Bjelašnica i ZOI'84

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#651 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by gurabija78 »

petunija wrote:Divne slike, :thumbup:
Komentari su na mjestu, mada se i Jahorini ima što-šta prigovoriti. Problem svega je što ni direktori ZOIa a ni njihove prateće ekipe nemaju puno veze sa skijanjem pa ne kontaju uopšte na šta se mi to žalimo. A sa uslovima koje imamo mogli bi biti prvi na Balkanu
kažu da onaj Dejan direktor OC Jahorina nije u životu stao na skije, lik je menadžer, pa šta je uradio od planine.... veći je problem od toga što direktori ZOI ne znaju skijati činjenica da su tamo instalirani radi izvlačenja para za stranke koje su ih postavile, zapošljavanja podobnih i sl. Aktuelni direktor je izjavio kako ne može narediti svojim radnicima da nešto urade. Valjda bi ih trebao lijepo zamoliti, šta li, da rade posao za koji su zaposleni i plaćeni. Samo privatizacija tu može pomoći, obzirom da iskustvo zadnjih 22 godine upravljanja od strane države dokazuje kako stvari ne štimaju.
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#652 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by _Scarlett_ »

Dodik je na Jahorinu valjda prosle godine ili ove doveo tipa iz Srbije s visegodisnjem iskustvom s ovim skijaskim centrima. Unaprijedio je ponudu znatno.

To je kljucna razlika izmedju njihovih korumpiranih politicara i funkcionera i nasih: oni kradu ali i daju.

Doduse, nisam pobornik previse kukanja. Bjelasnica je ok, uvijek i jeste bila manje slikovita i vise zahtjevna planina za skijase nego Jahorina koja je vise lijepa i sredjena.

Ako smo se vec mi pokazali kao nesposobni, a jesmo, treba to privatizirati, dati na upravljanju nekom nasem dijasporcu ili nekom zapadnjackom ili arapskom investitoru.
User avatar
petunija
Posts: 3017
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#653 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Da, bradonja je menadžer, reklamira Jahorinu u šesnaest, to i jeste dovelo brojne turiste gore, ali je činjenica da nije baš previše dobroga uradio . Uništio je najljepšu stazu, uveo nenormalne cijene karata i parkinga, ono jezero mu nije ni za šta a još i traljavo ograđeno, da ne nabrajam. I rastjerao brojne Sarajlije. Tamo je samo sreća što su prethodni direktori bili skijaši pa su znali šta i kako treba, uz ono malo para koje im ostane nakon što im država otme.
Problemi o kojima čitam ovdje vezano za Bjelašnicu su neznanje i totalna nezainteresovanost rukovodilaca. Ali ako svi mi zajednički izvršimo pritisak, možda se nešto i popravi. Evo dokaz je i sabah ski, sve se može kad se raja slože :D
Ovo kako je sada, ispada da su obje planine samo krava muzara lokalnim političarima a na štetu svih nas koji volimo skijanje
P.S.
Moj odgovor se odnosi na post prije :D
User avatar
petunija
Posts: 3017
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#654 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

@scarlett, nije baš svejedno kome dati na upravljanje i to je polje za velike mutljaže
Na kraju zato"uvoziti" kad imamo i svoje kvalitetne ljude
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#655 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by DaffyDuck »

petunija wrote:Da, bradonja je menadžer, reklamira Jahorinu u šesnaest, to i jeste dovelo brojne turiste gore, ali je činjenica da nije baš previše dobroga uradio . Uništio je najljepšu stazu, uveo nenormalne cijene karata i parkinga, ono jezero mu nije ni za šta a još i traljavo ograđeno, da ne nabrajam. I rastjerao brojne Sarajlije. Tamo je samo sreća što su prethodni direktori bili skijaši pa su znali šta i kako treba, uz ono malo para koje im ostane nakon što im država otme.
Problemi o kojima čitam ovdje vezano za Bjelašnicu su neznanje i totalna nezainteresovanost rukovodilaca. Ali ako svi mi zajednički izvršimo pritisak, možda se nešto i popravi. Evo dokaz je i sabah ski, sve se može kad se raja slože :D
Ovo kako je sada, ispada da su obje planine samo krava muzara lokalnim političarima a na štetu svih nas koji volimo skijanje
P.S.
Moj odgovor se odnosi na post prije :D
Lik iz Srbije je prijasnji direktor Kopaonika. Covjek sa iskustvom u bransi. I napravio je dobar posao, skijanje se besprijekorno odvija, staze uredjene, osnjezene. Uveo naplatu ulaza i parkinga na gornji dio planine sto je za posjetitelje uzas, al za OC extra profit... I istina je da su Sarajlije "otjerane", ove sezone skoro da ih nije bilo na planini, ali opet je sve puno i rade kao ludi. Poslovni rezultat nije izostao.
User avatar
petunija
Posts: 3017
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#656 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Da ali to je ona zarada nabrzaka, ljudi kad malo saberu dva i dva neće više dolaziti tamo. A Sarajlije su itekako bili brojni gosti tamo i prihod im je ove godine manji upravo zbog našeg izostanka. Kako će lažirati poslovne rezultate ne znam, ali znam da su se i iznajmljivači apartmana žalili da im je ove godine mnogo manja posjećenost nego prošle
Drugo ovaj je bio menadžer obezbjeđenja a ne direktor ski-centra. Na kraju ko god bio direktor samo nek radi u interesu skijaša i sve ok. Ovako... :evil: :evil: :evil:
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#657 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by gidra »

.
Last edited by gidra on 27/03/2019 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 3017
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#658 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Jahorina je još uvijek u rukama države, država je i davala pare za kopanje jezera i ostalo što je "rađeno"
A menadžer je daleko od kvalitetnog
Jedino što su prodali to je hotel Bistrica
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#659 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by gurabija78 »

petunija wrote:Da, bradonja je menadžer, reklamira Jahorinu u šesnaest, to i jeste dovelo brojne turiste gore, ali je činjenica da nije baš previše dobroga uradio . Uništio je najljepšu stazu, uveo nenormalne cijene karata i parkinga, ono jezero mu nije ni za šta a još i traljavo ograđeno, da ne nabrajam. I rastjerao brojne Sarajlije. Tamo je samo sreća što su prethodni direktori bili skijaši pa su znali šta i kako treba, uz ono malo para koje im ostane nakon što im država otme.
Problemi o kojima čitam ovdje vezano za Bjelašnicu su neznanje i totalna nezainteresovanost rukovodilaca. Ali ako svi mi zajednički izvršimo pritisak, možda se nešto i popravi. Evo dokaz je i sabah ski, sve se može kad se raja slože :D
Ovo kako je sada, ispada da su obje planine samo krava muzara lokalnim političarima a na štetu svih nas koji volimo skijanje
P.S.
Moj odgovor se odnosi na post prije :D
možda je to i bio zadani cilj.
User avatar
petunija
Posts: 3017
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#660 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

To je jedna od stvari koju dobar menadžer nikad ne bi napravio. A i ostali potezi su mu :twisted:
splinter
Posts: 7334
Joined: 08/10/2011 12:28

#661 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by splinter »

Ako ćemo iskreno o mendžmentu na planinama oko SA, zapravo skijalištima, Majnex ( Ravna Planina ) je prekucao sviju i od njega trebaju i moraju učiti. Lik je od brda faktički napravio skijalište sa svim ponudama za extra cijene. Kažem, prije sam uvijek visio na Jahorini, čitav život, za mene druga skijališta nisu ni postojala. Ove godine odem već u januaru prvi put na Ravnu Planinu i onda 2 x sedmično do kraja februara, dakle čitav januar i februar, potom se preselim na Bjelašnicu. izgustiram cijeli mart tamo maksimalno koliko sam mogao i opet ću u subotu akobogda.
Skijanje je strast i ko nije pasionirani skijaš mnoge stvari ne razumije, ali isto tako treba biti svijestan da šta god menadžeri uradili i koliko god bili inovativni, fakat dosta ovise o zvijezdama, odnosno kakvi će biti mikroklimatski uslovi, zato je skijanje nepredvidivo.
gidra
Posts: 3513
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#662 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by gidra »

petunija wrote:Jahorina je još uvijek u rukama države, država je i davala pare za kopanje jezera i ostalo što je "rađeno"
A menadžer je daleko od kvalitetnog
Jedino što su prodali to je hotel Bistrica
Da u pravu si. Kontao sam da su privatizovali cijelo preduzeće Jahorina.
User avatar
petunija
Posts: 3017
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#663 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by petunija »

Nisu, srećom jer znamo kako kod nas završavaju privatizacije :(
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#664 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by detroit-mercy »

petunija wrote:Da, bradonja je menadžer, reklamira Jahorinu u šesnaest, to i jeste dovelo brojne turiste gore, ali je činjenica da nije baš previše dobroga uradio . Uništio je najljepšu stazu, uveo nenormalne cijene karata i parkinga, ono jezero mu nije ni za šta a još i traljavo ograđeno, da ne nabrajam. I rastjerao brojne Sarajlije. Tamo je samo sreća što su prethodni direktori bili skijaši pa su znali šta i kako treba, uz ono malo para koje im ostane nakon što im država otme.
Problemi o kojima čitam ovdje vezano za Bjelašnicu su neznanje i totalna nezainteresovanost rukovodilaca. Ali ako svi mi zajednički izvršimo pritisak, možda se nešto i popravi. Evo dokaz je i sabah ski, sve se može kad se raja slože :D
Ovo kako je sada, ispada da su obje planine samo krava muzara lokalnim političarima a na štetu svih nas koji volimo skijanje
P.S.
Moj odgovor se odnosi na post prije :D
Ovdje si totalno fulala, zainteresovani su oni i te kako ali primarno da u klimavom/kratkom mandatu sto vise napune svoje dzepove :mrgreen:.
Sve dok politika odredjuje rukovodioce ovakvih firmi, stanje ce biti takvo kakvo je, onog momenta kad ta mjesta budu popunjena vizionarima, ljudima koji znaju sta hoce i kako doci do toga a u isto vrijeme i kako voditi uspjesan/profitabilan business onda ce neke stvari doci na svoje mjesto. Do tada, gledace se predstave sa direkotrima JPova.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#665 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by coek »

Mene boli ZOI 84 i koliko im je svejedno, a cuda bi mogli uraditi. Pa oni Kotlovi, da ne kažem četverosjed, bi mogli raditi do maja, da hoće išta da rade.
(neki dan na sabah skiju radnik ugasio lift na 1h jer je otišao na pauzu ?!. Monti Pajton, majke mi)

A olimpijsko-parkirni centar Jahorina je za mene završena priča. Menadžer imao cilj da otjera lokalne skijaše, nauštrb hotelskih, i uspio je. Ove godine tamo nisam potrošio doslovno ni marku, niti imam namjeru slijedeće. Eto mu pjaninara iz Slovenije, nek oni troše.
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 2991
Joined: 28/08/2010 11:17

#666 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Uskoro se mijenja menadžment i NO ZOI'84.
Jedan od članova NO, na mjestu koje pripada Narodu i pravdi, dodijeljeno je nestranačkom čovjeku - Emiru Vučijaku (lik više decenija u skijanju, penjao Himalaja... https://www.facebook.com/emir.vucijak).
Delegiran je ispred skupine od 150 redovnih skijaša koji su se okupili na Viberu inicirajući promjene. Stoga je za očekivati da će se gore desiti fine promjene nabolje. :)
maliq53
Posts: 376
Joined: 25/08/2011 01:20

#667 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by maliq53 »

Gledao sam dosta njegovih klipova sa turno skijanja... Djeluje bas pozitiva lik, ako nista barem skija pa se razumije u tematiku za razliku od proslih tako da ocekujem svakako promjene na bolje :-D
Ali_G
Posts: 4638
Joined: 02/03/2002 00:00

#668 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Ali_G »

coek wrote:Mene boli ZOI 84 i koliko im je svejedno, a cuda bi mogli uraditi. Pa oni Kotlovi, da ne kažem četverosjed, bi mogli raditi do maja, da hoće išta da rade.
(neki dan na sabah skiju radnik ugasio lift na 1h jer je otišao na pauzu ?!. Monti Pajton, majke mi)

A olimpijsko-parkirni centar Jahorina je za mene završena priča. Menadžer imao cilj da otjera lokalne skijaše, nauštrb hotelskih, i uspio je. Ove godine tamo nisam potrošio doslovno ni marku, niti imam namjeru slijedeće. Eto mu pjaninara iz Slovenije, nek oni troše.
Ovo se isto moze desiti i sa Bjelasnicom. Svim centrima je jedino interes zarada, a toga nema od lokalaca.
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#669 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Naslovnica »

Zna li iko da li na Bjelašnici radi "panoramsko razgledavanje" ili ne?!
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#670 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Ali_G wrote:
coek wrote:Mene boli ZOI 84 i koliko im je svejedno, a cuda bi mogli uraditi. Pa oni Kotlovi, da ne kažem četverosjed, bi mogli raditi do maja, da hoće išta da rade.
(neki dan na sabah skiju radnik ugasio lift na 1h jer je otišao na pauzu ?!. Monti Pajton, majke mi)

A olimpijsko-parkirni centar Jahorina je za mene završena priča. Menadžer imao cilj da otjera lokalne skijaše, nauštrb hotelskih, i uspio je. Ove godine tamo nisam potrošio doslovno ni marku, niti imam namjeru slijedeće. Eto mu pjaninara iz Slovenije, nek oni troše.
Ovo se isto moze desiti i sa Bjelasnicom. Svim centrima je jedino interes zarada, a toga nema od lokalaca.
Tesko da moze i jedan ski centar zivjeti i ulagati u skijanje prodavajuci samo karte! Moraju i hoteli i privatni apartmani imati uloga u tome! Ne znam kako je na Bjelasnici ali po prici ovog direktora ZOI-a u njihovom vlasnistvu je samo vertikalni transport i parking! Znaci da oni samo iz budzeta KS mogu pare dobijati, a tu racunaju i na plate radnika!
Dzaba ti hoteli ako je skijaliste truba i obratno!
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#671 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Naslovnica wrote:Zna li iko da li na Bjelašnici radi "panoramsko razgledavanje" ili ne?!
Jucer sam vidio neke da se ”vozaju”.
Danas gore izgleda dobro pada snijeg!

http://www.ski.ba/2016/10/28/live-stream-hotel-han/
Naslovnica
Posts: 27537
Joined: 20/03/2013 15:38

#672 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by Naslovnica »

amidzazeher wrote:
Naslovnica wrote:Zna li iko da li na Bjelašnici radi "panoramsko razgledavanje" ili ne?!
Jucer sam vidio neke da se ”vozaju”.
Danas gore izgleda dobro pada snijeg!

http://www.ski.ba/2016/10/28/live-stream-hotel-han/
Hvala na javljanju.
Pogledam i ja često ovaj link.
Ovih dana, kako nema skijanja, najčešće vidim Arape da obilaze, ali i ski lift koji najčešće ne radi.
Dobio sam ski pass sa oko 50 boba na njemu, važi do 01 maja ove godine, pa me interesuje mogu li to iskoristiti da odem sa porodicom gore-dole?! :)
User avatar
amidzazeher
Posts: 3062
Joined: 14/04/2011 23:41

#673 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by amidzazeher »

Imam osjecaj da to sve zavisi od ”Muje” da li ce upaliti 6sjed ili ne, posto tesko da ces naci info o tome. Ne znam da li si clan grupe Bjelasnica report na FB? Tamo vise informacija dobijes od ZOI-a
_Scarlett_
Posts: 804
Joined: 26/05/2018 15:51

#674 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by _Scarlett_ »

novi.dan.nova.nafaka wrote:Uskoro se mijenja menadžment i NO ZOI'84.
Jedan od članova NO, na mjestu koje pripada Narodu i pravdi, dodijeljeno je nestranačkom čovjeku - Emiru Vučijaku (lik više decenija u skijanju, penjao Himalaja... https://www.facebook.com/emir.vucijak).
Delegiran je ispred skupine od 150 redovnih skijaša koji su se okupili na Viberu inicirajući promjene. Stoga je za očekivati da će se gore desiti fine promjene nabolje. :)
Ajde za nadati se da ce biti makar malo bolje
The BEN10
Posts: 7557
Joined: 19/09/2011 09:03

#675 Re: Bjelašnica i ZOI'84

Post by The BEN10 »

Ko je ovaj tip!?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kenan-m ... /190624096
Kenan Magoda je novi direktor javnog preduzeća ZOI’84



Za novog direktor Kantonalnog javnog preduzeća ZOI’84 izabran je Kenan Magoda, a koji je ranije bio izvršni producent producent Sarajevo film festivala (SFF) i generalni menadžer marketinške agencije.
"Kenan Magoda je rođen u Sarajevu 1984. godine, gdje je završio Fakultet za sport i tjelesni odgoj. Na poziciju direktora, Kenan Magoda dolazi sa pozicije izvršnog producenta Sarajevo film festivala i generalnog menadžera marketinške agencije. U uspješnoj menadžerskoj karijeri vodio je kompanije iz oblasti komunikacija i prodaje. Široj javnosti je poznat i kao direktor RK Bosna iz najuspješnijeg perioda ovog kluba koji je zlatnim slovima upisan u historiju BH sporta", saopćeno je iz ZOI'84.

On je u obraćanju javnosti rekao da je iako je ZOI’84 preduzeće koje se nalazi u izuzetno teškoj situaciji, s velikim finansijskim problemima, kadrovskim nedostacima, ali i brojnim nepravilnostima u poslovanju koji su osnovni uzrok ovakvog stanja, rado prihvatio izazov da kao menadžer ovo preduzeće izvuče iz krize i od njega napravi ozbiljnu tržišno orjentisanu kompaniju, na ponos svim građanima Kantona Sarajeva, ali i Bosne i Hercegovine.

"Svjestan sam da neće biti lako, ali sam kao finansijski neovisan čovjek spreman na predan rad kako bi zacrtano bilo ispunjeno. Nemam sumnje da ćemo uspjeti u tome, i uz podrsku Vlade Kantona Sarajevo, ali i svih građana koji godinama gledaju stagnaciju i propadanje olimpijskih simbola naseg grada. Primarni cilj će biti uspostava potpune transparentnosti u radu ZOI’84. U prvim danima mandata ćemo napraviti analizu trenutnog stanja u preduzeću i sve informacije podijeliti sa građanima", rekao je Magoda.

Kako kaže, javno preduzeće ZOI’84 osnovano je kako bi njegovalo i gradilo brend zimskih olimpijskih igara održanih u Sarajevu prije 35 godina, koje osim suvenira u gradu, ni na koji način nisu njegovane.

"Želja mi je da ove istinske vrijednosti vratimo kroz rad ZOI’84 te da ponovo zažive na našim Olimpijskim planinama.Najljepši resursi ZOI-ja postali su komercijalno dostupni samo onima sa trostruko većim primanjima od prosječnih. Daleko više možemo ponuditi i lokalnom stanovništvu i turistima, najprije sanirajući greške koje su se godinama nakupljaje u radu ovog preduzeća, a onda i postavljanjem novih principa u skladu sa važećim međunarodnim standardima", istakao je Magoda.

Zaključio je riječima da generacije rođene u vrijeme i nakon održavanja Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu, trebaju preuzeti odgovornost u stvaranju budućih uspjeha u svim segmentima društva.
Post Reply