FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

thekupus

#76 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by thekupus » 11/11/2019 01:04

https://www.youtube.com/watch?v=6yaFT2ibIbo
My BIZARRE flight to SARAJEVO with FLYBOSNIA!
Noel Philips: inflight Video

I flew to the beautiful city of Sarajevo, Bosnia with a new airline called FlyBosnia, which turned into a bizarre flight with barely any passengers onboard, and even less in the way of service...

ElRe

#77 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by ElRe » 11/11/2019 09:08

Za UK smo i dalje "mjesto gdje je nedavno bio rat".
Toliko o uspjehu naše turističke promocije.

Connaisseur Karlin

#78 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by Connaisseur Karlin » 11/11/2019 09:17

ElRe wrote:Za UK smo i dalje "mjesto gdje je nedavno bio rat".
strance privlcai pomisao dolaska u drzavu u kojoj je nedavno bio rat !

spreca

#79 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by spreca » 11/11/2019 09:19

Connaisseur Karlin wrote:
Meni se cini da je FlyBosnia neka neozbiljna kompanija ..sta ti mislis?

Connaisseur Karlin

#80 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by Connaisseur Karlin » 11/11/2019 09:44

spreca wrote:
Meni se cini da je FlyBosnia neka neozbiljna kompanija ..sta ti mislis?
prvo, doticna kompanija nema veze sa vlasnistvom od strane BiH, to je strana kompanija, zato ne razumijem, zasto je nena uloga vaznija od drugih stranih kompanija

to nije kompanija sa iskljucivo isplaniranim rasporedomm letova, odnodno, ista posjeduje charteer letove

tim piota:isksutvo pilota je odlicno :thumbup:

investitor je stranac , mozda njemu ne smeta ako komapnija nije profitabilna van sezone

u svijetu avijacije rgistriranje i osnianje avio kompanija koje prije ili kasnije propadnu nije neozbiljan biznis

pofitabilnost avio kompanija u svijetu nije poput profitabilnosti tipicnih kommpanija , to je potpuno drugi svijet poslovanja :)

Vitezanin

#81 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by Vitezanin » 11/11/2019 11:56

Vitezanin wrote:Je li moguće da tako malo informacija imamo o ovoj aviokompaniji? Ima li iko ko radi za njih da kaze kako ide, šta se dešava? Marketing im je nula, po svemu izgledaju kao neka tour agencija nego kao aviokompanija koja ima ambicije da uspostavi profitabilne i korisne linije za lokalno stanovništvo. Ali hajde, mozda griješim.
pa imaju jedna avion, iamju svoju stranicu, i tamo mozes kupiti kartu :)

zasto vam je ova kompanija vaznija od drugih stranih kompanija ?
Važnija mi je jer su počeli naslovi "BiH opet ima svoju nacionalnu kompaniju", a ova to uopće nije i drugo možda ću koristiti njezine usluge izvaliti 200+ eura za potencijalnu prevaru.

Zato je bitno da sve informacije dobijemo, kroz medije ili insajderske. A vidimo da su informacije skromne i da nemamo pojma o avio kompaniji jer do informacija ne možemo baš doći.

Thorgerson

#82 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by Thorgerson » 11/11/2019 13:26

Meni samo nije jasno o kakvoj muljaži vi ovdje pričate.

Lik pokrenuo biznis, možda mu ne ide baš kako bi trebalo. Ako ne bude posla propast će, ako bude posla neće.

Šta je konkretno tu muljaža?

Ako ga aerodrom pušta bez plaćanja, to nije njegova krivica. Ako ne plati dug, to nije muljaža. Nema iz čega da plati, imaju sudovi...a jebiga ima i rizik poslovanja obje stranke.

Imali 100 radnika, otpustili 40. Pa? Isti ovaj Avaz koji im nije oprostio SCC, koliko su oni otpustili ljudi posljednjih godina?

I ovo za London je po mom misljenju velika fula. Mislim manja bi im bila fula da su napravili neku direktnu liniju sa Amerikom. Trebaju vidjeti i okrenuti se malo i bosanscima. Wizz air je ubio lovu upravo na tome.

Ok London i Rim, pa i Pariz. Sve je to lijepo i super. Samo tu ne zivi mozda ni 5% naše dijaspore. A arapi opet s druge strane, zasto bi koristili ovu kompnaiju da idu ka ovim gradovima? Ako im je to bio cilj.

Ako im je bio cilj privlacenje stranih turista. Tu mi jedino ima smisla linija Rim - Sarajevo, ali opet zar nema ono Mostar sa Rimom neke letove na ljeto zbog Međugorja.

Mislim ne znam kojim istrazivanjima i zbog cega su dosli na ideju za London i Pariz. Jer ja nikako ne mogu da dodjem do nekog logicnog objasnjenja.

Connaisseur Karlin

#83 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by Connaisseur Karlin » 11/11/2019 13:32

Vitezanin wrote:
Vitezanin wrote:Je li moguće da tako malo informacija imamo o ovoj aviokompaniji? Ima li iko ko radi za njih da kaze kako ide, šta se dešava? Marketing im je nula, po svemu izgledaju kao neka tour agencija nego kao aviokompanija koja ima ambicije da uspostavi profitabilne i korisne linije za lokalno stanovništvo. Ali hajde, mozda griješim.
pa imaju jedna avion, iamju svoju stranicu, i tamo mozes kupiti kartu :)

zasto vam je ova kompanija vaznija od drugih stranih kompanija ?
Važnija mi je jer su počeli naslovi "BiH opet ima svoju nacionalnu kompaniju", a ova to uopće nije i drugo možda ću koristiti njezine usluge izvaliti 200+ eura za potencijalnu prevaru.

Zato je bitno da sve informacije dobijemo, kroz medije ili insajderske. A vidimo da su informacije skromne i da nemamo pojma o avio kompaniji jer do informacija ne možemo baš doći.
ali nije nacionalna kompanija :)

razumiem, niste znali, sad znate :thumbup:

gurabija78

#84 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by gurabija78 » 11/11/2019 13:40

zna li ko jesu li njihovi letovi isključivo charter letovi pa se karte ne mogu rezervisati/kupiti preko amadeus portala već samo na njihovoj stranici?

Vitezanin

#85 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by Vitezanin » 11/11/2019 14:29

gurabija78 wrote:zna li ko jesu li njihovi letovi isključivo charter letovi pa se karte ne mogu rezervisati/kupiti preko amadeus portala već samo na njihovoj stranici?
Sad može i na kiwi.com osim na njihovoj stranici.

ElRe

#86 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by ElRe » 12/11/2019 08:35

Thorgerson wrote:
I ovo za London je po mom misljenju velika fula. Mislim manja bi im bila fula da su napravili neku direktnu liniju sa Amerikom. Trebaju vidjeti i okrenuti se malo i bosanscima. Wizz air je ubio lovu upravo na tome.

Ok London i Rim, pa i Pariz. Sve je to lijepo i super. Samo tu ne zivi mozda ni 5% naše dijaspore. A arapi opet s druge strane, zasto bi koristili ovu kompnaiju da idu ka ovim gradovima? Ako im je to bio cilj.

Ako im je bio cilj privlacenje stranih turista. Tu mi jedino ima smisla linija Rim - Sarajevo, ali opet zar nema ono Mostar sa Rimom neke letove na ljeto zbog Međugorja.

Mislim ne znam kojim istrazivanjima i zbog cega su dosli na ideju za London i Pariz. Jer ja nikako ne mogu da dodjem do nekog logicnog objasnjenja.
Prekookeanski letovi su profitabilni ali i veoma rizični. Sa samo jednim avionom te letove je skoro pa nemoguće održavati.
AirSerbia i pored velikih donacija države ne ostvaruje profit ne liniji Beograd Njujork.
Takođe, naša dijaspora sezonski dolazi u BiH, a mi takođe sezonski jednom ili dva puta godišnje putujemo negdje van regije uz dodatak par produženih vikenda.
BiH nije turistička destinacija za zapadne turiste, nije poslovni, kulturni centar regije, tako da je pored Lufthansa grupe i Wizzaira (Njemačka, Austrija, Švicarska, Holandija, Skandinavija), nemoguće FlyBosniai da razvije biznis prema zapadnoj Evropi.
Ostaju Francuska, Italija i Španija, ali se tu postavlja pitanje da li je BiH interesantna destinacija za njih.

high_volume

#87 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by high_volume » 12/11/2019 11:29

ElRe wrote:BiH nije turistička destinacija za zapadne turiste...
Možda nije za zapadne, ali jeste za istočne. U BiH autobusom skoro svali dan preko granice stigne nekoliko autobusa punih Kineza. Ovoj avio kompaniji profitabilnija bi bila linija Peking - Sarajevo, nego let za Njujork

ElRe

#88 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by ElRe » 12/11/2019 11:51

high_volume wrote:
ElRe wrote:BiH nije turistička destinacija za zapadne turiste...
Možda nije za zapadne, ali jeste za istočne. U BiH autobusom skoro svali dan preko granice stigne nekoliko autobusa punih Kineza. Ovoj avio kompaniji profitabilnija bi bila linija Peking - Sarajevo, nego let za Njujork
Bilo je pokušaja avio linije na relaciji Kina - Beograd, ali nije uspjela

http://www.politika.rs/sr/clanak/416745 ... rad-Peking

Turkish, Pegasus prije svega imaju dobre konekcije i niske cijene za let do Beograda. Qatar Airways ne uspijeva da im bude konkurentan.

boshniak

#89 Re: FlyBosnia nova bh avio kompanija?

Post by boshniak » 15/12/2019 22:07

Let iz Rijada preusmjeren na Tuzlu zbog magle na SJJ, mislim da nijedna druga kompanija nema Tuzlu na alternativnoj listi aerodroma. Vjerovatno dio pregovora sa izmedju Flybosnia i TZL

Post Reply