Posao u dm-u.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#126 Re: Posao u dm-u.

Post by Dope_Man »

dgL_ wrote:Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela... Da je direktor bio na razgovoru ja bih vise vjerovao da stele nema jer jbg to je covjek kojem je stalo da ima dobrog radnika jer je svoje, vjerovatno, vec poubacivao gdje je trebao... Ovako on odredi neke glupacice koje biraju nesto a njega boli neka stvar...
Pazi, privatniku ne moze niko govoriti koga ce zaposliti (osim na poslove koji zahtjevaju odredjeno obrazovanje gdje mora osoba imati diplomu za taj posao). Cilj privatnika je da zaradi, a da bi to uradio trebaju mu najbolji moguci radnici. U manjoj kompaniji ce direktno vrh biti ukljucen u proces odabira radnika, pogotovo ako se ne radi o sitnoj buraniji. Ali u velikim kompanijama gdje imas dosta nivoa nece se oni sa visih nivoa peglati sa zaposljavanjem ljudi na najnizim nivoima po nekim poslovnicama i to je obicno ostavljeno vodjama poslovnica. A oni su ljudi, ljudi kojima kompanija u globalu nije bas u vidokruku jer vide uglavnom sebe i tu poslovnicu. Sve dok nije u minusu i nema opomena sa vrha njemu dobro. E ti ce onda i biti podlozni da zaposle nekoga ko je dovoljno dobar, ali ne nuzno najbolji, ako imaju svoj interes tu. Da li je fer.. nije, ali to su ti ljudi. Boljih nema.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#127 Re: Posao u dm-u.

Post by vjesticanametli »

vješalica wrote:i istresti omeksivac na glavu
i one tablete za suDZe im stavit u dupe
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#128 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Bluemore wrote:
moonca wrote:
Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela.
:?
Zasto vas to iznenadjuje. I ako je STELA, osoba koja je primjljena je bila nezaposlena.Nije vanzemaljac.Da li je strucnija od osobe koju nije imala STELU, mozda i nije toliko bitno, jer ce svi proci neku obuku,kako se radi u odredjenoj firmi.
Strucnost jeste bitna ali ne uvijek i u svim okolnostima i za sva radnja mjesta.
Zasto fakaju proces selekcije testovi razni
Ako je stela ok sto je prikrivaju
Moonca moonca :-)
:-)

Uvijek bilo i biti ce.
Moglo me malo to iznenaditi u Yugi ali danas gdje su 'firme' privatne, poluprivatne--- ocekivati da ce nekoga primiti sa 'ulice' je vrlo rijetko.
I ti da radis za nekoga od koga se ocekuje da obucis novog ranika- ako nekoga svog poznajes a voljan je raditi i ima a i nemora imati najbolje ocjene sa faxa, skole- dati ces mu priliku. I sama ces izvagati, da li je osoba za taj posao prikladna-jer i tvoj ugled izlozen.

No, kakva je praksa danas - radna mjesta se i kupuju. :zoka: :zoka: :roll: Cinjenica i ne treba je ignorisati - ne znam da li je to praksa i medju prijateljima- ne bi me iznenadila i da je.
User avatar
Thorgerson
Posts: 8508
Joined: 15/04/2015 11:26

#129 Re: Posao u dm-u.

Post by Thorgerson »

dgL_ wrote: Konkurs je bio za neku poziciju u upravi... Po svim specifikacijama koje su trazili ja sam od pocetka govorio da ne postoji idealnija osoba za to radno mjesto (radno iskustvo, poznavanjr apsolutno svega sto su trazili kroz oglas) pozvana je osoba na razgovor gdje su uradili testove njemackog jezika i jos odredjenih znanja i vjestina i upuceni su kuci... Nakon 15-20 dana pozvana jr osoba na zavrsni razgovor gdje je bilo par kandidata... (Po mojoj i procjeni te osobe 5 ljudi) gdje je perfektno sve odradjeno... Komunikacija na njemackom, vjezbe u excellu, ispitivanje o firmi i masa nekih drugih stvari... Da bi nakon 15 dana stigao mail da nije primljena na posao... Osoba je zaposlena svo vrijeme i radi na ovom poslu i dan danas... I ima istu platu koju su nudili u DMu... Druga stvar je sto je posao u DMu vjerovatno bio posao manjeg pritiska i kraceg radnog vremena nesto sitno... Beneficije tipa regresa i tih nekih dodataka ima i ovde kao sto bi imala i u DMu. Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela... Da je direktor bio na razgovoru ja bih vise vjerovao da stele nema jer jbg to je covjek kojem je stalo da ima dobrog radnika jer je svoje, vjerovatno, vec poubacivao gdje je trebao... Ovako on odredi neke glupacice koje biraju nesto a njega boli neka stvar...
Nisam bas shvatio.

Dakle nije upalila tvoja preporuka, nego je upalila necija druga preporuka?

Stela u privatnoj firmi ne postoji. To se ne zove stela - nego preporuka. I to je normalno u svim drzavama svijeta. Ono sto nije normalno kada se to desava u javnim preduzecima, ustanovama itd.

A privatnik moze odluciti da zaposljava sve ljude cije ime pocinje sa N. To je njegovo pravo.

Cuj stela. :-)
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#130 Re: Posao u dm-u.

Post by dgL_ »

Thorgerson wrote:
dgL_ wrote: Konkurs je bio za neku poziciju u upravi... Po svim specifikacijama koje su trazili ja sam od pocetka govorio da ne postoji idealnija osoba za to radno mjesto (radno iskustvo, poznavanjr apsolutno svega sto su trazili kroz oglas) pozvana je osoba na razgovor gdje su uradili testove njemackog jezika i jos odredjenih znanja i vjestina i upuceni su kuci... Nakon 15-20 dana pozvana jr osoba na zavrsni razgovor gdje je bilo par kandidata... (Po mojoj i procjeni te osobe 5 ljudi) gdje je perfektno sve odradjeno... Komunikacija na njemackom, vjezbe u excellu, ispitivanje o firmi i masa nekih drugih stvari... Da bi nakon 15 dana stigao mail da nije primljena na posao... Osoba je zaposlena svo vrijeme i radi na ovom poslu i dan danas... I ima istu platu koju su nudili u DMu... Druga stvar je sto je posao u DMu vjerovatno bio posao manjeg pritiska i kraceg radnog vremena nesto sitno... Beneficije tipa regresa i tih nekih dodataka ima i ovde kao sto bi imala i u DMu. Nakon svega ovoga odgovorno tvrdim da STELA radi u DMu... Izbor opste nije pao na direktora nego to rade neke druge osobe koje su ovlastene a koje uvijek imaju koga svog za ubaciti... Odgovorno i dan danas tvrdim DA NIJE POSTOJALA SPOSOBNIJA, ISKUSNIJA, KVALITETNIJA osoba od gore navede po svemu onome sto su trazili a trazili su masu nekih stvari... Tako da DM zaista radi stela... Da je direktor bio na razgovoru ja bih vise vjerovao da stele nema jer jbg to je covjek kojem je stalo da ima dobrog radnika jer je svoje, vjerovatno, vec poubacivao gdje je trebao... Ovako on odredi neke glupacice koje biraju nesto a njega boli neka stvar...
Nisam bas shvatio.

Dakle nije upalila tvoja preporuka, nego je upalila necija druga preporuka?

Stela u privatnoj firmi ne postoji. To se ne zove stela - nego preporuka. I to je normalno u svim drzavama svijeta. Ono sto nije normalno kada se to desava u javnim preduzecima, ustanovama itd.

A privatnik moze odluciti da zaposljava sve ljude cije ime pocinje sa N. To je njegovo pravo.

Cuj stela. :-)
Nije bila moja preporuka. Ja ne znam nikoga iz DMa, nego je u pitanju meni bliska osoba koja je prosla kroz sve to...

Posao u DMu je mozda cak i bolji od drzavnog... Zbog smjene vladajucih partija...
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#131 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Moonca :thumbup:
Ma ja na hebo jugu stele je bilo i bice bla bla truc truc
Nista Image dm-a
Jel se jede Ili se maze po kruhu
I BTW 2018 je :bih:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#132 Re: Posao u dm-u.

Post by vješalica »

uslovi rada vjerujem da su ok kao i plate zato i jesu pozeljni
ako je istina za sve to onda je logicno da su pozeljni
ali da ima ima jos takvih u sektoru prodaje to bi se iznivelisalo do te mjere da ne bi bili toliko razvikano pozeljni
imaju pravo zaposliti koga hoce i za koga smatraju da im valja i za to nikome poloziti racun ne moraju
druga je stvar sto nas svijet misli da im je u privatnoj shemi neko duzan pojasniti neke stvari
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#133 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Da posebno dvije iz kiseljaka one vedre i oblace
Direktor ne prati da li je dosljedno brendu zapisljavanje
A njih dvije zajahale i privatizirale drustvo sa ogranicenom odgovornosti
Al hajd sta fali neka hin
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#134 Re: Posao u dm-u.

Post by triconja »

Bluemore wrote:Da posebno dvije iz kiseljaka one vedre i oblace
Direktor ne prati da li je dosljedno brendu zapisljavanje
A njih dvije zajahale i privatizirale drustvo sa ogranicenom odgovornosti
Al hajd sta fali neka hin
Quis custodiet ipsos custodes?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#135 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Bluemore wrote:Da posebno dvije iz kiseljaka one vedre i oblace
Direktor ne prati da li je dosljedno brendu zapisljavanje
A njih dvije zajahale i privatizirale drustvo sa ogranicenom odgovornosti
Al hajd sta fali neka hin
Zasto je bitno odakle su, ako su sposobne da vode biznis, ili ima razlog zasto si to navela. :)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#136 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

[quote="moonca"][quote="Bluemore"]Da posebno dvije iz kiseljaka one vedre i oblace
Direktor ne prati da li je dosljedno brendu zapisljavanje
A njih dvije zajahale i privatizirale drustvo sa ogranicenom odgovornosti
Al hajd sta fali neka hin[/quote]

Zasto je bitno odakle su, ako su sposobne da vode biznis, ili ima razlog zasto si to navela. :)[/quote]
Nije bitno odakle su
Ali ne vode biznis
vec muljaju pri selekciji kandidata
A info odakle su moze nekom dobro doci ko se raspituje za stelu narafski :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#137 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Bluemore wrote:
moonca wrote:
Bluemore wrote:Da posebno dvije iz kiseljaka one vedre i oblace
Direktor ne prati da li je dosljedno brendu zapisljavanje
A njih dvije zajahale i privatizirale drustvo sa ogranicenom odgovornosti
Al hajd sta fali neka hin
Zasto je bitno odakle su, ako su sposobne da vode biznis, ili ima razlog zasto si to navela. :)
Nije bitno odakle su
Ali ne vode biznis
vec muljaju pri selekciji kandidata
A info odakle su moze nekom dobro doci ko se raspituje za stelu narafski :mrgreen:
I muljanje je biznis :-D , ma da na takvim mjestima je i za ocekivati da ce raditi 'plave koverte' .Tko ocekuje drugacije je gubljenje vremena i zivaca,nazalost.
Svejedno mislim da i ako neko trazi 'stelu' nebi trebao biti primljen ako nije bas spososbna za tu funkciju. Tako da ima nade, i za ostale i zbog toga vjerovatno intervjuisu sve kandidate. :-)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#138 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Super je da imas bas o svemu pojma pa makar nagadjala nako napamet i iz dosade
Ali tema tebi i ne treba tako da necu ti pojasnjavati
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#139 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Bluemore wrote:Super je da imas bas o svemu pojma pa makar nagadjala nako napamet i iz dosade
Ali tema tebi i ne treba tako da necu ti pojasnjavati
Pojasni, nekome bi bilo od pomoci, strucni osvrt. :)
Last edited by moonca on 15/02/2018 21:37, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#140 Re: Posao u dm-u.

Post by insomnia78 »

moonca wrote:
Bluemore wrote:Da posebno dvije iz kiseljaka one vedre i oblace
Direktor ne prati da li je dosljedno brendu zapisljavanje
A njih dvije zajahale i privatizirale drustvo sa ogranicenom odgovornosti
Al hajd sta fali neka hin
Zasto je bitno odakle su, ako su sposobne da vode biznis, ili ima razlog zasto si to navela. :)
Cuj zasto je bitno? Pa ne moze van Sa postojati neko sposoban
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#141 Re: Posao u dm-u.

Post by vjesticanametli »

Naravno da ne moze. Otisli u Francusku :run:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#142 Re: Posao u dm-u.

Post by insomnia78 »

:thumbup:
Ako ova izbjeglicka kriza potraje za po godine ce se sarajlijice zaliti kako su im Marokanci i Pakistanci uzeli poslove i sad zaposljavaju svoje. Direktno s broda u opstinu :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#143 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Ilidza :roll: :thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#144 Re: Posao u dm-u.

Post by valjuga »

moonca wrote:Ilidza :roll: :thumbup:
To je stari naziv.Sad je Elidža :lol:
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#145 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

moonca wrote:
Bluemore wrote:Super je da imas bas o svemu pojma pa makar nagadjala nako napamet i iz dosade
Ali tema tebi i ne treba tako da necu ti pojasnjavati
Pojasni, nekome bi bilo od pomoci, strucni osvrt. :)
Nema potrebe
Kome je Materija bliska skontao je :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#146 Re: Posao u dm-u.

Post by moonca »

Bluemore wrote:
moonca wrote:
Bluemore wrote:Super je da imas bas o svemu pojma pa makar nagadjala nako napamet i iz dosade
Ali tema tebi i ne treba tako da necu ti pojasnjavati
Pojasni, nekome bi bilo od pomoci, strucni osvrt. :)
Nema potrebe
Kome je Materija bliska skontao je :)
Na osnovu cega si to zakljucila? :)
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#147 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Sorry ali ne bih dalje u off Topic
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#148 Re: Posao u dm-u.

Post by hekaton »

vješalica wrote:
mk ultra wrote: Jednostavno, zanimanja sa nižom strukom svugdje u svijetu imaju 2-4 puta manje plate od onih sa višom spremom, ja još nisam vidio ovo što je kod nas na snazi. Nigdje, ama baš nigdje. I nije to podcjenivanje nekoga, nego je tako i treba da je tako.
Da li je normalno da policioner sa 4 srednje ima platu skoro ko doktor. I sad ja to kažem, i onda se javi neko, e pa ne treba da on ima nisku platu samo zato što je četverogodišnjak sa školom i muči se sa tablicom množenja :lol:

odnos plata nije realan ;-)
a da ne govorim da mi je ovo treća firma i da je zlatna u odnosu na prethodne dvije...
veze ti nemas
ljudi sa skolovanjem koje je vise zanatsko su uvijek imali vise novca nego pojedine fakultetlije pogotovo nekadasnji vkv zanimanja
ali shodno nerealnosti u platama tebi bi bilo onda sasvim normalno da cistacica ima 150 platu a doktor jedno 1500?
hoces reci da je isto svejedno da je policijski sluzbenik sa 4 razreda srednje obicno zanimanje pored cinjenice sa je to jedino zanimanje kojem je dopusteno da moze nekome uskratiti kretanje,ili ga lisiti zivota?tebi su ta vrsta ovlastenja koja oni jedini ima sasvim svejedna?
tebi je svejedno da neko radi svoj posao i u obicnoj kontroli saobracaja zaustavi kriminogeno lice koje u gepeku vozi drogu i oruzje?tebi je svejedno da takva osoba mora da skida sa vjesala mrtve ljude,iskasapljene u udesima i sl.i ima posla uvijek sa najgorim drustvenim talogom?
bolujes od iskompleksirane kurcobolje za druga ziva bica,jer je fakta da u ovoj drzavi,nazalost nema nikakve konkurencije strucne umisljenicima poput tebe....znas li koliko treba novava za jedan pristojan zivot?policajac,cistacica,prodavavica ne smije da ima jedan pristojan zivot i osnovnu platu,nego mora da bude roblje jer vi umisljenici mislite ako imate hiljadu,da niko drugi je nije vrijedan
upravo zbog niskih misljenja ovo drustvo nikad naprijed nece ici
a da isto tako ne govorim o visokoobrazovanim profilima ljudi kojima ni metlu nije bilo tesko za egzistenciju vozati sa sobom...
osim toga znanje i strucnost se ne stice na fakultetima vec const.radom i cjelozivotnom ucenju,samo takvima poput tebe to nije bas najjasnije
ja bi prije cistacici koja uredno svoj posao zavrsi dala hiljadu nego nekom ublehaskom golosupkovicu kojeg moram dnevno 70x zovnuti na telefon ili drljati nerve sa njegovim tumacenjem projekata kojeg spici u zadnji cas i padne ti plafon na sred kancelarije zbog njegovog idejnog rjesenja
Energeticari na ETF-u polete nakon prve godine za laksim predmetima pa im poslije svi krivi
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#149 Re: Posao u dm-u.

Post by Matijevic_Vlado »

Bluemore wrote:Sorry ali ne bih dalje u off Topic
Pa de dopisuj se sa zenom, vidis koliko joj je dosadno da 24 sata na forumu bistri politiku. Usamljena je, molim te nastavi dijalog
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#150 Re: Posao u dm-u.

Post by Bluemore »

Matijevic_Vlado wrote:
Bluemore wrote:Sorry ali ne bih dalje u off Topic
Pa de dopisuj se sa zenom, vidis koliko joj je dosadno da 24 sata na forumu bistri politiku. Usamljena je, molim te nastavi dijalog
:mrgreen:
Post Reply