Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#726 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Itekako mijenja stvar. Ukoliko je bio trening sanse da kamikaza udari dijete bi trebale da su ravne nuli, i ne treba da umanjuje odgovornost kluba, organizacije, trenera.
Ja se nadam da ce se iz ovog nesretnog slucaja nesto nauciti i da ce se stvari barem trun promijeniti na Bjelasnici.
Moje i tvoje pisanje na forumu nece pomoci ovom djetetu i roditeljima ali nadati se da je ovo zadnji ovakav slucaj na Bjelasnici.



Pogledaj od 9. minute.

Hajde ovo je iz 2013 ali ni dijete ni ovaj mazlum sa njom nemaju kacige!!! Doveo je gore i kaze jesam ti rekao koci!
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#727 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Image

Ovi debili bi po meni mogli samo u Benetonu da sjede!!
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#728 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by baja »

Na Bjelasnici dok se ne zavede malo reda (nije to bas ni puno) i rijese neki prijasnji problemi (u vidu krivicne prijave za bacene pare za 4sjed), nece ni biti napretka.

Aktuelni nacelnik ne radi aktivnosti na poboljsanju SKI centra vec iskljucivo apartmanizacije Babinog dola. Cak suprotno otezava Vladi KS koja je nadlezna za operativni rad ZOI-ja.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#729 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by sabanss »

amidzazeher wrote: 21/12/2020 14:48 Itekako mijenja stvar. Ukoliko je bio trening sanse da kamikaza udari dijete bi trebale da su ravne nuli, i ne treba da umanjuje odgovornost kluba, organizacije, trenera.
Ukoliko udari dijete koje nije na treningu i skija mimo ograđenog dijela staze onda je ok? Mogu se složiti se da i klub treba imati dio odgovornosti ako njegovi članovi rade nešto mimo zakonskog okvira koji postoji na nivou KS za skijališta pogotovo ako trener prati maloljetne članove kluba.

ZOI, MUP, vlada KS imaju propuste u tom pogledu što na stazi nema policije na skijama, nema redara ZOI-a, nema oznaka na većini staza i znakova upozorenja ili usporivača, zakona koji je preblag prema ovakvim slučajevima (mislim da propisana kazna ne prelazi 1500 KM) ali to ne treba niti najmanje umanjiti krivicu kretena koji je ovo uradio. Nažalost nismo Austrija niti Italija...
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#730 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Pogresno me skroz shvatas u vezi ovog mazluma sto je udario dijete. On mora odgovarati za ovo ali opet ponavljam da do toga nije smjelo ni doci ukoliko je dijete bilo na treningu.
Naravno da nije ok ni da dijete nije bilo na treningu ali onda se postavljaju druga pitanja, ali posto ni ti ni ja neznamo detalje ove nesrece, bolje je da i ne komentarisemo.
Ja pisem o uzroku a ti o posljedici
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#731 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by baja »

Ima ovoga u manjoj mjeri ITA i AU...ai ima i redar/policija koji te stigne i upozori ili kazni. Ovde mozda i ima propis ali se sigurno ne provodi nigdje ne samo na Bjelasnici
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#732 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Ma ima svugdje ali ovdje se bas ”trude” da nista ne rade!
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#733 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by sabanss »

Ma razumjeli smo se :thumbup:

Meni samo kroz glavu prođe da je moje dijete skijalo sa mnom i da ga kreten pokupi i odmah mi nije dobro.
Dzematlija
Posts: 554
Joined: 29/04/2015 12:06

#734 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Dzematlija »

amidzazeher wrote: 21/12/2020 14:48 Itekako mijenja stvar. Ukoliko je bio trening sanse da kamikaza udari dijete bi trebale da su ravne nuli, i ne treba da umanjuje odgovornost kluba, organizacije, trenera.
Ja se nadam da ce se iz ovog nesretnog slucaja nesto nauciti i da ce se stvari barem trun promijeniti na Bjelasnici.
Moje i tvoje pisanje na forumu nece pomoci ovom djetetu i roditeljima ali nadati se da je ovo zadnji ovakav slucaj na Bjelasnici.



Pogledaj od 9. minute.

Hajde ovo je iz 2013 ali ni dijete ni ovaj mazlum sa njom nemaju kacige!!! Doveo je gore i kaze jesam ti rekao koci!
Kakva budala, pustiti dijete onako da se lomata. :sad:
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#735 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

amidzazeher wrote: 21/12/2020 21:09 Ma ima svugdje ali ovdje se bas ”trude” da nista ne rade!
zašto bi radio? jedan razlog molim :mrgreen:
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#736 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

sabanss wrote: 22/12/2020 07:56 Ma razumjeli smo se :thumbup:

Meni samo kroz glavu prođe da je moje dijete skijalo sa mnom i da ga kreten pokupi i odmah mi nije dobro.
:thumbup:
Isti sam. Dok su bili manji uvijek iza njih skijao bas iz tog razloga i milion puta im ponavljao da gledaju oko sebe i paze na kamikaze. Sad su stariji pa kontam valjda im je to ostalo negdje u mozgu da vise paze na druge, bas sto neko napisa svoje mogucnosti i znam ali nikad ne znam kakva budala moze da naleti.
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#737 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

mk ultra wrote: 22/12/2020 10:22
amidzazeher wrote: 21/12/2020 21:09 Ma ima svugdje ali ovdje se bas ”trude” da nista ne rade!
zašto bi radio? jedan razlog molim :mrgreen:
Zato sto mu je to ,nadam se, u opisu radnog zadatka, zato sto valjda prima neku platu.
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#738 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

amidzazeher wrote: 22/12/2020 12:45
mk ultra wrote: 22/12/2020 10:22
amidzazeher wrote: 21/12/2020 21:09 Ma ima svugdje ali ovdje se bas ”trude” da nista ne rade!
zašto bi radio? jedan razlog molim :mrgreen:
Zato sto mu je to ,nadam se, u opisu radnog zadatka, zato sto valjda prima neku platu.
nije džabe platio da bi radio...
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#739 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Ma znam da nam je sve tako ali nada zadnja umire pa se nadam da ce se i to promjeniti, ako ne za mog zivota barem zivota moje djece!
User avatar
mk ultra
Posts: 19139
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#740 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by mk ultra »

amidzazeher wrote: 22/12/2020 13:46 Ma znam da nam je sve tako ali nada zadnja umire pa se nadam da ce se i to promjeniti, ako ne za mog zivota barem zivota moje djece!
neće, jer isti ti ubacaju svoju djecu u slične firme, tako da sve će isto ostati dok akobogda jednog dana ne propadne država
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#741 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

https://www.ski.ba/2020/12/23/specijaln ... sem-nivou/?
ZOI’84 već je postavio pravila ponašanja na skijalištu i u narednim danima planiraju postaviti znakove upozorenja te zaštitne ograde sa tzv. “lijevcima” na mjestima spajanja dvije i više staza.

:thumbup: :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3018
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#742 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Pozdrav svima
danas lijep dan, drago mi je da Bjelašnica radi :thumbup: kad su nam već sve ostalo ukinuli :evil:
Prvi put danas skijala ovdje. :D Ova planina zaista ima potencijal da se vrhunski napravi, ali šteta što se staze malo bolje ne sređuju. Gledam danas onaj beskorisni četverosjed i pitam se zašto se ne premjesti negdje gdje bi bilo neke koristi od njega.
Na vrhu ima dosta snijega i šteta što ne radi bar ona vučnica. Vidjela sam masu raje koja se pješke penjala prema vrhu, zaista nema razloga da se vertikalni transport ne obezbijedi, tim prije što to nije neka velika udaljenost.
Takođe sam primjetila da ima dobrih padina koje mogu biti staze, ali kao da ratrak nikad nije prošao tuda, bilo bi lijepo da se i to osposobi. Sređivanje staze nije neki žestok finansijski izdatak.
Da ne bude sve kritika, ;-) drago mi je da sam bila i nadam se da ću opet doći :-D
noviclan
Posts: 10767
Joined: 31/10/2013 06:48

#743 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by noviclan »

Da i nasi malo naprave prometa kako je dodik zatvorio jahorinu :lol:
User avatar
petunija
Posts: 3018
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#744 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

@noviclan
podržavam :D
Nego kad sam već tu da pitam da li je ko bio za vikend?
Kako izgleda poslije uvođenja gorespomenutih mjera?
Hvala
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#745 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by sabanss »

Vratila se gužva iz januara :D
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#746 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by splinter »

sabanss wrote: 12/04/2021 07:12 Vratila se gužva iz januara :D
Bila je ludnica za vikend. Doduše u subotu sam bio, jučer nisam išao, pretpostavio sam da će biti bezveze vrijeme.
Radilo gotovo sve, a posebno je plus bilo što je radio lift Kotlovi, ljepota se spuštati sa vrha, a nema gužve na liftu, distanca taman, staze fantazija.
User avatar
_Reds_
Posts: 9317
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#747 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by _Reds_ »

petunija wrote: 05/04/2021 11:51 @noviclan
podržavam :D
Nego kad sam već tu da pitam da li je ko bio za vikend?
Kako izgleda poslije uvođenja gorespomenutih mjera?
Hvala
Subota ko u januaru.
User avatar
petunija
Posts: 3018
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#748 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Bila sam u petak, takođe gužva, ali sam sigurna da je u subotu bilo puno gore :D
Radila je vučnica do vrha, što me je jako obradovalo :D mada mi se i dalje ne dopada kako su staze urađene. Takođe ne kontam onaj dio gdje je znak zabranjeno skijanje, spustila se tuda, ništa strašno, zašto se to malo ne uredi, :? bila bi baš lijepa staza.
Ono što mi se sviđa (ne znam da li je tako bilo i za vikend) je što redari nisu dopuštali uskakanje preko reda, pa je red išao puno brže.
U svakom slučaju hvala ZOI što nam je ostavio bar ovo malo radosti, :D uz molbu da malo bolje urede staze, padine su predivne, prirodni uslovi samo takvi, još malo ratrakta i sve će biti za 5 :-D
User avatar
_Reds_
Posts: 9317
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#749 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by _Reds_ »

petunija wrote: 12/04/2021 09:10 Bila sam u petak, takođe gužva, ali sam sigurna da je u subotu bilo puno gore :D
Radila je vučnica do vrha, što me je jako obradovalo :D mada mi se i dalje ne dopada kako su staze urađene. Takođe ne kontam onaj dio gdje je znak zabranjeno skijanje, spustila se tuda, ništa strašno, zašto se to malo ne uredi, :? bila bi baš lijepa staza.
Ono što mi se sviđa (ne znam da li je tako bilo i za vikend) je što redari nisu dopuštali uskakanje preko reda, pa je red išao puno brže.
U svakom slučaju hvala ZOI što nam je ostavio bar ovo malo radosti, :D uz molbu da malo bolje urede staze, padine su predivne, prirodni uslovi samo takvi, još malo ratrakta i sve će biti za 5 :-D
Koje staze nisu bile uređene ?

U subotu ej sve bilo uređeno osim slalom staze koja i nije baš za skijanja u aprilu, previše je u sunce.
User avatar
petunija
Posts: 3018
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#750 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Ni jedna
Ima dosta hangova i neravnina, puno nekih ledenih grudvi, samo malo da se to utaba i bilo bi super.
Ako si skijao/la na Jahorini ili RP, onako bih voljela, tamo se staze dosta dobro rade.
A za slalom, ne znam koja je to tačno staza, ova o kojoj sam govorila je okružena šumom, čini mi se da nije bila osunčana.
Na tu stazu se silazi sa staze 1 negdje u gornjoj polovini
Vidjela sam samo oznake 1,2 i 3
Post Reply