tako da...pisanje ti je nigdje veze.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#154 Re: Posao u dm-u.

Post by Thorgerson »

dgL_ wrote:Nije bila moja preporuka. Ja ne znam nikoga iz DMa, nego je u pitanju meni bliska osoba koja je prosla kroz sve to...

Posao u DMu je mozda cak i bolji od drzavnog... Zbog smjene vladajucih partija...
Dobro a postoji li ikakva mogucnost da ta tvoja bliska osoba mozda i nije bila odgovaraju kandidat? Mislim intervjui i razgovori za posao u nekim situacijama nijanse odlucuju. Mozda je ta druga osoba bila komunikativnija, mozda im se iz nekog razloga svidjela. Ne kontam cemu odmah misljenje aha zajebali su me...nisu mene primili, primili nekoga drugoga.

Opet kazem, ozbiljna su firma da bi se tek tako zajebavali i zaposljavali neodgovarajuce kandidate. Ti sad mozes reci da je ta osboa bila najbolja za taj posao, ali to je tvoje misljenje, ovi u DM ocito drugacije misle.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#155 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Thorgerson wrote:
Bluemore wrote: Nije bitno odakle su
Ali ne vode biznis
vec muljaju pri selekciji kandidata
A info odakle su moze nekom dobro doci ko se raspituje za stelu narafski :mrgreen:
Kako muljaju? Ne kontam. Privatna su firma imaju pravo raditi sta hoce...Pa i te koje vode to i ako muljaju, onda dobro muljaju. Jer ocito ipak zaposljavaju dobre kandidate.

Siguran sam da posao u DM ne mozes dobiti ako ne ispunjavas barem minimalne kriterije za neku poziciju. I pri tome govorim o pozicijama u administraciji/upravi. Cisto sumnjam da bi se neko ovdje peglao zbog neke prodavacice radi bilo kakve koverte, pa da onda strahuje da mu svabo ovdje bane i razjebe sve? To meni nema smisla.

I ako muljaju, onda fkt dobro muljaju, jer u DM je usluga fantasticna i prodavacice su preljubazne. A ocito dobro muljaju i za ostale pozicije, pa tako da...pisanje ti je nigdje veze.
Ipak da pojasnjenje dam o muljanju
To su poslovi u sjedistu uprave
A nisu one zasluzne za to sto je dm dm
Vec brend
A zasluzne su za odron toga svega u poslovima uprave
Sto ti kao kupac i ne moras sa ulice uociti
Ali nije tema to
Vec kako do posla
Znaci posla ne u prodaji
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#156 Re: Posao u dm-u.

Post by dgL_ »

Thorgerson wrote:
dgL_ wrote:Nije bila moja preporuka. Ja ne znam nikoga iz DMa, nego je u pitanju meni bliska osoba koja je prosla kroz sve to...

Posao u DMu je mozda cak i bolji od drzavnog... Zbog smjene vladajucih partija...
Dobro a postoji li ikakva mogucnost da ta tvoja bliska osoba mozda i nije bila odgovaraju kandidat? Mislim intervjui i razgovori za posao u nekim situacijama nijanse odlucuju. Mozda je ta druga osoba bila komunikativnija, mozda im se iz nekog razloga svidjela. Ne kontam cemu odmah misljenje aha zajebali su me...nisu mene primili, primili nekoga drugoga.

Opet kazem, ozbiljna su firma da bi se tek tako zajebavali i zaposljavali neodgovarajuce kandidate. Ti sad mozes reci da je ta osboa bila najbolja za taj posao, ali to je tvoje misljenje, ovi u DM ocito drugacije misle.
Mislim da ne postoji... Kazem ti u pitanju je osoba koja ima radno iskustvo, i to ne bilo kakvo radno iskustvo nego iskustvo koje je relevantno, i apsolutno sve od 10ak stvari koje su trazili je znala... Njemacki kao maternji jer je tamo boravila do 7-8. Godine... Razno razne programe, testove zakucala.. I jos masu nekih stvari koje necu da govorim da se nebi otkrilo i znalo ko je (ako kojim slucajem budu citali oni otamo)

Opet ti kazem samim tim da je ovlastenje direktor dao nizim radnicama na izbor te navodi da je u pitanju stela... Jer kao sto neko rece... Ako se progurala neka seljancica iz sela zabrdja opstina rogatica (lupam) sigurno ima nekoga koga ce teziti da zaposli...

Da je direktor bio tu i da je on odlucio ne bih ovako mislio... Mozda nebi bio siguran kao sada da je DM stela mrtva!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#157 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Opet ti kazem samim tim da je ovlastenje direktor dao nizim radnicama na izbor te navodi da je u pitanju stela... Jer kao sto neko rece... Ako se progurala neka seljancica iz sela zabrdja opstina rogatica (lupam) sigurno ima nekoga koga ce teziti da zaposli...

Da je direktor bio tu i da je on odlucio ne bih ovako mislio... Mozda nebi bio siguran kao sada da je DM stela mrtva!
U lancima, uvijek menadjeri te prodavnice ili neko ko je zaduzen,intervjuise kandidate.Direktori to ne rade.


Druga stvar, mozda tvoja prijateljica ima vise skole, znanja- da bi radila posao za koji se prijavila, pa su nadlezni vidjeli opasnost da ce --- brzo ce ih napustiti ili ce traziti bolju poziciji shodno obrazovanju.

Opet, jako se iznenadjujem da vi ocekujete zaposlenje po nekom redu- koliko je ko na birou , ili sa kakvim je ocjenama zavrsio skolu , fax -- ili gdje mu je mjesto prebivalista ... :-)
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#158 Re: Posao u dm-u.

Post by addy_sa »

U kakvom je naše društvo stanju najbolje pokazuje 7 strana rasprave na temu posao u DM
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#159 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

ljudi nikako da prevale da je to privatna firma i da se tamo zaosljava bez nekog utvrdjenog pravila kako bi oni ocekivali
sad ce se svako vaditi na pricu moj neko je bio najbolji etc.mozda nije nekome u necemu i sta sad?
vode ljudi politiku nekog tajnovitog zaposljaavnja i logicno traze uslove koji se ocito i vidljivo ispunjavaju
dosta je vise i zaposljavanja halase koja po radnji pravi haos
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#160 Re: Posao u dm-u.

Post by irac300 »

Države i kar'ne kad je DM postao sinonim za neki nedostižan posao. :skoljka:
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#161 Re: Posao u dm-u.

Post by Hakiz »

vješalica wrote:uslovi rada vjerujem da su ok kao i plate zato i jesu pozeljni
ako je istina za sve to onda je logicno da su pozeljni
ali da ima ima jos takvih u sektoru prodaje to bi se iznivelisalo do te mjere da ne bi bili toliko razvikano pozeljni
imaju pravo zaposliti koga hoce i za koga smatraju da im valja i za to nikome poloziti racun ne moraju
druga je stvar sto nas svijet misli da im je u privatnoj shemi neko duzan pojasniti neke stvari

Nisu oni toliko dobri koliko su drugi loši.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#162 Re: Posao u dm-u.

Post by Hakiz »

Dope_Man wrote: Pazi, privatniku ne moze niko govoriti koga ce zaposliti (osim na poslove koji zahtjevaju odredjeno obrazovanje gdje mora osoba imati diplomu za taj posao).
Može, može. Probaju firmi od 1.000 radniaka u SAD na primjer da nemaš ni jednog crnca, azijata da su svi katolici ili svi WASP-ovi, da nemaš ni jednu ženu itd. Pa da vidiš kako ti država može ili narediti koga da zaposliš ili te poslati u Banoviće ako ne zaposliš.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#163 Re: Posao u dm-u.

Post by Hakiz »

valjuga wrote:
moonca wrote:Ilidza :roll: :thumbup:
To je stari naziv.Sad je Elidža :lol:
Nije. Sada je El'Idža. Apostrof mijenja sve.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#164 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#165 Re: Posao u dm-u.

Post by Hakiz »

dgL_ wrote:
Thorgerson wrote:
dgL_ wrote:Nije bila moja preporuka. Ja ne znam nikoga iz DMa, nego je u pitanju meni bliska osoba koja je prosla kroz sve to...

Posao u DMu je mozda cak i bolji od drzavnog... Zbog smjene vladajucih partija...
Dobro a postoji li ikakva mogucnost da ta tvoja bliska osoba mozda i nije bila odgovaraju kandidat? Mislim intervjui i razgovori za posao u nekim situacijama nijanse odlucuju. Mozda je ta druga osoba bila komunikativnija, mozda im se iz nekog razloga svidjela. Ne kontam cemu odmah misljenje aha zajebali su me...nisu mene primili, primili nekoga drugoga.

Opet kazem, ozbiljna su firma da bi se tek tako zajebavali i zaposljavali neodgovarajuce kandidate. Ti sad mozes reci da je ta osboa bila najbolja za taj posao, ali to je tvoje misljenje, ovi u DM ocito drugacije misle.
Mislim da ne postoji... Kazem ti u pitanju je osoba koja ima radno iskustvo, i to ne bilo kakvo radno iskustvo nego iskustvo koje je relevantno, i apsolutno sve od 10ak stvari koje su trazili je znala... Njemacki kao maternji jer je tamo boravila do 7-8. Godine... Razno razne programe, testove zakucala.. I jos masu nekih stvari koje necu da govorim da se nebi otkrilo i znalo ko je (ako kojim slucajem budu citali oni otamo)

Opet ti kazem samim tim da je ovlastenje direktor dao nizim radnicama na izbor te navodi da je u pitanju stela... Jer kao sto neko rece... Ako se progurala neka seljancica iz sela zabrdja opstina rogatica (lupam) sigurno ima nekoga koga ce teziti da zaposli...

Da je direktor bio tu i da je on odlucio ne bih ovako mislio... Mozda nebi bio siguran kao sada da je DM stela mrtva!
Rukovodstvo odlučilo da napravi pozitivnu diskriminaciju, pa ako ima slične kandidate iz velikog grada i male provincije, zaposle onog iz provincije jer taj ima manje šanse da nađe drugi posao, u provinciji teži život, manje posla, manje svega, a i oni su u državi i oni imaju pravo da rade i oni su mušterije tog istog DM-a.

Da li je to moguće?
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#166 Re: Posao u dm-u.

Post by Hakiz »

triconja wrote:Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.

Stranka.
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#167 Re: Posao u dm-u.

Post by djevojka bez imena »

triconja wrote:Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.

Nikako. Uci njemački i furaj. :cry:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#168 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Hakiz wrote:
triconja wrote:Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.

Stranka.
Dzuma :roll:
bumerangss
Posts: 4445
Joined: 12/01/2015 16:47

#169 Re: Posao u dm-u.

Post by bumerangss »

Hakiz wrote:
triconja wrote:Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.

Stranka.
+ 20000 KM :D
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#170 Re: Posao u dm-u.

Post by detroit-mercy »

irac300 wrote:Države i kar'ne kad je DM postao sinonim za neki nedostižan posao. :skoljka:
Ono, i ja gledam i kontam u kolikoj smo gabuli kad ti za posao da istovaras prtljag na aerodromu ili da prodajes sampone treba stela. To su ovamo zadnji poslovi za koji ti netreba nikakva kvalifikacija :-)
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#171 Re: Posao u dm-u.

Post by mk ultra »

Hakiz wrote:
triconja wrote:Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.

Stranka.
Eno trazili na hrdjavoj zgradi elektricara falilo za finalne radove

Doslo momaka dosta, pola ih kuci vratili, a svi u nekim firmama rade ko "pravi" elektricari
Ne znaju sta je fiksni spoj :skoljka:

Tako da ta ublehaska prica o skolovanim i pametnim ljudima bez posla ne stoji...

Ako hoces dat cu ti par brojeva pa se javi
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#172 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

mk ultra wrote:
Hakiz wrote:
triconja wrote:Jeb ti to nego kako upast na pripravnicki u elektroprivredu i zaposlit se zastalno?

Barem za elektricara, ne mora bit uredski poso.

Stranka.
Eno trazili na hrdjavoj zgradi elektricara falilo za finalne radove

Doslo momaka dosta, pola ih kuci vratili, a svi u nekim firmama rade ko "pravi" elektricari
Ne znaju sta je fiksni spoj :skoljka:

Tako da ta ublehaska prica o skolovanim i pametnim ljudima bez posla ne stoji...

Ako hoces dat cu ti par brojeva pa se javi
Ako zatreba javim ti :thumbup:
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#173 Re: Posao u dm-u.

Post by made_in_sarajevo »

Mk ultra kazes nema elektricara pa i cip sisteme spominjes. Hoces reci u cip sistemima i na hrdjavoj zgradi, jedan stariji sa prvim slovom Z ne zna svoj posao ili mozda sa E koji je mlad,a ima mozga da ozbiljnije stvari radi?

Naravno da ima likova koji ne znaju, ali nije samo da su elektricari,a inzinjeri zlatni. Ima inzinjera koji su godinama vec projektanti pa i dan danas posalje samo jedn. semu sa npr. stubisni automatom ili forel ali ga ne zna na semi spojiti, samo ga nacrta onako,a elektricar ih zmireci vise spoji. Uzeo sam bezvezni element,a tek kad projektanti bubaju elemente po semi, presjeke kablova i slicno. Ovo zadnje govorim za razvodne ormare.

Kod nas malo ima elektricara i inzinjera koji znaju i s kojima mozes rijesiti problem, vecinski je to divlje sve pa im drugi moraju rjesavati probleme i poslove. Ono sto zna ima fine plate i vodeci su na objektima.
Last edited by made_in_sarajevo on 20/02/2018 08:34, edited 1 time in total.
ovo_mi_je_nick
Posts: 1798
Joined: 04/09/2013 10:02
Contact:

#174 Re: Posao u dm-u.

Post by ovo_mi_je_nick »

Uspio si u životu kad nađeš posao i kad za taj rad dobijaš novac (na vrijeme). Yeeeee uspio sam.

Još prijavljen i 40 sati sedmično, pa to je ostvarenje životnog sna.

Ma hajte molim vas, bitno je biti bošnjak, srbin i hrvat.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#175 Re: Posao u dm-u.

Post by EasyMan »

Ako neko ima veze sa DM-om neka mi se javi u privatne poruke. Hvala :-D
Post Reply